Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

2013 áprilisi baba

Titis
Létrehozva: 2012. augusztus 8. 10:26
Itt az ideje, hogy a 2013 áprilisi babások is megjelenjenek a topikok között. Csatlakozzatok bátran. Jómagam a 3. babámat várom, de még mindig ugyanolyan izgalommal és félelemmel tölt el mint az első két kis legénykémnél. Gyertek, osszuk meg egymással a babavárás izgalmát.
  1. 2012. augusztus 31. 19:12126.

    sziasztok!

     

    látom vannak már itt ismerösök.:))

     

    nem gondolkodtatok zárt fórumon? oda szívesebben írnék. a topiknyitónak már írtam 1,5 hete, de nem kaptam erre vonatkozóan választ.

     

    kicsinap: hogy vagy? szedsz folsavat?

     

    kedd du-ra kaptam idöpontot...

  2. 2012. augusztus 31. 17:41125.

    Hányinger esetén mindig valami hideget kívánok (meg egyébként is hideget és savanykásat mióta terhes vagyok). De ha a hideg nem hat, akkor csak pár falat sós perec is segít. Reggelente ezzel ébredek szinte - pedig a hányinger miatt nem kívánom, de magamba diktálok 3-4 szemet és utána tényleg jobb. Napközben is ehhez folyamodtam ma. Kiválóan csillapította a hányingeremet.

     

    A gyömbér nem tudom milyen lehet, bár tudom, hogy tényleg használják hányinger ellen. Biztos, hogy nem kell belőle sok, mert nagyon erős anyag!

     

     

    Üdv, Moncsoka! Egyre többen leszünk kismamik! Hányan vagyunk már, ki tudja? 

  3. 2012. augusztus 31. 17:17124.

    Én ma teljes kétségbeesésemben kólát kortyolgatok és citromfagyit eszem. Valamelyest jobb.

     A gyömbér tea ihatatlan rettenet :(. 

    előzmény:
    Kitti 85 (123)
    2012-08-31  16:10
  4. 2012. augusztus 31. 16:10123.

    Hát megmondom őszintén én nem próbáltam ki, mert nem szeretem a gyömbért (ezért is próbálkozok mással pl. kölesgolyóból pár szem ha nagyon rossz), így nem tudom milyen adagolás lenne a jó, teát próbáltam venni, de sajnos nem találtam olyat, amit kismamák is fogyaszthatnak még bio boltban sem.

    Szerintem ízlés szerint tedd össze a limonádédat. A gyömbér elég intenzív (csípős ízű) fontos, hogy olyan erősségű legyen a gyömbér limonádé gondolom, hogy az íze ne zavarjon, ne felkavarjon hanem nyugtason. Van aki azt mondta kollégák közül, hogy pucoljam meg és magába rágjam.

    Nem tudom sajnos mi lenne a jó megoldás, de ha kipróbáltad és remélem tényleg segít, írd meg mindenképpen milyen formátumban.

    Bocsi, hogy nem tudok többet segíteni.

     

    Másnak nincs tapasztalata? Ti hogyan enyhítitek/enyhítettétek az émelygést/hányást?

    előzmény:
    sissy87 (121)
    2012-08-31  13:00
  5. 2012. augusztus 31. 13:02122.
    jaj bocsi Kitti85
  6. 2012. augusztus 31. 13:00121.

    Köszi Kitty 85

     

    Azt hiszem kipróbálom a gyömbéres megoldást. Kérhetnék azzal kapcsolatban egy-két utasítást pl hogy mennyi gyömbér és mennyi víz kell elég egy szelet 1 L-hez vagy egy egész darabot szeleteljek fel? Mennyi ideig kell áztatni? És utána azt lehet ízesíteni?

     

    előre is köszi a válaszod

     

    pussz siss

  7. 2012. augusztus 31. 10:44120.

    Szia sissy87!

     

    Nekem a védőnő a gyömbért mondta. Piacon lehet venni, be kell áztatni és limonádészerűen, jó hidegen fogyasztani pici kortyokban amikor émelyegsz.

    Van aki a babapiskótát ajánlotta, nekem a bio kölesgolyó jött be és a tej. Amikor émelygek megeszek 15-20 db golyót és sokkal jobb lesz vagy elmúlik teljesen, persze nem egész napra.

    előzmény:
    sissy87 (118)
    2012-08-31  09:16
  8. 2012. augusztus 31. 09:39119.

    Sziasztok!

     

    Remélem csatlakozhatok még???

