Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Ikrek

Torolt_felhasznalo_336392
Torolt_felhasznalo_336392
Létrehozva: 2004. március 25. 16:22
Sziasztok!
2004.szeptember végére vagyok kiírva az ikrekkel. Szeretnék rengeteg kérdésre választ kapni, azoktól akik nálam kicsit korábbra várnak több babát egyszerre. De azokkal is szívesen beszélgetnék akik velem egy időben várnak ikerket.
Két lányom van: a nagyobbik 4,5 a kisebbik 2 éves múlt.
  1. Torolt_felhasznalo_336392
    Torolt_felhasznalo_336392
    2004. május 10. 18:46176.
    Sziasztok:)

    Megjöttünk az uh-ról. Van vagy 10 percnyi videóm a babákról:)
    Bpd:4, 91cm; Ac:15, 1cm; Fl:3, 36;
    Bpd:4, 83cm; Ac:15, 1; Fl:3, 22cm;

    Egy kisfiú és egy kislány:):):)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  2. 2004. május 10. 18:17175.
    Kedves Enci!

    Tegnap este olvastam, hogy rossz dolgok történtek veled, nagyon elkeseredtem és sírtam is, sajnos tudom, mi ez az érzés, már kétszer én is átéltem. Nem tudom, mit is lehet ilyenkor mondani, minden szépet és jót feléd küldök gondolatban, hogy át tudd vészelni ezt a nehés időszakot.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  3. 2004. május 10. 18:02174.
    kedves Lányok!

    Már este 6 óra van és NEM ÍRTATOK MÉG AZ ORVOSI EREDMÉNYEKRŐL!nagyon várom a híreket, remélem minden rendben van ! Milyen kérdéseket írtatok össze?

    Mi holnap megyünk ultrahangra, nagyon várom, teljesen izgulok, pedig csak 2 hete voltam, de olyan messzinek tűnik, Mikor lesz mér itthoni ultrhang készülék házi használatra?!na jó, ez vicc volt!

    Kocsi, ruha, segítség, ezek már nektek kezdenek nagyon aktuálisak lenni, nekünk még itt a 12. héten ez kicsit odébb van. A segítség témakörében nálunk is van jelentkező bőven, én is aggódom a túljelentkezéstől, mert elkezdünk építkezni, de csak jövőre lesz kész, addig itt lakunk a nagymamánál, külön lakásban de közös főbejárattal, és anyukám is minden nap itt van. Ez néha jól jön, de sokszor fárasztó az állandó zsüzsgés. Én szeretek magamban ellenni, olvasni, elmélkedni, szöszmötölni, és sokszor idegesít, hogy mindig jön valaki. Úgyhogy az elején gondolom jó lesz majd 1 ember fix segítségnek, félő, hogy sértődés lenne Zsuzska, ha nem anyukád vagy családtag lenne pl. az illető, de én is úgy tudom, hivatalből kirendelnek egy családsegítő képzett segítséget, akit az önkormányzat fizet. Olvastam, hogy a hármas ikrek itt Szombathelyen az apuka munkahelyétől kaptak babakocsit, ilyen jellegű támogatásra lehet számítani nálatok?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  4. Torolt_felhasznalo_336392
    Torolt_felhasznalo_336392
    2004. május 10. 13:19173.
    Zsuzska!

    A kis képek közül az alsó a babakocsit ábrázolja amikor rajta van a lábzsák. :)
    Az 55 ezer pedig az új ára. :)
    Megnéztem az ABC design és a Graco ikerkocsijait és ez azoknál szélesebb. Sőt a börzén láttam benne iker babákat is igaziból. :)

    Nem vettem rucikát, főleg árultunk. Egy pólya huzatot vetem 800Ft-ért vadonat újat, meg pelust és popsitörlőt.

