Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Ikrek

Torolt_felhasznalo_336392
Torolt_felhasznalo_336392
Létrehozva: 2004. március 25. 16:22
Sziasztok!
2004.szeptember végére vagyok kiírva az ikrekkel. Szeretnék rengeteg kérdésre választ kapni, azoktól akik nálam kicsit korábbra várnak több babát egyszerre. De azokkal is szívesen beszélgetnék akik velem egy időben várnak ikerket.
Két lányom van: a nagyobbik 4,5 a kisebbik 2 éves múlt.
  1. Torolt_felhasznalo_269448
    Torolt_felhasznalo_269448
    2004. Április 17. 12:5376.
    Enci, elég érdekesen hangzik ez a keverék, megértem, hogy a rókákat is előcsalja. Várom a hatás leírását! (Szerintem ez még székrekedésre is jó lehet, nem?) Lehet, hogy nekem is ez kéne? A gyomrom nagyon fáj, nem érhet hozzá semmi szorosabb ruha, mert rosszul leszek. Hányni is csak ritkán tudok, pedig akkor egy kis időre elmúlik a gyomorfájás.

    Mirelle, AFP-eredmény mikorra várható? Nem mentek 4D-s uh-ra? Kíváncsi lennék, hogy mennyit kell fizetni? Remélem, hogy nem babánként értendő az a 10 ezer forint!

    Kismamik, ki hol fog szülni? Nem szül valaki a SOTE I. Klinikán?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_597080 (75)
     
  2. Torolt_felhasznalo_597080
    Torolt_felhasznalo_597080
    2004. Április 17. 11:1075.
    Sziasztok Lányok!

    Velünk mostanában nem történt semmi különös, csak a szokásos hányinger, gyomorfájás. . . és a várakozás a köv. ultrahangra. Ugy érzem sosem fog eltelni ez a 2 hét, hogy végre megtudjam mi van az aprónéppel odabenn!(12. heti Uh)Tegnap házidokinénimtöl kaptam egy jó receptet sav ellen:Salvus gyógyviz+tej feles keveréke langyosan. Azt mondta, hogy csodákra képes és mégsem gyógyszer!Azt is mondta viccesen, hogy aki eddig nem hányt lehet, hogy ez elöcsalja belöle. Én mindenképpen kénytelen leszek kipróbálni. Majd leirom az "élményt".
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  3. Torolt_felhasznalo_127793
    Torolt_felhasznalo_127793
    2004. Április 16. 22:4774.
    Szia zsuzska!

    Nagyon szépen nőnek, az látszott az ultrahangon. Hétfőn kell mennem AFP-re, 2 hét múlva kell mennem az kórházba, hogy megvizsgálják a gerincüket. A dokit faggattuk, hogy miből vannak. . . szerinte egyik lány, másik fiú, de azt mondta, hogy erre még ne vegyünk mérget. Mindenesetre ez lenne az ideális.

    Remélem Nálatok is minden rendben lesz.
    Egyébként a 2 baba között nálunk is van különbség.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_269448 (73)
     
  4. Torolt_felhasznalo_269448
    Torolt_felhasznalo_269448
    2004. Április 16. 12:3073.
    Megjöttem uh. -ról. Úgy tűnik, minden rendben van (legalábbis remélem). A három babából kettő majdnem 6 centis, a "B" baba, aki mindig is pici volt, sajnos csak alig több, mint 4. Bár az uh. -n minden rendben lévőnek tűnt, azért az orvosom adott egy beutalót a Schöpf-Mérei genetikájára, uh. -ra. Csak azért, hogy megnézzék, vele is minden rendben van-e.
    Kedden megyünk, addig biztos nagyon sokat fogok izgulni. Volt valaki közületek ilyenen?

    Egyébként a babócákat felvették videóra, most itthon is tudunk bennük gyönyörködni.

