Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

2014 esküvő

ANAEL
Létrehozva: 2013. Április 29. 20:15

Kedves Menyasszonyok!

 

Nekem jövőre lesz az esküvőm, de már most szervezkedek, helyszínt nézegetek és izgatott vagyok. :)

 

Ha nektek is jövőre lesz az esküvőtök, akkor írjatok, osszuk meg egymással a tapasztalatokat.

 

És lányok, ha valakinek idén lesz, vagy volt a lagzi, várjuk a tippeket, tanácsokat! :)

 

Köszönjük 

  1. 2013. május 24. 09:4476.

    Szia Bogi,

     

    Csak ezt az áramszünetes dolgot hallottad? Fontos lenne tudni, én már hallottam arról, hogy sokan dícsérték, hogy finom volt a kaja és kedvesek a pincérek, már nem tudom mit gondoljak, csak tényleg ez a hely áll a szívünkhöz a legközelebb....

     

     

    előzmény:
    Bogi smink (71)
    2013-05-23  00:43
  2. 2013. május 24. 09:4275.

    Mi az Alfa Art hotelben voltunk. 80 főre kértem ajánlatot. Nem tudom, hogy hogy jött ki én is excelbe összeadtam ami nekünk kell, és kb. 1.2 milla körül volt 80 főre!!!!!! Bazi soknak tartom, ráadásul mivel ők bérlik a körasztalt ezért darabjáért 5000 Ft-ot kell fizetni, hogy kitegyék. Szóval még az ajánlat végére értem, menü, italcsomag, készenléti díj éjjel, éjféli menü, körasztalok, ..... kijött az 1.2 milla. Hát én ennyi főre ezt nagyon, de nagyon soknak tartom.

    A Holiday Beach hotelben is voltunk, ott 1.3 milla volt a vége  számolásnak. Én nem tudom más hogy oldja meg, vagy megy az alkudozás, de baromi sok lenne.

     

     

     

    előzmény:
    Ipszilon (69)
    2013-05-22  21:02
  3. 2013. május 23. 23:3474.
    A Petneházy Club Hoteltől vagy a Petneházy Huszárcsárdától kértél ajánlatot?

    előzmény:
    Ipszilon (72)
    2013-05-23  20:53
  4. 2013. május 23. 22:4473.
    Ó hát igen :) Néha az az érzésem hogy nem mindenki szereti ha átlátom az egészet. Nem baj, keresgélek töretlenül, csak találunk vmi jó helyet a nagy napra :)
    előzmény:
    Ipszilon (72)
    2013-05-23  20:53
  5. 2013. május 23. 20:5372.
    Igen, az excel ilyenkor nagy áldás ;-) Mellesleg a Petneházy Club Hotel ebből a szempontból nagyon profi, mert a pdf-el együtt egy csodás táblázatot is küldött, tételesen felsorolva az opciókat, amit nagyon értékeltem (csak ők sajnos elég drágák... de hát a profizmusnak ára van) :-)).
    előzmény:
    Peggy9 (70)
    2013-05-22  21:29
  6. 2013. május 23. 00:4371.
    Csak annyit tudok, hogy állítólag ott sokszor van áramszünet...
    előzmény:
    ANAEL (64)
    2013-05-22  14:10
  7. 2013. május 22. 21:2970.

    Hát sajnos ez igaz, viszont ami ajánlatokat én kaptam kb mindenki ezt csinálja :( először a szines-szagos idézetek, képek a feldíszített asztalokról, kedvezmények sorolása ami nem is lenne feltétlenül kritérium (legalábbis nekem), és minden össze vissza. Ha nem figyelsz rengeteg olyan költség felett elsiklasz ami fel fog merülni tutira. Én azt látom h sajnos ez szinte általános. 

     

    Mivel százezrek múlnak ilyen különbségeken, én egy táblázatban vezetem a felmerülő költségeket. Kb 3perc miután kapok egy ajánlatot. Meglepő tud lenni mikor a végén összeadok mindent :)  nagy biznisz ez az egész már.

     

    előzmény:
    Ipszilon (69)
    2013-05-22  21:02
  8. 2013. május 22. 21:0269.

