Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

(Lé)böjt

Torolt_felhasznalo_376787
Torolt_felhasznalo_376787
Létrehozva: 2004. március 25. 12:33
sziasztok!!
annyira régen foglalkoztat egy egyhetes böjt vagy léböjt gondolata. Van valami tapasztalatotok ezen a téren?
Elég sok szakirodalmat elolvastam már a témában, de engem a sikersztorik érdekelnének. Hogy hogy bírtátok ki, egyáltalán az , hogy kibírtátok.:)
Én hetek óta gyűjtöm az erőt hozzá, tényleg:van kedve valakinek csatlakozni? Esetleg erőt önthetnénk egymásba valakivel, aki szintén méregteleníteni szeretne.Igazából nem fogyni szeretnék, hanem fáradt vagyok állandóan és szerintem egy ilyen kúra segíthetne.
  1. Torolt_felhasznalo_376787
    Torolt_felhasznalo_376787
    2004. május 18. 22:42300.
    Fu-ma, hogy vagy?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_195793 (292)
     
  2. Torolt_felhasznalo_376787
    Torolt_felhasznalo_376787
    2004. május 18. 22:39299.
    Szia!

    elkezdted a vízkúrádat?Zöldségleveket se iszol, gyümölcsöt se, semmit, csak vizet?
    előzmény:
    zizi02 (262)
     
  3. Torolt_felhasznalo_376787
    Torolt_felhasznalo_376787
    2004. május 18. 22:38298.
    Ja, a munkát:)

    hogy vagy?Végre itt a tavasz/nyár!!!És lehet lassan több gyümit kapni!És a saláták gyönyörűek a kertben:)
    előzmény:
    baxo (296)
     
  4. Torolt_felhasznalo_376787
    Torolt_felhasznalo_376787
    2004. május 18. 22:37297.
    Szia Biry!Merre vagy?

    Hiányzol:)
    előzmény:
    biry (284)
     
  5. 2004. május 17. 21:05296.
    hello, hat kemeny volt a tegnap ejszaka, de befejeztem, amit akartam. . . . a munkat! :-)
    előzmény:
    Napest (295)
     
  6. Torolt_felhasznalo_376787
    Torolt_felhasznalo_376787
    2004. május 17. 07:35295.
    Késő bánat! Lehet, hogy ennek most örülnöm kéne:)

    Hogy telt a hétvége?
    előzmény:
    baxo (294)
     
  7. 2004. május 16. 22:17294.
    naaa, azert ennyire nem akartam radijeszteni, gondolj arra, mennyire izlett eddig, ha tudnad mi minden van a sok finom kajaban, amirol nem is tudunk, megis szeretjuk, vagy talan pont azert?!:-))
    előzmény:
    Napest (293)
     
  8. Torolt_felhasznalo_376787
    Torolt_felhasznalo_376787
    2004. május 16. 21:24293.
    jaj, baxo, én most még azt se tudom elképzelni, hogy valaha elolvassak egy sportszeletet!
    előzmény:
    baxo (291)
     
  9. Torolt_felhasznalo_195793
    Torolt_felhasznalo_195793
    2004. május 16. 20:11292.
    Szia Napest!
    Ez a vérdolog nagyon jó, hátha megundorodom tőle. És ha belegondolok, hogy én is szoktam sportszeletet venni, a páncélos formájút. A banánt én is szeretem, akármennyit meg tudnék enni belőle, de nem teszem. Azt mondják rám, hogy édesszájú, és a cukrot pl. nem szeretem, sőt meg sem bírom enni, ha cukros a süti teteje. Fontos a minőség, és hogy fogamra való legyen a dolog.
    Most, hogy nem cigizek mindig rágcsálnék valamit, most éppen rágózok, ami elég gusztustalan, dehát inkább ezt mint csokit, vagy ismét a cigit. Egyszer majdcsak eljutok oda, hogy csakúgy vagyok és nincs szükségem semmi pótcselekvésre. Ördögi kör ez mert, ha nem lennék ilyen kövér, és nem lenne ennyi bajom mással foglalkoznék, és nem jutna annyi időm magamra.
    fu-ma
    előzmény:
    Napest (288)
     
  10. 2004. május 16. 17:20291.
    hat olvasd el legkozelebb, mikor veszed, hatha mar nem! nem akartalak am megijeszteni! :-)
    előzmény:
    Napest (290)
     
  11. Torolt_felhasznalo_376787
    Torolt_felhasznalo_376787
    2004. május 16. 13:06290.
    fúj, de undorító!!!!!!!!

    jajjjjjjjj, jajjjjjjjjjj

    komolyan, pont a sportszelet?????

    brühühühühühühü. . . . . imádom. . . . fuj!!!!!!!rosszul vagyok , komolyan. . . . pont az?????
    előzmény:
    baxo (289)
     
  12. 2004. május 16. 12:40289.
    hehe, neked a sportszelet a legfinomabb? hat pont arra volt rairva regen, h marhaver van benne! :-) a masik kettot elismerem csokinak! :-)
    előzmény:
    Napest (288)
     
  13. Torolt_felhasznalo_376787
    Torolt_felhasznalo_376787
    2004. május 15. 20:33288.
    Szia fu-ma:)

    szóval gondolkodtam a problémádon.

    Tudtad, hogy a csoki hatására a szervezet endorfint, azaz boldogsághormont kezd el termelni?És azt, hogy ez ugyanaz a hormon, ami a banánevés után beindul?És hogy ezt termeli testmozgás hatására is a szervezet?

    A banán meg egészséges is. Én akkor szoktam le a csokikákról, . amikor azt olvastam, hogy az egyik adalékanyag állati vér benne.
    Azért néha eszem, de akkor megveszem a legfinomabbat, pl sportszelet vagy bueno vagy mogyorókrémes milka(noisette) és nem pedig valami vacakot, leülök és az egészet lelkifurdalás nékül eszem meg. Azt figyeltem meg, hogy hogyha valami vacakot eszem, akkor hiányérzetem marad és többet eszem, mint ha igazi finomságot ehetek.

    A 4 napos fogyókúrások meg állítják, hogy a csoki allergiára jó. Lehet, hogy allergiád van és a szervezeted ezt találta ki?Én nem tudom, csak gondolkodok itt veled.

