Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

2013 áprilisi baba

Titis
Létrehozva: 2012. augusztus 8. 10:26
Itt az ideje, hogy a 2013 áprilisi babások is megjelenjenek a topikok között. Csatlakozzatok bátran. Jómagam a 3. babámat várom, de még mindig ugyanolyan izgalommal és félelemmel tölt el mint az első két kis legénykémnél. Gyertek, osszuk meg egymással a babavárás izgalmát.
  1. 2012. augusztus 30. 11:04101.

    Sziasztok Kismamik :)!

     

    Üdv az újonnan csatlakozóknak.

     

    Én is túl vagyok már a mai rókán. 

     

    Down szűrést én is mindenképpen javaslok MINDENKINEK. Sajnos van a baráti körben teljesen egészséges, fiatal szülőknek beteg babája, ők sajnos nem csinálták meg időben a vizsgálatot.


     

    Azt olvastam, hogy ezen a héten elkezd mozogni a kisbaba, ez elég izgalmas :). 

    Viszont össze kéne szednem magam, semmit nem mozgok az állandó hányinger miatt :(. A dokim azt mondta, hogy szedhetek dedalont, de azt is kihánytam...

     

     

    Remélem tudok majd toborozni jógára kismamákat, nekem nagyon fontos a személyes kapcsolat (is). :) Úgy tervezem, hogy a 12. héttől szeretnék elkezdeni járni, valahova Budapestre. 

     

    Legyen szép, hányingermentes napotok!

     

    Ildikó 

    8+2

     

    előzmény:
    borsolyy (100)
    2012-08-30  09:33
  2. 2012. augusztus 30. 09:33100.
    Down kór szűrést ha nem indokolt akkor nem csinálják? Azt hittem ez már automatikus. Milyen egyéb szűrést javasolnátok, ami nem feltétlenül kötelező, de lehet külön kérni és Ti kérnétek?
  3. 2012. augusztus 30. 09:0499.

    Sziasztok!

    Én is csatlakoznék, ha lehetséges. Bár április legvégére vagyok kiírva. Csak néhány napja lett pozitív a tesztem, de voltam dokinál, ugyanis a kisfiam (Misuka) 7 hónapos és 3 hetes még csak. Nem bánjuk, hogy jön a kistesó, hiszen kis korkülönbséget szerettünk volna. Mivel az első babára sokat vártunk,azt hittük, ez most is így lesz...

      Az első babám  várása alatt is fórumoztam. Velük átköltöztünk az ANyaTanyára és máig is napi szinten tartjuk a kapcsolatot, így nem tudom,mennyi időm lesz ide is jönni, de azért igyekszem, mert aranyos kis csapatnak tűntök!

    Én is szigorú diétán vagyok a cukor miatt, így fogytam az elmúlt pár napban szerencsére.

    Elsőre nagyon kislányt vártunk, most meg úgy vagyunk vele, hogy mindegy. 

     

     

    5+1

     

     

  4. 2012. augusztus 29. 18:4098.

    Sziasztok!

     

    Látom, téma a 12. heti down szűrés. Előrebocsátom, hogy nem paráztatás képpen inkább jótanácsként és sajnos tapasztalatból mondom, hogy akkor is érdemes megcsináltatni a down szűrést, ha nem kéri/javasolja a nőgyógyász. Én nem vagyok 35 feletti, 31 voltam, mikor kiderült, hogy sajnos beteg a babánk. Voltunk utána genetikusnál, mert nem értettük, miért történt ez, mikor nekünk a genetikai vizsgálat hónapokkal azelőtt kimutatta, hogy egyikünknek sincs semmi baja genetikailag. Erre csak annyit mondott a genetikus, hogy nem a koron és nem azon múlik, van-e valami bajunk. Nem lehet tudni az okát. Mindegy nem megyek bele, nem akarom, hogy ezen aggódjatok, csak annyit tanácsolok, hogy jobb ezen a vizsgálaton túl lenni, még ha fizetni is kell érte, minthogy utána hetekkel derüljön ki valami, amikor már sokkal fájóbb.  