    Én is áprlisra várom az első babámat (a kalkulátor szerint április 13.), nagyon izgulok, de ugyanakkor meg rendkívül kíváncsi vagyok, hogy milyen változásokat fog hozni az életünkben az új jövevény..;) 

     

     

    Hányingerem egyelőre még egyáltalán nem volt, viszont augusztus közepén nagyon sokat görcsöltem, szinte minden éjszaka, de már ez is elmúlt..;)

     

    Viszont a fáradékonyság engem is sokat kerülget!! 

  9. 2012. augusztus 31. 09:16118.

    Szia!

     

    A mozgással kapcsolatban nekem azt mondta a házi orvosom, hogy azt inkább hanyagoljam, monjuk én eddig sem nagyon mozogtam, de az első 3 hónapban óvatosnak kell lenni!

     

    A hányinger ellen mit tettetek ami tényleg hatásos? csak mert Én semmi kaját nem tudok bevinni magamba, de nagyon éhes vagyok fojamatosan Nálunk ünnep volt a héten, ezért nem írtam eddig és gondolhatjátok milyen rossz volt látni hogy a többiek eszik a jobbnál jobb kajákat én meg csak nézem

  10. 2012. augusztus 31. 09:15117.

    sziasztok,

     

    nekem engedte a dokim az úszást és nagyon szeretem is, bár már nem tudok úgy tempózni, de a lassú úszás nagyon jól esik. 

    azt mondta, hogy haszáljak tampont a fertőzések ellen. 

     

     

    előzmény:
    Kitti 85 (115)
    2012-08-30  22:37
  11. 2012. augusztus 31. 07:56116.

    :) Az úszás is jó lehet! Nem tudom, doki mit mond rá? ő találkozik sok kismamával, ha nincsenek úszás miatt fertőzéses gondok, azt úgyis tudni fogja...

     

    Ma éjjel én is felébredtem többször is, sehogy sem volt jó, nem voltam jól.

    Alig várom, hogy elhozzuk otthonról a szoptatós párnámat (bár gyerek még sehol, párnánk már van 2 is évek óta, mert mindketten imádunk ilyennel aludni a férjecskémmel)

     

    Most a reggel viszont nagyon jóóóóó!! Ettem feta sajtos pirított rozskenyeret, ittam tejes kávét, mindjárt bekapkodom a vitaminjaimat :) 

     

    A gyomrom fáj, kicsit kikészült a rosszullétektől, de fel sem veszem :)

     

    Szép napot nektek!

    előzmény:
    Kitti 85 (115)
    2012-08-30  22:37
  12. 2012. augusztus 30. 22:37115.

    Hát év elej óta mozgok igazándiból rendszeresen 2× 3× hetente 1-1 órát. Ettől sikerült ledobnom egy 10est és lehet a picit is ennek köszönhetjük, így nagyon nem szeretném a mozgást feladni, márcsak a súly lerakódás miatt is, mert nem igázán engedi meg a testalkatom, hogy sokat szedjek magamra a terhesség alatt.

    Persze a rázkódos dolgokat megpróbálom kerülni. Úszásra gondoltam elsősorban, talán a hátfályásomon is segítene, de egy picit tartok az esetleges fertőzéstől.

    előzmény:
    egérkés (113)
    2012-08-30  22:24
  13. 2012. augusztus 30. 22:33114.

    Jaj szegény!

    Sok sikert a vitamin benntartásához.

    Én szerncsés vagyok, ha eszek mindig jobb lesz és bennem marad a kaja, sőt estére el is múlik az émelygés, így tudok aludni. Egyszer fordult elő, hogy éjszaka arra ébredtem, hogy émelyeg a gyomrom. 

    előzmény:
    egérkés (112)
    2012-08-30  22:19
  14. 2012. augusztus 30. 22:24113.

    Mozogtál eddig is, vagy csak most kezdenéd? Ha az utóbbi, akkor várd ki a második trimesztert, ne most kezdj új dolgokba, én a sétát javasolnám mozgásnak, napi 45 percet (feltéve ha nem szédelegsz, mint én, személyi és aerobik edző létemre nem tudok rendes tempóban még gyalogolni sem, meg kell állni picit, mert a béka popója alatt van a vérnyomásom)

     

    Ha eddig is mozogtál, nyugodtan folytathatod most is, csak a rázkódással járó sportokat kerüld (lovaglás, futás-bár erre  mindenki mást mond, én nem merném, túl régóta vártam erre a babára)

     

    Haspréseket mindenféleképpen el kell kerülni, valamint később a hasonfekvős gyakorlatokat is.

    Pulzus ne szaladjon túl magasra.. 

    Kb ennyire kell figyelni!

    előzmény:
    Kitti 85 (111)
    2012-08-30  21:57
  15. 2012. augusztus 30. 22:19112.

    Igen, ez elviselhetővé teszi a rosszullétet, én most azon küzdök, hogy maradjon a  vitamin, amit este bevettem a vacsinál.

