Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Elmúltál 60 éves?

cinkepanna
Létrehozva: 2008. Április 16. 20:25
Szeretnék, olyan levelező társakat, akik hasonló koruak,  és kezdők mint én. Bárhová benéztem ,már szépen kialakult kis közösség van. Igy gondoltam hátha jön ide is valaki, valakik akik szeretnének ismerkedni, beszélgetni, bármiről. és tartani a kapcsolatot.Magamról majd bővebben, ha kiváncsi vagy rám. Várlak benneteket.
  1. 2008. Április 17. 21:55101.
    Hogy ti milyen tájékozottak vagytok egész kis tudós csapat, igen eza nevel ez a PMS szindróma,ezt le is irtam hátha sikerül megszerezni, egy próbát megér. előre is köszike. milyen  az idő arra?ott gondolom már késő van.
    előzmény:
    Bagoly (97)
    2008-04-17  21:39
  2. 2008. Április 17. 21:53100.
    Szia elnézést szeretnék kérni, mert ez a konytyika még egy régebbi név, aztán változtattam a topik miatt.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_354356 (98)
    2008-04-17  21:42
  3. 2008. Április 17. 21:5099.

    Szia örülök,hogy itt vagy. ugy látom azért csak lesz ebből valami, tegnap el voltam egy kicsit keseredve az indulás miatt. éjjel alig birtam aludni, a nyelvi oktatás miatt.

    Hát az szomoru dolog, mennyi idős volt, az osztálytárs?

    Hát  a havanesse is nagyon aranyos, milyen szinü,  nekem , bizony muszáj menni ha fuj, ha esik, ugy tudják az időt,hogy órát lehetne hozzájuk állitani, Gyere máskor is.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_354356 (94)
    2008-04-17  21:15
  4. Torolt_felhasznalo_354356
    Torolt_felhasznalo_354356
    2008. Április 17. 21:4298.

    Szerbusz Panna!

