Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Ikrek

Torolt_felhasznalo_336392
Torolt_felhasznalo_336392
Létrehozva: 2004. március 25. 16:22
Sziasztok!
2004.szeptember végére vagyok kiírva az ikrekkel. Szeretnék rengeteg kérdésre választ kapni, azoktól akik nálam kicsit korábbra várnak több babát egyszerre. De azokkal is szívesen beszélgetnék akik velem egy időben várnak ikerket.
Két lányom van: a nagyobbik 4,5 a kisebbik 2 éves múlt.
  1. Torolt_felhasznalo_597080
    Torolt_felhasznalo_597080
    2004. május 8. 09:54151.
    Sziasztok!

    Tegnap voltam UH-on és sajnos nem kaptam jó híreket. Tulajdonképpen elbucsúzhatnék a forumtól, de annyira jó volt veletek beszélgetni, hogy nehezen fog menni. Nem szeretnék írni a gondomról, mert jobb nektek most csak optimista véleményeket hallani. Tovább szeretném követni a pocakosodásotokat és amint lelkileg helyrebillentem, jelentkezem, CSAK POZITÍV gondolatokkal!

    Vigyázzatok magatokra és nindenkinek sok EGÉSZSÉGET! a babócákat is természetesn beleértve!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  2. Torolt_felhasznalo_658413
    Torolt_felhasznalo_658413
    2004. május 7. 19:47150.
    En is igy voltam az elejen. aztan ugy a 10-12 hettol kezdtem rosszul lenni, meg ma reggel is hanytam. fuj. Pedig a normalis embereknek ilyenkor mar elmulik, nekem meg most kezdodott. szerencsere csak reggeli utan van, lehet, hogy a gyerekek utaljak a muzlit?:)))
    A tornat gondolom nem az elso idokre irtak, hogy nem lehet, sokan akkor meg nem is tudjak, hogy esetleg ikreik vannak. De azert az ido multaval csak vigyazz. ugy ertem, csak ovatosan.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_844196 (148)
     
  3. Torolt_felhasznalo_658413
    Torolt_felhasznalo_658413
    2004. május 7. 19:44149.
    En nem erzek feszuleseket, pedig ellenorzom gyakran. Mennyi magne b6-ot szedsz? En is szedek napi egyet a biztonsag kedveert mar egy ideje.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_336392 (145)
     
  4. Torolt_felhasznalo_844196
    Torolt_felhasznalo_844196
    2004. május 7. 14:38148.
    Sziasztok!

    Régen jelentkeztem, mert nem igazán történt velem semmi, de azért titeket olvasgattalak. :) Mi most vagyunk a 9. héten, három hét múlva megyünk genetikai UH-ra, addig semmi hírem nincs a babókról.

    Ha nem tudnám, hogy babákat várok és nem lenne a hasam olyan, mintha fél éve csak sört innék (komolyan elég durva), eszembe se jutna a dolog, semmit nem érzek, semmi bajom nincs, nem vagyok éhes, csak talán egy kicsitt fáradékonyabb és ha túlhajtom magam, akkor szoktam picit émelyegni. Szóval eddig a picik nagyon meg vannak dícsérve, jól viselkednek, vigyáznak a mamijukra, mint ahógy ő is rájuk. :)

    Ma tornáztam is a Rubint Rékára, szerintem nyugodtan lehet csinálni, abszolút nem megerőltető, nincs benne ugrálás, feszítés, semmi. De közérzet szempontjából megéri! :)

    Nagyon szorítok Linato, de tutira minden rendben lesz!!!!!!

    Kellemes hétvégét nektek, sziasztok!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  5. Torolt_felhasznalo_269448
    Torolt_felhasznalo_269448
    2004. május 7. 14:10147.
    Linato, gondolom az amniocentézis nem is kerül szóba Nálatok, ugye. Én nem akarom megcsináltatni.

    A tévesen elküldött üzidet most ide bemásolom:
    Zsuzska! Megtaláltam az indexen volt tényleg a légzésfigyelőről. De azt hiszem pont te írtad a babaneten a hsz. számát is:) Az ikrek könyve érdekes olvasmány, bár elég sok benne a negatívum, ami persze velünk nem fordul elő. :) Azt hittem egy kicsit színesebb, képesebb. Kíváncsi leszek majd szeptemberben az új kiadás milyen lesz. Azért mindenképpen megéri elolvasni.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_336392 (145)
     
  6. Torolt_felhasznalo_336392
    Torolt_felhasznalo_336392
    2004. május 7. 10:30146.
    Zsuzska! Véletlenül privátba írtam neked, amit ide akartam. Bocsi:)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  7. Torolt_felhasznalo_336392
    Torolt_felhasznalo_336392
    2004. május 7. 10:26145.
    Sziasztok!

