Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Utónév-tár

mya29
Létrehozva: 2009. július 13. 14:15

Sziasztok!

 

 

Van már pár ilyen topik, de arra gondoltam, hogy jó lenne összehozni egy aktívabbat az utónevekről!

 

Neked mi a keresztneved? Tetszik, hogy a szüleid ezt választották? A gyermekednek melyik nevet adnád/adtad? Van olyan név amitől feláll a szőr a hátadon?

 

Tárgyaljuk ki a témát!

  1. 2009. július 19. 14:56176.
    Hát, Szisza, éppen ezt írtam én is!!!! Hogy mikor a mai kicsik felnőnek, már megszokottak lesznek ezek a nevek. Azonkívül, én személyesen ismerek Kitti nénit. 70 éves!!!!!
    előzmény:
    Szisza85 (174)
    2009-07-19  14:50
  2. 2009. július 19. 14:54175.
    HA már olyan szépen kifejtetted a véleményed,akkor leírhatnád, hogy egy olyan anyuka aki Ilona-t ad, és nem ilyen "kihívó" neveket, az mit tud adni???????? Mennyivel többet mint mondjuk Hha akinek bár Dzsennifer a lánya, de már így is rengeteg mindent adott neki, pl:otthont.......(ugyanis örökbefogadta Dzsennit))
    előzmény:
    brecky (173)
    2009-07-19  14:41
  3. 2009. július 19. 14:50174.

    Én nem szeretem, amikor azzal szoktak jönni egy névvel kapcsolatban, hogy dehát hogy fog már hangzani ha vezérigazgató/sebész professzor/híres-neves jogász lesz.... (mellesleg miért kellene minden gyereknek ennek lennie majd? na mindegy....) na meg a másik, hogy fog hangzani majd néniként, bácsiként.... komolyan mondom, akkor legyen minden gyerek Mária meg István, mert a Mari nénit és a Pista bácsit már mindenki úgy megszokta?.....

     

    Mellesleg elég gáz ha valakit a neve alapján ítélnek meg a "képességeiről".... 

    előzmény:
    anik4 (172)
    2009-07-19  14:41
  4. 2009. július 19. 14:41173.
    Igazad van. Amit én kijelentek, az nem vélemény, hanem a totális és tökéletes igazság ! És szuper, vonjunk be másokat is, úgy látom, egyedül kevés vagy megvédeni magad... Ez egy fórum, és ha más is érintve vagy sértve érzi magát, nyilván reagál anélkül is, hogy figyelmeztetnéd erre...
    előzmény:
    anik4 (171)
    2009-07-19  14:38
  5. 2009. július 19. 14:41172.
    A Mészáros Panni példához annyit hozzáfűznék, hogy mikorra Mészáros Panni ügyvezető lesz, addigra a vezérigazgató is Horváth Lili, vagy Kovács Dorián lesz.... És nem Varga Dezső.....Erre is kell gondolni.... Amúgy már a mai 20-as korosztály is mire idős lesz, tetováltak lesznek, stb....
    előzmény:
    Vivim9 (170)
    2009-07-19  14:34
  6. 2009. július 19. 14:38171.
    Hiába próbálod előadni azt, hogy te vagy a szuperintelligens nő, én meg a parasz picsa, kiváncsi vagyok más anyukák akik különleges nevet adtak a gyereküknek, hogyan fognak reagálni a véleményedre. (aki nem olvasta, olvassa el:163-as hsz). És az nem vélemény, ha te kijelented azt: aki különleges nevet ad, az azért teszi, mert mást nem tud adni semmien szempontból........
    előzmény:
    brecky (169)
    2009-07-19  14:31
  7. 2009. július 19. 14:34170.

    az még tök oké hogy a gyerkőcöknek adják ezeket a neveket, de mikor ugyanezt kiabálják a kutyának

    pl erre példa ez a Kevin név, ami tök elterjedt, és egy kis mopsz jött velem szembe ilyen névvel

     

    de olvastam hogy magyarosítva gáz, hát szerintem is bár nem mind1ik, de ez a Dzsennifer határozottan

    nekem a HEDÖR tetszik de így leírva mekkora vicces. amúgy asszem az Erika a magyar megfelelője, ami már annyire nem pálya.

    hát én megvagyok a nevemmel

    de a saját és a párom nevét sosem adnám a gyerekemnek!!