    Mirelle, Nálad mi volt a vizsgálaton?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  5. Torolt_felhasznalo_336392
    Torolt_felhasznalo_336392
    2004. Április 16. 09:4572.
    Sziasztok! Köszi a hiányolást. Nem tűntem el csak vírusos lett a gépünk. Most is egy kávézóból írok. Talán estére megszerelik. Addig is szép napot mindenkinek.
    linato(16+5)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  6. Torolt_felhasznalo_658413
    Torolt_felhasznalo_658413
    2004. Április 15. 21:5571.
    sziasztok,
    en is megerkeztem tegnap este. Kellemes meglepetesben volt reszem, mert veletlenul az unokatesommal utaztam egyutt, o meg segitett minden cuccomat fol-le pakolni, es tarsasagom is volt. Eleg faradt vagyok meg most is, a gyomrom meg persze csak tovabb fajogat.
    Nekem is mindig kulon nezik a szivhangot mind a ket babanal, ultrahangon. Az egyiknek nem nagyon tetszik ez a zargatas, multkor is elmaszott a dopller elol. A masik szerintem direkt elvezi az UH-t, allandoan produkalja magat.
    Hat en ezekrol a vitamin problemakrol nem is tudtam, az A-rol igen, es a napokban hallottam, hogy a C-vel sem art vigyazni, de multileveket azert szoktam inni. A majrol en is ketfelet hallottam, de nekem az a verzio szimpi, hogy eheto:))
    A hanyinger ellen tenyleg jo a kajalas, bar nekem a hanyinger csak az utobbi hetekben kezdodott, ez azert is furcsa, mert mas ilyenkor mar abbahagyja lassan, en mar itt a 14. hetbe lepve egyre tobbszor szenvedek vele.
    A ferjem vett megegy ikres konyvet, abban ilyen hetrol hetre tema van, es vegre illusztraciok, ohgy hogyan fejlodnek kettesevel odabent.
    Az egyik apuka mondta a konyvben, hogy mikor megszulettek a babak, buszken jarkalt a korhazban, es magaban kicsit sajnalta azokat a parokat, akiknek "csak" egy van. . . ez olyan aranyos, meg megnyugtato, mert neha en is igy erzek:))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  7. Torolt_felhasznalo_127793
    Torolt_felhasznalo_127793
    2004. Április 15. 20:5670.
    Szia Ciprus!

    Megvagyok. Kicsit zűrös volt ez a húsvét, azóta meg táppénzpapírral, magzati adókedvezménnyel rohangáltam. Holnap megyek a nőgyógyászhoz, kíváncsi vagyok mekkorák már a pockok.
    A héten egyébként voltam egy kismama csoportrelaxáción a Szent Imre kórházban. Nagyon jól esett. Egy rendkívül szinpatikus orvos tartja. Egyébként épp a nők lapjában volt néhány hete egy cikk erről. Azt hiszem rendszeresen el fogok zarándokolni a Tétényi útra, mert nagyon kellemesen éreztem magam.
    Nálam szerencsére a hányinger múlandóban és egyre több energiám van.

    Ja, nekem a hányinger ellen a fekve elfogyasztott alma/körte jött be, amit az én jó uram minden áldott este szervírozott. Valahogy azzal tudtam kordában tartani a savháztartásomat.

    Puszi: Mirelle
    előzmény:
    ciprus (68)
     
  8. Torolt_felhasznalo_975354
    Torolt_felhasznalo_975354
    2004. Április 15. 20:2969.
    Szia Zsuzska!

    Mindegyik baba szívhangját külön fogják meghallgatni!De ne ess pánikba, ha valamelyik baba "elbújik" és épp nem találják mindegyiket. Nekem pl. a védőnő sose tudta mind a kettőt megtalálni, igaz elég rozoga műszere volt. Az orvos viszont rögtön tudta, hol keresse, hogy fekszenek éppen.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_269448 (67)
     
  9. 2004. Április 15. 19:5368.
    Sziasztok !

    Az ennivalókkal kapcsolatban nagyon nehéz eligazodni, a multivitaminos gyümileveket kerülni kell, én is úgy tudom, és főleg a gyümölcshúsos 100 %-os leveket kéne fogyasztani.
    A C vitamin pótlására nyers savanyú káposztával próbálkozom, remélem bent marad.

    Kedves Zsuzska, a kaja hányinger ellen bejött most délután, remélem jó lesz . . .

    Enci, Linato, Mirelle, Danza, merre vagytok?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  10. Torolt_felhasznalo_269448
    Torolt_felhasznalo_269448
    2004. Április 15. 18:3767.
    Sziasztok kismamik!