    Hétfőn megyek genetikai uh-ra 1/4 5-re. Már annyira várom.

    Danza! Nekem szokott keményedni a hasam, sőt néha fáj is, de ez az előző két pocakosságomnál is így volt.
    Szedem a Magne B6-ot, attól ritkultak a feszülések.
    Kíváncsi vagyok a dokim mit fog mondani. Tegnap azt álmodtam, hogy uh-n vagyok és megmutatják a babák a nemüket. Álmomban kislányok voltak:))
    Na hétfőn majd remélem kiderül:)
    Afp-m magas lett ahogy vártuk, de nem tudom mennyi, majd azt is megkérdezem.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  8. Torolt_felhasznalo_658413
    Torolt_felhasznalo_658413
    2004. május 6. 00:33144.
    sziasztok!

    Ciprus, en sem dolgozom mar egy honapja kb, illetve lehet masfel is. Hat nem is nagyon tudnek. Sokszor en is ugy erzem, hogy egy mosogatas utan aludnom kell, mert teljesen kifarasztott.

    Zsuzska, szerintem a sulyod miatt ne aggodj, s ha netan meg felkapsz egy huszast, annak majdnem haromnegyede csak a babak meg ami veluk jar. Amikor megszulettek, le is fog menni minden, ami marad, szerintem az is, amikor a lurkok nekiindulnak:))) Szoval ne koplalj azert, nem veletlenul vagy ehes. Jo, nem kell harom-negy helyett enni, de tobbet kell, mint egyedul, vagy eggyel, ezt a szervezeted is jelzi az ehsegerzettel.

    A cikk jo, amit kuldtel, koszi, ha talalsz meg ilyeneket, en is szivesen olvasom.
    Erzett mar valamelyikotok ilyen has, ill. mehkemenyedeseket?

    Mi meg nem tudjuk, hogy az ikreink egy- vagy ketpetejuek. Ket burokban vannak, de azok egymas oldalan vannak, koztuk egy membranreteggel, es egy mehlepenyuk van. Szoval lehet ez is, az is. Ket het mulva lesz genetikai Uh, akkor a nemuket is megnezik, ha egy fiu egy lany, akkor mar tudjuk, hogy nem egypetejuek, ha nem, akkor meg csak meg tudjuk egyszer mi van.
    szerintem azert nem gaz az egyformaba oltoztetes, bar mi inkabb csak hasonloba szeretnenek, nem teljesen egyformaba. Legalabbis amig kicsik.
    Meg a nevek, en akkor is hasonlo neveket adnek, ha nem ikrek lennenek, hanem "csak" testverek. Persze nem tokegyforma neveket, hanem csak hasonlo kategoriaba tartozokat.
    tenyleg, ti mar tudjatok a neveket? Vagy legalabbis elkepzeleseket, hiszen ugye eleg sok variaciora kell felkeszulni:))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  9. Torolt_felhasznalo_269448
    Torolt_felhasznalo_269448
    2004. május 5. 19:22143.
    Linato, tegnap én is olvastam a légzésfigyelőről, meg is írtam itt a 135. hsz. -nél. Szerintem az index korababás topikjában írták.

    Az Ikrek könyvébe én is beleolvasgattam, a terhességgel kapcsolatban túl sok újat nem adott nekem, inkább a nevelési része volt érdekes. Pl. ajánlott, hogy az ikreket más-más ruhába öltöztessék a szülők, más hangzású nevet adjanak nekik, mert egyébként nem alakul ki a megfelelő énképük. Szerintem ez leginkább az egypetéjű ikrek esetén fontos, akiket a kívülállók mindig összetévesztenek, egy kalap alá vesznek.

    Tényleg, vár itt valaki egypetéjű ikreket?

    Ciprus, szerintem érdemes lenne majd megkérdezned az orvosodat a tornáról. Talán nem tilt el tőle.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_336392 (142)
     
  10. Torolt_felhasznalo_336392
    Torolt_felhasznalo_336392
    2004. május 5. 18:00142.
    Sziasztok!
    Tegnap olvastam valahol, hogy ha veszel egy légzésfigyelőt akkor ikreknél a másikat ingyen lehet bérelni egy évre. Talán a Madarászban? Majd megpróbálom megkeresni mégegyszer. Lehet, hogy az indexen olvastam.

