Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Csodálatos prána gyógyítás

pránahealer
Létrehozva: 2009. augusztus 13. 11:28

Kíváncsi vagyok, olvasta-e valaki Choa Kok Sui Mester "prána gyógyítás"-ról írott könyveit.

Van aki kipróbálta a könyvekben leírt gyakorlatokat?

Esetleg végzi valaki az Ikerszív meditációt, amiről a Mester minden könyvében ír?

Szívesen beszélgetnék érdeklődő, nyitott emberekkel, akiket érdekelnek az energiák, az izgalamas dolgok, esetleg hétköznapi csodák...

Olyanok is írjanak, akik megtanulták, és alkalmazzák is a technikát.

Várom a hozzászólásokat! 

  1. 2009. szeptember 13. 22:55126.
    előzmény:
    encii3 (125)
    2009-09-13  22:10
  2. 2009. szeptember 13. 22:10125.

    Szia!

    Köszi, nézegetem már régebb óta a tanfolyamokat, s mennék is, de idáig mindig közbe jött valami.

    Látom, hogy sok vidéki dátum van fent a honlapon, de én lehetőleg Bp-i-re mennék. Valószínűleg a novemberi dátum jó is lesz. Addig gyűjtögetek. 

    Talán ott leszel Fehérváron? 

     

    előzmény:
    veniko7 (124)
    2009-09-13  21:14
  3. 2009. szeptember 13. 21:14124.

    Szia!

    Most hétvégén lesz Székesfehérváron tanfolyam.

    előzmény:
    encii3 (123)
    2009-09-13  20:52
  4. 2009. szeptember 13. 20:52123.

    Szia!

    Én olvastam a könyvet, s próbálgattam már a gyakorlatokat is.

    Kezelni még nem mertem senkit ez alapján, de nagyon szeretném kipróbálni magam egy tanfolyamon is. Tegnap voltam a pránaközpontban a bemutatóval egybekötött meditáción, mondanom sem kell, nagyon tetszett. Otthon is csináltam már a meditációt, de ilyen élményeim soha nem voltak még, mint a tegnapi csoportal. Hatalmas szeretet ölelést és forróságot éreztem magam körül végig, s még ma is kitartott az energia, amit kaptam. Nem tudom mennyi ideig lesz így, de el tudnám viselni ezt az energia szintet. :) Olvastam a honlapon, hogy mások is jártak már így ezzel a meditációval. 

     

    előzmény:
    pránahealer (1)
    2009-08-13  11:28
  5. Torolt_felhasznalo_226052
    Torolt_felhasznalo_226052
    2009. szeptember 13. 00:56122.

    Szia!

     

    Már megint sokat hablatyoltam. Bocsi... Remélem megkaptad a válasz. Néha kimarad levél, nem megy el....Degledik a gépem. Élesztés kézigránáttalCsak VGA mód van. Hár ez a Mikrofos kutakodott?

     

    Szép álmokat, ne hergeld a zombikat..., én is megyek horpasztani..

    SziaSzia Kobold

    előzmény:
    csova19 (121)
    2009-09-12  14:58
  6. 2009. szeptember 12. 14:58121.

    Szia!

     

    Küldtem neked privit . Ha kedved-időd van, nyugodtan írj rám.

    Legyen szép napod:)

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_226052 (120)
    2009-09-11  22:41
  7. Torolt_felhasznalo_226052
    Torolt_felhasznalo_226052
    2009. szeptember 11. 22:41120.

    Szia !

     

    Láb: Amit már írtam ezelőtt a lábról. Kó lenne, ha kicsit megsütögetnéd a csípő, és a combnyak közötti részt magadnak.... Nem kéne ezt a részt már priviben írnom.? De igen.... Majd holnap, ha nem felejtem el. szólj rám kérlek...

     

    Gondoltam, h megkérdezed. A fotók hasonló dolgokat mutatnak, mert fizikai eszköz. Tehát fénykép,... utána sok ember megkérdezése, foltok azonosítása. Statisztika igazából. De Te is láthatod, h nem olyan az aura, meg a foltok. Egy részét a szgép rakja mögé. A színeket is lehet változtatni. DE útmutatásra azért jó... Pl a feszültséget a konektorban is úgy mérjük, h átfolyó áramhoz állítjuka kijelzőt, és feszt fog mutatni. A vasalót is közelről nézzük meg, h meleg e, nem pedig azt, h van e feszültség a konektorban. Utóbbit hiba esetén kezdjük így.....

