Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

(Lé)böjt

Torolt_felhasznalo_376787
Torolt_felhasznalo_376787
Létrehozva: 2004. március 25. 12:33
sziasztok!!
annyira régen foglalkoztat egy egyhetes böjt vagy léböjt gondolata. Van valami tapasztalatotok ezen a téren?
Elég sok szakirodalmat elolvastam már a témában, de engem a sikersztorik érdekelnének. Hogy hogy bírtátok ki, egyáltalán az , hogy kibírtátok.:)
Én hetek óta gyűjtöm az erőt hozzá, tényleg:van kedve valakinek csatlakozni? Esetleg erőt önthetnénk egymásba valakivel, aki szintén méregteleníteni szeretne.Igazából nem fogyni szeretnék, hanem fáradt vagyok állandóan és szerintem egy ilyen kúra segíthetne.
  1. 2004. június 15. 14:58350.
    Szegény Napest egyedül maradt.
    De nem hiszem, hogy emiatt ne csinálná meg.
    előzmény:
    baxo (349)
     
  2. 2004. június 15. 14:22349.
    hat lanyok, nekem megsincs most energiam erre. . . meg kulonben is tele a hutom. . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  3. 2004. június 15. 13:57348.
    Én megvagyok, de nem fogom veled csinálni a teljes megvonást. Gyümölcsöt fogok enni.

    Miket iszol?
    előzmény:
    Napest (347)
     
  4. Torolt_felhasznalo_376787
    Torolt_felhasznalo_376787
    2004. június 15. 13:03347.
    Szia Nikol!

    hogy vagy?én éhesen. . . . naggggyon éhesen. . .
    előzmény:
    Nikol75 (343)
     
  5. 2004. június 15. 10:39346.
    akkor ket hetig
    előzmény:
    Nikol75 (345)
     
  6. 2004. június 15. 09:08345.
    Hány napig böjtöltél?
    előzmény:
    baxo (344)
     
  7. 2004. június 14. 16:59344.
    hello, en amikor orvosi felugyelettel bojtoltem, akkor kellett a multivitamint szedni, de az is igaz, h az hosszabb kura volt, ilyesmi par napos kuranal talan meg nem alakul ki hianybetegseg. . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  8. 2004. június 14. 16:38343.
    "semmi mesterséges szánkon át", ez nagyon tetszett!
    Megvitatom a jövendőbeli apukával, mit tegyek. Nem mintha ő szakavatottabb lenne a témában. . .
    előzmény:
    Napest (342)
     
  9. Torolt_felhasznalo_376787
    Torolt_felhasznalo_376787
    2004. június 14. 16:11342.
    Nem tudom. Nem vagyok orvos. Csak hát ez ugye egy tisztító célzatú kúra, ezért iszunk ilyenkor mate-teát kávé helyett, ezért rakunk mézet a teába édeske helyett, ha már a végét járjuk és nagyon muszáj. . . .

    De van aki ivott közben multivitamint. Ezt szerintem te döntsd el.

    Mi az első kúra elején abban egyeztünk meg, hogy semmi mesterséges nem kerülhet a 10 nap alatt (a szánkon át:)) a szervezetünkbe:)
    előzmény:
    Nikol75 (341)
     
  10. 2004. június 14. 14:14341.
    Nem vagyok terhes, de remélem napok, hetek kérdése, és az leszek.
    Elevitet szedek.
    Szóval hagyjam abba ezalatt az 5 nap alatt?
    előzmény:
    Napest (340)
     
  11. Torolt_felhasznalo_376787
    Torolt_felhasznalo_376787
    2004. június 14. 14:06340.
    Terhes vagy?Mert akkor szerintem nem kéne léböjtölni.

    Vagy babád van?:)

    Vagy csak szeded?Én elevitet szedtem, szerintem nagyon jót tett.
    Én a léböjt alatt minden mesterséges dolgot kerültem, tehát a mesterséges vitaminokat is.
    előzmény:
    Nikol75 (339)
     
  12. 2004. június 14. 13:00339.
    Én minden reggel gyümölcslevet iszom, saját préselésű: cékla+s. répa+alma+citrom (4 dl).
    Sárgadinnye, eper, zeller, f. répa.
    Már van finom dinnye, azt is fogok beletenni a lébe.
    A teát én nem szeretem, de az ásványvizet annál inkább.

    Ja, és reggel megiszom a búzafűlevet is. Elolvastad a cikket? Nagyon hasznos zöldség!

    Azt nem tudom, hogy a kismama vitaminomat szedjem-e ezalatt az 5 nap alatt?
    előzmény:
    Napest (337)
     
  13. Torolt_felhasznalo_376787
    Torolt_felhasznalo_376787
    2004. június 14. 11:57338.
    Szia Baxo!
    az jó lenne!:)
    előzmény:
    baxo (336)
     
  14. Torolt_felhasznalo_376787
    Torolt_felhasznalo_376787
    2004. június 14. 11:57337.
    Én a szokásosakat, azaz a zöldségleveket utálom, úgyhogy az előző léböjtöt mate-teán, gyógyteákon és préselt narancsleven húztam ki. Ja, egyszer vettem dr Röhmer vagy mi a neve zöldséglét, de az elég is volt. . . . Ez nekem bevált. A narancs levet nagyon szeretem, de most van csomó gyümölcs már, amit lehet préselni, ha nagyon magam alatt leszek.

    És te?
    előzmény:
    Nikol75 (335)
     
  15. 2004. június 14. 11:03336.
    szia Napest, lehet, h csatlakozom hozzad?! ma ugyan mar nem, mert tul vagyok a reggelin, de mondjuk holnap tartok gyuminapot, es holnap utantol bojt. . . na meg rakeszulok lelkileg. . . :)
    előzmény:
    Napest (332)
     
  16. 2004. június 14. 09:55335.
    Olvasd el ezt:
    http://www. vegetarianus. hu/ujsagok/veghirl/23/buzafu. html

    Ebből mindent megtudsz.
    A biopiacon veszem, de bioboltokban is lehet kapni.
    Nagyon jó dolog, és egyáltalán nem borzasztó az íze.

    Te milyen "koktélokat" fogsz inni?
    előzmény:
    Napest (334)
     
  17. Torolt_felhasznalo_376787
    Torolt_felhasznalo_376787
    2004. június 14. 09:52334.
    AZt a búzafűlevet, azt honnan veszed, milyen, mit csinál, mire jó, stb?:)
    előzmény:
    Nikol75 (333)
     
  18. 2004. június 14. 09:40333.
    Hát persze, hogy csatlakozom. Nincs is más választásom:-)

    De ma még a diétás spenótomat megeszem.