    Olvasom az ikrek könyvét. Igazából semmi különlegeset nem tudtam még meg, mert az elején főleg a tudományos háttérrel foglalkozik. Ha lesz valami érdekes infó majd megírom.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  11. 2004. május 5. 17:01141.
    köszi a cikket! Nagyon sajnálom, hogy a tornát nem javasolják, pedig jó lenne eljárni legalább az elején, baba ringató, szülésfelkészítés, szülővé válni, stb. , olyan sok jó tanfolyamot hirdetnek.
    na, de fő az egészség, ha minden rendben, akár el is lehet menni kipróbálni .
    marja írta, hogy ő jógára járt, és neki sokta segített.
    marja hozzászólásai nagyon optimista és pozitív hangv ételűek, amikor el tudom olvasni, sokat lehet tanulni belőlük. . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  12. 2004. május 5. 16:55140.
    kedves zsuzska!

    Szerintem mindegyikünk itt paraolimpikon, mert én is sokszor hessegetem magamtól az ugyem minden rendben van odabent kérdéseket!
    Az egészséges fatalizmus . . . ma olvastam a nők lapjában Bombera K. véleménye szerint. . . alapján majd minden elrendeződik, és a természet erőinek mi megadjuk a lehetőséget, a többi nem rajtunk múlik. . .
    De hát miért ne lennének rendben mindenki kismanói????Ugye???

    A súllyal kapcsolatban szerintem ne aggódjatok, bár én nem is értem, ki hízott az elején harminc kilót?Vagy félreértettem valamit? Ez nem lenne csoda, anyukám szerint le vagyok totál lassulva, ellentétben vele, akiben millió sajtkukac nyüzsög.
    Én az elején fogytam a sok hányinger miatt, nem ment le a kaja, most kezd elindulni az étvágyam, száznyolcvan centi vagyok és 67 kg voltam 1 hete. Az első lombiknál összeszedtem én is sokat, akkor 69 kg voltam a 62 induló kg képest, most már a gyógyszerek nem jelentettek plusz kilókat. Igaz, ez volt a 4. , gondolom alkalmazkodott a testem.

    Képzeld, a párom hozott az unokanővérétől egy régi videókazit, amin családi felvételek vannak, az eltelt tíz évből, hát én annyit öregedtem , mintha a saját ősöm lennék, nagyon meglepődtem, és ebben a baba utáni vágynak is szerepe van. . .

    De most miénk a világ, anyucik leszünk. . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  13. Torolt_felhasznalo_269448
    Torolt_felhasznalo_269448
    2004. május 5. 16:48139.
    Ezt az egyik orvos válaszol rovatban találtam. Gondoltam bemásolom, mert ikerterhességek veszélyeiről olyan kevés helyen lehet olvasni:
    "Az ikerterhesség nagyon szép dolog, és bár dupla örömet jelent a kismamának a családnak, szülészeti megítélésében a szövődményes terhesség tárgykörébe tartozik.
    Nagyon helyesen látja, hogy nem árt, ha az ember tisztában van a lehetséges problémákkal, reméljük, ezek Önt el fogják kerülni.
    Az ikerterhesség két leggyakoribb szövődménye a koraszülés és a lepény tapadási illetve korai leválásával kapcsolatos problémák.
    Milyen tünetekkel jelentkezzen azonnal kezelőorvosánál?
    Fontos, hogyha bármikor a terhesség alatt vérzést észlel, keresse fel a kórházat, beszéljen orvosával.
    A másik tünet, amely a koraszülés megindulására utalhat, ha rendszeres méhösszehúzódásokat érez, még akkor is, ha azok nem fájdalmasak, csak keményedik a hasa rendszeres időközökben (pl. 10 percenként)
    Mit is tehet megelőzésként?
    Nagyon fontos dolog rendszeresen eljárni a terhesgondozásra ill. orvosával ellenőriztetnie magát. Szülésze nyilván tudni fogja a megfelelő vizsgálatok elvégzésének idejét.
    Életmódját tekintve kerülje a megerőltető helyzeteket, ne emelgessen nagy súlyokat, hiszen a szervezete így is felturbózva működik, nem kell tovább terhelni.
    Nem ajánlott a torna ikerterhességben, még az a módja sem, amelyet az egyes terhességet viselő anyák végezhetnek.
    Étkezés tekintetében fontos a vitamin-ásványi anyagban dús étrend, amely nem elsősorban mennyiségi növelést, (tehát nem három helyett kell enni!!) hanem minőségit jelent.
    Kezelőorvosa nyilván meg fogja említeni Önnek, hogy szüksége lenne vaspótlásra. Legtöbb kismamának vashiánya van a terhesség alatt, fokozottan vonatkozik ez az ikerterhes mamákra. Fontos pótolni ezen anyagokat, mert a baba akár a mama rovására is megszerzi azt, amire neki
    szüksége van.
    Nagyobb terhességben (30. hét után) fizikailag is egyre nehezebb hordani a két babát. Ezért sok pihenés javasolt, felpolcolt lábakkal, félig ülő helyzetben, hogy kényelmesen kapjon levegőt, hiszen ilyenkor a babák már jelentősen feltolják a rekeszizmot, ami nehézlégzést okozhat.
    Előfordulhat, hogy háton fekve rosszullétet érez a kismama, ezért fekvésnél minden terhesnek, és az ikerterheseknek főleg az oldaltfekvő pozíció a legideálisabb, tekintve, hogy így a legoptimálisabb a méh és a lepény véráramlása. "

