Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Utónév-tár

mya29
Létrehozva: 2009. július 13. 14:15

Sziasztok!

 

 

Van már pár ilyen topik, de arra gondoltam, hogy jó lenne összehozni egy aktívabbat az utónevekről!

 

Neked mi a keresztneved? Tetszik, hogy a szüleid ezt választották? A gyermekednek melyik nevet adnád/adtad? Van olyan név amitől feláll a szőr a hátadon?

 

Tárgyaljuk ki a témát!

  1. 2009. július 16. 15:2076.

    Sziasztok!

     

    Én régebben nem szerettem a nevemet (Beáta), de aztán idővel egyre jobban megtetszett, főként a jelentése miatt: boldog, életvidám!

     

    A leendő gyermekeimnek az Alexa, Tamara, Dorottya ill. a Milán, Zalán, Patrik, Kristóf nevek közül választanék, ha az apukájuknak is megfelel!

     

    Sok korábbi topikot végigolvastam, de egyikben sem láttam megemlítve: barátnőm kisfiát Cipriánnak hívják. Előtte sosem hallottam, de tetszik és illik rá!

    előzmény:
    mya29 (1)
    2009-07-13  14:15
  2. 2009. július 15. 19:3875.
    AudreyH!Ezt már szeretem!!!!!!! Én imádom a különleges neveket!!!!Nekem tetszik még az Adelin, a Pilár, a Csinszka....Viszont fiú nevek közül az ismertebbek (na, nem a nagyon ismertek) tetszenek. Pl. Kamill, Endre. Ja, és az örök szerelmem: Jázon....
    előzmény:
    AudreyH. (70)
    2009-07-15  11:12
  3. 2009. július 15. 17:2974.
    Nagyon különlegesek a gyermekeid nevei, tetszenek! Jó, hogy nem tucatnevük van. :)
    előzmény:
    AudreyH. (70)
    2009-07-15  11:12
  4. 2009. július 15. 15:4473.

    Én arra is gondoltam, hogy talán azért tetszik meg az embereknek, mert sokat hallják ezeket a neveket és egy idő után nekik is megtetszik.

     

    ez szerintem is így van.

    Én is Szilvia vagyok amúgy, nincs bajom vele, kivéve, hogy Dunát lehet rekeszteni a korosztályomban belőle.

     

    Lányom Melinda lett, ez az ő korosztályában (3éves)  már kifejezetten ritkaságnak számít.

     

    Tetszik még: Léna, Sára, Réka, Dóra, Lívia

    Fiú: Domonkos, Milán, Márton, Mihály, Csongor 

    előzmény:
    Szisza85 (69)
    2009-07-15  11:00
  5. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2009. július 15. 15:3572.

    Én keresztnevem Bernadett és nagyon szeretem:)

    Anyukám Edit szerintem az is jó:)

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  6. 2009. július 15. 15:2671.

    Krisztina vagyok, semmi gondom nincs a nevemmel. Szüleim másik választott neve a Genovéva volt (háááát szerintem jobb a Krisztina).

     

    Fiúnevek amik tetszenek: Zétény, Nimród, Noel

    Lánynevek: Zselyke

     

    Persze, nagyban függ majd a párom véleményétől és a családnevétől.

    előzmény:
    mya29 (1)
    2009-07-13  14:15
  7. 2009. július 15. 11:1270.

    Sziasztok!:)

     

    Lányaim 4 hónapja születtek, Larina Danka és Fédra Delila.

    Másik lányom, aki 2 éves, Perla Zafira.

    6 éves fiam pedig Zalán Raul.

    Tudom,elég különlegesek,de szerintem gyönyörű nevük van! Amikor születtek,csodálkoztak is rendesen a kórházban!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  8. 2009. július 15. 11:0069.

    Az Anna szép név, ezt aláírom, ha nem lenne már évek óta top listás, nem tudom, hogy feltenném-e a listámra.... A Bence viszont alapból nem tetszik....

     

    Amúgy tényleg érdekes hogy több mint ezer női és férfi név van és tényleg még mindig ugyanazok a nevek vannak az élmezőnyben már évek óta. Én arra is gondoltam, hogy talán azért tetszik meg az embereknek, mert sokat hallják ezeket a neveket és egy idő után nekik is megtetszik. Vagy mondjuk alapból beleszerettek a névbe....

    Ugyanakkor ott a másik oldal, hogy ha nagyon ritka, de szép nevet adsz a gyereknek akkor meg azzal jönnek/jöhetnek hogy minek kell így meg úgy flancolni, miért nem jók az eddig megszokott nevek...