    Szerintem lehet kérni a családsegítő szolgálatnál segítőt és akkor nem kell a naygszülőknek csak akkor jönni, ha te már úgy gondolod.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  5. Torolt_felhasznalo_269448
    Torolt_felhasznalo_269448
    2004. május 9. 21:24172.
    Linato, megnéztem a képet. Lenne egy hülye kérdésem: A kis képek közül az alsó mit ábrázol? Mert én bébihordozónak nézném így elsőre.
    55 ezer a használt ára volt, ugye?
    Neked nem tűnt túl szűknek a hely, ami egy-egy baba részére van kialakítva?
    Vettél valami helyes rucikát?

    Kelda, már más ikres - főleg anyukás - topikok életét felbolygattam az örökös kérdéseimmel. Biztos, hogy kell ez Nektek is???:)))))))))))) De köszi, lehet, hogy átnézek és akkor jaj Nektek! Egyébként a tanácsokat szerintem itt senki nem venné okoskodásnak, mert Te tapasztalatból már mindent jobban tudsz?

    Lányok, hogy oldjátok majd meg a babák gondozását? Én már összevesztem az anyukámmal, az anyósommal és még pár hozzátartozóval, mert mindenáron jönni akarnak segíteni. Most elképzelem, hogy legjobb esetben is többheti kórházi ápolás után hazajövünk a 3 kétkilós gyönge babával, akiket a széltől is fogok óvni és átjáróház lenne az otthonunk, hoznák a jószándékú segítők a bacikat, vírusokat, fogdosnák a babócákat. Brrrrrrr!!!!!!! Persze tudom, hogy egyedül nem fogom bírni. Legjobb lenne valami gyerekekehez értő nő segítőnek, nem pedig mindennap más. Hogy lehet ezt konfliktus nélkül megoldani? Nekünk eddig nem sikerült. :(((((((
    Vagy csak én leszek ilyen mindent túlaggódó anya?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_336392 (169)
     
  6. Torolt_felhasznalo_975354
    Torolt_felhasznalo_975354
    2004. május 9. 20:41171.
    Köszi Zsuzska!

    Aranyos vagy, mindig olvaslak titeket, csak igyekszem nem beleszólni, nem akarok okoskodni, meg zavarni. Egyébként, ha bármi kérdésetek van, az Ikres anyukák topicon vagyunk páran, írjatok nyugodtan. Most ott is van egy ikreket váró kismama, elég rendesen zúdítjuk rá a tanácsokat.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_269448 (166)
     
  7. Torolt_felhasznalo_336392
    Torolt_felhasznalo_336392
    2004. május 9. 14:41170.
    Nem tudom miért tesz szünetet a pont és hu közé és a jpg elé. Ha bemásoljátok a címsorba és kiveszitek a szüneteket akkor látható lesz a kép.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  8. Torolt_felhasznalo_336392
    Torolt_felhasznalo_336392
    2004. május 9. 14:38169.
    Na mégegyszer:
    http://babanet. hu/album/albumimages/950/47184. jpg
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  9. Torolt_felhasznalo_336392
    Torolt_felhasznalo_336392
    2004. május 9. 14:36168.
    Sziasztok!

    Voltam ma a bababörzén és láttam egy nagyon szép Roan ikerbabakocsit 55000Ft-ért. Elég széles, külön is fektethető a két ülése, lábzsákkal, tetején és hátul szellőzővel ahol a babákat is látni. Két irányból tolható, fém a lábtartója és még guszta is.
    Megpróbálok képet belinkelni róla:

    http://babanet. hu/album/albumimages/950/47184. jpg
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  10. Torolt_felhasznalo_131970
    Torolt_felhasznalo_131970
    2004. május 9. 13:36167.
    Zsuzska!

