Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Mellműtötek hétköznapjai..

Torolt_felhasznalo_292942
Torolt_felhasznalo_292942
Létrehozva: 2006. október 5. 14:48
Mellműtétek hétköznapjai....


Szeretnék egy fórumot ahol a mindennapok gondjairól beszélgetnénk, egymásnak adnánk tanácsokat.

Miről is pl.

1. -milyen túsfürdöt , milyen besodort használsz, amit a műtött oldalon tudunk és szabad használnunk,
2. -szabad-e a hajunkat festeni, hiszen a kemo után kihullt és újra nőtt hajat kímélni kell, milyen festék jó,
3. -a műtött oldali karunkat, hogyan védjük, mivel nem szabad csak 1,5 kg emelni, nem szabad takarítani, nem szabad a napon lenni vele, ha ödémás fáslizni kell, milyen hatása van annak, ha ezt nem tartod be.
4. -az életmód váltásnál milyen nehézséged akad,
5. -dolgozzol-e vagy otthon vagy, mivel töltöd a napjaidat,
6. -a lelki mélypontokon mi segít át (hit, vallás, hobbi, stb)
7. -kire támaszkodol (család, barát, alapítvány)
8. -étkezési tanácsok egymásnak (szabad-e rákosbetegnek fogyókúrázni, vegások legyünk, vagy csak kismértékben változtassunk)
9. -ki milyen étrend kiegészítőt használ, hisz-e benne?
10. -betegtársakkal való kapcsolat formái (fórumok, találkozók, előadások , életmódtáborok stb.)


Szóval mi az ami könnyíti vagy nehezíti az életedet.

Tudom, hogy mindannyian járunk rendszeres kontrollokra, a fő kérdéseket megtudjuk beszélni (megtudjuk???) az onkológussal, de nagyon sok mindenre nincs idejük vagy nem akarnak tanácsot adni. Járunk természetgyógyászhoz, ödémás gyógymaszörhöz ki-ki mit igényel.
De szerintem szükség van az apró hétköznapi problémák megbeszélésére is. Ha gondoljátok akkor tartsuk életbe ezt a fórumot. Ne a rémtörténeteket meséljük el egymásnak hanem azokat a megoldásokat ami könnyít az életünket


Manyi

Nekem van egy honlapom, azért indítottam, hogy segítsek a betegtársaimnak egyféle utat bemutassak. Nézzétek meg és ismerjetek meg.

www. gportal.hu/manyi



"Szomorúan tudatjuk, hogy Manyi már nincs velünk, csendesen elaludt örökre.
De szeretnénk fenntartani a fórumát, a távollétében
megpróbáljuk helyettesíteni, hogy továbbra is jöhessenek ide tanácsért, bíztatásért azok, akiknek szükségük van rá.
Manyi fórumtársai"
  1. 2006. november 4. 12:50301.

    Még tanúlnom kell az internetezést, most látom, hogy az írásom csak te kaptad meg, de nem tudom, hogyan kell átmenteni a közözs oldalra. Nincs erőm újra leírni.

    előzmény:
    Mirabo (296)
    2006-11-04  08:32
  2. 2006. november 4. 11:40300.

     

         Ha csak a fele is igaz annak amit a németek hozzáállásáról hallottál, már az is nagyszerű állapot lehet. Egy jó ismerősömnek (orvosnő), így mondta meg a fővárosi szakorvos, hogy gyógyíthatatlan szarkómája van: Na most mit akar, mit mondjak, maga is tudhatja, hogy ez gyógyíthatatlan szarkóma, jó ha egy éve ven hátra, a legjobb prognózis szerint maximum másfél. Puff neked pszihológia és pozitiv hozzáállás. Szerencsére ismerődömnek volt egy nagy fegyvere, a hit. Papi családból származik, és mélyen vallásos. Csak azért imátkozott, hogy az akkor még 8 és 12 éves gyermekeit még pár évig nevelhesse. A gyerekek most egyetemisták, ő köszöni, jól van, a szarkómája ugyanott, ahol a felfedezés pillanatában. Ja, nem bízott mindent az imára, vegás lett. Évekig ismertem, nem tudtam, hogy beteg, ezt akkor mesélte el nekem, mikor bementem a kórházba a sebészhez, hogy megbeszéljük a műtétet. Sokáig kellett várnom, átmentem hozzá egy teára és pár baráti szóra. Irigyeltem a hitéért, sajnos ez nekem nem adatott meg. Mégis segített rajtam valami módon. A műtét reggelén munka előtt bejött hozzám, egy pici rózsabimbót hozott és azt mondta, ne aggódjak, minden jó lesz, ő imátkozik értem. Ettől a kedves, személyessen nekem szóló biztatástól végre megnyugodtam, és én is éreztem, hogy talán mégis van remény. Nem akarok panaszkodni, az osztályon mindenki barátságos volt, tette a dolgát, de az olyan személytelen hozzáállás, nem nekem szólt, hanem csak egy betegnek. Igaza volt, a műtét után kiderólt, van remény a gyógyulásra, pedig a leletek alapján igen sötétnek látszott a jövőm.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_292942 (294)
    2006-11-04  00:06
  3. Torolt_felhasznalo_932643
    Torolt_felhasznalo_932643
    2006. november 4. 11:37299.
    Igen, igen  
    előzmény:
    prisca56 (292)
    2006-11-03  21:51
  4. Torolt_felhasznalo_292942
    Torolt_felhasznalo_292942
    2006. november 4. 10:58298.
    Nőiesség?????Szerintem, nemcsak melltartó kérdés (fontos). Annak belülről kell áradni, a család összefogásában, férjed tiszteletébe, szertettébe. Ehhez (fontos?) lenne egy melltartó. Engem pl. az jobban idegesít amikor este leveszem a mellemet és a kezemben tartom. Legszívesebben földhöz csapnám, hogy durranjon ki. Nekem nem a nőiesség jut eszembe, - hanem a betegség – a napok úgy telnek el, hogy nem gondolok rá, nem úgy élem a napjaimat, hogy „jaj milyen szerencsétlenség ért”, de amikor este a kezembe van és a fürdőszobába mosom a „mellem”, hát lányok akkor nem érzem magam „nőiesnek” - mert majdnem végig „káromkodom” - (hú de csúnya dolgot teszek, de sajnálom így érzem).