    Már én is bejelentkeztem down szűrésre, és nekünk valószínűleg az előzmények miatt mennünk kell lepényszövet biopsziára is. 

     

     

  5. 2012. augusztus 29. 10:2297.

    Sziasztok!

     

    egerkes köszi a tippeket! Mar csak arra kellene rajönnöm, melyik hanyos fajtaba tartozom. Nekem ugy tünik, hogy barmi elöhozza, a nap barmely szakaszaban, bar az ebredes utani most mar allandova valt.

     

    denisa: nekem is kellett mar idöpontot egyeztetnem nyaki redö meresre, 3 het mulva, bar nekem a doki kedvesen talalta, hogy fiatal vagyok meg (35 leszek novemberben), de a biztonsag kedveert :-)

     

    meacska: nekem is hullik, de remelem, hogy ez csak az öszi ször levedlese:-) plusz szaraz es törik, a böröm is tök szarazza valt

     

    üdv! ny

    előzmény:
    denisa (91)
    2012-08-28  20:04
  6. 2012. augusztus 29. 10:2296.

    Egérkés, remélem nálam is csak ez miatt hullik.

    Denisa, de jó, hogy hallotátok a szívét.  Én hétfőn megyek, és izgulok, hogy mi is hallhassuk.

     

    előzmény:
    egérkés (92)
    2012-08-28  20:45
  7. 2012. augusztus 28. 20:5194.
    előzmény:
    egérkés (93)
    2012-08-28  20:50
  8. 2012. augusztus 28. 20:5093.

    rákerestem a hányinger elleni homeopátiás szerekre, és ezeket írta a könyv is:

    http://www.szuloklapja.hu/baba/body/cikkek.php?VALASZTAS=teljes_cikk&CIKK_CIME=Terhess%25E9g%2Balatti%2Bkellemetlen%2Bt%25FCnetek%2Bkezel%25E9se%2Bhomeop%25E1ti%25E1val

     

    itt pedig a fejfájással kapcsolatosak:

     

  9. 2012. augusztus 28. 20:4592.
    Most hullósabb az én hajam is, jön az ősz,ilyenkor mindig ez van..
    előzmény:
    Meacska (90)
    2012-08-28  09:56
  10. 2012. augusztus 28. 20:0491.

    sziasztok mindenki ma voltam dokinál, a baba előre láthatóan április 13-án fog megérkezni...minden rendben volt hallottuk a szívhangot is

    holnap is meg kell látogatnom mivel valami komplex  genetikai tanácsadásra kell mennünk max 12 hetesen, mivel " vén banya " vagyok és betöltöm a 35-öt a szülésig, szóval már most kell időpontot kérni egy öt héttel későbbi vizsgálatra... jó mi !!!!!egyébként szinte állandóan hányingerem van és olyan éhségrohamok törnek rám, hogy úgy érzem ha nem kapok azonnal kaját valakit megeszek...úgyhogy félek is a hízástól, de tornázunk, meg futunk aztán reméljük a legjobbakat....

     

    pusz

    denisa 

  11. 2012. augusztus 28. 09:5690.

    Sziasztok!

    Nyuszi, ez a gyerekfogkrém ötlet nagyon jóÉn most kezdek egy kicsit émelyegni, de szerencsére nem vészes. Viszont tejfölből megbírnék enni 2 dobozzal is naponta.

    Sissy, azért én a helyedben elmennék addig is az sztk-s rendelésre, mert lehet írnak fel neked is sárgatesthormont a barnázásra. Amúgy a kv nem hinném, hogy ártana az első két hétben. Azt mondják ilyenkor még nincs összeköttetés. Na most olvasom, hogy fuszer is azt írta, hogy menj dokihoz.