    én ezzel állok hadilábon, mert egy sok éves hagyományt fogok 1x megtörni a párom részéről, akinek az ük apja is az volt mint ő, névileg

    na én ezzel nem értek egyet.

    sztem más ember, kapjon is más nevet!!!

     

    és sztem az is fontos hogy a vezetéknévhez jól passzoljon hangzásilag, mert egy Pál Laura elég érdekes hangzás szerintem, mint a Kovács Csaba

    nekem amúgy az Anna , Panni, Ádám, Csanád, Botond nevek jönnek be.

    és hogy csóri gyerek ne szégyellje majd 30évesen azt mondani hogy Mészáros Panni vagyok, ügyvezető  az mekkora vicces

    előzmény:
    mya29 (1)
    2009-07-13  14:15
  8. 2009. július 19. 14:31169.
    méééééééég !!!!!!!!
    előzmény:
    anik4 (167)
    2009-07-19  14:22
  9. 2009. július 19. 14:30168.

    Arról beszélek, hogy írtam egy hozzászólást, amelyben leírtam a véleményemet. Nem kell vele egyetérteni, pont azért írtam, amiért te is; ráértem. Sajnálom, hogy nem értetted meg a szarkazmust az előző hozzászólásomban, arra értettem a "példát", hogy egyszerűséged átvilágít a hozzászólásomra adott kommenteden. Lerohanó, bunkó, intoleráns. Tehát bejött az elméletem a nevekkel kapcsolatban (FURCSA neveket írtam a hsz-em elején, az Anica név mellesleg nekem is tetszik, nem is értem, miért nem vállalod fel, ha már adtad...). Az meg, hogy még hozzáírtad, hogy neked nem tetszik az Ilona név, annyira kis édes butaság, hogy muszáj reagálni rá.

     

    És vitatkozzunk tovább, ha akarsz, nagyon szórakoztató!!!

    előzmény:
    anik4 (166)
    2009-07-19  14:21
  10. 2009. július 19. 14:22167.
    Ja, és ez milyen kifejezés hogy "kihívó név"???? Kihívó egy miniszoknya, nem egy név!!!!!!!!!!!!!
    előzmény:
    anik4 (166)
    2009-07-19  14:21
  11. 2009. július 19. 14:21166.
    Milyen példáról beszélsz????Te azt mondtad, azért ad valaki különleges nevet, mert mást nem tud adni, se anyagilag, se erkölcsileg. Épp erre válaszoltam, hogy igenis minden szempontból sokat tudok adni a gyerekemnek.Amúgy manapság egy Erzsébet vagy egy Ilona "kihívóbb"(te fogalmaztad meg így) mint egy Jennifer, vagy Tifani vagy Anica......., mert manapság az ovis korosztályba szinte egyáltalán nincs "régies" nevűn gyerek.
    előzmény:
    brecky (165)
    2009-07-19  14:15
  12. 2009. július 19. 14:15165.
    Erről beszéltem :-). Minél "egyszerűbb" valaki, annál "kihívóbb" nevet választ. Köszönöm, hogy példát sem kellett felhoznom, a hozzászólásod pótolja
    előzmény:
    anik4 (164)
    2009-07-19  14:11
  13. 2009. július 19. 14:11164.
    Hát, ne haragudj, de marha nagy hülyeséget írtál!!! Az ad különleges nevet, aki mást értéket nem tud adni???????????????????????? jaj, istenem!!!!!!Az én gyerekemnek végülis már van lakása,mert ő kapja majd apósom házát. Másrészt, éppen MA mondtam az apjának, hogy szeretném már ovi elején sportolni járatni.Amúgy az Ilona meg nekem nem tetszik....Bocs......
    előzmény:
    brecky (163)
    2009-07-19  13:42
  14. 2009. július 19. 13:42163.
    Szia, az én lányom második keresztneve is Ilona, IMÁDJA és nagyon jól passzol az első keresztnevéhez (a másikon szólítjuk, de bemutatkozáskor mindig mondja mindkettőt). Barátnőm (férje angol) kislánya is Ilona (Ili) és nagyon illik hozzá! A mi eseteinkben a pozitív diszkrimináció a jellemző a gyerekek neve hallatán (milyen szép "hagyományos" nevek). Viszont azt észrevettem, (nem akarok senkit megsérteni), hogy azok adnak furcsa nevet a gyerekeiknek (pl. Andzselina Tifani- és ez egy gyerek és nem kettő...), akik mást nem nagyon tudnak, nem fognak tudni (anyagi, morális értékek) és úgy vannak vele, legalább a névválasztásnál kapjon valami különlegeset az a gyerek...
    előzmény:
    Lilka72 (130)
    2009-07-18  13:14
  15. 2009. július 19. 12:47162.
    Virág, tudom, hogy az Anica szerb név, és bár mi nem vagyunk szerbek, attól még adhatom neki én is. Bár a szüléskor is megkérdezték, hogy miért szerb nevet adok neki. Csak!!!!!!! :)Nekem van egy elég komoly betegségem, és mindig is tetszett a Jázon név( fiú név). És mikor terhes lettem megnéztem az utónévkönyvbe. És képzeljétek: a JÁzon azt jelenti: gyógyulást hozó...........
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  16. Torolt_felhasznalo_221183
    Torolt_felhasznalo_221183
    2009. július 19. 12:46161.
    Teljesen egyetértek!!!
    előzmény:
    anik4 (160)
    2009-07-19  12:41
  17. 2009. július 19. 12:41160.
    Mond meg azoknak, akik a pici faludba lelencnek hívják az örökbefogadottakat, hogy szégyeljék magukat!!!! Egy gyerek csak akkor gyerek, ha az én p.csámból esik ki??????? A legnagyobb tisztelet azoknak, akik más gyerekét sajátjukként szeretik és nevelik. És lehet hogy egy ilyen "szív szerinti" (nem vér szerinti) gyerek nem pont azt a nevet viseli ami nekünk tetszik, de minden gyerek értékes, még akkor is ha Ronáldínyó a neve....
    előzmény:
    Virág28 (153)
    2009-07-18  21:18
  18. Torolt_felhasznalo_221183
    Torolt_felhasznalo_221183
    2009. július 19. 12:36159.
    Na ez hülyén jött ki, kitörlődött valahogy néhány betű, azt akartam írni, hogy persze hogy nem vagy rosszabb anya :-))))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_221183 (158)
    2009-07-19  12:35
  19. Torolt_felhasznalo_221183
    Torolt_felhasznalo_221183
    2009. július 19. 12:35158.

