Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Mellműtötek hétköznapjai..

Torolt_felhasznalo_292942
Torolt_felhasznalo_292942
Létrehozva: 2006. október 5. 14:48
Mellműtétek hétköznapjai....


Szeretnék egy fórumot ahol a mindennapok gondjairól beszélgetnénk, egymásnak adnánk tanácsokat.

Miről is pl.

1. -milyen túsfürdöt , milyen besodort használsz, amit a műtött oldalon tudunk és szabad használnunk,
2. -szabad-e a hajunkat festeni, hiszen a kemo után kihullt és újra nőtt hajat kímélni kell, milyen festék jó,
3. -a műtött oldali karunkat, hogyan védjük, mivel nem szabad csak 1,5 kg emelni, nem szabad takarítani, nem szabad a napon lenni vele, ha ödémás fáslizni kell, milyen hatása van annak, ha ezt nem tartod be.
4. -az életmód váltásnál milyen nehézséged akad,
5. -dolgozzol-e vagy otthon vagy, mivel töltöd a napjaidat,
6. -a lelki mélypontokon mi segít át (hit, vallás, hobbi, stb)
7. -kire támaszkodol (család, barát, alapítvány)
8. -étkezési tanácsok egymásnak (szabad-e rákosbetegnek fogyókúrázni, vegások legyünk, vagy csak kismértékben változtassunk)
9. -ki milyen étrend kiegészítőt használ, hisz-e benne?
10. -betegtársakkal való kapcsolat formái (fórumok, találkozók, előadások , életmódtáborok stb.)


Szóval mi az ami könnyíti vagy nehezíti az életedet.

Tudom, hogy mindannyian járunk rendszeres kontrollokra, a fő kérdéseket megtudjuk beszélni (megtudjuk???) az onkológussal, de nagyon sok mindenre nincs idejük vagy nem akarnak tanácsot adni. Járunk természetgyógyászhoz, ödémás gyógymaszörhöz ki-ki mit igényel.
De szerintem szükség van az apró hétköznapi problémák megbeszélésére is. Ha gondoljátok akkor tartsuk életbe ezt a fórumot. Ne a rémtörténeteket meséljük el egymásnak hanem azokat a megoldásokat ami könnyít az életünket


Manyi

Nekem van egy honlapom, azért indítottam, hogy segítsek a betegtársaimnak egyféle utat bemutassak. Nézzétek meg és ismerjetek meg.

www. gportal.hu/manyi



"Szomorúan tudatjuk, hogy Manyi már nincs velünk, csendesen elaludt örökre.
De szeretnénk fenntartani a fórumát, a távollétében
megpróbáljuk helyettesíteni, hogy továbbra is jöhessenek ide tanácsért, bíztatásért azok, akiknek szükségük van rá.
Manyi fórumtársai"
  1. 2006. november 28. 15:54701.
    Lányok! Ahol kiskorúak vannak, nem kell kifestős karácsonyi kép? Úgy értem, a gyerkőcök talán örülnének nekik. Na, mindegy, küldök néhányat. Ja, meg magamról is egyet.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  2. Torolt_felhasznalo_961834
    Torolt_felhasznalo_961834
    2006. november 28. 15:34700.
    Sziasztok! Nem vesztemel csak egy kicsit ünnepeltettem magam. !. Kaptam a Seres Évától információt bőségesen szivesen megosztom veletek ! De én csak freemailban tudom küldeni .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_292942 (697)
    2006-11-28  12:51
  3. 2006. november 28. 15:22699.
    Ja, én most igazoltan hiányoztam, három kupac dolgozat összegyűlt, és gyártom a hóembereket is az osztályomnak. Már tíz kész, még tíz kell. Szerencsére olyan pocsék a TV műsor, hogy nyugadtan van rá időm.  
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_292942 (697)
    2006-11-28  12:51
  4. 2006. november 28. 15:19698.
    Szia, Manyi! Amit mondtál, az eszembe juttatta, hogy Barbara Delinsky, az egyik írónő (amerikai), akinek a regényét fordítottam, szintén mellrák túlélő (ők így nevezik magukat, survivor), és ő írt másokkal együtt egy olyan könyvet, ami az első pilanattól szinte kézen fogja az embert, és mindent részletesen elmond, ráadásul könnyedén, humorosan. Ha valaha valakinek eszébe jutna ezt a könyvet itthon kiadni, illetve mivel nálunk más a protokoll, egy ilyenfajta könyvet írni egy olyan orvos-természetgyógyász-gyógyszerész stb teamnek, az sokat segítene.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_292942 (696)
    2006-11-28  12:16
  5. Torolt_felhasznalo_292942
    Torolt_felhasznalo_292942
    2006. november 28. 12:51697.
    Névsorolvasás:

    áfonya1
    balga
    ketty_56
    Mirabo
    obi
    s_anna

    Ho l vagytok??? Mi van veletek??? Remélem csak lustik vagytok???

    Manyi
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  6. Torolt_felhasznalo_292942
    Torolt_felhasznalo_292942
    2006. november 28. 12:16696.
    A tegnapi nap fő témájához (ki hogyan, tud segíteni, mit hol lehet megkapni, milyen lehetőségeink vannak) egy pár gondolatot szeretnék leírni. A bozsbozs tudása, összeszedet ötletei indította el bennem a gondolatokat.
    Egyszer a tv-ben láttam egy vitát szakemberek között, a rákbetegek gyógyítása volt a téma. Beszéltek az onkológiai intézetek szar (bocs, de így van) helyzetéről, itt a gyógyszerek, a gépek minőségéről, a leterheltségről beszéltek. Mindez három éve volt adásban. Természetesen mindenki panaszkodott, a várakozási időre, a gépekre, a pénzre, az orvosok leterheltségére. Ott hangzott el egy professzor szájából (történetesen annak az intézetnek a dokija ahova én járok), hogy statisztikailag kimutatható, hogy az iskolázottabb, a nagyvárosi betegeknek nagyobb esélye van a gyógyulásra, mint a kevésbé iskolázottaknak és tanyán, falun élőknek, mivel kevesebb információ jut el hozzájuk. A helyi orvosok nem tudják őket tájékozótani (?????) mert nem érdeklik őket a beteg sorsa???. Nem tud a beteg mit kérdezni, nem tudja, hogy mi kell a gyógyuláshoz. Akkor én ezen felháborodtam. És ordítva kérdeztem(képletesen) a MTV-től (röhejes) , hogy ezért ki a felelős. A tanyán és a falú élő miért ilyen tudatlan, hisz van újság, tv, van helyi doki. De mint láttunk az újságban azt, hogy xy színész, vagy (politikus) kivel, hol , mikor csókolózott, avagy lopott csalt. Nem azt olvasod hallod, hogy mit és hogyan kell védekeznünk azért, hogy ne legyünk betegek. Nincs egy rohadt napi, tiz perc a tv, rádióban, hogy felhívják a veszélyre a figyelmet!!!!!!!!! Minden szarra van műsor idő, de erre nincs. Nem is beszélve a háziorvos felelőségéről, neki kellene lenni a helyi „népművelőnek”. Hiszen még mindig a falun a papnak, a tanítónak, az orvosnak hisznek az emberek. Milyen orvos az aki nem akarja, hogy a betege meggyógyuljon.
    Felelőssége van a kórházi orvosnak is, hisz ott műtötték meg , neki kellene úgy elbocsátani záróval a beteget, hogy megmondja, hogy mit kell tenni. Nem, NEM, NEM ÉRZIK FONTOSNAK hogy segítő útmutatást adjanak. (ezt még a fővárosi kórházakban, sem teszik meg,)Vagy 100 közöl 2-3 orvos teszi csak meg. Igen és van az államnak nagy-nagy felelőssége van, hogy megfelelő számú gép legyen, hogy működjenek a különböző segítő Alapítványok, arra pénzügyi támogatást kell adni.

    Nincs egy összeszedet (állami, vagy alapítványi összesítő) „Mit kell tenni egy rákbetegnek” címmel egy kiadvány egy útmutató, amibe felehetne sorrolni, mindenféle okos információt. Olyanokat amit pl. mi mondunk egymásnak. Ez volna egy szép küldetésünk. Álmodtam egy szépet, : fogjunk össze mi betegek gyűjtsük össze, hogy mit tapasztaltunk mi miket tudunk, szedjük össze az információinkat és dugjuk egy felelős emberkének az óra alá, hogy szégyellje el magát és segítsen ezt kinyomtatni. Na szép állom volt??? (vagy valóság lesz???)

    Manyi
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  7. Torolt_felhasznalo_403844
    Torolt_felhasznalo_403844
    2006. november 28. 11:57695.