    Pont tegnap vagy tegnapelőtt volt szó valamelyik kereskedelmi tv. híradójában a vitaminozott élelmiszerekről. Pl. a vitaminokkal dúsított gyümölcslevekről. Mutattak egy fajtát, amiben A vitaminból már két deci fedezi a napi szükségletet. Ha egy kismama többet iszik, akkor túladagolta. Az A vitaminról tényleg azt mondják, hogy az első harmadban fejlődési rendellenességet okoz.
    Kicsit fel is háborított, hogy valamelyik "illetékes" úgy nyilatkozott, a fogyasztóknak kell tudatosnak lenniük, az ilyen gyümölcsleveket nem nyakra-főre kell inni.
    Csak egyetlen kismama könyvben sem olvastam, hogy fokozottan felhívnák a leendő anyukák figyelmét az A vitamin túladagolás veszélyére.
    Szó volt a májról is. Mivel tápszerezik, vitaminozzák a csirkéket, ezért a májában is sokkal nagyobb dózisú a vitamin, mint régebben.
    Szóval nem árt óvatosnak lenni, de ilyen alapon akkor semmit sem merne megenni az ember.

    Egyébként nekem hányinger csillapítására tényleg bevált a gyakori evés.

    Ciprus, ne aggódj, a sok kálcium csak később kell, úgy tudom a 12. hét körül. Amúgy próbálj meg pl. sajtot enni, abban is sok van.
    Természetes a gyengeség is, a progeszteron hormon minden izmot felpuhít. Én se bírok semmit csinálni, de majd ez is elmúlik.

    Danza, remélem szerencsésen hazaértél és jól bírtad a repülőt is.

    Linato, gyerekeid meggyógyultak? Nagyon eltűntél mostanában.

    Kelda, köszi a bíztatást.
    Azt kérdezném tapasztalt ikres anyukáktól/kismamáktól, hogy ikreknek is meg lehet hallgatni külön-külön a szívhangot?
    Volt valaki magzati szív ultrahangon?

    Holnap megyek a 12 hetes uh-ra. Remélem a nyakiredő rendben lesz minden picurnál.

    Vigyázzatok Magatokra! Zsuzska
    előzmény:
    ciprus (66)
     
  11. 2004. Április 15. 17:5866.
    kedves Lányok

    Mindenki elveszett a húsvét utáni forgatagban?
    Nagyon jó, hogy ilyen részletesen leírtok minden tapasztalatot és tudnivalót, mert elképesztő módon, az ikres terhességekkel alig foglalkoznak a szakkönyvek és újságok. A vizsgálati eredmények használhatatlanságával kapcsolatban nem is értem, miért nem lehet kettes, hármas ikrek részére vizsgálati határértékeket megállapítani. Na mindegy, a lényeg, hogy minden ultrahnag egészésges babákat mutasson, aztán a többi reméljük rendben megy. . .
    Az ennivalók tekintetében a májról más topikon olvastam, hogy nem jó, de ezt én sem hiszem, mivel méreganyag lebontóként tüntetik fel a májat, ezért azt nem tartja jónak több doki. ennek ellenére világ életemben vasban gazdag vitaminbombának hallottam a májat, igaz, én rá se bírok nézni , de majd idővel. Zsuzska megosztotta velem a kalóriaszükségletet, és rájöttem, hogy ennek töredékét sem ettem, és talán ezért is szédelgek és hányingerezek. Ennek örömére benyomtam most egy banánt és egy sóstánglit, vacsira meg Paellát eszünk, ami tele van tengeri herkentyűkkel.
    Sajnos a tej nem megy, a kefírt kidobom nagykígyó módjára, de hát valami kell, mert a kalcium fontos lenne.
    a párom szerint erőnlétileg egy nagy nulla vagyok, ezt kedvesen mondta, úgyhogy jobb lenne összeszednem magamat. A sok negatív gondolatot meg vinné el valami sivatagi szél jó messzire tőlünk, és csak a pozitiv meleg gndolatok jöjjenek.
    Képzeljétek, valaki azt írta egy másik fórumon, nem szabad simogatni a pocakot, mert a baba csiklandozásnak veszi és megindul kifele. Na, ezzel azért nem értek egyet, én sokat simogatom őket és beszélek hozzájuk, hogy akarniuk kell és segítsenek nekem, kapaszkodjanak nagyon, fejlődjenek szépen, mert jó helyre kerülnek és csupa szeretet és ajnározás várja őket majd 7 hónap múlva, nem előbb!!!!
    Klasszul lehet ülve vasalni, a kapacitásom napi 7 cucc, ez elég gyatra, de legalább már csinálok valamit. . .