    A tesóm egyébként esténként megkérdezi, kérek-e endorfin-koktélt, ő így hívja, azaz kakaót:)ettől mindig nevetnem kell:))

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_195793 (287)
     
  14. Torolt_felhasznalo_195793
    Torolt_felhasznalo_195793
    2004. május 15. 20:06287.
    Szia Napest!
    Most mikor olvasom a soraidat, az eszem éppen megint azon járt, hogy de je lenne egy kis csoki. Nem mindig vagyok ilyen, van amikor hetekig eszembe se jut, de van amikor nem tudom mi lenne belőle az elég. Tényleg nem tudom, mert azért nem szoktam sokat enni.
    Szóval ez a Bio-cróm ötlet éppen jókor jött. Köszi szépen!
    fuma
    előzmény:
    Napest (286)
     
  15. Torolt_felhasznalo_376787
    Torolt_felhasznalo_376787
    2004. május 15. 14:20286.
    Szia Biry!:)

    pont erre szoktam zöldség-muszáj-rágcsa közben gondolni, meg ha épp nincs kedvem ilyeneket enni, akkor jön a kiwi, a banán, meg a paradicsom (sóval. . . . bár ez nem ideális:)) és mozzarellával. ezek mindig ízlenek. :)

    szióka, most ninc s időm többet írni, este jövök!

    Fu-ma, a csoki ellen próbálj meg biokrómot enni. Egy csokifüggő ismerősöm állítólag ilyet vett, nem tudom, mi a neve, mi a márkája, csak hogy biokróm volt és azóta nem eszik csokit.
    előzmény:
    biry (284)
     
  16. Torolt_felhasznalo_195793
    Torolt_felhasznalo_195793
    2004. május 15. 10:10285.
    Sziasztok!
    Irigylem Napestet, hogy mindennap tud valami zöldség, vagy gyümölcsöt enni. Én is szeretem, de nem mindig kívánom meg. És sajnos, ha én valamit éppen nem kívánok, azt ki is hányom. Éppen ezért csak olyan dolgokat szoktam enni, amire ráéhezek.
    Furcsa dolog ez, egyszer már nagyon régen, rámkényszerítettek mákos cukrot. Olvasztott cukor mákkal megszórva. Hát addig szerettem a mákos tésztát, de ezt az ici-pici falat cukrot megettem, annyira nem kívántam, utána belázasodtam és azóta se szeretem a mákos dolgokat, pedig ennek már legalább 15 éve.
    Valahogy rá kell hangolódnom az egészséges ételekre, és akkor minden megy. Azt nem értem, hogy a csokira, mondjuk csak a finomabbakra, miért vagyok mindig ráhangolva. Arról meg le kell beszélni magam. Azt szokták mondani, azt kívánjuk enni, amire szüksége van a szervezetnek. Hát a csokira biztosan nincs szüksége, vagy mégis?
    Nekem még gyengéim az olajos magvak. Hát igen kalória az aztán van benne. A mogyoró, napraforgómag, tömag minden mennyiségben jöhetne. A diót is szeretem, de az itthon terem és mindig érdekesebb, amiért pénzt adunk ki, ez csak vicc volt, de tényleg így van. Biztos vagyok benne, hogy ha már ilyen sok a túlsúlyom, nem kellene ilyen sok napraforgó magot megennem, de egyszerűen a rabjává váltam. Most szoktam le egy hónapja a cigiről, ezt is az egészséges életmód jegyében, nagyon nehéz volt, még mindig hiányzik, nem szeretném, ha most meg a napraforgómagról, ahogy mi hívjuk szotyoláról kellene leszoktatni magam. Mondjuk már régóta szeretem, ez nincs összefüggésben a döhányzással. Na azt hiszem jól elnyújtottam. Sziasztok Margó
    előzmény:
    biry (284)
     
  17. 2004. május 15. 07:18284.
    Szia Napest!
    Nagyon jol teszed, hogy minden nap eszel salatat es gyumolcsot. Ha eroszakkal eszed , ha tetszik ha nem, azt mar nem jol teszed. Nagyon fontos, hogy elvezettel egyunk, mert ha nem, akkor szervezetunk sem fogja eloteremteni a felteteleit annak, hogy azt rendesen feldolgozzuk. Ha rendszeresen eszel zoldseget, akkor az szokasodda fog valni es amint szokasodda valik, kianyozni fog ha nem kapod meg. Ragcsalasa kozben gondolj arra, hogy milyen jot teszel magaddal azzal, hogy ezt megeszed, elvezettel fogyaszd es hidd el, meginkabb hasznodra fog valni. Az elet ilyen egyszeru kene, hogy legyen, ha rossz szokasainkat jokra cserelnenk sok problemank megoldodna. Ha szokasainkon mit sem valtoztatunk, akkor eppen oda jutunk amerre most tartunk!!Na de ez mar filozofia es nem taplalkozastudomany. Vagy a taplalkozasnak is eppen ez az egyik alapfilozofiaja?Na nem farasztalak benneteket tovabb. Sorry!
    Biry
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  18. Torolt_felhasznalo_376787
    Torolt_felhasznalo_376787
    2004. május 14. 20:14283.
    Biry, azzal nagyon egyetértek, hogy az emberek esznek és a szervezetük közben meg éhezik!

    Én erőszakkal is ráveszem magamat, hogy gyümölcsöt vagy salátát egyek, ha épp valamiért nem ennék. Ehetek mást is, de minden nap kell, kötelező gyümi és zöldség. Ha tetszik, ha nem.

    Szerintem sokan már ezzel fogynának, ha ezt betartanák.
    előzmény:
    biry (280)
     
  19. 2004. május 14. 08:10282.
    Biry!
    De jó hogy ráértél válaszolni. Jól gondolod a koromat, jövőre leszek 50.
    Ma keresek normális lázmérőt mert ha a tizedes is fontos ahogy írod akkor erre ami régi higanyos tipusunk alkalmatlan.
    Addíg meg igyekszem figyelni a szétválasztásra és az élő kaják arányára, meg a mozgásra.
    előzmény:
    biry (280)
     
  20. Torolt_felhasznalo_195793
    Torolt_felhasznalo_195793
    2004. május 13. 20:33281.
    Sziasztok!
    Biry köszönöm a soraidat. Nagyon szeretnék minél hamarabb laboreredményt produkálni, de számolgatom, hogy ebből csak a jövő hét végére lesz valami. Kedden lesz délutános az orvos, aki adja a beutalót, szerdán elmegyek vérvételre, de az eredmény szerintem csak péntekre lesz meg. :-(
    Addig is rá kellene hangolódni az egészséges életmódra. Gondolom ez a bevásárlással kezdődik, és meg kell tervezni, hogy mit is együnk. Azért írok többesszámban mert a lányom sajnos nagyon hasonló gondokkal küzd. Sok a súlyfeleslege, most derült ki hogy alulműködik a pajzsmirigye, mindig fáradt.
    Nem könnyű a hosszú évek beidegződése után másfajta táplálkozást bevezetni. Próbálkoztam én már ezzel, de egy idő után meguntam, és visszatértem csupán lustaságból a régihez, mert az már rutin, de ha újat akarok, mindig törni kell a fejem, hogy most mit is vegyek, mit is egyek. Mivel ez már létszükséglet lett nekem, így hát még ha küszködök is néha, meg kell tanulnom!
    Otletes! Köszi a biztatást, de úgy látom, hogy Te is sínen leszel nemsokára, úgyhogy kitartást nekünk, és köszönjük Birynek, hogy felkarolt bennünket!
    fu-ma
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  21. 2004. május 13. 18:33280.
    Sziasztok!