    Újabban minden reggel frissen préselt búzafűvel kezdem a napot. Nagyon tudom ajánlani!

    Az előző 3 naposnál nem volt migrénem, vártam, mert írtátok, de nekem elmaradt. Lehet nem volt ideje kialakulni a 3 nap alatt. . .
    előzmény:
    Napest (332)
     
  19. Torolt_felhasznalo_376787
    Torolt_felhasznalo_376787
    2004. június 14. 09:35332.
    Szia Nikol!

    Dehogyis sokkoló!!!:)

    Nekem muszáj, mert vasárnap vendégség van és még kéne utána egy átvezető nap is, de mondjuk ott meg tudom oldani, hogy csak levest eszem, vagy egy kis gyümölcssalit, azt mindig készít a nagynéném.

    Szóval?Csatlakozol?:)
    előzmény:
    Nikol75 (331)
     
  20. 2004. június 14. 09:17331.
    Szia!

    Olvasva az előző akciótokat, elhatásoztam én is csinálok egy léböjtöt. 3 napos lett, úgy gondoltam, első alkalommal ennyi elég.
    Most szívesen csatlakoznék hozzád 5 napra, de ez a holnapi indulás kicsit sokkoló. . .
    előzmény:
    Napest (328)
     
  21. Torolt_felhasznalo_376787
    Torolt_felhasznalo_376787
    2004. június 14. 09:01330.
    Biry, merre vagy?
    előzmény:
    biry (323)
     
  22. Torolt_felhasznalo_376787
    Torolt_felhasznalo_376787
    2004. június 14. 09:01329.
    Fu-ma hogy vagy?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_195793 (327)
     
  23. Torolt_felhasznalo_376787
    Torolt_felhasznalo_376787
    2004. június 14. 09:00328.
    Sziasztok!

    Vizsgaidőszakomnak vége van.
    Pár hét múlva államvizsga.

    Az utóbbi hetekben sikerült hatalmas adag jó erős kávékkal, csokikkal és colákkal éjjelente ébren tartanom magamat, na de a végeredményt elképzelhetitek. Hiába étkeztem "amúgy" rendesen, ha egyszer éjjel ezekkel a szörnyűségekkel éltem. . .

    A bőröm szürke, a hajam száraz, az izmaim mintha összestek volna, tegnap végre alhattam(hetek óta kb 2-3 órákat alszom átlagban), erre ma akkora táskák vannak a szemem alatt, hogy csak na. . . . Én még ilyet életemben nem láttam. De vajon miért akkor, mikor végre kialudtam magamat?
    Még szerencse, hogy a sok csokitól nem híztam, az lenne csak az önpusztító életmód megkoronázása. . . .

    Szóval részemről léböjt 2 indul. Kb 5 nap-egy hetesre tervezem, holnap kezdem, ma felvezető gyüminapot tartok.

    Valaki szeretne csatlakozni?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  24. Torolt_felhasznalo_195793
    Torolt_felhasznalo_195793
    2004. június 4. 14:11327.
    Szia Poissons!
    Hát nem mondhatnám, hogy megnyugtattál! Már jártam nyirokmasszázsra, ami a doki szerint sarlatánság volt. Ahogy a nyirokcsomókat masszírozta a hölgy az elég fájdalmas érzés. Ehhez képest ami vár rám, még fájdalmasabb lesz, mert ez a masszírozás nem hozott eredményt, biztosan már olyan régóta pang a nyirok bennem, hogy nem könnyű megindítani.
    Sajna pont a legforróbb nyár lesz mire kórházba kerülök, a doki augusztust emlegetett, szerintem akkor már szeptember jobb volna. Majd meg látjuk, véhülis ha tényleg jobban fogom magam érezni megéri. Plusz még a diéta, őszre már biztosan jól leszek!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_514975 (349)
     
  25. 2004. június 4. 07:28326.
    Hát Fu Ma remélem Biry előkerül lassan és ellát mindenféle jó tanáccsal. Én csak a gyümölcs és nyers zöldség napokat tudnám javasolni mert az hogy vizet kötsz meg ilyen mennyiségben az a szervezet savassága is lehet (vízzel higítják magukat a sejtek, hogy ne mérgeződjenek tovább a sasavtól ) de olyan állapotban lehetsz hogy csak úgy próbálkozni vaktában nem lenne jó én meg nem vagyok csak érdeklődő. Biry a gyümi napot tuti ajánlotta neked próbáld azt tartani. Ma én is azt fogom és drukkolok, hogy neked is sikerüljön.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_195793 (325)
     
  26. Torolt_felhasznalo_195793
    Torolt_felhasznalo_195793
    2004. június 3. 21:01325.
    Sziasztok!
    Biry remélem minden rendben ment a költözésnél, jut időd egy kis pihenésre is.
    Otletes, szép lehetett a kirándulás, legalább egy kicsit kikapcsolódtál.
    Én sajna orvoshoz járok mostanában. Úgy néz ki, hogy kórházba kell menjek, a lábdagadásom nem akar lelappadni, azt mondták, hogy nyiroködéma. Kiderült, hogy a nyirokmasszázs amire jártam nem volt jó, infraszaunába nem nem is lett volna szabad mennem. Nem is magamtól találtam ki, orvos tanácsára tettem, kidobtam egy csomó pénzt a semmiért. Ez a kórház még nem most lesz, szerintem eltelik a nyár is mire odakerülök.
    Azt mondta az orvos, hogy ott majd szakszerűen maszíroznak, megpróbálják megindítani a nyirok mozgást, és kihajtani belőlem a vizet. Combig be leszek fáslizva, és utána egész életemben gumiharisnyát kell hordanom. Ettől én teljesen padlót fogtam, utálom a harisnyát, és el sem tudom képzelni, hogy mostmár mindig ilyen szorító vackot kelljen viselnem.
    Kérdeztem az orvost, hogy mit tehetnék magamért? Azt modta, semmit, csak közösen tehetünk valamit, és mostmár egész életemben állandóan oda kell járnom. Nem valami szép jövő, úgyhogy jó nagy lökést adott ahhoz, hogy kezembe vegyem a sorsom, és megmutassam, hogy igenis helyrejövök.
    fu-ma
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  27. 2004. június 1. 09:19324.
    Köszönöm Byri!
    Gyors és problémamentes költözést neked. Mi Fu-ma val itt leszünk még jó darabig ahogy elnézem magunkat. Mivel a hosszú hétvégét Erdélyben Torockón és környékén töltöttük, a buszos útra bevásároltam Term gyógyász Elixír stb. irodalmakat. "Véletlenül" mindegyikben írnak egy Metabol nevű szerről ami jódot tartalmaz hasznosítható formában. Mivel nem olcsó mulatság itt található egy kis leírás róla, Biry ha lesz majd időd nézd meg légyszíves
    http://www. hazipatika. com/store/product?pid=1563
    (a szóközöket töröld ki azt az NLC teszi bele)
    A másik cikkcsoport a méregtelenítéssel foglalkozott illetve a celulit elleni harc miatt fontos lugosítással. Szóval itt is találva éreztem magam. Be vagyok kerítve :::)))
    előzmény:
    biry (323)
     
