Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Mellműtötek hétköznapjai..

Torolt_felhasznalo_292942
Torolt_felhasznalo_292942
Létrehozva: 2006. október 5. 14:48
Mellműtétek hétköznapjai....


Szeretnék egy fórumot ahol a mindennapok gondjairól beszélgetnénk, egymásnak adnánk tanácsokat.

Miről is pl.

1. -milyen túsfürdöt , milyen besodort használsz, amit a műtött oldalon tudunk és szabad használnunk,
2. -szabad-e a hajunkat festeni, hiszen a kemo után kihullt és újra nőtt hajat kímélni kell, milyen festék jó,
3. -a műtött oldali karunkat, hogyan védjük, mivel nem szabad csak 1,5 kg emelni, nem szabad takarítani, nem szabad a napon lenni vele, ha ödémás fáslizni kell, milyen hatása van annak, ha ezt nem tartod be.
4. -az életmód váltásnál milyen nehézséged akad,
5. -dolgozzol-e vagy otthon vagy, mivel töltöd a napjaidat,
6. -a lelki mélypontokon mi segít át (hit, vallás, hobbi, stb)
7. -kire támaszkodol (család, barát, alapítvány)
8. -étkezési tanácsok egymásnak (szabad-e rákosbetegnek fogyókúrázni, vegások legyünk, vagy csak kismértékben változtassunk)
9. -ki milyen étrend kiegészítőt használ, hisz-e benne?
10. -betegtársakkal való kapcsolat formái (fórumok, találkozók, előadások , életmódtáborok stb.)


Szóval mi az ami könnyíti vagy nehezíti az életedet.

Tudom, hogy mindannyian járunk rendszeres kontrollokra, a fő kérdéseket megtudjuk beszélni (megtudjuk???) az onkológussal, de nagyon sok mindenre nincs idejük vagy nem akarnak tanácsot adni. Járunk természetgyógyászhoz, ödémás gyógymaszörhöz ki-ki mit igényel.
De szerintem szükség van az apró hétköznapi problémák megbeszélésére is. Ha gondoljátok akkor tartsuk életbe ezt a fórumot. Ne a rémtörténeteket meséljük el egymásnak hanem azokat a megoldásokat ami könnyít az életünket


Manyi

Nekem van egy honlapom, azért indítottam, hogy segítsek a betegtársaimnak egyféle utat bemutassak. Nézzétek meg és ismerjetek meg.

www. gportal.hu/manyi



"Szomorúan tudatjuk, hogy Manyi már nincs velünk, csendesen elaludt örökre.
De szeretnénk fenntartani a fórumát, a távollétében
megpróbáljuk helyettesíteni, hogy továbbra is jöhessenek ide tanácsért, bíztatásért azok, akiknek szükségük van rá.
Manyi fórumtársai"
  1. Torolt_felhasznalo_292942
    Torolt_felhasznalo_292942
    2006. november 12. 17:05401.
    Sziasztok!

    Először is köszöntöm az új társainkat S.anna és primavera-at.. Örülök nektek, itt nyíltan beszélgethettünk minden - --féle dolgokról, jó-rossz élményekről. Maradjatok velünk.

    Nekem volt egy fura élményem amikor egy volt kolléganőmnek akartam tanácsokat adni, és felkészíteni, hogy mire vigyázzon a kemonál és a sugárnál. Én azt hittem, hogy jót cselekszem. Mert nekem volt aki segített és elmondta nekem, hogy mire figyeljek mire vigyázzak. Nekem ez nagyon jó volt mert nem meglepetésként értek a dolgok. (mert ugyi az orvosok többsége nem mondja el, hogy mikor, mit fog csinálni, csak durr szúr azt annyi....)Szóval az én pozitív tapasztalataimat át akartam adni, de nem jöttem jól ki belőle. Mert ez a kolléganő elmondta a közös ismerősöknek, hogy milyen rossz, hogy én elmondok neki mindent és Ő előre fél. Nagyon dühős lettem, hogy miért nem szemtől szembe csesz le ha neki nem jó amit csinálok. Persze most már én is tudom, hogy mit és hogyan, mennyit szabad a betegtársainknak ilyen esetben mondani. Mert különbözőek vagyunk és a betegség még jobban ki hoz olyan érzékeny területet a belsőnkből amire nem gondolunk.
    Azért a történet heppi lett mert azóta is telefonon megbeszéljük a nyavajánkait és már Ő is elmeri bőgni magát, szégyen nélkül. És ez a lényeg, hogy ott legyünk egymásnak amikor baj van. Ez egy nagy összetartó dolog ez a „rák” - ezt már mondtam, de nagyon úgy érzem. Ezt nem látják a minket egy kicsit távolról ismerő emberek.

    manyi
    előzmény:
    Mirabo (396)
    2006-11-12  15:48
  2. 2006. november 12. 16:23400.
    További jó egészséget Neked is.Sokat számit hogy állunk ehhez a dologhoz. 
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_340917 (398)
    2006-11-12  16:02
  3. 2006. november 12. 16:22399.
    Mintha magamat olvasnám....................pont igy viselkedtem.Azóta is,ha egy mellrákos kéri a tanácsomat,tapasztalatomat ,szivesen segitek.
    előzmény:
    Mirabo (396)
    2006-11-12  15:48
  4. Torolt_felhasznalo_340917
    Torolt_felhasznalo_340917
    2006. november 12. 16:02398.

    Sziasztok,

    Az én történetem 8 éve kezdődött.Felfedeztem valami furcsát,elmentem orvoshoz.Vizsgálatok,szövettan.Senki nem mert a szemembe nézni.1 héten belül túl voltam a műtéten.A családom mellettem volt,de segíteni nem tudtak.Fogalmuk sem volt mi zajlik bennem.

    A kemoterápiát megúsztam,6 héten keresztül jártam besugárzásra.Akkor már egészen jó volt a hangulatom.Igazából csak az orvosom segített.A jószerencsém vezetett hozzá.

    Azóta kontrollra járok.Eleinte 3 havonta,ma már félévente.Szerencsére a leleteim negatívak.

    Beszélni azonban sokáig nem tudtam arról ami történt velem.Magamban,magammal kellett feldolgoznom.Talán sikerült.

    Fel a fejjel!:-)

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  5. Torolt_felhasznalo_259070
    Torolt_felhasznalo_259070
    2006. november 12. 15:56397.
    Sziasztok.Anna vagyok. Én is 1 sorstárs vagyok.Olvastam szomorú történeteteket,jobbnál jobb ötleteiteket,és egymás közti viccelődéseiteket.Bevallom ez utóbbin jóóóóóóóóóóóóóóóót szórakoztam.ha nem bánjátok szívesen csatlakoznék hozzátok.Ti 1 rendkívülien jó ,és vígkedélyü asszonykák vagytok. Egy kicsit nyűgös voltam,de sajnos néha olyan vagyok mint az időjárás.Derüre,  boru .Most viszont ,hogy elolvastam,a hozzászólásaitokat ,kissé felvidultam. Hiába a jóóóóóóóóó társaság. 3 éve műtöttek elöször ,karácsony  elötti héten jőhettem haza.Karácsony és újév között ,úgy éreztem valami nem stimmel. Januárban mikor az onkológushoz visszamentem közölték velem a rossz hírt,leveszik a bal mellem.Nem lepődtem meg tulságosan,valahogy éreztem. Egyedül az fájt nagyon hon,hogyan mondjam el mindezt idős beteg szüleimnek. Aműtét után 25 sugárkezelést kaptam.A kezelés utólsóelötti napján ért engem az igazi nagy trauma.Amíg a kezelésre vártam,tolókocsiban,1 férfit hoztak. Mind 2 lába térdtől le volt amputálva.Ez az Úriember a nem éppen Uriember modjára közölte,jó hangosan,hogy mindenki jól hallja.Az olyan Nő akinek levették az egyik mellét az már nem is Nő.Az 1 korcs nyomorék állat.Bevallom kőpni nyelni nem tudtam.Amit a mai  napig nem tudom hogyan kerültem haza.Sajnos  történik az életben ilyen furcsaság.Nem  csoda ha nehezen lábalunk ki a depiből.BOCSÁNAT,hogy kipanaszkodtam magam.Ide valami szépet kellene??????????? Talán ezt a virágot   És még 1000 bocsi.SZERETETTEL   ANNA
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_292942 (392)
    2006-11-12  10:58
  6. 2006. november 12. 15:48396.

    Sziasztok.

    Szóval amikor én parókát kezdtem hordani, nem mondtam meg mondjuk a boltban, hogy paróka, hanem hagytam, hadd dicsérgessék az új frizurámat. Aztán amikor már feltűnt, hogy többet látnak otthon, mint korábban, és kérdezték, hogyhogy nem dolgozom, akkor mondtam, betegállományban vagyok. Miért? Mellrákkal operáltak, most gyógyulok. Láthatóan zavarban voltak, mivel a kedélyemen nem láttak változást, mindig is vidám voltam, aztán minden csoda három napig tart, gondolom, elmondták jó pár ismerősnek a faluban, de később nem foglalkoztak vele, mert látták, hogy továbbra is jól vagyok, jókedvű vagyok.

    Ha tőlem megkérdik, hogy vagy, azt mondom, köszönöm jól, és visszakérdezek, és te? Így aztán nem téma a betegségem. Viszont a faluban egy ismerős megkeresett, mielőtt megkezdték nála a kemót, mert hallotta, hogy...és tudni szeretné, mire számítson. Persze bíztattam. felesleges rémtörténetekkel traktálni, mikor nekem fizikailag nem volt olyan szörnyű. Azt megmondtam neki, mire vigyázzon, átadtam a tippeket, trükköket, és megmondtam neki azt is, számítson rá, hogy az életöröm egy kicsit megcsappan a kezelés alatt, de egy idő múlva visszajön. Megnyugodott, hogy tudta, mire számítson, nem csak a rémtörténetekből találgathatta, hogy mi vár rá.

    Azt nem mondtam el neki, hogy utána még hosszú ideig milyen iszonyt éreztem, ha a kemóra gondoltam. Úgy voltam vele, lehet, hogy nála máshogy lesz, minek ijesszem meg. Tulajdonképpen ez csak a fejemben volt, mert fizikailag nem volt semmi panaszom, mégcsak nem is hánytam, de hát én elég "lájtosat" kaptam.

