Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Csodálatos prána gyógyítás

pránahealer
Létrehozva: 2009. augusztus 13. 11:28

Kíváncsi vagyok, olvasta-e valaki Choa Kok Sui Mester "prána gyógyítás"-ról írott könyveit.

Van aki kipróbálta a könyvekben leírt gyakorlatokat?

Esetleg végzi valaki az Ikerszív meditációt, amiről a Mester minden könyvében ír?

Szívesen beszélgetnék érdeklődő, nyitott emberekkel, akiket érdekelnek az energiák, az izgalamas dolgok, esetleg hétköznapi csodák...

Olyanok is írjanak, akik megtanulták, és alkalmazzák is a technikát.

Várom a hozzászólásokat! 

  1. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2009. augusztus 20. 15:3376.
    előzmény:
    veniko7 (74)
    2009-08-20  15:10
  2. 2009. augusztus 20. 15:2075.

    Őszintén bevallom Neked, 5 évvel ezelőtt még én is csak Jézusról hallottam ebben a témakörben...

    Azonban fejlődni nem szégyen. 

    Szerintem érdemes lenne egy kicsit jobban utána olvasnod /mielőtt vitába bonyolódunk ebben a témában/, a világháló nagy segítségedre lehet ebben. 

    Elegendő mennyiségű anyag van fenn a neten ennek eldöntésére.

    Nem én találtam ki, hogy a 21. század egyik legelismertebb gyógyítója a Mester, még ha ez a kifejezés a Te szótáradban csak 1 valakire igaz.

     

    Nem gondolom, hogy Jézus létezése kizárná azt hogy hozzá hasonlóan másnak is fontos szerepe lehet az emberiség történetében, ebben a témakörben. 

    S Ők nem versenytársai egymásnak... 

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_179052 (72)
    2009-08-20  14:54
  3. 2009. augusztus 20. 15:1074.

    Nem, nemcsak Jézus van.

    Nagyon sok Mester van, akkor is, ha esetleg Te csak Jézust ismered, vagy csak róla hallottál.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_179052 (72)
    2009-08-20  14:54
  4. 2009. augusztus 20. 15:0973.

    Ja jó lenne ha igy lenne, de nem igy van.

    Sőt, az egészség a legnagyobb üzlet.

    Meg lehet nézni a gyógyszergyárakat, csak valószínű nem látsz bele, mik történnek azon a vonalon....

    A másik meg, hogy és akkor az orvosok se kérjenek pénzt? Nekik is meg kell valamiből élni, szóval azért ez nehéz kérdés, nem lehet igy leegyszerűsíteni szerintem.

    És légy nyugodt, hogy a gyógyszergyárak is ugyanúgy "átvágnak", mint ahogy esetleg egyes "természetgyógyászok"....

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_179052 (71)
    2009-08-20  14:49
  5. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2009. augusztus 20. 14:5472.

    Semmilyen hozzászólás nem ihletett.

    De csodás gyógyító erő, mester elnevezés...erről mindenkinek JÉZUS jut eszébe, és nem Choa K. S.

     

     

    előzmény:
    pránahealer (68)
    2009-08-20  13:12
  6. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2009. augusztus 20. 14:4971.

    Tisztában vagyok vele, hogy Magyarországon /és az egész világon/ csak az orvosok gyógyíthatnak. Ezzel az nincs tisztában, aki elmegy egy olyan emberhez, akinek semmilyen végzettsége nincs, csak jó szövege és hatalmas üzleti érzéke...

     

    Ha pedig úgy érzi valak, akit te mesternek nevezel, hogy pozitív energiákat tud mozgosítani, és esetleg ezzel segítene, akkor azért ne kérjen pénzt...mert AZ EGÉSZSÉG NEM ÜZLET. 

    előzmény:
    pránahealer (67)
    2009-08-20  13:08
  7. 2009. augusztus 20. 14:0670.

