Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

90 napos jan. 3.-tól

Körte1978
Létrehozva: 2011. január 1. 22:55

Tervezi még valaki rajtam kívül, hogy hétfőn elkezdi a 90 napos diétát?

  1. 2011. január 4. 11:08101.

    Mit csinálsz TE?

    NE bolondítsál meg,:)))) 

    előzmény:
    gsom (95)
    2011-01-04  08:06
  2. 2011. január 4. 10:12100.

    Köszi az infót lányok, akkor nem aggasztom magam a lencsében lévő liszt meg tejföl miatt. Általában én sem szoktam lisztet használni főzelékekbe, sem tejfölt, de ebből most az egész család evett az újév miatt, és nem igazán vannak oda érte, zért próbáltam minél finomabbra csinálni.

    Ti mit ezstek ma lányok?

    Jajj, el kellene mennem futni, de olyan punnyadt vagyok.  

    előzmény:
    dor9ka (98)
    2011-01-04  09:41
  3. 2011. január 4. 10:0799.

    Igen, tudom hogy majd belejövök, csak azt hittem egyszerűbb lesz. 

    Szeretek új dolgokat kipróbálni.

    Jajj, Pomeló!! Kössz hogy szóltál!!! Egyszerűen imádom!!! Nem csak az íze miatt, hanem mert annyit kell vele pepecselni, mire megeszi az ember. 

    Nekem még van itthon egy, mert a múltkor olcsó volt a Pennyben meg a tescoban is. Sajnos nagyon messze van a Lidl, de ráveszem magam és kimegyek. Remélem lesz még és nem potyára megyek ki.  

    előzmény:
    Cipóka26 (96)
    2011-01-04  08:29
  4. 2011. január 4. 09:4198.

    Sziasztok!

     

    Üdv az új csatlakozóknak!

    A tapasztalatokat pedig nagyon jó olvasni, igazn lelkesítőek!!!

     

    Zsuzsi: izgis ez az esküvő dolog, drukkolok, hogy sikerüljön a célod!

     

    Gsom: én a kétkedőknek csak azt mondom, hogy térjünk vissza rá 90 nap múlva

     

    Mincse: nagyon tetszenek a receptjeid, jöhetnek még!

     

    Főzelékek keményítő napra: simán lehet úgy süríteni, hogy kiveszitek a főtt zöldség egy részét, leturmixoljátok, és azt visszaöntve sűrűbb lesz, akár a krémlevesek,  vagy kis főzőlével leturmixolt evés krumplival süríteni,  mint a babáknak. 

     

    Nadi: én úgy tudom dresszing nélküli salit lehet enni mindegyik napon, pl. husi salival, sütőben sült krupli salival stb. Javítsatok ki ha nem!

     

     

     

     

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588037 (0)
     
  5. 2011. január 4. 09:0197.

    Sziasztok!

     

    Csatlakoznék hozzátok én is, ha nem bánjátok. Igaz, egy nap késéssel, mert csütörtökön "randizunk" a párommal, és nem akartam, hogy pont gyümölcsnapra essen. Az idézőjel azért, mert 8 éve együtt vagyunk már, és van két kisfiunk is, úgyhogy nem igazi randi lesz. :) Kaptam tőle színházjegyet karácsonyra, és előtte még beülünk valahová. Kecskeméti vagyok egyébként, idén leszek 30 (jajj) és a két szülés után van kb. 10 kiló feleslegem. A kisebbik fiam mostanában hagyja abban a szopit, úgyhogy már nincs, ami visszatartson. Évekkel ezelőtt csináltam a 90 napost, akkor jóval kevesebb kilóról indultam, és lement 7, de nem tartottam a "még 3 hónapig délelőtt csak gyümölcs" szabályt, és nem tudom, hogy ennek köszönhetően-e, de hamar mind visszajött. Nagyon remélem, hogy most másképp lesz!!

    Mozgás: újra elkezdem a spinninget, amit a terhességek miatt abbahagytam, már alig várom, mert régebben imádtam járni.

    Ha valaki otthon szeret tornázni, de az ugra-bugrához nem fűlik a foga, nagyon ajánlom, szuper zsírégető: Leslie Sansone (youtube-on keressetek rá). Itt az NLC-n hallottam róla én is.

     

    Bocsánat, ha hosszúra nyúltam. Mindenkinek sok-sok leadott kilót és kitartást kívánok!

     

    Ja igen, a kaja: nálam ma gyros husi lesz salátával, holnap meg sárgaborsófőzelék (az olyan jól besűríri magát, hogy rántani sem kell).