     

    A világon egyedüli olyan lények vagyunk, akik egyszerre több dimenzióban tudnak létezni. egy ideig. Ilyen nincs több a világban.! Remélem így jóbb. Ezért érdeklődnek a másik világokból. Talán testelhagyáskor figyelni kell a testre, nehogy elvegye más. Mostanság úgyis sok lény élesztődik újra. Sok faj. Sokan jönnek a Földre is segíteni is. Ezért a negy loholás

     

    előzmény:
    csova19 (119)
    2009-09-11  20:46
  8. 2009. szeptember 11. 20:46119.

    Hello!

     

    Aura: miért van, hogy tudnak aura fotót csinálni, ez egyfajta leképzés, ezáltal csak mérhető... vagy tévednék?

     

    Lábtörés: jobb lábbal árkot akartam átlépni, rosszul léptem. Mozdulatlan a törés. Nem siettem, időben elindultam... viszont elhagytam a járt utat a járatlanért. Más útvonalat választottam. Új lehetőség adódott, amit nem tudtam így megkapni.

     

    Miből gondolod hogy " A világmindenség egyedüli lényei vagyunk..." Ha azt mondod, a valóság illúzió, mi is azok vagyunk, nem vagyunk mások mint  Isteni erő anyagi lenyomatai, az anyagvilág részei. Hány párhuzamos dimenzió létezik, hány galaxis, honnan tudod, hogy nem vagyunk egyedül. ?

    Világok, naprendszerek tűnnek el nap mint nap, idő csak számunkra létezik,a tér végtelen,hány csillag és bolygó pusztul el, hogy egy másiknak adjon életet? Tök mázli, hogy még nem jött el egy nagy bumm...

    Egy csepp vagyunk a tengerben, egy porszem a világmindenségben. Az örök korforgásban.  

     

    Ez a világ dualista: fenn-lenn, sotétség- világosság, jó- rossz, negatív- pozitív stb.Sokszor azt látjuk, ami a szemünk előtt van, tényleg tökéletes az illuzió.

     

    Kiváncsi vagyok a válaszokra

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_226052 (116)
    2009-09-11  19:15
  9. Torolt_felhasznalo_226052
    Torolt_felhasznalo_226052
    2009. szeptember 11. 20:01118.

    Szia !

     

    Én kicsit örülök, ha nincs látás a szabad időben. Van azért rossz oldala is. Nem csak a szépet látja az ember ilyenkor már, hanem a rosszat is. Oszt megilyedhet, és randi a sárga házban. Na jó, ez azért kevésbé eshetőség.

    Másik, ami talán jó is, meg nem. Ha beszélgetek vkivel, és látom, h hazudik. Mit is csinálnál? Tény, h nem kéne hazudóssal beszélgetni, ekkor leírná az ember a barátját is..... Akkor hol is maradna még 1 legalább? A rosszabb akkor van, ha a főnök tesz rosszat, és mellébeszél. Nem dobhatjuk ki az ablakon, és utána csak magunknak rossz, h itt dolgozunk tovább.

    Nem tudom, h melyik lenne jó. De biztos előny lenne. Én inkább kikapcs, ha nagyon kell csak akkor....

     

    Megjegyzem: Az igazi látás nem olyan, mint ahogy gondolná az ember. Nem szem való hozzá. 

     

    SziaSzia Kobold

    előzmény:
    pránahealer (114)
    2009-09-11  18:20
  10. Torolt_felhasznalo_226052
    Torolt_felhasznalo_226052
    2009. szeptember 11. 19:50117.

    Szia

     

    Kaja meg volt....