    Én már tegnap is jártam erre és most beleolvastam a hsz-ba.Javasolnám a lányodnak a gyógyszertárba vett a lányom cd-t amin torna gyakorlatok vannak mégpedig hüvej torna.Lehet,hogy jót tenne a görcsökre.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_375753 (92)
    2008-04-17  20:57
  5. 2008. Április 17. 21:3997.
    Azt hiszem, itt nem gorcsokrol van szo, hanem a 4-5-6 nap elotti idegesseg, ingerultseg, ami elfogja az embert. Nem tudom magyarul, PMS neven talan otthon is ismeros? Nagyszeru gyogynovenyeket lehet kapni, egyik legajanlottabb a Dong Quai, latin neve Angelica sinensis, a masik Vitex, vagy Chaste Tree - latin neve Verbenaceae species. Semmi keppen nem artalmas, de miert szenvedjen, probalja ki, az egyik lanyom a Vitexre eskuszik.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_814677 (95)
    2008-04-17  21:18
  6. Torolt_felhasznalo_814677
    Torolt_felhasznalo_814677
    2008. Április 17. 21:2796.
    Édes Valcsikám, még semmi nincs rendben, csak az, hogy végre kaptam ajánlást-beutalót-időpontot a ct- vizsgálatra, ami majd kimutatja, hogy van-e és mi a baj, mert a laborleleteim kitünőek, tehát ezért kell ez a nagyfelbontásu vizsgálat, hogy a vesék mögé is lássanak. Féltem, hogy nem küld el, mert amikor nála voltam, nagyon nem akarta, most viszont azt mondta meg kell csinálni ! Ez már fél győzelem, de ez is még hetek-hónapok, mire megcsinálják, mire ujra kapok időpontot az urológiára stb.  Szerintem a kismennyiségü szeszesitalnak semmi köze a mellrákhoz. Egy pohárka jó minőségü vörösbor étkezéskor, koleszterincsökkentő, keringésjavitó, emésztést elősegitő lehet.  Én kálciumpótlásként, tojáshélypor tablettát szedek, állitólag az felszivódik, itt nálunk Tovita néven lehet recept nélkül kapni, de biztosan Kanadában is van valami hasonló. Tehát tojáshélypor tabletta. Én naponta 2 szemet kapok be délben, de azért ha nem is sürün, vannak görcseim. Minden annyira használ, amennyi rendesen képes felszivódni az ásványi anyagok közül a vastagbélből. Ha nagyon el van szennyeződva a bél, akkor felhasználatlanul kiürül, nem segit. Na most kicsit elmegyek, majd jövök, puszika
    előzmény:
    Bagoly (93)
    2008-04-17  21:05
  7. Torolt_felhasznalo_814677
    Torolt_felhasznalo_814677
    2008. Április 17. 21:1895.
    Figyelj, a görcsös menses azért van, mert a méhszáj nehezen nyilik, nem elég rugalmas. A császáros szülések is biztosan azért lettek, mert hiába voltak a fájásai, nem tágult, ezt saját tapasztalatból mondom, én is mindhárom gyermekemet császárral szültem és pont annyit szenvedtem minden hónapban. Szerintem a depresszióra való haljam ezzen nem függ össze, bár a szervezetünkben minden mindennel összefügg, de ez talán mégse. Az egyik lányomnak semmi problémája sem a szülésekkel, sem a mensessel, a másik még szülés után is kinlódik vele. Nemtudom, hogy ezt itt leirhatom-e, de a jó szexuális élet segit fájdalommentessé tenni a nehéz  napokat. A saját lányaim ismeretében is mondhatom ezt. A hüvely is olyan mint az izmok, ha rendszeresen mozgatva, tornáztatva van, rugalmasabb, mig ha nem ellanyhul. 3 éve tünetmentes, rendszeresen járnak ellenőrzésre, már csak félévente kell menniük. Most nyolcadikos, gyönyörü, magas focista férfiember, imádják a csajok, nagyon jó szövege van, dehát az én unokám nem
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_375753 (92)
    2008-04-17  20:57
  8. Torolt_felhasznalo_354356
    Torolt_felhasznalo_354356
    2008. Április 17. 21:1594.

    Szia!

    Ma vissza utaztam az időbe,egy osztálytársam temetésén voltam.Többen is voltak az osztályból.Szomorú volt de jó volt látni a többieket.Volt akit alig ismertem meg olyan régen láttam.Meg is beszéltük,hogy összel tartunk osztály találkozót,tíz éve volt már találkozó.

    Nekem is van egy kiskutyám/havanesse/csak mi kertes házba lakunk és ki jár az udvarra és nem kell sétáltatni.Pedig nekem is jólenne egy kis séta.Bár így is lehetne de nagyon ugatós.

     

    előzmény:
    konytyika (80)
    2008-04-17  09:15
  9. 2008. Április 17. 21:0593.

    Hianyoltalak, de eszembe jutott, hogy orvosnal voltal. Szoval - minden rendben???

    Gondolod, hogy a labgorcs korral jar? Na, majd adok en neki! Vettem kalcium tablettat is, eddig soha nem szedtem semmi kutyagumit. Ja, mielott elfelejtenem, a napokban azt is hallottam a hirekben, kedves holgyek, 18- 116 eves korig, ne igyatok szeszes italt. Tudom, hogy eddig azt mondtak, egy poharka voros bor virgoncca tesz es  erot, energiat ad - de legujabb kutatasok szerint mellrakot okozhat. Na most, ezt igy magyaraztak: aki hajlamos a mellrakra, s  fogyaszt alkoholt,  teljesen mindegy, mennyit, nagyobb az eshetosege a megbetegedesre.  Erre csak azt tudom mondani, anyam majdnem antialkoholista volt, nagyon-nagyon ritkan megivott egy gyuszunyi edes kotyvalekot es kesz. Miben halt meg? Eltalaltatok, mellrakban.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_814677 (88)
    2008-04-17  20:16
  10. 2008. Április 17. 20:5792.