     

    előzmény:
    prisca56 (395)
    2006-11-12  13:22
  7. 2006. november 12. 13:22395.
        Serintem is az a gond, hogy a rákot gyógyíthatatlan betegségnek hiszik, aki rákos az halálraítélt, és nem tudnak hogyan viszonyulni ehhez. Lehet, hogy ez a vesszőparipám, de a sikeres filmekben mindig nagyon meghatóan küzd és meghal a főszereplőnő, elveszítve a csatát a rákkal. Mint ahogy az előttünklévő generáció a tüdőbajjal küszködő hősnőknek szurkolt. Ezeketa filmeket mindannyian nézzük, de azt, hogy X.Y. egész mindennapi küzdelmet folytat a betegségével, orvosokkal, természetgyógyászokkal, barátokkal, családdal körülvéve, csak a legszűkebb környezete tudja. Sajna, nem fognak egyhamar áttérni " a rák gyógyítható " üzenetű filmek gyártására, mert az az igazi ksszasiker, amin szörnyűlködni lehet. Addig meg rajtunk áll, hogy több-kevesebb sikerrel, hogyan győzzük meg a környezetünket, hogy még ne gyűjtsenek a koszorúnkra.
    előzmény:
    ovics (394)
    2006-11-12  11:38
  8. 2006. november 12. 11:38394.

    Manyi,tökéletesen igazad van,hogy a részleteket csak abban a körben tudjuk megbeszélni............férj,betegtársak.De ők együtt éltek a betegségünkkel,nap,mint nap látták min megyünk keresztül,illetve hasonló cipőben jártak.

    Gondoljunk arra,hogyan viselkedtünk,mikor nem voltunk betegek a rák hallatán.Nem akartunk tudomást venni róla.Én pl arra gondoltam,ha rákos lennék,akkor öngyilkolnám magam.Az előbbi bekövetkezett,a szemléletem megváltozott.Még/ bizarr,de / hálás is lehetnék a sorsnak,mert megtanitott az élet megbecsülésére.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_292942 (392)
    2006-11-12  10:58
  9. 2006. november 12. 11:32393.

    Bocsánat,de kissé erős leszek.........................felkaptam a vizet a cikken.Aki úgy gondolkodik,hogy szégyellni való,annak ,sürgösen pszichológushoz kell fordulnia..........

    Amig nincs érintett a családban,addig valóban igy gondolkoznak sokan,sajnálkoznak,távol tartják magukat.

    Magában kell mindenkinek letisztáznia,hogy ki merjen állni ezzel a betegséggel mások elé.Nem lepra ,lehet,hogy másnak olyan baja van,amit valóban szégyellni kell./pl szifilisz/

    Nekem is sok kapcsolatom szakadt meg,amikor megtudták mi bajom van.Egy idő után felhivtam őket és cseverésztünk,elmondtam,hogy vagyok,mit csinálok,stb. 

    RÁJÖTTEM,

    hogy nem féltek tőlem,nem kiközösitettek,hanem nem tudták,hogy közeledjenek.Sajnálkozva vagy,mintha nem lenne probléma...............Ezt oldottam fel azzal,hogy én jelentkeztem:lássátok itt vagyok,élek,stb.

    Elmondhatom,hogy azóta sokkal teljesebb életet élek,mint a betegségem előtt.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_292942 (390)
    2006-11-12  07:44
  10. Torolt_felhasznalo_292942
    Torolt_felhasznalo_292942
    2006. november 12. 10:58392.
    Sziasztok!

    Hasonló téma volt már a fórum elején, de akkor a család és a barátok hozzáállásáról beszéltünk. Most szerintem a „távoli” környezetünk reakciójáról kell beszélni.

    Prisca56 amit Te tapasztaltál, az tökéletes „falusi” hozzáállás. Ez a szint a pletyi, hogy „Te is hallottad??? szegénykém, biztos hamar elmegy.... én nem is csodálkozom......stb szintű borzadály amit nem tudok elfogadni. Jól reagáltál.

    Én nem tudok ilyen lenni. Nyíltan vállalom a lakótelepi lépcsőházba a szomszédok előtt, vagy a lakótelepen lévő üzletek eladóival (OTP, közért, zöldséges, stb) Vagy amikor jártam a kreatív foglalkozásokra. A fáslis-illetve a kesztyűs kezemre mindig rákérdeztek- mindig őszintén válaszoltam. Azt viszont megfigyeltem, aki már ismert előtte annak nem okozott problémát a szemembe nézni. Volt olyan is amikor, hirtelen le kellet szaladni valamit venni, és nem vettem fel a cicimet, nem szóltak meg, természetesnek vették (csak az ismerősök)

    De amit megfigyeltem, hogy a hozzánk tartozó külső körben lévő emberek, ha nem is reagálnak „rosszul” a hírre, de már annak a részleteire nem kíváncsiak, azt elhárítják. Itt arról van szó, hogy ha mesélni kezdtem (még ha viccesen is) a kezelésekről, az utóhatásról (amit ugye nálam látni, az eldeformált kezemet) akkor egy védő pajzsot emelnek maguk elé. Ezt sajnos tapasztaltam a legjobb barátnőmnél is. Nagyon segítő volt egy szavam nem lehet, de ha már részletesen akartam beszélni a sebemről, a fájdalmaimról, lelki bajaimról, a halálfélelmemről akkor Ő is bezárkózott.

    Ezeket a kérdéseket csak a férjemmel, a pszichológussal és a beteg társakkal tudtam és tudom megbeszélni.
    előzmény:
    prisca56 (391)
    2006-11-12  09:30
  11. 2006. november 12. 09:30391.

         Mikor több mint 30 évvel ezelőtt, egyetemi csoporttársnőm, ősszel a válamra borúlva elmesélte, hogyan ápolta haldokló édesanyját 2 hónapig, nagyon sajnáltam, de ez olyan távolinak tünt. Azt hiszem, nem alakult ki bennem a gondolat, hogy ez csak problémás családokban történhet meg, de tudtam, rossz körülményeiről, alkoholista édesapjáról, idegbettegé lett édesanyjáról. Mikor 2 évvel később édesanyámnál diagnosztizálták a rákos daganatott, rádöbbentem, hogy bizony ez a "legjobb" családokban is előfordulhat. Úgy értem, hogy mi egy nagyon összetartó, egymást szerető család voltunk, csak anyagi jellegü gondokkal, de hát az nem olyan ritkaság, és kellő takarékossággal, csináldmagad munkával, kivédhető. Mikor 5 évvel Anyu halála után Apu is megbetegedett, meg sem lepődtem már, hiszen addigra sok mindent összeolvastam a témáról. Egész életében erős dohányos volt, nehezen viselte szeretett társa elvesztését, szóval minden összejött. Félni kezdtem, hogy egyszer én is beleesek, és mikor 7 évvel később méhnyakplasztikára kellett mennem, a sikeres műtét után megnyugodtam, na időben elcsíptük! Mindenesetre rendszeressen jártam mindenféle szűrővizsgálatra. Mikor kb. egy évvel a daganatom észrevétele előtt a nőgyógyászomnak feszülő érzésre panaszkodtam a mellemben, megvizsgált, megnyugtatott, hogy nincs ott semmi, csak az én félelmeim. Akkor volt a TV-ben a kampány, hogy menjünk szűrővizsgálatra, meggyőzött róla, hogy beszugeráltam magamnak amit érzek. Szerencsétlenségemre volt ott valami, csak mélyen a melbimbó alatt, kitapizhatatlan. Ha akkor észreveszi, talán a nyirokmirigyem érintetlen marad, de ezen már kár rágódni.

          Orvoshoz a kisvárosban járok, ahol dolgozom.Mikor itt, a kisfaluban hire ment, hogy alligha valami baj van velem, láttak benn a kórházban, mindenki gyanakodva méregetett, mi bajom lehetett? A helyi egészségházban, ahová papírokért mentem, a doktornő feltette a kérdést: akkor miért is voltál kórházban? A pihenőszobában, 2 nővér, egy sofőr és egy takarítónő jelenlétében!!! Szerencsére, nem ért felkészületlenül a kérdés, tudtam, hogy ez bekövetkezik. Rosszindulatú daganatot fedeztek fel a mellemben, eltávolították, azt mondták szerencsém volt, és most kapom a citot, ne haragudj, de erről most nem tudok beszélni, rögtön elfog a hányinger, válaszoltam. Később még néhányszor így húztam ki magam , most már leszoktak rülam.

          A parókából nem csináltam titkot, minden másra hírzárlatott rendeltem el a családban. Az ismerősök eléggé indiszkréten saccolgattak néha, vajon mennyit faraghattak le belőlem? Na erre megadtam a választ, a magam módján! Vettem egy szupper, Amoenás fürdőruhát, egész nyáron abban nyüzsögtem az udvarban, sőt az ismerősöket ki is kisértem a kapuig, ott pletyóztam kicsit az utcán. Azelőtt nem nagyon mutogattam magam, tekintettel a fölös kilóimra. Úgy látszik, meggyőztem a falu öregasszonyait, hogy még mindenem megvan, mert már nem firtatja senki, hogy mit csináltak velem. Abba is belenyugodni látszottak, hogy eggyelőre, még nem kell elsiratniuk. Azután egy szegény fiatalasszony nem volt ilyen szerencsés, túl későn vették észre a tűdőrákját, és rólam megfeletkeztek.

          Igyekszem fenntartani a látszatot, mikor az utcán megyek, peckessen kidüllesztem a cickóimat, mintha én lennák Pamela Anderson, és mindem kérdést azzal védek ki, hogy senki sem szeret a rossz dolgokra emlékezni, aki kíváncsi, próbálja ki!

          Hát ennyi. Talán valakin segített.

          Üdv.Prisca 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_292942 (390)
    2006-11-12  07:44
  12. Torolt_felhasznalo_292942
    Torolt_felhasznalo_292942
    2006. november 12. 07:44390.
    Sziasztok

    Találtam ezt cikket az Életforma hu. oldalon .