  28. 2004. május 28. 09:26323.
    Sziasztok!
    Otletes!
    A duzzanat amirol irsz valoszinu a megduzzadt pajzsmirigyed. Ebbol alakul ki, vagy mar alakult ki a golyva(mioma). Ez a betegseg alltalaban jodhianytol alakul ki. A pajzsmirigy jodbazisu hormonokat termel, ehhez jodra van szuksege. ha nincs eleg jod akkor elhal egy resze ennek a mirigymek. Az agyalapi mirigy-amely a pajzsmirigyserkento hormont termeli-ezt eszlelve meg tobb hormonnal serkenti a pajzsmirigyet es az elkezd burjanzani ettol pedig noni. Ez lehet Nalad is, es Fuma Neked is van egy rossz hirem a Te pajzsmirigyed is alulmukodik. mindkettotoknek novelni kell a jodbevitelt es ismet egy rossz hir Fu_manak aki nem szereti a halat, hogy a tengeri halak, a rak, a hinar es a moszat a legjobb termeszetes jodforras. A hagyma is eleg jo es a cekla meg egy nagyon kivalo es sokoldalu noveny. Otletes a cink es a B vitamin szedeset javaslom napi ketszer, reggel este, A C E vitaminnal, Ca Mg-al kiegeszitve kicsit felerosithetitek a szervezeteteket(csak kuraszeruen )Multivitamint nem ajanlok, mert abban olyan keves a mennyiseg mindenbol, hogy nem sokat er. Aztan a termeszetes forrasokrol se feletkezzetek meg, gyumolcsok, zoldsegek, fozelekfelek, teljes kiorlesu gabonafelek, kasak(koles, zab)magok, barnarizs stb. Ezt majd meg reszletezzuk, de mar majdnem alszom.
    Fu_ma, irtad, hogy egesz lenduletbe jottel. Ezzel magyarazhato a homerseklet novekedes azaz a javulas, mivel a lelki allapot is nagymertekben befolyasolhatja a pajzsmirigy mukodeset. A spenotba nyugottan rakj egy kis rantast, egyebkent sem javaslom a mindent hirtelen megvaltoztatni modszert, inkabb fokozatosan. Az olivaolaj valoban otszor dragabb, de tizszer kevesebb kell belole, igy ketszer olcsobb. A tesztakat is hagyd el lassan, foleg a feherjek (pl. turo)mellol. Most elmegyek aludni mert mar amugy is alszom. E hetvegen koltozkodom, lehet, hogy nehany napig nem lesz internetem. Igyekszem vissza Hozzatok.
    Biry
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  29. Torolt_felhasznalo_195793
    Torolt_felhasznalo_195793
    2004. május 27. 21:14322.
    Sziasztok!
    Biry, annyi mindent akartam neked írni, de kikottyant a fejemből. Először is a hőmérsékletem sorban egymás után ahogy jön: 35, 6 35, 95 36, 00 nem tudom mit jelent, de úgy néz ki, hogy minden nap emelkedett egy kicsit.
    Próbálkozom az általad adott tanácsok szerint táplálkozni. Az lenne a kérdésem, hogy ha lisztet teszek pl. a spenótba, hogy kicsit sűrítsem, akkor önthetek-e tejet, mert ezt csak így szeretem. A lényeg, hogy a liszt, és a tejfélék fogyaszthatók-e együtt. Holnapra pl. körözöttet készítettem, ami túróból van, és ezt pászkával akarom enni, ami lisztből van. Ez a körözött azért is jó, mert teljesen egyéni módon teleraktam mindenféle nyers zöldséggel, nyam nyam.
    Olvastam, hogy Otletes nem eszik halat, sajna én sem szeretem, a tengeri halat egyszerűen nem bírom lenyelni, a folyamit is csak karácsonykor, de az meg is teszi egy évre. A tenger gyümölcseit viszont szeretném, de olyan drága, hogy nem bírom megvenni.
    Sajnos nem vagyok vastagon eleresztve anyagilag, pl. az olivaolajat is csak a salátákhoz használom, mert kb. 5-ször annyiba kerül, mint a napraforgó olaj.
    Arra lennék nagyon kíváncsi, hogy miért van az, hogy a teljes kiörlésű termékek, barna kenyér, barna rizs, meg más olyan dolgok, amiket kívánatosabb lenne fogyasztani, miért sokkal drágábbak, mint a többi élelmiszer. Ez nálatok is így van?
    Most, hogy más szemmel megyek vásárolni, csak azt látom, hogy tömve vannak a polcok mindenféle cukros, tartósított müanyag étellel, szinte beugranak a kosaramba. Amit keresek, az eldugva, jó drágán , és alig találom meg. Bár már mostanában azért javult ilyen téren a helyzet, de még nem eléggé.
    Te már biztosan ösztönösen tudod, mit is egyél, nem kell gondolkoznod rajta! Ha odafigyelek, és tudatosan próbálok vásárolni és enni is egyszer én is eljutok vajon ide?
    Követem a tanácsaidat, délelőtt gyümölcs, délben amit a munkahelyemre vinni tudok, ma pl. egy kis dobozban spenót, pászka, délután paradicsomot eszegettem.
    Itthon csináltunk tésztát, párolt kínai zöldséggel, nagyon finom volt.
    Elkezdtem szedni magnéziumot, és B vitamint. A jódozott só hamarosan elfogy, és Na szegény sót vettünk helyette, ez a Kálium egyensúlyban segíteni fog, ugye jól gondolom.
    Egész lendületbe jöttem, vagy csak a beköszöntött jó idő miatt érzem így!?
    fuma
    előzmény:
    biry (316)
     
  30. 2004. május 27. 19:12321.
    Találtam itthon 50 mg -os Zinc tablettát (4Life Pruducts) mennyit kéne ebből szednem. (Bevallom 2 éve írták föl egy term. gyógyásznál de olyan hókusz pókusz volt az egész nem magyarázták miért kéne szednem, de hasonló ásványi anyagokat ajánlottak mint most te, de indok nélkül egy megfoghatatlan pár perces teszt után) meg van egy komplex tabletta amiben 225 mg Ca 112, 5 mg Mg 8 mgZn B1 B2 B3 B6 B12 is van 1-1 mg. (igaz ez kismamáknak való azt mondták ezen ne akadjak ki, az ásványi anyag arány a fontos (New Life ez is 4Life)