    Kedves Danza, remélem kellemes utad volt és a babák is jól viselték az utat!

    Mindenkit puszilok, jelentkezzetek!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  12. Torolt_felhasznalo_975354
    Torolt_felhasznalo_975354
    2004. Április 11. 09:1765.
    Sziasztok!

    Mindenkinek kellemes húsvéti ünnepeket kívánok!

    Szerintem ne csináljatok nagy ügyet a hízásból. Higyjétek el a szervezetetek pontosan tudja, mi a dolga. Nincs értelme tudatosan hízni, mert a plusz kilók ebben az esetben nem a babákra, hanem rátok rakódnak le, se pedig túlzottan visszafogni a súlynövekedést. Terhesség esetén első a baba ill. babák még az anyai szervezet kárára is. Tehát a kicsik mindent meg fognak kapni, amire szükségük van, a testetek őket védi először. Ha valamiből kevesebb van, annak ti látjátok kárát és nem a babák pl. kalcium stb. De mivel szedtek vitamint ez úgysem fordulhat elő.
    Én az első három hónapban nem híztam, csak kb. 1 kilót, de ha belegondolunk, mitől kéne már az elején hízni, amikor még csak pár gramm az a többlet, amit a babák, a magzatvíz, a vér stb. jelent. Később úgyis felmegy az a plusz súly, ami kell, méghozzá látványosan, higyjétek el!
    Persze nem mindegy mekkora súllyal születnek, de ők mindenképp meg fognak nőni akkorára, amekkorára kell és a súlynál sokkal fontosabb, hogy mennyi időre születnek. Egy babának hiába nagyobb a súlya, ha még nagyon éretlen!Az éretlenségből sajnos sokkal több probléma adódhat!

    A vérnyomás miatt se aggódjatok. Az jó, ha most egy kicsit alacsonyabb, mert akkor a terhesség végére is csak a normál szintig megy fel remélhetőleg. Az a veszélyes, ha magas.

    Danza!
    Nálunk is egy lepény volt, de kétpetéjűek a kicsik (szerintem túl közel tapadt egymáshoz a két lepény és összenőttek). 100%-ra csak a születés után lehet megmondani, hogy egy- vagy kétpetéjűek.

    Zsuzska!
    Próbálj meg nem gondolni ezekre a dolgokra (tudom nagyon nehéz, pláne, ha az orvosok is csak rémisztgetnek). Az ismerettségi körömben is vannak hármasikrek. A 34. héten születtek, (tervezett császár volt, már az elején megmondták, hogy a 34. hétnél kiveszik a babákat, ha addig nem születnek meg). Még a méhszáj is zárva volt, mindegyik baba 2 kg körül volt. Próbálj a pozitív történetekből erőt meríteni és száműzni a negatív gondolatokat. 16-18 hetesen azért még meg lehet nézni őket rendesen az ultrahanggal, ilyenkor még nem olyan nagyok, de már mindenük vizsgálható. Talán az majd megnyugtat egy kicsit.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  13. Torolt_felhasznalo_658413
    Torolt_felhasznalo_658413
    2004. Április 10. 22:4364.
    Zsuzska, az en konyvem meg 20-25 kilorol beszel, de kapaszkodj meg, harmasikreknel siman 30-35-ot is ajanl. Persze en nem birok annyit zabalni, amennyit a konyv ir, de azert igyekszem. Mar hiztam hat kilot, de csak a hasamon latszik, mashol meg nem. En azert a huszassal megprobalkozom. Linato, szerintem te se felj tole, a babaknak azert ez jo. Persze ez nyilvan a te dolgod.

    A pozitiv gondolkodassal kapcsolatban Zsuzska, nagyon igazad van, engem rettenetesen idegesitenek a negativ megjegyzesek, mert annyit tudnak rombolni. En naponta sokszor imadkozom a babakert, nekem ez is sokat jelent.