     

    Mondjuk én teszek magasról hogy más mit gondol, a gyerekeink nevébe nekem és az apján kívül senkinek nem lesz beleszólása, véleményük lehet, de itt meg is állhatnak

     

    Ja és én alapból kizárom azokat a neveket amik az elmúlt x évben benne voltak az első tízben.... pedig nagyon sok név tetszik azok közül, de én már csak ilyen flancolós vagyok

     

    Persze még messze vagyok a gyerekvállalástól, szóval addig még bármi lehet....

    előzmény:
    anik4 (65)
    2009-07-15  07:58
  9. 2009. július 15. 09:2168.

    sziasztok!

    A lányom Janka(az apja választotta),listám volt lánynevekből:

    -Dalma

    -Szonja

    -Hanna

    -Blanka

    -Anna .

    A Janka pont nem volt köztük,de megtetszett.

    A kisfiam Simon,ebben nem volt alternatíva,ehhez nagyon ragaszkodtam.

    Ha még születne babám,a fenti lánynevek közül választanék,fiúnevem talán:Bence,András lenne.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  10. 2009. július 15. 09:0967.

    Szerintem azért választják a gyakori nevet, mert egyszerűen az tetszik nekik! Nem vagyunk egyformák, hála az égnek!  Nekem is tetszik néhány gyakori név, de van amelyiktől nekem is borsózik a hátam!

    Ez van, mások vagyunk!

    előzmény:
    anik4 (65)
    2009-07-15  07:58
  11. 2009. július 15. 09:0566.

    Sziasztok!

     

    Az én nevem Rita, és nagyon tetszik nekem, de ha lányom lesz, egyáltalán nem szeretném, hogy ez legyen a neve!

    Tetszik a Lara, a Rebeka, a Fruzsina.

    A fiú nevek közül a Bence, a Szabolcs, a Dávid és a Tibor, és a Roland. Ha fiú lesz a gyerkőc (egyszer), akkor tuti Tibor lesz, hisz a párom is az, és náluk ez a szokás!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  12. 2009. július 15. 07:5865.
    Hello mindenki!Én sokat forgatom az utónévkönyvet, csak úgy, szorakozásból, és ennek köszönhetően, eléggé gyakran változnak a kedvenc neveim listája.az én lányom Anica - így, ebben a formában!Azon szoktam gondolokodni, hogy miért van az, hogy a több ezer névből, csak kb 200-at használunk? Illetve szeretnék megkérdezni olyan szülőt, aki nagyon gyakori nevet ad a gyerekének, hogy miért azt választja? Én komolyan kérdezem ezt, nem cinikusan vagy bántásként!Én nem érezném jól magam, ha a szülészeten mi lennénk a sokadik Anna vagy Bence...Tényleg kiváncsi vagyok a véleményekre, de nem akarom hogy egymás fikázásába menne át az egész.Mert az Anna és a Bence is gyönyörű, csak az az egy bajom van vele, hogy nagyon-nagyon gyakori.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  13. 2009. július 14. 23:0764.

    Csilla vagyok,szeretem a nevem,de a becézéseivel nem vagyok kibékülve, az egyetlen,amit elfogadok a családtagjaimtól és a barátaimtól, az a Csé.

    Nem illik rám a Csili,Csillácska,stb. Érdekes olvasni,hogy kinek mi jut eszébe erről a névről.

     

    A lánynevek közül a Lilla,Liliána,Mira tetszik,de ha lányom lesz,az apja is kap beleszólást a névválasztásba.

    Ha fiam születik,akkor viszont tuti,hogy Noelnek fogják hívni.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  14. 2009. július 14. 19:2663.

    Csilla
    Zsóka
    Esztella


    Olivér
    Marcell
    Viktor

     

    nekem ezek tetszenek

    azt nem árulom el,hogy ezek közül melyik vagyok:)

    de tetszik a nevem

    előzmény:
    mya29 (1)
    2009-07-13  14:15
  15. 2009. július 14. 15:3262.
    Én ismerek Csillát, nekem a törékenység és finom nőiesség jut róla eszembe:)
    előzmény:
    Kotnyeles (54)
    2009-07-13  16:05
  16. 2009. július 14. 15:2961.

    Nekem tetszik a keresztnevem. Viktória. A jelentése is:)

     

    Nagyon tetszik a Hanna név. De sok tetszik, pl. Eszter, Júlia, Johanna, Katalin, Erika. 

    Fiú nevek: Attila, Tamás, Bálint. Régen tetszett a Krisztián de nekem pl. az István is mindig tetszett mint név. 

    Sajnos befolyásol, ha rossz emlékem van egy emberről, az a név már nem is tetszik. Azaz ő jut róla az eszembe.

     

    Amitől kiráz a hideg, inkább nem írom, lehet valakit sértenék ezzel.

    előzmény:
    mya29 (1)
    2009-07-13  14:15
  17. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2009. július 13. 23:4560.

    Sziasztok!