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  14. Torolt_felhasznalo_269448
    Torolt_felhasznalo_269448
    2004. május 5. 16:39138.
    Sziasztok!
    Enci, sajnálom, hogy beteg voltál. Mit szedtél? Aszpirint állítólag lehet bevenni, kivétel utolsó harmad.

    Sajnos én a terhességet túlsúlyosan kezdtem az előző lombik miatt. Tudom, akaratgyengeség, de októbertől 3 hónap alatt 10 kilót híztam és nem volt erőm/kedvem/akaratom lefogyni. Terhesség óta jött még kb. öt kiló. Terhesség elején napi 3 nagy szelet húst meg kellett ennem, orvosi előírásra.
    Egyes vélemények szerint többes ikrekkel kell is enni rendesen, sőt a hízás is fontos, mert akkor fejlődnek a picurik. (Persze ezek nem magyar vélemények. . . ) Hétvégén mértem a cukorszintet, éhgyomorra 4, 0 volt, remélem később sem lesz ezzel probléma. Két hónap múlva a kórházban meg úgyse fognak agyonetetni.
    A hányingerem - ami megint visszatért :(((( - pedig akkor fokozódik, ha üres a gyomrom.
    Az viszont tényleg durva lenne, ha még 20 kilót híznék.

    Enci, gondolom várod már az uh. -t. Az a bajom, hogy minden vizsgálat előtt aggódom egy sort. Nem is tudatosan, hanem elkezdek már napokkal előtte rosszakat álmodni, hogy valami problémát fognak észrevenni.
    De reméljük itt mindenki babócái szépen, egészségesen fejlődnek majd és jó sokáig bent maradnak a biztonságos oduban. :)))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_597080 (136)
     
  15. 2004. május 5. 16:33137.
    Szia Enci!

    Mielőbbi gyors javulást kívánok nektek! A természetes gyógymódok a legjobbak, méz, tea, ágyikó, . . de remélem, már jobb, és minden tünet elmúlt. . .

    Zsuzska!
    A légzésfigyelőt én a barátnőmtől fogom . . . REMÉLEM. . . kölcsönbe kapni, az egyiket, a másikra még vadászni kell.

    Kedden megyünk 12. heti ultrahangra, ezek szerint Encivel kb. 1 hét különbséggel együtt haladunk.

    Mivel 3. hónapja itthon vagyok, a munkatársaimtól vannak csak infóim, hiszerint a munkahelyen meg van bolondulva minden és mindenki. Szeretném megkérdezni, van köztetek aki dolgozik? Én úgy érzem, nem bírnék, vannak napok, amikor a mosogatás, teregetés és egyszerű 25 perces ebéd elkészítése komoly fizikai megpróbáltatás, úgyhogy inkább alvásban döntögetem a világrekordokat.
    Puszi mindenkinek!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  16. Torolt_felhasznalo_597080
    Torolt_felhasznalo_597080
    2004. május 4. 21:18136.
    Sziasztok!

    Nem igen voltam gépközelben és mult héten sikerült összeszedni egy csúnya torokgyulladást is. Láz meg minden ami kell, így I. trimeszter tájékán. Még most is van höemelk. , de legalább nem láz. Gyógyszer ügyben minden orvosnak más a véleménye ugyhogy csupa káosz volt bennem. Egy -két jó tanácsot is kaptam azért Hál'istennek.