    Mi a véleményetek, amit ír az helytálló- e, találkoztatók Ti is evvel az előítélettel, jelenséggel. Ti hogy éltétek illetve most, hogy élitek át.

    Manyi


    Rákos vagyok, nem leprás!
    Mottó: Ha az ember nem a megoldásnak a része, akkor a problémának (Eldridge Cleaver)

    Akinek rák van a testében, az nem mer az utcára menni, hiszen biztos mindenki észreveszi, hogy kihullott haja miatt parókát kénytelen viselni. Meg egyébként is: rá van sütve a Kain- bélyeg. Ezt még az Isten is látja.
    h i r d e t é s

    Vannak betegségek, amelyekről nem illik beszélni. Ilyen a rák. Míg azt hosszasan ecsetelhetem betegtársamnak vagy a szomszédasszonyomnak, hogy kétszer volt szívinfarktusom, esetleg vérnyomás problémáim vannak, addig mélyen hallgatok, ha daganatos megbetegedésem van.

    A halál tabutéma.

    A rákhoz a halál árnyéka tapad.

    A rák tabu.

    Miért kell misztifikálni a rákot? Miért nem tudunk sokan sem szóban, sem cselekedetben mit kezdeni a rákos emberrel?

    Környezetemben egyre gyakrabban fordul elő daganatos megbetegedés. Olyan hirtelen derül ki a betegség, hogy a döbbenet erejével hat. Fel sem lehet fogni, hogy egyik pillanatban még vérvételen vagy, másnap már szövettani vizsgálaton fekszel, és egy hét múlva lehet, hogy már műtenek is!

    Közben ott zakatol a fejedben: miért nem figyeltem az intő jelekre? Éreztem, hogy baj van, és egyre csak halogattam a szembesülést.

    De a legrosszabb: a sajnálkozó pillantások. Sokan úgy tekintenek rád, mintha már a temetésedre kellene készülni. Ál-együttérző hangok, réveteg tekintetek, bizonytalankodó látogatások. Aztán már azok se.

    A beteg a véletlen találkozások alkalmával is szabadkozva mondja, hogy nem puszilta meg a látogatóba jött kisgyereket, nehogy elkapjon tőle valamit. De mit?

    Akinek rák van a testében, az nem mer az utcára menni, hiszen biztos mindenki észreveszi, hogy kihullott haja miatt parókát kénytelen viselni. Meg egyébként is: rá van sütve a Kain- bélyeg. Ezt még az Isten is látja.

    A leprások elkülönítéséről már a Biblia is rendelkezett. A közösséget kellett megvédeni tőlük.

    A rákos beteg is izolálódik környezetétől, s bár ennek nincsenek demonstratív jelei ; olyan ez, mintha egy lakatlan szigetre kényszerülne, ahonnan csak füstjelekkel tudna kommunikálni az arra hajózókkal. Akiket aztán, ha ki akarják hozni a szigetről, dühödten elzavar. Inkább saját kezével ácsol kis hajót magának, vagy megpróbál kiúszni az óceán háborgó vizére. Ha egyáltalán megpróbálja...

    Sokan még a gondolatig sem jutnak el. Hisz nem az ő baja, nem az ő gondja. Majd az orvosok, majd a gyógyszerek biztos kirántják ebből az álomból. Hisz ez meg sem történt vele.

    Pedig pont itt lép tévútra: nagyon is az ő baja, nagyon is az ő gondja. Ma már tudjuk, hogy létezik az úgynevezett C típusú személyiség, a rákra hajlamos személyiség. Aki saját magát emészti fel a rákkal.

    Ha bekapkodja a nyugtatókat, altatókat, pont a könyörtelen éleslátás szükségességét fosztja meg magától. A felismerés lehetősége veszik el.

    A lélekgyógyulás válik köddé.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  13. Torolt_felhasznalo_961921
    Torolt_felhasznalo_961921
    2006. november 11. 22:39389.

    halapi_erzsebet

    Írtam neked általa, majd hétfőn próba.

    Bözsi

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_292942 (317)
    2006-11-06  11:40
  14. 2006. november 11. 19:32388.

     

             

          Úgylátszik, egy kicsit még gyakorolnom kell a képfeltöltést, az első kapásból sikerült, de utána kettő nem. Most nincs időm ezen rágódni, megyek a TV-t nézni, imádom a táncot, igaz, most már csak nézni.

           Addig is itt egy szép tájkép. A valóságban, nappali fénynél nem így néz ki. Próbálj meg így nézni a jövőbe. Az élet szép, csak kicsit le kell venni a fényeket, és elhanyagolni az apró részleteket. Tehát:  

            ( Az első Smiley a képfeltöltő tudományomnak szólt. )

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_292942 (385)
    2006-11-11  17:12
  15. 2006. november 11. 19:30387.

    A szomszédnőm szüzteát a CLA-val fogyókurára szedi.

    Értitek,hogy lesz ez az szabad orvosválasztás?

    Nem politizálok,csak szeretném megérteni mi lesz velem.Kispest körzetében van 3 kórház,de én gyerekkoromtól a Honvéd Kórházba jártam,ott szültem,ami a Királyhágó úton,Budán és a Róbert Károly körúton van.Utóbbiban kisérik figyelemmel a " volt"rákbetegségemet.Az újakkal is ide járok,amik az előzőkből származnak.Ezek nem holmi nátha dolgok,hanem a sirig velem lesznek Állitólag az ANTSZ fogja meghatározni,hova mehetünk?

    Okos valaki ebben a témában közületek?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_292942 (385)
    2006-11-11  17:12
  16. Torolt_felhasznalo_961921
    Torolt_felhasznalo_961921
    2006. november 11. 17:18386.

    Sziasztok!

    Tudtok ti olyat, hogy valami cég fizet valamennyit, ha az egyébként reklámmentes honlapunkra elhelyezzük a bannerét? Lehet evvel keresni? Másra most nem igazán vagyok képes, de lehet, hogy ez hozna valamennyit a konyhára. Ha van valami ötletetek, légyszi, írjatok. Sokba kerülök mostanság, lendítenék egyet a család anyagi helyzetén, ha lehetne. Bármi (épeszű) megoldásra vevő vagyok, időm, mint a tenger.

    Próbáltam felvenni a kapcsolatot azokkal is, akik felmatricázzák a kocsit, és km-től függően fizetnek, de még nem válaszoltak. Pedig elég sokat autózunk a kezelések miatt.

    Vagy esetleg valami bármi más? Nagyon megköszönném, ha adnátok valami ötletet.

    Bözse

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_292942 (385)
    2006-11-11  17:12
  17. Torolt_felhasznalo_292942
    Torolt_felhasznalo_292942
    2006. november 11. 17:12385.
    Sziasztok!

    Na kezd emberi formám lenni, még nem tökéletes, de javuló tendencia figyelhető meg.

    Kezdtem a napot, egy nagy takarítással, ha kreatívozok, akkor borzasztó a lakás, minden a földön, szalvéta darabok,néha a festék pötty is felfedezhető (szerencse, hogy vizes bázisúakat használok).
    Tegnap még este megcsináltam egy tányért, egy kicsit elöltettem magam, de szerintem most lett a legszebb. (majd ha lesz természetes fény akkor fotózok és felrakom)

    Szóval, nagytakarítás, főzés (gombaleves, milánói makaróni), mosogatás, internetezés és már itt az este.

    Csütörtökön voltam a természetgyógyászomnál az eddig megszokott vitaminok mellett javasolt teákat és tablettákat.
    Természetes C – vitamin,
    Coral calcium+Chitosan tablettát, leállított a magnéziumról (jó, hogy van még 100 db)
    Szűztea+CLA

    Gondolom ezek is egy vagyonba fognak kerülni. Nem mertem megemlíteni, hogy a férjem idén nyugdíjba ment és lehet, hogy már nem lesz ezekre pénz. De előbb megnézem minek mi a hatása, azt majd variálok, hogy mi a fontosabb.
    Milyen hülye az ember, hogy nem meri (szégyelli) megmondani az orvosnak, hogy bizony valamit csökkenteni kell mert nem lesz rá mani. Egyenlőre nem panaszkodom, de sajnos látom előre, hogy nem mindent tudok magamnak biztosítani. Mert ugye van ami szükséges, na meg a hálapénz, jövőre a vizitdíj, korházdíj( na ezt nem szeretném fizetni!!!), és ami a legjobban érint, hogy én nem a Váci kórházba járok (ide tartozom), hanem Uzsoki kórházba kezelnek. Na ez ugyi, állítólag 100.000 ezer lesz. Hát ez betenne. Persze lehet, hogy lesznek krónikus betegeknek valami kedvezmény, mert ha nem akkor vége az orvosokhoz való mászkálásból. Akkor jön majd a természet ereje.

    manyi
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  18. Torolt_felhasznalo_961921
    Torolt_felhasznalo_961921
    2006. november 10. 21:44384.

    Sziasztok!
    Hamar írok, aztán hamar fekszek, mert naaaaagyooon fáradt vagyok.
    Beszéltünk Somlyai Úrral, a korom nem jó, mert idősebbekkel jobb eredményeket értek el, a homárom agresszív volta viszont igen, mert ha ilyen gyors az anyagcseréje, akkor nagyon nehezen fogja viselni a D megvonást. A kis kábszeres.
    Azt is mondta, hogy a 25-ös vízből van azért tartalékban nekik Ásványvíz néven, nem kell receptet vinnem, fognak adni, ha már arra lesz szükség, és nem aranyárban (ezüstárban...) .
    Adott egy könyvet, amit ő írt erről, el fogom olvasni, és kivonatolom.
    Megvan a víztisztítónk, jó minőség, garancia, kedvező ár! Ennek is nagyon örülök!
    Ma jó napunk volt.  

    Bözsi

    Ui.: Manyi, lustizz egy nagyot, az jót fog tenni. Csak úgy heveréssz.   

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_292942 (373)
    2006-11-10  14:27
  19. 2006. november 10. 21:35383.
    A kislányom szerint lehet, hogy a fiúknak is protkójuk van, úgyhogy rá se ránts!    
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_292942 (377)
    2006-11-10  17:00
  20. 2006. november 10. 19:52382.