     

    Néha még vicces is, nagyon új ez az egész, és párom is mindig örül, ha hányok (na, ez így jól hangzik), de ebből tudja, hogy őrjöngenek a hormonok, és valószínűleg minden rendben van!

     

     

    előzmény:
    Kitti 85 (111)
    2012-08-30  21:57
  16. 2012. augusztus 30. 21:57111.

    Köszönöm az infokat, holnap megyek patikába és beszerzem az általatok javasolt vitaminokat.

     

    Mozgás téren valami tapasztalat? Mit lehet biztonsággal csinálni már az első 3 hónapba is?

     

    Down-kór szűrést mi is kombináltat szeretnénk, remélem jövő héten ezzel kapcsolatban is ad az ÚJ dokink felvilágosítást.

     

    Egyébként mióta írtátok, hogy az émelygés azt jelenti, hogy jól van a pici, már nem is bánom ezt az egész napi kellemetlen állapotot. :-) 

  17. 2012. augusztus 30. 21:36110.

    Nem semmi ez a hányinger, a hasam viszont egyre ritkábban fájogat, vagy csak nem ijedek meg tőle már :) Amikor kicsit érzem, azonnal leülök pár percre, vagy ha tudok, pihenek egy kicsit..

     

    Mostanában nem eszek több fokhagymát,. és fahéjas almát sem... :) :P

     

    Egy sztori: barátnőm kisöccsét mindig kérdezgették, hogy hány éves, mikor kétéves volt, és ő mondta egyből, hogy: tettő

    aztán egyszer lebetegedett, kérdezték tőle, hogy hányingered van? erre a kissrác: tettő :)

     

    gyakran van tettő :))

  18. 2012. augusztus 30. 21:31109.
    Nekem mondta a doki a kalcium pezsgőtabit is, úgyhogy elvileg lehet szedni.. :) De persze az a biztos, ha mindenki megkérdezi a dokijától.
    előzmény:
    Oasis (108)
    2012-08-30  21:28
  19. 2012. augusztus 30. 21:28108.

    Na igen, itt a másik oldal is. Persze hogy bődületes üzlet van a dolog hátterében és soha semmi sem biztos. Akkora para az egész terhesség, csoda hogy még nem haltunk ki :). 

    Kitti85: én is javaslom a femibiont és a folsavat. A kálcium pezsitablettával nem tudom, hogy jót teszel-e, azt inkább hagyd abba, amíg nem jutsz el dokihoz, hogy kikérd a tanácsát. Én még Béres magnéziumot tolok, már amikor bennem marad.

    Kezdek depis lenni, sokat vagyok itthon a rosszullétek miatt és a mai napom úgy ahogy van tré volt. 

    El is teszem magam a holnapnak, legyen szép estétek! 

     

    Ildikó 

    8+2

    előzmény:
    kicsinap2 (107)
    2012-08-30  21:20
  20. 2012. augusztus 30. 21:20107.

    Én viszont a másik oldalt képviselem. Nekem is az UH része rendben volt, a vérvétel viszont feltolt a magas kockázatba, 1:22-höz lett a kombinált teszt a 21-es triszómiára.

    Mivel choriont nem cisnálnak nálunk, ezétr várhattam 4 hetet az amniora, aztán újabb 2,5 hetet annak eredményére, összességében 6,5 hetem totál idióta stresszben telt el, mert persze a babám teljesen egészséges volt. 

    Viszont sajnos teljesen negatív kombinált teszttel is lehet beteg babád. Aki annyira fél a triszómiáktól az csináljon amniot, vagy choriont, ha képes akkor megölni a babáját ha beteg. Amúgy meg hagyjuk ezt az óriási üzletet. Mert ez üzlet. 30 e Ft-ot fizettem azért, hogy ennyire tönkre tegyék a terhességemet. Amikor én voltam amnion volt egy csaj, akinek 1:10-hez jött ki, neki is egészséges volt a babája.

    előzmény:
    ~harmatka~ (105)
    2012-08-30  19:10
  21. 2012. augusztus 30. 21:09106.

    Sziasztok!

     

    Én is betöltöm a 35-öt szülés előtt, és csináltatok kombinált tesztet feltétlenül. 

     

     

    Kitti85 : Azonnal kezdj szedni valami folsavas vitamint, ne várj a dokira! Az összes többi vitamin várhat, de a folsavnak pont az első pár hétben van óriási szerepe, a nyitottgerinc-agyhiány típusú fejlődési rendellenességet 95%ban megelőzi. A hetedik héten már lesz szívhangod :)

     

    Nekem most épp a fejem fáj kegyetlenül, egylőre lefekszem gyógyszer nélkül, de ha nem tudok elaludni, akkor kénytelen leszek betolni valamit.

    előzmény:
    Kitti 85 (103)
    2012-08-30  13:06
  22. 2012. augusztus 30. 19:10105.