     

    Kismamik, nekem nagyon hullik a hajam. Ez meg mitől lehet? Mások azt írják, hogy terhesség alatt volt nekik a legszebb a hajuk én meg hajmosásnál marokszám szedegetem

     

    előzmény:
    Nyuszi77 (86)
    2012-08-27  11:03
  12. 2012. augusztus 28. 08:5989.
    Este bepötyögöm, most készülök egy 3 órás buszozásra..jajjj :DDD
    előzmény:
    Nyuszi77 (86)
    2012-08-27  11:03
  13. 2012. augusztus 27. 16:3388.

    Szia Sissy,

     

    Pánikolni nem kell, elég gyakori a barnázás, de menj el dokihoz, ne várd meg szerintem a sajátod, mert ha esetleg progihiány az oka, akkor minél előbb kell pótlás!!!

    előzmény:
    sissy87 (87)
    2012-08-27  15:56
  14. 2012. augusztus 27. 15:5687.

    Sziasztok!

    Csatlakoznék!

     

    Úgy néz ki, hogy nekem is áprilisi lesz a babám első terhes vagyok! Bár még dokinál nem voltam hisz csak most hétvégén derült ki a terhességem, jó lenne előre megosztani más kismamákkal is az aggájaim, tapasztalataim.

     

    Tapasztalt kismamák! Ti már biztos tudjátok mi a teendő olyan esetben ha görcseim vannak és ma délelőtt volt egy kicsi barna folyásom is! Nem tudom pánikoljak vagy nem kell, várjam meg nyugodtan az orvosom? Ő most a héten pont szabin van de elvileg jövőhéten már tud fogadni engem. Menjek el addig is másik orvoshoz?

     

    A hányinger és a reggeli rokarudi nálam múlt hét óta van, de már most nem bírom nagyon utálok hányni, még így is nehezen viselem, hogy nagy örömömre egy ki csöpség növekszik bennem...

    Az álmosság viszont már múlt héten jelentkezett még azt sem tudtam hogy terhes vagyok, így vagon számra ittam a kávét, attól lehet baja a kicsinek?

     

    Köszönöm válaszotok sissy!

  15. 2012. augusztus 27. 11:0386.

    Sziasztok!!!

     

    harmatka/bobbio:-) 

    Sajnos nincsen semmi tippem, csak az, amit az orvosom mond, elsö gyerek :-)

    Valami mexalin vagy hasonlo nevü gyogyszert mondott, hogy vegyek, ha barmi fajna. De halisten nekem nem szokott semmim fajni, ugyhogy meg nem valtottam ki.

     

    En a krumplit kivanom! Föleg krumplifözelek formajaban....savasodok eleg rendesen...

     

    Egerkes, igen legy szives, adjal valami homeopatias tippet hanyas ellen!

    Apu annyira el volt foglalva hetvegen az unokaja uh fotojaval, hogy elfelejtette megnezni a dolgokat.

    Atalltam a gyerekfogkremre, a rendestöl hanyok, ez viszont tök finom! :-)

     

    Oasis: en is kislanyt szeretnek!!! Probaltunk ugy trükközni, hogy az legyen, remelem, bejött :-)

     

     

    előzmény:
    Bobbio (78)
    2012-08-24  19:57
  16. 2012. augusztus 26. 16:3985.

    Sziasztok áprilisi Kismamik :)!

     

    Szeretnék én is csatlakozni és egyúttal ökölbe szorított kezekkel drukkolni az összes Csöppségért, pláne a lombikosokért :)!!!

     

    Április 9-re vagyok kiírva, második babámat várom a szívem alatt. Az első kislány: Antónia. Ő szeptemberben lesz 2 éves.

     

    Magamról annyit, hogy budapesti vagyok, Telkiben fogok most is szülni, programozott császárral.

    Első terhességem első trimeszterét végig hánytam, sajnos ezzel a babával sincs nagyon másképp :(.