    Én pedig okulásként mindannyiunknak, egy nagyon régi történetet ollóztam a Mester könyvéből:

     

     

     

     Élt egyszer Kínában egy dharmamester, akit Fo Yin mesternek hívtak.

    Dharma aztjelenti: „igazság” vagy „tanítás”.

    Ennek a dharmamestemek volt egy barátja, Su Dong Po (i. sz. 1037—1101), egy rossz hírű költő, aki hírhedt volt gorombaságáról és rámenősségéről.

    Egy nap a költő leült és megpróbált Buddhához hasonlítani. Megkérdezte a dharmamestert: „Kire hasonlítok?” „Buddhára hasonlítasz” — felelte Fo Yin mester.

    Aztán a költő azt mondta: „Tudod, hogy te mire hasonlítasz? Úgy nézel ki, mint egy rakás szemét!” A kínaiak már évezredek óta használták ezt a szót, még mielőtt az amerikaiak megalkották volna. A dharmamester egyáltalán nem háborodott fel.

    Még mindig mosolygott. A költő nem tudta ezt mire vélni, és megkérdezte: „Hogyhogy nem vagy dühös?”

    A szerzetes azt mondta: „Mert az az ember, aki megtapasztalja saját Buddha-természetét, mindenkiben Buddha természetet látja. Az az ember viszont, aki tele van szeméttel, mindenkit egy rakás szemétnek lát.” 

     

    * Fo Yin dharmamesternek a hírhedt költővel, Su Dong Póval folytatott beszélgetéséből (i. sz. 1037—]1101). 

     

     

    Akinek nem inge, nem veszi magára.  

    előzmény:
    pránahealer (1)
    2009-08-13  11:28
  8. 2009. augusztus 20. 13:3969.

    egy érdes írást osztanék meg veletek,

    egy prána kezelésről /nem rövid/: 

     

     

     1996 júliusában egy trombocitózis nevű ritka vérbetegséget fedeztek fel rajtam. Ennek a betegségnek sokféle tünete van, a legveszélyesebb azonban az, hogy egymilliónál is magasabbra nő a vérlemezkék száma, és ez szív- rohamot vagy agyvérzést okozhat. Ezenkívül rendkívüli fáradékonyságot, szívdobogás-érzést és légzési zavarokat tapasztaltam, továbbá bedagadt a lábam és a bokám. 

    A vérlemezkék számának csökkentése érdekében egy kísérleti gyógyszerrel próbálkoztak rajtam. Három napig kórházban feküdtem, ahol különféle vizsgálatokkal — p1. a fehérvérűség kiszűrésére szolgáló csontvelő-vizsgálattal
    — próbálták megállapítani a betegség okát.

    Sikertelenül.


    Már hat hete jártam onkológusokhoz, a vérlemezke-számom állandóan ingadozott, és pocsékul éreztem magam.

    Ekkor olvastam Stephen Co működéséről egy női magazinban. A cikk arról szólt, hogy hogyan gyógyított meg Stephen egy fiatalasszonyt, akinek csaknem ugyanaz volt a problémája, mint nekem.

    Kaptam az alkalmon, és felhívtam Stephen kaliforniai irodáját, ahol megtudtam, hogy 1997. február 8-án és 9-én egy prána gyógyítói műhelyt vezet St. Louisban. Bár azelőtt soha nem hallottam a prána gyógyításról, és fogalmam sem volt arról, hogy mire számíthatok, az volt a határozott érzésem, hogy feltétlenül el kell mennem hozzá.
    A betegségem kialakulása előtt a mindennapjaimat fájdalom és ingerültség jellemezte. Február 9-én, egy vasárnapi napon azonban egyszer s mindenkorra megváltozott az életem.

    Olyan tisztán és élesen emlékszem rá, mintha tegnap történt volna. Maga a gyógyítás nem tartott tovább egy óránál. Jó ideig azt éreztem, hogy hatalmas erő járja át a testemet. Stephen fogta a kezemet, és azt mondogatta, hogy engedjem el magam.