    Bennem az Alfa kettős érzelmeket váltott ki (noha személyesen még nem néztük meg). Alapvetően szimpi, de az ajánlatuk egy kész labirintus - bár valószínűleg én vagyok túl szőrszálhasogató, ami a precízitást és az átláthatóságot illeti :-)) Annyi infó van rajta, összevissza pakolva, hogy külön ki kellett húznom a lényeget, mire rájöttem mennyi is az annyi (és szerintem még így is elkerülte pár dolog a figyelmemet). Én 100 főre kb. 1,3 millát számoltam, a legolcsóbb menüvel és rövidital nélkül.

     

    Egyébként tényleg megdöbbentő, hogy ha az ember kisebb esküvőt akar rendezni (60-70 fő) - nyilván azért, mert korlátoltak az anyagi lehetőségeik - , akkor ráverik a nagy lagzi különbözetét....

    előzmény:
    Peggy9 (66)
    2013-05-22  20:00
  9. 2013. május 22. 20:5468.
    Köszi az infót, ezt nem is tudtam, mindenhol 6 hónapot olvastam eddig. Mondjuk nekünk azért nem sürgős. Meg azért csak találunk majd valamire való anyakönyvezetőt Budapesten, a helyszín vonzáskörzetében :-)). Egyébként hogy megy a dolog az anyakönyvezetőkkel? Úgy tudom, egy polg hivatalban több közül is választhatsz. Az ember bemegy hivatalba, és fényképről választ egy neki szimpatikusnak tűnőt, majd leül vele beszélgetni? Tudjátok ennek mi a menete? Esetleg ismertek olyan anyakönyvezetőt, akit ajánlanátok? 
    előzmény:
    sunshine06 (60)
    2013-05-21  20:48
  10. 2013. május 22. 20:0367.
    Köszi a véleményt! :) Jövő héten személyesen is megnézzük, remélem mindkettőnknek tetszeni fog :)
    előzmény:
    Bogi smink (62)
    2013-05-22  02:28
  11. 2013. május 22. 20:0066.

    Szia Anael!

     

    Köszi az információt! Lehet hogy túl drága helyeket nézek (főleg ahhoz képest amit megengedhetünk magunknak  ) de pl Alfa Art Hotel a többi helyhez képest jó ajánlatot küldött. 60-70 főre szeretném max, de Valahogy mindenhol az az erzesem h 1-1.2 mio alatt nem jövünk ki, mert ha nem min 80-100 főt viszek akkor pluszköltségek.

     

    Csakhát persze az ember nem akar kockáztatni az esküvője napjára.

     

    A Csónakház nekem drágábbnak tűnt pl, bár arról nem csináltam rendes összeadást az általános ajánlatból. Én 1-2 barátnőmtől hallottam hogy a személyzetet noszogatni kell ott, de én nem voltam ott, úgyhogy nem akarlak rémisztgetni.  Szerintem menj inkognitóban először és ha minden ok akkor ne habozz. Én ezt csinálom. Bár még nincs meg A helyszín :D

    Kicsit mindig tartok attól nehogy úgy indítsak bárhol mint aki lehet otthagy egy nagyob öszeget ezért más arcot kell mutatni mint ami.

     

    Sok sikert! ;) 

    előzmény:
    ANAEL (63)
    2013-05-22  14:07
  12. 2013. május 22. 14:5865.
    Én korábban utáltam az összes esküvőn a csokordobást, szerintem baromi égő az egész. Nekem nem is volt. Az esküvő után csomó lány jött oda megköszönni, h elmaradt :)
    előzmény:
    Katala (39)
    2013-05-12  15:32
  13. 2013. május 22. 14:1064.

    Kedves Bogi,

     

    A Csónakház Mulatóról mi a véleményed? Én jókat hallottam róla és mi már gondoltunk rá, hogy ott tartjuk a lagzit.

     

    Köszönöm

    előzmény:
    Bogi smink (62)
    2013-05-22  02:28
  14. 2013. május 22. 14:0763.

