Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Izrael

Kata
Létrehozva: 2002. Április 15. 12:50
Ami összeköt minket az az, hogy mindenkinek megvan valahol
az "Ígéret Földje". Vagy a valóságban, vagy a vágyaiban, de a szívébe
befogadott barátaiban mindenképpen megtalálja azt. Ha a szív nyitott,
és a szándék igaz, jól érzi majd magát, és virtuális otthonra lel minden
idelátogató.

(mydma)
  1. 2002. Április 20. 02:5751.
    Kicsit visszalapozva, engedtessék meg nekem még egy megjegyzés. H@ni írta:"Bethlehemben talán gondoljátok nemtudnák lerohani a Születés templomot, ezt soha nem tennék, de bentröl a több mint 200 FEGYVERES TERRORISTA NEM KENYÉREL DOBÁLOZIK!!!Tudjátok azt, hogy mi jutattunk be vizet, élelmet, gyogyszert oda, és ha lönek megprobálunk ugy visszalöni, hogy lehetöleg ne sérüljenek civilek, akik tuszként vannak fogva tartva?" A betlehemi Születés Templomát fenntartó ferences rendi szerzetesek többször elmondták, hogy ők fogadtak be 200 menekültet. Asszonyokat, gyerekeket, öregeket és katonákat fegyverek nélkül. Katolikus templomba NEM LEHET fegyvert bevinni. Onnan senki nem lövöldöz kifelé, nem tartanak túszul senkit, hanem menedéket kértek, és kaptak.
    előzmény:
    H@ni (11)
     
  2. 2002. Április 20. 02:3150.
    Ne haragudjatok, hogy beleszólok az eszmecserétekbe az ovis szörnyecskékről, de ezt elég nehezen tudom elképzelni. Ám legyen! Az viszont nagyon fáj, hogy csönd van arról, ami a túloldalon folyik. Középkori módszer pl. hogy egy várost körülzárjanak, és felrobbantsák a vízvezetékeket. Így tiszta marad a katonák keze, nem ők öltek, ők csak kiéheztetik, szomjan halasztják az embereket. Barbárabbnál barbárabb módszer, hogy kijárási tilalomkor az emberek fejére robbantják a házakat. -Hogy a katonák kifosztják a civileket, és lebombázzák házaikat, a sebesültek pedig napokig ott szenvednek, amíg ki nem múlnak, mert nem engedik ellátni a sebesülteket, eltemetni a halottakat. -Hogy tankok gázolnak át a holttesteken, és amikor végre, nagy nehezen, egy külföldit beengednek, a holttesteket buldózerekkel belökik a szennyvíztározóba. Égbe kiáltó bűn az is, hogy nem engedik be a humanitárius szervezeteket a haldoklók, sebesültek, éhezők, szomjazók megsegítésére. Akik pedig megadják magukat kikerülnek a sivatagba. Félre ne értsetek egyetlen élet, a legkisebb is túl drága ahhoz, hogy elveszítsük, de ez eltörpül a kislány verse mellett. Egyébként Ti tudtok arabul? Biztos ezt szavalta a kislány? Szerintetek mi veszteni valója van egy olyan embernek, akinek a nagyszüleit, szüleit, feleségét, gyerekeit lemészárolták, a házát lebombázták, a földjét ledózerolták. Szerintetek egy ilyen ember mennyire van kétségbe esve. És nem hogy véget vetnének a feje fölött a vérengzésnek, csak folytatják. Meg tudom érteni a kétségbeesését, de a cselekedetét, amivel más életeket csonkít, sebesít, pusztít el, nem. Mélységesen elitélem mind a két oldal gyilkolását.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_245785 (49)
     
