Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Ikrek

Torolt_felhasznalo_336392
Torolt_felhasznalo_336392
Létrehozva: 2004. március 25. 16:22
Sziasztok!
2004.szeptember végére vagyok kiírva az ikrekkel. Szeretnék rengeteg kérdésre választ kapni, azoktól akik nálam kicsit korábbra várnak több babát egyszerre. De azokkal is szívesen beszélgetnék akik velem egy időben várnak ikerket.
Két lányom van: a nagyobbik 4,5 a kisebbik 2 éves múlt.
  1. Torolt_felhasznalo_269448
    Torolt_felhasznalo_269448
    2004. Április 27. 06:15101.
    Sziasztok!

    Örülök, hogy mindenkivel minden rendben.
    Azért tüntem el, mert most nem történik semmi. Én is 10-én megyek legközelebb uh. -ra, aztán AFP, lassan már szervezhetem a 4D-s uh. -t is, mert a Praxisba egy bizonyos doktornőhöz szeretnék menni. Persze ha máshoz sikerül, az sem nagy tragédia.

    Tényleg, nem tudja valaki, hogy hol csinálnak magzati szív ultrahangot? Még a lombikos orvosom ajánlotta, hogy a 20. héten feltétlenül menjek el. Ez része a nagy genetikai uh. -nak vagy teljesen külön vizsgálat?

    Olyan jó Nektek, hogy már érzitek a babákat! Már én is nagyon várom (bár pár hétig még várhatok. . . ) Így még nagyon elképzelhetetlen számomra, hogy laknak benn valakik, de mindenki azt mondja, a mozgásokkor ez e tény valósággá válik.

    Szép napot mindenkinek, vigyázzatok Magatokra!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_658413 (94)
     
  2. Torolt_felhasznalo_336392
    Torolt_felhasznalo_336392
    2004. Április 26. 20:49100.
    Mirelle!

    Én is azt érzem mintha kapirgásznának belülről. Vagy inkább bökdösnének. :)
    Majd írd meg csütörtökön mi volt az uh-n.
    Addig is írj. :)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  3. Torolt_felhasznalo_127793
    Torolt_felhasznalo_127793
    2004. Április 26. 20:4599.
    Szia linato!

    Te mit érzel? Mert nekem olyan érzésem van, mintha valaki kapirgászna belülről.
    Mi csütörtökön megyünk genetikai ultrahangra.

    Mirelle
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_336392 (98)
     
  4. Torolt_felhasznalo_336392
    Torolt_felhasznalo_336392
    2004. Április 26. 13:5798.
    Sziasztok!
    Végre jó a gépünk és netünk is van. :)
    Jól vagyunk babák ficánkolnak. Uh. május 10. -én valószínűleg. Majd jövő héten csütörtökön hívom a dokit. Nagyon várom, hogy láthassam a babákat. Akkor már 20 hetesek lesznek.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  5. Torolt_felhasznalo_658413
    Torolt_felhasznalo_658413
    2004. Április 25. 23:4697.
    Nahat, hova tunt mindenki?
    Remelem, mindegyikotok es az osszes baba jol van!
    Majd jelentkezzetek.
    Danza
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  6. 2004. Április 24. 19:0596.
    Sziasztok!

    Emlékeztek a Ringató topicra?

    http://www. noklapja. hu/forumkifejt. php?id=134&forumid=26172

    Május második felében újra jelentkezem, szervezzük a foglalkozásokat.

    Addig is egy szép altató mondóka nektek, anyák napjára:

    Bubája, bubácska esti csillag ragyog,
    Aludjál, aludjál, én is álmos vagyok.
    Tündér öltöztessen, csillag csókolgasson,
    Liliom öleljen, anyád simogasson.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  7. Torolt_felhasznalo_127793
    Torolt_felhasznalo_127793
    2004. Április 22. 17:0295.
    Zsuzska!

    Állítólag a Praxis a legjobb, de nekem ezzel sem vlt semmi bajom. Nagyon tetszett, hogy amíg békaként kiterítve hevertem, addig nem kellett kicsavarodva a dokinő monitorát néznem, mert az ágy fölé is volt szerelve egy példány.