    Köszönöm a tanácsot.Mindenképpen elmegyek.Csak a tünetek leírásánál ezt sehol nem említik,ezért kérdeztem meg itt a fórumon.Csak a kitapintható csomókat és a bőrelváltozásokat olvastam mindenhol.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_292942 (694)
    2006-11-28  11:42
  8. Torolt_felhasznalo_292942
    Torolt_felhasznalo_292942
    2006. november 28. 11:42694.
    Szia sanyimanyi!

    Sajnos így nem tudjuk megállapítani, hogy a szúró fájdalom, mit jelenthet. Ezt felelősen csak egy mammográfiai és egy ultrahang vizsgálat után az orvos tudja megmondani. Lényeg, ez egy jel amit komolyan kell venni. Megér az életed kb. 3 óra vizsgálatot (na nem egyszerre, de körülbelül ennyi a vizsgálatokra szánt idő)
    Menj el a nőgyógyászodhoz vagy a háziorvosodhoz és kérj beutalót. Én mint rákos beteg ezt tudom tanácsolni neked, ne fantáziálj, de egy „kicsit ijedjél meg” mert akkor biztos, hogy elmész a dokihoz.
    Manyi
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_403844 (693)
    2006-11-28  11:03
  9. Torolt_felhasznalo_403844
    Torolt_felhasznalo_403844
    2006. november 28. 11:03693.

    Sziasztok.

    Szerintetek a mellrák tünete az,hogy a bal oldali mellemben naponta többször erős,szúró jellegű fájdalmat érzek?

     
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  10. Torolt_felhasznalo_961921
    Torolt_felhasznalo_961921
    2006. november 28. 10:47692.

    Ugyan, lányok, zavarba hoztok...  

    De örülök, hogy hasznát veszitek.  

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_292942 (690)
    2006-11-27  18:24
  11. Torolt_felhasznalo_282887
    Torolt_felhasznalo_282887
    2006. november 27. 19:55691.

    Úgy gondolom nekem szántad az ismertetőt. Hálás vagyok érte. Sokkal könnyebb lesz így boldogulni, hogy már ennyi információ van a birtokunkban, mintha mindent nekünk kellene kitapasztalni. Minden tanácsot, tippet elmentek egy mappába és majd kinyomtatom a barátnőmnek. Még nem tudok róla semmit, mert megegyeztünk, hogy majd ő fog jelentkezni, amikor már tud beszélni. Gondolom még fáradt az altatástól. Ha tudok valamit megosztom veletek és elmondom neki is, hogy sokan szurkolnak a gyógyulásáért ismeretlenül is.

    Köszönöm!!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_961921 (689)
    2006-11-27  17:54
  12. Torolt_felhasznalo_292942
    Torolt_felhasznalo_292942
    2006. november 27. 18:24690.
    Kedves bozsbozs!!!!

    Nagyon köszönöm, hogy ilyen részletesen leírtad, hogy mit-hol lehet olcsón, okosan összeszedni. Nagyon örülök, hogy megismertelek, nagyon sokat segítesz az embereken. Gratulálok. Nagyon meghatott a tudásod, segítőkészséged. Nagyon nagy szíved van.

    manyi
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_961921 (689)
    2006-11-27  17:54
  13. Torolt_felhasznalo_961921
    Torolt_felhasznalo_961921
    2006. november 27. 17:54689.

    folyt. köv.:

    Zöld és piros zöldségeket, gyümölcsöket egyél, kék/fekete szőlőt, drága, de 10 dgk belőle elég egy nap. Tele van természetes antioxidánssal.

    Egyelőre ennyi jutott az eszembe, ha lesz még valami, írom azt is.

    Bözsi

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_961921 (688)
    2006-11-27  17:53
  14. Torolt_felhasznalo_961921
    Torolt_felhasznalo_961921
    2006. november 27. 17:53688.

    Akkor most idemásolom, amit egy szintén "friss" betegtársnak írtam tanácsokat, legalábbis egy részét:

    A rokkantnyugdíjazásod indítsd el. Ezt a háziorvosodnál kezdd el, ő meg fogja mondani, hogy hova kell először menned, írnod. Azért fontos, mert a daganatos betegeket 100%-os rokkantnak veszik, II. csoportban, és így alanyi jogon jár a közgyógyigazolvány. Erre nem csak havonta 12000 forint értékben kaphatsz ingyenesen adható gyógyszereket, de ingyen jár rá például minden gyógyászati segédeszköz, gyógyfürdő és egyebek. Pl. a C vitaminból az 500 mg-os rágótabletta, és arra most nagy szükséged lenne. Nem tudom, megvan-e 6 év szolgálati időd, ha megvan, nyugdíjat is kapsz, ha nincs, akkor "csak" státuszt, de sokat érsz vele. Nyugdíjas igazolványt utazáshoz, közgyógyigazolványt, és kérhetsz a helyi állami Idősek Otthonában mint rászoruló nyugdíjas ingyen ebédet, otthoni segítséget, én is kapom. Ugyanis a rokkantnyugdíjas is nyugdíjas, és szociális alapon támogatják. Ők intézik.

    A közgyógyigazolvány intézéséhez kell majd a nyugdíjhatározatod, és az orvostól valamennyi gyógyszerköltségről igazolás.

    Az OEP-től lehet kérni évente egyszer segélyt. Nyomtatvány volt a neten, már nem találom, de az ügyfélszolgálatukon adnak. Ezt addig intézd, amíg nem kapod meg a határozatod a rokinyugiról, mert az OEP hamarabb ad, mint a Nyugdíjfolyósító. Utána a Nyufigtól is kérhetsz, náluk is létezik ez az egyszeri segély. Én a gyógyszerköltségemre a jövedelmi viszonyaink és a betegségem alapján 50000 forintot kaptam az OEP-től.

    Írj a Magyar Máltaiaknak. Ők igen csekély összeggel tudtak csak támogatni minket, viszont rengeteg ruhát, és más használati cikket kaptunk tőlük.

    Menj el a Vöröskereszthez, ők is adnak ruhát, élelmiszeradományt (liszt, cukor, konzerv, stb.), és nagyon olcsón lehet náluk vásárolni tisztítószert, jó minőségűt.

    Keresd meg a hozzád legközelebbi embert, aki a Magyar Rákellenes Liga helyi képviselője. HA belépsz a Ligába, évi 300 Ft, akkor kapsz Béres cseppet. Minden tag kap Bérest, lépjen be minden ismerősöd, inkább fizesd ki a 300 forintokat, a Béresre most nagy szükséged van. Nekem eljöttek még anyám barátnői is. Lehet, hogy aktív dolgozóknak több a reg. díj, nem tudom, az sem lehet sokkal nagyobb összeg. Másban is tudnak segíteni, Avemart például 4 dobozzal szerintem te is kapsz tőlük postaköltségért. Förtelmes íze van, rettenetes büdös, de használ, erőltesd le valahogy a torkodon.

    Ha kapsz pénzt, akkor vegyél Aloe Verát. A topicomban is leírtam, ez segített a kemót túlélnem, és egész jó erőben maradnom. Gyümölcsöset vegyél, mert a natúrt már én sem bírtam meginni, pedig az Avemár se semmi ám. :-)

    Írj a Zuccari-cégnek, írd le, hogy mi a bajod, miért szeretnéd inni az Aloét, és kérdezd meg, hogy nem tudnának-e valamivel olcsóbban biztosítani számodra, mintha a gyógyszertárban vennéd meg, mert nagyon nehéz helyzetben vagy anyagilag, és már nem bírod tovább a kezeléseket. Hallottál, olvastál az Aloé nagyon jó hatásáról a betegtársaidnál, ezért szeretnéd fogyasztani. Nem tőlem tudod, nekem egy pesti lány féláron kapja náluk az irodában számomra az aloét, és postán, vagy ismerőssel eljuttatja hozzám. De ezt ne említsd kérlek a Zuccarinak.

    Kérj egy iwiw meghívót a fórumon, biztosan kapsz. Mi most nem tudunk küldeni, nincs, mire kapnánk, az 1 hónap. Ott találsz ismerősöket, akiknek elküldheted a leveled, amiről telefonon beszéltünk. Én küldök neked a MyVipre és a Milgramra, ott is regisztrálj, és keress ismerősöket. Ha tőlük kapja meg egy neked ismeretlen a leveled, hiteles leszel, hisz van közös ismerősötök.

    Ha meg tudod venni, egyél sok mandulát, napi 20-30 szemet. Biztos találkozni fogsz a B 17 vitaminnal a neten, méregdrága búzafűlevet és pakisztáni barackmagot fognak ajánlani neked, a mandulában ugyanúgy megvan a B 17, mint az előbbiekben, csak megfizethető, és kapható a piacon.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  15. 2006. november 27. 16:06687.

     

                SZÉPEK A BAMBÍNÓID! A NEGYEDIK FIATALABB, VAGY IDŐSEBB?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_971046 (674)
    2006-11-26  22:05
  16. 2006. november 27. 16:03686.