  3. Torolt_felhasznalo_245785
    Torolt_felhasznalo_245785
    2002. Április 20. 01:3649.
    Shalom mindenkinek! Ankoka, megallt az eszem es azota is egyhelyben toporog szegeny! Elhiszem amit mondasz, te vagy a palyan, szerencsere nem en. Amit a kicsi palesztinokkal csinalnak, az akarmerrol nezem buncselekmeny. Nehez innen elkepzelni azt, hogy egy ember csak 22 eves koraig tervezze meg az eletet, mert akkor szandekozik robbanni! Jezusom, hol van itt a gyermekvedelem?! Leteznek peldaul vegyes ovodak, ahol zsido es muzulman kismuksok egyarant vannak, jatszanak, esznek, verekednek egyutt?
    előzmény:
    cassis (48)
     
  4. 2002. Április 19. 18:5048.
    Sajnalom, hogy tobbszor felreertitek az irasom, biztos en vagyok az oka. Egyetertek Ankokaval, ezek a rettenetes dolgok rossz nevelesbol szarmaznak, vagy az egyaltalan nem nevelesbol. A falfirkak huen tukrozik a hangulatot es szerintem nem kinaiak a szerzoi. Nem akarok elnezest kerni azert, ha a franciaorszagi helyzetet taglalom, mert igenis van koze az izraeli helyzethez (vallas, neveles, fanatikussag, butasag. . igaz, hogy talan nincs sok palesztin, de arab es muzulman igen es valahogy mindkettot az iszlam jellemzi. )Szoknyanak uzenem: regen voltal Barbes es a Goutte-d'or kornyeken!
    előzmény:
    Ankoka (47)
     