    Pocakügyben: múlt héten 91 centit mértek, de szerintem naponta nő. szerencsére pufók kamasz voltam és valami rejtélyes bölcselet folytán az összes régi, kifogyott nadrágomat eltettem, a "jó lesz az még, ha terhes leszek" felkiáltással, így én eddig egész jól kihúztam a régiekkel, sőt nyárra is lesz 1-2 nadrágom, de a lenge nyáriruháim már most is alig jönnek rám. Pocakban szűkek. Aranyos kismamaruhákat egyébként a Pannónia utcában lehet kapni (asszem 50-es házszám), meg a C&A-ban is láttam jó cuccokat viszonylag jó áron.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_269448 (93)
     
  8. Torolt_felhasznalo_658413
    Torolt_felhasznalo_658413
    2004. Április 21. 22:3594.
    Hat tkeppen nem volt semmi kulonos, minden a legnagyobb rendben. A gyerekek nonek, pntosan a centit nem mondtak, csak hogy a koruknak teljesen megfelelo, fejuk, szivhang rendben. A mehszajamat is merik, teljesen zart. (Meg jo. ) Az egyik baba integett nekunk, ez olyan edes volt!
    Negy het mulva megyek, akkor lesz az a nagy genetikai ultrahang, ahol mindenuket jol megnezik es lemerik. Es talan a nemuket is lathatjuk. Most egyebkent 14 hetes vagyok, ma toltottuk be.
    A mehem teteje ket ujjnyival a koldokom alatt van. De en sem birok szoros nadragokat hordani, igaz ket hete mar semmilyen rendes cucc nem jott ram, azota csak kismama ruhakat tudok hordani. es az biztos erdekes lesz, hogy hova fejlodik meg a pocakunk:)))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_269448 (93)
     
  9. Torolt_felhasznalo_269448
    Torolt_felhasznalo_269448
    2004. Április 21. 20:2893.
    Most a legkisebbkénket 4, 9 centisnek mérték, a legnagyobbat meg 6, 9-nek. Ha belegondolok, hogy ezután fognak nőni csak igazán!

    Nagyobb kismamik, nő már a pocitok? Az enyém igen, és mivel a gyomrom is fáj, a hasam is érzékeny, ezért egy kicsit se lehet szoros a nadrág, mert az kellemetlen. Most el se tudom képzelni, hogy két hónap múlva már jó nagy lesz a hasam.
    Lassan jön a jó idő, lehet lenge kismama ruhákat hordani.

    Mirelle, a Megatoysban lévő rendelőről még nem hallottam, de ezek szerint mindegy hová megyünk, mindenhol jó a vizsgálat.

    Danza, mesélj!
    előzmény:
    ciprus (91)
     
  10. Torolt_felhasznalo_127793
    Torolt_felhasznalo_127793
    2004. Április 21. 19:2792.
    Nem, a Megatoys-ban voltunk. Nagyon profik voltak és a doktornő, aki megviszgált nagyon kedves volt, mindent részletesen elmagyarázott. . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_269448 (87)
     
  11. 2004. Április 21. 18:4591.
    Kedves Zsuzska!

    Nagyon örülök megnyugtató híreidnek, tegnap sokat gondoltam rátok!mekkorák most a babáid?

    Milyen volt az ultrahang Danza?

    ma kimerészkedtem a városba, olyan szépséges tulipánerdő és virába borult fák vannak, hogy az az valami csuda. . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  12. Torolt_felhasznalo_597080
    Torolt_felhasznalo_597080
    2004. Április 21. 10:1190.
    Zsuzska!

    Jó hogy túl vagy a vizsgálaton, gondolom kicsit megnyugodtál(legalábbis 1-2 hétre, amikoris lehet izgulni a köv. UH-ig)De sajnos igy fog ez menni mindaddig, amíg kinn nem lesznek a picik. Aztán jöhet a másfajta aggodás, de akkor már legalább szem elött van az aprónép és nem abban a titokzatos méhben.
    Még nem vettem rá, hogy elmenjek a gyógyvizért, de már nagyon sürget az idö, ugyhogy rövidesen pótólom.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_269448 (87)
     