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588037 (0)
     
  6. 2011. január 4. 08:2996.

    Jó reggelt!

     

    Nadi84, hidd el, hogy nagyon egyszerűnek fog tünni ez a diéta az első hét után. A közérzeted is sokkal jobb lesz majd.

    Én is lencsefőzeléket eszem ma és van benne liszt. Szerintem nem olyan nagy probléma.

     

    Mosrt halottam, hogy a Lidl-be ma 299 ft lesz a pomelo, be is küldtem a páromat egy pár darabért. Egy pomelo elég lesz majd a gyümölcsnapra.

    előzmény:
    Nadi84 (92)
    2011-01-03  22:21
  7. 2011. január 4. 08:0695.

    Jó reggelt!

     

    Inkább a nincs erre szükséged, milyen butaság minden diéta, és minden diéta csak tönkreteszi a szervezetet - kirohanásokra gondoltam.Majd józan érvekkel leszerelem őket!

     

    Én igyekszem ma kezdeni, de legkésőbb akkor fogom, amikor ti is újra fehérjenapnál lesztek!

     

    Kitartást mára! 

    előzmény:
    Körte1978 (91)
    2011-01-03  21:42
  8. 2011. január 4. 07:5894.

    Sziasztok!

     

     

    Remélem mindenki átvészelte a tegnapi napot... Én este két fél szelet pirítóst ettem vajkrémmel sajttal meg csípőspaptikával. tudom a kenyeret nem kellett volna de nehezen tudok megvállni a piritóstól.

    Ma vettem a piacon savanyú kápit csalamádét és töltött paprikát (káposztás), ez lesz az ebéd, a vacsi vszínű lencsefőzi.

    Tavaly amikor csináltam akkor nem stresszeltem a főzeléken, h van benne liszt meg tejföl, mert az viszonylag kevés, és ha főzök a családnak nem veszek ki külön amit magamnak csinálok meg...

     

    Én asszem a Lidlben vettem enyhén cukrozott ananász befőttet, ettem én mindenféle ilyen konzerves cuccot lemostam szűrőben, és akkor nem volt annyira cukros.

     

    Este van sültkrumplit eszek, vagy lencsefőzit. 

     

    Reggel ráálltam a mérlegre kiváncsiságból, és 66,9 volt... tehát fél kg, de ez nyilván csak víz.

     

    Ja még egy dolog, tavaly aikkel itt a fórumon csináltuk a diétát kb. 1 hónap után majdnem mindenek lelassult az anyagcseréje, nem tudom mitől. nem kell megijedni ilyenkor jó sokáig meg is áll a fogyás, aztán megint beindul.

     

    legyen szép napotok!

     

    N.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588037 (0)
     
  9. 2011. január 3. 23:1593.

    Sziasztok!

    En is elkezdtem ma a 90 napot. Reggelire papayat ettem es sok vizet ittam. Igyatok sokat az eltelit es nem gondoltok mindin a kajara! Kulonben a zellerben es az uborkaban szinte semmi kaloria, azokat napkozben is lehet ragcsalni.Persze, csak delutan. Deletott ebed elott csak gyumit.

     Ebedre csinaltam egy nagy adag sopszka salatat es azt ettem, meg ittam egy nagy bogre csikelevest. Vacsorara virslibol, sajtbol es fott tojasbol keszitek salit es megeszem a maradek sopszkat. Este 6 utan mar nem fogok enni. Nallam az esti nasi a bunos, igy nagyon erosnek kell lennem.

    Holnapra van meg lencse levesem, azt fogom elosztani ketfele. Melle valoszinu,hogy tokot sutok, vagy edeskrumplit.

    Igy keszul a tabuli:

    Aztass be vizbe 1 kozepes bogre bulgurt kb. 1 oraig , vagy amig meg nem puhul.

    Moss meg sok-sok petrezselymet es szeddd le a levelet, vagd ossze aprora. 2-3 varadicsomot magozz ki es azt is vagd ossze kicsire, es egy kozepes hagymat is. Ezeket keverd ossze es tegyel bele 2-3 kanal olivaolajat, sozd meg izles szerint. Keverd ossze a bulgurral es hagyd egy kicsit allni, amig osszeerir. Nagyon finom, laktato es nem hizlal.

     

    Suti gyumolcs es ch napra:

    Zabpehely szelet

    -4 evokanal olaj (en olivat hasznalok)

    -2 erett banan

    -1 kaveskanal fahej

    -fel kaveskanal vanillia kivonat

    -50 dkg kesudio vagy mogyoro (en mandulaval vagy dioval is keszitettem, ugy is finom)

    -50 dkg zabpehely (nagy szemu)

    -50 dkg kokuszreszelek (nem edesitett)

    -1 reszelt alma

     

    Elkeszites:

    !.  A sutot 190 fokra elomelegitjuk.