    A babahordozóról nekünk azt mondták, hogy ugyan nem terheli a babák hátát, de azért napi max. másfél órát legyenek benne. Szóval Magyarországig nem mentünk velük:). Itthon is használtam a hordozót, még most is használom (amíg fel nem állnak a dologgal a hátukon, mint egy teknös:))), mert ha este elkezdek fözni, abban teszem öket magamhoz a konyhába, látnak, énekelek, készül a vacsi, ök meg megnyugszanak a nagy játék után, hogy legyen energiájuk enni. Most már olyan jól vannnak kondicionálva, hogy fél 6-kor már kikúsznak a konyhába és másznak bele a székbe maguktól. Épp csak nem szólnak, hogy idö van! De akkor is beteszem öket, ha megy a sütö, ne legyen baj. Egyterü lent minden nekem, nincs konyhaajtó, amit bezárhatnék, sajnos. A járókák meg nem mindenre megoldás.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_269448 (161)
     
  11. Torolt_felhasznalo_269448
    Torolt_felhasznalo_269448
    2004. május 9. 11:56166.
    Kelda, kincset érsz nekünk! Köszi. Ha a gyerekeid engedik, gyere máskor is nosztalgiázni és minket tanítgatni egy kicsit!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_975354 (165)
     
  12. Torolt_felhasznalo_975354
    Torolt_felhasznalo_975354
    2004. május 9. 08:36165.
    Bocsánat, elírtam, nem a Mattiban láttuk a babakocsit, hanem mellette volt egy Kenguru Gold kis- és nagykereskedés és ott volt többféle ikerkocsi.
    Aki esetleg egymás melletti ikerkocsiban gondolkodik, a XV. kerületben, a Szentmihályi úton van a BERGON babadiszkont. Nekik is van ikerkocsijuk, elég jó felszereltséggel, a Kismama újságban kép is van róla a hirdetésükben. Ezt csak azért írom, mert a nagy bababoltokban nem láttam ezt a típust. Sajnos, ikerkocsiból amúgy sem túl nagy a választék.
    Volt egy ikerbabakocsis topic is, talán érdemes beleolvasni, akik még nem tudtak dönteni, hogy milyet vegyenek, ha beírjátok a keresőbe, kiadja.

    Mindenkinek további nagyon hosszú és nagyon könnyű pocakosodást kívánok!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_975354 (162)
     
  13. Torolt_felhasznalo_658413
    Torolt_felhasznalo_658413
    2004. május 8. 22:09164.
    remelem, mi is jo sokaig fogjuk huzni!

    Ezt ugy ertettem, hogy mi mindannyian itt.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_658413 (163)
     
  14. Torolt_felhasznalo_658413
    Torolt_felhasznalo_658413
    2004. május 8. 22:08163.
    Kedves Enci, en is nagyon sajnalom:(( De ha jobban leszel, varunk vissza!

    Zsuzska, egy ismerosomnek decemberben szulettek harmasikrei, a kocsijuk pedig olyan, hogy elol ket ules, hatul egy, es a hatsot le lehet kapcsolni kulon kocsinak is, ha kell. Amikor mondtak, meg nem volt meg ez a forum, igy masra nem emlekszem, de ha erdekel, majd utana kerdezek.

    Marja, 42. het, WOW!!! Gratulalok! remelem, mi is jo sokaig fogjuk huzni!

    Jo hetveget nektek.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  15. Torolt_felhasznalo_975354
    Torolt_felhasznalo_975354
    2004. május 8. 21:23162.
    Sziasztok!

    Rég jártam nálatok, de azért mindig szoktalak titeket olvasgatni. Jó néha nosztalgiázni, milyen volt, mikor a kicsik még a pocakban voltak. (Akkor persze meg már alig vártam, hogy végre meglegyenek)

    Enci:Nehéz ilyenkor bármit is mondani!