    Kislányt szeretnénk, nem is tudom elképzelni, hogy kell egy kukist pelenkázni :). Persze nem dőlök kardomba, ha fiúcska lesz sem, a lényeg hogy egészséges legyen.

     

    Kétszer voltunk már UH-on: 4 hetesen és 6 hetesen, legközelebb holnapután megyünk 8 hetesen.

     

    Minden elismerésem azoké az anyukáké, akik két hányás, lakástakarítás és gyereknevelés közben napjában többször is fel tudnak nézni, remélem nem fogtok haragudni rám, ha nekem ez még nem megy.

     

    Örülök minden áprilisi babának és remélem olyan szuper társaság vagytok, mint anno a szeptemberi fórumosok voltak - bár úgy látom ebben nem kell kételkednem, szuper anyukák vagytok itt mind :)!

     

    Ildikó

    7+5 

    előzmény:
    Titis (1)
    2012-08-08  10:26
  17. 2012. augusztus 26. 09:4784.

    Nekem nem gond, még mi is titkolózunk :)

    Hazajöttünk anyuékhoz, küszködök a hányingerel :) Nem tudok mit enni, semmi sem kell.... 

    előzmény:
    ~harmatka~ (83)
    2012-08-26  08:46
  18. 2012. augusztus 26. 08:4683.

    Na, most hogy már összekevertem a bejelentkezési nevemet, nem bújok a Bobbio név alá. Nem miattatok volt, ne haragudjatok, hanem amiatt, mert volt, olyan ismerősöm, aki itt nézegette, miket írkálok és utána tájékoztatta a családomat a fejleményekről. De mostmár tudja a család a babát, így felesleges.Ne haragudjatok!

     

     

    előzmény:
    ~harmatka~ (82)
    2012-08-26  08:43
  19. 2012. augusztus 26. 08:4382.

    Fuszer, igen, tényleg egyidősek vagyunk. :)

    Nekem ugyan nem mondták meg a terhességi kort, csak a saját számításom volt a 6+4. Amit tudok, hogy a kórházban, ahova tartozom, mindig kb 3 nappal későbbre teszik a terhességi kort mint a Kaáliban, ahol most voltunk. Tehát ott 7 lennék én is! :) De azt hiszem, bármi is a számítás, a lényeg, hogy időben és méretben jól vagyunk! És hogy hallhattuk, láthattuk a szívecskéjét!

    Neked szülési dátumot mondtak?

    Egyébként július 8-án volt az utolsó menstruációm. 

     

    Szerintetek mikor kell a védőnőhöz elmenni??

     

     

    előzmény:
    fuszer (81)
    2012-08-25  21:47
  20. 2012. augusztus 25. 21:4781.
    Bobbio, most látom, hogy kb. egyidősek vagyunk babailag, nálam is 8mm-es CRL-t mértek, és a terhességi kor is kb uaz
    előzmény:
    Bobbio (78)
    2012-08-24  19:57
  21. 2012. augusztus 25. 21:4480.

    Sziasztok!

     

    CSürtökön megvolt az első dokilátogatás. 7 hetes a kismaszat, és dobog a szívecskéje

     

    Fejfájósok:  Én migrénes vagyok, a homeopátia sosem segített, jyg alaposan utánajártam a gyógyszereknek: Csakis paracetalom tartalmú cuccot szabad (Pl. Rubophen, Panadol)!!! Az iboprofenes cuccok magzatkárosítóak, és az algopirin sem az igazi - bár azt ha nagy gáz van, a második trimeszterben szokták...

     

    Különben van egy ingyenes, minden hétköznap hivható teratológia tanácsadás (neten megtalálható a száma), ahol pont azzal foglalkoznak ebben tapasztalt orvosok, hogy mit szabad és mit nem az első trimeszterben.

     

    Sajna így7 hetesen már 2 szem Panadolon túl vagyok...

    előzmény:
    Meacska (79)
    2012-08-24  20:45
  22. 2012. augusztus 24. 20:4579.