    Lábtörés. Hmmm. Előzményeket átugortad? Mert volt olyan is. De ezt hagyjuk. Szóval a lélek lesz beteg 95%ban. Mondjuk 5% olyan, mint a lábtörés. Látszólag úgy van, ahogy írtad. De volt előtte több kissebb fihyelmeztetés is, amin átsiklottál. Mondjuk egy megfázás. Jelzés. Aztán ismét vmi hasonló, majd brutális beavatkozás. "Most már elég, 3 hónap pihenő, és gondolkozz el a körülötted levő dolgokon". Így nézve máris vissza az 5%ot a 85%hoz. Megmutatta neked azt, h az alázat is kevés..... Már csak az kell, h melyik láb...stb.

     Bocsi, nem is biztos, h rólad volt szó.....

     

    Jól írtad, ezek mind 1 "embert" jeleznek. A szellem, felsőbbrendű..stb egy bizonyos százalékban születik a Földre. Attól függ, mennyit, és mit vállal be. Mondjuk 20 % leszületik, a többi ott marad. Ez a leszületés módja, és a többi dolog is érdekes téma, de most nem ez a kérdés. A mumus legyőzése jó dolog. A félelem az elme gyilkosa, szoktam mondani. Ha az ember ki tud lépni a könyvek határain kívülre, rájön. h az élet nem más, mint illúzió. Amikor alszunk, és álmodunk, akkor melyik is az igazi világ? Hiszen oly életszerúen képzelteti el magát, h el is hisszük. Arról nem is beszélve, h ha fenékbe rúgnak, az még fáj is....

     

    Más. Az aura olyan energetikai mező, amit az ember tud éppen látni is. Egy részét. cc. 5. rétegig. A világmindenség egyedüli lényei vagyunk ezért. Nincs még 1 faj, ami ezt tudná. Ezért vagyunk oly keresettek. Mind a jó, mind a rossz oldalról...

    Kérdezz, ha vmi nem világos 

     

    SziaSzia Kobold

    előzmény:
    csova19 (113)
    2009-09-11  17:25
  11. Torolt_felhasznalo_226052
    Torolt_felhasznalo_226052
    2009. szeptember 11. 19:15116.

    Szia !

     

    Rögtön, ami megragadt:

     

    Nagyon ügyes vagy!! Én is látom az aurát, a lényeket, a belső dolgokat... stb Ha nem látom, tudom,vagy hallom őket. Attól függ, mit kell csinálnom. Ez dönti el, amit láthatok, hallhatok,,,,stb. Nagyon jó, mert a trutyit nem látom, csak érzem. Jó, mert ki szereti látni, ahogy a kakiban tűrkál. Ha semmit, akkor nincs infó, ill nincs dolgom most vele....stb....

    De visszatérve. A mágneses tér fizikai eszünkkel, matekkal megmérhető.... Az aura nem. Más dimenziós dolog. Röviden: fizikai eszközzel csak fizikai dolgokat, mérhetünk. Kicsit ki lehet tágítani a határt akkor, ha hasonlóság által mérünk.... Ha ezt kifejtsem bővebben, akkor kérdezd meg...

    Megyek vacsizni.

    Folytatom

     

    SziaSzia Kobold

    előzmény:
    csova19 (113)
    2009-09-11  17:25
  12. Torolt_felhasznalo_226052
    Torolt_felhasznalo_226052
    2009. szeptember 11. 19:04115.

    Szia !

     

    Jó a kiegészítés, hiszen az útvonalat nem írtam le. Juj, ez a gépelés

    Mér amelyik elismeri. Igaz, nem sokat haladnak előre a pacienssel, nem is tudom miért. 1-2 igen-nem, és gyógyszer. Egyenlőre ez volt a tapasztalatom, amiket az emberkék meséltek....

    Köszönöm, köszönjük a kieget. 

     

    SziaSzia Kobold

    előzmény:
    pránahealer (112)
    2009-09-11  15:13
  13. 2009. szeptember 11. 18:20114.

    Lábtörés:

    nem lehet, hogy túlhajtotta magát és lefektették?

    Általában ezt szokták mondani... 

     

    Aura:

    gyerekek valóban látják, csak változó hogy meddig.

    Több ismerősöm van aki látja/gyerekek.

    Nálunk nem gond, hogy én nem látom, mert ebben a módszerben a kézzel való érzékelést tanuljuk meg, és használjuk.