    Zsuzska!
    A bébihordozóba nyugodtan beletehetitek a babát, az úgy van kialakítva, hogy a hátukat ne terheljék. Az a típusú kocsi, amiről marja írt, szerintem a korkülönbséges változat. Annakidején mi is nézegettük az inglesinát, a Matti bababoltban (sajnos a világ végén van, de biztos máshol is létezik, körbe kell telefonálni a boltokat). Külön van a váz, és arra veszel üléseket. Erre max. 4-et lehet rögzíteni. Én úgy emlékszem, mindegyik ülés vízszintesig dönthető volt. Nekünk túl hosszú volt, nem fért be a liftbe, azért nem azt vettük. A Peg Peregonak van még hármas ikerkocsija, de azt hiszem ezt már írtad. Egymás mögötti üléses még a Bébé Confortnak van (twin club néven), ez kettes ikerkocsi. Ami ikerkocsi néven fut és egymás mögötti üléses, ott ültetheted őket egymással szemben vagy egymás mögé (ha a hármas verzió mellett döntötök, ott azért kötöttebb a dolog). Azok a típusok, ahol rögzítettek az ülések, ott az első ülés nem dönthető vízszintesig, ezek a korkülönbséges babakocsik, olyanoknak, ahol kicsi a korkülönbség a gyerekek között, így a kicsi fekhet hátul, a nagy pedig ülhet elöl.
    Szerintem érdemes először körbetelefonálni a boltokat, hogy hol és milyen van, mert sok helyen pl. csak az egymás mellettit tartják.
    Ha tudtok használtan venni, biztos jobban megéri, csak nagyon meg kell nézni, milyen állapotban van. Két gyerek azért elég jól le tudja amortizálni a babakocsit és nehogy aztán pár hónap múlva esetleg újat kelljen venni.
    Gondold át alaposan, hogy hogyan és mire akarod használni, ha pl. van kertetek és sétálni nem nagyon fogsz nekiindulni egyedül, lehet, hogy jobb az iker+szimpla kocsi változat. Nálunk volt már olyan, hogy pl. orvoshoz kellett menjek, de csak az egyik babával, ilyenkor jól jött volna egy szimpla kocsi is, hogy ne kelljen cipelni. Ha viszont egyedül mész velük sétálni, akkor mindenképp olyat válassz, amelyikbe mindhárman elférnek.
    Sok sikert hozzá!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  16. Torolt_felhasznalo_269448
    Torolt_felhasznalo_269448
    2004. május 8. 20:44161.
    Marja, köszi megnéztem az inglesinát is. Olyat talán tudnánk hasnáltan is venni az egyik ismerőstől. Gondolkodunk egyébként abban is, hogy egy ikerkocsit és egy szimplát vennénk.
    Tényleg, mi a helyzet a bébihordozókkal? Azoknak sem vízszintes az aljuk, akkor azok sem jók fél éves korig? Akkor mibe tegyük be az autóba a babákat?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_131970 (159)
     
  17. Torolt_felhasznalo_269448
    Torolt_felhasznalo_269448
    2004. május 8. 20:28160.
    Linato, pont az előbb olvastam itt a neten, hogy Pécsett születtek. :)))) Van egy pécsi hármasikres netes ismerősöm, tőle tudom, hogy ott nagyon jól gondozzák a hármasikres kismamikat.

    Az indexes anyukát is olvastam. Hatalmas babák! Mondjuk pocija is volt a kismamának hatalmas.
    Lányok, a héten itt a neten két ikres kismama pocakját is láttam képen! Hűha! Ezt aki nem látja, nem tudja elképzelni. Eddig azt hittem, hogy az ilyen nagy pocikról szóló beszámolók túlzások, de nem.
    Mindenesetre itt mindenkinek ilyen szép nagy pocikat kívánok, bár kényelmetlen, de azt jelenti, hogy szép nagyok lesznek a babák.

    Linato, megfogadtam a tanácsodat. Vettem ma a kínaiban hálóinget 990-ért. Le se merem írni, hogy XXXL-es (szerintem kínai méretben), most felvéve se túlzottan bő hasban, bár nem is kismama szabású. Na mindegy, legfeljebb kerítek még valahonnan 4 db 5XL-est, azokba talán beleférek. :)))))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_336392 (158)
     
  18. Torolt_felhasznalo_131970
    Torolt_felhasznalo_131970
    2004. május 8. 20:28159.
    Sziasztok!

    Enci, nagyon sajnálom. . .