    Sziasztok!

    Ma ettem egy óriási gyros tálatHát nem kellett volna. Utána még órákkal később is alig kaptam levegőt, úgy fel voltam puffadva. Úgy látszik nem véletlenül mondják, hogy kismamáknak sokszor keveset.

    borsolyv, én most elmentem körzetihez, mert itt a magándokik egy hónap múlvára adnak csak időpontot. De hétfőn felhívom őt is, aztán egyszer csak átpártolok hozzá, ha már lesz időpont, de 2 hét múlva még a körzetishez megyek vissza.

    Bobbio, én se merek most bemenni ilyen zsúfolt vízekbe, mert én is érzékeny vagyok a fertőzésekre. Viszont egy hete fürödtünk Horvátban a tengerben, na az isteni volt. Amíg úsztam, addig a görcsölés is abbamaradt. Visszasírom most ebben a hőségben. A vérnyomásom nekem is olyan alacsony, amúgy magas szokott lenni, így állandóan szédülök. Meg olyan mélyen alszok, hogy Párom éjjel is mondta, hogy többször felkapcsolta a villanyt, meg a szúnyogokat csapkodta, én meg édesdeden aludtam mellette

    De jó, hogy már hallotad a pici szívét

    egérkés, gratulálok! nekem is két hét múlva kell visszamennem. Most szívesen előre pörgetném ezt az időt :) Szerintem, ha hozzá van szokva a szevezeted az intezív mozgáshoz, akkor nyugodtan csináld, az ugrálós, rázkódos sportokat tiltják csak ilyenkor. Én eddig se nagyon voltam egy sportolós típus, most meg elfáradok egy kis lépcsőzéstől is

     

     

     

    előzmény:
    flirty (64)
    2012-08-23  20:18
  23. 2012. augusztus 24. 19:5778.

    Együttérzek a fejfájósokkal. Nem terhesen is fejfájós vagyok és alacsony a vérnyomásom. És ez erősödik terhesen. Alapvetően nem telik úgy el nap, hogy ne fájna, de egy enyhébbet még 1-2 kávéval tudok kezelni.

    Viszont a mai nap nagyon durva volt. Gondolom a front és a nagy meleg együtt megtette a hatását. Úgyhogy én ma megfogadtam Czeizel Endre tanácsát, aki azt mondta, hogy a nagyon erős fejfájástól ha szenved az anyuka, akkor az a babának sem jó --> bevettem egy fél szem Panadolt. Ehhez azért nem fordulnék minden nap. De ez a fél szem is segített és nem fáj már. 

    Egérkés, neked van homeopátiás szered fejfájásra? :)

    Vagy Nyuszi, neked van tipped?:)

     

     

    Mi ma voltunk UH-on. 6+5-ben vagyunk utolsó menstruáció szerint, a Kaáliban profi UH van és már szívdobogást is láttunk és hallottunk, a CRL pedig 8 mm. Április közepe a szülés várható időpontja! 

     

    Tudjátok mit kívánok mindig? Hideget és savanyút. Így a hétvégén paradicsomlevest fogok készíteni! :) Egyébként minden ami paradicsomos, az jöhet. De a húsokat nem kívánom. 

    előzmény:
    denisa (77)
    2012-08-24  19:10
  24. 2012. augusztus 24. 19:1077.

    sziasztok csajok 

     

    hogy bírjátok a meleget ? nekem egész nap fáj a fejem, és már nagyon várom a lehülést !!!!!hétvégén itthon leszünk bográcsozunk egyet az udvaron és várjuk a hűvöset

    ha kicsit hűvösebb lesz én is fogok kocogni és tornázni is, kedden megyek dokihoz ezt is megemlítem neki, de szerintem nem lehet az ésszerű mozgással semmi gond

    kellemes hétvégét nektek, vigyázzatok magatokra  !

     

Címlap

top