    Szerintem az óvodában nem fogják bántani. A mai óvodások annyi névhez hozzá vannak szokva! A fiam csoportjában is van a Józsikától a Kevinig vagy a Zekőig és az Évától a Katicán át a Friderikáig minden, teljesen természetes neki. Az a tipikus fajta néni meg mindenért beszól, (ha van sapka, az a baj, ha nincs sapka, az a baj...) ha van türelmed meg határozottságod, akkor keményen vissza lehet szólni, ha nincs, akkor meg egyik füleden be... tudod :) ha Katalin lenne, az lenne a baj, ha meg másba nem tud belekötni, akkor az a csúcs, hogy "nem baj, a lány is ember..."

     

    Persze, hogy nem vagy banya, sőőőt! :) Te meg bámulj vissza a Pannák, Zsófik, stb. anyukáira! :)

     

    Anik4, Anica egyébként nem a Fatia Negra szeretője volt az egyik Jókai-regényben? Vagy keverem valamivel? Mert én meg Tímea vagyok - Aranyember :)

     

    Andicca, a az Aténé, Apollónia stb. szerintem nem "régóta meghonosodott, magyaros formát felvett görög, latin, vagy germán etc. eredetű" nevek. Poppyseed szerintem itt az Eszter és hasonlóakra gondolt szerintem. Vagy Márton, mint az én fiam - germán eredetű, de már régóta meghonosodott magyar név.

     

    Egyébként - bocs, hha, nem a név ellen mondom, hanem a trend ellen - szerintem szomorú, hogy a Dzsenifer pl. gyakoribb ma már az újszülöttnevek között, mint a Zsuzsanna pl. 

    előzmény:
    hha (147)
    2009-07-18  20:51
  20. Torolt_felhasznalo_789751
    Torolt_felhasznalo_789751
    2009. július 19. 10:24157.

    Nem értelek. Problémád van a külföldi nevekkel, ugyanakkor azt tanácsolod, hogy a különleges névre vágyó szülők válasszanak  "a már régóta meghonosodott, magyaros formát felvett görög, latin, vagy germán etc. eredetű" nevek közül.