    "Ilyen körülmények " között el fogsz feledkezni arról ,mi van Rajtad ....................vagy mi nics 

    Hidd el felfrissülsz.De ha kéred,akkor bekötjük a fiúk szemét 

    előzmény:
    inosence (380)
    2006-11-10  19:33
  21. 2006. november 10. 19:37381.

     

             Most tanított a fiam képet feltölteni. A képen a férjem és a vizslánk látható, aki valódi "horgászkutya" , ha a gazdi elbóbiskol, halkan vakkant ha megmozdul az úszó. Sőt, ha a gazdi óvatlan, bekapja a kifogott halat is.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_292942 (1)
    2006-10-05  14:48
  22. 2006. november 10. 19:33380.
    Fürdőruciba?? Ruha nélkül.... 
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_292942 (377)
    2006-11-10  17:00
  23. 2006. november 10. 18:31379.

     

             Vigyázz a víz hőmérsékletére, a doktornőm szerint a meleg víz is megárt, ha 5-10 percnél tovább ejtőzünk benne. Ilyen körülmények között megeshet, hogy az emberlánya tovább ottfelejti magát. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_292942 (377)
    2006-11-10  17:00
  24. 2006. november 10. 17:06378.
    Protkós fürdőruciba......................a  hab úgyis eltakar 
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_292942 (377)
    2006-11-10  17:00
  25. Torolt_felhasznalo_292942
    Torolt_felhasznalo_292942
    2006. november 10. 17:00377.
    Na ja! Cici nélkül, vagy protézizsbe üljek a kádba???
    előzmény:
    ovics (376)
    2006-11-10  16:46
  26. 2006. november 10. 16:46376.

    Köszi.

    Nekünk nem volt semmi mellékhatása a szurinak.Múlt hétfőn már megkaptuk.De az idő....................belejátszhat bizony a levertségbe.Egy kezelést ajánlok--->>>>  

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_292942 (373)
    2006-11-10  14:27
  27. 2006. november 10. 16:43375.
    Kérésed parancs......................készülődök.De miért is????
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_961921 (372)
    2006-11-09  21:08
  28. 2006. november 10. 15:04374.

                

                Határozottan javul a begyulladt fültőmirigyem, már nem szenvedek. Már ekkorára tudom nyitni a szám ! Ennyi jó hír tellett tőlem.

                A vakcína után lehetsz néhány napig bágyadtabb, ez normális, de lehet az állandó időváltozástól is. Jómagan is bágyadt vagyok, de lehet attól, hogy az utóbbi éjjeleken igen rosszúl aludtam.

                Mi ez lányok, hol vagytok? Mindenki elveszett, vagy a Skype-on csevegtek?

                  Üdv. Prisca 

               

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_292942 (373)
    2006-11-10  14:27
  29. Torolt_felhasznalo_292942
    Torolt_felhasznalo_292942
    2006. november 10. 14:27373.
    Sziasztok!

    Úgy látom, nem csak én vagyok meglőve, hanem Ti is. Nem tudom, hogy az „infulencia „ elleni szúritól vagyok-e ilyen gyenge, meg „nincs kedvem semmihez”hangulatom, de hogy valami van, az biztos. Fáradt vagyok, nincs kedvem még kreativozni se, olvasni se, sétálni se, beszélgetni se, fórumozni se. Szóval tiszta „tavaszi fáradság” hangulatom van. Nem depi, hanem olyan semmi......
    Remélem azért észhez térek.

    Ovics: a cím a következő: 1122. Budapest, Maros u.16/b
    dr. Strireczer Gabriella tel: 356-5044

    Én most nem tudom hívni, mert csütörtökön megyek az Istvánba és utána bejelentkezem. Állítólag - a Judit szerint- jobb módszerekkel dolgoznak. Egy páciense mondta. Majd megnézzem.

    Szóval lányok dobjatok fel valami jó hírrel, mert most körülöttem minden uncsi.

    Manyi
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  30. Torolt_felhasznalo_961921
    Torolt_felhasznalo_961921
    2006. november 9. 21:08372.
    Ovics, nyomj be egyet Svábynak!  
    előzmény:
    ovics (371)
    2006-11-09  18:30
  31. 2006. november 9. 18:30371.

    A mai nap nem az én napom volt.

    Lóhalálában megérkeztem 11-re a mell uh-ra...................1 megállót akartam a kórházig menni a villamossal,ezekután 30 percig nem jött Beadom a lapomat,közben látom,hogy 1 órára vagyok előjegyezve.A mobilom épp jelzett,hogy 11 uh.Oda is rosszul irtam be.Na,mindegy,szerencsém volt,mert fogadtak.A ciszta a mellemben ragaszkodó fajta,de legalább nem nőtt,nem változott.Fél év múlva amugy is nagykontroll lesz.

    1-re a fizikóterápiára voltam beirva,de fél 12-kor bepofátlankodtam,mire mondták,hogy ebédidő van.De van hely,pár perc türelem.3/4 1-ig ettek.Viszont nagyon jól esett a kezelés.

    Férjem reggel elutazott egy konferenciára..............gondoltam lazábbra veszem magam holnap estig.Most telefonált,hogy útban van hazafele,mert a szállodában 2 ágyas szobába rakták-eddig mindig egyedül aludt-és inkább itthon  alszik.Reggel megy vissza.Szóval  lazaságból ennyi. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_292942 (369)
    2006-11-09  16:55
  32. 2006. november 9. 18:22370.

    Hol az a rendelő?

    Mit javasolt hugysavra? Én Miluritot szedek.

    Pajzsmirigy alulműxim is van,arra L-Thyroxint.

    Egyik orvosom azt mondta,hogy a mellrákból gyakori a pm alulműxi,majd a köszvény,mert mindegyik a lelassitott anyagcseréből következik.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_292942 (369)
    2006-11-09  16:55
  33. Torolt_felhasznalo_292942
    Torolt_felhasznalo_292942
    2006. november 9. 16:55369.
    Sziasztok!

    Megjöttem, fáradt vagyok, nem szeretek beutazni Budapestre. Korán kell kelnem, a busz késik, tele van, leülni nem lehet, az út lassú, szóval ilyenkor iszonyúan kivagyok. Úgy látszik elszoktam az utazástól. Pedig több mint tizenöt éven keresztül így utaztam, így jártam dolgozni. (hajnal 6.15-kor indultam és este 19.00 érkeztem haza)
    Na szóval a természetgyógyászommal sokat beszélgettem, beszéltünk a karomról (ajánlott egy másik ödémás orvost, és rendelőt – Bp.-en - akit érdekkel annak oda adom a telefonszámot) Szó volt a pajzsmirigy kivizsgálásról, a vérképemről a magas húgysavra javasolt erősebb gyógyszert.
    Új kínai gyógyteákat, természetes C-vitamint, Coral calcium tablettát, ligetszépét, protexint stb.
    Szóval el vagyok látva mindenféle teákkal, tablettákkal.
    Nagyon szerettem a doktornőt, alapos, sokáig beszélgettünk, javasol különböző módszereket.
    És látom rajta , hogy tiszta szívvel figyel rád.

    Na szóval kaptam útravalót.

    Fáradt vagyok, pihenek egy kicsit és majd jövök.

    Manyi
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  34. 2006. november 9. 13:09368.
    Egyenlőre ennyit tudok feltenni, mert megyünk el
    előzmény:
    ovics (367)
    2006-11-09  08:39
  35. 2006. november 9. 08:39367.

    Sziasztok!

    Ezekből a szalvikból csomaggal vettem,ha valakinek kell belőle fel tudok ajánlani.Cserébe szivesen fogadnék én is............

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  36. Torolt_felhasznalo_971046
    Torolt_felhasznalo_971046
    2006. november 8. 23:02366.

    A XELODA egy nagyon jo, hatasos gyogyszer. En "szemelyesen " meg nem ismerem, de tagja vagyok egy holland rakos e-mail csoportnak es ott tobben is szedik mellrakra. Epp tegnap irt valaki hogy milyen jol erzi magat, a tumormarkere 3 kura utan lement 700-rol 120-ra. Egy mellekhatasa van nala, a labai es a kezei vorosodtek, hamlottak , fajtak... De kevert maganak valami jo kremet (kemikus) es azota ez a problema is megszunt. Kerjel Te is valamit a gyogyszertarban, ne vard meg mig elojonnek a tunetek.

    Orulok hogy ilyen jo gyogyszert kaptal, segiteni fog !!!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_961921 (363)
    2006-11-08  22:44
  37. Torolt_felhasznalo_961921
    Torolt_felhasznalo_961921
    2006. november 8. 22:51365.

    megtaláltuk a 2006-os oepes táblázatot, ami minden gyogyit tartalmaz, benne van, melyik közgyógyos, milyen támogatott, stb.

    www.oep.hu/pls/portal/url/ITEM/176B690D1ECEBD1BE040A 8C0CB326D28

    Ha valakit érdekel.

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_961921 (363)
    2006-11-08  22:44
  38. Torolt_felhasznalo_292942
    Torolt_felhasznalo_292942
    2006. november 8. 22:47364.
    Szia!

    Neked "szerencséd van" az onkológus orvosoddal, hogy ilyen gyógyszert ismer és ezt adja. Remélem sikeres lesz a kezelés. Most késő este van, csak futólag olvastam a cikket, de elfogom olvasni
    Holnap én jövök késöbb mert természetgyógyászhoz megyek Pestre.
    Majd du. leszek.

    Jó éjt.
    Manyi
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_961921 (362)
    2006-11-08  22:03
  39. Torolt_felhasznalo_961921
    Torolt_felhasznalo_961921
    2006. november 8. 22:44363.

    És töredékébe került a kemó árának:

    OGYI-T-8195/01 Xeloda 150 mg filmtabl. 60x  13833 Ft

    OGYI-T-8196/01 Xeloda 500 mg filmtabl. 120x  86746 Ft

    8*2 hetes kezelés, az 804632 Ft. Ehhez vérképkontroll jön, de a vérképet ált. nem roncsolja, szóval neupogen nem kell.