    Ma egyebkent megis elmentem arra az UH-ra, amit itthon terveztem, de aztan mikor kiderult, hogy kint megis gyakran lesz, akkor lemondtam. Ez 4D-s Uh, de a babak meg kicsik voltak ehhez, mert a 2D-s fekete feheren sokkal jobban latszottak, a szinesen nem annyira, raadasul a lepeny jol el is takarta oket, csak keves latszott beloluk. De a fekete feheren jok voltak. Amikor az egyik mozgott, tancolt, akkor a masik csendben volt, amikor meg a masik, akkor meg forditva. Most mar tobb mint hatcentisek, mindenuk megvan es normalis, es jol fejlodnek. Ez azert mindig olyan jo, mikor minden kenylemetlen, meg faj a gyomrom, akkor latom, hogy ok jol vannak. Egy lepenyuk van, igy aztan lehet, hogy egypetejuek, bar ezt meg nem tudtak 100%ra mondani.

    Na abbahagyom, mert mar ket litaniat is irtam, de olyan jo ikres kismamakkal beszelgetni!
    Kellemes unnepeket!
    Danza
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_269448 (60)
     
  14. Torolt_felhasznalo_658413
    Torolt_felhasznalo_658413
    2004. Április 10. 22:3163.
    Ciprus,
    Hat eddig nem nagyon kulonbozott a kezeles, mert eloszor ugye nem tudtuk, hogy ikrek, es csak a sima kezeles volt, ami prooblemamentes terhessegnel havi egy vizit, es nincs UH. Vegulis hathetesen volt egy nagyon rossz hasfajasom, labra sem tudtam allni, igy bementunk a korhazba (ami a veszhelyzetben az emergency room), ez ejjel volt, ott megneztek mi bajom lehet, semmit sem talaltak, csak ket pici petezsakot a mehemben. Az egyikben lathato volt szivhang, a masikban semmi. Nem is tudtak, miert van ez igy, de senki nem izgatta magat tul ezen. En meg utanaolvastam, es megtudtam, hogy sok terhesseg indul ikernek, de van ugy, hogy az egyik vbaba nem marad meg, es eltunik. Igy aztan, mivel normalis esetben csak egy vagy ket UH van, a kozepido kornyeken, tudtam, hogy ugysem tudok meg semmit, es mivel ugyis keszultem haza, gondoltam itthon megnezetem.
    De a kov. vizitem pont ket nappal az indulas elott volt, es ezt elmeseltem a dokinak, rogton nezett UH-t es akkor mar jol latszottak, kilenc hetesen, harom centisen.
    Akkor egybol meg is valtozott minden, mert mondtak, hogy gyakrabban fognak ellenorizni, mindig lesz UH es mehszajmeres.
    Masik kulonbseg meg annyi, hogy van egy csomo klinika, pl az is, ahova en jarok, ahol nemcsak a sajat dokidhoz kell menni, hanem legalabb egyszer az osszes tobbihez is, mert azt nem lehet elore tudni, ki lesz ugyeletes, amikor szulni fogsz, es hogy igy valamennyire megismerd oket is.
    de en most megis a sajatomhoz akarok menni, mert meg akarok veloe beszelni mindent, amit kell az ikerterhessegrol, bar a konyv, amit olvastam mar nagyon sokat segitett.
    Amugy hasonlo tesztek vannak, de en nem akarok semmit, csak ami csak ver, vizelet es UH vizsgalattal jar, semmi mast.
    Vitamint egy prenatal vitamint szedek, ami magyjabol ugyanaz, mint itthon az elevit. De csak egyadagnyit szedek, tehat naponta egyet.
    A kajak kozul eddig azokat ettem inkabb, amiket a terheskonyvekben ajalnanak, az ikres konyvem azonban nagy hangsulyt helyes a voros husokra es a majra (magas vastartalma miatt), a tejtermekekre (kalcium es d vitamin), es persze zoldsegek, gyumolcsok. Kint rengeteg zoldseget, gyumolcsot ettem, meg muzlit, nem is volt szorulasom, de amiota itthon vagyok, ebbol kevesebb jut, igy aztan sajna. . . szoval ezeket proobalom kombinalni. De nem vagyok se kivanos, es averziom sincs, bar lenyegesen kevesebb edesseget eszem, mint azelott, mert azt nem nagyon kivanom.