    Ha jók el is kezdem szedni. Valamiért irtóztam eddíg ezektől a kívülről bevitt dolgoktól, de teszek egy próbát végül is remélem rosszabb nem lehet a helyzet. Meg majd gyakran készítek barnarizses szushit.
    előzmény:
    biry (319)
     
  31. 2004. május 27. 18:04320.
    Dehogy, haragszom, én is sokat tanultam a Fu-manak adott válaszodból, én csak a mérési eredményeimmel nem akartam őt befolyásolni.
    Köszönöm a válaszodat. Nem szándékozom orvoshoz menni, így nem lesz alkalma felülbírálni :::)))
    Halat nem fogyasztok. Tengeri algák vannak itthon de néha elfeledem a salátára szórni őket, illetve talán nagyobb adag kéne belőlük. Akkor a sót száműzöm, bár eddig is csak kicsit sóztam.
    Az ásványi anyag pótlásáról nem írtál csak a hiányról. Kell külön a Cink B vitamin K Ca Mg pótlás vagy elég ami a növényekben van ? Ha pótolni kell akkor mivel?
    Pár éve voltam egy pajzsmirigy vizsgálaton az negatív lett. Bizony a torkomat érzem duzzadtabbnak annak ellenére hogy nem vagyok megfázva.
    Köszönöm előre is a válaszodat.
    Legközelebb kedden leszek gépközelben addíg is mindenkinek minden jót ::))

    előzmény:
    biry (319)
     
  32. 2004. május 27. 07:40319.
    Szia! Azokbol amiket korabban irtal magadrol mar gyanitottam es most be is igazolodott, Pajzsmirigy problemad van, ahogy azt ereztem, meghozza alulmukodik a pajzsmirigyed. A hohullamok, a nyirkossag es a testhomerseklet adatok ketsegkivul alatamasszak az eddigi tunetegyuttesedet. A pajzsmirigy a szervezet rendore, o iranyitja a "forgalmat", ha o nem mukodik rendesen akkor felborul a rend. Nagyon komojan kell venni ezt a problemat. Kerj egy laborvizsgalatot, habar az nem mindig ad megnyugtato eredmenyt. A torkod nem szokott neha megduzzadni vagy gyakran fajni?Valoszinu jodhiany eredmenyezte ezt a problemat de akar egy gyulladas is alhat mogotte. A tengeri allatok es a hinar sok jodot tartajmaznak, ezenkivul a pajzsmirigy mukodeset nagyon tamogatja a cink es a B vitaminok. Ha valaki jodozott sot ajanl, nevesd ki. A so felboritja a K-Na egyensujat, keves kaliummal a Ca es ebbol eredoen a Mg is meves lesz es Mg nelkul a cinkbol sem tud elegendo beepulni. Sajnalom, hogy ezeket kellett irnom. Ha az orvos felulbiralja a diagnozisom akkor ne hagyd magad, ez mar tobbszor elofordult de vegul beigazolodott az igazam. Nem tudjak elviselni ha valaki komplett diagnozissal megy mar oda. Nagyon sok ember el ugy, hogy orvosa nem vette eszre, hogy evek ota pajzsmirigyproblemeja van es a tuneteket, mikor melyik jelentkezett kulon-kulon kezelte(persze sotetben tapogatva)es nem tudta osszekapcsolni oket. Egyenlore ennyi futotta idombol. Jobbulast! Biry
    (Otletes, ugye nem haragszol ha a forumra is rateszem a Neked irt valaszom, de lehet, hogy masnak is tudunk vele segiteni?)Biry
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  33. Torolt_felhasznalo_195793
    Torolt_felhasznalo_195793
    2004. május 25. 23:07318.
    Sziasztok!
    Napest, először neked válaszolok. Jó volt a gyümi nap, de este 7 óra körül úgy megéheztem, hogy ettem egy szelet pászkát, kb 1. 5 dl kaukázusi kefírrel. Úgyhogy nem lett teljes gyümi nap, de így is jól esett, hogy kicsit ürült a hasam.
    Biry! Nagyon köszönöm, hogy ennyit foglalkozol velem.
    Ma próbáltam úgy táplálkozni, ahogy te írod. Annyira nehéz, legalábbis nekem, hosszú-hosszú évek beidegződését legyőzni és váltani valami másra. Egyszerűen az agyam nem áll rá az új dolgokra.
    Ezzel csak azt akarom mondani, hogy valószínű kell egy átmenet, hogy ha bemegyek egy boltba, pláne egy olyanba, ahol minden van, rögtön tudjam, hogy miért is kell nyúljak a polcra, és ne kacsingassanak rám a krémes sütik és társaik. Nem mintha örökké azt vettem volna, sőt ritkán, de most hogy tudom, hogy az nem jó, furcsa érzés. Én már olyat nem is ehetek? Meg kell magyarázni az agyamnak, hogy ehetek, de most nem akarok, mert nem lenne jó nekem. Így filozofálgatok magamban.
    Gondolom egy idő után már rutinosan tudni fogom, hogy mit is vegyek, mit is egyek. Nem tudom írtam-e már, hogy szerintem depressziós is vagyok, vagy nem is tudom, mi bajom. Félek egyedül vásárolni, néha eltévedek olyan helyen is, ahol már sokszor jártam. Általában a lányommal járok vásárolni, de most hétvégén egyedül mentem a mi nem túl nagy boltunkba. Kb. 5 dolgot kellett vennem, és csak álltam a bolt közepén, bepánikoltam, teljesen elveszettnek éreztem magam, aztán erősen koncentráltam és nagy nehezen minden eszembe jutott, rájöttem hogy miért is vagyok ott, hol is vagyok és a végén győztem, mindent megvettem. Ezt csak azért írom, mert még ez is nehezíti, hogy most más dolgokat kell vennem, és máshogy akarok táplálkozni. Meg kell tanulnom, és meg is fogom tanulni, csak nem megy egyik napról a másikra.
    Sok minden történt velem az utóbbi években, rákos betegségből gyógyultam fel, elváltam a férjemtől, teljesen a padlóra kerültem. Nem múltak el ezek a dolgok nyomtalanul. Úgy érzem, ez egy nagyon nagy csata lesz, talán még nehezebb mint a rákból felépülni, de itt is az életem a tét, sikerünie kell. Sajnos tudom, hogy milyen gyarló vagyok, valahogy le kell győzni magam.
    Mérem a hőmérsékletem, kedden megyek a bőrgyógyászatra lympheodema klinikára, a dagadt lábammal. Kíváncsi vagyok mit mond a doki. Azt a sokmindent amit írtál, kinyomtattam és ha ráérek olvasgatom, be kell hogy szívodjon az agyamba ez a dolog, a részemmé kell, hogy váljon, hogy ne csak az eszemmel tudjam, hanem ösztönösen érezzem, mi az ami jó nekem.
    Mindig próbáltam egészségesen élni, nem ettem zsíros ételt, este már nem eszem, nem szeretem ezeket a kész ételeket, az üdítőket, a teát én is cukor nélkül iszom. Mégis össze eszek mindent, a vasárnapi ebéd például rántott husi, sült krumpli, utána valamilyen süti. Reggelire sokszor valamilyen pogácsát, buktát, vagy valami más jó kalóriadús péksüteményt veszek, mert azt kapok a piacon, ahol várom a buszt. Tulajdonképpen az egészséges ételeket nehezebb beszerezni.
    fuma
    előzmény:
    biry (316)
     