  13. Torolt_felhasznalo_597080
    Torolt_felhasznalo_597080
    2004. Április 21. 10:1189.
    Zsuzska!

    Jó hogy túl vagy a vizsgálaton, gondolom kicsit megnyugodtál(legalábbis 1-2 hétre, amikoris lehet izgulni a köv. UH-ig)De sajnos igy fog ez menni mindaddig, amíg kinn nem lesznek a picik. Aztán jöhet a másfajta aggodás, de akkor már legalább szem elött van az aprónép és nem abban a titokzatos méhben.
    Még nem vettem rá, hogy elmenjek a gyógyvizért, de már nagyon sürget az idö, ugyhogy rövidesen pótólom.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_269448 (87)
     
  14. Torolt_felhasznalo_658413
    Torolt_felhasznalo_658413
    2004. Április 20. 17:4888.
    Nagyon orulok, Zsuzska, hogy minden ok.
    En holnap megyek uH-ra megint, mar alig varom, hogy lassam oket:))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_269448 (87)
     
  15. Torolt_felhasznalo_269448
    Torolt_felhasznalo_269448
    2004. Április 20. 13:4887.
    Sziasztok lányok!
    Köszi szépen, hogy nyugtatgattatok, remélem nem fogok az aggódásommal az agyatokra menni. . . :))))

    Voltunk uh. -n és megnyugodtam. Minden rendben van a legkisebb babónkkal is, péntek óta nőtt, meghallgattuk a szívhangját, megnéztük mindegyiknek a fejecskéjét, gyomrát, végtagjait.
    A Pindurkánknak azért vannak érdekes szokásai. Most is aludt, méghozzá hason, kifli alakban. Nagyon kétségbeejtően nézett ki. Csak akkor ébredt fel, amikor meghallgattuk a szívét.
    Szóval két orvos is szt mondta, minden rendben, amúgy sem törvényszerű, hogy minden babának egyforma méretűnek kell lennie.

    Azért ez az uh. -gép - bár csak 2d-s volt - mégis sokkal profibb, mint az orvosomé.

    Linato, várunk vissza.

    Enci, használ a gyomorerősítő? Tényleg érdekel.

    Mirelle, a Praxisban voltál?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  16. Torolt_felhasznalo_336392
    Torolt_felhasznalo_336392
    2004. Április 20. 12:0786.
    Sziasztok!
    Gépünk még mindig rossz, ahogy végre megjavítják jelentkezem. Voltam Afp-n 2 hét múlva eredmény és utána uh. Már nagyon várom. Egyébként jól vagyunk:)
    Már nagyon hiányzik a natazés, tisztára elvonási tüneteim vannak.
    Mindenkinek szép hetet:)
    linato(17+2)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  17. 2004. Április 19. 17:1585.
    Drága Zsuzska!

    nagyon sokat gondolok rátok holnap, jelentkezz a hírekkel!

    A babók közti különbség szerintem normális, és úgy látom, tapasztaltabb kismamik is arról számolnak be, náluk is van különbség. messze még a vége, a súlybeli és méretbeli különbségek még többször változhatnak. . . Ezzel magamat is bíztatom. . . bár még nekünk A és B baba fél mm különbséggel egyforma volt a 8. héten. Jövő kedden megyünk újra, nagyon várom. . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  18. Torolt_felhasznalo_658413
    Torolt_felhasznalo_658413
    2004. Április 19. 16:0884.
    Igy van, nekem ket UH-m volt eddig, a B baba sose csinalt semmit, mig a masik allandoan produkalta magat. A masodik UH 4D-s volt, de a doki(?) szerencsere elfelejtette elinditani a kazattat, tiz perc utan vette eszre, akkor aztan kezdhette elolrol. Eleg bena volt, viszont abbol jo volt, hogy akkor kezdett a B baba ebredezni, es azert o is bemutatott egy-ket gyakorlatot, ennek orultunk, mert bar en sejtettem, hogy csak pihengetettt, a ferjem nagyon meg volt ijedve, hogy miert nem mozog. De a szivhangja mindig teljesen rendben volt.
    Gondolok ratok honap, Zsuzska, remelem, minden rendben lesz.
    előzmény:
    Mirelle26 (83)
     
  19. Torolt_felhasznalo_127793
    Torolt_felhasznalo_127793
    2004. Április 19. 08:4183.
    Zsuzska!

    Ez még nem jelent semmit, anno a 8. heti ultrahangon az egyik baba szemmel láthatóan a bal oldalára dőlve aludt és egy cseppet sem volt hajlandó produkálni magát. . . a szívverés a fontos, nem pedig az, hogy kirúgja-e az oldaladat. :))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_269448 (81)
     