    Nyuszi, mindenképp kombinált tesztet csináltass: vagyis vérvétel és UH a 12. héten.

    Az UH semmi eltérést nem mutatott nekünk a 12+3-on (tehát maximálisan időben csináltattuk). 2,5 mm felett kritikus és down kórra utaló a tarkóredő mérete. Nekünk 1,8 mm volt. A vérvétel eredménye már magas kockázatot mutatott. És rá egy hétre már teljesen egyértelmű jelei voltak a genetikai eltérésnek a babánál. Szóval mindenképp kombinált teszt, nem csak UH. Ez a vizsgálat valóban nem kötelező és így nem is mindenki csináltatja meg. Nem is értem azt az orvost, aki erre fel sem hívja a figyelmet. Valóban fiatal pároknál is előrodulhat, sőt Czeizel E. szerint gyakrabban születnek a beteg babák fiatal szülőkhöz, mivel az orvos itt nem tartja indokoltnak a down szűrést, hiszen még fiatalok. 

     

    Szóval a lényeg, hogy kombinált teszt. Ja, és van kb 200 olyan orvos az országban, akinek "papírjuk van róla", hogy jól tudnak tarkóredőt mérni, mert ennek a mérése is nagyon nagy szaktudást igényel. Van ezekről az orvosokról egy lista neten, kik azokat kiképeztek erre. Hiszen itt 1 mm eltérés is nagyon sokat jelent, ezért nem mindegy. 

     

     

    előzmény:
    Nyuszi77 (102)
    2012-08-30  11:22
  23. 2012. augusztus 30. 17:07104.

    sziasztok

    üdv a most csatlakozóknak !

    a down kór szűrést egyébként én is ajánlom mindenkinek és nyugodt is vagyok, hogy végül is mennünk kell rá, biztosan sokan elmennek 35 alatt is, mivel azt mondták sokan vannak ezért is kell bejelentkezni időben

     

    ma voltam védőnéninél is, úgyhogy jöhet a vérvétel meg a belgyógyászat meg ilyenek

     

    a hányinger és a többi kellemes tünet tart, de ahogy olvasom ezekkel ti is küzdötök, úgyhogy hajrá, nemsoká itt az az április  

  24. 2012. augusztus 30. 13:06103.

    Sziasztok!

     

    Remélem lehet még csatlakozni.

    Abszolút kezdő vagyok, 28 éves és első gyerek lesz. Ha minden igaz 6 hetes és 5 napos terhes vagyok, elvileg április 17-20 közöttre várhatjuk a picit. Orvosnál már voltam, de jövő héten pénteken megyünk megint. Nem tudom lesz e uh, de ha igen remélem lesz már szívhang is (7. hét vége)?!

     

    Tünetek tömegvével, legalábbis én így érzem. Egésznapos émelygés, egy-egy róka is beseik, 4 hete mellfeszülés, folyton éhes vagyok, fáj a derekam, voltak méhgörcsök is, de ez hála égnek pár napja egyáltalán nem vagy csak minimálisan jelentkezik, néha nehezebb levegővétel, bárhol, bármikor el tudnék aludni, talán ez a legrosszabb az émelygés után.

     

    Melóra nekem is nehezen megy a koncentráció, de remélem ez javulni fog idővel, mert február végéig, esetleg márc közepéig szeretnék dolgozni, ha a doki is engedi.

     

    Kicsit félek ettől az elhízás dologtól, sajnos eddig sem voltam nádszálkisasszony, így arra gondoltam folytatom a sportot ami év eleje óta épült be a mindennapjaimba. Ti mozogtok? Mit?

     

    Olvastam, hogy többen szedtek vitaminokat, én nem merek szedni semmit. Csak napi egy magnézium és kálcium pezsitabit tolok. Szerintetek várjak még amig jövő héten beszélek orvossal, vagy kezdek valamit szedni is?

     

    Köszi, hogy létrehoztátok ezt a topit és együtt lehetek veletek.

     

  25. 2012. augusztus 30. 11:22102.

    Sziasztok!

     

    harmatka, nagyon sajnalom ami Veletek törtent!!!

     

    Engem csak nyaki redöre utalt be az orvos, de baratnöm azt mondja, hogy vertesztet is kellene csinalni, ugy 85%-os. Szerintetek? Benneteket melyik vizsgalatra küldtek?

     

    üdv nyuszi

    előzmény:
    ~harmatka~ (98)
    2012-08-29  18:40

Címlap

top