    Fu-ma!Orulok, hogy sirerul egy kis optimizmust tolteni Beled. Sok negativ, de annal sokkal tobb pozitiv elmeny var Rad es ezekbol rengeteget fogsz tanulni, ahogy ezt otletes is irta. A hatgorcseid nem kimondottan Kalium hianyra utalnak, hanam a K hianyaval szorosan osszefuggo magnezium es kalcium hianyara es a B6 vitamin hianya is nagyon nagy szerepet jatszik Nalad a gorcsok oldalarol nezve is. Mar a tegnapi levelemben akartam irni , hogy ne varj addig , amig az asvany- es vitaminhiany hiany esetleg rendszeres vegtaggorcsokhoz vezet, de tul almos voltam mar es kifelejtettem. Ahogy irtad a gorcsok mar jelentkeznek, habar a hatgorcsok okozoja sokminden mas is lehet. Fontos , hogy a hatad mely teruleten jelentkeznek. Labor!!!!!, majfunkcio, vesefunkcio, belsoelvalasztasu mirigyek funkcioja stb. A Te esetedben nem elhanyagolhatok a lelki problemak sem!!A relaxacio a pihenes es az optimizmus szukseges 'orvossagok" a gyogyulasodhoz.
    Otletes!Fogyashoz vagy kevesebbet kell egy kicsivel enni annal amennyire szuksegunk van a napi mozgasunkhoz , vagy tobbet mozogni egy kicsivel annal amennyit eszunk. (egyszeruen fogalmazva!)A Te esetedben , mivel nem tudom, hogy miket es foleg, hogy mennyit eszel, mit mivel tarsitassz, meg nem tanacsolok semmit, de gyanakszom valamire. Kerlek merd meg a nyugalmi testhomersekleted harom napon keresztul es tajekoztass az eredmenyerol. Aztan kivesezzuk. Ja, hogy hogyan csinald?Reggel amikor ebredsz fel ne kejj, meg se mozdulj , csak annyit, hogy betedd a lazmerot es nagyon nyugottan fekudj tiz percig. Ne mozogj, FONTOS!Utana termeszetesen felkelhetsz. Nagyon figyelj oda, mert pontos adatokra van szuksegunk, a tizedek lenyegesek!!Ahogy leveledbol gondolom az otven fele kozeledsz. Ahogy az ember korosodik egyre kisebb a taplalekigenye, ezt se felejtsd el. Az izomzat csokken , az eletfunkciok lelassulnak. Persze ez nem azt jelenti, hogy eheztesd magad. A mozgas az egyik legfontosabb szukseglet az ilyen esetben. Megelozi az izomtomeg vesztest, felgyorsit minden fontof folyamatot a szervezetedben es persze egeti a kaloriakat. De ha rendszeresen mozogsz, akkor szukseged van az ugynevezett nem ures kaloriakra, amelyek tartalmaznak a szervezetunk szamara letfontossagu anyagokat is. A legtobb tulsujos ember ott rontja el, hogy ures kaloriakkal tomi magat(semmi hasznos taplalek), O maga jollakik, de a szevezete ehezik mert nem kapja meg a szamara letfontossagu tapanyagokat. ilyenkor a szervezet ehsegerzettel jelzi hianyait, pedig a belek es a gyomor tele vannak. A paciens ismet enni fog az ehsegerzetre, pedig mar tele van kajava , persze ismet valami taplalekban szegeny, kaloriaban gazdag etelt, amitol O ismet jol lakik de sejtjei megint nem. Ez az ordogi kor egyenes ut a meghizashoz.
    Ha sok hibat vetettem ne haragudjatok de nagyon sietek. SZiasztok!
    Biry
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  22. Torolt_felhasznalo_376787
    Torolt_felhasznalo_376787
    2004. május 13. 14:47279.
    Szia Biry:)

    Most csak köszönök neked:)
    előzmény:
    biry (274)
     
  23. 2004. május 13. 10:34278.
    Azt kívánom, hogy legyen elég türelmed és kitartásod végigmenni azon az úton, amin most a saját jól felfogott érdekedben el kell indulnod!!!! Rengeteg élmény és tapasztalat vár rád, sok sikert kívánok!!!!

    Ha az elméleten kívül kell egy kis biztatás rám mindíg számíthatsz. Úgy látom nagyon jó "kezekben" leszel.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_195793 (276)
     
  24. 2004. május 13. 10:29277.
    Dehogy tüntem el, tátott szájjal olvastam :::))
    Sőt sok mindenre választ is kaptam. Nálam az utóbbi böjtnél jelentkezett az hogy ha fehérjét ettem ( 15 szem mandula a böjt megtörése utáni 6. napon) reggelre enyhén ödémás lett a szemem. Ugyan ezt tapasztaltam korábban sajtok tofu után is így ezeket minimálisra szorítottam. utánaolvasva én is K hiányra tippeltem, de a megoldást igazából nem tudom. Én homeopátiás K gondolkodtam, de most már megvárom a véleményed.

    Nem harminc napos csak három hetes böjtjeim voltak az elmúlt 8 évben kb. 5 alkalommal. Az első orvosi felügyelettel, a többi a nélkül. Tavaly és tavalyelőtt voltam még egy 8 napos Húsvét előtti böjttáborban a Mátrában. A 3 hetest mindíg munka mellett végeztem, nem volt gondom, igaz én a léböjtöt szoktam tartani frissen préselt levekkel tisztító teákkal forrásvízzel, és a béltisztítás sem áll tőlem távol.

