Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Csodálatos prána gyógyítás

pránahealer
Létrehozva: 2009. augusztus 13. 11:28

Kíváncsi vagyok, olvasta-e valaki Choa Kok Sui Mester "prána gyógyítás"-ról írott könyveit.

Van aki kipróbálta a könyvekben leírt gyakorlatokat?

Esetleg végzi valaki az Ikerszív meditációt, amiről a Mester minden könyvében ír?

Szívesen beszélgetnék érdeklődő, nyitott emberekkel, akiket érdekelnek az energiák, az izgalamas dolgok, esetleg hétköznapi csodák...

Olyanok is írjanak, akik megtanulták, és alkalmazzák is a technikát.

Várom a hozzászólásokat! 

  1. 2009. szeptember 10. 21:34101.

    Üdv a csodák világában! 

    Biztosan igazad van, de azért a Mester tanításai nem merülnek ám ki az orrvérzésre, vagy az allergiában szenvedő társainkra küldött energiákban. 

    Ennél azért sokkal összetettebb.

    Remélem olvastad már Choa Kok Sui könyveit.

    Azért valld be őszintén, könnyen sikerül lebeszélni az allergiásokat a nem létező betegségükről?

    S, valóban a problémák bennünk gyökereznek, de egyedül nagyon nehéz lenne túllépni rajtuk.

    A Mester többek közt ebben is segít nekünk, akik vesszük a fáradtságot, és így is teszünk magunkért és másokért. 

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_226052 (99)
    2009-09-10  17:36
  2. 2009. szeptember 10. 20:42100.
    bakker, ezt nem én kezeltem...
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_226052 (99)
    2009-09-10  17:36
  3. Torolt_felhasznalo_226052
    Torolt_felhasznalo_226052
    2009. szeptember 10. 17:3699.

    Szia !

     

    Nagyon tekintélyes eredmény értél el. Gratulálok. A játék közbeni kissebb sérüléseket lehet energiával gyógyítani, mindegy minek nevezzük, és a módszer. A vérzés eláll tőle. Még a semmilyen beavatást sem kapott is meg tudná tenni, legfeljebb több idő lenne. Lásd az anyukákat... A másabb tüneteket is javítja, talán el is mulasztja. Mint írtad az örrvérzés... stb. De ilyenkor az okot is meg kell keresni, mert amúgy fennáll tovább is, és x idő után előjön újra ugyanaz, vagy más, de azon terület, környék felé...

     

    Alergia mint betegség, nem létezik. De a lelki dolgainkat jó réfogni a parlagfűre, cicára, stb.... Adódik ez a környezetünkből, az állami megszorítástól, külső, belső tényezőktöl..... Nem írok gyorsan, ezért nem fejtem ki, miért is nincs alergia, de már több ízben is bizonyították.  MInden esetre a külső bizonytalanság, és más események bennünk előhozzák a tüneteket. Hasonlít a náthára.... "Tehát már most elegem van az egészből," és beteggé teszem magam. Igy lenne időm megoldani a "dolgom", DE nem lesz belőle semmi.... Lesz újabb alergia.

    Másik irányból a tv, rádió szajkózza, h most szezon van...!!! Akkor úzsgyí, beteg leszek én is.... ÉS, a felelőség vállalás is eloszlik, nem is kell nekem ilyen, csak az alergia a hibás, nem én.....

     

    Ennyi jött most ki a fejemből, röviden, tömören....

    SziaSzia Kobold

    előzmény:
    zsolosz (98)
    2009-09-09  09:15
  4. 2009. szeptember 9. 09:1598.

    két kis kedvcsináló: 

     

    allergiásoknak /sajnos sok van belőlük...

