Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

90 napos jan. 3.-tól

Körte1978
Létrehozva: 2011. január 1. 22:55

Tervezi még valaki rajtam kívül, hogy hétfőn elkezdi a 90 napos diétát?

  1. 2011. január 7. 10:01151.

    Jó reggelt!

     

    Túl az első gyümölcsnapon!

    Ma reggelire ettem két mandarint, ebédre egy kis kőrözöttet tervezek nyers salátával és vacsorára kolbászos rántotta lesz joghurtos salátával

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588037 (0)
     
  2. Torolt_felhasznalo_993929
    Torolt_felhasznalo_993929
    2011. január 7. 09:00150.

    Jó reggelt!

     Hol vagytok lányok? Mindenki lassan eltűnik?

     

     Nekem ma K. nap gondoltam a családnak csinálok frankfurtit virsli nélkül ez jó lesz nekem is. Reggelire készítettem gyümi salit (1 kis banán, egy kivi, néhány szem mazsola és egy kis mandula forgács), most meg kortyolgatom a kávémat.

     Az este 7és 8 között sikerült egy jót gyalogolnom( két kamaszgyerek majd elájult hogy hova megyek!)

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588037 (0)
     
  3. 2011. január 6. 15:01149.

    Én járok úszni, és nem vagyok éhes utána. A csel nálam az, hogy nagyon sok vizet iszom szaunázás közben, az biztosan jól eltelit, és esetleg utána megeszem egy-két aszalt gyümölcsöt, vagy banánt... Most, hogy csinálom ezt a diétát, még nem ettem semmit, de szerintem simán működhet most is egy kis sajt, egy sárgarépa, ilyesmi.

     

    A dagálynak nagyon jó a szaunája, a gőz sem rossz és az úszomedence is klassz! Nem is lesz időd ücsörögni a gyógymedencében, bár kár lenne kihgyni! Vigyél magaddal újságot, olvass, és menten nem lesz uncsi!

    előzmény:
    Nojjjmi (146)
    2011-01-06  11:10
  4. 2011. január 6. 11:20148.

    a termál részre gondoltam....

    előzmény:
    encsilaci78 (147)
    2011-01-06  11:19
  5. 2011. január 6. 11:19147.

    "Egyedül elég uncsi a dagályban üldögélni a nénikkel :D"

     

    Üldögélni?????????

    előzmény:
    Nojjjmi (146)
    2011-01-06  11:10
  6. 2011. január 6. 11:10146.

    Sziasztok,

     

    tegnap kicsit bűnöztem... pizzát ettem paradicsomszósszal és sajttal. mégcsak finom se volt, de jól belaktam belőle! :)

     

    Mára vettem banánt körtét almát narit mandrint... már megettem egy fél zacsi diákcsemegét... nem tudom hogy fogom a mai napot bírni, ez mindig kritikus.

     

    Olvastam h jár vki úszni... utána nem farkas éhes? mert én nayon az szoktam lenni. Decemberben igényeltem ezt a tb-s úszójegyet, bár csak egyszer voltam.... most a 14 alkalmat 1 hó alatt kell lejárnom, legalább intezív lesz. Egyedül elég uncsi a dagályban üldögélni a nénikkel :D

     

    sok sok kitartás a mai napra!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588037 (0)
     
  7. Torolt_felhasznalo_993929
    Torolt_felhasznalo_993929
    2011. január 6. 11:01145.

    Tudom, hogy semmi köze a fogyihoz de nagyon hangulatos ez az étterem és fel is jegyeztem magamnak, hogy a Majki-tavat mindenkép látni kell.

    előzmény:
    -zsuzsi- (136)
    2011-01-05  20:40
  8. 2011. január 6. 09:57144.

    Sziasztok!

     

    4. nap, huhhh... kíváncsi vagyok

     

    Találtam egy jópofa blogot, egy srác csinálta végig a 90 napost, közben naplót írt róla és recepteket is lejegyzett: http://90naposati.blogspot.com/

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588037 (0)
     
  9. TSE
    TSE
    2011. január 6. 09:26143.

    Sziasztok,

     

    Gyümölcsnapra van pár recept, amivel kicsit feldobható. Itt a fórumban kaptam én is 3 éve, mikor csináltam ezt a diétát. 