    és a kemo:

    OGYI-T-8245/01 Epirubicin "Ebewe" 100 mg/50 ml inj. 1x50 ml  29254 Ft (én 130 ml-t kaptam)

    OGYI-T-5312/01 Taxotere 80 mg/2 ml konc. infúzióhoz 1x2 ml + 1x6,0 ml oldószer 179683 Ft (én 130 ml-t kaptam)

    OGYI-T-5021/01 Kytril 1 mg filmtabl. 10x 14 16378 Ft (hányásra)

    OGYI-T-7395/01 Neupogen 48 millió NE/0,5 ml inj. előretöltött fecskendőben 5x0,5 ml  134593 Ft (ebből kb 20-at kaptam, vérképre)

    + a sok-sok infúzió ára.

    Ezek 2004-es árak. A tb fizeti, eü tér kötelesek. Ppolikemót kaptam, röpke és nem pontos fejszámolással ez a tb-nek került 5,5 millióba 2004-es áron. Saccolom mai áron 6 millába. És ez csak a gyógyszer, tű, szerelék, kórházi benttartózkodáás nincs benne, vérképkontrollok, sem útiköltség (+ kb. fél milli&oacute, szóval durván egy tizes február óta a kemoterápiám. Volt még két Taxán, ezt hozzá sem adtam.

     Hihetetlen. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_961921 (362)
    2006-11-08  22:03
  40. Torolt_felhasznalo_961921
    Torolt_felhasznalo_961921
    2006. november 8. 22:03362.

    Megtaláltam a gyogyim a gugliban, és már csak azt nem értem, hogy az emlőrákos betegek kezelését miért nem lehet ezzel kezdeni...

    Az antimetabolitok sorában jelentôs haladást képvisel a capecitabin (Xeloda) klinikai alkalmazása. E citosztatikum az 5-fluoruracil prodrogja és szintézise azon bizonyított feltevésen alapul, hogy az 5-fluoruracilt maga a daganatsejt bontja le, s így toxicitása csak helyben, a tumorban érvényesül. Másik elônyös tulajdonsága, hogy szájon át adva is hatékony, s így különösen alkalmas idôsebb vagy gyengébb általános állapotban lévô betegek kezelésére. A capecitabint kezdetben kolorektális rákok kezelésében próbálták ki, de a sikeres alkalmazást látva hamarosan áttértek az emlôrákos betegek kezelésére is. A klinikai vizsgálatok egyértelműen bizonyították a hatékonyságot. A mellékhatások az 5-fluoruracillal azonos profilt mutatnak. A capecitabin alkalmazásának javallata az áttétes emlôrák. Hazánkban egyelôre csak a másodvonalbeli kezelés vizsgálata folyik, de a külföldi, elsô vonalbeli alkalmazás tapasztalatai is kedvezônek tűnnek. A jövô feladata annak eldöntése, hogy a már klasszikusnak tekinthetô CMF (ciklofoszfamid + metotrexat+5-fluouracil) vagy CAF (ciklofoszfamid+adriamycin+5-fluoruracil) adjuváns kezelési sémában is helyettesítheti-e az 5-fluoruracilt a capecitabin.

    http://www.medlist.com/HIPPOCRATES/IV/3/144main.htm 

    http://www.google.hu/search?hl=hu&q=xeloda&btnG=Google+keres%C3%A9s&meta=lr%3Dlang_hu

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_961921 (361)
    2006-11-08  20:38
  41. Torolt_felhasznalo_961921
    Torolt_felhasznalo_961921
    2006. november 8. 20:38361.
    Ezen is dobtam egy hátast: a gyógyszer csak a daganatos sejteket és az abnormálisan osztódó sejteket öli el, az egészségeseket nem bántja. Mellékhatás lehet enyhe szédülés, émelygés, hasmenés, kéz és talp kipirosodás. 3 rákra jó, mell, vastagbél, és még valami, nem emlékszem. Gondolom, annyira jó, hogy drágább lehet mint a kemo, ezért nem osztják csak úgy, valszeg csak ilyen spéci esetben, mint az enyém. De legalább megkaptam.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_292942 (360)
    2006-11-08  20:17
  42. Torolt_felhasznalo_292942
    Torolt_felhasznalo_292942
    2006. november 8. 20:17360.
    Szia!

    Hát nem semmi ami veled történt. A gyógyszernek nincs mellékhatása?? Jól vagy??? Ez a levél felháborító, ezek a hátrányai az internetezésnek. Én már szüröm a leveleket.

    Kinaiul is szoktam kapni levelet, az se semmi.

    Manyi
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_961921 (359)
    2006-11-08  19:36
  43. Torolt_felhasznalo_961921
    Torolt_felhasznalo_961921
    2006. november 8. 19:36359.

    Ja, hab a tortán, kaptam egy levelet egy idegentől:

    Szia!
    Ajánlom figyelmedbe: http://www.leilatitka.hu/invited.php?g=1&refid=leRWTlEs  Ez egy természetes hatóanyagú szőrnövekedést gátló krém. A szőrszálak minden kezelés után egyre lassabban térnek vissza, az epilálás utáni szőrtüszőgyulladást pedig teljesen elmulasztja. A honlap szerint idővel akár véglegesen megszüntethető a szőrkinövés. Nyereményjáték is van az oldalon: pénzt vagy terméket lehet nyerni, viszonylag nagy eséllyel.
    Üdv:
    Márta
     

     

     Hávazze...   Írtam neki én is:  

     

    Szia!

    Nem esett jól a tanácsod, rákos vagyok, kemóra járok, ergo: testszerte szőrtelen, tarkopasz.

    Bözsi

    Hol találkoztál a mélcímemmel??? Már nem dolgozom ott, rokkantnyugdíjas vagyok. Több spamet ne küldj!


     

    Jó, mi?

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  44. 2006. november 8. 19:06358.

    Nekem is lenne mit leadnom A Zitazónium szinte felpumpált.

    A filmekben valóban a szélsőséges helyzeteket mutatják,de sajnos az életben is van ilyen és van magyar orvos,aki meg is csinálta az egyik ismerősömnél.

    előzmény:
    inosence (355)
    2006-11-08  17:43
  45. Torolt_felhasznalo_961921
    Torolt_felhasznalo_961921
    2006. november 8. 18:29357.

    Sziasztok, itt vagyok, embertelenül dühösen, a topicomban már kiordítoztam magam, de ma nem vagyok jó társaság, bocsi. Puszilok mindenkit, keresek egy nyugtalovat, és elringatom magam.

    Bözsi

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_292942 (336)
    2006-11-07  17:28
  46. 2006. november 8. 18:26356.

       Manyikám, ezekben a sorozatokban direkt arra mennek, hogy mennél nagyobb reakciót váltsanak ki a nézőkben. Tökmindegy, hogy milyet, a fontos csak az, hogy másnap is leülj a TV elé, mert a műsor nézettségétől függ, mennyi reklámidőt tudnak eladni.

        Egy orvosismerősöm szerint rengeteg marhaság megy bennük. Nem értek hozzá, hogy megítéljem, de lehet benne valami.

             Prisca

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_292942 (354)
    2006-11-08  16:29
  47. 2006. november 8. 17:43355.

    A petefészkeket az eltávollítás helyett le is lehet állítani, mint ahogy nálam is csinálják a Zoladex implantátum injekcióval -havonta.

    Köszi ovics hogy aggódsz a vonalaimért. Már engem is zavar hogy dagadt vagyok.

    Kitalálok valami fejtörőt..

    előzmény:
    ovics (353)
    2006-11-08  16:28
  48. Torolt_felhasznalo_292942
    Torolt_felhasznalo_292942
    2006. november 8. 16:29354.
    Sziasztok!

    Nekem a film nézése közben többféle gondolatom, volt ugyanazok amiket Te is írsz Prisca, hogy avval, hogy Ő krasztáltatta magát attól még lehet egy tüdő, máj, vagy más helyen kialakult daganat. Tulajdonképen az döbbentet meg, hogy ez egy kórház sorozatban történt, és a dokik nem tiltakoztak, hanem támogatták a nőt. Inkább a lehetőségekre kellett volna tenni a hangsúlyt. Ezért nem szoktam azt a filmet megnézni a tv-műsorban ahol rákosbetegekről szól, mert vagy giccses vagy messze a valóságtól. Elvihetik a tájékozatlan és nem megfelel elő információval rendelkező „műveletlen” betegtársakat egy ilyen film.

    Manyi
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  49. 2006. november 8. 16:28353.

    Inkább gyakoroltasd az agyadat.Pl keresztrejtvény,verstanulás.

    Ugyanis semmiféle szóját nem szabad ennünk.Egyébként meg nagyon hizlal. 

    előzmény:
    inosence (341)
    2006-11-07  19:22
  50. 2006. november 8. 16:26352.

    Tegnap láttam szintén a filmet.....................hát nem is tudom.Első gondolatom az önzés volt a nő részéről,aztán kezdtem belegondolni.Ki az,aki 100/ biztosra tud menni?De a férjjel mindenképpen meg kellett volna beszélnie.

    A kisöregek......................tüneményesek voltak.Az öregek bölcsek...................és itt igaz,hogy holtomiglan-holtodiglan,jóban-rosszban,mégha nem is mondták egymásnak.A szeretet csodákra képes.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_292942 (343)
    2006-11-08  09:09
  51. 2006. november 8. 16:21351.

    Bár nem tőlem kérdezted,de én is azt mondom,hogy gyere.A vélemények és esetek ütköztetéséből sokat lehet tanulni.Szerintem,vannak dolgok,amik mindenkire másként hatnak,még akkor is,ha hisz benne,vagy nem hisz.De azért a hit és bizalom nélkülözhetetlen......

    Egyébként meg unalmas lenne,ha mindig mindenki ugyanazt szajkózná 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_971046 (346)
    2006-11-08  14:48
  52. 2006. november 8. 16:13350.

     

        Szerintem az ember nem lehet boldog, ha hazugságban él. Sokkal jobb, ha együtt megbeszélik a dolgokat, akkor még jobban kihasználják a  megmaradt időt, hisz mindketten tudják, hogy ketyeg az óra.

