Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Utónév-tár

mya29
Létrehozva: 2009. július 13. 14:15

Sziasztok!

 

 

Van már pár ilyen topik, de arra gondoltam, hogy jó lenne összehozni egy aktívabbat az utónevekről!

 

Neked mi a keresztneved? Tetszik, hogy a szüleid ezt választották? A gyermekednek melyik nevet adnád/adtad? Van olyan név amitől feláll a szőr a hátadon?

 

Tárgyaljuk ki a témát!

  1. Torolt_felhasznalo_605220
    Torolt_felhasznalo_605220
    2009. július 13. 15:5651.

    Sziasztok!

     

    Én az első keresznevem utálom, nem is írom ki :) A másodikat már úgy ahogy szeretem.

     

    A kisfiam Dorián Manó (mindenki Manónak szólítja), a kislányom pedig Nóra.

    Mindkettőhöz illik a neve és szeretik is a nevüket.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  2. 2009. július 13. 15:5550.
    kicsi fiam mindenképp Anakin vagy Eragon szeretne lenni. mondtam, várjunk pár évet, addig maradjon csak Ármin.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  3. Torolt_felhasznalo_941848
    Torolt_felhasznalo_941848
    2009. július 13. 15:5349.

    Az én kedvenceim:

     

    Fiú: Andor, Endre, Nándor, Mór

     

    Lány: Izabella, Annamária, Eszter, Hanga

    előzmény:
    mya29 (1)
    2009-07-13  14:15
  4. 2009. július 13. 15:5148.

    A Szilvia név erdőben lakó nőt jelent, én  .....fa utcában lakom:-)

    Korábban pedig Erdő-ben.

    Abszolút véletlen.

    előzmény:
    mya29 (1)
    2009-07-13  14:15
  5. 2009. július 13. 15:4247.

    Sziaszok,

     

    Én Szilvia vagyok , szeretem :)

     

    mondenki Sziszinek vagy Szilinek hív , a lányom Lili Szilvia

     

    amikor megtudtam hogy babánk lesz rögtön mondtam hogy Lili legyen a neve , a párom sokáig gondolkodott hogy a Lili vagy a Szilvi tetszik -e jobban Neki , aztán a szülőszobán mondtam hogy döntsön már ( 6 héttel korábban jött a lányzó ).

     

    Amikor anyuéknak megmondtuk hogy lány lesz azt mondta hogy milyenn jó lenne ha Lilinek hívnánk( pedig nem mondtam Neki hogy Én is ezt a nevet választottam )

     

    És aki  ránéz azt mondja,  hogy ráillőbb nevet nem is kaphatott volna.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  6. 2009. július 13. 15:3946.

    Van a MTA-nak egy oldala, ahol meg lehet nézni az összes anyakönyvezhető nevet, sajna jelentés és ilyesmi nincsen, csak a nevek felsorolva:

     

    http://www.nytud.hu/oszt/nyelvmuvelo/utone vek/index.html

     

     Én pl. a Kloé-t itt láttam először.

    előzmény:
    sello.com (45)
    2009-07-13  15:36
  7. 2009. július 13. 15:3645.

    Én mindig arra vágytam, hogy ne egyértelmű becenevem legyen.

    Pl.: Szilvia - Szilvi, Gergely-Gergő, Gabriella-Gabi.

    Ha lesz gyerekem, tuti lesz valami különleges beceneve.

     

    És számomra az is fontos, hogy ne legyen nevetséges a vezeték és keresztnév kombinációja (Pl.: Nagy Árpi, Ördög Angyalka, stb...)

    Senkit nem szeretnék megbántani, csak leírtam, hogy nekem ezek a fontos szempontok.

     

     

     

    előzmény:
    mya29 (1)
    2009-07-13  14:15
  8. 2009. július 13. 15:3344.
    Egyik ismerősöm kisfia Noah, úgyhogy az már engedélyezve van.:)
    előzmény:
    Ree (40)
    2009-07-13  15:27
  9. 2009. július 13. 15:3343.

    Sziasztok!

    Én Piroska vagyok (anyukámat is így hívják) és régen utáltam a nevem, de végül megbarátkoztam vele, most már kifejezetten tetszik - a korombeliek között nem sok Piroska van és a vezetéknevemmel kifejezetten jól hangzik. De látom, nem én vagyok az egyetlen, aki így érez a nevével kapcsolatban.

    7 hetes kisfiam a Lőrinc nevet kapta, mivel az igen gyakori Tóth vezetéknév mellé kellett keresztnevet választanunk, így próbáltunk valami kicsit ritkábbat keresni, ami mindkettőnknek tetszik. És szerintem felnőttkorában is jól fog hangzani, ha bemutatkozik .

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  10. 2009. július 13. 15:3042.
    Csilla is szép, ez is tetszik, csak sajnos van egy ilyen nevű nem túl kedves ismerősöm. /De nehogy magadra vedd!!/
    előzmény:
    Kotnyeles (37)
    2009-07-13  15:24
  11. 2009. július 13. 15:2741.