         Szia! Örülök, hogy itt vagy, biztosan sokat segít majd a barátnődnek ez a támogatás.Tudok én is egy jó könyvet ajánlani, az Amoenában vettem, Budapesten.

        ALLEN KLEIN : A HUMOR GYÓGYÍTÓ EREJE

        A felénél tartok az olvasásban, de már néhány tanácsot megfogadtam belőle, úgy veszem észre, működik.

        Mond meg a barátnődnek, hogy itt egy népes tábora a sorstársaknak szurkol neki.

        Jelentkezz minnél előbb!

                                      Prisca     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_282887 (683)
    2006-11-27  11:45
  17. 2006. november 27. 15:38685.

    Istennő, na hiszen!  INkább csak amazon.  

    Amúgy időnként én vagyok Aromo, a fékezhetetlen agyvelejű nyúl (ha olvastad Lázár Ervintől a Hétfejű tündért).

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_961921 (677)
    2006-11-27  08:21
  18. Torolt_felhasznalo_292942
    Torolt_felhasznalo_292942
    2006. november 27. 12:01684.
    Általában nagyobb könyves bolt, de ha nem akkor írj ezekre a címekre és elküldik.

    Ennél az Alapítványnál vannak tanfolyamok, de ezek pesti és drága is ,de a könyvet megrendelheted.
    http://www.efa.fw.hu/


    Ez is pesti, de nagyon rendesek, itt megrendelhető a kazetta is és a könyvre is kérdez rá.
    Ide tartozom én is, az Ő főzőtanfolyamukra járok és nagyon jó előadásuk is van, kérjél hírlevelet, nagyon sok okosságot írnak.

    Támaszadó Szolgálat elérhetősége:
    1033 Budapest, Laktanya u. 2.
    Telefon és fax: (06-1) 367-5144
    Telefon: (06-1) 367-5133
    E-mail: tamaszado@rakellen.hu
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_282887 (683)
    2006-11-27  11:45
  19. Torolt_felhasznalo_282887
    Torolt_felhasznalo_282887
    2006. november 27. 11:45683.

    Legalább a nyugdíjjal nincs gond, mert már 4 éve rokkantnyugdíjas. Magasvérnyomás, gerincsérv, agyi folyamat, szívproblémák. Ehhez még pont ez hiányzott. Na, nem mintha máskor hiányozna bármilyen betegség. A közgyógy most jutott eszembe, pedig nem vagyok teljesen laikus ezen a téren, de mindig a kézenfekvő ötletek jutnak utoljára az ember eszébe. Az ajánlott könyvet hol lehet beszerezni?

    Zsuzsa

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_292942 (682)
    2006-11-27  11:38
  20. Torolt_felhasznalo_292942
    Torolt_felhasznalo_292942
    2006. november 27. 11:38682.
    Szia!

    Ehhez a kérdés majd a betegtársak is fognak ötleteket adni általában du. és este van forgalom a topicon. Az általános, hogy evvel kapcsolatos gyógyszerek többsége (államilag támogatott) van olyan ami ingyenes. Ez majd akkor derül ki , hogy milyen kezelést kap a barátnőd. Tehát ha kap kemot meg hormon gyógyszert (vagy injekciót) azokért nem kell fizetni. A személyzet az más dolog, azt tényleg a pénztárca határozza meg. Az én tapasztalatom, hogy rák fronton visszafogottabb az orvos és az ápoló személyzet.

    Az étrendkiegészítők azok nagyon drágák, keresni kell helyi alapítványt, hátha ők tudnak kedvezményesen beszerezni, igaz, hogy nem velem történt meg, de hallottam olyan esetről is, hogy ha egy tesztelésben részt vesz akkor ingyen jár az Avemar (ez Bp.-en az Uzsoki kórházban történt)

    A receptjeimet azért ajánlom, mert az elfogadható árból ki hozható az étkezés. Vannak olcsó Bió termékek is ami elérhető.

    A közgyógyellátás az a nyugdíjasoknak van, én minden képp javasolnám a rokkantsági nyugdíjasztatást.
    A rákosok általában 67­os, evvel egy stresszes helyzet megoldódna.
    A lelki támaszra vannak: vannak kazetták amik megtanítják relaxálni, ezek a gyakorlatok megtanítják a feszültséget oldani.

    Van egy nagyon jó könyv amit tudok még ajánlani:Simonton: A gyógyitó képzelet.

    manyi
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_282887 (681)
    2006-11-27  11:20
  21. Torolt_felhasznalo_282887
    Torolt_felhasznalo_282887
    2006. november 27. 11:20681.

    Szia!

    Köszönöm a gyors választ, a honlapodat elmentettem és ha lesz időm elolvasom. A barátnőm elég nehéz körülmények között él. Nincs párja, aki támogatná, viszont vele él három gyereke és egy unoka. Az egyik fiú nemrég lett munkanélküli, a másik most érettségizik, a lánya 2 hete helyezkedett el 4 órában, mert még gyesen van a 2,5 éves kisfiával, akit egyedül nevel. Elég nehéz az anyagi helyzetük is, pedig a gyógyuláshoz valók ( kaja, gyógyszer, orvos, stb ) elég drágák. Nem koldulni akarok és nem anyagi segítséget kérek csak olyan tippeket, hogy és hol lehet olcsóbban beszerezni dolgokat. És esetleg milyen anyagi segítséget és honnan lehet kérni hivatalosan, pl:gyógyszersegély és hasonlók. Ilyen esetben pl: jár-e a közgyógy? Másfajta betegségei is vannak, azokra is szed gyógyszereket. Ezek a kézzelfogható dolgok, de hogyan tudok neki lelki támaszt is nyújtani?

    Köszi: Zsuzsa 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_292942 (680)
    2006-11-27  10:45
  22. Torolt_felhasznalo_292942
    Torolt_felhasznalo_292942
    2006. november 27. 10:45680.
    Szia!

    A barátnődnek ha lesz kérdése, akkor a Te közvetítéseddel szívesen segítünk. Először is a családján kívül, Te légy a nagy-nagy segítője. Azon kívül vannak alapítványok. Jó magam a Rák ellen az emberért..... nak a Támaszadó Szolgálatnál találtam segítőre. Debrecen az egy nagy város biztos van Alapítvány. Ebben a fórumban, vannak olyan betegtársak, akik gyógyszerészek, természetgyógyász hallgatók, vagy csak olyan betegek akik valamihez mindig tudnak tanácsot adni. Jellemző ránk az optimizmus, ami a legjobb segítség.

    Nekem van egy honlapom, ahol receptek, címek, cikkek, olvasni való ajánlatok megtalálhatók. Nézd meg, hátha tudok evvel is segíteni. www.gportal.hu/manyi

    Manyi
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_282887 (679)
    2006-11-27  10:34
  23. Torolt_felhasznalo_282887
    Torolt_felhasznalo_282887
    2006. november 27. 10:34679.

    Sziasztok!

    Örülök,  hogy rátaláltam erre a topicra, mert bár nem vagyok érintett, de a barátnőm igen, ráadásul pont ma műtik. Szeretnék neki segíteni amiben csak lehet. Neki nincs netkapcsolata, így általam juthat információkhoz. Elég hirtelen történtek a dolgok, még egyikünk sem igazán tudta teljesen feldolgozni, de neki a nehezebb, hiszen ő éli át. Rendszeresen, évente járt emlőszűrésre, de eddig semmilyen jel nem utalt arra, hogy valami baj lenne. Szeptemberben találtak csomót, vettek biopsziát, november 2.-án kivették a csomókat és ma leveszik a fél mellét.  Nemis gondoltam, hogy ez a betegség ennyire gyors. Igaz, már a nyáron talált kicsi csomókat, de mivel hajlamos a cisztára és úgyis menni kell majd szűrésre, elhanyagolta a dolgot. Lehet, ha akkor orvoshoz megy nem itt tartanánk? El fogom elejétől olvasni a topicot és a tanácsokat továbbítom neki. Ha van köztetek Debreceni az jó lenne, mert akkor a helyben lévő segítségekről is értesülnénk. pl: érintett betegekkel való találkozás, táplálékkiegészítők beszerzése stb.

    Köszönettel: Zsuzsa

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  24. Torolt_felhasznalo_961921
    Torolt_felhasznalo_961921
    2006. november 27. 09:26678.
    Sziasztok!

    Itt a megyében (Békés) nincs a csökkentett deutérium tartalmú víznek viszonteladója, pedig igény lenne rá. Az információkat itt találjátok róla: www.hyd.hu a hivatalos árlistájuk is fentvan.

    Mi elvállalnánk, csak kellene egy felmérés, hogy mennyire lenne szükség, és hogy eljönnének-e a betegek érte hozzánk, vagy kiszállításra lenne szükség.

    Előre szólok, biztosan nem ebből fogok meggazdagodni. Csupán arról van szó, hogy én is rákos vagyok, és tapasztalom, hogy jó.