    De jó hogy itt vagy még. hát akkor inen ez a sok tapasztalat, nagyon jó dolgokat irsz le. A szédülés az mitől lehet, mert az nekem is sürün előjön , sokszor nem merek az ágyban megmozdulni, mert forog minden velem, és hányingerem is van, a vérnyomásom ilyenkor tökéletes, mert arra gondoltam,hogy esetleg az . aztán ahogy jön ugy el is mulik .Orvoshoz nem szivesen megyek , mert tudom hogy akkor elindul egy végeláthatatlan kivizsgálás, és a páromat nem hagyhatom hosszabb időre egyedül.

    Te mint természet gyógyászati ismeretekkel rendelkező, mit lehet tenni, olyan esetben  a lányom borzalmasan szenved a menszesz előtt egy két héttel, alatt . feszült , ingerült, öngyilkossági, gondolatok eszméletlen amin keresztül megy,. Három gyereke van, mind császárosok voltak, van e esetleg köze ehhez. vagy mit lehetne esetleg szednie. Nyugtatókhoz nem akar nyulni, de  már retteg a következő m. .ől  Ne haragudj,hogy igy lerohantalakde  ha tudsz valami jó ötletet, megköszönöm.

    Az unokád aki beteg volt mennyi idős , szörnyü keresztül menni ilyenen. mindenkinek egyaránt.

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_814677 (90)
    2008-04-17  20:36
  11. Torolt_felhasznalo_814677
    Torolt_felhasznalo_814677
    2008. Április 17. 20:5391.
    Tudod én is Panni vagyok, illetve hát Anna, de itt a lapváltásnál valahogyan kizártak a korábbi nevemmel és semmiképpen nem tudtam visszakeveredni  Gondolkodtam az uj néven, az estét még nem akartam, mert most talán még az életem délutánjában élek, élek ? Igy találtam ki a délutánt, a 12 meg jó számmisztikailag, mert 1 + 2 = 3 és a 3 szerencsés szám  Na azt hiszem már mindenre válaszoltam, mostmár mindent tudsz, ugye
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_375753 (89)
    2008-04-17  20:24
  12. Torolt_felhasznalo_814677
    Torolt_felhasznalo_814677
    2008. Április 17. 20:3690.

    Kapok persze és szerencsére még tudom is szedni, mert sokan nem birják. Kb. egy éve szedem, azt mondja a dr.nő, hogy nemcsak megállitja, hanem még kissé ujraépiti a csontokat. Nem dolgoztam eü-ben, de természetgyógyászati főiskolát is végeztem, sokat olvastam, sok tanfolyamra jártam, érdekelt. Rengeteg könyvem van, most már kevesebbet olvasok, korábban azonban rendesen belevetettem magam az ezzel kapcsolatos témákban.  Nagyon sok mindenre rájöttem, hogy nem minden igaz ami nyomtatásban megjelenik, tehát nem kell mindent elhinni. Hit nélkül élni nem lehet, de, ha túl naiv vagy rendesen rászednek. Azt is tudom, hogy többet kéne levegőn lenni, többet kéne mozognom, bringázni, de ha az ember szédül, örül, ha elvégezte a dolgát és leülhet, vagy ledőlhet. Sajnos van tapasztalatom - családon belüli - a rákos problémákról is, de a Jó Istennek hála meggyógyult, él, sportol, tanul és szuper kis pasi már, Ő az egyik fiu a négy fiu unokáim közül  El nem képzelhető, hogy mit meg nem tettünk vele, de megérte, még a szülei életét is abszolute megváltoztatta, jó irányba.

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_375753 (89)
    2008-04-17  20:24
  13. 2008. Április 17. 20:2489.