    Biztosan nagy előny lenne, ha látnám az aurában az elváltozásokat, az szuper lenne. 

    Bár eddig nem hiányzott...

    Én azért a helyedben biztos kidolgoznám ezt a meglévő képességet valamilyen módon, hiszen ezt sokan tanítják.

     

    Felsőbb lélek:

    Choa Kok Sui-nak van egy könyve, aminek a címe:

    Meditációs gyakorlatok a lélek feltárására

    érdekes kis könyv, érdemes volna elolvasnod, sok értékes információ van benne. 

    előzmény:
    csova19 (113)
    2009-09-11  17:25
  14. 2009. szeptember 11. 17:25113.

    Sziasztok!

     

    Arra lennék kíváncsi, hogy a lábtörésnek mi lehet a kiiinduló pontja? Vagyis a bokatörés, ugrócsont pontosabban fogalmazva. Számomra annyi: hogy nem voltam elég körültekintő, és épp egy fordulópont volt az életemben. 

    Van e mögöttes tartalom?

    Ezt a felsőbbrendű én-t nevezhetjük- e szülőnek, ő a felettes énünk? Ha legyőzzük a bennünk élő "mumust"vagyis a félelmünket, akkor eljutunk a felsőbbrendű énünkhöz? 

     

    Számomra ezek az infórmációk másfajta megközelítést, értelmezést jelentenek, mert még nem gondolkodtam el ennyire mélyen a testemben zajló történésekről, tehát lehet nevetségesnek hatnak a kérdéseim, mert nem vagyok a témában jártas.

     

    Az aurát én is érzékelem, látom a színeket is, de csak a fejrésznél. Ez is változik érzelmi, hangulati szinten. Láttam már a sajátomat  a kezeimen, és egy pránalátó is megnézte anno 6 éve, akkor narancspirosasvörösben pompázott.

    Sokan nem hiszik a létezését, pedig a Föld is mágneses mező, és ez a mágneses tér minket is körulvesz. Fizika az egész. Mindenkit véd ez a " láthatatlan energia burok", vagyis a kicsik még látják. Az állatok is érzékelik. 

     

    Oké, hogy van, oké hogy látom, de nem tudom felhasználni többre ezt a tobblet infót.

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_226052 (111)
    2009-09-11  14:35
  15. 2009. szeptember 11. 15:13112.

    Jókat írtok, azonban beszúrnék ebbe a mondatba egy kis kiegészítést, ami az én területemhez tartozik:

     

    "  A betegség 100%-ban lelki eredetű. A lélek megbetegszik az információtól, ideától..stb... Terhelhetőségtől függően x idő után lassan megjelenik testi szinten a betegség. "

     

    A lélek és a test közé én beszúrnám az energia testet/ az aurát amely ugye a keletről érkező gyógymódoknál teljesen egyértelműnek mutatkozik...

     

    Tehát a lélek után az energia testben mutatkozik az elváltozás, s csak aztán jelentkezik a fizikai szinten.

    Ennél fogva, ha valaki ismeri az energia test rejtelmeit, képes lehet a betegségek megelőzésére is. 

     

    A lelki feszültségeket is nagyon hatékonyan lehet oldani, mint már írtam valahol...  

    Ezt még pszichiáterek  és pszichológusok is elismerik.

     

    Természetesen kell hozzá maga a beteg is, aki hajlandó elindulni a gyógyulás útján... s megteszi a magáét ennek érdekében.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_226052 (111)
    2009-09-11  14:35
  16. Torolt_felhasznalo_226052
    Torolt_felhasznalo_226052
    2009. szeptember 11. 14:35111.

    Szia !

     

    Azt hiszem most jól olvastál a sorok mögött. Bár nagyon röviden írtam. Ma már írtam vkinek itt hosszan, azt is megnézheted.....

     

    Igen, lelki feszültség, ami valójában teher, és olyan, mint egy láthatatlan hátizsák. Este lefekvéskor sem tudjuk letenni. Ez lesz a sérv, derékfájás okozója....Látható pl, h egy irodában ülő dolgozó nem erölteti meg a derekát--kivétel az ülés hosszú idejét nézve- mégis sérve lesz..... Okként feltárható pl, h otthon egyedüli kereső, férje nem dolgozik, gyerekeket meg isibe kell küldeni.... Ez a valós teher, ami láthatatlan.....