    2. A hozzavalokat sorrend szerint egy turmixgepben eldolgozzuk (nehany masodpercig minden osszetevo utan)'majd egy lapos kb. 20 x20 cm-es kiolajozott tepsiben 25 percig barnara sutjuk.

    3. Racson hulni hagyjuk, majd kockara szeleteljuk.

     

     Ezt fogom megsutni ch napra. En 3-szoros adagot szoktam kesziteni,mert itthon mindenki nagyon szereti.

     

    Anita.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588037 (0)
     
  10. 2011. január 3. 22:2192.

    Rágica: A tükrök nekem is ellenségeim. Ma voltam fodrásznál, még a fejemet sem szeretem nézni. Olyan pufók az is. 

    A hajam sem tetszik, bár a fodrász kb hozzá sem nyúlt, mert mondtam neki hogy növesztem. Most először voltam idegen fodrásznál, mert az enyém másik városban van, és ritkán jutok el hozzá, de ha már új életet kezdek gondoltam kicsit rásegítek.  Egyébként kellemes csalódás volt a srác, és csak 1250Ft-ot fizettem. 

    Jajj, a zeller!!! Én amerikában szoktam rá, illetve a zellerszárra. Ott ipari menyiségben termeltem be belőle minden nap!

     

    Zsuzsi: Én is gratulálok az esküvődhöz. Kell ennél jobb motiváció?! Nálam pont ez a baj, hogy nem találok jó okot a fogyásra, legalábbis olyat ami sogáig motiválna. Legutoljára pl a magas vérnyomásom rémísztett meg, és amiatt dobtam le 15kg-ot. 

    Egyébként mesélj kicsit! Hogy volt az eljegyzés, hogy áll a szervezés, ha lesz ruha kérünk képeket! Imádom a love storykat! 

     

     

    Jajj, csajok! Úgy utálom ezt a jojózást! Nem lehet valamit kitalálni ellene? Ma reggel feláltam a mérlegre, és azt hittem majd valami nagyon brzutális számot fogok látni karácsony meg szilveszter után. Tényleg nem hiszitek el mennyi sütit csokit meg édes löttyöt meg zsíros kaját ettem. És semmi!!!! Egy dekát sem híztam. Nekem ez a 73 kg valami csodaszám. Bármennyit eszek erről a pontról nem mozdulok el. A fogyást is nagyon nehéz innen elkezdenem. 

     

    Körte: Van olyan befőtt ami cukormentes? Mert az ananászbefőttel is az a baj hogy sok benne a cukor. Sokszor ki lehet fogni olcsón friss ananászt, én is mindig veszek ha van valahol.

     

    Ma én sült húst ettem párolt káposztával. Rosszul tettem? Ilyenkor semmiylen zöldséget nem lehet enni? Csak húst meg tejtermékeket magában? Holnap mit esztek? Nekem van maradék lencsefőzelékem, de sajnos van benne liszt meg egy ksi tejföl is. Akkor az már nem is jó keményítőnapra?

    Nem olyan egyszerű ez a 90 napos diéta mint amilyennek elsőre tűnik.  

     

     

    előzmény:
    rágica (80)
    2011-01-03  16:36
  11. 2011. január 3. 21:4291.

    ki akar befolyásolni? kínálgatnak?

     

    előzmény:
    gsom (90)
    2011-01-03  21:35
  12. 2011. január 3. 21:3590.
    Egy kérdés, lányok: a környezetetek befolyásolási törekvéseit hogy kezelitek?
    előzmény:
    Körte1978 (1)
    2011-01-01  22:55
  13. 2011. január 3. 21:2589.

    manocska, az anaászbefőtt de jó ötlet, de az nem baj, h. befőtt? (mondjuk a nyers ananászt nem szeretem)

    cipóka hű, vizsgaidőszak, hát így tényleg nem könnyű csinálni. sok vizsgád van még? az esti réparágcsálás jó ötlet!

    rágica ismerős, én is szoktam „bűnözni” (bár most keményebben akarom csinálni, mert lényegesen többet kell leadni.)

    zsuzsi drukk! biztos gyönyörű menyasszony leszel! (amúgy sem csak a kilókon múlik)

    gsom, bowly üdv itt!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588037 (0)
     
  14. 2011. január 3. 21:1188.
    Én is most jöttem haza az uszodából (bár az igazat megvallva többet voltam jakuzziban és szoliban mint a medencében), de holnap megyek zumbára, csütörtökön meg spinningre, és azt kő keményen végigcsinálom.
    előzmény:
    gsom (86)
    2011-01-03  21:04
  15. 2011. január 3. 21:0987.