    Legközelebb Debrecenben és Pécsett van viszonteladó, Pestről pedig nagyon sokba kerül a futárral lehozatni.

    Tudni kell, hogy folyamatosan kell inni több évig.

    Üdv:

    Halápi Erzsébet, Mezőkovácsháza

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  25. Torolt_felhasznalo_961921
    Torolt_felhasznalo_961921
    2006. november 27. 08:21677.

    Most kapcsolok, milyen jó ötletet adtál! Beszélek a Rákellenes Liga itteni emberével Eleken, mert itt a megyében nincs Preventa viszonteladó, hogy tudunk-e ezen az állapoton együtt változtatni.

    Köszi, istennő vagy!  

    előzmény:
    Mirabo (672)
    2006-11-26  14:49
  26. Torolt_felhasznalo_961921
    Torolt_felhasznalo_961921
    2006. november 27. 08:18676.
    Üzent egy topikos lány a másik helyemen, hogy a fia lebeszéli a kárpitos barátjával, szóval a szivacs megoldódni látszik, és van egy pesti lány, aki átmegy a vizemért Budára. Szóval, megoldódunk.  
    előzmény:
    Mirabo (672)
    2006-11-26  14:49
  27. Torolt_felhasznalo_961921
    Torolt_felhasznalo_961921
    2006. november 27. 08:16675.
    Hú, de vagányok! Csajok vannak már a környéken?  
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_971046 (674)
    2006-11-26  22:05
  28. Torolt_felhasznalo_971046
    Torolt_felhasznalo_971046
    2006. november 26. 22:05674.

    Bozsbozs, elkuldtem a Xeloda cikket a masik mail cimre, remelem igy megkapod. De kozben beleolvastam en is, nagyon tudomanyos....

    Imhol van 3 Bambim a 4-bol (a bem.oldalon van rola is, de azok regebbi kepek), a masik az en vagyok.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_961921 (670)
    2006-11-26  11:12
  29. 2006. november 26. 16:38673.

     

                

           Zabálnivaló!!! Nagyon szeretnék már egy ilyen aranyos kisunokát! Az előbb keptam levelet az unokanővéremtől, két képet küldött a pár hetes unokájáról. Szóval, szép napom van, aranyos babaképeket nézegethetek.

           ( Na jó, bevallom, közben egy icipicit irigykedek is!) 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_961921 (665)
    2006-11-25  19:27
  30. 2006. november 26. 14:49672.

    Sajnos én nem vagyok pesti. Remélem, más igen, és hozzájutsz a vizedhez. Ezt nem tudják elküldeni mondjuk a helyi rákellenes szervezeten keresztül?

    A szivaccsal kapcsolatosan én talán egy kárpitos cégnél próbálkoznék, de lehet, hogy van ennél jobb ötlet is.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_961921 (667)
    2006-11-26  10:57
  31. IGA
    IGA
    2006. november 26. 11:45671.

    Szép vasárnapot!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_961921 (659)
    2006-11-25  16:00
  32. Torolt_felhasznalo_961921
    Torolt_felhasznalo_961921
    2006. november 26. 11:12670.

    A másik: tudtok-e valahol olyan szivacsboltot, ahol méretre vágnának nekünk egy darabot? Kaptunk egy 95*95-os rácsos fa kiságyat Zolkómnak, a kisebb fajtát nem szereti, mindig beleakad valahol. Ebben szeret aludni, viszont nincs benne szivacs, itt pedig nem lehet vágatni szivacsot, csak kész méretet venni.

    ----------------------------------

    Én tudom, mennyi erőt ad, ha ismeretlenektől kapok bíztató levelet, tudom, hogy Szaszinak is segíteni fog, ha bíztatjuk! Olyan fiatal még, élnie kell!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  33. 2006. november 26. 11:05669.

    Irtam a kislánynak azt kivánva,hogy teljesüljön az álma.

    Szörnyű,hogy egy fiatal teremtésre is rá tud szállni ez a dög.......... 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_961921 (666)
    2006-11-25  19:47
  34. 2006. november 26. 10:59668.
    Mi már meggyújtottuk az első gyertyát 
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  35. Torolt_felhasznalo_961921
    Torolt_felhasznalo_961921
    2006. november 26. 10:57667.

    Sziasztok!

    Egy kis segítségre lenne szükségünk. A preventások csak hét közben vannak nyitva, de mi meg csak hét végén, szombaton tudunk felmenni Budapestre. Az lenne a kérésünk, hogy ha lenne rá jelentkező, akkor mi elutalnánk a vizem árát a számlájára, és ő megvenné a vizet hétközben, mi meg elmennénk hozzá hétvégén érte. Kocsira szükség van, mert a víz nehéz.

    Tud valaki ebben segíteni?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  36. Torolt_felhasznalo_961921
    Torolt_felhasznalo_961921
    2006. november 25. 19:47666.

    Írjatok neki, kérlek, szüksége van rá, hogy tartsuk benne a lelket!  

    http://ewing.blogol.hu/?d=2006-11 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  37. Torolt_felhasznalo_961921
    Torolt_felhasznalo_961921
    2006. november 25. 19:27665.
    Tessék, itt a fiatalúr.  
    előzmény:
    prisca56 (662)
    2006-11-25  16:49
  38. Torolt_felhasznalo_292942
    Torolt_felhasznalo_292942
    2006. november 25. 19:08664.
    Sziasztok!

    Mindenhol száradnak a "műveim" a lakásban. Ime
    manyi
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  39. Torolt_felhasznalo_292942
    Torolt_felhasznalo_292942
    2006. november 25. 16:57663.
    Szia!
    Ide figyelj bozsbozs a számból vetted ki a történetet, én is magammal, hordom a leleteim, a zárót, engem is cukkoltak ezért. Ilyen frappáns válasz nem jutott eszembe.

    Manyi
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_961921 (659)
    2006-11-25  16:00
  40. 2006. november 25. 16:49662.

              Jól néztek ki, de a fiatalurat közelebbről is megnézném.

              Az én kisfiam mikor elősször felállt a babaágyban, nem volt hajlandó sem leülni, sem lefeküdni, mindig újra visszakapaszkodott. Este későn már röcögtek a lábai, bőgött a fáradságtól, de rendületlenül állt a kiságy rácsába kapaszkodva. Végül úgy tértünk nyugovóra, hogy a karomban tartva sétáltam le-fel a szobában, mig jó mélyen elaludt. 

     

     

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_961921 (659)
    2006-11-25  16:00
  41. Torolt_felhasznalo_259070
    Torolt_felhasznalo_259070
    2006. november 25. 16:09661.
     Igen.1 ilyen aranyos kisbabát Én is szívesen megsétáltatnék.AZ a mentős sztori nagyon tetszett,Én is jót nevettem volna. 
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_961921 (658)
    2006-11-25  15:56
  42. Torolt_felhasznalo_259070
    Torolt_felhasznalo_259070
    2006. november 25. 16:03660.

     Hát persze,hogy örült a kisfiad,az első sikerélmény.Csak várd ki míg egyedül szalad.Szerintem már arra sem kell sokat várni. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_961921 (656)
    2006-11-25  13:02
  43. Torolt_felhasznalo_961921
    Torolt_felhasznalo_961921
    2006. november 25. 16:00659.

    Voltam tegnap az egyik barátosnémnál, és majdnem otthagytam a Fehér Mappám. Szólt, és kérdezte, hogy mi a fenének hordom mindenhova magammal a leleteim. A válasz:

    - Ha esetleg valami baj történne, most képzeld szerencsétlen mentőst, próbál újraéleszteni, kidurran a mellem a keze alatt, szívrohamot kap!

    Azt a röhögést, amit a kapuban lecsaptunk...

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_961921 (658)
    2006-11-25  15:56
  44. Torolt_felhasznalo_961921
    Torolt_felhasznalo_961921
    2006. november 25. 15:56658.
    Kukuccs!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_259070 (657)
    2006-11-25  15:25
  45. Torolt_felhasznalo_259070
    Torolt_felhasznalo_259070
    2006. november 25. 15:25657.
     Sziasztok.EZ a kép tavaj nyáron készült rólam.Azóta szedtem néhány kilót magamra.Nehéz nők kategóriájába tartozom.90kg vagyok
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  46. Torolt_felhasznalo_961921
    Torolt_felhasznalo_961921
    2006. november 25. 13:02656.

    Manyi, fel a fejjel, ne mérgeld magad. Annak örülj, hogy te ilyen jólelkű vagy, ne azon bosszankodj, hogy más milyen link, és szebb lesz a napod.  

    -------------------------------------

    Ma reggel a lányom és én Avon Tanácsadónők lettünk. Hátha Karácsonyra lesz vmi zsebpénze belőle a gyereknek, nekem meg Preventára. Kész vicc, mi már nem kiló kenyérben számolunk, hanem liter vízben!  