    Másik amit belesűrítettem:

    Az ember olyan, mint egy duplafalú cső....stb kicsit hosszú lenne leírni. De a külvilághoz a kapcsolat a tüdő,veszi át az infót, amit átad a vérnek....Ill az 5 érzékszerv,+megérzés,+a "szív".....stb

    A test csak egy kiszolgáló egység, amivel helyváltoztatás lehetséges. A beszéd a kommunikációhoz szolgál....stb. (test sem létezik!). A gondolkodás sem itt zajlik, hanem a felsőbbrendű én teszi ezt, és a test végrehajtja. A baj az, h ez nem tudatos. De mindenkinek megy, mert "él" Mint a vezetés közben a sebváltás. Nem kell rá figyelni.....

    Tehát a kapcsolat meg van, de tudatosan nem megy...VAGYIS már nem megy. Némely médium kapcsolata a felsőbbrendű énnel "beszélget" Olyan, mintha kiépítene az ember egy új internet kábelt oda, ahol már van egy, de a jelszót az előzőnek nem ismeri, ezért kell a másik csatorna.

    Hűűű, de elkalandoztam, nem törlöm ki. legfeljebb majd az új kérdésre is válaszolok.

    Visszatérve és megint másképpen.: A betegség 100%-ban lelki eredetű. A lélek megbetegszik az információtól, ideától..stb... Terhelhetőségtől függően x idő után lassan megjelenik testi szinten a betegség. Először csak érezni, h van, dokik nem látják. Majd materializálódik... pl rák, vesegyulladás. lábtörés-... Kigyógyítás orvos+gyógyító a leghatásosabb. Ha az ok nincs rendezve kiújulhat, hasonló területen, hasonló betegségként...

    Húúh, befejeztem sok ez már.

    SziaSzia Kobold

    előzmény:
    csova19 (110)
    2009-09-11  13:56
  17. 2009. szeptember 11. 13:56110.

    Hello!

     

    Igen, valóban kigúnyoltam egy bizonyos részét, mert teljesen úgy jött le, hogy itt mindenki beteg akar lenni meg hogy ez egy felkapott hisztéria, trendi nyavalya, amivel mindenki meg akar szerezni.

    Ez még nem azt jelenti, hogy teljesen elvetem amit írtál, mert van benne olyan is, amivel egyetértek. Ez egy fórum. Érvekkel, ellenérvekkel.

     Győzz meg az igazadról. Aztán vagy elfogadom, vagy nem. Mert van mit tapasztalni, van mivel gazdagodni.  És lehet épp a te látásmódod visz közelebb a megoldáshoz.Ebben van a kihívás.

    Utólag is köszönöm a magyarázatod, érdekes a macskás kísérlet. Én is furcsálom, hogy elméletileg mi a Földdel és az osszes létező növénnyel, állattal stb. egy szimbiózist alkotunk, és valaki még a fűre, vízre, állati szőrökre is allergiás. Ez abszurd. "Természetellenes viselkedés". Hiszen nem ő a hibás, hanem az a szervezet, aki elutasítja, allergiás tünetekkel reagál rá. Az allergia egy tükör.Közben csak magunkban kell keresni a gyökerét, hogy nekunk miből van elegünk, mi a sok.

     

     

     "Röviden: A lélek, ha nem tudja befogadni a külső információt, és nem egyezik meg a saját belső ideával, akkor elzárkózik a külvilágtól, és a szellem befogadási ciklusa áttér a fizikaira, pl a gyomor. -Vagyis majdan fekély helye lesz...."

     

    Ha jól értelmeztem, ez azt jelenti, hogy ha a sok a lelki feszültség, elégedetlenség,összeférhetetlenség, akkor ez a teher testi szintre kerül, ott is megjelenik?

     

    Javíts ki, ha tévedek, vagy rosszul értelmeztem valamit.

     

    Legyen szép napod!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_226052 (109)
    2009-09-11  12:38
  18. Torolt_felhasznalo_226052
    Torolt_felhasznalo_226052
    2009. szeptember 11. 12:38109.