  34. 2004. május 25. 13:05317.
    Sziasztok,

    Tegnap találtam rátok. Ma pedig, miután elolvastam szinte valamennyi hozzászólást, elhatároztam, nekivágok. Jó lenne, ha csatlakozna valaki a 10 napos léböjt kúrámhoz.
    Holnap kezdem.

    Üdv!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  35. 2004. május 25. 08:58316.
    Sziasztok!
    Fu-ma!
    Naggyabol ilyen iranyba fogunk elindulni, persze ezek csak az alapok. Ezt ha tartod es normal adagokat eszel es persze rendszeres mozgassal kombinalod akkor a sulyvesztes sem fog elmaradni. Nagyon fontos az, hogy probalj meg minnel tobb nyersen eheto elelmiszert fogyasztani. (zoldseg, gyomolcs, magok)A magokbol ne tul sokat mert sok bennuk a fitinsav es az gatolja a Ca felszivodasat. A zoldsegekre csinald Te az ontetet mert a boltiban ki tudja, hogy mennyi mereg van es ha kevesebb merget viszunk be akkor utana kevesebbet is kell kibanyaszni magunkbol. En a kovetkezo alapanyagokbol szoktam varialni:oliva olaj, szojaszosz(keveset, mert sok benne a so)mustar, mez, oregano, stb. Mezbol akacmezet hasznalj mert azt hidegen porgetik, igy a benne levo cukrok nem alakulnak at kettos, egeszsegtelen cukrokka, mint a viragmez eseteben. A viragmez ugyanis hokezelesen megy keresztul, hogy olyan szepen mutasson mivel anelkul szobahomersekleten csunya suru feher lenne es nem vennek olyan sokan. Sajnos az akacmezet is sokan melegen porgetik, mert ugy gyorsabban megy, de akkor annak is annyi. A szenhidratokat nagyon alaposan ragd meg mert azok emesztese mar a szajban elkezdodik es ha nem kapnak meg a nyalbol bizonyos enzimeket akkor annak hianyat a hasnyalmirigynek kell potolnia es az annyira kimerul, hogy nem lesz eleg energiaja inzulint termelni. A cukorbetegseg kialakulasanak egyik okozoja a szenhidratok elegtelen megragasa. Mivel Nalad tobb rizikofaktora is fenn all a cukorbetegsegnek, ezert figyelj oda a ragasra. Egyebkent a kelloen osszeragott etel rosttartalma sokkal tobb vizet es merget tud felvenni, ezzel emesztesed es meregtelenitesed is gyorsabb lesz. A fozelekek melle ne egyel se hust se tojast, eleg nehez oket amugy is emeszteni, ne nehezitsd meg ezt a folyamatot egy ijen tarsitassal. A rantast extra szuz olivaolajjal es teljes kiorlesu lisztel csinald. Sok olivaolaj csak salatak keszitesere alkalmas, mert sutes kozben a hokezeles hatasara a tobbszorosen telitetlen(jo)zsirokbol tobbszorosen telitett(rossz) zsirok keletkeznek bennuk. Figyelj oda a vasarlasnal, hogy melyiket veszed. A finomitott(feher)lisztbol keszult eteleket keruld mert a finomitas kozben megfosszak a rostokban, vitaminokban es asvanyokban gazdag hejatol a buzaszemeket es igy ures kaloriakat tartalmazo, emesztest lassito etel(?)lesz beloluk. Szensavmentes asvanyvizet igyal es teat, Nem feketeteat csak zoldet, kamillat vagy mas gyogynovenyteakat persze cukor nelkul, esetleg keves mezzel. (en uresen iszom)Az Icetee az nem tea hanem udito ital tele mergekkel. Ezek meg mindig csak nagyon alltalanos szabajok, de azert irok roluk mert azt irtad, hogy nagyon tanacstalan vagy es igy eloszor az alapokat kell megtanulnod. Kesobb raterunk a konkret problemaidat gyogyito etelekre es taplalekkiegeszitokre. Remelem a topik tobbi olvasojat nem untatom. Mar megint ejfel van, sziasztok.
    Biry
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  36. Torolt_felhasznalo_376787
    Torolt_felhasznalo_376787
    2004. május 24. 22:10315.
    Szia Fu-ma!

    sikerült a gyümi napot tartanod?És hogy vagy?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_195793 (313)
     