    Na, jo hosszu lettem, mindjart lejarnak a karakterek, inkabb irok megegyet.
    előzmény:
    ciprus (59)
     
  15. Torolt_felhasznalo_269448
    Torolt_felhasznalo_269448
    2004. Április 10. 18:5462.
    Komolyan nem is értem, miért kell ikres kismamáknak AFP vizsgálatra menni, ha nem jó semmire. Vagy mégis jó valamire?
    Az egész terhességemben az aggaszt leginkább, hogy szerintem a vizsgálatok sokkal bonyolultabbak, mint egy egyes terhességnél. Az AFP nem mutat semmit, az amniocentézis veszélyes. Genetikai uh. -ra már - remélhetőleg - tele lesz a pocim a három fejecskével, hat kezecskével, hat lábacskával, orvos legyen a talpán aki megállapítja, melyik kihez tartozik.
    Azt meg már tényleg csak félve jegyzem meg, hogy ha valamelyik babánál valami betegséget állapítanának meg, akkor sem lehetne túl sok dolgot tenni ellene, mert akkor a többiek is veszélybe kerülnének.
    Bocs, nem akartam negatív lenni, de ez a része tényleg aggaszt.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_336392 (61)
     
  16. Torolt_felhasznalo_336392
    Torolt_felhasznalo_336392
    2004. Április 10. 09:2761.
    Sziasztok!

    Zsuzska! Én a lányokkal is 18 kg-ot híztam pedig mind a kétszer egy baba volt a pocimban. És az első hat hónapban mind a kétszer 2 kg-ot és az utolsó háromban a többit.
    Most még nem híztam csak 0, 5kg-ot, de nagyon remélem, hogy nem fogok 20-at hízni.
    A rémhírek engem nem különösebben izgatnak, minden terhesség teljesen más. Szeptemberben lesz új ikrek könyve, most csinálják a bővitett kiadást. Az a baj, hogy én előbb szeretném elolvasni. Most már az össszes ismerősöm ezt a könyvet hajkurássza a város minden pontján. :) Az antikvárium. hu-n elő lehet jegyezni, hátha valaki beviszi, de nem sok esély van rá.

    Danza! Az én vérnyomásom is 90/60 és 100/60 néha csak 80/60. Én ilyenkor iszom egy kis colát, mert a kávét utálom, teából pedig csak teinmemteset iszom a lányok miatt, hogy tudjanak aludni éjszaka. Mert ha látják, hogy én másmilyet iszom akkor nekik is az kell. :)

    Nagyon várom a nyarat, hogy ne kelljen semmit felvenni csak egy laza ruhát.

    Kicsit elfáradtam tegnap, mert rengeteg dolgom volt, de mindig lepihenek 10 percre ha valamit megcsináltam.
    Elég muris. 20. -án megyek Afp-re pedig szerintem akkor már 17+2 leszek, de azt mondta a védőnéni, hogy ikrekkel úgyis mindegy. :)
    De egyébként minden rendben, nagyon jól vagyok. A lányaim kicsit náthásak, de nem vészes.

    Kívánok én is nagyon kellemes húsvéti ünnepeket nektek!:)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  17. Torolt_felhasznalo_269448
    Torolt_felhasznalo_269448
    2004. Április 10. 08:4760.
    Sziasztok!
    Az egyik könyv szerint az ikerterheseknél a 16-20kg hízás is normális.
    Összetevői:
    Vér megnövekedett súlya: 2 kg
    A babák súlya: 4-5, 5 kg
    A méh, a mellek és a zsír súlya: 5-6 kg
    A lepény súlya: 1-2 kg
    A magzatvíz súlya: 2-3 kg

    (Heather Welford: Babát várunk)

    Ciprus és a többi kismama!
    Nagyon fontos a pozitív gondolkodás! Persze én is nehezen tudom magam kivonni a negatív hatások, rémhírek alól, de muszáj a babáink érdekében.
    Szerintem az a fontos, hogy ami rajtam áll, azt mind megtegyem és bizakodjak, hogy a többi jól alakul.