    Kedves Peggy,

     

    Az Alfa Art hotelben mi voltunk. Nagyon szimpik, jó fejek, minden okés volt, csak  szerintem drága... Nekünk az volt.

     

    A Csónakházat mi is néztük, én csak jókat hallottam róla és nagy valószínűséggel nekünk az lesz. Megosztanád az infókat, hogy milyen rosszakat hallottál róla? Nagyon fontos lenne, mert mi most már a párommal ebben gondolkodunk, az árak jók és én sok jót hallottam róla....

     

    Mi 80 fővel leszünk. :)

     

    Köszönöm előre is!

     

     

    előzmény:
    Peggy9 (61)
    2013-05-21  22:23
  15. 2013. május 22. 02:2862.
    Két éve volt ott esküvőnk, idén is lesz egy.
    Jó hely, jó kaja, semmi extra. A terem jól díszíthető, kicsit nehéz táncolni, az adottságai miatt. Szép a kert, szépek a szobák és nehéz megtalálni, a kis beugró miatt, ami oda vezet! :)
    Összességében szolgáltatóként és vendégként is elégedettek voltunk.
    előzmény:
    Peggy9 (61)
    2013-05-21  22:23
  16. 2013. május 21. 22:2361.

    A helyszínnel én is megszenvedek, nem könnyű kiválasztani. Ti hány főre szerveztek? Mert úgy látom ez az 50-70 fős tervem nem méretgazdaságos a vendéglátóknak, így extra költségeket rónak rám, amit 80-100 fő felett már értelemszerűen elengednek.

     

    Néztem még ezt az Alfa Art Hotelt a Rómain. Erről van vmi infótok? Még csak képen láttam, tervezünk is ellátogatni oda.

    Csónakházról hallok-olvasok rosszakat. 

     

     

    előzmény:
    ANAEL (56)
    2013-05-20  18:26
  17. 2013. május 21. 20:4860.

    Szia!

     

    Átnéztem a 2013-as topikból csak, és szólok: már 1 évvel előtte le lehet foglalni! Nehogy hoppon maradjatok, ha már foglalt az az időpont ami nektek ideális lehetne! Ez egy idei újítás, csak a hivatal nem nagyon szereti reklámozni...

    előzmény:
    Ipszilon (59)
    2013-05-21  20:29
  18. 2013. május 21. 20:2959.
    Most jut eszembe: ha jók az infóim, a polgárit legkorábban csak 6 hónappal az esküvő előtt lehet lefoglalni (és legkésőbb 30 nappal előtte). Úgyhogy azzal még biztosan nem vagyok elkésve :-)
    előzmény:
    ANAEL (52)
    2013-05-16  11:20
  19. 2013. május 21. 20:0558.

    Anael,

    Ez a terem kérdés valóban érthető helyzet. Úgy terveztük, hogy mindenképpen egyeztetünk a Rubinosokkal személyesen is. Kíváncsi vagyok milyen benyomásom lesz. Cigisek miatt mondjuk mi szerencsére nem aggódunk, mert a násznép 3/4 nem dohányzik (nem is tudom, ezt hogyan hoztuk össze :-)) - de ha tényleg nagy a távolság az udvar és a terem között, az elgondolkodtató (már csak a szimpla levegőzés miatt is).

     

    A zene tekintetében, nekem őszintén szólva szimpatikusabb a DJ-s megoldás. Ahol legutóbb voltunk, ott a DJ kíválóan válogatta meg a számokat: vacsora alatt jazz/szalonzene (amit én személy szerint nagyon kedvelek), vacsi után pedig blokkokban pop, rocky és mulatós. Mindezt persze jó hangosítással. Nem zárkozom el a zenekartól sem, de ott nyilván korlátoltabbak a lehetőségek. A hangulat meg szerintem nagyban függ a vendégektől is. Lehet bármilyen jó a DJ, egy olyan lagzin, ahol főként csak rokonok vannak, nem lesz akkora buli, mint ott, ahol tele van az ifjú pár barátaival (és ezutóbbiak bizonyos alkohol szint után már szinte bármire ropják - feltéve persze ha nem hamis :-)).