     

    " KÓRESET: Légúti allergia

     

    Tizennyolc éven át légúti allergiában szenvedtem. A sűrűn előforduló allergiás rohamok egyre komolyabb problémát jelentettek számomra. Az orrváladékom zöld és véres volt, és napról napra sűrűbb lett. A dolog odáig fajult, hogy a végén már légzési nehézségeim voltak, és furcsa hangokat hallottam a mellkasomban. Amikor Alejandra Graterollal találkoztam, nagyon rossz állapotban voltam, de ő egyetlen kezeléssel meggyógyított. Tudása révén egy olyan módszert alkalmazott rajtam, amiért nem lehetek elég hálás neki. Köszönet illeti azokat a mestereket is, akik azért, hogy nekünk jobb legyen, minderre megtanították őt. Úgy legyen. "

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  5. 2009. szeptember 9. 09:1397.

    egy kis kedvcsináló: 

     

     "KÓRESET: Orrvérzés, allergiás reakció, kisebb vágások és horzsolás

     

    Hét és fél éves fiamnak három éves kora óta gyakran vérzik az orra. Átlagosan 15-20 percig tart, mire jégtömlővel és orrcsiptetővel megállítjuk a vérzést.

    Ilyen orrvérzés történt egy nappal azután, hogy elvégeztem Choa Kok Sui mester prána gyógyítói tanfolyamát. Gyorsan kapcsoltam, és az ajna csakra helyi seprését máris a gyakorlatban próbáltam ki. Mindenki ámulatára a vérzés már három seprő mozdulat után elállt. Még legalább egy tucat hasonló mozdulatot végeztem ugyanott, majd energiafeltöltés következett egy kevés fehér pránával. Attól a naptól kezdve a fiam alaposan megritkult orrvérzéseit hasonló technikával kezelem, ám színes pránát használok, ami nyilván lecsökkenti a gyógyulás időtartamát.

    Más élményeim is vannak hasonló, szinte azonnal bekövetkező gyógyulásokról. Ezek azokból az iskolákból származnak, ahol oktattam. Ezeken a helyeken mindennaposak a vágások, horzsolások, allergiás reakciók, különböző fájdalmak és húzódások. Egyszer egy hét éves lány lett allergiás a sminkjére egy iskolai hangversenyen. Bár a sminket már fél órával azelőtt lemosta, hogy megkeresett, az arca, a szemei és a nyaka még mindig be volt dagadva, viszketett és fájt. A pásztázásnál az érintett területek forrók és durva tapintásúak voltak. Ezeken a területeken haladéktalanul helyi seprést végeztem világos-fehéres zölddel és világos-fehéres kékkel. A duzzadás és a püffedtség egy perc alatt lelappadt. A seprést addig folytattam, amíg ki nem tisztítottam az érintett területeket. Az arc és a nyak visszanyerte eredeti színét. A beteg úgy távozott, mintha mi sem történt volna.

    Arra is rájöttem, hogy a kisebb vágások és horzsolások esetén a felsőfokú prána gyógyítás csodákra képes, ha vérzés- és fájdalomcsillapításra van szükség.

    Valamennyi betegem közül, akiket gyógyítottam, a gyerekek bizonyultak a legfogékonyabbnak, kortól függetlenül. "

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  6. 2009. szeptember 8. 21:4896.

    most látom! 

    végre lesz szép új könyvem!   

    előzmény:
    pránahealer (92)
    2009-09-03  10:02
  7. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2009. szeptember 6. 12:4795.

    Igen vannak,akik nem hisznek "ilyenekben".

    Ilyenkor felajánlok  egy próbakezelést,hogy az illető megtapasztalhassa a hatást,vagy a kezelés közben fellépő érzeteket.

    Aztán,hogy elfogadja e,az már az ő döntése.Mindenki halad a maga útján és eldöntheti vesz e igénybe valamilyen segítséget, támogatást az élete során,vagy nem.

    előzmény:
    zsolosz (94)
    2009-09-04  10:50
  8. 2009. szeptember 4. 10:5094.

    igen, ez érdekes, az allergiámat egy pillanat alatt sikerült nekem is megoldanom... 

    de például sok szomszédom erőteljesen tüsszög és fújja az orrát /rossz hallgatni őket /, de ők azt mondják: nem hisznek "ilyenekben"... 

    ők tudják. 

    én is nagyon sűrűn használom a pránát, például az idős szüleimet rendszeresen kezelem, mindig előkerül valami körülöttük.  

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_302508 (93)
    2009-09-04  07:52
  9. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2009. szeptember 4. 07:5293.

    Hasznos könyv,meg a hozzá kapcsolódó tanfolyam is.