    Zsuszka!
    A hányinger nálam is alábbhagyott, és ha vigyázok az étrendre akkor a gyomrom is türhetö, úgyhogy mág mindig halasztom a gyógyvizet. Hogy sikerült összeszedni azt a3 kilót?Én is így kezdtem és meg sem álltam 30-ig. Most már igyekszem jobban odafigyelni, nehogy a végén szigoru diétára fogjanak. Gondolom téged majd elég korán befektetnek és ott eléggé ellenörzik a sulyódat is. Hány kg. rol indultál, mert az sem mindegy. Meg gondolom a sok gyógyszer is bekavart a szervezetednek.

    Ciprus!

    Gratula a kiskönyvhöz!!Gondolom legszívesebben kiragasztanád valahova, hogy mindenki lássa a büszkeségedet. Meg tudlak érteni.

    Én pénteken megyek 12. heti UH-ra, majd jelentkezem a hírekkel.
    Sziasztok.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  17. Torolt_felhasznalo_269448
    Torolt_felhasznalo_269448
    2004. május 4. 18:32135.
    Ciprus, örülök, hogy hallok Rólad! Engem jól leköröztél, mert még se vérvételen, se belgyógy. vizsgálaton nem voltam. Viszont ma megnyugodtam, mert a 16. heti vérvételben lesz vérképvizsgálat is, tehát megnézik, nem kellene-e vasat szednem.

    Ha már hasznos tanácsoknál tartunk: egy másik ikres fórumon olvastam, hogy ha az ikres szülők a Madarász u. -i kórházban vesznek egy légzésfigyelőt, akkor a másikat egy évre ingyen kölcsönözhetik.
    Ez azért tényleg nem semmi, mert egy ilyen készülék 30 ezer körül van.
    előzmény:
    ciprus (134)
     
  18. 2004. május 4. 16:33134.
    Sziasztok kedves kerekedő kismamik!

    Nagyon örülök, hogy mindenki pozitív hírekkel szolgál!
    A kocsi és ruhavétellel kapcsolatban még irigykedve figyelek csak, hiszen ez nekünk a 11. hét.
    Minden hasznos tapasztalat jól jön, aki vesz kocsit, üést, vagy kiságyat, megírhatná részletesen a tapasztalatait!
    nekem a közérzetem egyre jobb, már nem sokszor van hányingerem, és a nacik is kezdenek szorítani, ennek mind nagyon örülök.
    Voltam terhesvérvételen, EKG és belgyógyász vizsgálaton, ahol már ismerősként üdvözöltek, mivel a 4 lombik miatt már sokszor voltam.
    És képzeljétek, van kiskönyvem is, ez nekem nagyon sokat jelent, mett edig sosem volt. . .
    Mindenkinek sok puszi!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  19. Torolt_felhasznalo_269448
    Torolt_felhasznalo_269448
    2004. május 4. 12:22133.
    Sziasztok!
    Bejelentjeztem ma a Praxisba 4D-s uh-ra. Jún. 5-ére kaptam időpontot, lett volna előbb is, csak az még a 16-17. hét környéke lett volna. Így a 20. elején megyünk, ahhoz az orvoshoz, akihez szerettem volna.
    Megkérdeztem, 8 ezerbe kerül, ikreseknek, sőt hármasikreseknek is. Ez azért elég kellemes meglepetés volt.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  20. Torolt_felhasznalo_658413
    Torolt_felhasznalo_658413
    2004. május 3. 21:30132.
    Linato, majd irj az ikrek konyverol, ha olvasod! Biztos sok hasznos dolog van benne, en sajna mar enm tudom megszerezni.
    Zsuzska, szerintem nemsokara te is erezni fogod. En eleg turelmetlen voltam mar, persze azota meg nem nagyon volt mocorgas, csak ot perce ereztem megint kis buborekolast, de egyelore meg nem viszik tulzasba. na de majd ha beindulnak!
    En egy vervizsgalaton voltam megcsak, az elejen, en is ugy gondolom, mar itt lenne az ideje, de nem tudom, mikor lesz a kovetkezo. Merre laksz, 120 kmre Pesttol? En is pont annyira lakom, Gyorben. Persze mikor otthon vagyok:(

    udv mindenkinek, Danza
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  21. Torolt_felhasznalo_269448
    Torolt_felhasznalo_269448
    2004. május 3. 20:19131.
    Már én is annyira várom, hogy érezzem a babák mozgását! Bár még csak most tartok a 15. hét közepén.
    Holnap megyek védőnőhöz, kíváncsi leszek, mit szól hozzá, hogy egy hónap alatt híztam 2-3 kilót /Danza, lassan hozom az amerikai könyvben ajánlott hízási tempót:))))/

    Ti voltatok már vérképvizsgálaton? Minden ikres könyvben azt olvasom, hogy a vér felhigul és ikres kismamáknál komoly veszély lehet a vérszegénység. Ha jól láttam, akkor ezt nálam csak a 26. héten fogják nézni (a védőnő a múltkor adott egy listát a vizsgálatokról). Szerintetek ez nem késői?