    Végül vakító fehér fényt éreztem az egész testemben, ami olyan erővel világosított meg, hogy úgy éreztem, fel tudnék emelkedni egészen a mennyezetig.

    Hihetetlen volt.

    A kezelés hatására azon nyomban jól éreztem magam, és a béke, a hála, a boldogság és a teljes felszabadultság érzése fogott el.
    A repülőtérre késve tudtam csak elindulni, és majdnem lekéstem a milwaukee-i járatot St. Louisból. Szabályosan futnom kellett, hogy odaérjek.

     

    Amikor végre lehuppanhattam a helyemre, azonnal folyni kezdtek a könnyeim, mert rájöttem, hogy teljesen elmúlt a fáradtságom, és csodálatosan érzem magam.

    A nap folyamán ez az érzés csak tovább erősödött bennem, és a vérbetegségem valamennyi tünete megszűnt.

    Amikor a kezelés után felkerestem az onkológusomat, a vérlemezke-számom még nem mutatott változást.

    A következő látogatás alkalmával azonban némileg csökkent, és amikor utoljára voltam nála, már ismét a normális tartományban mozgott. A gyógyszeradagomat is a felére csökkentettem.

    Az eredményeket látva a háziorvosom igencsak meglepődött.

    De nemcsak ő, hanem a fogorvosom is, a szokásos féléves kontrollon, hiszen a beteg fogínyem szintén teljesen meggyógyult. Azóta elolvastam a prána gyógyításról szóló könyvet, naponta elmondom a benne található imákat, és gyakorlom az ikerszív meditációt a kazetta segítségével. Ma már Úgy látom, hogy a vérbetegségem mentális eredetű volt, amely azért alakult ki, mert állandóan ingerült és sértődött voltam, és negatívan szemléltem a világot.

     

    Még soha nem éreztem jobban magam az életemben, mint most, sem fizikailag, sem lelkileg. Azóta folyamatosan javul a fizikai, szellemi és lelkiállapotom. Visszamentem a prána gyógyítói műhelybe is, ahol köszönetet mondtam Stephen Conak azért, amivel megajándékozott: az új életemért, amelyet immár szeretet, öröm, béke és egészség övez.

     

    Rájöttem, hogy ezt az isteni ajándékot nekem is szeretettel kell viszonoznom. Stephen képes volt arra, hogy megszabadítson a fájdalmaimtól, és elindított a gyógyulás útján. És hálával tartozom a mi Urunknak és Megváltónknak is, hiszen nélküle ez az áldás nem lett volna lehetséges.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  9. 2009. augusztus 20. 13:1268.

    Ha jól látom a Jézusi felvetésed a 61-es hozzászólás ihlette?

     

    Ő szerintem nem a "prána gyógyítás" tanításaira hivatkozik...  

    előzmény:
    pránahealer (67)
    2009-08-20  13:08
  10. 2009. augusztus 20. 13:0867.

    Drága natasa k!

     

    Ne haragudj meg, de alapvető dolgokkal nem vagy tisztában...

    Ez egy kötelező tétel, amit szerintem minden természetes állapotjavító kezelésnél meg kell jegyezni. 

    Magyarországon csak orvosok gyógyíthatnak a törvények szerint.

    Ezt nem tudtad?????? 

     

    a 2. felvetésed olyan naiv, hogy nem is szeretnék rá reagálni...  

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_179052 (66)
    2009-08-20  12:01
  11. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2009. augusztus 20. 12:0166.

    Na-na, azért ettel vigyázzunk. TERMÉSZETESEN az egészség a legfontosabb, de...