    Babakocsi: Nekünk egymás melletti van, Inglesina twin jet, ami 4 éves korig jó, születéstöl. Az egymás mögöttiben az elsö baba nem tud feküdni és az nem jó a hátának féléves korig! Nekünk ezért nem az volt. A kocsink kinyitva 77 cm széles, esernyöszerüen záródik, a kicsi kocsinkba is befér, nem utolsó szempont! Egyedül ez fért be. bele kell törödni, hogy vannak helyek, ahova gyerekekkel nem lehet bemenni, amíg a kocsiban vannak. Két külön ülökocsink is van, ha együtt megyünk valahova, de azzal is rossz boltocskázni, föleg most, hogy már rámolnak. Az egymás mögötti kocsi meg nehezebben veszi a kanyarokat az áruházi polcok között. A www. inglesina. com oldalt ajánlom figyelmetekbe. Zsuzska, van az inglesinának trió babakocsija is! Olyan konstrukció, hogy teheted az ülökévé alakítható mélykocsi részeket egymás mellé és egymás mögé is, ahogy akarod. Lehet, hogy jobban jártok, ha egy arra hajlandó kereskedövel megrendeltetitek, ha tetszik, mert ha nincs jó kocsi, még annyira se vagytok mobilak! Ezt tartom az ikerség egyetlen és legföbb hátrányának, hogy minden kis kiruccanás egy katonai hadmüvelettel ér fel.

    Linato! Érdekesek a cikkek, amiket idéztél! Nyelvészként én is kíváncsian várom az ikernyelv kialakulását, de tudom, hogy nem tragédia! Nagyon szépen van leírva egyébként a Csudálatos Mary c. meseregényben, ahogy az ikrek kommunikálnak! Nagyon szépen tudnak várni egymásra, mindig mondtam kezdettöl, hogy mami most Laurát fürdeti, stb. , s ha látják, hogy a másikkal vagyok, akkor nincs baj.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  19. Torolt_felhasznalo_336392
    Torolt_felhasznalo_336392
    2004. május 8. 19:00158.
    Zsuzska!
    Az előbb mutattak a tv-ben valahol vidéken született hármasikreket. 32 hétre 1, 50a legkisebb és 2 kg a legnagyobb. A középső valahol köztük. Inkubátorban vannak, de saját tüdővel lélegeznek. :)
    Holnap megyünk a bababörzére reggel. :)
    Nekem is a perego duett tetszik. Használtan biztos olcsóbb. :)

    Én is elolvastam már egy csomó ikres szomorú történetet. De tegnap az egyik indexes anyuka szült 3 kg feletti ikreket a 38 hétre. :)

    Az egymás melletti babakocsik tényleg nagyon keskenyek, téli ruhában alig lehet belegyömöszölni a gyerekeket. A barátnőm ezért adta el.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_269448 (157)
     
  20. Torolt_felhasznalo_269448
    Torolt_felhasznalo_269448
    2004. május 8. 18:39157.
    Enci, nagyon sajnálom. Tudom, nem lehet ilyenkor mit mondani. :((((( Sok-sok erőt kívánok Neked! Ha csak azért nem szeretnél írni a problémáról, hogy ne riassz el másokat, akkor nekem esetleg priviben megírhatod, az ilyenek nem rettentenek meg, más fórumokon is sok ikres rémsztorit olvasok. Persze ha más oka van, akkor nem szeretnék tolakodó lenni.

    Marja, olyan jó, hogy átköttél ide is! Szükségünk van ám az ikres kismamik tapasztalataira.

    Linato, köszi a cikkeket. Voltál a Babaruha börzén? Vagy nem Te készültél?

    Lányok, mégis voltam ma Bp. -n, bár nem a Börzén (még nem akarunk venni semmit, főleg nem rucikat). Bonsai kiállításon voltunk és a Brendonban. Olyan árak voltak, hogy megemelték az alacsony vérnyomásom! Szerintem csak a ruhák voltak nagyon drágák, a többi holmi még elfogadható volt. Néztünk ikerkocsikat. Más ikres fórumokon a mamák az javasolják, hogy jobb az egymás mögötti kocsi, mint a melletti. Szerintem az egymás melletti kocsiban a hely egy babának szűköcske, másrészt a kocsi szélessége így is min. 60-62 centi és nem mindenhová lehet vele bemenni.
    De láttunk Peg-Pérego Duette kétfunkciós kocsit, az nagyon tetszett (Van hármas változata is:::))) Könnyen összecsukható, variálható. 131 ezer körül van és még külön kell hozzá megvenni a bébihordozót olvan 30-40 ezerért darabját. Lehet, hogy megérné használtan venni, babás újságokban mindig hírdetnek ikerkocsit.