  5. 2002. Április 19. 17:4947.
    Tegnap mutattak a hiradoban egy palesztin ovis csoportot, ahol egy szindarabot tanultak a picik. Egy kislany elszvalta amit betanitottak neki, hogy amikor nagy lesz fel akarja robbantani magat, mert ez a hosi halal, es hogy mennyire gyuloli a zsidokat. Erre az osszes kis haromeves nagyon megtapsolta, elukon az ovonenivel. Ezzel szemben a zsido gyerekekbe belenevelik a beket! Nem fog senki mast hallani zsido gyerektol ebben a temaban, csak azt hogy beket akar. Shalomot. Nem a genekkel van itt a baj, hanem a nevelessel. Amikor egy-egy szulo vagy batyj felrobbantja magat, a kicsik csak azt latjak, hogy mindenki iszonyu boldog, mert az illeto valami nagyon jo dolgot vitt vegbe. Ez a peldakepuk.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  6. 2002. Április 19. 09:5646.
    Cassisnak ket dolog, 1. Barbes fekete negyed, hogy jon ez ide? Most elkezdunk akkor negerezni is? 2. Fr. o-ban nincsenek palesztinok, csak a volt francia gyarmatok polgarai johettek ide es kaptak allampolgarsagot, Izrael pedig azelott angol volt. Szerintem ezt a temat hanyagolnunk kene, mert nem erre a forumra tartozik, ugyhogy inkabb irj privatban. A tobbiektol pedig elnezest kerek, hogy itt a Izrael forum ideiglenesen atcsapott franciara, de mindig felduhit amikor valaki kollektiven itel meg egy nepet. Velunk is ez tortent anno, es mi lett belole?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  7. Torolt_felhasznalo_245785
    Torolt_felhasznalo_245785
    2002. Április 19. 02:1045.
    Huuu! Micsoda indulatok! Nem erzem azt, hogy idiota falfirkak barmifele veszelyt hordoznanak. Ugy ertem, hogy attol, hogy "hulyek a voros nok" nekem semmifele tartos egeszsegkarosodasom nem lesz. Ugy gondolom, hogy most mind Izrael, mind Franciaorszag muzulman lakossag ugyben egy atmeneti allapotban van. De ez csak az en velemenyem. Tetszik, nem tetszik, ezek az emberek igenis jelenleg nincsenek azon a szinten amin a francia vagy zsido lakossag. Persze el kell ismernem, valoban nagy szellemi teljesitmenyek is fuzodnek hozzajuk, de tartok tole, hogy egy ujabb szellemi atrakcio nem egy ilyen dobalozos, vagy fogkiveros embertol varhato. Szerintem elkezdodott ezeknek az embereknek a differencialodasa, nagyon remelem, hogy ezzel nem sertek meg senkit. Lehetoseguk van Franciaorszagban tanulni (gondolom Izraelben is), egy reszuk tokeletesen fel fog zarkozni. Megtanulnak dolgokat, eladdig, hogy lesznek bizonyos igenyeik. Peldaul legyek egeszseges, legyen biztositott a jovom, legyen nyugdijam, tisztelem a masik eletet. Szerintem ez mar alakul, megvaltozik a viselkedesuk. A masik reteg rettenetesen le fog romlani, de nem gondolom, hogy tobb gondot fog okozni, mint barmely atlagos bunozo, ugyanis nem lesz hozza eszkoze. Izrael ebbol a szempontbol masnak tunik, ugyanis valaki vagy valakik rendszeresen ellatjak ezt a meg differencialatlan reteget fegyverrel. Valahogy celszeru lenne elvagni ezt az utvonalat, mondjuk orokre. Nekik aztan van eszkozuk. A BBC sokszor mutat roluk felveteleket, es sokszor olyan szerencsetlen embereket latok a teveben, akikrol igenis nem tudom elhinni, hogy onnmaga felrobbantasa nelkul osszerak egy bombat. (Peldaul az a no). Ugy kepzelem, hogy ezek viszonylag bonyolult szerkezetek, igenis igenyelnek valamicske kepzettseget. Mas tema, hogy ezek a szerencsetlenek, utana honnan kapjak a martir dij osszeget? Olyan mintha felberelnek oket. Aki fanatizalhato, az a testere kotteti a bombat, elindul valahova, es sajnos felrobban. Nem leszek nepszeru ezzel a kijelentessel, de ugy erzem, hogy ezek a fanatizalhato emberek egyszeruen ki fogjak magukat szelektalni. Ugyanis csak vegessok van beloluk, es a BBC alapjan ugy tunik, eleg buzgon meghalnak. Borzaszto dolgokat mondok, de egyszeruen veluk egyutt megsemmisul a DNS ami lehetove tette, hogy erre egyaltalan ra tudjak venni. Aki ugyanis szeret elni, lehet, hogy utalja ugyan a zsidokat, de nincs az az eszme, amiert meghalna. Ok fognak eletben maradni, es az o gyermekeik, es azoknak a gyermekei. Ugy gondolom, a terrornak ez a formaja lassacskan ritkulni fog, aztan megszunik. Nem allitom, hogy nem lesznek robbantasok, de ugy gondolom, hogy Dublinban igenis lehet elni. Nem azt mondom, hogy az a nyero allapot, ami ott folyik, de azert jo lenne, nem?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  8. Torolt_felhasznalo_671962
    Torolt_felhasznalo_671962
    2002. Április 18. 22:4644.
    Ez most a franciaországi hangulatot tükrözi, vagy kik irkálják?Csak kiváncsi vagyok!
    előzmény:
    cassis (43)
     
  9. 2002. Április 18. 18:4943.
    Annyit szeretnek meg hozzatenni, hogy sok helyen a metroban lehet latni hasonlo felirasokat: "Saron gyilkos"! "Saron rasszista"! "Saron fasiszta!" "Palesztina gyozni fog!" "Le a zsidokkal!" Erdekes, a masik oldal soha nincs megemlitve. . . Elgondolkoztato. . . Ugye a palesztin egy edes, artatlan nep? Ugye ok nem gyilkosok Arafattal az elen?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  10. 2002. Április 18. 18:1442.
    Szia Tyutyu! Ne haragudj, de nem talalom cassis sorai kozott, meg senki sorai kozott, mellett, alatt, folott a kiirtast mint megoldast. Ellentetben nagyon sok neppel, a zsidok soha nem probaltak meg kiirtani senkit. (Amennyiben Izraelnek hasonlo lenne a gondolkodasmodja, mar nem lenne palesztin-kerdes. . . ). A genjeikkel pedig semmi baj, sot minden ember eleve jonak szuletik es csak idovel "romlik" el. Egyenes aranyossag sincs az arabok es a zsidok kozott , talan annyi, hogy minel jobb a palesztinok helyzete mindenfele szempontbol, legyen az tanittatas, neveles vagy anyagi, annal konnyebb a zsidok elete (a Tora szerint a felsobbrenduseg viszont letezik. . . ).
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_741397 (37)
     