    Tudom, hogy napközben is hordani kell , mert ha nem akkor ártunk a gerincnek. De bevallom, hogy otthon nagyon sokszor nem veszem fel. Nehéz, izzad, (nyáron azt hittem, hogy kész, akár hol vagyok , akár a nyílt színen, de kiveszem). Természetesen , vendégségben, utcán, stb. hordom, de otthon többször levettem. Na itt jön be a nőiesség! Először amikor nem akartam felvenni (otthon) elé álltam a férjem elé és megkérdeztem tőle, hogy zavarná -e , ha itthon félcicivel mászkálnék, nem érezné-e kellemetlenül magát. Azt mondta, hogy nem , csináljam azt ahogy nekem jó. Megkönnyebbültem.

    Hát nekem a nőiességgel szemben a kényelmesség győzött.

    Manyi
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  5. 2006. november 4. 09:18297.
    Nekem a műtét után azt mondták, hogy nem hordhatok merevítős melltartót. Egy darabig nem is hordtam, de rájöttem ha C kosarasat veszek az nagyon kényelmes tud lenni. Szóval szivacsos merevítős push up melltartót bátran hordhattok, a lényeg, hogy legyen egy számmal nagyobb! Tegnap nyitott itt egy fehérnemű üzlet, elcsábultam és vettem is magamnak egyet.
    előzmény:
    Mirabo (295)
    2006-11-04  08:27
  6. 2006. november 4. 08:32296.
    Most megyek a piacra kabátnézőbe, de még ma elmondom, nekem milyen volt, és hogy tudtam meg, hogy beteg vagyok. Szerencsés vagyok, met nagyon jó, és emberi orvosokkal volt dolgom.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  7. 2006. november 4. 08:27295.
    Prisca! Szerintem a világ legtermészetesebb dolga, hogy szép és praktikus fehérneműt akarsz hordani. Naná! Nekünk még jobban szükségünk van rá, hogy kifejezzük, igenis nők vagyunk. Csak amazonok. És? Én ugyan az Anita boltban vásároltam, mert az ott van a Kékgolyóban, és amikor kezelésre mentem, akkor váltottam be a vényt, de én is tudtam, hogy az "orvoshoz járós" fehér mellett másodiknak egy "dögöset" akarok.  
    előzmény:
    prisca56 (293)
    2006-11-03  22:19
  8. Torolt_felhasznalo_292942
    Torolt_felhasznalo_292942
    2006. november 4. 00:06294.
    Sziasztok!


    Prisca56 úgy fogalmazott, hogy a klasszikus orvostudománynak köszönhetjük, hogy a gyógyuláshoz vezető első utat Ők mutatták meg. Igen én is ezért hiszek (Inkább jobban kapaszkodok ezeknek a módszerek az eredményeibe). Ők vezeték az első lépéseinket, ők voltak akik (kinek-kinek milyen módon) erőt próbáltak adni, tudományos érvelésekkel támasztották alá az módszereik helyességét. Az első tétova lépéseket , tényleg az orvosokkal tettük meg. ( a betegek többsége ezt teszi). A diagnózis felismerése, (a közlés velünk betegekkel – na ez néha katasztrofális) – itt nagyon sok múlik azon, hogy utána milyen erős vagy gyenge lesz a beteg-orvos kapcsolat. Itt szoktak a betegek többsége elbizonytalanodni és néha mellékutakra tévedni. Ezért én hibának tartom azt, hogy a klasszikus orvostudomány és az alternatív gyógyítás mesterei nem tudnak közösen olyan segítséget adni a betegnek, hogy a saját gyógyulását, az alátámasztott érvek, tények tudatába tudja eldönteni, hogy az élete jövőjét melyik irányba akarja végigjárni.