    Jó hétvégét mindenkinek!

    (Linato, én is írom a hétfői uh. -ra a listámat a kérdésekkel. Csak bírja a doki !!!!!)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  21. Torolt_felhasznalo_336392
    Torolt_felhasznalo_336392
    2004. május 8. 17:12156.
    Páros elszigetelődés
    Megfigyelték, ha az ikerpár tartósan együtt van, és nem találkoznak más gyerekekkel, tartós elszigetelődés alakulhat ki. Ez azt jelenti, hogy kialakítanak egymás között egy sajátos kommunikációt, beszédféleséget, amit mások nem értenek. Rejtett nyelvet használnak, ami aztán még inkább elszigeteli őket másoktól, s emiatt a beszédfejlődésben elmaradhatnak hasonló korú társaiktól.
    Ha azonban bekerülnek egy gyerekcsoportba, például óvodába, egy idő után feladják a "közös nyelvüket" és ugyanúgy beszélnek majd, mint a többiek.
    Nem jó, ha a szülő támogatja a rejtett nyelvet vagy ő próbálja megtanulni. Szerencsésebb, különösen a jövőre nézve, ha nyelvtanilag helyesen, a magyar nyelv szavaival beszél hozzájuk, és segít nekik, hogy ők is ezt tanulják meg.

    Teljes élet
    Felmerül a kérdés, hogy vajon menynyire ragaszkodnak egymáshoz az ikrek. Az biztos, hogy megszokják egymás állandó társaságát, a közös játékokat és minden egyebet, de ez még nem jelenti azt, hogy ez a ragaszkodás egy életre fog szólni.
    Egyszer eljön az az idő is, amikor gyűlölni kezdik egymást, a hasonlóságukat. Hogy van egy másik, aki majdnem olyan, mint én (egypetéjűeknél különösen).
    Nem baj, el fog múlni, és visszatér majd a szeretet érzése, de időnként hagyni kell őket, hogy egymagukban, ikrük társasága nélkül is kipróbálhassák magukat.
    Felnőttként nekik is minden helyzetet, gondot, bajt, és persze örömöt, párválasztást, gyerekvállalást egyedül, ikerpárjuk jelenléte nélkül kell majd megoldaniuk, hogy teljes életet élhessenek.

    V. évf. /12. sz.

    Forrás: Baba Magazin


    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  22. Torolt_felhasznalo_336392
    Torolt_felhasznalo_336392
    2004. május 8. 17:11155.
    Dupla öröm, dupla gond


    Kapcsolódó témák:

    Sok mama szeretné, ha ikrei születnének. Arra gondolnak, hogy egy várandóssággal két gyereket is kihordhatnak. Mások megijednek. Félnek: nem lenne elég energiájuk a kicsikre, kevesebbet tudnának adni anyaként a babáknak.

    Ha egy csecsemő egymagában érkezik, csak később jelent majd problémát neki kistestvére születése. Ha a szülő ügyes, akkor elfogadtatja a nagyobbal a kistestvért.

    Mindig ott a másik
    Az ikreknél azonban mindig ott van a másik, így a kicsiknek nincs idejük arra, hogy lassan, fokozatosan szokjanak hozzá egy olyan helyzethez, ahol az anya kénytelen egy másik gyerekre is ugyanolyan intenzitással odafigyelni. Nem lehet egyszerre mindkettőjüket tisztába tenni, megetetni, felvenni és így tovább. Az anyának szinte minden pillanatban döntenie kell, hogy kivel kezdi a sort, meg kell próbálnia igazságosnak lenni, ugyanannyit adni mindkét gyermekének. Lássuk be, ez nem könnyű feladat.
    Az ikergyermekek anyja általában a kezdetektől képes arra, hogy különbséget tegyen a gyermekei között. Hogy miként használja a későbbiekben ezt a tudását, az rendkívül fontos. A legtöbb probléma akkor adódik, ha nem figyel az anya a gyermekek közti apró különbségekre, és nem próbálja meg úgy tekinteni ikreit, mint két önálló, saját személyiséggel rendelkező emberkét.