    Most azért már pár napja jobban érzem magam. Nem tudom, hogy ez csak átmeneti javulás, vagy már a 2. harmad jótékony hatása.

    Kíváncsi lennék én is a babaruha börzére, ha Pesten laknánk, biztos elmennénk, de így nem akarok oda-vissza 120 km-t zötyögni. Linato, majd légyszi írd meg, sikerült-e valami jót vadászni!

    Képzeljétek, a férjemtől anyák napjára kaptunk (igen, Apa szigorúan többesszámban beszél velem) 3 képes mesekönyvet és a Minden napra egy mesét. Nagyon meghatódtam. . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  22. Torolt_felhasznalo_336392
    Torolt_felhasznalo_336392
    2004. május 3. 13:41130.
    Mirelle!
    Vasárnap megyek a bababörzére és majd megnézem van- olyan babkocsi amit ti vettetek. Hogy jól meg tudjam nézni. :)
    Én azt hiszem Peg Perego duot szeretnék, de még nem 100%.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  23. Torolt_felhasznalo_336392
    Torolt_felhasznalo_336392
    2004. május 3. 13:35129.
    Danza! De jó, hogy érezted ahogy mozog az egyik. Ne aggódj, nekem a jobb oldali baba sokkal többször ficánkolt és kb. három négy nap múlva kezdtem csak érezni a bal oldali babát is.
    Még fél óra és megkapom az ikrek könyvét kölcsönbe egy anyukától. Már úgy várom, hogy olvasgathassam.
    Egy hét múlva uh, ha minden igaz. Csütörtökön hívom a dokim.
    Anyukám most hívott, hogy kapok egy kiságyat ajándékba az egyik barátnőjétől. Majdenem újat. Nekem is van egy ami a lányoké volt, így a kiságy probléma megoldva. :)

    linato(20+1) túl a felén:))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  24. Torolt_felhasznalo_658413
    Torolt_felhasznalo_658413
    2004. május 2. 21:41128.
    Kepzeljetek, tegnap ereztem, hogy megmozdult az egyik babam! Ketszer is, kis szunettel, de nagyjabol ugyanott, olyan jo volt!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  25. Torolt_felhasznalo_658413
    Torolt_felhasznalo_658413
    2004. május 1. 17:23127.
    En meg ugy erzem, mintha kicsi lenne a hasam, pedig asszem nem az, mert a terhesruhak (nadragok) gumijain is allitanom kellett mar parszor, es egy hete meg tudtam nagyjabol hason fekve aludni (egyik labamat felhuztam, igy kicsit ki voltam tamasztva), most mar keptelenseg. Raadasul hanyattfekve mar felebredek arra, hogy nem kapok levegot, azt hittem, ez csak a vegen van. Talan csak azert kevesellem a pocakmeretemet, mert mar alig varom, hogy jol menojon:)) Egy ismerosomet lattam a 34. heten, akinek mar masfel evesek az ikrei, hat. . . . . Keszuljetek fel:)

    Tegnap megtalaltam en is a kocsit, amit kerestem. Mi amerikaban lakunk, tehat itt az autosules letszukseglet. Talaltam egy csak vazat, amire ket autosulest lehet illeszteni, es igy babakocsiva valtozik. Aztan leszedem, be a kocsiba, vagy ki a kocsibol, ra a vazra es mehetunk. Es raadasul velem szemben vannak a hordozok a vazon, ahogy ez normalis, nagyon sok kocsinal hattal, ami ujszulotteknel ugy tudom, nem jo.

    Es mivel amerika, itt keves nemfuggetlen ruhadarab van, talan meg a feher, de arra is vagy kisviragok, vagy vonat van himezve. nagyon aranyos dolgok vannak itt, de sajna nem tudok elore vasarolni beloluk. Ugyhogy remelem, kiderul a nagy titok kb ket het mulv a gen. UH-n:))

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     

Címlap

top