    --------------------------------------

    Kevertem egy Csodakencét magamnak, finom az illata, és tök jó lett tőle a bőröm, és mellesleg, ha minden igaz, akkor a jobb karomnak kimondottan használ, az inaknak, izmoknak.
    Az alapja a babafürdetőkrém, fele annyi Aloe Vera gél (krém, nem ivós), egy tubus Kamilla balzsam, 10-10 ml jojoba, levendula, citrom és körömvirág olaj, 5 ml kamilla olaj. Világoskék a krém, de a bőrön nem látszik. Hamar felszívódik, és nagyon fincsi illatú!  
    A babafürdetőt minden krém alapjául lehet használni, csak folyékonyra kell melegíteni, én mikróztam. Ha belekeverted a többi hozzávalót, kihülés közben szilárdul. Nagyon jól hidratál. Receptre ötvenvalahány forint egy tubussal, recept nélkül nagyon drága.
    Az olajokat nagykerben vettem, a MediLine-ban Pesten, az Aloe Gélt az FLP-től, a Kamilla balzsamot drogériában.

    ---------------------------------

    A fiam az előbb egyedül felült és azóta nagyon büszke magára. A cumisüvegével püföli a földet, és egyedül már néha iszogat is belőle. Amúgy szerintem most betojt, megyek tisztába tenni.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  47. Torolt_felhasznalo_292942
    Torolt_felhasznalo_292942
    2006. november 25. 11:30655.
    Sziasztok!

    Húúú nagyon rossz a hangulatom. Van egy barátnőm aki igen sokszor depis, rengeteget segítek neki (én a rákos beteg). Ha maga alatt van akkor megyek rohanok, vagy lógok a telefonon és ezerszer meghallgatom, hogy mi a baja. Ajánlottam pszichológust, jár is oda. Na szóval most nagyon a padlón van. Ezért mint a jó „ úttörő, vagy mint cserkész” felajánlottam a segítségemet. Most jelenleg munkanélküli (azaz betegállomány) de jár tanfolyamra, de nem érti mit mondanak, mert inkább fizika, mint építészet. Erre én „hülye” felajánlom a férjem segítségét, mivel Ő fizikus. Megbeszéltük, hogy szombaton 9-10 között jön , inkább 10 fele. Ehhez igazodva kellünk reggelizünk, stb. mert jön a barátném. Átszervezzük a délelőttünket, úgy kb. 10.30 telefonálok, hogy ugyan hol van, mivel eddig nem érkezett ide. Hát.... még itthon van feleli, csak most indul el. És én ne szúrjam le mert ….....
    Tán azért nem, kérdem én, mert én hülye felajánlom a segítségemet, azaz a férjemért, mert én hülye alkalmazkodom hozzá, és arra sem méltat, hogy magától felhívjon, hogy bocs de, még nem indultam el, ezért meg ezért.

    Mondjátok meg nekem, olyan rohadt nagy kérés, hogy tartsanak tiszteletbe , ha már segítek másokon. Brrrr......
    Manyi

    Rólam a képek ott vannak topic nyíton, de mellékelem a férjemről készült monzázs képet, amit Szúpatakon készítettem.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  48. Torolt_felhasznalo_961834
    Torolt_felhasznalo_961834
    2006. november 25. 11:03654.
    Sziasztok !
    Szép napot kívánok Mindenkinek! Ovics gratulálok nagyon jól nézelki!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  49. 2006. november 25. 10:11653.

    Nálunk:

    Én:                        Halak ,Ikrek aszcendens és Bak holdjegy

    Párom:                 Oroszlán,Kos aszcendens és Bika holdjegy

    Fiam:                   Nyilas,Bika aszcendens és Bika holdjegy

    Lányom:            Bak,Mérleg aszcendens és Halak holdjegy

    Családon belül mindig megtalálhatók a közös jegyek,ezt megfigyeltem.Pl a lányomnál Apósom volt Mérleg.Anyósom Nyilas volt,mint a fiam.

    Feltettem két  képet,igy nézek ki......

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_961921 (647)
    2006-11-24  21:38
  50. Torolt_felhasznalo_300177
    Torolt_felhasznalo_300177
    2006. november 25. 09:07652.

    Ügyes vagyok azt hittem az első levelemet eltüntettem. 

    Jobb kétszer mint egyszer se.

    üdv Zsu

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  51. Torolt_felhasznalo_300177
    Torolt_felhasznalo_300177
    2006. november 25. 09:04651.

    Szép napot Mindenkinek!

    Hozom a kávét a dumcsihoz   ...

    Nekem 9.-én volt az emlőeltávolító műtétem. Hétfőn veszik ki a varratokat. Ehez képest jól vagyok. Nagyon jó a tornakazetta amit Manyi ajánlott, erre tornázom minden nap. Húzodik a hónomalja és a fesőkarom erősen, de azért csinálom.

    Minden nap olvaslak benneteket, de lusta vagyok írni. Érdekes dolgokról írtok. Manyinak jó étvágyat a hurkához.

    A cici kérdéshez: ezt egész biztos olyan írta aki nem érintett a témában.

    Jó hétvégét, sok örömet mindenkinek.

    Zsu 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  52. Torolt_felhasznalo_300177
    Torolt_felhasznalo_300177
    2006. november 25. 08:49650.

    Szép jó reggelt Mindenkinek!

    Hozom a kávét a dumcsi mellé. 

    Persze ma szombat van, mindenki a családjával elfoglalva.

    Nekem 9.-én volt az emlőeltávolító műtétem, ehez képest jól vagyok. Hétfőn veszik ki a varratokat. Nagyon jó a kazetta amit Manyi ajánlott, erre tornázom minden nap. Húzodik a hónomalja és a felső karom erősen, de azért csinálom.

    Jó étvágyat a hurkához, én ebből a menűből a céklát szeretem, kaphatok egy falatot? Köszi

    Jó sokat írtatok mostanában. Én nem vagyok ilyen szorgalmas, de azért olvaslak benneteket.

    Jó, hogy itt vagytok.

    Zsu

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  53. Torolt_felhasznalo_961921
    Torolt_felhasznalo_961921
    2006. november 24. 22:59649.

    Manyi tett fel ide képet magáról, tegyünk mi is, mit szóltok?  

    Én szeretnélek látni titeket mai valótokban, már akit nem zavar.

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  54. Torolt_felhasznalo_961921
    Torolt_felhasznalo_961921
    2006. november 24. 22:00648.
    Balga, nem jött meg a mailboxomra a levél, küldd el inkább ide, ez is az enyém: serbanerzs@freemail.hu légyszi, jó? És írd a tárgyba be, hogy xeloda, akkor tuti megísmerem, még ha a spamba is tszi alapból. Lehet hogy a mailboxom kiszűrte, az egy dög.  
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_971046 (517)
    2006-11-17  16:17
  55. Torolt_felhasznalo_961921
    Torolt_felhasznalo_961921
    2006. november 24. 21:38647.

    Ezt a leosztást figyelitek?  

    Skorpió vagyok, Oroszlán aszcendenssel. (Kínai: Kecske.)

    Zsókám Halak - Rák.  (Kígy&oacute

    Katám Halak - Nyilas. (Sárkány)

    Isti Halak - Mérleg (eredetileg ez lett volna a fiam is!) (Kakas)

    Zolkóm Vízöntő - Mérleg. (Kutya)

    Na, ez még egy csapat!  

    Éljen a fővezér! Másképp nem is bírnék velük!    

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  56. 2006. november 24. 20:12646.

     

                  Igyál sok teát, az jó a vesekőre, hogy ne nőjjön még nagyobbra. Azt olvastam, erre felénk ( a Panon síkságon), olyan kemények az ivóvizek, hogy minden ötödik embernek van veseköve, de legtöbbjük meghal annélkül, hogy ez valaha is valami gondot okozna neki. Nekem is van, de ez nem okoz semmi problémát, jót szórakozok, mikor az ultrahangos vizsgálatnál valamelyik doki felfedezi. Szinte lázba jönnek, hogy na, végre találtak valamit, persze akkor jön a hideg tuss, hogy igen már 20éve is ott volt, mikor az epekövemet diagnosztizálták. az epekövemtől még akkor megszabadúltam, de vigyáznom kell mit eszek, mert az epevezeték is begyulladhat.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_259070 (642)
    2006-11-24  16:36
  57. Torolt_felhasznalo_292942
    Torolt_felhasznalo_292942
    2006. november 24. 19:36645.
    Sziasztok!

    Úgy érzem, hogy többségben voltak azok a hozzászólások akik biztattak a bűnbe esésre. Most fáradt vagyok, mert az utolsó simogatásokat csinálgattam az ajándékokon. Vasárnapra végleg kész leszek, azt jöhetnek a bevásárlási gondok, majd a nagytakarítás.
    Na most elköszönök, holnap jövök.
    manyi
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  58. 2006. november 24. 17:14644.