     

    1. Ha elkerülte volna a figyelmeteket a honlapon olvasható nem éppen apró betűs rész:


    A Prána Gyógyítás Alapelvei 1. A PRÁNA GYÓGYÍTÁSNAK NEM CÉLJA, HOGY A HAGYOMÁNYOS GYÓGYÍTÁST FELVÁLTSA, CSUPÁN KIEGÉSZÍTI AZT. HA A TÜNETEK NEMVAGY SÚLYOS BETEGSÉGRŐL VAN SZÓ, FORDULJUNK AZONNALORVOSHOZ – És EGY KÉPZETT PRÁNA GYÓGYÍTÓHOZ. SZÜNNEK

     

    TEHÁT: önmagában nem gyógyít, nem vállalja fel, akkor mire az a nagy lehúzás???

     

    2. Nem igazán tetszenek a Jézust játszó emberek. De ha már eröltetik, akkor tegyék azt INGYEN. Mondjuk egy nagy réten, hogy ne kelljen villanyszámlát meg benzint fizetni.

     

     

    előzmény:
    zsolosz (62)
    2009-08-19  23:45
  12. 2009. augusztus 20. 10:1165.

    én ezt inkább "kirohanás"-nak nevezném...

     

    látod-látod, ahol "csak" a szemed világát kaphatod vissza ott is kellett egy huszast csengetni,

    itt ahol szinte minden bajodon tudsz enyhíteni, a dupláját...

     

    az meg, hogy megéri-e vagy nem, azt meg sem fogjátok tudni,

    mert ha már előtte megkérdőjelezitek az ellenértéket, akkor biztos nem fogtok eljutni egy ilyen tanfolyamra...

     

    ez meg az én véleményem  

     

       

    előzmény:
    veniko7 (64)
    2009-08-20  00:22
  13. 2009. augusztus 20. 00:2264.

    Nem tudom, miért kell igy támadni.

    Ez volt egy vélemény, ennyi.

    Különben igen, Leonál is kellett fizetni, feleennyit....

    És lehet hogy egy tanfolyam után majd rájövök, hogy tényleg nem volt sok és megérte, de pont amig nem tudom, hogy mi "jár" érte, miért ne gondolhatnám, hogy sok?

     

    előzmény:
    zsolosz (62)
    2009-08-19  23:45
  14. 2009. augusztus 19. 23:5263.
    arra azért befizetnék, hogy azok akik még az energia test/aura létezését is vitatják, egyéb dolgokról nem is beszélve, mire mennének a módszerrel... 
    előzmény:
    vadtehén (61)
    2009-08-19  22:51
  15. 2009. augusztus 19. 23:4562.

    natasa, veniko

    nektek mennyit érne az egészségetek?

     

    látásprobléma, allergia, tüdőgyuszi, stb.

     

    ha mindenféle testi tüneteden tudsz enyhíteni egy ilyen hétvége után, az is sok?

     

    a látó tanfolyamon a leo ingyér adta a tudását?

     

    felhívnám a figyelmeteket, hogy nem a sarki fűszeres gyuszi bá adja át tapasztalatait, hanem a világon mindenfelé ismert és elismert természetgyógyász...

     

    szerintem pénzben nem kifejezhető az érték.

     

    nem beszélve arról, hogy ez egy nemzetközi rendszer részeként a sógoroknál kb a duplájába kerül /pedig náluk a benzin, a kaja, és a ruha is olcsóbb mint nálunk... 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  16. 2009. augusztus 19. 22:5161.
    Ebben az országban úgy van kitalálva a gyógyítós-energiás téma, hogy jól letejelsz a nagyokosoknak, megveszed százezrekért a bárcát, és tovább propagálod, és fejsz másokat, mint bárcás gyógyító. Bocs, durva voltam, de ha Jézushoz fordulsz, megkapsz Tőle ingyen bármit, csak teljesen Rá kell bízd magad. Őt képzeld magad elé, hogy meggyógyít pl. Teljesen oké módszer. A lényeg, ami a gondolataidban lejátszódik, plusz a hála és az öröm.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  17. 2009. augusztus 19. 22:2060.
    No, ez majdnem kiverte a biztosítékot.
    előzmény:
    pránahealer (59)
    2009-08-19  22:13
  18. 2009. augusztus 19. 22:1359.