  37. 2004. május 24. 09:28314.
    Sziasztok!
    Napest!
    Eleg tomor voltal, de ha elarulnad a jelszavad(akar maganban)akkor talan tobbet is tudhatnek Rolad.
    Amugy koszi jol vagyok.
    Poissons!
    Az orvosokkal kapcsolatos velemenyem igazan meg ki sem merem fejteni igy nyilvanosan, mert vannak meg akik hisznek bennuk es mivel a hituk mar fel gyogyulas, nem akarom elvenni Toluk meg ezt a felet is. Az altalad irtakhoz fuznem azt, hogy a gyogyitas is a megelozes modszereivel egyutt hatasos. Ne feletkezzunk meg a szervezet ongyogyito kepessegerol ami csak akkor mukodik ha tamogatjuk is azt, de a gyogyszerek nem mindig tamogatjak. Tehat a gyogyitasban sincsenek mindig a helyzet magaslatan.
    Fu-ma!
    Orulok, hogy elszantad magad az eletmodvaltasra. Ahogy azt Otletes irta egyszer korabban nagyon sokat fogsz tanulni es sok csodalatos dolgot fogsz tapasztalni. A kilencven napos dieta helyett en ismet az egy eletre szolo egeszseges eletmodot ajanlom, mar csak azert is mert a szervezetedben felhalmozott mergek eltavolitasa is evekbe telhet. Kesobb a pozitiv valtozasok megtartasa erdekeben nem szabad valtoztatnod felvett uj szokasaidon, de meglatod nem is akarsz akkor mar valtoztatni. Kitartonak es turelmesnek kell lenned!
    A hosevesrol nem szabad hirtelen leallni csak fokozatosan. Addig is ha lehet csak halat egyel, azt is csak egyszer-ketszer egy heten. Hogy szervezeted ne erje varatlanul az allati feherjek megvonasa ehetsz neha joghurtot, vagy olyan tojast ami kakas tevekenysegetol szarmazik(teljesen mas informaciokat hordoz magaban). Termeszetesen a feherjeket csak semleges taplalekokkal fogyazd. Azaz zoldsegekkel es ne szenhidratokkal(rizs, krumpli, teszta, stb. ). Ugyanis a feherjek savban, a szenhidratok pedig lugban emesztodnek es mivel a sav semlegesiti a lugot ezert ezen osszetett eteltarsitasok emesztese megall, rohadni kezdenek beleidben, savas kemhatasuva vallnak es az emesztes lelassitasan kivul meg szamos kellemetlenseget okoznak. Eves kozben es eves utan legalabb tiz percid ne igyal mert felhigitod az emesztonedveidet es hasonlo hatast ersz el. Gyumolcsre soha ne igyal legalabb fel orat varj vele addigra mar kimegy a gyomrodbol, Termeszetesen csak akkor ha ures gyomorra etted. Mindig ures gyomorral fogyassz gyumolcsot, mert maskulomben csak rohadni fog az elotte elfogyasztott taplalekkal a gyomrodban es a gyumolcsok amugy csodalatos hatasa helyett pont sz ellenkezojet fogod elerni(savas kemhatas sejtjeidben, az emesztes lassulasa, stb. )Az emesztes felgyorsitasara kell a hangsujt fektetned. Ezt rostban dus etelekkel erheted el(barna rizs, Teljes kiorlesu gabonak, fozelekek es termeszetesen sok zoldseg es gyumolcs)Ezek az etelek nem csak emesztesed fogjak rendbe hozni, hanem ezek tartalmazzak a szamodra nagyon fontos vitaminokat es asvanyi anyagokat. Naponta egyel magvakat de csak modjaval. (mandulat, napraforgot, lenmagot. szezammagot)Salatadra onts egy kis oliva olajat. Delig csak gyumolcsot egyel(akarmennyit), deltol johet a tobbi de csak megfelelo eteltarsitasban. Nyitasnak tomoren ennyi, Szia, Biry
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  38. Torolt_felhasznalo_195793
    Torolt_felhasznalo_195793
    2004. május 23. 15:02313.
    Sziasztok, Szia Biry!
    Köszönöm, hogy ennyit törődsz velem. Holnap tehát gyümölcs nap, ami alma narancs banán és eperből fog állni, mert ezekhez jutok hozzá. Reggelente pedig mérem a hőmérsékletem.
    Most, hogy már jó idő van egyre több időt töltök a kertben, ez is jó hatássa van rám. A séta minden nap megvan, kb. 4 km-t gyalogolok minden nap a munkahelyem és az otthonom között. Bár ezt néha nagyon utálom, mert sokszor nagyon fája lábam, és akkor sem kellemes, ha éppen rossz idő van. De az is igaz, hogy sokkal edzetebb vagyok télen, mint aki csak a szobában ül.
    Nem tudom mi legyen a húsevéssel. Nem vagyok nagy húsevő, de azért szoktam enni. Mégegyszer köszi mindent.
    fuma
    előzmény:
    biry (311)
     
  39. Torolt_felhasznalo_376787
    Torolt_felhasznalo_376787
    2004. május 23. 09:34312.
    Szia Biry,
    hogy vagy?
    előzmény:
    biry (311)
     