         Huszonéves koromban a kedvesem angolossan távozott, mikor megtudta, hogy gyógyíthatatlan beteg. Nem akart magához kötni, úgy gondolta, jobb ha nem mond el semmit, és egy kis kesergés után új kapcsolatot találok. Nagyon nehéz volt újra megbíznom egy férfiban. Mikor a gyászjelentést láttam az újságban, azt gondoltam, baleset érte.Teltek az évek, helyrerázódtam, és akkor véletlenül összefutottam a barátjával. Tőle tudtam meg az igazat. Rettenetesen haragudtam, bármit döntött is, jogom lett volna tudni az igazat! Így majd két évtizedik abban a hitben éltem, hogy minden szerelmes szava hazugság volt. Nem megkímélt, sokkal nagyobb keserűséget okozott.

         Polcz Alainnek van néhány jó könyve, amit érdemes elolvasni.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_292942 (343)
    2006-11-08  09:09
  53. 2006. november 8. 15:49349.

         Prosztata eltávolítására nem gondolnak a hímnemű dokik?! Szerintem idősebb korban, az is már inkább aggatt mint hasznos, és rosszindulatú daganat is fejlődhet benne.

         Imádom a hímnemű dokikat, olyan megértőek, egyáltalán nem hajlamosak elfogultak lenni a nőkkel szemben. Még jó, hogy azért már ezen a téren is sikerült egy kis helyet kapnunk.

         Lehet, hogy valaki még nem hallota: a hisztériát mint betegséget a görögök diagnosztizálták elősször, és a női méhről nevezték el, mert úgy tartották, hogy az okozza ezt a betegséget, és csakis nők betegedhetnek meg tőle.

    előzmény:
    inosence (345)
    2006-11-08  11:59
  54. 2006. november 8. 15:38348.

         Szerintem ez hülyeség,  a szervezetünkben mindig vannak félresikerölt, úgymond rákos sejtek. Az immúnrendszerünk az, ami kivédi. Ha valamiért lecsökken a szervezet védekezőképessége, betegség, sugárzás, méreg, vagy akár csak depresszió miatt is, teret kapnak az elburjánzáshoz. Helyes életmód és rendszeres szűrővizsgálat az amire szükségünk van. Na jó, a gének is kicsit közrejátszanak, de azért még nem kell zombit csinálnia az embernek magából. Vannak családok, ahol a cukorbetegség fordul elő gyakrabban, vagy szívgyengeség, vagy akármi más.

         A barátnőm, mikor egy hónap után végre hazajöttem a kórházból, meglátogatott, és elmesélte, hogy ő sem " unatkozott " azalatt, rosszúl lett és egy olyan  veleszületett szívhibát állapítottak meg nála, amit műteni kell. Ki gondolta volna. Az édesanyja asztmás, az édesapja cukros, ő meg erős dohányos, és erre 53 évesen kiderűl hogy szívbeteg, de nem a cigitől.

        Az emberi szervezet nem olyan mint a matematika, nagyobbrészt kiszámíthatatlanok a reakciói.  

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_292942 (344)
    2006-11-08  09:20
  55. Torolt_felhasznalo_292942
    Torolt_felhasznalo_292942
    2006. november 8. 15:13347.
    IIIIII GGGGGG EEEEEE NNNNN !!!!

    AAzért mert más a véleményed, az nem baj, a Te véleményedben is lehet olyan tipp, vagy javaslat amiből tanulhatunk. Én nem azt mondom, hogy 100%-ban bízom az onkológusomban, hanem jobban tudom elfogadni az orvosok tapasztalatát. Nekem is van természetgyógyászom, de hozzá teszem mindig, hogy Ő egyben orvos is. Ha én nem hiszek az ezotériában és a keleti filozófiában, de vannak területek amit elfogadok, és használom.

    Étkezési tanácsok, meditációs zenék, relaxálok is, légzésgyakorlatok tanultam, bió termékek , teák, stb....

    Tehát én nem vagyok szemellenzős. Csak valahogy belém nevelődött az orvosok tisztelete. Persze volt csalódás is.

    Várlak, és drukkolok a jó eredményért.

    Manyi
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_971046 (346)
    2006-11-08  14:48
  56. Torolt_felhasznalo_971046
    Torolt_felhasznalo_971046
    2006. november 8. 14:48346.

    Valoban kezeltek igy regen a hormonerzekenyy mellrakot. Epp tegnap kaptam egy cikket ezzel a cimmel : " A petefeszek eltavolitasaval  ugyanaz az eredmeny erheto el a gyogyulasra illetve tunetmentes idoszakra mint kemoterapiaval, hormonerzekeny mellrak eseteben." Az alcim szerint 110 evet kellett varni hogy erre ujra rajojjenek...

    Egyaltalan nem vagyok hive a folosleges muteteknek, de ebben az esetben szerintem ket rossz kozul ez a kisebb.

    A preventiv melleltavolitassal en sem ertek egyet. A rak epp annyira lelki eredetu is mint testi, igy szerintem ha az a rakfene nagyon akar jonni, akkor talal magank mas utat.

    Tegnap voltam egy termeszetgyogyasz/kineziologusnal, o egy nagyon jo tanarom. Mar egy eve megy a tumormarkerem lassan de biztosan felfele. Egyik honapban tudo, maj CT, minden OK; a kovetkezo honapban csont scan, szinten ok (ami az en esetemben azt jelenti hogy nincsenek ujabb attetek). Az onkologusom azt mondta hogy a biztonsag kedveert csinal meg egy utolso tudo, maj scant es aztan "megnyugszunk". Lehet hogy o megnyugszik, de en nem, 821-es tumormarkerrel !!! A tanarom megvizsgalt, a hormonalis rendszerem (pajzsmirigy, mellekvese, thymus) tokeletes, immunrendszer OK, kondicio OK, a pancreas es vekonybel problemas. Ma kuldtem szekletmintat, 3 het mulva lesz eredmeny.

    Tudom hogy Ti nagyon biztok az onkologusotokban, hisz segitett a gyogyulasban, de nekem nagyon rossz es egyre rosszabb a tapasztalatom a regularis onkologiarol. Felhaboritonak talalom hogy ha az orvosom nem talal semmit a tudoben, majban es csontban, akkor "megnyugszunk". Mintha nem lehetne mashol is attet. De ahhoz PET/CT scan kene, es az nagyon sokba kerul a korhaznak. Igy nekem kerul sokba a termeszetgyogyasz es a szekletvizsgalat.... :-(((

    De kaptam spagyriek cseppeket is, ez olyasmi mint a homeopathia, fytotherapia es Bach viragterapia egyutt. 9 gyogynovenybol allitott ossze nekem egy jo kis kevereket a tanarom, 5 a pancreast segiti, 4 altalanos rakpusztito ;-) Csak jo lehet !!! :-))

    Manyi, irtad hogy jojjek maskor is, akkor is ha idonkent mas a velemenyem ??

     

     

     

    előzmény:
    inosence (345)
    2006-11-08  11:59
  57. 2006. november 8. 11:59345.

    Régen állítólag így kezelték a mellrákot, hogy petefészekeket méhet kivették, aztán a szerencsétlen nők utána bekerültek a pszihiátriára. Sőt orvostól már hallottam olyat is hogy bizonyos életkor felett a méh már betöltötte a funkcióját, és mivel sok nőnél okoz panaszokat, akár el is lehet távolítani. Igaz hogy mindezt férfi doki mondta. Én ezzel nem értek egyet!

    ÉN A NŐ HELYÉBEN GYAKRABBAN MENNÉK SZŰRŐVIZSGÁLATOKRA, nem tenném ki magam felesleges műtéteknek, nem tenném tönkre a szervezetemet az ebből kialakult mellékhatásokkal.

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_292942 (344)
    2006-11-08  09:20
  58. Torolt_felhasznalo_292942
    Torolt_felhasznalo_292942
    2006. november 8. 09:20344.
    A második történet: a nőnek (harminc körüli) a mamája meghall petefészek rákban. Megijedt, mert a gén vizsgálat szerint Ő is hordozza ezeket a rossz géneket. Úgy akarta az életét megmenteni, hogy kiakarja vettetni a petefészkét, a méhét, majd utána mindkét mellét levenni és helyettük mű cicit plasztikázni. Ő úgy gondolja, hogy evvel kivédi azt a lehetőséget, hogy Ő is rákos legyen.

    Na nem írom le a filmben hozzá kapcsolódó szitukat ( a férj nem akarja, a dr. nők döbbenete a kasztrálás miatt) hanem arra lennék kíváncsi, hogy nektek mi erről a véleményetek. Lehet-e evvel a módszerrel megúszni a dolgot. Szabad-e egy házasságot evvel veszélyeztetni, hol van a nőiesség kérdése, amiről korábban beszéltünk.

    Bennem is elindított egy gondolatot, hogy én is megtenném-e (most, hogy tudom, hogy rákos vagyok), vagy várjam meg míg kiderül és vegyem fel a harcot ellene. Hát nem tudom eldönteni.

    Manyi

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  59. Torolt_felhasznalo_292942
    Torolt_felhasznalo_292942
    2006. november 8. 09:09343.
    Sziasztok!

    Szeretnék megbeszélni veletek egy film élményemet. Tegnap este a férjem sokáig dolgozott (a másik szobába) és ezért később ágyaztunk meg, így én még néztem a Tv- t. Egy kórház sorozat volt, nem a Vészhelyzet, hanem valami Greence- klinika. Két történet volt ami elgondolkodtatott.

    Az első történet: két aranyos öreg házaspárról szólt. Látszott rajtuk (dramaturgiailag), hogy nagyon szeretik egymást. A néninél epehólyag rákot diagnosztizáltak . Az orvosnő nagyon nehezen akarta megmondani nekik. Kezdte a néninek mondani, mire Ő azt mondta, hogy sejtette és nem akarja megműteni magát, mert az volt a tervük a férjével, hogy elmennek Velencébe, beszánlak a gondolába és a sóhajok hídja alatt áteveznek. Mert akkor a mondás szerint, az a pár akik alatta át mennek azok örökre együtt maradnak. Ezt az utat Ö nem akarja elhalasztani, mert így lesz szép befejezés a házasságuknak és az életnek. Kérte a dr. nőt, hogy ne mondja el a férjének. Mikor a dr. nő kijött a szobából a férj aggódva kérdezte tőle, hogy ugye nem mondta el a feleségének, hogy rákos. Dr. hallgatott, megdöbbenve és meghatódva azt hazudta, hogy nem mondta el.
    Én sírtam, de felmerült bennem a kérdések: mi jó abba, ha mindkettő tudja, de nem mondja. Jó így eltitkolva élni. Szerintem így nem tudják élvezni az utolsó hónapokat, hisz mindkettő arra koncentrál, hogy a másikra vigyázz. Vagy ép ez a tiszta szerelem, a másik óvása a rossz hírtől. Nem tudom, a filmben az a megoldás tűnt jónak, hogy így „hazugságba”, de külsőleg boldogságba telnek az utolsó hetek? Nem tudom eldönteni melyik a jobb.