    Szia mig el nem felejtem nagyon jó nevet választottál , ez füződik valamihez, vagy csak ugy jött.

    Ugy látom ugyancsak tájékozott vagy eg. ü terén, csak nem dolgoztál is benn?Hát ennyi mindent nem semmi ugy összeszedni, és a csontritkulásra kapsz is valamit?

    És abban is igazat adok, hogy valóban, csak reklám, nem beszélve arról , amikor rákos betegeknek is reklámozzák a drága dolgokat, és a hozzátartozók, utolsó pénzüket is rááldozzák,és van pofájuk még hozzá is tenni, hogy m ennni a javulás %-a .

    Én gégészeten dolgoztam jó pár évet, és nem egy beteg halt meg, t

    umoros betegségben.

    DE remélem azért nem annyira vészes a dolog nálad.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_814677 (88)
    2008-04-17  20:16
  14. Torolt_felhasznalo_814677
    Torolt_felhasznalo_814677
    2008. Április 17. 20:1688.
    Tudod idős korban már semmi nem ugy müködik mint fiatalon. Az emésztés, a felszivódás és a kiválasztás. A lényeg, hogy jó drágán megvesszük a vitaminokat, de azok felhasználatlanul kiürülnek - jó esetben - a szervezetünkből és adtunk a sz..nak egy pofont. Szerintem a lábgörcs kálciumhiányt jelez, nekem is szokott, főleg a lábujjaim, de hogy most még azzal is eldicsekedjek, nekem csontritkulásom is van, azt is 1 éve diagnosztizálták, nagy örömömre  Az A vitamin tuladagolása nagyon veszélyes, de olyan reklámkampányokat dobnak be itt is a gyógyszergyárak, hogy van aki az utolsó forintjait is odaadja, mert bizik, hisz ebben az őrületben.  Miért is ráncosodunk meg, amikor olyan szuper krémeket lehet kapni, amitől elmulik. Jó nekünk nincs rá pénzünk, de akkor a milliárdosok miért plasztikáztatják magukat, amikor csak a drága krémet kéne megvenniük. Igy van ez a vitaminokkal is, azért mi is beveszünk napi egy 50 felettieknek szóló vitaminkapszulát, ki tudja mit használ. Az az érzésem, hogy semmit, viszont jó drága
    előzmény:
    Bagoly (84)
    2008-04-17  13:59
  15. Torolt_felhasznalo_814677
    Torolt_felhasznalo_814677
    2008. Április 17. 20:0387.
    Jövök, sőt már itt is vagyok. Szerencsém volt, kaptam beutalót, meg időpontot is májusra ct-re, igy talán kiderül, hogy mi van a veséimmel. Rendesen el is fáradtam, igy aztán ugy döntöttem, hogy holnap - mert megérdemlem - el is megyek uszni-szaunázni-kicsit áztatni az öreg popómat  Attól mindig jobban leszek, de nem szivesen megyek, mert annyira macerás, a közlekedés, a pakolászás, a csomagolás stb. Már minden nyavajától félek, legszivesebben ki se mennék a házból, legfeljebb az udvarra, de a fürdő - bár eléggé fárasztó - olyan jó hatással van rám, hogy szinte ujjászületek  Tudod az a nehéz, hogy nem szép fokozatosan, hanem szinte 1 év alatt zakkantam össze, igy nem volt időm hozzászokni és most fel vagyok háborodva
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_375753 (69)
    2008-04-17  08:09
  16. 2008. Április 17. 15:0686.

    Szia kontyika!

    Sajnos itt sincs nagy forgalom, biztos a jó levegőn van mindenki. Így én is megyek járkálok egy kicsit, meglátogatom a nővéremet.

    előzmény:
    konytyika (80)
    2008-04-17  09:15
  17. 2008. Április 17. 14:0485.