  11. 2002. Április 18. 18:0141.
    BOCSANAT, EZ EGYALTALAN NEM TARTOZIK AZ IZRAEL FORUMHOZ!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  12. 2002. Április 18. 18:0140.
    Hanyadik szemelyben szeretnel akkor beszelni mas nepekrol? Elso? Nem mondhatod, hogy "en", mikor nem vagy tagja a nepnek. Ezt nem ertettem egeszen. Nem irtam azt, hogy irtsuk ki oket, nem fordithatod ki a szavaimat, ha ezt ertetted meg belole, sajnallak. Oktatni kellene oket az egesz vilagon, de hogyan? Van egy lany is a csoportban, 21 eves, itt szuletett tehat francia allampolgar(tuneziai egyebkent)es analfabeta! Mert a kedves szulei eldugtak, egyszeruen nem volt nyilvantartva, vagy nem is tudom. Mert nonek tanulni az nem fontos. Majd feleseg lesz belole, eleg az neki! Tudod, nem tartom magam sem angyalnak, de ordognek sem. Tudom, hogy vannak az iszlamnak szep, meghitt oldalai, kerdem, miert nem azok kerulnek eloterbe, miert a dzsihad, a terrorizmus, a szent haboru( micsoda balgasag!)? Ha tudnad, hogy hany fiatalt sikerult jo uton elinditani, ket "kedvencem" egy comores-szigeteki es egy mali mar munkat is talalt, mindketto muzulman. Tehat nem utalom az arabokat, muzulmanokat, de elvetem az iszlam elferdult, romlott forditasat, hasznalatat. Es ehhez nekem is jogom van.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_741397 (37)
     
  13. 2002. Április 18. 17:5139.
    Na tessek ezt vartam, koszi! Ha ram gondoltal, szoknya, en nem hulyeztem le senkit es tudom, hogy nem vagyok geniusz. Az Institut du Monde Arabe-ot ismerem, voltam ott a fiatalokkal. En nem belyegeztem meg senkit, csak megjegyeztem nehany furcsanak tuno dolgot. Azt javaslom, setalj neha Barbes kornyeken, foleg szombat delutan!
    előzmény:
    szoknya (38)
     
  14. 2002. Április 18. 14:5638.
    Szerintem Tyutyu semmi okod mentegetozni, te legalabb utananeztel a dolgoknak, tanultal tortenelmet, mielott velemenyt nyilvanitasz. Tudjatok van valami groteszk abban ha valaki lehulyez valakit, amikor o maga sem egy vilagito geniusz.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_741397 (37)
     
  15. 2002. Április 18. 14:3237.
    Hát igen. Lehet, hogy az érveim nem tökéletesek + tényleg nem tudok olyan nagyon sokat az arabokról. Ezért készséggel aláírom, hogy mindaz a borzalom, amit leírtál, igaz. Miért is hazudnál? Csak tudod az a baj, hogy ha minôsítgetünk másokat ahelyett, hogy a konkrét vitás kérdésekre próbálnánk meg koncentrálni, akkor abból csak gyűlölködés támad. És ne haragudj, de mintha már örömet okozna Neked az, ha minél több negatívumot tudsz meg arabokról. . . (Minél rosszabbak ôk, annál felsôbbrendűek vagyunk mi??). És ha ôk (utálok nemzetekrôl így 3. személyben beszélni)tényleg ilyenek, akkor szerinted miért? Gonoszak a génjeik? És mi a megoldás? Irtsuk ki ôket? Szerintem az ilyen jellegű megbélyegzés egy Izrael nevű fórumon egyszerűen képtelenség. És ne gondold hogy ez az arab kérdés az én különleges szívügyem vagy valami. . . Sajnos ezek a fajta viták több változatban is léteznek, pl. zsidózás, cigányozás. És én akkor is ilyen hasonló érveket szoktam felhozni, amelyek készséggel belátom, nem mindig tökéletesek. De ha csak picit elgondolkozat(ná)nak egy pár embert, akkor már érdemes volt.
    előzmény:
    cassis (32)
     