  40. 2004. május 23. 00:12311.
    Eloszor az elozo levelem olvasd, ez a folytatasa!
    Szoval a K-Na egyensulyod helyrebillentese erdekeben egyel kevesebb sot es tobb kaliumot, illetve kaliumtartalmu etelt. (paradicsom, banan, citrusfelek es zold levelu fozelekek)A kalium hianya streszt is okozhat vagy odemahoz is vezethet. Nem csak a nyirokkeringes lpangasa okozza nalad a vizfelhalmozodast, sot a K-Na egyensulyan kivul nem hagynam figyelmen kivul pajzsmirigyed mukodeset sem. Nem ertem, hogy errol is miert nem esett szo. Azodemasodas , az elhizas , a faradekonysag es meg egy sor tuneted mogott panyzsmirigyproblema szokott megbujni. A laboreredmeny a pajzsmirigy funkciojarol nem mindig megbizhato. Merd meg a testhomersekleted reggel ebredeskor ugy, hogy szinte meg se mozdulj, meg csak meg se fordulj a meres elott. A lazmerot mar este keszitsd magad melle es nagyon nyugodt allapotban ellazulva merd tiz percig . Elotte fel sem kelhetsz!Harom reggel csinald meg a merest es ird meg az eredmenyt, majd kiekemezzuk. Javaslok Neked nehany gyumocsnapot, utana egy vitamin es asvanyianyag kurat egy ugyesen osszeallitott etrend mellett. Amikor osszeszedted magad, akkor johet csak a bojt. Be kell vezetned a rendszeres testmozgast , aminek nagyon sok pozitiv elettani hatasa lesz Rad, peldaul a nyirokkeringesedet is segiteni fogja. A rendszeres kiados seta mar nagyon jot tenne, aztan ha mar jobban birod, johet egy kis lassu kocogas, kerekparozas vagy uszas. Nagyon FONTOS ez is a taplalkozas es a vitalizalas mellett a Te esetedben. Szoval gyumolcsnapok es utana vitalizalas! . O. K. ? Most mennem kell, szia.
    Biry
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  41. 2004. május 22. 23:30310.
    Fu-ma!
    Gondolom egy kicsit megnyugodtal, hogy orvosod tanacsokkal latott el?Hat NE tedd!!!!Minositeni nem akarom orvosodnak a temahoz valo hozzaerteset, ezt inkabb Te tedd meg levelem vegigolvasasa utan.
    "csak azt irom le ami nem jo, szerencsere nem sok van"
    En nem ugy latom , hogy egy tulsujos, izuleti problemakkal rendelkezo, ezenkivul vizzel teli, faradekony , depresszios es ezen kivul egy halom problemaval kuszkodo szervezetnek "szerencsere nem sok"problemaja van!!(bocs, de ezek a tenyek)
    Ha a kalcium es a magnesium jo akko miert akarja novelni a bevitelet?Ha az izmokban keves van belole akkor inkabb azt kellett volna vegiggondolni, hogy minek a hijanya okozhatja ezt, ugyanis e hiany megszuntetese nelkul hiaba fogsz tobbet enni Ca-t es Mg-t, az sem fog beepulni, sot a tobblet Ca lerakodik a vesedben es egyeb helyeken. Ez a folyamat mar valoszinu regota zajlik a szerinte amugy teljesen egeszseges vesedben es szinten egeszsegesnek kikialtott majadban is"rumli"lehet a magas zsirszazalekod, a helytelen taplalkozasod, a vitamin es asvanyi anyagok hianya es meg egy sor eletviteli es egyeb hianyossag miatt. Konyorgom!Miert csak akkor kialtanak ki egy szervet betegnek az orvosok amikor az mar mukodeskeptelen, az oda vezeto ut soran meg vegig egeszseges???Hat en ezt nem igy latom!
    Irtad hogy nagyon sok magvat eszel. En azt tanacsolom, hogy ezt is mint minden mas taplalek fogyasztasat csak mertekkel tegyed. Mindent mertekkel!A jobol is megarthat a sok, peldaul a magvakban sok a fitinsav ami gatolja a Ca beepuleset es ismet a csokoladera visszaterve, a benne levo oxalsav is gatolja ezt a folyamatot. A sok zsir fogyasztasa is ezt eredmenyezi. Szervezetedben amugy tobb mint egy kilo kalcium van, foleg a csontokban es fogakban se helyes taplalkozassal(legegeszsegesebb termeszetes forrasok;lazac, szardinia, dio, napraforgo , szemes fozelekek)elgendo potlast is biztositassz, inkabb a beepules elosegitesevel kell tobbet torodnod. Hogy hogyan?A Ca-nak is mint a tobbi asvanyi anyagnak a beepuleset mas asvanyok es vitaminok segitik elo. A D vitamin peldaul nagy mertekben segiti a kalcium felszivodasat, ennek nagyon jo termeszetes forrasa a soreleszto, de a tengeri halak pl. ;szardinia, lazac, tonhal is tartalmazza. Az A es C vitamin es Mg kombinaciova igen jo a Ca beepulese, de ugyanugy forditva is ez igaz. A Mg ionja ezenkivul stressz ellenes hatasu, segit a depresszio lekuzdeseben, amire Neked tudom, hogy szukseged van. Meg mindig a magnesiumrol, nem csak a beepuleseben segiti a kalciumot, de annak a nem kivant helyen torteno lerakodasanak megelozeseben is segit. Magneziumbol szervezetedben a CA mennyiseggel ellentetben csak kb. 21g van. Allando izomgorcseid is magnesium hianyra utalnak, hiaba van belole negfelelo mennyiseg a veredben, ennek a beepuleset is elo kell segiteni. Az A vitamin es a foszfor segit ebben. Egyebkent a vizegyensuly-, ideg- illetve izomproblemaid egyertelmuen kaliumhianyra utalnak. Errol miert nem esett szo a rendeloben?Kalium-natrium egyensulyod ki
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  42. 2004. május 21. 21:56309.
    Szia Napest!
    Köszi a tippet kipróbálom, jó hétvégét !
    előzmény:
    Napest (307)
     
  43. Torolt_felhasznalo_195793
    Torolt_felhasznalo_195793
    2004. május 21. 18:48308.
    Sziasztok, szia Biry!
    Megvan az eredményem, csak azt írom ide, ami nem jó, szerencsére nem sok van.
    Triglicerid 1, 64, Húgysav 393, alkalikus foszfatáz 299, ferritin 8, 7,
    Vvt. süllyedés 27. A doktornő aztm mondta, hogy vese máj rendben szerencsére, és magnézium calcium is jó, de azért még lehet, hogy az izomban hiány van, ettől görcsölök. Erre szednem kell calciumot, magnéziumot, és Regalen nevű homeopátiás szert ajánlott.
    A nagyobb baj, hogy dagad a lábam nagyon, ezzel bőrklinikára lypmhoedemás centrumba küldött. azt mondta, hogy a nyirok annyira pang a szervezetemben, pedig nyirok masszázsra járok, hogy nem elég a kézi masszázs, hanem valami váqumos géppel kell, hogy kezeljenek. Azt mondta, hogy ez hosszú folyamat, és nem az elhízástól van. Jó lenne minél hamarabb javulni, mert nagyon rosszul érzem magam. Sietnem kell, majd még jövök. Sziasztok.
    fuma
    előzmény:
    biry (306)
     
  44. Torolt_felhasznalo_376787
    Torolt_felhasznalo_376787
    2004. május 21. 09:12307.
    Szia Biry!

    ha jól elolvastad, pont hogy a csoki helyett próbáltunk fu-mának kitalálni valamit, úgymint testmozgás, mint másik nagy endorfintermelő, stb:)
    mindegy, félreértetted:)

    Allergének:ebben én nem vagyok járatos, összesen a macskaszőrre vagyok allergiás, de szerintem már arra sem, legalábbis az anyukámnak van cicája, és már régen nem fulladtam tőle.

    Ötletes! az elefántláb, ahogy te nevezed, az tuti attól van, hogy a mérlegkészítés miatt többet/sokat ülsz, vagyis hogy keveset mozogsz. este lógasd fel a lábadat is, nehogy valami viszerek előjöjjenek. (feltámasztod a falnak, lefekszel a földre és úgy maradsz kb 5 pecig)Meg az is nagyon jó, ha a hátadra fekszel , felemeled a lábadat és a lábfejeddel körzéseket meg integetéseket csinálsz. Mikor terhes voltam, a végén borzasztóan vizesedtem és ez a 2 gyakorlat nagyon sokat segített , meg jól is esett.