     

    Újabb helyszín update: Nad'or Evenst (aka Duna Palota) és Új Tündérkert. Van infótok róluk, tapasztalataitok velük kapcsolatban?

    előzmény:
    ANAEL (56)
    2013-05-20  18:26
  20. 2013. május 21. 14:0057.

    Sziasztok!

     

    Zenekar terén nekem az az eddigi tapasztalatom, hogy mindig igazodjon a zenekar "mérete" a lagzi helyszínének nagyságához. Sok olyan lagziban voltam ahol a 3 fős (szinti-trombita-szaxi) zenekar elveszett a helyi műv.házban. Ismerőseink nem spóroltak, 6 fős zenekart választottak és olyan bulit csaptak, hogy reggelig tartott. A mi zenekarunk (M6-Expressz Zenekar-Gyönk-országosan bárhol elvállalják), 180E Ft-ba fog kerülni, de nem vagyok hajlandó a hangulatot feláldozni azért, hogy spóroljak. :) Mi azért választottuk őket, mert egy utcabálban zenéltek, és kiváló hangosítással, tökéletes minőségben játszottak. Meghallani és megszeretni. :D

     

    Szép napot/hetet mindenkinek! :)

  21. 2013. május 20. 18:2656.

    Sziasztok,

     

    Kedves Ipszilon, mi voltunk a Rubin hotelben tényleg nem rossz, csak minket a 80 fő miatt, az alsó, kvázi pincerészben elhelyezett teremben tudtak volna minket elhelyezni, ugyanis a fenti terem nem olyan nagy, az kb. 40 főnek elegendő... A lenti báli terem szép ugyan, de csak látvány ablakok vannak, szóval nekem eléggé bezártság érzésem volt. És a násznép közül sokan dohányoznak, és egy emeletet kellett volna lépcsőzni hogy kijussanak dohányozni, az meg eléggé szétszedi a násznépet. Annak viszont tudom ajánlani, akinél nem nagy a létszám, afenti teremben tudnak lenni. Az árak nagyon jók, kedvesek és igényes a szálloda. Szóval nekem csak a fent említett terem problémám volt. :)

     

    Kedves Pörgő Forgó, g.Ildi82. Én arra gondoltam, hogy DJ.-t választunk az esküvőre. Nyilván mindenkinek más a tapasztalata. Én tavaly voltam egy ismerősünk esküvőjén, a DJ szuper volt, hajnali 6-ig iszonyat nagy buli volt, és játszott mindenféle zenét. :) Szóval szerintem megszerzem a számukat és a nevüket, mert nekem nagyon tetszettek. Voltam olyan esküvőn ahol zenekar volt, ők nem tetszettek, de gondolom mindenhol van jó és rossz tapasztalat is. 

     

    Lányok ki hogy áll a helyszínnel?  

     

     

    előzmény:
    Ipszilon (53)
    2013-05-16  11:48
  22. 2013. május 20. 14:3755.

    Sziasztok!

     

    Vissza olvastam mert mostanában nem jártam erre és látom hogy  Dj. vs zenekar a táma. Én egy zenekaroson voltam utoljára,de az kritikán aluli volt..Igazából itt valószínűleg sokat nem foglalkozott a pár a kiválasztással mindegy volt csak olcsó legyen. Öcsémék pár hete voltak egy szintén zenekaros esküvőn ahol a zenekar nem igazán akarta tudomásul venni z igényeket és elég sokáig tartott míg beindult a hangulat. Mivel mint írtam nálunk szűk családi kertiparti lesz Nálunk valószínűleg ismerős Dj lesz.

    Az öcsémék által látogatott esküvőn a vőfélyel is mellé nyúltak..Sikeresen  "becsajozott" az esküvőn aztán 1-kor lelépett..