    Az alaptechnikával is erdeményesen kezelhető sok problámás eset.

    Pl. korunk népbetegségét,az allergiát néhány hetes kezeléssel  meg tudtam szüntetni.Ma már a haladó szintekkel,rövidebb idő alatt is megy.

    előzmény:
    pránahealer (92)
    2009-09-03  10:02
  10. 2009. szeptember 3. 10:0292.

    Jóhírem van azoknak akik szeretnék elolvasni Choa Mester alapkönyvét, szeptember végén, október elején újra kapható lesz:

    "Csodák a prána gyógyítással" címmel.  

    előzmény:
    pránahealer (1)
    2009-08-13  11:28
  11. 2009. augusztus 31. 22:4991.

      

     

    előzmény:
    pránahealer (1)
    2009-08-13  11:28
  12. 2009. augusztus 26. 13:4490.

    A Mester által leírtak alapján, olvasva a könyvet, s mechanikusan követve az ott írt utasításokat, bármely átlagos képességű felnőtt ember képes eredményeket elérni vele.

     

    Érdemes kipróbálni. 

    előzmény:
    pránahealer (89)
    2009-08-26  13:29
  13. 2009. augusztus 26. 13:2989.

    ... az energia test részei: az úgynevezett csakrák/forgó_örvénylő energia központok/, amelyek felveszik az életenergiát, s a meridiánok/csatornák amin keresztül a test minden részébe el tud áramolni az életerő.

     

    A csakrák a fizikai szerveinkel állnak kapcsolatban, és töltik fel energiával. 

     

    A betegségek /néhány kivételtől eltekintve pl.kartörés/ mindig az energia testből indulnak ki.  Ebből következtethető, ha valaki tudja alkalmazni a prána gyógyítás technikáit, az megelőzheti a betegségek kialakulását.

     

    Mind a fizikai, mind a pszichés betegségek lenyomata megtalálható az aurában. Ez azt jelenti, hogy mindkét esetben eredményesen alkalmazható a módszer.  

    előzmény:
    pránahealer (88)
    2009-08-26  12:45
  14. 2009. augusztus 26. 12:4588.

    Néhány szóban a prána gyógyítás alapjairól:

     

    abból indul ki, hogy az emberi test része az aurának is nevezett energia test, amely szoros együttműködésben oda-vissza hatást fejt ki egymásra a fizikai testünkel.

     

    Ezt az aurát/energia testet már 1939-óta tudják fényképezni is,

    a Kirlian házaspár jóvoltából. Bizonyára sokan hallottak már erről, bár többen tagadják /vagy csak nem tudják elképzelni/, hogy nekik is lenne ilyen... 

     

    Ebben az energia testben zajló folyamatokat vizsgálta ki Choa Kok Sui Mester és az ő segítői társai.

    Kikísérletezték, hogyan lehet megfelelően megtisztítani és életenergiával feltölteni a problémás területeket, vagy esetleg az egész aurát.

     

    Néhány elméletet már korábban leírtak mások /hiszen ez a tudás szinte egyidős az emberiséggel/, de sokat a Mester fedezett fel újra. 

     

    Korábban ez a tudás néhány "kivételezett" emberé volt, manapság szinte bárki megtanulhatja, aki szeretné.

     

    folyt.köv.  

     

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  15. 2009. augusztus 23. 14:1487.

    az idézet ezekkel a sorokkal zárul:

     

     Boldog vagyok, hogy ezzel a meditációval ilyen hihetetlen élményeket élhetek át, és remélem, a későbbiekben még többet fogok. Amit azonban minden másnál többre értékelek, az a szeretetnek, a harmóniának és a jóakaratnak a hihetetlenül csodálatos érzése, amit e fantasztikus meditáció rendszeres gyakorlása ad meg nekem.

     
    előzmény:
    pránahealer (86)
    2009-08-23  14:11
  16. 2009. augusztus 23. 14:1186.

    Az Ikerszív meditáció könnyebb megértéséhez egy gondolat:

     

     

     Kérdés: Mi volt az első élménye az ikerszív meditációval kapcsolatban? 