    A futásról:
    mivel a viszonylag egészségesnek tűnő, változatlan összetételű és mennyiségű táplálkozás mellett az elmúlt háromnegyed évben híztam, s az idősődő hölgyek összes nem kedvező problémája utolért. Hormonpótlás és társai elvetve, így egyedül a kocogás tűnt kivezető útnak a rosszkedvből, és ez anyagcsere gyorsító is. Mivel 45 éves voltam amikor egyáltalán kocogni kezdtem, igyekeztem utána olvasni. Az edzés ingyen van a "kondibérlet árát"jó minőségű cípőre és pulzusmérő órára költöttem. A max pulzus 65-70%-án kocogok, sokat jólesően. Úgy olvastam ez a jó. A heti 2-3 alkalmat igyekszem 4-5 alaklomra növelni majd, erre juniústól sokkal több időm is lesz.
    A súlyomat én is szeretném még csökkenteni, persze "fogyókúra" nélkül. Valószínű ehhez a nyers ételek arányát kéne még a továbbiakban növelnem, mert most kb 50-50 % az arány de megint stagnál a súlyom.

    Idézet tőled:
    "Irtal egy konyvrol ami az elo elelmiszerek fogyasztasarol szol es amit meg sajnos nem olvastam. "

    A könyv ismertetője szerint a fordítás alapja ez a könyv volt:
    Brian R. Clement-Theresa Foy DiGeronimo: Living foods for optimum health
    alcím:
    A világszerte ismert Hippokratész egészségvédő Intézet kiadványa
    ajánlása:
    "Mindenkinek aki előrehaladásával fénylő példát tud mutatni"
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  25. Torolt_felhasznalo_195793
    Torolt_felhasznalo_195793
    2004. május 13. 09:51276.
    Szia Biry!
    Köszi köszi köszi! Még sírva is fakadtam, pedig nem vagyok sírós, annyira jól estek a soraid. Nagyon sok bajom van, de végre reményt adtál. Annyira elvoltam már keseredve. A kálium hiány okozhatja, bár én egyátalán nem értek hozzá, hogy húzza a görcs újabban a hátamat, ha hanyatt fekszem. Jövő héten elmegyek az orvoshoz, és kérek tőle beutalót laborvizsgálatra.
    Nem tudok többet írni, mert dolgoznom kell, de nagyon boldoggá tett már a remény is. Este jövök. Szia fu-ma
    előzmény:
    biry (275)
     
  26. 2004. május 13. 09:28275.
    Erkezesi sorrendben olvassatok sz elozo ket levelem ugy ertelmesebbek. koszi.
    Biry
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  27. 2004. május 13. 09:24274.
    En azt javaslom, hogy kerj egy nagyon alapos, mindenre kiterjedo laborvizsgalatot, hogy meg tobbet megtudhassunk arrol, hogy mi zajlik Benned. Gyokeresen meg kell valtoztatnod eletviteledet, gondolok itt taplalkozasi szokasaidra , a testmozgasra es meg sok egyeb fontos feladatra. Maglatod, ha nem is olyan gyorsan mint szeretned, de helyre lehet hozni a legtobb problemat, ha megtanulsz a termeszettel egyutt elni es nem rugod fel lepten nyomon a termeszeti torvenyszerusegeket. Irtad, hogy el szeretnel kezdeni fogyozni. Ne tedd!Egy egeszseges , miden fontos tapanyagot magaba foglalo es minden felesleges "szemetet" elhagyo taplalkozassal es az ehhez szorosan hozzatartozo rendszeres mozgassal lehet csak tartosan lefogyni es szintet tartani. Egy uj ember leszel. annak minden elonyevel!A szervezeted tisztulasaval, meg a gondolataid is ki fognak tisztulni. Ellemben sok akaraterore lesz szukseged. Annak egyepkent nem volt igaza aki azt mondta neked, hogy a bojt nem jo mert kieheztet. A bojt a leghatasosabb es leggyorsabb meregtelenito modszer, nagyon fontos a mai mereggyarto vilagban bojtolni , de alaposan fel kell ra keszulni. Neked meg nem jott el az ideje, hogy bojtolj, de kesobb javasolni fogom , hogy csinald, nagy nagy odafigyelessel. Bojtolni is meg kell tanulni. Lataszavarod egyebkent taplalekhianytol volt , foleg az A vitamin hianya okozhat zavarokat a latasban. Reflexologias kezelest es massaget ajanlanek meg kezelesed kiegesziteseul, mivel mindketto nagyon jo hatassal van a ver- es nyirokkeringesre es ezzel nagyban elosegitik a mereganyagok eltavolitasat sejtjeinkbol. Reflexologiat egyebkent en is alkalmazok klienseimnel, de ebben nem tudok Neked segiteni a 14000 km tavolsag miatt. Fel a fejjel, irany a laborba es folytatjuk!Otletes , remelem Te is valaszt kaptal kerdesedre , ha valami meg erdekel , ne kimelj!Napest, Te is szamithatsz ram, ne tunj el!!
    Kicsit hosszu voltam, de remelem nem unatkoztatok.
    Sziasztok, irjatok!
    Biry
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  28. 2004. május 13. 08:30273.
    Sziasztok!
    Hat azt hiszem ismet lesz mirol irnom, de mielott raternek"fu-ma"problemajara Napestnek irnek par sort. Eloszor is orulok, hogy Velunk vagy meg, kicsit feltem, hogy eltunsz mert szeretek Neked irni. A nememmel kapcsolatban tettel fel nekem diszkreten egy kerdest, pedig amikor irtad, hogy lili=napest akkor en elarultam Neked, hogy biry=Tomy(Tamas). Emlitettel egy tizenket napos fogyit. Hat a fogyikkal kapcsolatban meg mindig nem valtozott meg a velemenyem. Fogyokuraval nem lehet lefogyni, csak eletmoddal. A sok ev alatt begyujtott kilokat nehany het alatt nem lehet leadni, foleg eheztetes nelkul nem. Eheztetes alatt a szervezet szamara oly fontos mikro es makro elemek hianyat ertem mint a vitaminok, asvanyi anyagok es nyomelemek. Ennek a hianynak a veszeje foleg a bojtnel all fenn es elerkeztunk Fu-ma problemajahoz, akinek nem szabadott volna egyaltalan bojtolnie. Ennek tobb oka is van. Eloszor is a legfontosabb a pajzsmirigy problem. Megeloztel nehany oraval, mert tegnap amikor leirtad , hogy a bojt alatt hiztal en azonnal tudtam , hogy pajzsmirigy gondod van, de mire idot tudtam szanni az irasra Te elarultad. Fuma!Te valoban bajban vagy. Tobb problemaval allsz szemben egyszerre, valoszinu olyannal is amirol meg nem is tudsz. Itt az ideje a gyogyulasnak. Te egy igazi kihivas vagy de en segiteni fogok neked a gyogyulasban. A pajzsmirigy jodalapu hormonokat allit elo , amely hormonok iranyitjak a tapanyagok sejtjeinken beluli felhasznalasat. A pajzsmirigy problemak hattareben gyakran all a jodhiany, ezert az orvosok a jod bevitelet szorgalmazzak, megpedig jodozott so formajaban. Te azt ne tedd!!Velemenyem szerint Nalad tobbekkozott kalium hiany all fenn. A kalium egy nagyon fontos asvany, a kalium-natrium egyensuj felelos szervezetunk folyadekegyensujaert . Ha jodozott soval tamogatnad a pajzsmirigyed akkor a kalium-natrium egyensuj meginkabb a natrium iranyaba billenne es megnagyobb kaliumhiany alakulna ki. Kalium hianyaban a szervezet vizet tart vissza, igy tudtal Te hizni ket kilot, ami tulajdonkeppen nem hizas volt , csak folyadekot tartott vissza a szervezeted. Kalium hianyaban amugy a kalcium es a magnezium sem tud kello mennyisegben rendelkezesunkre allni es ezek a hianyok egyuttesen izomgyengeseghez vezetnek. ezert vagy olyan faradt. Meg mindig a kaliumrol. E asvanyi anyag hianya az anyagcsere felborulasahoz vezethet. Ez Nalad valoszinu mar fenn allhat. Ez a B vitaminok hianyat is selytteti, amire azert is szukseged van, mert a B6 vitamin egyben egy termeszetes vizhajto is azonkivul, hogy a B vitaminok nagyon fontos tamogatoi a pajzsmirigynek is es az anyagcsere folyamatoknak is. A kovetkezo nagyon fontos anyag szamodra-es persze midannyiunk szamara -a Cink. Ok is nagyon jo baratok a pajzsmiriggyel, figyelj oda hogy ebbol se szenvedj hianyt. Fontos!!!Hipoglichemias tuneteket is gyanitok soraidbol. Ez alacsony vercukorszintet jelent. Ezek a tunetek e nelkulozhetetlen anyagok hianyatol is jelentkezhetnek de utalhatnak cukorbetegsegre is. (meg nin
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  29. Torolt_felhasznalo_195793
    Torolt_felhasznalo_195793
    2004. május 12. 22:30272.
    Szia Otletes!
    Nincs minden rendben velem, pajzsmirigy alulműködésem van, és nagyon dagad a lábam. A böjtöt is azért csináltam, hogy kiürüljenek a méreganyagok, és úgy gondoltam, hogy utána fogyózni kezdek. De annyira elkenődtem. Most azt hallottam, hogy nem kellett volna böjtölnöm, mert a kiéheztetés nem tesz jót. Mondjuk a hat nap alatt nem is voltam éhes. Azért hagytam abba, mert a látásom kezdett romlani, mondhatni kezdtem nem látni. Azt mondták, hogy ez vitamin hiány és hagyjam abba a böjtöt.
    Sötétben tapogatózok, kapkodok össze-vissza. Jó lenne már megtalálni, mi az amitől én is javulnék. A legfontosabb a fogyás lenne, kb. 60 kg súlyfeleslegem van, és minden, ami ezzel jár. Már alig tudok menni, mondhatni alig élek. A munkahelyemre is csak vonszolom magam. Bekerültem egy ördögi körbe, és nem tudom, hogyan segítsek magamon. fu-ma
    előzmény:
    otletes (269)
     