     

    Alufóliát vékonyan olivaolajjal megkenünk, ráfektetjük a félbevágott banánt és pár karika almát. Becsomagoljuk,kb 15-20 percet sütjük. 

     

    Jó érett banánokat karikára vágva lefagyasztunk, majd mielőtt enni szeretnénk picit kiolvasztjuk és botmixerrel pépesítjük. Olyan, mint a banánfagyi, nagyon fincsi.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588037 (0)
     
  10. 2011. január 6. 08:00142.

    Jó reggelt!

     

    Én tegnap bazsalikomos paradicsomos tésztát ettem! Hmmm, Imádom!!!!!  Jól bekajáltam, hogy bírjam a mai napot.

     

    Ma csak banánt fogok enni, meg 100 % gyümölcslevet fogok inni. Este meg megint megyek tornára. De most be is csavarom magam, mert tegnap vettem zsírégető paprika krémet!!!  Elég büdös!!

     

    Trrrke,gratula a kitartásodhoz! Ennyi finomságnak ellenálni, én lehet, hogy nem tudnék ezért nincs már itthon semmi nasi, meg nem is fogok sütni mostanában szerintem.

     

    Szunyamanó, ha ez megnyugtat én is 8 éve vagyok együtt a párommal és se esküvőnk nem volt és még gyermekünk sincs.

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588037 (0)
     
  11. 2011. január 5. 22:11141.

    Sziasztok!

    latom van kitartas! en is kitartok, nincs gond.

    holnap sokatoknak gyuminapja lessz(nekem nem, en 7 napos ciklusokat tartok, igy konnyebb, minden masodik tesztanapot kihagyom, a 2 gyuminapom kedden es penteken van). amugy en minden gyumolcsnap eszem 2 banant, a 2 foetkezeskor.

    nagyon ajanlom a sult almat: karamellizalodik, melegen nagyon finom!

    es aki meg akar inogni, annak leirom, hogy a tegnap vargabelest suttem a csaladnak, ma muffint, hoztak ma tortat es semmire meg csak ra sem neztem! szombaton is sutok egyebet, mert vendegek jonnek, vasarnap vendegsegbe megyunk, ahol lessz torta is, egy kicsit kunyeralok majd a hetfoi tesztanapomra. szoval ha en megallom az edesseget akkor masnak is menni fog.

    mar csak mozogni kene, csodalom a kitartasotokat!

    Leda! cola light, zero vagy pespi light, max nem megy? e n ha nagyon akarok csalni, pepsi maxot iszom, igaz ritkan. en eddig is ezt ittam, ebbol az izvilagbol ez jott be a legjobban.

    előzmény:
    Léda0714 (138)
    2011-01-05  20:51
  12. 2011. január 5. 22:03140.

    Sziasztok!

     

    Kicsit lelkiismeretfurdalással ugyan, de bevágtam a sütiket vacsira, azóta teát kortyolgatok, ez a nap is megvan... húúú a holnapitól picit tartok, még sosem ettem egy napig csak gyümit!

     

    Zsuzsi: húúú az gyönyörű helyszín, a Remeteségben és az étteremben is jártam már többször, Várgesztesen a várban már voltunk párszor kirándulni, bringázni barátokkal és mindig átlátogattunk oda!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588037 (0)
     
  13. 2011. január 5. 21:43139.

    Sziasztok!

     

    Túl a második napon (hol van még a vége...), rájöttem, hogy nekem a napközbeni rágcsálás elhagyása okozza a legnagyobb "szenvedést". Nem akarnék extra dolgokat, csak uzsira gyümölcsöt, vagy a gyerekekkel együtt bekapni néhány kölesgolyót, de marad a tea meg a rágó. Ma sült zöldségek voltak (ezeken napokig el tudnék élni, nagyon nem hiányzik a hús), holnap paradicsomos tészta, este meg valami sütiféle.

     

    Zsuzsi, gyönyörű helyen lesz az esküvőtök!! Nálunk 8 év és 2 gyerek után sem volt, ha a páromon múlik, nem is lesz, úgyhogy lehetek picit irigy? :)

     

    Macskalány, a gyüminapos ebéded jól hangzik, elraktározom későbbre. Szerintem nem gáz, ha kicsit hagysz az ebédből délutánra is. Én ma néhány falat karalábét nasiztam, hogy ne üres gyomorral menjek edzeni.