    Mindenkinek nagyon szép ünnepeket kívánok!
    előzmény:
    ciprus (59)
     
  18. 2004. Április 9. 17:1959.
    kedves kismamik!

    Most olyan jó volt olvasni a pozitív kisugárzású leveleket, mert a lombikos fórumon most sok negatív esemény zajlik és ezt elég nehéz éltem meg, mert amúgy is tele vagyok aggódással.

    kedves Danza, te már túl vagy az első harmadon, és nagyon érdekelne, miben különbözik a Ti kezelésetek és az orvosi ellátásotok az itthoni körülményekhez képest!Milyen vitaminokat szedsz?Milyen gyakran kell ultrahangra járnod?Milyen ennivalókkal kényzteted magatokat?

    Kellemes ünnepeket kívánok mindenkinek!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  19. Torolt_felhasznalo_658413
    Torolt_felhasznalo_658413
    2004. Április 8. 22:3958.
    Husvet utan szerdan megyek vissza, tudok kint is internetezni, tobbet is, mert mas dolgom nem nagyon lesz, es a kapcsolat jobb, itthon telefonon keresztul megy es sokszor kedvem sincs kivarni, mire letrejon.
    Hat en elhataroztam, hogy a konyvbeli etrend alapjan meghizom, amit kell, vegulis nem vegnelkuli zabalasrol ir, hanem a fontos es szukseges taplalekokrol, aminek az a celja, ha esetleg a gyerekek ido elott szuletnek meg, akkor is meg tudjanak noni, es minel kevesebb legyen a komlikacio veluk kapcsolatban. Mar most sokan mondjak, hogy az tul sok, de persze nem erdekel. Mert hat egyik sem tapasztalt az ikerterhessegben, mig a konyv iroja maga hozta letre a klinikat, ahol csak ikerterhesekkel foglalkoznak, es az eredmenyei magaert beszelnek. Emellett o dietetikus is, tehat nyilvan tudja, mirol beszel. Meg a sajat dokimmal nem beszeltem errol, de o annyira jo fej, remelem, ehhez is jol fog hozzaallni. Ket nappal azeklott derult ki ugyanis, hogy ikrek, ielott hazajottem (ket hete), es akkor o pont nem volt ott.
    Igen azt tudom, hogy mondjuk 20 kilo hizas az nem husz kilo hajat (zsirt, csak az ekezet hianya miatt irom le) jelent, hanem ennek nagy resze a baba, meg a megnovekedett dolgok, tehat tenyleg nem sok. Jo resze ennek hamar lemegy, a tobbit meg letornazom, nem felek az elhizastol. Pedig mar 6kg -t hiztam:))))
    A gyomrom meg neha faj, erdekes modon foleg akkor, ha nem eszem idoben es rendesen. Meg mostanaban neha szedulok is, a vernyomasom alacsony, tegnapelott 100/50 volt. Azert annal jobb, mintha nagyon magas lenne.

    Linato, nem a konyvrol montam, hogy ijeszteget, hanem a sok "joakarorol", akinek tobbsege nem is terhes, de mindent jobban tud. Ebben a konyvben nagyon sokminden mas, mint az egyes terhessegeknel, es ezeket nem nagyon ertik szerintem azok, akiknek "csak" egy babajuk van, mert tenyleg nem ugyanolyan. A konyv nekem nagyobn tetszik, igyekszem kovetni is az abban leirtakat. Tegnap ertem a vegere.
    Amerikaban fogok szulni, szerencsere egy eleg jo klinikat talaltam, inadom a dokimat (igaz, mikor eloszor mentem, teljesen mas miatt volt, de orulok neki, es maradtam).

    Ciprus, gratulalok es udv itt.
    A topik talan meg nem halodik szerintem, csak meg uj, es sokan sem vagyunk (pont a temaja miatt?), de ez nem baj, majd kialakul.
    mindenkinek szep husvetot kivanok.
    Danza
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_269448 (53)
     
  20. Torolt_felhasznalo_336392
    Torolt_felhasznalo_336392
    2004. Április 8. 18:0857.
    Szia Ciprus!

    Csatlakozz bátran:) Üdv. köztünk:):):)
    Mi sem vagyunk még túl profik az ügyben, de igyekszünk. :)

    Zsuzska! Klikk rá hogy elmúlt napon és akkor kiadja az előző napi hsz-eket és ahogy egyre lejjebb mész meg fogod találni. Gyermekek/magzatok kor szerint ez a címe a főtopiknak. Ezen belül 2004. őszi babák. :)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  21. Torolt_felhasznalo_269448
    Torolt_felhasznalo_269448
    2004. Április 8. 07:2956.
    Szia Ciprus! Üdv, örülök, hogy megtaláltál minket. Bár eléggé halódik ez a topik. . .