  30. Torolt_felhasznalo_376787
    Torolt_felhasznalo_376787
    2004. május 12. 21:51271.
    Biry, te üzletEMBER voltál, ?vagy üzletasszony?

    egyébként tök jók a válaszaid. :)
    előzmény:
    biry (265)
     
  31. Torolt_felhasznalo_376787
    Torolt_felhasznalo_376787
    2004. május 12. 21:48270.
    Szia Biry!!

    nem tűntem el, csak tegnap este vizsgáztam, ma meg számvitel plusz-előadáson voltam este a suliban. :))

    hallottatok már a 12 napos fogyiról?
    előzmény:
    biry (265)
     
  32. 2004. május 12. 19:13269.
    Szia Fu ma!
    Én nagyon örülök Neked! Jól értem, hogy a 6 nap böjt alatt híztál? Kiváncsi vagyok Biry véleményére, mert ilyet nem tapasztaltam. Én sem fogyókúrás céllal szoktam böjtölni, (pedíg van súlyfeleslegem azért sajnos) de azért tudok nagyon örülni minden leadott kilónak. Nálam még mindíg negatív volt az eredmény.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  33. Torolt_felhasznalo_195793
    Torolt_felhasznalo_195793
    2004. május 11. 23:15268.
    Sziasztok Lányok!
    Én is böjtöltem itt 6 napot pár hete méregtelenítési szándékkal, ha még emlékeztek rám.
    Byri én is kérdezhetek tőled? A hat nap alatt annyi változás történt, hogy a dagadt lábam lelapadt, igaz nem teljesen, de elég jól. Ezen kívül, meg persze a könnyebség érzésén kívül mit kellene még tapasztalni? Pedig biztosan tele vagyok méreggel, mert rengeteg túlsúlyom van, és úgy tudom, hogy a zsír is raktározza a mérgeket. Még azt nem értem, hogy miért híztam 1-2 kilót a böjt alatt, amikor még a víz is kiment belőlem???
    Nem azért csináltam, hogy fogyjak, csak gondoltam egy méregtelenítéssel indítom a fogyókúrát.
    Olyan jó lenne ezekről a dolgokról többet tudni! A többieknek szóló tanácsaidból is tanulhatok, nekem pedig szinte az életem függ attól, hogy végre megtanuljak egészségesen élni!
    Úgyhogy figyelem a soraidat és megpróbálok én is tenni magamért valamit, remélem sikerül.
    Szia fu-ma
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  34. 2004. május 11. 20:05267.
    Mielőtt újra kérdeznék:
    Napest én túrtalak ki?
    Mert nem volt szándékomban csak nagyon érdekelt amiről "csevegtetek" és még mindíg sok kérdésem van, s úgy látom Biry ért hozzá ::::)))))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  35. 2004. május 11. 16:29266.
    Én itt vagyok, gyorsan elolvastam a válaszodat amit köszönök, persze van újabb kérdéssorom, de azt majd este szedem csokorba. Még van dolgom, de este jövök :::)))
    előzmény:
    biry (265)
     
  36. 2004. május 11. 09:03265.
    Sziasztok!