     

    Keményítőnapra van egy ötletem, ha valaki szereti a csípőset: vega chili con carne: maggi fix (bocsánat, de ezt csak tasakosból szoktam), bele bab, kukorica, kockázott krumpli, és annyi víz, hogy épp ellepje - mikor megfőtt a krumpli, kész. Gyors, finom és egy adag elég ebédre, vacsira.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588037 (0)
     
  14. 2011. január 5. 20:51138.

    Sziasztok!

     

    MEgvagyok,de kicsit még nehezen bírom!

    Ideges vagyok,cola hiányom van!

    Pedig az az ördög műve!

     

    Sűltkrumpli volt az ebédem brassói szaftak,vacsim meg pattogatott kukorica!

    NAgyon kreatív!

     

    Kicsit még szoknom kell a diétát de hétfőtől már könnyebb lesz!

    Addig meg kicsike szenvedés van!

     

    JA és elkezdtem futni,remélem lesz foganatja! 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588037 (0)
     
  15. 2011. január 5. 20:44137.
    Már én is beharangoztam a családnak, hogy ha egyszer lányom lesz, csak Léda lehet. Barátkoznak a gondolattal, de igaziból nem az engedélyüket kértem, hanem kijelentettem.
    előzmény:
    Léda0714 (102)
    2011-01-04  11:25
  16. 2011. január 5. 20:40136.

    Aranyos vagy! :)

    Igaziból lassan 7 éve vagyunk együtt, szóval mondhatnám, hogy épp itt volt az ideje :). Annó barátságból alakult ki a szerelem, talán azért is olyan erős. Nekem ő volt az első igazi, és szerintem az utolsó is.

    Én is meg ő is tanultunk, diplomáztunk, én két éve dolgozom, ő meg negyed éve. Így, hogy van munkánk illő előrébb lépni.

    A szertartás Majkon lesz a tóparton, a vacsora pedig a tóparti étteremben "szűk" (40 fő) családdal.

    Mutatok képeket a helyszínről:

     

    Majk

     

    Étterem

    előzmény:
    Nadi84 (92)
    2011-01-03  22:21
  17. 2011. január 5. 10:08135.

    Sziasztok!!!

     

    A tegnap pokol volt, már nagyon éhesen értem haza, gyorsan ettem párolt zöldséget+lencsét és még a pattogatott kukoriból is lecsúszott egy adag. Soha többé nem hagyom magam ennyire kiéhezni, mert egy  jó kis migrén lett a vége.

    Mára felkészültem teákkal azokat fogom iszogatni a viz mellett. 

     

    A holnapi gyüminapra készitek almakompótot cukkor nélkül, amihez dobok 1-2 fahéjat, aszalt sárgabarackot, aszalt szilvát és mazsolát ez lesz az ebéd. 

    Reggeli és vacsora: mandarin, naranc, banán. 

     

    dor9ka: a monitor megmaradt azon dolgozom ma is. 

     

    Az ebéd és vacsi: egy 32 cm-es pizza lesz.

     

    Lenne egy kérdésem a tapasztaltabbakhoz: 

    Eddig mindig úgy ebédeltem, hogy kétszerre osztottam el az ebédet és otthon már csak minimálisat vacsiztam. Szerintetek most is csinálhatom igy, amolyan uzsonnaféle lenne az ebédem maradéka?

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588037 (0)
     
  18. Torolt_felhasznalo_993929
    Torolt_felhasznalo_993929
    2011. január 5. 09:46134.

    Nem ismerem ezt a három órás diétát, de szt. a reggeli gyümi után nem lehet, a köv. mondjuk sajt (csak ha nagyon későn kelő vagy).

    előzmény:
    gsom (119)
    2011-01-04  20:38
  19. TSE
    TSE
    2011. január 5. 09:42133.

    Sziasztok,

     

    Léda, tényleg nagyon látványos a  fogyásod, csini vagy!

     

    Ma grízes tészta lesz az ebéd, vacsira sütök valami sütit a családnak, abból eszünk mi is. 