     

    Én Krisztina vagyok, és nincs semmi bajom vele. Ha nekem kéne most saját magamnak nevet adni, lehet nem Krisztinát adnék, de jó, ha már így van. Amúgy mindenki Krisznek hív. 

     

    1 kisfiunk van, nem sokára 2 éves lesz. Ő a Botond Levente nevet kapta. Mivel azonban kék szemű, és szőkésbarna hajú (mikor pici volt, szinte tejfölszőke volt), így nem illett rá a Botond, inkább a Levente. Így Leventének kezdtük szólítani, illetve inkább csak Levinek, és rajta is maradt.  Mostmár a Botondra nem is hallgatna szerintem. Bár már mondták, hogy ha közösségbe kerül, akkor alá kell húzatni a Leventét, hogy ne szólítsák Botondnak, mert arra ugye nem hallgat.

     

    Második babánk itt kuksol a pocakban, nem tudjuk még a nemét, és a nevek közül sem választottunk még. Úgyhogy szegény MiniManó, még teljesen Anonym. Bár itt valaki írta, hogy Manó a kisfia. Mi már mióta tudunk Róla, MiniManónak hívjuk. Szerintem aranyos, biztosan jó lenne, ha kisfiú, és Manó lenne. Bár ezt még egyeztetem Apával.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  18. 2009. július 13. 23:1359.

    Elég aktív lett a topik. Örülök neki.

    Nekem a kedvenceim:

     

    -lány: Emma, Lotti, Blanka

    -fiú: Patrik...

     

    A fiú nevekkel hadilábon állok.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  19. 2009. július 13. 17:0358.

    Én Rita vagyok, soha nem volt semmi bajom vele, bár kiskoromban mikor a teljes nevemet mondtam, sokszor félreértették és Margarétának hívtak xDD

    Ha lányom lesz, mindenképpen Violának szeretném hívni, az nagyon tetszik :) Fiúnevek közül pedig Dávid, vagy talán Máté.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  20. 2009. július 13. 16:4457.

    Zsófia és szeretem. :)

    Nincs még gyerekem, de biztos, hogy valami nem túl tucat-, nem túl idegen hangzású és nem túl csiricsáré nevet fogunk választani neki.

     

    előzmény:
    mya29 (1)
    2009-07-13  14:15
  21. ziz
    ziz
    2009. július 13. 16:2756.

    Zita vagyok, nővérem Krisztina. Én mindig is Krisztina akartam lenni - de ez már elmúlt! :)

    Ha majd egyszer lesz kislányom, szeretném, ha Krisztina lenne (nem Kriszta!), vagy Andrea.

    előzmény:
    mya29 (1)
    2009-07-13  14:15
  22. 2009. július 13. 16:1455.
    Az én 4,5 évesem is Eszter a 7,5 évesem pedig Enikő. Mi is jó előre megbeszéltük a férjemmel, mikor még házasok sem voltunk, hogy 2 lányunk lesz: Enikő és Eszter. Aztán amikor Eszterrel voltam terhes én már inkáb más nevet szerettem volna, na nem azért mert már nem tetszett, hanem a gyakorisága miatt. Én ui. Mónika vagyok 74-es születésű, s hát akkoriban minden bokorban termett egy Mónika, utáltam. Sőt a vezeték nevem is tömegnév.
    előzmény:
    vikieszter (27)
    2009-07-13  15:03
  23. 2009. július 13. 16:0554.

    Nem veszem magamra!  

     

    Úgy gondolom, hogy a név hatással van a viselőjére.  A Csillákra mindig úgy gondoltam, mint akikban van cserfesség és talpraesettség , de egyszer találkoztam egy Csillával, aki (finoman szólva) buta volt, mint a főd és olyan kis penészvirág-típusú volt... Szóval kivételek vannak.

    előzmény:
    Izland (42)
    2009-07-13  15:30
  24. 2009. július 13. 15:5953.

    Én Kornélia vagyok. Az apukám választotta nekem a nevet és semmi bajom nem volt vele soha. Régen jobban szerettem volna inkább csak Nelli lenni, mert mindenki így szólít a mai napig, na meg egyszerűbb megjegyezni is.

    A fiaim az Erik Sándor és a Gergely Márton nevet kapták. Az elsőt mi választottuk nekik a másodikat a nagypapák után kapták. Ha lányunk lett volna, akkor vagy Gabriella, Rita vagy Tünde nevet kapta volna. Mi valahogy jobban szeretjük a "régi" hagyományos neveket.

    Amitől a hideg kiráz az a Mónika, Dzseszika, Dzsenifer, Szamanta, Kevin nevek.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  25. Ree
    Ree
    2009. július 13. 15:5652.
    Ó, nem tudtam... köszönöm asz infót:D
    előzmény:
    Liimo (44)
    2009-07-13  15:33

Címlap

top