    Egészségedre!!!!!!!! Nem tilos semmi,ha birja a gyomrod és az epéd.Nekem azt mondta az onkom,hogy nyugodtan egyek,amit megkivánok.Igaz,a sertés és marhahust már nem kivánom,mert megüli a pocimat,de ez magától alakult ki.

    10 évvel a mütét után is itt vagyok egészségesen,pedig mindenevőként nagy inyenc vagyok.A mindenevőt arra értem,hogy bármit megeszek,amit megkivánok.

    Barátnőm az utolsó idejében magvakon meg préselt répán élt,meg minden olyanon,amit a rákkal kapcsolatban felkutatott.A családja hordta neki a város másik végéből naponta a speciális zsömlét pl.Sajna,nem segitett rajta.

    Ezért mondom,hogy minek lemondani a kulminális élvezetekről? 

    A hurkát én is szeretem,de a családom nem,ezért nagyon ritkán van.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_292942 (632)
    2006-11-24  11:50
  59. Torolt_felhasznalo_961921
    Torolt_felhasznalo_961921
    2006. november 24. 16:52643.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  60. Torolt_felhasznalo_259070
    Torolt_felhasznalo_259070
    2006. november 24. 16:36642.
     Sziasztok.Nekem is szigoru diétát ajánlottak.Van 1szép epekövem,és,hogy ne legyen magányos ,vesekövem is van.Azt mondták ,kevessebb csokit egyek.De mondom én Nektek,se cigi se pia  ,se pasi??????????????SZÉP KILÁTÁSOK.GYÖNYÖRŰ AZ ÉLET.
    előzmény:
    prisca56 (641)
    2006-11-24  16:06
  61. 2006. november 24. 16:06641.

     

          Fel vagy mentve! A multkor a férjem egy darab csodás disznósajtal jött haza a bevásárlásból, szóval, maradt neki belőle egy darabka, mert eszembejutott az epém. Az én doktornőm eléggé régimódi, szerinte mindent ehetek amihez kedvem van, csak ne dobjak fel újjabb kilókat. Ellenőrzésekre járni kell, gyógyszert szedni kell, de ezenfelül felejtsem el a betegségem. Egészséges vagyok. No, azért a kreatinint nézessem meg. Persze, nem fogadom meg a tanácsát, igyekszem lehetőleg stesszmentessen és egészségessen élni.

          

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_292942 (632)
    2006-11-24  11:50
  62. 2006. november 24. 15:49640.

     

        Mindig elkapkodom a válaszolást, rögtön írok, ahelyett, hogy elovasnám a többi hozzászólást is. Köszi, majd rákattintok.

    előzmény:
    prisca56 (639)
    2006-11-24  15:34
  63. 2006. november 24. 15:34639.

     

             Köszi. Lemondtam a mai talpmasszást. Majd azért megpróbálok utánanézni, remélem, ez a 6-7 terápia nem adott be nekem. Ha véletlenül eszedbejut, hol található, kérlek , majd írd meg.

    előzmény:
    ovics (628)
    2006-11-23  23:06
  64. Torolt_felhasznalo_122053
    Torolt_felhasznalo_122053
    2006. november 24. 15:20638.

    A Semmelwei Egyetem EFK-n tanulok, közegészségügyi és járványügyi felügyelőnek készülök. A szakdolgozatom témája: Az emlődaganatok rizikófaktorai és megelőzésük lehetőségei.

    A kérdőívvel pedig azt szeretném felmérni, hogy akik átestek, vagy jelenleg ebben a betegségben vannak, milyen rizikófaktorokkal rendelkeztek (milyen rizikófaktorok voltak jelen) a daganat kialakulásáig.

    Voltak már itt, akik kitöltötték a kérdőívet, hozzáteszem, hogy teljesen anonim a kérdőív.

    A kórházak, ahova eddig benyújtottam a kérelmeket (hogy kitöltethessem a kérdőívet) nem nagyon válaszolnak, csak megy az időm. (amiből nem sok van). Szóval gondoltam hátha itt többre megyek.

    Röviden ennyi a célomról, és rólam.

    előzmény:
    Mirabo (635)
    2006-11-24  14:54
  65. 2006. november 24. 15:03637.
    Nem a férjemre, hanem az ő javára.  Egyébként cici ügyebn nálunk sem volt kérdés, hogy én kellek inkább, vagy a cicim. És minden nap látom rajta, mennyire örül, hogy élek.
    előzmény:
    Mirabo (636)
    2006-11-24  15:01
  66. 2006. november 24. 15:01636.
    Figyeljetek, nem tudom, nektek milyen lakásbiztosításotok van, nekünk OTP Garancia, és ehhez van egy kiegészítő baleset és BETEGSÉG biztosítás. Ezt most kötöttem meg, de bár már tavaly tettem volna! A műtétemre 240 ezer Ft-ot fizetett volna, de még a biopsziára is valami 40 ezret. Persze továbbra is fennáll a lehetősége (bár inkább lemondanék róla), annyi, hogy most van 5 hónap várakozási idő. Ha elég értelmesen mondtam. Ja, és én tulajdonképen egy nagyösszegű életbiztosítást szerettem volna kötni a férjemre, mert szerencsés esetben 10 év múlva felveszem én, ha gubanc van, akkor meg nem marad támasz nélkül a két csajjal. De nem lehet. Viszont beléptem az OTP egészségpénztárba, és ezentúl minden egészségügyi kiadásomat ezen keresztül fogom intézni. Pl most épen egy Scholl cipőre hajtok. Meg szemüveg is kell.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  67. 2006. november 24. 14:54635.
    Mit tanulsz, hol, és miről szól a szakdolgozatod? Mihez kellenek az adatok, és milyen jellegűek? Lehet, hogy én is segítek, de szeretném tudni, hogy mihez, OK?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_122053 (630)
    2006-11-24  08:30
  68. 2006. november 24. 14:52634.

    Sziasztok. Mostanában rossz volt nálam az nlc, nem ment el, amit írtam, de olvastalak benneteket. Az én orvosom is azt mondta, könnyű mediterrán étrendet szoktak javasolni, és ne azért egyek valamit, mert ez most majd használ, hanem mert kényeztetni akarom magam (pl sok gyümölcs, stb).

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_961921 (633)
    2006-11-24  13:12
  69. Torolt_felhasznalo_961921
    Torolt_felhasznalo_961921
    2006. november 24. 13:12633.

    Egészségedre!  

    Nekem azt mondta a dokim, és elég nagy név a szakmában (dr. Pikó Béla):

    Azt egyen, ami jólesik!

    Hát nem igaza van?  

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_292942 (632)
    2006-11-24  11:50
  70. Torolt_felhasznalo_292942
    Torolt_felhasznalo_292942
    2006. november 24. 11:50632.
    Sziasztok!

    Most jöttem, haza a hétvégi bevásárlásból. Lányok! bűnbe fogok esni hétvégén, nem bírtam ki, hogy ne vegyem meg a hentesnél, gyönyörű disznótoros házii hurkát, kolbászt!!!!!! Tudom, hogy tilos, de mint valami eszement, megláttam és megkívántam!!! Remélem nem olvassa ezt az oldalt az onkológusom, a természetgyógyászom, a házi orvosom …...
    Lányok mentsetek fel, biztos Ti is voltatok így, hogy a pulyka és a csirke hús után vágytatok valami igazira.
    Hurka, kolbász paprikás- hagymás krumplival, céklával, hát ez lesz a mennyország.

    Manyi

    De belém bújt
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  71. 2006. november 24. 09:20631.
    Várom a kérdőivet,küldtem a cimemet.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_122053 (630)
    2006-11-24  08:30
  72. Torolt_felhasznalo_122053
    Torolt_felhasznalo_122053
    2006. november 24. 08:30630.
    Látom, megelőztek! Én is szerettem volna kérni a segítségeteket! De van, aki a szárnyai alá vett! Ha van valaki, aki kitöltené a kérdőívet, itt megtalálja:
    http://www.nlcafe.hu/forumkifejt.php?id=134&forumid=125851

    Köszi bozsbozs2!
    Ja, és azoknak is köszönöm, akik kitöltik!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_961921 (626)
    2006-11-23  20:54
  73. 2006. november 23. 23:24629.

    http://195.184.19.155/holgyvilag/index.php?oldcikk=509

    Tilos masszírozni!
    - Gyulladt, visszeres lábat (embóliaveszély!)
    - Gombás lábat (a fertőzés szétterjedhet!)
    - Lázas beteget
    - Súlyos szívbetegeket, veszélyeztetett terheseket
    - A menstruáció első napján, kivéve, ha éppen görcsoldás miatt tesszük
    - Daganatos betegségben szenvedőket

    Ezt máshol olvastam.De felteheted kérdésként a  www.orvosaneten.hu  -n

     

    megyek az ágyikómba,jó éjszakát.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  74. 2006. november 23. 23:06628.