  16. 2002. Április 18. 14:1836.
    Bocsi, ha csak olyanokat ismételtem ami már elhangzott elôzôleg és a többség már egyetértett benne, de úgy éreztem reagálnom kell.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_701519 (33)
     
  17. 2002. Április 18. 14:0135.
    Szia Nitramj! Végülis kit hívjon fel, nem? :):) Ne haragudj, hogy nem írok mostanában privit, de elég sok dolgom van, és néha azért ide benézek.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_701519 (30)
     
  18. 2002. Április 18. 13:0234.
    Sziasztok, szerintem Tyutyunak teljesen igaza van. Ezen a forumon is kezdunk megtelni gyulolettel es balgasaggal? Annak mi ertelme van hogy mindenfele hulyeseget osszehordunk az arabokrol? Emlekeztetni szeretnek minden zsido tarsamat, hogy mi sem vagyunk mind budosek! Ha mindenki eleve eloiteletekkel all hozza a kerdeshez, akkor tenyleg soha nem lesz beke a Kozel-Keleten! Cassinak meg javaslom hogy tanulmanyozza egy kicsit az arab kulturat meg az iszlam vallast es ra fog jonni hogy abban is vannak ertekek es masrol is szol, mint a dzsihadrol. Javaslom az Institut de Monde Arabot, akkor is szivesen fogadnak, ha tortenetesen zsido vagy. Engem sem rugtak ki! Azon kivul azt a 613 parancsot amit elvileg be kene tartani. Nekunk!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_741397 (31)
     
  19. Torolt_felhasznalo_701519
    Torolt_felhasznalo_701519
    2002. Április 18. 13:0133.
    1-4. szamu allitasaid mar elhangzottak a forumon korabban is, ezeknek tudataban vagyunk, de azert koszonjuk.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_741397 (31)
     
  20. 2002. Április 18. 11:5832.
    Ne haragudjatok, de nem allhatom, mikor a kozepkori keresztes haborukkal jonnek nekem az emberek. Az iszlam, MOST, a 21. szazadban van azon a szinten es ezt nem szabadna turnie az emberisegnek! Mi szamitogep elott Internetezunk, utazunk, ok meg azt sem tudjak mi az, hogy irodalom, vers, teve. . . Persze nem nagyon lehet segiteni, mert ellopjak, nem kerul a nep kezere, invesztalni meg nincs az a hulye, aki oda menne. Tudjatok, megdobbento, de itt, Franciaorszagban is rengeteg az analfabeta, azok kozott, akik mar itt szulettek. A szulok eldugtak oket, nem jartak iskolaba, (gyulolik a franciakat) de a Korant magoljak, tudjak kivulrol. Tegnap a munkahelyemen (kulvaros, arabok, feketek lakta terulet)majdnem volt egy gyilkossag, egy fiu, malii, aki 18 eves, es 17 eves koraig a Korant magolta csupan, kicsufolt egy fogyatekost. Igenam, de a fogyatekos fiu baratai megjelentek. . . ! Volt ott kalapcs, fejsze, bot. A sracnak kiutottek egyfogat. A Champs Elysees hires divattervezoinek kb. 10-11 fos allando vevokore van: nehany amerikai sztar, es az arab sejkek felesegei. No comment!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  21. 2002. Április 18. 10:2631.
    Nem vitatom, hogy mindezek a jelenségek, amiket leírtatok, léteznek. De szerintem az általánosítás nem visz elôbbre semmit. Követekezôket szeretném leszögezni: 1. Arabok és muzulmán vallásúak: két különbözô csoport, bár a legtöbben persze mind a kettôhöz tartoznak. De: Afganisztán és Irán pl. nem arab országok. 2. A vezetôk meggazdagodása és a nép nyomorban ill. tudatlanságban tartása nem arab vagy muzulmán jelenség hanem sajnos általánosan elterjedt Afrikában és Dél-Amerikában is. 3. Az arab ill. iszlám kultúra (két különbözô dolog) rendkívül sok felvilágosult, művelt emberrel és felfedezéssel járult hozzá az emberiség fejlôdéséhez - pl. akkor is, amikor a keresztyén európai országokban az ún. sötét középkorban sok példa volt a butaságra és a vallási fanatizmusra. 4. A történelem folyamán a vallás nevében rengeteget gyilkoltak - pl. keresztes lovagok rémtettei. 5. A diktatúrát (Irak) az arab emberek vagy az iszlám kultúra szemére vetni olyan, mintha a magyar népet pl. lekommunistáznád és azonosítanád azzal a rezsimmel, amitôl szenvedtek. 6. A palesztinok rossz tulajdonságainak és hibáinak elemzése ill általánosítása nem segíti sôt rontja a közel-keleti konfliktus megoldásának esélyeit.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_282201 (29)
     