     

    Nálunk annyi a változás, hogy valószínűleg a polgári is szabad ég alatt lesz.Feldíszített virágkapuval stb..A helyszíne pedig a szüleim kertje lenne.

    előzmény:
    ANAEL (1)
    2013-04-29  20:15
  23. 2013. május 17. 17:1854.

    nekünk pont fordított a tapasztalat: akárhány DJ-s esküvőn voltunk, mindegyiknek vége lett éjjel 1-kor vagy 2-kor, mert abszolút nem találták el a hangulatot, és még ha netán fel is pörgött a nép, akkor sem tudták ott tartani a vendégeket egy-két számnál tovább a parketten. szó szerint. szóval nálunk a DJ labdába sem rúghatott. Kerestünk inkább egy zenekart, ami nem sokkal drágább (érstd: kb 20-30ezer ft-tal), mint egy DJ, meghallgattuk, hogy mit hogyan játszanak (nem csak a demo cd-jükön, hanem élőben is, mert a kettő  közt néha igen nagy különbség van) és érdeklődtünk tapasztalatokról, hogy milyen bulikat csapnak, és mivel mindez nagyon pozitív volt, ezért őket választottuk.

    szóval szerintem ez "szerencse" kérdése is, hogy kinek mi a tapasztalata.

    azt meg szerződésben ki kell kötni, hogy mennyit ihatnak. a mieinkkel ez nem nehéz, mert ők mind hazavezetnek esküvő után, szóval inni tutira nem fognak :D

    előzmény:
    Bogi smink (48)
    2013-05-13  21:36
  24. 2013. május 16. 11:4853.

    Anael,

    sajnos a Petneházy volt nekünk is eddig a legdrágább, valószínűleg nekünk sem rájuk esik a választásunk.

     

    Ellenben az Etalon Party Service egészen tűrhető árakon dolgozik (100 főre a legolcsóbb termükkel kb. 1,2 millió és ebben benne van a rövidital is!!). Érdemes még megnézni a Rubin Hotelt is (11. kerület), őket ismerősöm is ajánlotta és valóban nem elszálltak az áraik.

    előzmény:
    ANAEL (52)
    2013-05-16  11:20
  25. 2013. május 16. 11:2052.

    Sziasztok,

     

    Én is most összefoglalva írok, nem egyesével.

     

    Bogi, nagyon örülök, hogy csatlakoztál hozzánk, nagyon köszönjük a sok infót és előre is majd a többit.

     

    Most pár napja nem voltam fent jó sok mindent írtatok, mi is néztük a Pethenázy-t és sajnos lemondtunk róla. Igaz gyönyörű és tényleg szuper ajánlataik vannak, de kiszámoltuk, hogy még a legolcsóbb menü, közepes italcsomag és éjféli menüvel is 1.4 milla.... és ez még csak a vacsi, és ezenkívül még minden más is. Most azon gondolkoztam, hogy most valamit rosszul csinálok? 80 fő tényleg ennyibe kerülne?

    Most néztünk egy helyszínt és ott "csak" 1 millió a kaja ennyi főre, valahogy barátságosabbnak hangzik. 

    Nem tudom kinek mi a tapasztalata, de én veszprémi vagyok és kiváncsiságból pár helyről onnan is kértem be ajánlatot. Hááááát, drágább volt, mint Pesten. Pedig az ember azt hinné olcsóbb, de pl a szállás drágább.... Na mindegy ez van, persze én is szeretnék csodás esküvőt, de próbálok a keretek közt mozogni, több kevesebb sikerrel,

    Az esküvő kiállításra februárban majd kimegyek, biztos lesznek olcsóbb dolgok is majd, a ruhát szeptemberben nézem majd.

    Most a helyszínt foglaljuk, majd a polgári és templomi szertartást, utána majd a dj-t a videóst és a ruhát. Mi DJ-t szeretnénk.

    Tud valaki egy szuper ceremónia mestert és DJ-t?

     

    PörgőForgó: Nagyon köszönjük az ötleteket és szurkolunk hogy jól sikerüljön az esküvő és csodás legyen a nászút. :))) Majd írj le mindent hogy alakult a lakodalmon....nem a nászúton. Hova mentek nászútra?

     

    Katala: Légyszi mutasd meg nekünk a ruhád, esetleg a virágüzlet számát és címét is megtudnád adni? Az ötletes asztaldíszekre is kíváncsiak vagyunk.

Címlap

top