    Mikor nem szabad masszírozni?

    * Súlyos fertôzések, magas lázzal járó betegségek, valamint a vénák vagy a nyirokrendszer gyulladása esetén.

    * Várandós kismamáknál mindig csak tapasztalt terapeuta végezze a masszázst!

    * Súlyos depresszió esetén.

    * Ha a láb sérült vagy beteg (lábgombásodás, dagadt visszerek) esetén.

    * Rákbetegségben szenvedôknél

    Ezt kimásoltam,de közben elfelejtettem,hogy honnan............ 

    előzmény:
    prisca56 (624)
    2006-11-23  17:26
  75. Torolt_felhasznalo_961921
    Torolt_felhasznalo_961921
    2006. november 23. 20:59627.

    Tulajdonképpen ki is írta ezt a marhaságot??? Szerintem a férjeink örülnek, hogy nem dobtuk fel a talpunkat, lehet hogy nem nagy ár érte egy cici... Jaj, hányszor mondtam el mostanában de sok mindenkinek, itt az én helyemből másmilyen ám a világ, mint az övéből...

    Innen most már valahogy más a dolgok értéke, és az értékek sorrendje, mint onnan, nem, lányok?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_292942 (607)
    2006-11-23  09:29
  76. Torolt_felhasznalo_961921
    Torolt_felhasznalo_961921
    2006. november 23. 20:54626.
    vagy késő van, vagy hülyülök, Seres Éva, hát leány.  
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  77. Torolt_felhasznalo_961921
    Torolt_felhasznalo_961921
    2006. november 23. 20:53625.

    Lányok, akinek van kedve, segítsen ennek a leányzónak / ifjúnak.

    http://www.nlcafe.hu/forumkifejt.php?id=134&forumid=125851

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  78. 2006. november 23. 17:26624.

     

              Kösz a tanácsot, azt hiszem okosabb, ha elmegyek szurizni, rögtön a jövő héten.  Sajnos tudom, mit nem ajánlatos enni , körülbelül mindent amit szeretek.

               Ezt a talpmasszázsról hol lehet elolvasni, mert ezt kicsit nehéz elfogadni. Úgy tudtam, hogy rákos sejtek időnként keletkeznek a szervezetünkben, csak amig az immúnrendszerünk hibátlan, rögtön fülöncsípi és kinyírja őket. Nomármost, a talpmasszázs az emberi szervezet normális működését kellene, hogy erősítse, ez így nem stimmel. eléggé lelomboa a gondolat, hogy egy ilyen kellemes dologról le kellene mondanom.

    előzmény:
    ovics (620)
    2006-11-23  16:24
  79. 2006. november 23. 17:07623.

         Ajajj, nagyon sok témához van kommentárom, azért itt most ömlesztve kapjátok:

         BALGA, nem is vagy olyan balga, hiszen gyönyörűen leírtad magyarúl a tejsavban lévő asszimetrikus szénatomot. Már attól tartottam, hogy nekem kell nekifeküdnöm valami szakkönyvnek, mert én értettem ugyan, de én sem magyarúl tanúltam. No akkor megvan, nem kell hőkezelt tejből készült termékeket fogyasztani.

          BOZSBOZS, szerintem fogj egy kiskanalat, jól keverd meg jobbra, és gyorsan fogyazd el, amig még forog! 

           Látom már keserű jövőmet, le kell szoknom a tejről! 

           Na, megvan a véleményem arról az ismeretlenről, aki ilyen hülyeségeket ír! Két ember kapcsolata nem egy cicin múllik! Lehet, ha fiatalabb lennék, és az orvosok nem elleneznének egy helyreállító műtétet, megcsináltatnám, de nem a férjem miatt, hanem, hogy kényelmessebben érezzem magam, jobban birjak levetkőzni nyáron, meg ne kelljen időnként egyszíntbe rángatnom a cicijeimet. Most már az én koromban, annyi mindenféle műtét után, már a kórház gondolatára is kirázz a hideg! Attól tartottam, a férjem kicsit nehezen fogja megemészteni amazon mivoltomat, mert eléggé ciciorientált, de nem nagyon zavarja a dolog. Szerinte a megmaradt elég nagy arra, hogy mintkét kezével van mit fognia, tehát nincs hiányérzete. Különben mindig jójóztak a szemei, ha dúskeblű nőt látot, de ahogy ő szokta mondani, attól még nem lesz gyerek.  

       Ovics, klassz a naptárad!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_292942 (1)
    2006-10-05  14:48
  80. Torolt_felhasznalo_292942
    Torolt_felhasznalo_292942
    2006. november 23. 16:47622.
    LÁNYOK!!!!!!!

    EGY HÓNAP ÉS ITT A KARÁCSONY!!!!!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  81. 2006. november 23. 16:25621.
     Az a jó,mikor sok mindennel foglalkozunk,nem? 
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_292942 (614)
    2006-11-23  12:50
  82. 2006. november 23. 16:24620.

    1. Talpmasszázs: azért nem ajánlatos,mert ha véletlenül valahol kotlik Benned egy ráksejt,akkor azt elindithatja útjára a testedben.

    2.Urea: purin tartalmú ételeket nem szabad enni,mert azok növelik.Ilyenek pl a zöldborsó,belsőségek.Keress rá a neten a purinra.

    3. Menj szurizni,mert ha magas,akkor bármikor köszvényes görcsöd lehet,az viszont borzalom. 

    előzmény:
    prisca56 (619)
    2006-11-23  16:14
  83. 2006. november 23. 16:14619.

     

        Szia!

        Miért nem ajánlatos a talpmasszázs? Légyszi erről bővebben!  Más bajaimnál idáig mindig bevált .

        Na ja, nem vagyok én sem olyan naiv, hogy ha azt mondja, hogy az urea többlet lehet attól, hogy előző nap sok tejet, meg sajtot fogyasztottam, de azért, hogy ÉN megnyugodjak, legközelebbre a kreatinint is nézzük meg, ezt egyből elhiggyem. Majd azért igyekszem a tejfogyasztásomat visszafogni, a kilóimnak is jót tesz majd. Az előző életeimben cica, meg egér lehettem, imádok elrágcsálni egy darab sajtot, és utána tejjel leöblíteni. senki nem hiszi el mikor azt mondom, hogy csokiból, csak a főzőcsokit szeretem, cukorkát nem eszek, és a sütikből is csak a kekszeket szeretrem, azt is módjával, viszont meg tudok inni fél liter tejet együltömben.

         Azt hiszem, azért annyira nem vagyok ideges, hogy csak ezért mennyek szurizni magam, jó lesz az februárban is , az esedékes ellenőrzéskor.

    előzmény:
    ovics (594)
    2006-11-22  16:38
  84. Torolt_felhasznalo_961921
    Torolt_felhasznalo_961921
    2006. november 23. 16:03618.

    Szóval a joghurt balra forog, a kefír meg jobbra. Ez jó, mert a kefírt imádom!  

    A jogit nem annyira.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_971046 (612)
    2006-11-23  11:46
  85. Torolt_felhasznalo_292942
    Torolt_felhasznalo_292942
    2006. november 23. 14:18617.
    Szia!


    Csak az én példámat tudom mondani: Igaz, hogy én 100 %-os vagyok. Nekem jár az utazási kedvezmény, a közgyógyellátás (ezek ha járnak neked is. akkor kapsz erről értesítést) Az utazás szerintem tuti, a közgyógyellátás azt nem tudom.

    Mint nyugdíjasnak járnak a kedvezmények . pl.: mozi, az uszoda azt nem tudom.
    Majd küldenek egy nyugdíjas igazolványt és avval kérhetsz kedvezményeket, de hogy mit és hol azt nem tudom.

    manyi
    előzmény:
    enci3 (616)
    2006-11-23  13:47
  86. 2006. november 23. 13:47616.

    Sziasztok! Elég régen jártam erre most bepótoltam.Vissza olvastam ,nagyon szép dolgokat készítettetek igazán irigylem a türelmeteket meg az ügyességeteket!Hát nekem ez nem megy sajna.Lenne egy kérdésem hozzátok.Leszázalékoltak67% -ra.Így rokkantnyugdijas lettem.Kérdezném,hogy jár-e valami féle kedvezmény pl: utazás,uszoda belépő/ valahol olvastam hogy az úszás jót tesz a mellműtötteknek,vagy valami.Kérem ha tudtok valamit tájékoztassatok köszi.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  87. Torolt_felhasznalo_259070
    Torolt_felhasznalo_259070
    2006. november 23. 13:10615.
     Szevasztok.Örömteli szép jó napot mindeninek. Eltelt 1 hét mióta nem voltam.A mult héten kaptam influenza elleni védőoltást. Azóta fáj a torkom,kótyagos a fejem,lázam nincs,szerencsére.Most jobban vagyok,amit nektek is kívánok. Ha van közöttünk Katalin,hozatok a cukrázdából  valami finom sütit,és ünnepelünk.Ennyi igazán kijár nekünk.  
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  88. Torolt_felhasznalo_292942
    Torolt_felhasznalo_292942
    2006. november 23. 12:50614.
    Szia Ovics!