  22. Torolt_felhasznalo_701519
    Torolt_felhasznalo_701519
    2002. Április 18. 07:3130.
    Jasszer Arafat telefonon folytatott megbeszélést Orbán Viktorral.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  23. 2002. Április 18. 00:2429.
    Nem is tudod elképzelni, hogy mennyire egyet értek veled. Amig az arab vezetök milliardokat költenek magukra. . addig a nép elbutulva örjöng. . . mert felbujtassak. Több dokumentum filmet lattam az utobbi idöben a német, svajci vagy osztrak TV-adokon. . . az ilyen arab vezetökröl. Lattam fürdöszoba csapokat aranybol. . söt. . . menyezeti aranyberakast. . meg ilyeneket. Nem egy. . . de 4-5 Ferrari diszeleg a garazsukban. . . a luxus Mercedesek. . amiket csak nekik épitenek. . . vagy a luxusjahtok. . . a nép meg éhezik ugye. . . mert a zsidosag az oka mindennek. . . pontosan ez a helyzet. En mar sokszor azt gondolom pl. az ilyen rettenetes dolgokra mint amit Ophelia_ leirt. . . hogy talan megfenyegetik öket a sajat vezetöik, hogy a csaladjukat megölik, ha nem teszik meg amit parancsolnak. Sajnos halottam mar ilyesmiröl. Mert miért csinalna egy apa ilyesmit. . . . ez hihetetlen. Milyen vallas ez, hogy a legszentebb parancsok egyikét, ne ölj. . . . Isten nevében meri megtenni. Milyen megatalkodott vezetök azok, akik ilyen sötétségben tartsak a sajat nemzetüket. Borzalmas ez. Tényleg, csak ha a mostani kicsi gyerekeket kezdenék el normalisan tanitani. . ha az UNO beleszolna vagy nagy allamok megszalnak ezeket az arab területeket. . . de hat félnek töllük, mert akkor nem lesz olaj. Mint az az Iraki idiota. . kemény idök elé néz az egész vilag én ugy érzem. . . nem banom, hogy nincsenek mar kicsi gyerekeim.
    előzmény:
    cassis (25)
     
  24. 2002. Április 17. 22:3028.
    Szerintem is a vallasban es a hianyos oktatasban talalhato a valasz! A legtobb helyen (pl. Afganisztanban) a no a kutyaval van egy szinten, de a kutyanak jobb, mert nem kell dolgoznia. A ferfiak tanulhatnak, de a tobbseg csak a vallast, az irast meg az olvasast, esetleg egy kis osszeadast meg kivonast, mert az iskolakbol hianyzoznak a konyvek meg a szamitogepek.
    előzmény:
    cassis (25)
     
  25. 2002. Április 17. 22:1527.
    A mi kornyekunkon nem maradt el a tuzijatek (Ramat-Gan), felmasztunk egy hegyre es lattunk 3-at is. Igaz nem sokan voltak a rendezvenyeken, ha jol tudom Jeruzsalemben legalabb 3000-et vartak de jo ha szazan voltak. A hussutest is megprobaltak az emberek otthon megoldani.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_701519 (22)
     

Címlap

top