Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

50-60-asok még(!) itt vagy

otven6
Létrehozva: 2007. Április 3. 21:06

Drága barátnőim, úgy gondoltam, legjobb lesz, ha "elölről" kezdünk mindent,  ha már egyszer az nlc rendszergazdái úgy gondolták, törlik az összes(!) hozzászólásunkat, akkor induljunk új lappal!

2001. dec. 31-én szólítottam meg először korosztályunkat -  itt a fórumon -  "50-60-asok hol vagytok?" címmel, legnagyobb meglepetésemre  néhány napon belül egy egész komoly kis társaság gyűlt egybe, leveleztünk, beszélgettünk, meséltünk egymásnak magunkról,  munkánkról, családunkról, gyermekeinkről, unokáinkról, s egy idő után már vágytunk arra, hogy személyesen is megismerjük egymást és 2002. ápr. 13.-án Bánhidán lezajlott az első találkozónk!  Azóta is rendszeresen tartunk összejöveteleket, pl.   Sopronban,  Pátyon,  Harcsafalván,  Gödön,  szervezünk közösen kirándulásokat, így jutottunk el Kolozsvárra, Prágába,   közös szinházlátogatásokon veszünk részt,  kiállításokra járunk, az utóbbi 2 évben pedig - egyik kedves  barátnőnk szervezésében - havonta találkozunk Pesten, hol ebben, hol abban a cukrászdában, beszélgetünk, fecsegünk, csevegünk, megosszuk egymással örömünket, bánatunkat.  Az 5 év alatt rengetegen megfordultak itt közöttünk, emberek jöttek, mentek,  örülünk minden új tagnak,  és szomorúan -  de tiszteletben tartva döntését -  vesszük tudomásul, ha egy kedves, régi tag  távozik csapatunkból! Szóval éljük mindennapi életünket, de nem  begubódzva, magunkba zárva, hanem igenis nyitottak vagyunk mindenre, mindenkire!

Tehát drága barátnőim, húzzunk bele, a 130870 hozzászólást mielőbb érjük el!/ismét/ 

  1. Torolt_felhasznalo_487449
    Torolt_felhasznalo_487449
    2007. Április 7. 14:04126.

    Nagyon kellemes Húsvétot mindenkinek!

    A sonka már fől, egy kalácsot már a Laci kisütött, még tegnap este sütöttem sajtpuffancsot, most gyorsan megcsinálom a holnapi ebédet, és utána csak a pihi lesz.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  2. 2007. Április 7. 14:02125.

    Szerbusztok! A sonka és a többi "tartozékok" megfőttek. Már lehet készülödni a szinházba.

    Úgy hogy én is búcsúzom tőletek, és nagyon kellemes husvéti ünnepeket kívánok mindenkinek! Legközelebb valamikor kedden este jövők hazafelé.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  3. 2007. Április 7. 13:46124.
    Szia Mártikám! nahát, Micsoda véletlenek vannak, nekem éppen most sül az inteligens krémesem, eddig még soha semmi probléma nem volt vele, remélem ez is jól sikerül. Hideg sütőbe teszem be, no persze, utánna azért bekapcsolom ám, a legmagasabb fokozatra, 15-20 percig hagyom így, utánna leveszem 150 fokra és még majd 1 óráig  szép lassan sül (az ajtaját közben nem szabad kinyitni) aztán kiveszem,  hagyom kihűlni, felszeletelem, jön a családom....és mindmegeszik! 
    előzmény:
    m63 (123)
    2007-04-07  13:07
  4. m63
    m63
    2007. Április 7. 13:07123.

    Szia Lanyok: Tegnap en is elkeszitettem a sonkat, kaszinotojast, flodnit! Az intilligens kremes nem sikerult, ugy ahogy volt kidobtam. Az alja ragacsos, azt hiszem suletlen volt, tobb mint 1 orat sult. Keremszepen a szakertok velemenyet mi lehetett a baj.