    Válasz: Az ikerszív meditációt 1994-ben ismertem meg, amikor az Institute for Inner Studies-ban elvégeztem Choa Kok Sui prána gyógyítói tanfolyamát. Első alkalommal sok tanfolyamtársamnak hihetetlen élményei voltak. Ragyogó fehér fényt láttak, meg mindenféle színeket. Én ehhez képest SEMMIT. Képzelheti, milyen érzés lehetett, hogy kimaradtam az élményből. Viszont bíztam az instruktorom szavában, és folytattam a meditálást.
    K: Hogyan változtatta meg ez a meditáció az életét és a tudatát?
    V: Amikor rászoktattam magamat, hogy önállóan is rendszeresen meditáljak, észrevettem bizonyos változásokat az életemben. Csupa olyan változás, amit a tanfolyam előtt, amikor mindig magamra figyeltem, soha nem tapasztaltam. Az első és talán legfontosabb változás abban mutatkozott meg, ahogy az emberekre reagáltam. Azelőtt gyanakvó voltam másokkal szemben, és kisebb-nagyobb agresszivitással kezeltem őket. Újabban azonban azt kezdtem észrevenni, hogy nyitottabb vagyok az emberek felé, és egyre toleránsabban viszonyulok a viselkedésükhöz. Végül rájöttem arra, hogy teljesen félreértettem a meditáció lényegét. A meditációnak ugyanis nem az a lényege, hogy a meditálót hihetetlen telepatikus bűvészmutatványokkal kápráztassa el, hanem az, hogy minél nagyobb szeretetre tegye képessé. 

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  17. 2009. augusztus 21. 20:4385.
    Mutasson nekem valaki még pár fickót Jézuson kívül, aki a Hawkins-féle skála szerint szintén 1000-en kalibrálható. 
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_179052 (72)
    2009-08-20  14:54
  18. 2009. augusztus 21. 10:0984.

     

    " Tüdőgyulladás; hátfájás; stressz és feszültség

    Fiatal korom óta visszatérő hátfájásaim voltak. Akkoriban sok stressz ért, és sokszor feszült voltam. Tüdőgyulladásom miatt orvoshoz kellett mennem.
    Egyúttal prána kezelésre is elmentem, öt nap alatt háromszor. A hátfájásomat, a stresszes feszültségemet és a tüdőgyulladásomat Victor Longoria Úr kezelte. Azóta teljesen elmúlt a hátfájásom, enyhültek a légzési problémáim, és csökkent bennem a stresszes feszültség. A következő néhány alkalommal Longoria Úr csak a tüdőgyulladásommal foglalkozott. Három kezelés után teljesen felépültem, és nagyon jól érzem magam.
    Köszönet a prána gyógyításnak, ami az egészség visszaszerzésének leggyorsabb módja.
    (Aláírás) Monica Lozano Garza "

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  19. 2009. augusztus 21. 10:0783.

    a magyar esetek előkerüléséig írok külföldit, ez nem egy tüsszentés... :

     

    agydaganat

     

    " Két évvel ezelőtt kétszer is iszonyatos fejgörcseim voltak. Remegtek a karjaim és a kezeim. Nem tudtam semmit megfogni velük, és a remegést sem tudtam megállítani. Az éjszakáim is nyugtalanok voltak. 

    Elmentem egy idegsebészhez egy közkórházba. A CT-vizsgálat megállapította, hogy agydaganatom van. 1997. május 26-ra be akartak írni műtétre, de ezt nem vállaltam. Elhatároztam, hogy inkább az alternatív gyógymódokkal próbálkozom.
    A prána kezeléseket 1997. május 6-án kezdtük el Dr. Domingo Garcia Hernandezzel, aki megállapította, hogy az agyam bal oldali részén súlyos vértolulás lépett fel. Egy hónap leforgása alatt tíz prána kezelésen vettem részt: az első két hétben heti három alkalommal, a második két hétben heti két alkalommal. A tünetek a gyógyítás első hete után megszűntek.
    Egy hónappal a prána kezelés után újabb CT-vizsgálatot végeztek. A felvételek azt mutatták, hogy a daganat csaknem teljesen eltűnt. Ezért a műtétet fél évvel elhalasztották, ami alatt — a daganat teljes visszafejlődéséig — további prána kezelésre jártam.
    Minden hálám a prána gyógyításé. Ennek az alternatív gyógymódnak köszönhetem, hogy ma ismét normális életet élhetek, és nem kell egy olyan műtétet vállalnom, amely nem kevés kockázatot rejt magában.
    (Aláírás) Maria de la Luz Bautista Rivera "

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  20. 2009. augusztus 20. 15:5882.