    Szia !

     

    Látom nem sikerült elmondani röviden, de érthetően. Bocsi. De nem szeretek gépelni, ezért sűrűn fogalmazok.... ezért nem érteni. Bocsi.

     

    Jó nagy levegővel, leszúrtál. Látom nem értetted amit írtam, és kigúnyoltad. Semmi baj. Én írtam volna rosszul...

     

    Nem rendelhető a dolog. Mindenki maga választja. Nem tudatosan !!!! Olvasd el kérlek mégegyszer...... A média teljesen jó a "betegség" megtartásában, hiszen orvosságot el kell adni.

    Legyen egy példa, USA-ban egy teljesen zárt szobában, csudajó HIFI hangfalakkal teszt készült. Macska-alergiás pasit ültettek be. Halkan macska neszeket sugároztak a sötét szobába. A pasi azonnal produkálta a teljes kórképet.....

     

    Más: Az ember létezése óta itt van a bolygón, az összes "létező" növénnyel, állattal....stb. Tehát az alergia nem létezhet, hiszen az ember immunis ezekre. De !!!: ahogy pontosan írtad, a körülmény, életvitel, tanult forma és viselkedés, étrend,.... stb nem egyezik a belső felfogással, gondolatokkal, stb... és ez produkál tünetet.

    Röviden: A lélek, ha nem tudja befogadni a külső információt, és nem egyezik meg a saját belső ideával, akkor elzárkózik a külvilágtól, és a szellem befogadási ciklusa áttér a fizikaira, pl a gyomor. -Vagyis majdan fekély helye lesz-. illetve a kölső információt a tüdő veszi fel, és teszi a vér táblájára. Majd a test minden porcikája ezt "olvassa". Kérdés: miért is légüttal kezdődik az alergia? Ez csak 1 magyarázat. Nagyon 1-1 szóban.

       Bocsi, h sokat hablatyoltam....

    SziaSzia Kobold

    előzmény:
    csova19 (102)
    2009-09-10  21:51
  19. Torolt_felhasznalo_226052
    Torolt_felhasznalo_226052
    2009. szeptember 11. 12:14108.

    Szia !

     

    Véleményt kértél.

    Lássuk: Kicsit igaz is amit mond, kicsit nem..... A vége felé azt érzem, minha elszállt volna, és most nincs jó helyen. De a szándék talán még jó, és a gyógyítás idejére legalább múködhet.....

     

     

    SziaSzia Kobold

    előzmény:
    zsolosz (79)
    2009-08-20  15:42
  20. Torolt_felhasznalo_226052
    Torolt_felhasznalo_226052
    2009. szeptember 11. 12:09107.

    Szia !

     

    Nem olvastam a könyvet. Még nem került a kezembe.

     

    Lebeszélni nem akartam senkit, de pillanatra elgondolkoztak..... Aztán az Ő döntése volt, h hogyan tovább. Bár nem ezt fogalmaztam meg észrevételemben, és pár okot is mondtam arra, h miért is van-tartjuk meg a "betegséget". Pedig egyszerűbb lenne nélküle.

    A témám-válaszom nem arról szólt, h miben merül ki a mester tevékenysége. Ez így is van rendjén. Az is igaz, h magunkon a legnehezebb dolgozni, ezért is fordulunk segítségért.

    Egyetértünk.

    Igaz, nadit, reikit is végeztem, de már nem használom célzottan egyiket sem. De gondolom ettől még előjön a háttérben.

     

    SziaSzia Kobold

    előzmény:
    pránahealer (101)
    2009-09-10  21:34
  21. 2009. szeptember 11. 09:46106.

    Sajnos nem tesznek...

    Gazdasági érdekek fontosabbak, mint  a környezetvédelem, az egészséges ivóvíz és az egészséges levegőminőség...

    De a vizet még meg lehet tisztítani, meg lehet bio kajákat venni, de a levegővel nem nagyon van mit tenni, sajnos.

    Hát ja, egy dolgot tehetünk, hogy tisztogatjuk magunkat mindenféle szempontból.

    De egy keveset mi is tehetünk.