    Manyi
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  60. 2006. november 7. 22:25342.

     

             A Ginkot tartalmazó gyógyhatású készítmények is hasznosak feledékenységnél.

    előzmény:
    inosence (341)
    2006-11-07  19:22
  61. 2006. november 7. 19:22341.

    Bocsika de rosszul írtam le, szóval annyira elavult a gépem, hogy sokminden már nem fut rajta. Többek közt az MSN sem. Örülök hogy egyáltalán netezni tudok!!

    Ma kérdeztem a körzeti orvosomat hogy mit ajánl feledékenységre,  azt mondta lecitint szedjek, pld szójalecitint vagy buerlecitint.

    előzmény:
    ovics (339)
    2006-11-07  19:02
  62. 2006. november 7. 19:05340.
    Mára terveztem be szintén a boltot,de aztán lemaradt.Viszont itt a kerületben vásároltam dobozkákat,festéket,szalvikat.Kontur festéket nem kaptam,igy mégiscsak be kell mennem a Kreativba.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_292942 (336)
    2006-11-07  17:28
  63. 2006. november 7. 19:02339.
    Nem vitaképpen,de megy máson is......................
    előzmény:
    inosence (338)
    2006-11-07  18:55
  64. 2006. november 7. 18:55338.
    Az MSN-hez XP op rendszer kell, nekem viszont olyan gépem van amin nem fut az XP. Ezért van csak Skypom. Meg a jajah.com-on is fenn vagyunk.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_292942 (337)
    2006-11-07  17:30
  65. Torolt_felhasznalo_292942
    Torolt_felhasznalo_292942
    2006. november 7. 17:30337.
    Szia!
    Nincs, azt mondta, hogy ez Skype jobb. Na ezt nem tudom eldönteni.
    De ezt most nagyon élvezem.

    Manyi
    előzmény:
    ovics (330)
    2006-11-07  09:11
  66. Torolt_felhasznalo_292942
    Torolt_felhasznalo_292942
    2006. november 7. 17:28336.
    Sziasztok!

    Ma későn jelenkezek be hozzátok, mert délelőtt a barátnőmmel randiztam, és elmentünk vásárolni az Üllői úti Kreatív Hobbi boltba. Na a barátnőm iszonyú vásárló, órákig válogatott, én már azt hittem, hogy elájulok. Szerencse, hogy ez „eu komfort” bolt, mert lehetett kapni automatába vizet, lelehet ülni egy fonott kanapéra. Szóval csak az idegi fáradság volt. Mondjuk, hogy Ő kezdő hobbis és nagyon válogatott, én már céltudatosabban vásárolók. Magamba mosolyogtam, mert sok „betegtársamat” láttam a boltba. Hogy miről ismertem meg?? A Kreatív bolttal szembe van az Amonea bolt, - és a kezükbe láttam,a reklámszatyrot láttam, hogy most vette meg a „cicijét”.Úgy látszik, hogy a betegtársak többsége a gyógyulás útjának tekintik a hobbi tevékenységet.

    De azért tényleg elfáradtam, a volán busz tele volt hazamenő diákokkal, hangzavar, hátizsákok a hátamba, vagy az ölembe. „Imádom” a buszon utazó diákokat.

    Mirabo, Te milyen tanár vagy??? hogy bírod a gyerek zsivajt?? Na nem egy-vagy két gyerekre gondolok, ha nem egy 20-30 gyerek hangzavarát.

    Bozsbozs2: hol vagy?????

    Manyi
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  67. 2006. november 7. 16:51335.

     

     

            KÖSZI!

     

    előzmény:
    Mirabo (331)
    2006-11-07  16:02
  68. 2006. november 7. 16:47334.

     

           Nekem van Skype-om, de ezután is levelezni fogok, mert nagyon szószátyár vagyok. Itt letörölhetem a fölöslegeset, mielőtt a nyakatokba zúdítom. Különben nem mindig élvezet, néha rossz a vonal, akkor az embert megüti a guta.

           Az én férjem is ért hozzá, de majdnem vísítva menekülök, ha magyarázni akar, mert 45 percnél alább nem adja. Szakmai ártalom, tanár, és néha elfelejt kicsöngetni. Inkább nem kérdezek semmit. A gyerekek meg elcsodálkoznak: mit lehet ezen nem érteni? Mindent le van írva! Ja, te németül tanultál, nem angolul? Ne mond, hogy szótár segítségével sem érted a szavakat. Én is kísérletezem, csak arra vigyázok, nehogy valamit véletlenül letöröljek. Okos masina ez, gondolkodik helyettem is.

                         

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_292942 (326)
    2006-11-06  20:07
  69. 2006. november 7. 16:04333.
    Skype
    előzmény:
    Mirabo (332)
    2006-11-07  16:03
  70. 2006. november 7. 16:03332.
    Ha még kype-om is lenne, mindig itt ülnék. Én is az MSN-en vagyok rajta, de néha alig tudok eljönni a géptől, mikor a tanítványaim lelkét kell ápolgatnom. 
    előzmény:
    Mirabo (331)
    2006-11-07  16:02
  71. 2006. november 7. 16:02331.
    Hála Istennek! Szuper! 
    előzmény:
    prisca56 (323)
    2006-11-06  17:30
  72. 2006. november 7. 09:11330.

    MSN-ed nincs?

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_292942 (328)
    2006-11-06  20:16
  73. 2006. november 7. 09:10329.

    Kapszkodj! Az én férjem bejegyzett szoftver-szakértő................de nem értem,amit mond.  

    Mindent,amit tudok,saját magam okumuláltam ki,adig próbáltam,mig ment.Néha a topiktársak is besegitenek.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_292942 (328)
    2006-11-06  20:16
  74. Torolt_felhasznalo_292942
    Torolt_felhasznalo_292942
    2006. november 6. 20:16328.
    Szia!

    Te ügyi vagy , én analfabéta, de csak míg rá nem jövök, hogy mit-hogyan kell utána, már menni szokott.
    előzmény:
    ovics (327)
    2006-11-06  20:11
  75. 2006. november 6. 20:11327.

    http://www.origo.hu/szoftverbazis/internet/kommunikacio s/skypesetup.html

    Innen simán letölthető,nem kell hozzá férfi embör 

    A lányomnak töltöttem le,mert én jobban szeretek az MSN-en beszélgetni.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_292942 (326)
    2006-11-06  20:07
  76. Torolt_felhasznalo_292942
    Torolt_felhasznalo_292942
    2006. november 6. 20:07326.
    Sziasztok!

    Lányok ez egy nagy élmény ez izé..... Skype telefonos micsoda. Ma rakta fel a férjem, ne kérdezzétek a szakmai hátterét, de a lényeg, hogy az interneten keresztül ingyen beszélgethetünk. Nagyon klassz, most keresem az ismerősöket, akikkel lehet beszélgetni. Szerezzétek be és akkor tudunk konferencia beszélgetés. De jó volna egyszerre csevegni. Próbáljátok ki. Biztos van a családba számítógépes zseni aki megtudja csinálni. Már csak a személyes találkozást kell megszervezni.

    Manyi
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  77. 2006. november 6. 18:33325.
    Örülök neki csak így tovább.
    előzmény:
    prisca56 (323)
    2006-11-06  17:30
  78. Torolt_felhasznalo_292942
    Torolt_felhasznalo_292942
    2006. november 6. 17:57324.
    BRAVÓ NA AKKOR NYUGI

    manyi
    előzmény:
    prisca56 (323)
    2006-11-06  17:30
  79. 2006. november 6. 17:30323.

     

       Mindenkinek!

       Jó az eredményem, a normálértéken belül van, és MÉG CSÖKKENT  a multkorihoz viszonyitva!!!!!

             

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_292942 (318)
    2006-11-06  14:33
  80. 2006. november 6. 17:05322.

     

           Nekem is nagyon gyorsan kezdett romlani a látásom, mikor a munkahelyemen kompjuteren kezdtem el dolgozni. A szemorvosom azt ajánlotta, hogy vegyem le a fényerősséget, meg szürkítsem be az ekránt, amennyire birom. Ez bevált! A kolléganők eleinte visszaállították, de később rájöttek, hogy így jobb. Nekem akkor romlott gyorsabban a látásom, amikor a citot kaptam. Mivel egyszerre a kompjuttert is kell néznem, meg az embereket is, multifokális szemüveget ajánlott az optikus. a doktornő is egyezett, tehát azt csináltattam, meg valami fémréteg is került rá, ami kissé véd az ekrán sugárzásától. Most egyszerre három távolságra tudok látni, közelre, középtávolsára, és messzire. Kicsit nehéz volt megszoknom, hogy mindig előre kell néznem, mert oldalirányba torzít, de egy hónap alatt teljesen megszoktam. Azóta nem romlott a látásom.

         Prisca

    előzmény:
    Mirabo (320)
    2006-11-06  15:40
  81. 2006. november 6. 15:43321.

    Nálunk van egy kinai ruhabolt és legnagyobb megdöbbenésemre olcsón árul ilyen natur dobozkákta is.Holnap "felvásárlom" és nekikezdek én is kreativkodni.Vettem újabb szalvikat.

    Az orvost iskérdezd meg a pm-ről!

    Nekem MSN-em van mikrofonnal.

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_292942 (318)
    2006-11-06  14:33
  82. 2006. november 6. 15:40320.

    Ez nagyon tetszik. Én tegnap csak egy hóembert gyártottam, úgyhogy ma megint neki kell veselkednem, hogy mind a húsz időben elkészüljön.