    Linato, hová tünt a babanetes őszi babás topik? Seholsem találom.
    előzmény:
    ciprus (55)
     
  22. 2004. Április 7. 17:2855.
    Kedves Kismamik

    Szeretnék csatlakozni a csapathoz, amennyiben lehet.
    Mi a 7. héten járunk és tegnap tudtuk meg, hogy 2 baba lakik idebent.
    Zsuzskával isemrjük egymást a lombikos fórumról.
    nekünk ez volt a 4. próbálkozásunk, a 2 babáért mindent meg akarok tenni, ami csak lehetséges.
    Minden jótanácsot és ötletet szívesen veszek, hiszen tejles kezdő vagyok a témában.
    Mindenkinek sok sikert és jó egészséget kívánok!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  23. Torolt_felhasznalo_336392
    Torolt_felhasznalo_336392
    2004. Április 5. 16:1454.
    Danza! köszönöm a könyv címét és amit írtál róla, biztos nagyon jó lehet. Amit én kerestem nincs meg a könyvtárban sajnos. Na mindegy, majd ha lesz időm körül nézek a nagyobb könyves boltokban a városban. Tényleg meddig vagy Mo-n? Hol fogsz szülni?

    Zsuzska! Én is nagyon hamar elfáradok és akkor próbálok mindig lefeküdni egy 10 percre. Aztán mintha misem történt volna tudom folytatni a dolgomat. :)

    Egyébként a könyvekről én is hallottam olyat, hogy fölöslegesen rémisztgetik benne a kismamákat.

    A hízásról pedig annyit, hogy bszolút alkati dolog. Van akinek csak 7-8 kg jön fel egy terhesség alatt, van akinek húsz pedig semmivel nem eszik többet, mint aki csak nyolcat hízik. Jó zabálni nem kell, de koplalni sem.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  24. Torolt_felhasznalo_269448
    Torolt_felhasznalo_269448
    2004. Április 4. 22:1953.
    Hát igen, Danza, attól tartok, hogy majd hadakoznom kell az orvosokkal és a védőnővel pl. a hízás miatt. Mert ugye a közfelfogás szerint ikrekkel sem szabad sokat hízni. Olvastam egy másik könyvet is, ahol lebontották a szerzők ikrek esetén a súlygyarapodást. 18 kiló hízás soknak tűnik, pedig ebből a valódi hízás igen kevés. Nagyon tanulságos a táblázat, majd megkeresem és bemásolom. (Jellemző, hogy a könyvet szintén angol vagy amerikai szerzők írták. )

    Most járok a 11. hét közepén.
    Danza, fáj még a gyomrod? Meddig maradsz Mo. -n? Ha visszamégy remélem akkor is tudsz internetezni.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_658413 (52)
     
  25. Torolt_felhasznalo_658413
    Torolt_felhasznalo_658413
    2004. Április 4. 19:3152.
    szia Zsuzska, ez jo, hogy valaki vegre ismeri a konyvet es tetszik neki, mert nekem van rossz tapasztalatom is, akarkinek meseltem rola mindenki olyan okos, hogy szerinte ebbol sokminden hulyeseg, pl a sok eves, pedig eleg meggyozo es logikus, ahogy leirja miert kell annyit enni. Mondanom sem kell, kozuluk senki nem var ikreket.
    Te hol tartasz? En a 12. heten jarok.
    Neked harmasikrekkel meg jobban kell vigyazni. Amugy egy ismeroseomnek decemberben szulettek harmasikrei, mindegyik ket kilo felett volt, a nyolcadik honapban szulettek, nem tudom pontosan melyik heten (akkoriban meg honapokban szamoltam). Ne hagyd, hogy az ijesztgetesek hassanak, csak vigyazz magadra, meg a babakra.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_269448 (51)
     

Címlap

top