    Tehát a Sipos Vanessza borzalmas, de a Sipos Aténé, Bognár Apollónia szerinted jó. Mi a különbség? Szerintem a Te elved alapján semmi.

     

    A Jenniferen pedig nem igazán értem, hogy miért hüledeznek még mindig. Egyébként kelta eredetű. A britek legendás Arthur királya mondabeli feleségének a neve. Jelentése: fehér úrnő és 2008-ban az 53. leggyakrabban adott lány név volt.

    előzmény:
    Poppyseed (146)
    2009-07-18  20:36
  21. 2009. július 18. 22:45156.

    Pantufül!

    Nagyon szép a lányotok neve.

    Nekem a Liliróza a favorit az sem mindennapi név mivel a két név öszeolvadásából jött létre. De ez mellé nem kell második név.

     

    Róber Liliróza így hangzik majd a neve a kis drágának ha egyzser szól a telcsi és mehetünk érte.

     

    Ha kisfiú akkor meg Róber Ákos.

     

     Anik4! Nagyon szép az Anica név, szerb név volt egy kolleganőm ő volt Danica a szomszédasszonya meg Anica mindketten szerbek voltak.

    De akkor is szép név.

     

     

     

    előzmény:
    Pantufül (155)
    2009-07-18  22:15
  22. 2009. július 18. 22:15155.

    Virág! Az én férjem is sváb (a vezetéknevünk már magyarosított), és az ő egyik rokonát hívták Lidvinának. Mi ezért döntöttünk emellett a név mellett (és nem felvágásból). És a vezetéknévvel szép hangzása van.

     

    Hha, én is emlékszem, hogy olvastam rólatok (én is Niki vagyok, csak Nikoletta). Szerintem mire nagyobbak lesznek a lányok, már nem lesz ilyen hisztéria Dzseni neve miatt, mert beolvadnak a  sok fura nevű gyerek közé. Az meg egész egyszerűen bunkóság, mikor a gyerek füle hallatára pocskondiázzák a nevét.

     

     

    Anik4! Szerintem is szép név az Anica, semmivel sem rosszabb, mint mondjuk a Dorina vagy Szabina. Én is sokszor járok úgy, hogy megkérdezik a gyerek nevét, utána meg hüledeznek. A vicces az, mikor hazamegyünk anyósomékhoz, és ott kérdezi meg egy idős asszony vagy ember. Mikor megmondjuk, az a válasz, hogy honnan kotortuk elő ezt a régi sváb nevet? Mert ők még gyerekkorukból emlékeznek rá!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  23. hha
    hha
    2009. július 18. 21:26154.

    Nektek sem lesz könnyű!

     

     

    Sajnos muszáj, hogy az ember tényleg lesz.rja, hogy mit gondolnak mások, de néha már nálam is tetőzik a dolog...

     

    Amikor valaki nyíltan teszi a megjegyzéseket a lányom füle hallatára, akkor arra rögtön robbanok. Ehhez senkinek semmi joga nincs!

    előzmény:
    Virág28 (153)
    2009-07-18  21:18
  24. 2009. július 18. 21:18153.

    hha tudod én egy pici faluba lakom nálunk az örökbefogadott gyereket lelencnek hívják pl. az anyósom meg azt mondta neki az sosem lesz unokája mivel az egy "árokparti gyerek" .

    Na ez is mentalitás ilyenkor be kell venni a lesz....m tbl. mert belebolondul az ember.

    Nem baj  így a mi babánknak csak 1 nagymamija lesz az anyukám nagypapija sajna már nem de lesz neki öreg keresztje aki nagymamiként fogja szeretni:)

     

    előzmény:
    hha (151)
    2009-07-18  21:09
  25. hha
    hha
    2009. július 18. 21:11152.
    "Én úgy látom, hogy valamiféle felvágás (feltörekvés) van az ilyen idegen névadásokban. A magyar nevet (és magát a magyarságukat) kevésnek tartják, akik ilyen nevet adnak. Így születnek ezek a borzalmak, mint Sipos Vanessza és Bognár Dzsennifer (vagy Jennifer..., már olyan mindegy, hogy írjuk...). Hát ettől nem lesz a gyerek különlegesebb, előkelőbb. Sőt.... "

     

     

     

    Miért, milyen lesz az ilyen névtől egy gyerek?!

    előzmény:
    Poppyseed (146)
    2009-07-18  20:36

Címlap

top