    Ne haragudjatok, hogy nehany napra eltuntem. Remelem meg itt vagytok!Adjatok eletjelet Magatokrol!
    Napest!
    Kerdezted. hogy nalam hogyan kezdodott. Egy egyszeru gyomorsavtultengesbol indult ki minden. Amikor rajottem arra, hogy az orvosok csak a tuneteket kezelik es hogy a valaszt arra , hogy a problemam valojaban mibol ered, nem a rendeloben fogom megkapni, elkezdtem rola olvasgatni. Egyre jobban elmelyultem a temaba es a vege azl ett , hogy a valamikori szigoru uzletemberbol "gyogyito"lett. Evrol evre a mereganyagok tavozasaval parhuzamosan gondolkozasmodom is megvaltozott. Az ajurveda ezt ugy fogalmazta meg, hogy"amit ma megeszel az holnap egy gondolatta valik".
    Otletes!
    Irtad, hogyTe mar gyakorlott bojtolo vagy. Irj a harminc napos bojtodrol majd nehany sort legyszives. A futassal legy ovatos. Nagyon egeszseges, en is rendszeresen futok, de konnyen el is lehet rontani. Mit lehet a futason elrontani?Peldaul ha nem megfelelo pulzusszammal vegzed. Akkor ugyanis legszomjban dolgoznak az izmaid , tejsav kezd bennuk kivalasztodni es pont az ellenkezo hatast fogod elerni mint amit szerettel volna. A zsiregetes leall es a kialakult savas kozeg inkabb a negativ folyamatokat segiti szervezetedben mint a meregtelenitest. Az izzadsagszaggal kapcsolatban amit olvastal az naggyabol igaz. Valoban egy mereggel teli kover embernel sokkal kellemetlenebb szagu ha izzad de ezt mas is befolyasolja. Peldaul ha oxigenhianyban tulhajszolod magad a futassal akkor mas szagu lesz az izzadsagod mint amikor lazan, a futast kimondottan elvezve kocogsz!En kocogas kozben meg arra is oszpontositok, hogy en most eppen tisztulok es , hogy ez mennyire jo a szervezetemnek. Hidd el , hogy ez is nagyon fontos. Akkor csinalod igazan jol ha a futas vegeztevel akar meg egszer neki tudnal vagni es ehhez nem csak erod hanem meg kedved is lenne.
    Irtal egy konyvrol ami az elo elelmiszerek fogyasztasarol szol es amit meg sajnos nem olvastam. Nagyon erdekelne, ugyanis en is hasonlokeppen taplalkozom , de en erre a szintre magamtol jutottam el. Ha szeretned irok majd errol reszletesebben is mert hidd el , pont ez a legfontosabb, hogy a termeszettel parhuzamosan eljunk es termeszetes tapanyagokkal taplalkozzunk. A babfelekkel kapcsolatban azt tanacsolnam, hogy ne tarsitsd se szenhidratokkal se feherjekkel. A babfeleket eleve nehez emeszteni es ezt nem jo megjobban bonyolitani osszetett taplalkozassal. Semleges tapanyagokkal tarsitsd. Amugy nagyon sok hasznos tapanyag van bennuk, en is sokat eszek beloluk. A magokat en kulon szoktam enni, sokkal jobban ervenyesulnek a pozitiv hatasaik. Egyebkent a magokat ha tarsitanam akkor szinten zoldsegekkel , azaz semleges taplalekokkal. Ha valami reszletesebben erdekel akkor csak irj, mert csak nagyon nagy vonalakban irtam mindenrol. Most abbahagyom mert nalunk efel lesz nemsokara es a mai negyvenket C-fok elegge elfarasztott. Az ejfel elotti alvasrol mar lemaradtam , pedig sokkal fontosabb mint az ejfel utani.
    Sziasztok!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  37. 2004. május 9. 06:43264.
    nem Californiában hanem Floridában, :::))))
    előzmény:
    otletes (263)
     
  38. 2004. május 8. 16:17263.
    Köszönöm, a válaszod. Nem gondolom, hogy a böjt megoldja az egész éves méregtelenítést, nagyképűen hangzik de elég jól tudok böjtölni, ha benne vagyok megy simán a 3 hét, de mostanában inkább a napi méregtelenítés felé szeretnék én is haladni. Na és nem elkutyulódni év közben, s "vezeklés " képpen 3 hetet böjtölni, mert ezt már kicsit szélsőségesnek érzem.

    "Minden nap kell, hogy legyen szekleted, reggel tul kell esned rajta, mert mar csak mergez. "

    Szerencsére ezzel nincs gondom, s a mozgással sincs bár még csak a heti 3-4 futásnál tartok, ezt igyekszem növelni majd. Húst régóta nem fogyasztok, ennek ellenére 1 óra kocogás után hazatérve a család nagy ívben kerül amíg ki nem jövök a zuhany alól. Éppen ezen gondolkoztam, hogy ügye a bőr is méregtelenít, s valahol azt olvastam, hogy aki már kitisztította a szervezetét annak egy maratoni táv lefutása után sincs kellemetlen illata. Na ettől én még messze vagyok ::))

    Itt nálunk a Mandala Véda kiadó jelentetett meg nekem nagyon szimpatikus könyveket. Nagy kedvencem az Élő étek az egészségért. Ha jól tudom Kaliforniában van egy központ amely a könyv szellemében működik. 75% nyers táplálékot és a bűzafü levét fogyasztják. Van erről információd, vagy ezt is besorolnád:

    " "mindenttudo", kizarolag uzleti megfontolasbol kiadott konyvek irnak. (nagyreszuk tavol jar az igazsagtol!!)" kategóriájába.

    Ajánlod az ételtársítást. Amit ellentmondásosan találtam meg az a diófélék és a babfélék. Van olyan csoportosítás mely szerint mindkettő fehérje, de láttam már a semleges csoportba sorolni őket. A te tapasztalatod mi?