    En is megneztem a gyermekeim nevenek jelenteset. Az Abigel = apa orome es aztan ne felj vilag... Apa imadja a lanyat, mindig is mint ket magnes ugy vonzottak egymast.  Az Eszter = csillag. En meg Csillagom-nak is szoktam szolitani.... Es nem innen jott az olet! Csak ugy... Az en kicsi csillagom!

    Az Alpar= hos. A kisfiam meg a mi kis hosunk, mert habar nagyon is koraszulott volt, 30 hetes terhesseg utan jott vilagra, megis nagy, eleteros, ugyes kisfiu volt az elso pillanattol fogva.  A Szilard meg a Konstantinusz magyar megfeleloje. Kiegyensulyozottsag, hatarozottsag volt a jellemzoja Konstantinusz csaszarnak...  Es a fiam aztan tud am hatarozott lenni....  

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_118099 (32)
    2009-07-13  15:14
  12. Ree
    Ree
    2009. július 13. 15:2740.

    Én Réka Ildikó vagyok. Imádom az első keresztnevem, én tipikus Réka vagyok :D Nem szoktak becézni, amiért hálás vagyok mindenkinek:) Az Ildikót anyukám után kaptam, így én is tovább fogomo örökíteni az enyém:)

     

    tetszik: Filoméla - régóta favorit, Fruzsina - majdnem ez lettem a R helyett, Izabella, Aléria - ezt még szabadalmaztatni kellene:D

     

    fiú: Mátyás, Noel, Noah - sajnos ezt is engedélyeztetni kellene

     

    nem tetszik: nem mondhatom meg:)

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  13. 2009. július 13. 15:2739.

    Szia!!!

     

     

    Én a Dóra nevet kaptam, kicsi koromban nagyon nem szerettem, mindig is a Szilvia tetszett, és az is akartam lenni. Ma már örülök ennek a névnek, és nem adnám semmiért sem. 

    Ha gyerekeim lesznek akkor a névválasztásba tuti bele fogok őszülni. Tulajdonképpen egyik név sem tetszik úgy istenigazából, de mondjuk a Hanga az elég esélyes. Fiúnevek közül pedig: Ákos, Balázs, Csaba, Gergő.

    A többi név ami tetszik lenyúlták a rokonok.

    előzmény:
    mya29 (1)
    2009-07-13  14:15
  14. 2009. július 13. 15:2638.
    Nekem gyerekkoromban csak a fiú névről volt elképzelésem. Balázst akartam mindenképpen. Aztán végülis nem az lesz, mert nem magyar a férjem és nem is Magyarországon élünk, így eléggé kiszúrnék szegény gyerekkel. A lány Zora lesz a fiú pedig Gylan.
    előzmény:
    mya29 (1)
    2009-07-13  14:15
  15. 2009. július 13. 15:2437.

    Sziasztok!

     

    Nekem Csilla a nevem, mindig is szerettem, sosem volt gondom vele.  Azért kaptam ezt a nevet, mert anyukám egyszer azt álmodta, hogy van egy Csilla nevű lánya. Bejött. 

     

     

    A nevek közül régóta tetszik a Blanka és újabban az Olívia. Fiú nevek között is vannak szépek pl László, de nálunk szinte minden férfit így hívnak, úgyhogy ezt a nevet inkább nem adnám...

     

    Viszont a Dzsesszika, Dzsennifer típusú nevektől kiráz a hideg. Az új "kedvenceim" : Frodó, Árven (akár már az egész Gyűrűk ura szereplő lista, miért is ne?! pff...) Évril és így tovább....

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  16. 2009. július 13. 15:2436.

    Szia!

     

    Én Szilvia vagyok.

    Sokáig nem szerettem a nevem, de miután rájöttem, hogy milyen jól hangzik a vezetéknevemmel (S-es kezdődik és i-k vannak benne), megszerettem. (Anyukámnak a mai napig hálás vagyok, hogy nem a saját nevét adta, ő Mária és a Mamám meg a Dédimamám is)

     

    A gyereke(i)met tuti nem fogják így hívni.

     

    Amik tetszenek (a kicsit különlegesebb nevek, amik azért kiejthetők): Kloé, Hédi, Tamara, Nadin, Maxim, Maximilián, Lőrinc, Ágoston, Sebestyén (mindegyik nem különleges, csak az első pár)

    előzmény:
    mya29 (1)
    2009-07-13  14:15
  17. Torolt_felhasznalo_910440
    Torolt_felhasznalo_910440
    2009. július 13. 15:2335.