    Sok szeretettel kivanok szep unnepeket! Ja es hetfon locsolokat, ha meg divat. En nem igen szerettem, mert mar akkor is allergias voltam, es a sok pacsulitol folyt a szemem az orrom. Persze meg mindig jobb volt mint a jeghideg vizzel a kutbol .

    előzmény:
    katakata6 (122)
    2007-04-07  11:08
  5. 2007. Április 7. 11:08122.
    jót nevettünk a képeken, valami ami nem kommersz, de husvéti. Én is mindenkinek azt kivánom a legkellemesebben a legbékésebben ünnepeljen ma
    előzmény:
    ny62 (121)
    2007-04-07  11:02
  6. 2007. Április 7. 11:02121.

    Sziasztok mindnyájan!

    Először is Zsigának óriási gratula az új topik első kerek számához! Nagyon kívánom, hogy szép időben tudjátok élvezni az ünnepet együtt, szeretetben! Györgyinek nagyon sok puszit küldök,     
    Lassan kialakul az ünnepi menetrend (nem egyszerű dolog ez), délután a barátnőmékhez megyek, itthon van Írországból a fia aki a keresztfiam, kis családjával együtt, ott lesz a husvéti sonka-tojás evés, este mag a Deák téri templomba megyek egy János passióra, ami nagyon szépnek igérkezik, volt kolléganőm énekel a kórusban. Utána még (ha futja) fel szeretnék szaladni a tesómékhoz, mert ők holnaptól elutaznak vidéki rokonokat látogatni (nem volt kedvem velük menni...) Ja meg még végig akarom zavarni a porszivót csak ott, ahol a papok táncolnak...

    Úgy hogy el is búcsúzom tőletek, további kellemes husvétolást, kinek-kinek ahogyan szereti!

    Mindenkinek:   

     

     

    előzmény:
    katakata6 (120)
    2007-04-07  10:41
  7. 2007. Április 7. 10:41120.
    Jé én eddig csak káposztával töltött paprikát láttam, ezek is nagyon gusztán néznek ki. Biztos finomak is .
    előzmény:
    otven6 (119)
    2007-04-07  10:25
  8. 2007. Április 7. 10:25119.
    Na,  első körömet lefutottam, először beugrottam Vandához a fodrászüzletbe, befésülte a hajam,  onnan Dalmával   kimentünk  a piacra,  míg ő a hentesCsabinál vásárolt, addig én a - kedvenc  - savanyúságaimat vettem meg, rengeteg félét árulnak, de én ezt a két fajtát imádom,  káposztával töltött uborkát és a lilahagymát, most már csak a "főmenűt" kell kitalálnom hozzá!   Holnapra meghívtam az egész családomat ebédre -  aki akar  az  jön, aki nem, az /esetleg/ éhen marad -  ha ilyen  szép marad az idő, akár kiülhetünk majd a kertbe, ott tuti' hogy elférünk mindnyájan! 
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  9. Torolt_felhasznalo_480293
    Torolt_felhasznalo_480293
    2007. Április 7. 09:56118.

    Györgyinek,a fiúkak,Kellemes ünnepeket,jó étvágyat a finomnak

    igérkező ételekhez!Ja és a négylábúaknak is!

    előzmény:
    zsiga8 (101)
    2007-04-06  22:49
  10. Torolt_felhasznalo_480293
    Torolt_felhasznalo_480293
    2007. Április 7. 09:54117.

    KINGA NEKED IS -a négylábúnak is-Kellemes ünnepeket kívánok!
           

      