    Pl. kevesebbet ülünk autóba. Ha lehet, megyünk gyalog, vagy biciklivel, és máris kevesebb a városban a légszennyezés..

    Csak hát ugye a kényelem....

    előzmény:
    pránahealer (105)
    2009-09-11  09:16
  22. 2009. szeptember 11. 09:16105.

    Igen, sajnos nagyon igazad van.

    Éppen ezért nagyon fontos manapság, hogy az emberek tudjanak valamilyen módon segíteni magukon.

    Choa Kok Sui módszerében nagyon hangsúlyos a tisztítás, megtisztulása a testünknek, a lelkünknek, a szellemünknek. 

     

    A környezetszennyezés ellen pedig reméljük tesznek azok, akiknek ez a dolguk, mi pedig segítjük őket az Ikerszív meditáción keresztül egy jó adag energiával! 

    előzmény:
    veniko7 (104)
    2009-09-11  08:53
  23. 2009. szeptember 11. 08:53104.

    Szerintem meg még a környezetszennyezés is fontos tényező, és a baj az , hogy azzal az ember nem is tud mit csinálni.

    Szóval lehet hogy önmagában a pollenek nem okoznának gondot, de a levegőben lévő szennyezések miatt összeadódnak a hatások, és a sok káros anyaggal már nem tud megbirkozni a szervezet.

    Városokban, főleg a nagyobb utak mentén többszörös határérték túllépések vannak, csak úgy látszik senki nem foglalkozik vele.

    előzmény:
    pránahealer (103)
    2009-09-10  22:50
  24. 2009. szeptember 10. 22:50103.

    Ezt nagyon szépen összeraktad. 

     

     

    "  helytelen táplálkozás, kevés mozgás, a lelki feszültségek felgyülemlése "

     

    ezek közül a harmadik a prána pszichoterápiával kitűnően fel/meg/oldható, sajnos az első kettőt egyéb úton kell orvosolni...   

    előzmény:
    csova19 (102)
    2009-09-10  21:51
  25. 2009. szeptember 10. 21:51102.
    Szia!

     

    Látom kóresetek alapján elemeztek.

     

    az allergia témához szeretnék hozzászólni.

     

    Sztem senki nem akar tudatosan beteg lenni, hogy márpedig megbetegíti magát. Allergiás vagyok, hiszem, hogy lelki eredetű betegség, valószínűnek tartom, hogy a túlérzékenységem az oka. Mert a szervezet túlreagálja a polleneket, ahogy általában bizonyos dolgokat  személy szerint túlreagálok. Azt is elképzelhetőnek tartom, hogy valaki akkor lesz allergiás, mikor nagyon offon van, tehát elege van valamiből, ahogy írtad.

     

    "és beteggé teszem magam." ez úgy gondolom, nem állja meg a helyét.- legalábbis tudati szinten nem.

     Szval ezt igy meredek sztem: " Akkor úzsgyí, beteg leszek én is...."  Mintha az allergia elhatározás kérdése lenne, vagy " tessék tessék mit kérnek, van egy kis macskaszőr allergia, meg fémallergia, én a parlagfű allergiát ajánlom.Most éppen trendi, jó vétel.... akkor kérek egy kis parlagfű allergiát...ohhh már nem is kell ez a fránya csúnya allergia, nem is olyan jó...

    Azt minek neveznéd, hogy elméletileg allergiás vagyok a pázsitfűvekre, gyakorlatilag meg nem reagálok rá? mert én nem értem. Vagy hogy évek óta tünetmentes az asztmám gyszerek nélkül.

     

    A média foglalkozik vele, és ilyenkor az allergiások tobbsége, elhiszi hogy most nagyobb a baj, és valóban erősebbek a tünetek.

    A lélek és a test összefüggésben van, a stressz, a 21. századi életmód, helytelen táplálkozás, kevés mozgás, a lelki feszültségek felgyülemlése stb ezekhez az újfajta civilizációs betegségekhez vezetnek. pl. allergia.

    Amit eszel, ahogy gondolkozol, érzel hatással van a lelkedre és általa a testedre is. Nem csak a lelket, a testet is ugyanúgy lehet mérgezni.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_226052 (99)
    2009-09-10  17:36

Címlap

top