    A keresztnevem Adrienn. Nekem tetszik, nincs sok Adrienn ismerősöm, talán 2 vagy 3. Anyukám választotta a nevet, ez tetszett neki a legjobban

    Nekem 4 kislányom van : Izabella, Mínea, Szófia (ők hármasikrek, 2 évesek múltak) és Viola (4 hónapos). Sokan meghökkennek a neveiken, de nekünk ezek tetszettek a legjobban, szép a csengésük és úgy gondoljuk, hogy gyerekként és felnőttként is tudják őket "viselni". Nem becézzük őket, a teljes nevükön szólítjuk a lányokat. Anno nyitottam is egy topikot a babanevekről...

    Szép napot Mindenkinek!

    előzmény:
    mya29 (1)
    2009-07-13  14:15
  18. 2009. július 13. 15:2334.

    Sziasztok! Csatlakoznék ehhez a jó kis témához.

    Én Tünde vagyok, kamaszkoromban utáltam, mert mindekitől olyan csúnyának éreztem  a nevem ,mármint ahogy kiejtették. Olyan keménynek tünt. Aztán a kamaszkor lecsengése után, megbartákoztam vele, és mára már megszerettem. Főleg a Tündit használom, a Tündikétől sikítófrászt kapok, a Tündi- Bündiért meg ölni tudnék

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  19. 2009. július 13. 15:1733.

    Én már ezért nem is nézegetem őket.

    Nekem gyerekként volt aszem:jusztin,Melisza,Szonja. 

    3 éve még a Mirjam volt a favoritom.

    előzmény:
    Szisza85 (31)
    2009-07-13  15:13
  20. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2009. július 13. 15:1432.

    A nagy fiam:Krisztián

    A kisfiam:Aurél Dávid

    Ha lányom lett volna:Amália lett volna.................Vagy esetleg Dominika.......Csenge.............

    Azt mondják a nevek befolyásolják az életüket,nem véletlenül lesz az a nevük ami...................sőt állitólag a fiúk akik az apjuk nevét kapják ugyan azt az életet élik mint az apjuk.......................

    Hát ezek után nem véletlen hogy a gyerekeim nem az apjuk nevét kapták..........

    Annak idején megnéztem az utónév könyvben a jelentéseket............

    Érdekes..............Probáljátok ki hasonlit-e a gyerek arra amit a nevének jelentéséről írnak...................meglepödtök majd..............

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  21. 2009. július 13. 15:1331.

    Gyerekként nekem is nagyon sok név tetszett, emlékszel volt amikor inkább Csilla, volt amikor meg Niki akartam lenni inkább De volt kedvenc nevem a Kitti, Kinga, Bianka, Friderika. Fiú neveknél pedig a Kevin és a Brendon volt egy időben kedvenc, viszont azóta rájöttem hogy ezeket talán mégse

     

    Igazából ha most leülnék és elkezdeném tanulmányozni az anyaközvehető nevek listáját, biztos hogy változna az elképzelésem, vagy legalábbis bővülne a lista

     

    Amúgy az Abigél is tetszik.

    előzmény:
    aniita23 (30)
    2009-07-13  15:07
  22. 2009. július 13. 15:0730.

    Neki N.N.lesz a monogrammja,Nagy Norina.Én már kislányként kitaláltam,hogy fogják hívni a gyerekeimet és akkor úgy gondoltam,hogy ez csak az én döntésem lesz.Persze azóta rengetegszer változott,már az elsőkre nem is emlékszem.

    Fiú nevek közül ami nekem tetszik az a :Krisztián,Gábor,Alex,Patrik stb.

    előzmény:
    Szisza85 (23)
    2009-07-13  15:01
  23. 2009. július 13. 15:0429.
    Nahát, a Szilvia név szóba került? :) Ezen meglepődtem most
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_479625 (22)
    2009-07-13  14:58
  24. 2009. július 13. 15:0328.

    Én Zsófia Ildikó vagyok. A Zsófiát úgy kaptam, hogy a nővérem a születésem előtt folyamatosan azt hajtogatta, hogy szőke, kék szemű Zsófika. Hogy szőke mitől lettem volna, nem tudom, mikor mindenki barna a családban. :) Az Ildikót meg a keresztanyám után kaptam.

     

    A babánkról még nem derült ki 100%-osan, hogy fiú lesz vagy lány, és még a nevekkel is küzdünk. De most már nem túl hosszú a lista. :)

    előzmény:
    mya29 (1)
    2009-07-13  14:15
  25. 2009. július 13. 15:0327.

    Kislányom 4,5 éves Eszternek hívják. A férjemmel már akkor tudtuk, hogy ez lesz a lányunk neve amikor még tervben sem volt a kisasszony.

    Valamelyik nap azzal állt elém, hogy ő nem szereti ezt a nevet és miért pont ezt adtuk neki :) Szeretne inkább Liliána vagy Rózsika lenni  ... Remélem később megtetszik neki, de ha nem hááát ez van :)

    előzmény:
    mya29 (1)
    2009-07-13  14:15

Címlap

top