    előzmény:
    borozo (111)
    2007-04-07  06:08
  11. 2007. Április 7. 09:41116.
    Szép napot mindenkinek, feltettem a tojásokat, beáztattam a sonkát azt olvastam, hogy ezeket a kötözött sonkákat elég 2 órát áztatni, na most elkezdődőtt, aztán 4 órát főzni, ugyhogy pont jo lesz , mert 6 orara jonnek a picurék majd a délutáni alvás után. Nem mondom, hogy idén oriási lesz a husveti asztal, de csendesen minden lesz ami kell. Kaszinó tojást is csinálunk Florával ebből én azt vállaltam, hogy felteszem a tojásokat , és kikeverem a sárgáját amit majd visszatöltönk, a majonézt és az összerakást ö csinálja mert ahhoz két kéz kell. Összejön ez is. Az is kiderült, hogy egyetlen poharunk sincs csak pár teasbögre, most győzködöm Vahtangot vegyen 6 egyszerü üvegpoharat 2 sarokra tőlünk a potomnál, , majd jo lesz Borsodgeszten, egyenlöre ö meg arra gyözköd engem, hogy jo a bögre is . Lehet hogy igaza van . Egy biztos nem izgatom magam e miatt is
    Ha lesz lesz, ha nem akkor nekem mindegy . En vennék az biztos.
    ha visszagondolok a régi husvéti asztalokra amik szépek is voltak gazdagon diszitve , finom kajákkal, , hat csak az fáj, hogy a fiuk nem törekszenek hogy hasonlitson, ezek szerint semmi maradt meg bennük annyira , Flora más , Ö lány- ból van hozott tegnap nyuszis szalvétát is , ö igyekszik .
    előzmény:
    otven6 (115)
    2007-04-07  07:53
  12. 2007. Április 7. 07:53115.

    Most pedig felveszem a "nyúlcipőmet" és kirohanok a piacra,  /de/  még Húsvét előtt visszajövök ám   addig is legyetek jók, óvatosan  a sütéssel, főzéssel, nehogy leégett, odakozmált sonkával kínáljátok a vendégeket!  

    1 óra múlva itt vagyok 

    CsókAnyu   

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  13. 2007. Április 7. 07:46114.

    Kedves Zsuzsa,  légy üdvözölve kis csapatunkban,   érezd jól magad köztünk! 

    előzmény:
    bubuka54 (113)
    2007-04-07  07:21
  14. 2007. Április 7. 07:21113.
    Sziasztok Kedves Mindnyájan! Nagyon szép napot és Kellemes Húsvéti Ünnepeket kivánok mindenkinek
    Mandy, köszönöm a szives invitálást, megigérem, nem politizálok, mert nem is szeretek, de nem is érek arra rá.
    Nyafogni meg nem fogok, szeretem én is a jó kedélyű embereket, én is az vagyok.
    Puszi
    előzmény:
    mandy44 (109)
    2007-04-07  05:40
  15. 2007. Április 7. 06:50112.
    Tegnap délután Norbikám itt volt nálam, rámoltunk, kicsit rendezgettünk kint is, bent is, aztán elindultunk a városba 1-2 dolgot lerendezni, óriási volt a forgalom mindenütt,  ezért aztán kicsit óvatosabban vezettem - természetesen -  Norbikámmal közben  beszélgettünk mindenféléről,  egyszer csak nagy komolyan megjegyzi, tudod dédi, csak az a baj, hogy  nem minden  álmunk vágyik valóra......annyira meglepődtem  a kis picurom bölcs "kijelentésén" - meglepetésemben - majdnem átmentem a másik sávba, de aztán gyorsan összeszedtem magam,   miközben ámulva kérdeztem tőle, ezt most mire érted......hát tudod dédi, én már nagyon régóta szeretnék egy új  biciklit, spórolok,  perselyembe rakom félre a pénzt, de  még most sem jött  össze annyi, amiből megvehetném.......... nagyot sóhajtott, majd  (a tükörből láttam) álmodozva nézett ki az ablakon, mélyebben már nem tudta kifejteni "filozófiáját" mivel megérkeztünk a bevásárlóközpont elé!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  16. 2007. Április 7. 06:08111.
    Minden kedves ismerősömnek  kellemes húsvéti ünnepeket kívánok!
    előzmény:
    mandy44 (109)
    2007-04-07  05:40
  17. 2007. Április 7. 06:07110.
    Szép jó reggelt, Mandykám,  üdvözlünk újra "itthon"  látom,  jól kipihentétek magatokat, tehát most frissen, üdén, /meg/újult energiával vághattok neki aaa.......... tojásfestésnek  
    előzmény:
    mandy44 (109)
    2007-04-07  05:40
  18. 2007. Április 7. 05:40109.
    SZIA BUBUKA! Reszemrol orulok neked jo helyre tevedtel, itt a helyed kozottunk NEM politizalunk es sose  vagyunk betegek  Itt csupa JO, mi kedelyu  remek ember  van !
    előzmény:
    bubuka54 (107)
    2007-04-07  00:46
  19. 2007. Április 7. 05:36108.