    Remélem, minden rendebn lesz a kontrollon, illetve amivel gond van, arra kapsz majd valamit. Nekem is kéne új szemüveg a sok netezés miatt.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_292942 (318)
    2006-11-06  14:33
  83. 2006. november 6. 15:38319.

        Sziasztok!

    Nahát, mikor bántottalak! Még majd azt hiszik a többiek, hogy valami rettenetes nőszemély vagyok! A dobozka CUKOR !!!     Azt hiszem, lehet abban valami, hogy meg kell néznetned a pajzsmirigyedet, az is lehet az elhízás oka.

    Lányok, szurkoljatok! Ma reggel voltam a laboeban vért vetetni a tumor markerra, estefelé megkérdezhetem az eredményt. Legutóbb is annyira féltem, hogy nem mertem felhívni őket, másnapig szurkoltam, míg reggel elmentem a papírért. A nővér jó reggelt helyett azzal fogadott, hogy: megnéztem, minden rendben! Néha még meg is örül az ember az ilyen indiszkréciónak.

    A jövő héten megyek a másik laborba, meg a belgyügyászhoz, sikerült ugyanarra a  napra időpontot kapnom.

    Prisca  

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_292942 (318)
    2006-11-06  14:33
  84. Torolt_felhasznalo_292942
    Torolt_felhasznalo_292942
    2006. november 6. 14:33318.
    Sziasztok!

    Mielőtt kikapnék priscatól, gyorsan megmutatom, hogy mit alkottam, hétvégén, míg a barátnőmet oktata a férjem.

    De azért komoly dolgokról is. Csütörtökön megyek a természetgyógyászomhoz a negyedéves kontrollra, megemlítem neki amit az ovics irt, hogy a hízásnak lehet, hogy a pajzsmirigy alul működés az oka. Kíváncsi vagyok Ő mit mond, mert utána felkeresem a háziorvosom és tőle kérek kivizsgálást ez ügybe.
    Utána jövőhéten megyek az ödémás karom féléves kontrolljára. Szeretném a szememet is megmutatni az orvosnak, mert azt hiszem, csökkent a látásom ,(ez a sok gobelinezés, internet – meg lesz a káros hatása.)
    Na szóval lesznek itt orvos látogatások.

    Manyi
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  85. Torolt_felhasznalo_292942
    Torolt_felhasznalo_292942
    2006. november 6. 11:40317.
    Sziasztok!

    Ha van nektek Sype azónósítótokakkor hívhatók engem az én nevem manyi51.

    Manyi
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  86. 2006. november 6. 11:08316.

    Teljesen igazad van, Én is az egyik legnagyobb bűnnek tartom, ha más idejével garázdálkodik az ember. Úgyhogy én mindenképpen betartom, amit megbeszéltünk. Ha valami közbejön, akkor pedig időben értesítem az érintettet.

    Kíváncsi vagyok, mi szépet alkottál megint.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_292942 (315)
    2006-11-06  10:33
  87. Torolt_felhasznalo_292942
    Torolt_felhasznalo_292942
    2006. november 6. 10:33315.
    Sziasztok!

    Hát tegnap vasárnap ebédre hívtam a barátnőmet a férjével. A férj nem jött a barátnőm egy óra helyett kettőre. Iszonyú dühös volta. Pedig Ő is háziasszony, tudhatja ha valakit vendégségbe hívunk, akkor az ember úgy időzít, hogy az ebéd ép akkora legyen kész (egy kis ráhagyással). Na ezt rúgta fel. Nem tudom mi a véleményetek, de ha én ebéd meghívásra megyek tiszteltbe tartom a meghívóval megbeszélt időpontot. Hát finoman ezt szóvá is tettem.

    Mivel a férjemhez jött , mert a barátnőm vett egy fényképezőgépet és annak a kezelését magyarázta el neki. Addig én kreativoztam, majd mutatom.

    Manyi
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  88. Torolt_felhasznalo_961921
    Torolt_felhasznalo_961921
    2006. november 5. 18:00314.

    Sziasztok!

    Esther68 írta a topicomba:

     

    Sziasztok!
    Kérlek benneteket, ha valaki tud segíteni:
    egy doboz eredeti CoD tea van nálunk feleslegben. Megvettük, de a második dobozt már nem kellett bontani, mert nem bírja Anyu gyomra.
    Ha tudtok valakit, akinek szüksége van rá, áron alul átadnánk, mert nekünk felesleges. Valakinek pedig szüksége lehet rá. Valamint van pár tasak Avemar is a hűtőben még, az sem megy neki sajnos.
    Remélem, tudunk segíteni valakiknek!!!
    Ölellek benneteket: Eszter

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  89. 2006. november 5. 13:07313.

     

             Nagyon szép a kert, tetszik a növények csoportosítása. A képet nézve egy percre elfelejtettem a kinti nyúlós,ködös, novemberi napot.

             Mi az a lila virágú bokor a háttlérben? Nem tudok rájönni. 

    előzmény:
    inosence (307)
    2006-11-05  09:18
  90. Torolt_felhasznalo_292942
    Torolt_felhasznalo_292942
    2006. november 5. 12:36312.
    Sziasztok!

    Ma csak késő este jövök mert vendégeink lesznek. Jó vasárnapot.
    Manyi
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  91. 2006. november 5. 10:25311.

    Már nem ilyen a kert, mindent kiszedtek 2 hete, becipelték az évelőket védett helyre. Október 22-én csináltam a képet.

    előzmény:
    Mirabo (310)
    2006-11-05  10:06
  92. 2006. november 5. 10:06310.
    Nagyon szép ez a kert, csoda, hogy még megmaradtak ezek a virágok ilyen sokáig. Nálunk hóbogyó van a kertben, most az a dísz.
    előzmény:
    inosence (307)
    2006-11-05  09:18
  93. 2006. november 5. 10:05309.
    Nagyon szépek az alkotások. Bár én is tudnék ilyet. Szeretek én is "gyártani" ajándékokat, az személyesebb.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_292942 (306)
    2006-11-04  18:49
  94. 2006. november 5. 10:01308.

    MIndjárt átteszem. Prisca írta nekünk:

    Nekem is rendes orvosokkal volt dolgom, de soha nem érzem azt, hogy most RÁM figyel,  RÓLAM van szó, hanem, hogy  egy betegről a tucat közül. Jó, az vagyok, de jó lenne egy kis személyreszóló érdeklődést érezni.

     Azt hiszem, hogy nekem az volt a szerencsém, hogy az első nap nagyon megrémültem, utána már minden elfogadhatónak tünt. Elmondom. Reggel egy mogyorónyi bemélyedést észleltem a mellem alján. Tudtam, hogy ez csak eggyet jelenthet. Egész délelőtti telefonálgatás után, sikerült másnap délutánra időpontot kapnom az ultrahangra, azzal, hogy ha valóban sürgős, a doktornő majd átküldhet a mammografiára. Délután, mikor hazaértem a munkából, levetkőztem, ellenőrizni akartam, hogyan néz ki a bemélyedés, ami egyik napról a másikra keletkezett. Rettenetes volt. A cicim úgy nézett ki mint egy gyerekpopsi, szabályossan kétfelé állt, egy nagy bemélyedéssel a melbimbótól a mellkasomig. Most is megremegett a térdem amikor ezt leírtam. Nekem mintkét szülőm, nagybátyám és nagytatám is rákos volt. Tudtam, hogy ez egyszer bekövetkezhet, de rendszeresen jártam rákszűrésekre, reméltem időben elcsípik, ha megjelenik. Másnapig megjártam a pokol minden bugyrát, arra gondolva, hány hetem, hónapom maradt, ha ez ilyen gyorsan fejlődik. Másnap az ultrahangon a doktornő megnyugtatott, rossznak rossz, de itt most csak a laza emlőszövet zsugorodott hirtelen össze, a daganat szilványi, és már régen ott lehet. Na, ennyit az állandő szűrővizsgálatokról.

                   Ezt nem szoktam mesélni, köszönöm, hogy most leírhattam. Éhes a család, ideje az ebéd után néznem.

    előzmény:
    prisca56 (301)
    2006-11-04  12:50
  95. 2006. november 5. 09:18307.

    Jó reggelt mindenkinek!   

    Manyi remélem kipihented magad a tegnapi fáradalmak után.

    Küldök egy képet anyukám kertjéről.

    Legyen szép napotok!!!!!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_292942 (306)
    2006-11-04  18:49
  96. Torolt_felhasznalo_292942
    Torolt_felhasznalo_292942
    2006. november 4. 18:49306.

    Köszönöm a gratulációt! A teafilter doboz , plusz egy tálca - alátétekkel a férjem lányának készült. A virágos készlet a sógornőmnek lesz. Most még csinálok tányérokat és apró-cseprő ajándéktárgyak lesznek.

    Manyi

    De ma semmi , mert fáradt vagyok.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  97. 2006. november 4. 18:34305.

     

                 LÁNYOK SZAVAZZUNK!

                 Mind szép, de szerintem is a teásdoboz a legjobb!

                 Kíváncsi vagyok, miket gyártasz még karácsonyig?

                  

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_292942 (302)
    2006-11-04  15:11
  98. Torolt_felhasznalo_961921
    Torolt_felhasznalo_961921
    2006. november 4. 17:58304.

    Manyi, a mindenit a kezednek, ezek gyönyörűek!  

    Irígy vagyok, mint két másik!   

    Gratula!

    Bözsi

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_292942 (302)
    2006-11-04  15:11
  99. 2006. november 4. 15:22303.

    Azt a mindenit de szépek. Ha választhatnék akkor a teásdobozt szerteném. Bizti örülni fog neki, aki kapja.

    Jó kis karácsonyi hangulatot csináltál itt a topicon.

    Reggel óta folyamatosan esik nálunk a hó...........

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_292942 (302)
    2006-11-04  15:11
  100. Torolt_felhasznalo_292942
    Torolt_felhasznalo_292942
    2006. november 4. 15:11302.
    Sziasztok!

    Kész lett a "nagy mű" , hát az én szemem látja, hogy van még korrigálni való, de már nincs erőm hozzá. Ha látok valami hibát szóljatok.

    Manyi
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     

Címlap

top