     

    Gyümölcsnapra alma, körte, mandarin, szőlő. Még venni kell pár olajos magot, ezt lehet gyümölcsnapon, hogy ne legyen sok a savunk.Régen diákcsemegét eszegettem, ha kapok veszek most is majd.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588037 (0)
     
  20. 2011. január 5. 09:41132.

    Jó reggelt!

     

    Tegnap a Lidl-ben nem volt már pomelo, de licsi igen, 1000 forintért! Sehol sem lehet ennyiért kapni! Vettem egy kilónyit, most pedig nekiesek, mint reggelinek.

     

    Hajrá ma is mindenkinek! 

     

    Léda, Győr kapja be!

    előzmény:
    Körte1978 (1)
    2011-01-01  22:55
  21. Torolt_felhasznalo_993929
    Torolt_felhasznalo_993929
    2011. január 5. 09:35131.

    Sziasztok!

     

     Az első két-három hét a legnehezebb, de utána a szervezet kezdi megszokni és kicsit könnyebb. Nekem ma gyümi: kivi, alma, mandarin és banán (bár a banán talán nem igazán jó) .

     A tea nekem is szokott használni (menta; kamilla vagy zöld- lehet választani).

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588037 (0)
     
  22. 2011. január 5. 09:24130.

    Sziasztok!

     

    Juhéjj harmadik nap

     

    Tegnap én olyan sütőben süthető típusú, rozmaringos sültkrumplit ettem, sima zöldsalival ebédre és reggelire is. Egész jól lehetett bírni vel.

    Mondjuk mellette rengeteg teát iszom, 7,5 dl a bögrém ebből 5 simán lecsúszott mindenféle teákból.

     

    Mindjárt elmajszolom a reggeli 2 narancsom...

    Ma ebédre pesztós tészta lesz, azt amúgy is imádjuk mindketten, így nem kell Istvánnak külön főznöm. Vacsira pedig süti, bár ez számomra még mindig hihetetlen

     

    Macskalány: na lecsúszott a  monitor olyan Tucc reklámosan, vagy van ma is min dolgoznod???

     

    Ja és üdv az újaknak!

    előzmény:
    Cipóka26 (127)
    2011-01-05  08:08
  23. 2011. január 5. 09:22129.

    Sziasztok!

     

    Üdv az új tagoknak!!!

     

    gsom igen, már nekem is feltünt, hogy sok mindmegettés recept nem jó... szerintem vannak, amiket nem is a 90 naposba szántak eredetelieg, csak utólag berendszerezték oda, amelyikről úgy tűnt oda való...

    Léda köszi a képekért!!! Nagyon látványos!!!

     

    Ma ebédre a pestos tészta lesz, vacsira rozsos zsömle és utána egy csík étcsoki. Ez a terv. Ez a szénhidrátnap egész jó, nem? Holnapra milyen gyümiket terveztek?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588037 (0)
     
  24. 2011. január 5. 08:24128.

    Jó reggelt!

     

    én tegnap nagyon éhes voltam! reggelire 1 narancs ebédre egy káposztával töltött paprika, este viszont 2 tányér lencse főzelék. Előtte voltunk bevásárolni (éhesen!!!) de elég jól megálltam, nasiból is csak olyat raktam be amit vmelyik nap ehetek.

    Ma is nagyon éhesen keltem. Ebédre egy hagymás bagettet vettem, hát letörtem egy csücsköt belőle, most megyek megiszom a kv-m. este pizzát eszünk...

     

    én szoktam nassolni épp amit lehet enni eznap.

     

    Kitartás mindenkinek!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588037 (0)
     
  25. 2011. január 5. 08:08127.

    Jó reggelt mindenkinek!

     

    Hogy sikerült a tegnapi napokot?

    Én este nagyon éhes lettem úgy, hogy lecsúszott egy kis pirítós kenyér.

     

    Utána mentem tornára. Régen rendszeressen jártam heti 2X és nagyon jól bírtam, de most, hogy a suli miatt nincs rá időm fél évet kihagytam, hááááááttt eléggé elfáradtam.

    De végül is jól esett!

     

    A lidlbe ma a banán 299 ft. Azt is veszek mert holnap kell a gyümölcsnapra.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588037 (0)
     

Címlap

top