    Bocsánat a túl sok kérdésért, természetesen ráérsz válaszolni, ahogy időd engedi.
    előzmény:
    biry (260)
     
  39. 2004. május 8. 10:48262.
    Sziasztok!
    Végigolvastalak benneteket és én is szeretnék csatlakozni a társasághoz.
    Sajnos a múlt hónapban egy betegség miatt sikerült normális táplálkozás melett (!) felkapnom 4 kilót. Úgy gondolom most jó lene megszabadulni a "maradék gyógyszertől".
    Már többször is tartottam 2-3 víznapot egymás után, ezért úgy gondolom ki fogom ezt is bírni.
    Nekem eddig egy egy alkalommal fél kiló minusz volt az eredmény.
    Általában hét közben csinálom, mert hétvégén muszály főznöm a fiúknak és azt nehezebben birom.
    Mivel hétfőn munkahelyi buli lesz azt nem tudom megúszni(túrótorta) - semmi kedvem magyarázkodni- az lesz a gyüminapom és kedden kezdek ki tart velem? zizi
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_232663 (259)
     
  40. Torolt_felhasznalo_376787
    Torolt_felhasznalo_376787
    2004. május 8. 09:44261.
    Szia Biry!!

    Írj majd még ezekhez!te miért kezdtél el ezzel foglalkozni?
    előzmény:
    biry (260)
     
  41. 2004. május 8. 06:16260.
    Sziasztok!

    Napest!
    Mi tortent Veled, hova tuntel?

    Otletes!
    De jo ilyeneket olvasni, hogy de jo ilyeneket olvasni!
    Tudod tul keves ember tartja fontosnak ezeket a dolgokat amikrol itt irunk. Irtad, hogy szeretnel a meregtelenitesrol tobbet tudni. A meregtelenites elso szabalya nalam az, hogy"eleve ne egyunk mergeket". Ezt amugy nem tudod elkerulni mert a mai taplalekok tele vannak mereggel. Meg az is amelyik a nagymamam kertjeben terem. Ugyan o maga nem genkezeli, nem gazokkal erleli, nem melegagyban termeli, nemszedi le amikor meg nem erett meg, de a rosszminosegu mutragyakkal mergezett foldbol kinott es a kipufogogazokkal es millio mas szennyezodessel teli levegot belelegzo novenyektol se vard el, hogy minden hasznos anyag bennuk legyen amikrol a"mindenttudo", kizarolag uzleti megfontolasbol kiadott konyvek irnak. (nagyreszuk tavol jar az igazsagtol!!)Ebben a szennyezett vilagban nagyot tevednek azok akik azt hiszik, hogy egy tavaszi meregtelenites es minden meg van oldva, egy evig megint ehetunk azt amit akarunk. A szervezetunk tulajdonkeppen minden nap meregteleniteni probalja magat, kuzd a belenklapatolt mergek ellen, de ha nem tamogatjuk e kuzdelmet akkor nem sok eselyt adunk neki. En MINDEN NAP odafigyelek arra, hogy taplalkozasommal segitsem a meregtelenitesem. A masodik szabalyom "ki a mergekkel" amik a gondos odafigyeles mellett is sajnos nagy mennyisegben belenk kerulnek. Hogy hogyan?Igen, errol nagon sokat tudnek irni. Most sajnos nincs tul sok idom, mert programom van meg ma este(mi kilenc oraval hatrabb vagyunk az idoben a californiai idoszamitas szerint), de adok gyorsan nehany tanacsot. Eloszor is fel kell gyorsitani az emesztesed hogy kevesebb idejuk legyen a mergeknek a felszivodasra. Ha tul lassu az emesztes akkor a szeklet tul sokaig all a belben es boven lessz idejuk a mergezo anyagoknak beepulni. Minden nap kell, hogy legyen szekleted, reggel tul kell esned rajta, mert mar csak mergez. Hogy ezt elerd, rostdusan kell taplalkoznod helyes eteltarsitasban(fontos)es sok folyadekot kell innod. (termeszetesen nem uditoitalokat!!)Ezenkivul nagyon fontos a mozgas is mert az emesztest is gyorsitja es a meregtelenitesben is nagyon fontos szerepe van. Ha tudsz minden nap mozogj, persze ha lehet kint a szabadban. Az izzadsaggal is sok mereg tavozik belolunk sportolas kozben, es a felgyorsult legzessel is sok mereg tavozik, mivel a tudon kersztul is meregtelenitunk. A sok folyadek a veset segiti a meregtelenito munkajaban es a szekleted is lagyabb lesz tole. Nagyon feluletes voltam magamhoz kepest, de ennyire volt ma idom. Egyebkent minden egyes mondatot meg orakig tudnek reszletezni.
    Majd folytatjuk!
    Biry
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  42. Torolt_felhasznalo_232663
    Torolt_felhasznalo_232663
    2004. május 7. 12:20259.
    Sziasztok!

    Szeretnék tartósan lefogyni, (25 kg, jelenleg 85 kg vagyok, lány) de úgy vélem, hogy sporttal fog ez igazán menni, ha a diéta mellett ezt is bevetjük :-) A diéta is hatásosabb, és az nem nagy gond, ha hamarabb lemegy a plusz, nem? Egyébként Budapesten lakom. Nos, lenne vállalkozó? :-)) Aki úgy gondolja, hogy el szeretne kezdeni sportolni, és eddig csak az tartotta vissza, hogy nincs kivel, az írjon a webspider@freemail. hu címre:-) Ha nem nagy gond, olyan jelentkezőket várok, akik nem csak addig lelkesek, amíg beszélünk róla, hanem ha megbeszéljük, hogy x dátumkor megyünk, akkor nem száll inába a bátorsága előtte egy nappal, és lemondja, vagy el sem jön egyszerűen a megbeszélt időpontban. Szóval kérek mindenkit, hogy csak akkor írjatok, ha tényleg fogyni szeretnétek, és úgy érzitek, hogy van kitartás, és nem csak addig amíg csak beszélünk róla. Különben is, ezt nem értem, mert ezzel senki másnak, csak magunknak teszünk be úgymond :-) Ha fogyni szeretnél, de komolyan, és nincs kivel, de tényleg ez a gond, és nem a kitartás, akkor írj nekem, és velem jól jársz, jó torna társ leszek, mert feltett szándékom most már lefogyni, és ezért mindet megtenni. Kinéztem egy termet is, olcsó, és nagyon jók a szolgáltatások. A címet majd emilben. Esetleg ha nem felel meg, keresünk mást, ezen semmi ne múljon :-)
    Nos, akkor valaki? :-) Mondjuk jövőhéttől?
    Sziasztok:-)
    Tünde
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  43. 2004. május 7. 08:45258.
    Biry Napest!
    De jó ilyeneket olvasni!!! MÉG ha lehetne a böjtön kívüli méregtelenítésről is.
    Napest én 10 éve nem eszem húst (sőt tojást sem tejterméket is nagy ritkán), hasonló okokból mint Biry de messze nincs "birka" türelmem, én is irigyellek:::))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  44. 2004. május 7. 00:34257.
    Szia Lili!
    Bar nekem nagyon tetszett a napest is. Kerdesedben a valasz is benne van, azert ertek hozza mert erdekel. Egy kissebb egeszsegugyi problemabol indult ki az egesz, amikor is en ugy dontottem, hogy megprobalnam termeszetes uton a gyogyulast, gyogyszerek hejett. Kikertem egy orvos tanacsat-ma mar nem igy kezdenem-es parhozamosan ezzel elkezdtem olvasgatni a temaval kapcsolatos cikkeket. Hamar rajottem, hogy ha az eseti kezelesen kivul esetleg tartos illetve teljes gyogyulasra vagyom, azt nem a rendeloben kell keresnem. Eletmodot kell valtanom!Az orvos alltal felirt gyogyszereket elhagytam, es a szervezetem szamara hasznos taplalekokra csereltem. Vegleg meggyogyultam, azota sem jott elo ez a problemam. Igy kezdodott tizenegynehany evvel ezelott, azota is csak tanulom, hogy mikepp lehet a termeszettel parhuzamosan, es a legnagyobb harmoniaban elni. Sok embernek segitettem mar egeszsegugyi problemai lekuzdeseben, szoval gyogyitok, es termeszetesen en is ugy taplalkozom es elek, hogy en is a termeszet egy reszeve valljak. Erre a mai mergezett vilagban mar nem sokan torekednek, es a termeszet torvenyeit megszegve elnek taplalkoznak es gondolkoznak. Most mar olyan vizekre eveztem ahol nem sok csonakot latni. Kevesen vagyunk!!
    SZia Tomy (tomy=biry)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  45. Torolt_felhasznalo_376787
    Torolt_felhasznalo_376787
    2004. május 6. 21:43256.
    Napest=Lili. mert Szőlőssy Lili.
    előzmény:
    biry (254)
     