    Hasonlók, különbözők
    Szerencsére az anyák ösztönösen másként kezelik ikreiket, hiszen nekik is fontos, hogy könnyebben eligazodjanak. Képzeljük csak el, megeteti az egyik, már mászni tudó babát, egy pillanatra elfordul és máris helyet cseréltek a kicsik. Aztán újra megeteti ugyanazt a gyereket. Szinte elképzelhetetlen, hogy egy kis odafigyeléssel ez megtörténhet.
    Ha már észrevette az anya a különbségeket, a legjobb, ha folyamatosan annak megfelelően kezeli őket. Például ha az egyik türelmetlenebb, nyugodtan felveheti, megetetheti előbb, mint a másik gyerekét. Vagy ha azt vette észre, hogy az egyik gyerek könnyebben elalszik világosban, a másik pedig a sötétet kedveli, altassa külön őket. Nem szükséges, hogy mindig ugyanúgy viselkedjen velük, csak azért, mert ketten vannak.

    Önálló személyiségek
    A gyerekeknek is nagyon fontos, hogy érezzék, tudják, hogy van valaki - a saját anyjuk -, aki minden nehézség nélkül képes megkülönböztetni őket egymástól. Hiszen ettől fogják valóban azt érezni, tudni és megtanulni, hogy önálló személyiségek, nem azonosak a másikkal.
    Persze nemcsak az ikerpároknak komoly feladat az identitásuk (önazonosságuk) megtalálása, de nekik ez egy kicsit nehezebb, hiszen mindig ott van a másik, aki úgy néz vissza, mintha a tükörképük lenne.
    Ha a környezet is úgy viselkedik velük, mintha azonosak lennének - és nem csak hasonlóak -, könnyen megzavarja fejlődő identitásukat.
    Nem szükséges például azonos ruhába öltöztetni őket, bár kétségtelenül jópofa dolog, de a gyerekeknek hasznosabb, ha azt érzik, hogy nem egyforma a ruhájuk. Ha más nem is, de legalább a színük különbözzön.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  23. Torolt_felhasznalo_336392
    Torolt_felhasznalo_336392
    2004. május 8. 16:24154.
    Enci!
    Nagyon sajnálom:( Mi örülünk ha maradsz köztünk. Azért leírnád röviden mi történt? Hányadik héten?
    Persze csak ha akarod.
    Nagyon sok erőt és sok pozitív energiát küldök neked. :)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_597080 (151)
     
  24. Torolt_felhasznalo_336392
    Torolt_felhasznalo_336392
    2004. május 8. 16:23153.
    Marja! Üdv köztünk és nagyon örülünk neked. Biztos sok tanácsot tudsz majd adni nekünk.
    42 hétig kihordani az ikreket az nem semmi. :) Gratulálok. :):):)

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  25. Torolt_felhasznalo_131970
    Torolt_felhasznalo_131970
    2004. május 8. 15:09152.
    Sziasztok!

    Kogaledo, Zsuzska, Ciprus, mi már ismerjük egymást más topicokról.

    A többieknek: Hollandiában élek, az ikreim (lombik babák), Laura és Guido 19-én lesznek 1 évesek (Rohan az idö!). 42 hétig hordtam öket, végül egy nem tervezett császárral fejezödött be a megindított szülés. Semmi komplikáció nem volt, se a terhesség alatt, se a szülésnél, se azóta. 3390 és 3310g voltak a gyerekek a születésnél, mára már meghaladtuk a 10 kilót is! A terhesség alatt nem tornázhattam, de a 37. hétig jógára jártam, jót tett szívnek, léleknek! Csak javasolni tudom!!!!

    Szívesen csatlakoznék hozzátok, megosztanám a tapasztalataimat veletek.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     

Címlap

top