    Köszi, aranyos vagy .

    A ruhám még nincs meg. Az esküvő augusztus 27-én lesz, így arra gondoltam, hogy majd április környékén választom ki a ruhát. Addigra jópár kilót le szeretnék dobni, és talán még leszek elkésve a választással. 

    előzmény:
    Cipóka26 (83)
    2011-01-03  18:06
  16. 2011. január 3. 21:0486.

    Sziasztok!

     

    Én is csináltam már ezt a diétát, öt évvel ezelőtt, és naygon jó volt, azt hiszem 15 kilót fogytam vele.

     

    Azóta változott egy kicsit az életem, született egy lányom, lassan két éves, néhány hónapja nem szopik, úgyhogy itt az ideje egy kis fogyinak!

     

    A lányom születése után pajzsmirigyggyulladásom lett, amire most gyógyszert szedek, és rettegek attól, hogy ettől most el fogok hízni: másfél hónapja szedem és azóta nyolc kilót híztam! Most 59 kiló vagyok a 163 centimhez, de én 53 kilósan éreztem jól magam... Szóval, én is csatlakozom hozzátok!

     

    A másik ok, ami miatt fogyni szeretnék, az, hogy a hasamon van olyan másfél centinyi felesleg, a terhesség alatt pedig megnyút a bőr, így lóg egy kicsit - azt gondoltam, hogy ha nem lesz felesleg, nem lesz, mi lógjon... 

     

    Júniusban megyek vissza a munkahelyemre, kezdődik a nyár is, addigra csúcsformába lendülhetünk!

     

    Én úszom egyébként, ezt a diéta mellett is szeretném.

    előzmény:
    Körte1978 (1)
    2011-01-01  22:55
  17. Torolt_felhasznalo_993929
    Torolt_felhasznalo_993929
    2011. január 3. 19:4685.

    Sziasztok!

     

     

    Mivel vasárnap kezdtem nekem is keményítőnap- lencsefőzelék volt.

    Holnap tészta. Sikerül sétálni egy nagyot, mert szép volt az idő.

     Jó hogy ilyen sokan lettünk.

    A víz, folyadék fontos.

    Majd még be kukk.

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588037 (0)
     
  18. 2011. január 3. 18:4684.

    Sziasztok!

     

    Én is csatlakom, ha lehet! Ha többen nekifogunk, van kitől, kiből meríteni a lelkesedést. Tavaly tél végén belekezdtem a 90 naposba végig is csináltam, -10 kg-ot sikerült is leadni. Hátha bejön megint

    Üdv mindenkinek, hajrá

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588037 (0)
     
  19. 2011. január 3. 18:0683.

     

    Örülök, hogy csatlakozol hozzánk!!!

     

    És gratulálok az esküvődhöz is. Úgy gondolom elég erős a motivációd.

     

    Megvan már a ruhád?

    előzmény:
    -zsuzsi- (82)
    2011-01-03  17:59
  20. 2011. január 3. 17:5982.

    Na jó csajok, rávettetek!

     

    Hétfőtől kezdem én is a 90 napost. Addig lelkileg készülök rá, hétvégén pedig úgy vásárolok, hogy legyen mit enni naponta.

     

    (A döntéshez az is kellett, hogy beleképzeljem a mostani énemet a mennyasszonyi ruhába)

     

    Van 9 hónapom (augusztus 27-én lesz az esküvő) a -20 kg-hoz.

     

    Csak szét ne essen ez a csapat, mert szükségem van rátok és a bátorításra!

    előzmény:
    Körte1978 (1)
    2011-01-01  22:55
  21. 2011. január 3. 17:4781.

    Sziasztok!

     

    Sok sikert,mindenkinek én 3szori egymásutáni ismétlés után 40kg-ot fogytam ezzel,vérképem tökéletes!

     

    Bátran ajánlom mindenkinek,ha tudok vmiben segíteni írjatok!

     

    Ja és már 5-6hónapja rendesen étkezem és egy deka sem jött vissza! 

    idézet:
    Léda0714 (46)
    2011-01-02 22:33:13

    Nemcsak a neved gyönyörű, de ilyen ügyes is vagy!

    Gratulálok hozzá!

     

    u.i.: ha lányom születik, Léda lesz (egy éve elhatároztam már).

    előzmény:
    Léda0714 (46)
    2011-01-02  22:33
  22. 2011. január 3. 16:3680.