    Joghurttal meg műcicivel foglalkoztam, és nem dicsértelek meg a naptár miatt. Én a gimp2 programmal csinálok montázsokat. A picasát most akarja a férjem rám erőltetni, (már azt, hogy megtanít), de közöltem, hogy most az ajándék készités periodusába nem akarok semmi új dolgot tanulni.
    De lehet, hogy a bemutatód után vissza szivom.

    manyi
    előzmény:
    ovics (605)
    2006-11-22  21:33
  89. Torolt_felhasznalo_292942
    Torolt_felhasznalo_292942
    2006. november 23. 12:45613.
    Sziasztok!

    Na én jobbra forgató joghurtot eszem, mert Bio joghurt amit minden este, csirával összekerve fogyasztok!
    Mondtam én neked balga mi is tanulunk tőled!!!!! Köszi! Mégha első olvasatra furi amit irsz, de végül okos dolgokra hívod fel a figyelmet.
    manyi
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_971046 (612)
    2006-11-23  11:46
  90. Torolt_felhasznalo_971046
    Torolt_felhasznalo_971046
    2006. november 23. 11:46612.

    MEGTALALTAM !!!! 

    tejsavas erjedés – A tejsavas erjedés során a tejsavbaktériumok az egyszerű és összetett cukrokat savvá, alkohollá és szén-dioxiddá alakítják. Közben avégtermék elnyeri a jellegzetes savanyú ízét és a keletkezett közeg biztosítja tartósságát. A tejsav egy asszimetrikus szénatomot tartalmaz. Ezért az átalakulás során a tejsavnak kémiailag két teljesen azonos, de fizikailag különböző formája jön létre. A polarizált fénnyel szembeni viselkedésük alapján megkülönböztetjük a jobbra forgató és a balra forgató tejsavat. A jobbra forgató tejsav nagy szerepet játszik a sejtekben lejátszódó folyamatokban:: a szénhidrát-anyagcserében és könnyen lebomlik. A WHO (Egészségügyi Világszervezet) ajánlása szerint ne fogyasszunk testtömeg kilogramonként napi 100 mg-nál több balra forgató tejsavat. Ezt a mennyiséget napi öt 150 g-os joghurttal elfogyaszthatjuk. A kefír főleg jobbra forgató tejsavat tartalmaz.

    http://www.vitaminbazis.hu

    De sajnos nem irjak ra a dobozra hogy balra vagy jobbra forgato. Inuljunk ki abbol hogy a bio az jobbra forgato...

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_961921 (611)
    2006-11-23  10:23
  91. Torolt_felhasznalo_961921
    Torolt_felhasznalo_961921
    2006. november 23. 10:23611.
    Vettem ma egy joghurtot, néztem bele fentről, és nem tudom eldönteni, merre tekeredik! Ezt honnan nézzem ki belőle?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_971046 (599)
    2006-11-22  20:38
  92. 2006. november 23. 10:20610.
    Nem fortimel hanem ACTIMEL. Keverem a szezont a fazonnal....
    előzmény:
    inosence (609)
    2006-11-23  09:56
  93. 2006. november 23. 09:56609.

    Sziasztok jó reggelt!

    Olvastam, hogy a probiotikus joghurtok ilyenek. Mint pld a Fortimel. Valamelyik temészetgyógyász újságban olvastam erről. (Természetgyógyászban vagy az Elixírben.)

    A macskás szalvit a kreatív boltban vettem nálunk, kékből még van, a piros tegnap elfogyott.

    előzmény:
    Mirabo (600)
    2006-11-22  20:58
  94. 2006. november 23. 09:42608.

    Hát ez nem igaz............................lehet,hogy nem is érintett,aki irta.

    Egy férfi akkor is megnéz más nőket-mert nem vak-ha semmi baj nincs.Mi is megnézzük a pasikat,mert nem vagyunk vakok.De nem hiszem,hogy ebből az következne,hogy másra vágynánk.

    Nekem megvolt a rekonstrukciós műtétem.nem igaz,hogy el lehet felejteni az előzményt,mert azért vannak varratnyomok.nekem azt mondta a párom,ha jobban érzem magam attól,hogy megcsináltatom,akkor támogat,de ne Ő miatta tegyem.Megtettem magam miatt.......és ettől,hogy kivülről is újra nőies vagyok jobban érzem magam és ez kihat sok mindenre.Mondták nekem nemrég,hogy sugárzik rólam ,hogy nő vagyok.Nem tudta az illető,hogy mű dolog is van ebben 

    Igazad van Manyi,nem a műcici határozza meg.Ahol ez meghatározó,az a kapcsolat semmit nem ér és igy vagy ugy előbb-utóbb kimúlik.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_292942 (607)
    2006-11-23  09:29
  95. Torolt_felhasznalo_292942
    Torolt_felhasznalo_292942
    2006. november 23. 09:29607.
    Sziasztok!

    Valamelyik nap egy másik fórumon írtam a mell műtöttek nőiességének problémájáról, kaptam egy névtelen reagálás a kifejtett érveimre.

    Bemásolom nektek (volt már erről sz&oacute, de akkor a férjeink reakciójáról nem beszéltünk. Ez a hozzászólásom erre is ki tér. Ha akarjátok megbeszélhetjük a férjek hozzá állását is, hogy Ti mit gondoltok erről. A férjek szerepéről.

    „ A helyreállító műtét után el tudnád felejteni... nem értem, miért nem vállalod, amikor semmi kockázata és újra nő lehetnél. Lehet, hogy a férjed tűr, de biztosan lát más nőket is... „
    Akkor most válaszolok, ha a férjem azért hagyna el mert nincs két cicim, vagy „csak tűr és más nőket is lát „ akkor az a válaszom, hogy menjen. Ha csak azért maradna mert lenne egy mű cicim, akkor, nekem nem kellene.


    A műtét után azt mondtam a férjemnek, hogy ez nem egy kellemes látvány, és tudom, hogy nehéz egy férfinek ilyenkor, de ha úgy dönt, hogy neki ez nem jó vagy kellemetlen, akkor menjen. Tudod az volt a válasza, hogy „Ő az oltárnál arra esküdött, hogy jobban rosszban mellettem lesz”. Eltelt több mint három év és együtt vagyunk (Ő 59 és én 55 ) .

    Azt írod Te ismeretlen, hogy nincs kockázata?? Ezt Te biztosan tudod, szerinted a beépített szilikon az tökéletes? Nem vagyok fiatal, tán ebben a tekintetben maradian gondolkodom, de én nem ezt tartom a hátralévő életem legfontosabb problémájának, hogy most Nő vagyok-e a férjem szemében vagy nem. A mi házasságunk nem erre épült, hanem hogy jó együtt beszélgetni, jó együtt járni hangversenyre, jó egymás kezét fogni, jó együtt nevetni, jó együtt sírni, jó együtt a diófa alatt ülve hallgatni a természet csendjét, jó együtt lenni.... Ezt nem a beépített mű cici határozza meg.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  96. 2006. november 23. 09:19606.

    Jó reggelt!

    Elmúlt 9 és sehol sincs senki???????????????? 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  97. 2006. november 22. 21:33605.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  98. 2006. november 22. 21:30604.

    http://www.origo.hu/szoftverbazis/seged/egyeb/setup_ca_hu. html

    www.picasa2.2.hu

    Elkezdtem az új örületemet Naptárt gyártok karácsonyi ajándékként. A picasaval kollázst csinálok,a másik progival meg a naptárt. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  99. Torolt_felhasznalo_971046
    Torolt_felhasznalo_971046
    2006. november 22. 21:20603.

    Szia, ereztem en hogy ez nem igazan vilagos...  

    En ezt a sok okos dolgot hollandul tanulom es ott egeszen egyszeruen "rechtsdraaiende yoghourt"-nak hivjak. Neztem en mindenfele keppen a magyar googlen hogy itt mi lehet a neve, de semmit sem talaltam.

    A tejsav lehet jobbra vagy balra tekeredo (fordulo, kavarodo, hajlo...stb). A nev abbol ered hogyha a tejsavat mikroszkop alatt fenysugaron at nezzuk, akkor a fenysugar balra vagy jobbra hajlik el.

    Jaj, nem akarok en okoskodni, kemiabol annak idejen szimpatiabol engedtek at, szoval en sem ertem ennel jobban...

     

    előzmény:
    Mirabo (600)
    2006-11-22  20:58
  100. 2006. november 22. 21:03602.
    Nagyon szépek a tálkáid. Mennyire bírják a mosogatást?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_292942 (573)
    2006-11-21  13:27

Címlap

top