    Szia igy van mindig meg kell nézni, mert nem  mindegy hogy mit mivel szedünk. a tuladagolás is éppen olyan veszélyes mint egy betegség.

    előzmény:
    Bagoly (84)
    2008-04-17  13:59
  18. 2008. Április 17. 13:5984.
    Sajnos, itt is dragak. S ugy van, ahogy mondod, a legtobb csoda dolog inkabb árt, mint hasznal. Eppen a tegnapi hirekben figyelmeztettek a nagykozonseget,  jol gondoljak meg, mielott  B12, E es A viataminokat szedegetnek.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_375753 (83)
    2008-04-17  13:47
  19. 2008. Április 17. 13:4783.

    Szia hirtelen azt hittem egy jó vicnek szántad,de ha valóban ott vagy ahol mondod , akkor elhiszem. Igen a kálium jó hatással van , az izmok müködésére, da ha kopás akkor megette a fene, erre mondják, hogy majd meggyógyitja a jó anyaföld , egy kicsit morbid, de ez igy van,

    Rengeteg reklám és különféle gyógyászati ismertetők tömkelege ajánl különbnél különb csoda dolgokat, de nem igen érnek ezek ilyenkor már semmit.Áruk viszont van.

    előzmény:
    Bagoly (81)
    2008-04-17  13:35
  20. 2008. Április 17. 13:3882.
    A bőrrel nincs semmi baj, a csontok nyikorognak egy kicsit - marmint ebben a korban.
    előzmény:
    Kusza (74)
    2008-04-17  08:46
  21. 2008. Április 17. 13:3581.

    Palinkas joreggelt kivanok, remelem, mindenki frissen ebredt es jo a hangulat?  Na jo, tudom, nalatok mar dél van - 6 ora a kulonbseg, most iszom az elso kavemat, ti meg ebedhez keszulodtok.

    Valaki fajos terdet emlegetett? En mostanaban, a legnagyob meglepetesemre, tobbszor felriadtam, hogy gorcs huzza a labam. Nem kellemes! Kiderult, hogy  potassium hiany miatt. Varjatok, felirtam magamnak, mi a csuda magyarul... KALIUM. Bananban sok van. Egy nap egy banan es problema megoldodott. Azert, biztos, ami biztos, vettem egy uveg potassium tablettat, magnezium es B6 vitamin is van benn, napi egy szem. Nem tudom, be-beszeltem magamnak, vagy mi, de azota semmi bajom.  Gondoltam, megemlitem.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  22. 2008. Április 17. 09:1580.
    Hát az az igazság, hogy ez már nekem nem megy. de marad a sok sok séta van két kis kutyám /toy uszkárok /velük a napi négyszeri séta fél  fél óra. Aztán a kisebbik lányom, ő fent lakik a hegyen és oda is elég sürün járok, ő várja most a babát és két kicsi van . egy három és egy két éves. Igy többször fölmegyek egy kicsit segiteni,Igaz mire felérek kapkodom a levegőt,de megéri mert szép a kilátás is onan, és nagyon jó a levegő. Hát további minden jót..
    előzmény:
    Kusza (78)
    2008-04-17  09:01
  23. -1-
    -1-
    2008. Április 17. 09:0279.
    Működik. Ezt teszem nap mint nap. :)))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_375753 (77)
    2008-04-17  08:57
  24. 2008. Április 17. 09:0178.

    Szia!

    Nagy akarat kellett hozzá, hogy ilyen korban megtanuljak biciklizni, de mostmár nagyon élvezem. Azért is szeretem, mert utána nagyon jó a közérzetem, olyan frissnek érzem magam.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_375753 (76)
    2008-04-17  08:54
  25. 2008. Április 17. 08:5777.

    Igen ebben igazad van, de ha a körülmények ugy adódnak, hogy tele  vagy problémákkal, gondokkal, és azt neked kell megoldani, akkor ez az elv nem müködik. Én is kivánok neked további szép napot.

    előzmény:
    -1- (75)
    2008-04-17  08:47

Címlap

top