    A zeller kitűnő erre a célra. És, hidd el nem is olyan rossz ám!

    Rengeteg rostot tartalmaz, jól telíti a gyomrot, és kalória alig van benne.

    Én sem szerettem, de aztán egyszer csak megszerettem!

    előzmény:
    Cipóka26 (78)
    2011-01-03  16:31
  23. 2011. január 3. 16:3379.

    NADI:

    A depresszió hozzám is beköltözött!

    Ma a logopédiás terembe kellett mennem a gyerekekkel. Ott meg egy falnyi tükör fogadott. Azt hittem menten elájulok! A tükörből egy hatalmas barna medve nézett vissza!  Rémes! Még szerencse, hogy csak hetente 1x kell oda mennem.

    Én sem mondanám magam vegetáriánusnak, de egszerűen nem esik jól a hús.

    Víznapon teát és vizet szoktam inni, vagy citromos vizet. 

     

    KÖRTE:

    Én egyáltalán nem vagyok szigorú ebben a diétában. Azért is tetszett meg, mert úgy érzem nincs akkora kötöttség benne. (Ha a szétválasztástól eltekintünk.) Többféle fehérjét is eszem egyszerre. Ha eszem, húst csak szárnyast és halat, meg bármilyen sajtot.

    És esténként néha megengedek magamnak egy édesítős kakaót. Mert az olyan finom!

    A körte, és 1 fajta alma, vagy édesebb narancs, ami szóba jöhet. És aszalt meggyet szoktam még enni, meg pár szem magot, ha kell, de azzal meg az a baj, hogy olyan nehéz abbahagyni.

    És nálam a rágógumi nagy segítség. Elveszi az éhségem.

     

    LÉDA:

    Néha kukkants be, hogy újabb lendületet adj a sikerhez!

     

    BABCI:

    CH napon vacsorára nem sütit ettem, hanem mondjuk másik adag pestos, vagy paradicsomos tésztát. De azért azt nem mondanám, hogy nem szeretem az édességet, de nekem az igen kevés gondot okoz. Inkább megettem pár kocka étcsokit. Érdekes módon sosem szerettem, de újabban kifejezetten ízlik.

    Jók az ötletek! Köszi!

     

    NOJJMI:

    Ha én egyszer ennyi lehetnék! Talán még lebegnék is!

    De kitartás! Remélem sikerült idáig?!

     

    Egyszer valahol azt olvastam, hogy a gomba "semleges", így én azt van hogy fehérjenapon is eszem, zöldség, és CH napon is. A rizst pl én keményítő napon ettem. 

    előzmény:
    Nadi84 (44)
    2011-01-02  22:08
  24. 2011. január 3. 16:3178.

     

    Az én mai menüm, délben levest ettem, most pedig egy félszelet rántott husit ettem, de a bundáját leszedtem.

    Viszont egy fél szelet kenyér is lecsúszott hozzá.

     

    Holnap pedig lencse főzeléket fogok enni.

     

    Én azért "szenvedek" mert ilyenkor a vizsga időszakban mindig rágcsálni szoktam valamit. Egy kis csoki egy kis keksz meg ilyesmik és most nagyon nehéz megállnom, hogy tanulás közben ne ropogtassak valamit.

    Lehet, hogy holnap majd pucolok egy-két répát, hátha azzal is beérem majd.

    előzmény:
    Nojjjmi (76)
    2011-01-03  16:16
  25. Torolt_felhasznalo_449277
    Torolt_felhasznalo_449277
    2011. január 3. 16:3077.

    Hát a gyümölcslevessel az a gond, hogy valamivel sűrítened kell, és ehhez keményítőt is meg tejterméket is használnál..

    Főzeléket még tudsz pl. krumplival sűríteni, vagy én most vettem a Sparban rizstejszínt, az jó a zöldséges napra, a kávéba meg mondjuk zab-vagy rizstejet. De nehogy azt hidd, hogy más nem bűnözik ám néha...

     

    Én a gyümölcsnapokat úgy bírtam ki, hogy elrágcsáltam egy csomó mazsolát, mogyorót (a diákcsemege isteni!!). De ahogy múltak a hetek, egyre kevésbé voltam éhes. És igyál gyümölcslét, az is elveszi az éhséget, és nem csinál savat.. Ja,  meg még ananászbefőttet ettem, az mintha gyorsította volna a fogyást.

     

    Sajnos nekem is a süti a gyengém, meg a kifli, így jött vissza ez a pár kiló.

    előzmény:
    Mi-Mi (72)
    2011-01-03  14:37

Címlap

top