  46. Torolt_felhasznalo_376787
    Torolt_felhasznalo_376787
    2004. május 6. 21:41255.
    Szia Biry!

    Ezt se mondták még nekem:) Azt szoktam csak megkapni, hogy "nem igaz, hogy nem tudsz kiállni magadért", ( pedig ez nem így van, de lényegtelen dolgokban minek harcoljak??ha valami fontos, akkor azért azt én se hagyom),
    meg hogy "fejedre fog nőni a gyerek, miért nem vagy szigorúbb",
    kedveseimtől azt hallottam sokat, hogy "nem igaz, hogy nem tudsz néha legalább egy kicsit féltékeny lenni".

    A környezetem rendszerint már kibukik, mikor engem még mindig nem zavar, ha a kisbabám épp hisztis és dacos kedviben van, ugyanúgy puszilgatom vagy viselkedek, mintha nem is hisztizne.

    De talán ez tényleg az állati eredetű dolgok szinte teljes mellőzésével van összefüggésben. Most, hogy erről beszélgetünk, végiggondoltam, kik a legidegesebb tipusok körülöttem, és rájöttem, hogy mind nagy húsevők. Szóval lehet, hogy tényleg van benne valami.

    Néha már azon elmélkedtem, hogy vajon velem van a baj, vagy minek kell olyanokon is felheccelni magukat embereknek, amiket én észre sem veszek. Az előző kedvesem is gyakran meg tudott lepni olyan sértődésekkel vagy veszekedésekkel, amiket én nem is értettem meg.

    De arra eddig sose gondoltam, hogy ez azzal lehet összefüggésben, ahogy táplálkozom.

    Te honnan értesz a témához?vagy csak érdekel?
    szia!Lili
    előzmény:
    biry (254)
     
  47. 2004. május 6. 08:52254.

    Szia Napest!

    Amirol irtal az igaz, de azert nem ilyen egyszeru. Tul sok idom most nincs, de nehany sort azert szeretnek Neked irni ezzel kapcsolatban. A husfogyasztas valoban elvaditotta a tarsadalmat, csak nezz korul a vilagban. Temperamentumunkat nagymertekben befojasoljak taplalkozasi szokasaink(itt nyilvan nem egy-egy evesre gondolok, hanem szokasra). A szenhidratok fogyasztasa, azon bellul a gabonafelek(kiemelnem a kolest ami kivalo lugosito, es a szervezet lugos kemhatasa ebbol a szempontbol is nagyon fontos)inkabb gondolkodasra es nem agressziora serkentik belsonket. Irtad , hogy nem igazan vagy kibekulve az allati eredetu taplalekokkal. Ennek csak orulj legalabb nem kell leszoknod roluk az egeszseged erdekeben. Nagyon sokat valtozott az en gondolkodasmodom is miota megvaltoztattam taplalkozasi szokasaimat de a"birka turelem"szintjet meg nem sikerult elernem, kicsit irigylem is Toled.
    Szia
    Biry
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  48. Torolt_felhasznalo_376787
    Torolt_felhasznalo_376787
    2004. május 5. 19:39253.
    Szia Biry!

    szerinted igaz az, hogy ha valaki sokat pörög, idegesebb típus, akkor több szénhidrátot kel ennie, ha meg túl nyugodt típus és fel kéne pörgetni kicsit, akkor fehérjét?

    Ma olvastam egy régebbi TGY magazinban.

    Ezzel nekem csak az a bajom, hogy én nem szeretem a húst. Meg egyáltalán, az ilyen mindenféle állati eredetű kaják nem annyira ízlenek, alig eszem ilyeneket.

    Tényleg. Lehet, hogy azért vagyok olyan birka. Mármint türelemben:)Mert nem eszem csak kevés húsfélét.
    előzmény:
    biry (252)
     
  49. 2004. május 5. 16:47252.
    En a tudot sem hagynam ki a sorbol, azonban az orvosokat kihagynam. A lelki tisztulasban igazad van, de ha a lebojt utan is ugy taplalkoznal, hogy azzal segitsd a szervezeted a mindennapos meregtelenitesben, az lenne az igazi eredmeny. Nem csak a bojt tisztitja a lelket, a taplalkozas is azt teszi es megvaltoztatja a gondolataid is ha azt helyesen teszed. "Iilletve eszed"
    SZia Napest !
    Biry
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  50. Torolt_felhasznalo_376787
    Torolt_felhasznalo_376787
    2004. május 5. 10:27251.
    Egyébként érdekes, hogy az a doki azt írta, hogy csak a vese és a máj méregtelenít. Na de és a bőr??
    előzmény:
    biry (249)
     

Címlap

top