    Joreggelt szep husveti unnepeket kivanok ujregi barataim !

    Nehany szot irok , ha valakit erdekel, ,, nem igerem hogy visszaolvasok sok lenne . Igy azt sem fogom megtudni midolgok tortentek kozben .

     Hat letelt, az egy het valodi nyaralasunk, igen jol esett minden szep es jo volt. Gyonyoru a szinem ,  es az egeszsegi allapotom is . Eszmeletlen gyonyoru idot fogtunk ki , mindossze szerdan du csak delutan volt kicsiny  szel es felho.

    Csak masfelkilot hiztam vissza , de az nem gond. Az a jo ellatas es a tunyazas miatt jott vissza . 

     Naponta ketszer ket orat furodtunk, meg sok is volt , de a Tata mindenaron kiakarta hasznalni  ha mar ott vagyunk ,  en meg mentem vele. Igaz ket du nemet mondtam akkor o sem ment .

     BOGACS REMEK hely egy igazi gyongyszem a Bukk hegyseg oleleseben . egyszer  legalabb mindenkinek ki kell probalni .A szabadidonkben , ami sok volt a setak soran elado hazakat neztunk , es gondolatban oda koltoztunk ,,,jo is lenne, DE,,,,,oregek vagyunk mar hozza , hogy ebbe belevagjunk . 8 milliotol--ezek felujitandok---aztan felfele akar 55 millioig kozben vannak olyanok amibe csak be kell koltozni. SOK-SOK penzzel lehetne ,,,megoldas is millo van ,,,jajdejo lenne, van furdo halasto ott a BUKK, igazi nyaralo es kirandulo hely ,el tudnam kepzelni itt a hatra levo idot  ,,,Na mar bele is ert a bilibe a kezem 

     itthon minden rendben van Denes itt aludt mig odavoltunk ,meglepetesnek egy hatalmas frissen vagott  mangalica hatso comb vart a hutoben , este meg azt elrendeztem , elokeszitettem .

    Most megyek szetnezek mit is fozok, az unnepre , gondolataim vannak , es a rahajtas  ordoge is bennem van  ugy hogy , megtamadom a konyhat .csak egyszeruen ,,, gyorsan es  finomat  

     

    előzmény:
    otven6 (1)
    2007-04-03  21:06
  20. 2007. Április 7. 00:46107.
    Sziasztok! Kovácsné Zsuzsa vagyok, 53 éves 2001. óta rokk.nyugdijas vagyok, a szivemmel, és még sok egyébbel.
    Van két felnőtt lányom, mindkettő férjnél, ill. az egyik már elvált, de most juniusban lesz ujra esküvője. Az idősebbik lányomnak van egy 12 éves lánya, Klaudia. A másik lányomnak van egy 3 éves kisfia Tibike, és egy 14 hónapos kislánya Tamara.
    Mi egy családi házban lakunk, az idősebbik lányomékkal. Ők a felső szinten, mi lent. Van egy kutyám és egy macskám.
    Ja, és nekem van még 7 testvérem, 4 húgom és 3 öcsém.
    Egyelőre ennyi. Mindenkinek Kellemes Húsvéti Ünnepeket kivánok