    Sziasztok, lassan indulok a suliba. . .
    előzmény:
    biry (303)
     
  45. 2004. május 21. 08:26306.
    Szia fuma!
    Az laboreredmenyed ne hagyd az orvosnal, mond, hogy a Te keresedre keszult ezert adja oda!O. K. ?
    Biry
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  46. Torolt_felhasznalo_195793
    Torolt_felhasznalo_195793
    2004. május 20. 15:01305.
    Sziasztok!
    De jó, hogy írtál Biry! Azt meg, hogy nyugodtan egyem amagokat komolyan gondolod?! Végre valami, amit szeretek és nem tiltott! Ráadásul, csak teljesen nyersen szeretem, nem sózva és nem pirítva, szerintem így egészséges. A csokiról pedig fájó szívvel le kell mondani, de a magok kárpótolnak.
    Holnap délelőtt megyek el az eredményért, és utána rögtön viszem is a körzeti orvoshoz.
    Otletes! Nem is tudom, hogy irigyeljelek- e a sok munkáért. Az én munkahelyem meg döglődik. Annyira utálok már dolgozni menni, alig vagyunk, és a munka is agyament hülyeség, semmi értelme. Nem tudom mi volna a jó, új munkahelyre menni, lehetetlen. Viszont én tartom el egyedül a két gyerekemet, nem tudom mi lesz velem, ha elküldenek. Már régóta megy ez a huzavona, és teljesen belefásultam. Tulajdonképpen sehogyse jó, mert dolgozni menni is utálok már, ilyen lehetetlen helyzetben, viszont fogalmam sincs miből fogunk élni, ráadásul minden bajom van, szóval elég kilátástalan a helyzet. Biztos ez is hozzájárul ahhoz, hogy nem érzem magam valami fényesen. Na vége a panasznak.
    Sziasztok fu-ma
    előzmény:
    biry (303)
     
  47. 2004. május 20. 11:33304.
    Sziasztok!

    Hát nem lefagytam, rosszabb történt. Finisbe ért a mérleg időszak, jó ha csak 120órát dolgozom, de inkább többet, és ezt mindennap, naponta 2-3 cégnél. Még jó hogy már csak 10 nap. Tényleg nincs időm sajnos se mozogni se normálisan enni. Tegnap estére sikerült elefánt lábakat növeszteni, fogalmam sincs hogy ez mitől lett, de majd szétpukkadt a lábam. Azért a csokiról irtakat bevéstem az agyamba, sajnos ezt a tempót csak kávéval és csokival tudom tartani én is. Szóval az összes rosszat elkövetem amit nem kéne. Ráadásul még én tartom a lelket a többiekben, szóval lehet szidni de csak junius 1- től tudok változtatni ezeken a dolgokon.

    Azért ti vigyázzatok magatokra!!!
    előzmény:
    biry (303)
     
  48. 2004. május 20. 09:06303.
    Sziasztok!

    Ha nem is kotyogtam bele a dolgokba, de azert tudok mindenrol, Peldaul arrol is , hogy a csokoladet szinte gyogytaplaleknak kialtottatok ki, es a gyumolcs sajtal illetve soval eteltarsitast is erdekesnek talaltam.
    Napest!
    Jol esett , hogy hianyolsz. Ezt a poziciomat nem szeretnem elvesziteni, de ezekhez a dolgokhoz nehany szot szertnek fuzni. A csokolade sajnos nekem is a gyengem, de csak nagyon ritkan engedek a kisertesnek, mivel teljesen felboritja a szervezet kemiai egyensujat es azzal , hogy nemi endorfint szabadit fel, de azt is inkabb a vele kapcsolatba hozhato elmeny hatasara es nem a kakaoban levo amugy nem kimondottan egeszseges anyagok miatt, azzal nem valik javunkra. Az emesztesunket is nagyon lelassitja jol betesz a meregtelenitesunknek. Az ilyen ures kaloriakra sincs szuksegunk, a feszultsegek levezetesere inkabb valami egeszsegeset kell beiktatni, esetleg egy nyugott setat vagy egy kevesbe nyugott, de annal nyugtatobb sexet es az endorfin sem fog elmaradni.
    A sozott gyumolcstol, de foleg a sajttal tarsitott gyumolcstol nem azt az uzenetet fogjak megkapni sejtjeid amit a termeszet szeretett volna nekik uzenni. Ez egy kicsit furan hangzik, de ez a lenyege annak, hogy mitol is vagyunk olyan mergezettek. Nem a megfelelo informaciot kapjuk taplalekainktol es igy nem is a megfelelo kemiai folyamatok zajlanak le bennunk. Testunk anyagbol es energiabol all amit az informacio kot ossze es iranyit. A termeszet bolcsebb tanacsokat tud adni szervezetunknek mint egy TV reklam , vagy egy kaja ugynok. Eppen ezert kell termeszet adta taplalekokat ennunk es persze termeszetes formajukban. Szo volt arrol is, hogy ha valamit megkivantok arra szuksege lehet a szervezeteteknek?Arre csak egy letisztult, kelloen kimeregtelenitett szervezet kepes, hogy hasznalhato informacioval szolgaljon arra vpnatkozoan, hogy mire van szuksege. Ne haragudjatok meg ram, de a Ti szervezetetek nem ilyen, ne is higgyetek neki mert nem mond igazat. Ne feledjetek, hogy az alergiasok pont az allergenjuket kivanjak a legjobban, es ez mi ha nem atveres.
    Fuma!Te csak egyel sok magot , a kaloriat ne szamold benne, inkabb a hasznos anyagokat mert hidd el, hogy abbol sokkal tobb van benne. A kaloriat inkabb a csokival hagyd ki. Arra elfelejtettelek figyelmesztetni, hogy az orvosodnak biztos nem fog tetszeni a maganszamod , ilyenkor csak annyit kerdezz tole, hogy van e jobb otlete. Lesz , de milyen!!
    Nem szeretik ha az emberek helyettuk gondolkoznak, de hat miert nem ok gondolkoznak?Ja keveset ertenek a megelozeshez?Talan nem is hisznek benne csak a"gyogyszereikben"?Gyogyszerek azok?A szervezet sajat magat meggyogyitja csak segiteni kell ebben a tevekenysegeben. Ebben a termeszet adta taplalekok tudnak segiteni es mellekhatasuk sincs. Errol menne meg reggelig , de megint ejfel fele jar mifelenk.
    Varom az eredmenyeidet Fu-ma es varom leveleiteket Napest es Otletes(amugy lefagytal vagy mi?)
    By Biry
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  49. Torolt_felhasznalo_376787
    Torolt_felhasznalo_376787
    2004. május 19. 14:29302.
    Fel a fejjel, fu-ma!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_195793 (301)
     
  50. Torolt_felhasznalo_195793
    Torolt_felhasznalo_195793
    2004. május 19. 12:44301.
    Sziasztok, szia Napest!
    Nem vesztem el, csak elvagyok úgy magamban.
    Voltam vérvételen, holnapra meg lesz az eredmény is, ha minden igaz, bár a doktornő nem igazán örült az egyéni akciómnak, de valahogy helyre kellene jönnöm.
    Ezt is csak mondon, közben semmihez nincs kedvem. Nem tudom mi lesz így velem! Majd jövök, ha lesz valami eredmény. Végre jó idő van, mindenki használja ki!!!
    fu-ma
    előzmény:
    Napest (300)
     

Címlap

top