    Nem ismertek valamit, de sokalljátok az árát...

    A természet ajándéka?

    Akkor miért nem használjátok.

    Az energia ingyen van..., de a technika, amely mögött hatalmas munka van, az már nem.

    Arcátlanság?

    Szerintetek.

    Szívesebben letöltenétek ingyen a netről, vagy lemásolnátok?

    Ez biztos nem lenne az... 

    Ti itt éltek a földön?

    Hány olyan találmányt /amelyek mind a természet ajándékai/ használtok ingyen? Egyelőre a levegőn kívül nem sok ilyen jut eszembe...

    De például a vízért már bőven kell fizetni, nem beszélve a különféle ásványkincsekről, vagy a fákról... stb. 

     

    Nem szeretnék senkit megbántani senkit, de olyasvalamiről ítéletet hozni, aminek még csak a nevét hallottátok, több mint vakmerőség...

     

     

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_179052 (57)
    2009-08-19  17:16
  19. 2009. augusztus 19. 19:2458.

    Hát ebben sajnos egyetértek.

    Akkor vedd és használd!

    Különben voltam nemrég kirándulni az erdőben és rengeteg szeder volt. Ettem egy csomót.

    De ki lehet menni a piacra is, és ott is lehet venni, de érdekes, hogy ott is pénzbe kerül, pedig az is a természet ajándéka....

    Hát igy működik ez a világ....

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_179052 (57)
    2009-08-19  17:16
  20. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2009. augusztus 19. 17:1657.

    Nem kritizáltam, mert nem ismerem.

     

    Viszont azt látom, hogy arcátlan összegeket kérnek el, 2 nap tanfolyam 40 ezerért olyasmiért, ami elvileg a természet ajándéka?

     

    Ejnye.

    előzmény:
    veniko7 (55)
    2009-08-19  15:34
  21. 2009. augusztus 19. 17:0156.

    tényleg Te itt vagy, mint kezelt páciens...

    viszont az is igaz, Te magadat kezelted, az nem ér...   

    ... biztos ez lesz a következő kifogás...  

    előzmény:
    veniko7 (55)
    2009-08-19  15:34
  22. 2009. augusztus 19. 15:3455.

    Hát nem mondanám, hogy gyógyult vagyok.

    Nem akarom sem védeni a módszert, sem támadni (tekintve, hogy annyira nem ismerem, nem voltam tanfolyamon se , meg semmi), de annyit el tudok mondani, hogy én kipróbáltam, lényegében könyv alapján, illetve egy másik tanfolyamon tanultam, ahol nem ez volt a lényyeg, és csak egy nagyon-nagyon kis szeletkét tanultunk (szerintem) belőle.

    Na csináltam a gyakorlatot, és a látásomban minőségi javulás jelentkezett!

    Szóval szerintem van benne valami, az tuti, és szerintem ha valamiről rosszat mondasz, akkor előbb próbáld ki, és ha nem válik be, na akkor lehet kritizálni. Addig nem igazán érthető, hogy mire alapozod....

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_179052 (53)
    2009-08-19  09:10
  23. 2009. augusztus 19. 15:1654.
    Miért nekik jobban el fogod hinni, hogy így sikerült megszabadulniuk a bajaiktól, mint akik a web-re írták? 
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_179052 (53)
    2009-08-19  09:10
  24. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2009. augusztus 19. 09:1053.

    Szinte gondoltam.

     

    Na, gyógyultak, írjatok!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! 

    előzmény:
    pránahealer (52)
    2009-08-18  16:21
  25. 2009. augusztus 18. 16:2152.
    Hegyikristályokat, ami speciális csiszolással rendelkezik, és kifejezetten a Mester utasításai szerint készülnek, a kristálygyógyítás tanfolyam keretein belül lehet megvásárolni.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_179052 (50)
    2009-08-18  14:42

Címlap

top