  20. Torolt_felhasznalo_127793
    Torolt_felhasznalo_127793
    2004. Április 19. 08:3782.
    Most vették le az összes véremet és ígéretet tettek rá, hogy jövő hét elején meg lesz az eredmény. Bár állítólag az ikrek esetében az AFP eredmény nem jelent semmit.
    4D-n voltunk úgy 2 hete. 14500-at hagytunk ott, ezért DVD-re vették a két babaát meg egy CD-re kiírtak néhány fotót.
    Egyszer szerintem megéri elmenni. . . teljesen más mint a normál ultrahang.

    szülés tekintetében én a Schöpf-Mérei-ben fogok. . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_269448 (76)
     
  21. Torolt_felhasznalo_269448
    Torolt_felhasznalo_269448
    2004. Április 19. 07:4281.
    Enci, a 12. heti uh. még hüvelyi, szerintem úgy 14-16 hét körül térnek át a hasira. Ezek az értékek az embrió vagy a petezsák méretei? Nálunk a kezdetektől úgy volt, hogy a legkisebb úgy 2/3-a volt a tesóinak. Persze valamikor jobban felzárkózott egy kicsit.

    Tegnap sokszor megnéztük a videójukat és sajnos azt vettük észre, hogy a kicsi nem nagyon mozgott. A két nagy ficánkolt rendesen. Röpke két óra alatt jól kibőgtem magam, kicsit félek, mi lesz a holnapi vizsgálat eredménye. Persze az is lehet, hogy csak nem volt kedve mozogni. Két hete az uh. -n még ő volt a legelevenebb.

    Enci, szorítok mindkét babódért. Sok olyan történetet hallani, hogy első uh. -n azt hiszik, üres a petezsák, aztán mégis szép, életerős baba lesz belőle. Vagy jelentős köztük a kezdetektől a méretkülönbség.
    Küldj nekik szép, pozitív gondolatokat, ez nagyon fontos! (Már én is összeszedtem magamat. )
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_597080 (80)
     
  22. Torolt_felhasznalo_597080
    Torolt_felhasznalo_597080
    2004. Április 18. 15:4380.
    zsuzska!

    drukkolok a vizsgálathoz!A 12. heti UH már hasi, igaz?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_269448 (76)
     
  23. Torolt_felhasznalo_597080
    Torolt_felhasznalo_597080
    2004. Április 18. 15:4079.
    ciprus!

    márc. 26. án voltam UH-on, akkor azt mondták, hogy6 hetesek a magzatok:6. 5 mm és 5. 0mm. Elég nagy volt a különbség ezért várom már a köv. UH-t, hogy végre megtudjam, megvannak-e mindketten.
    előzmény:
    ciprus (78)
     
  24. 2004. Április 17. 18:1878.
    A recept sav ellen rágondolásra is futásra ösztönöz a WC irányába, de kíváncsi vagyok, használt nektek?
    Kipróbálta valaki?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  25. 2004. Április 17. 18:1677.
    SZiasztok Lányok!

    Látom, a hányinger mindegyikünket kínoz, ez elég cefet érzés, sajnos nekem sem sikerült sokszor hányni, pedig utána mindig jobb volt.

    Zsuzska, látom, voltál ultrahangon. Szerintem minden rendben lesz, és az, hogy a 3. baba kicsit kisebb, mint a tesói, szerintem teljesen normális, mert később is lesz köztük valami kis különbség. A vizsgálat remélem nem fáj és gyorsan lesz megnyugtató eredmény!!!!

    A sláger nálam a vajas parizeres kifli zöldpaprikával, ezt az elmúlt 2 napban egész jó étvággyal meg tudtam enni, a főzelékek, mint pl, székelykáposzta , sóska, sajnos az első 2 kanál után befejezettnek tekinthető. Nehéz legyűrni nagyobb kajamennyiséget, pl. ebédre csak 1 valami megy.

    Még másfél hét van a következő ultrahangig, addig nehezen mennek a napok, valaki feltalálhatná már az otthono bekukkantót, ami csak ellenőrzésre szolgálna, hogy oké minden. . .

    kedves enci, neked a legutóbbi ultrahangon mekkorák voltak a babák?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     

Címlap

top