    Várunk szeretettel máskor is, Veled együtt színes a topic! 

     

      

     

    Isten őrizz, hogy kirúgjuk az orvosokat, csak átképezzük őket prána gyógyítóknak!  

     

    Biztos olvastad a kettes pontot is, remélem az egyesnél nem kaptál szívgörcsöt. 

     

    Ez így szól:

     2. A PRÁNA GYÓGYÍTÓK NEM ORVOSOK, DE AZ ORVOSOK LEHETNEK PRÁNA GYÓGYÍTÓK

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_179052 (80)
    2009-08-20  15:45
  21. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2009. augusztus 20. 15:4881.

     

    Na jó...majd még figyelem a topikot, mert kíváncsi vagyok a gyógyultakra...

     

    További szép napokat!

    előzmény:
    zsolosz (78)
    2009-08-20  15:39
  22. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2009. augusztus 20. 15:4580.

    Na neeeee......

     

    Ha akkora gyógyító lenne, akkor már a csapból is ez folyna, tömegek zarándokolnának hozzá, kérnék a bebocsáttatást és gyógyítást...nem?

     

    Reméljük, Magyarországon is annyian meggyógyulnak, hogy pár éven belül orvosokra nem is magyon lesz szükség.

     

    Addig viszont...maradnak a szkeptikusok...és olykor a felháborodottak...egyelőre még jogosan.

     

    Figyelek ám nagyon,  elsősorban a gyógyultak véleménye és élménybeszámolója érdekelne...de nincs valami nagy tolongás.

     

     

    előzmény:
    pránahealer (75)
    2009-08-20  15:20
  23. 2009. augusztus 20. 15:4279.

    egy külföldi természetgyógyász véleménye, aki tanulta a pránát /vajon igazat mond? 

     

     " Mivel munkámat a test-lélek-szellem hármasának jegyében végzem, érdekes megfigyelnem, hogyan illeszkedik az egészbe a prána gyógyítás. 

    Amióta elvégeztem a prána gyógyítói tanfolyamot, a betegeimmel rövidebb idő alatt hatékonyabban tudok foglalkozni. Azelőtt jobbára a megérzéseimre hallgattam, és gyakran azt sem tudtam, mitől és hogyan megy végbe pontosan a gyógyulás. Ma már ismerem a működését, és tudom, hogy speciális esetekben mi a teendőm. Azelőtt gyakran az volt az érzésem, hogy gyógyítói tevékenységem csak olyan betegekre korlátozódik, akiknek valamilyen fájdalmuk van, de ma már azt hiszem, a prána gyógyításnak korlátlanok a lehetőségei. A tanfolyam előtt nagyon kimerült voltam, és alig vártam, hogy szabadságot vehessek ki. A prána gyógyítás megismertetett azokkal az egyszerű és gyakorlati módszerekkel, amelyekkel karban tarthatom magamat mint gyógyítót és terapeutát.
    Mielőtt a prána gyógyítás része lett az életemnek, gyakran úgy éreztem, hogy egyedül dolgozom. Ma azonban „összeálltam az égiekkel”. Találónak tartom ezt a kifejezést. Ugyanis valóban érzem az isteni kapcsolatot, ugyanakkor az intelligenciámra is számíthatok, például a színek megválasztásánál. A kezeléseket rendszerint a prána gyógyítás tetőzi be. Ennél erőteljesebb gyógyító művészettel még sohasem találkoztam. "

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  24. 2009. augusztus 20. 15:3978.
    nem kapol levegőt? 
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_179052 (76)
    2009-08-20  15:33
  25. 2009. augusztus 20. 15:3777.

    nagyon jó, és helytálló a hetvenes történet!!! 

     

    sokan tanulhatunk belőle... 

    előzmény:
    pránahealer (70)
    2009-08-20  14:06

Címlap

top