    előzmény:
    bubuka54 (106)
    2007-04-07  00:26
  21. 2007. Április 7. 00:26106.
    Sziasztok kedves Mindnyájan!
    Most olvasgattam a topicot és szeretnék csatlakozni hozzátok, persze csak akkor, ha nem probléma.
    Puszi mindenkinek, majd még irok bővebben magamról.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_793355 (105)
    2007-04-06  23:38
  22. Torolt_felhasznalo_793355
    Torolt_felhasznalo_793355
    2007. Április 6. 23:38105.
    Sziasztok! Hipp-hopp, én is itt vagyok! Katikám, nagyon remek ötlet volt az új topik nyitása! Így legalább a tényleges topiknyitóval kezdődik a topik!!! És ha már újra kellett kezdeni, akkor inkább így legyen. Jó, hogy meghagytátok az új "lakcímet", hová kell jönni, így idetaláltam.
    Látom, mindenki ügyeskedett, így-úgy felkészültünk a húsvétra. Nálunk idén sokminden elmaradt, valahogy úgy éreztük, hogy mi már a múlt hétvégén megtartottuk az előhúsvétot a nagy családi összejövetellel, még "nyusziosztogatás" is volt. Ma este azért összedobtam gyorsan egy tepsi intelligens krémest, a gyerkőcök nagyon örültek neki. Ők már holnap este mennek haza, vasárnap-hétfőn ketten leszünk, megyünk ki a kertbe, ott fogunk húsvétozni.
    F. lányom mától új helyen dolgozik, ez egy csöpp kávézó a Keletihez közel. Meglátogattam - érdekes hely... Nem tudom, miért tűnik úgy, mintha egy pénzmosoda lenne... Nem akarom ezzel idegesíteni, lehet, hogy csak én tévedek. (Az előző kávéházat, ahol dolgozott, megvette egy ukrán pénzmosó társulat, azért jött el onnan.....)
    Mindenkinek nagyon kellemes húsvétot kívánok, fáradtak pihenjenek, betegek gyógyuljanak meg, és mindenki érezze magát nagyon jól barátai, szerettei körében!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  23. 2007. Április 6. 23:10104.
    köszönöm valoban jobb most a lelkem,
    egy kis gyerekszáj: Blanca ma rajzolt egy nagyon szépet, kérdezem mi ez ? azt mondja " Princessza " hercegnő,
    jaj de teszik, nekem adod ? . Nem lehet nagyi ezt magamnak rajzoltam, de kulonben is valoszinu inkább dinoszaurusz lett az meg nem kell neked .
    na szo szot követett, végül mégis felkerült a falra itt az ágyam mellé .
    Jó éjszakát mindenkinek
    előzmény:
    őszirózsa (102)
    2007-04-06  22:57
  24. 2007. Április 6. 23:08103.
    Szia  !  Csak a poén kedvéért ,én is sütöttem meggyes pitét  !!!Itt a dokumentum.
    Kis családodat-fiacskáédat ápoljátok-,Andit tisztes távolságban tartsátok a virusoktól, vagy baciktól!!!Mindig van izgalom, ez a rózsahimlő dolog is  !!!Mikor Z.fiamnak volt állitólag, a gyerekorvos barátnőm jött el megnéztni,és mielőtt elment,közölte, hogy ugy néz ki terhes !!!Gondolhatod mit éltünk mi is át akkor, szerencsére kapott valami injekciókat-éppen akórházban dolgozott-,addig nem nyugodtunk meg,mig a szintén Zoli fia épen egészségesen meg nem született!!!Ő nem mondta még meg, hogy babát vár,minekünk meg fogalmunk sem volt, hogy mi baja van Z.nek, a rózsahimlőt is  csak akkor hallttam először  !!!Persze a kórházban is bőven megfertőzhették volna , de azért mégis mi voltunk a "ludasok " !!!!
    előzmény:
    mártika (90)
    2007-04-06  19:59
  25. 2007. Április 6. 22:57102.
    Kata , örülök,hogy  kezdődnek "helyreállni a dolgok " otthon.Lassan a fiukis megtanulják,hogy hol  kell vásároln i  !!!!Vedd ugy , hogy  mégis szép lesz az ünnep,mivel itthon vagy legalább !!!Ha megműtöttek volna , akkor aztán sirhatna a család  !!!!Mi is csak szolidan hárman leszünk, sógorom is elutazik,igy nem csinálok legalábbb 5-6félét!!!

    Mindenkinek   kellemes és boldog  husvéti ünnepeket kivánok  jó egészségben, békességben, mert ez a legfontosabb !!!!
    előzmény:
    katakata6 (83)
    2007-04-06  16:38

Címlap

top