    Vannak akik az orvosokban bíznak, vannak akik a különböző („csodamódszerekben” vagy a természetgyógyászatban , ősi orvoslásba hisznek. Mindenki a hitének, megfelelően dönt. Nekem csak az a bajom, hogy ha valaki választ akkor utána – a másik – az már leveszi a kezét a betegről. Pedig az nem jó, ha egy beteg még a választásnál bizonytalan és nem a segítségnyújtást látja hanem a két irány képviselőinek a vitáit egymással.

    Magam példáját hagy írjam le, én megmaradtam a klasszikus orvostudomány módszereinél (műtét, kemo, sugár). De már menet közben innen-onnan szerzet információból más módszerekről is hallottam. Amikor rákérdeztem, hogy ezt esetleg kiegészítésként nem lehetne- használni akkor beindult egy szabvány szöveg: Minden beteg maga dönti el, hogy milyen úton akar gyógyulni. De kértem, hogy segítsen elmondani, hogy annak mi az előnye , hátránya. Ne a folyósokon hallott hírekből tudjam eldönteni, hogy jó vagy rossz. Erre az volt a felelet. Hogy a mai orvostudomány csak azokat a módszereket fogadja el amiről bebizonyosodott „hivatalosan” , hogy jó módszer. Na tessék. Szóval én itt nagy hiányosságot találok a felvilágosításba, ami nagyban segítené a döntést a hogyan továbbra.

    Amikor vége a kezeléseknek és egy kicsit pihentél akkor az „iskolázottabb” réteg elkezd kutatni innen-onnan. Olvas , internetezik, hal ezt, hal azt. Most már amikor, már túl van a közvetlen életveszélyen akkor sokkal bátrabban nyit másfele is. Érdekes jelenség például, hogy a betegek kb. 60 %-a keres magának természetgyógyászt, eljut valamelyik Alapítványhoz. Szerintem nem az orvosok elleni bizalomvesztés miatt hanem azért, mert kapaszkodik más irányba is. Ha talál valamit (van aki vegás lesz, van aki az étrendkiegészítőkbe, teákba, ezoteriába hisznek , stb.) az csak erősíti gyógyulást Én nagyon szeretném, ha hazánkban ezek a variációk együtt lennének elismerve. Az orvos nem nézné le, hanem segítené a más módszerekbe az eligazítást.

    Halottam valakitől, hogy Németbe az van, ha kiderül valakiről rákos akkor, már másnap meglátogatja az körzeti orvos (magától- nem a beteg megy a rendelőbe), a szociális munkás , a pap, a pszichológus , a segítő központ munkatársa. Tehát nem hagyják magára. Nem a beteg szaladgál egyik helyről a másikra, hanem hozzá jönnek és segítik.
    Na ez lenne szép világ.

    Na jó éjt.

    Manyi
    előzmény:
    prisca56 (292)
    2006-11-03  21:51
  9. 2006. november 3. 22:19293.

     

                 Már régebben kértem Amoena kártyát, és néhány hete mikor Budapesten jártam, elmentem a boltba is. Klassz dolgaik vannak, de egy kis csalódás is ért, mert kiderült, hogy csak a vényre kiírt melltartókra van 10% kedvezmény, a többi vásárlásra csak 1%. Így sajnos a közeli gyöngyös boltban már nagyon kellett számolnom, hogy mennyit költhetek a karácsonyi ajándékok alapanyagára . No, nem baj, gazdagabb vagyok egy szekszi ruhadarabbal. Nem vagyok mai csirke, a testalkatom sem kimondottan manökkeni, sőt, de mindjárt más nőnek érzem magam benne.

                  Mielőtt megköveznétek, elárulom szolid feleség és családanya vagyok, nem mutogatásra szántam, csak a megtépázott női önérzetemet próbálom helyrebillenteni, miután olyan csúnyán megcsonkítottak a műtéttel. Ti ezt, hogy éltétek meg? 

    előzmény:
    ovics (288)
    2006-11-03  17:33
  10. 2006. november 3. 21:51292.

     

               Nem szeretek írni, szívesebben böngészem a fórumon megjelent írásokat. Szerintem örülhetünk Nyuszedlinek, hiszen milyen jó vitát kavart. Kell néha egy kis változatosság a kézimunka és süti receptek mellé.

               Más: Miután a klasszikus orvostudomány nevében átszabtak, mérgeztek és sugaraztak bennünket, hogy megmentsék az életünket, normális, hogy azt szeretnénk a lehető legelfogadhatóbb módon folytatni. Körülnézünk és találunk valamit amire esküszünk, hogy beválik, és úgy is lesz, mert a gyógymódba, gyógyszerbe vetett hit már félig meggyógyítja az embert.

                A puszedliket én is megpróbálom, holnap szabadnapos vagyok, kitünő alkalom konyhatündért játszani.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_292942 (283)
    2006-11-03  12:36
  11. 2006. november 3. 19:25291.
    Köszi, hogy szóltál. Megnéztem a honlapot, de sajnos nekem D-s kellene, és az nincs ilyen akciósban. Pech.  
    előzmény:
    ovics (288)
    2006-11-03  17:33
  12. 2006. november 3. 19:05290.
    Remélem, hamar rendbejön. Küldök egy kis csokit "vigaszdíjnak".  
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_292942 (289)
    2006-11-03  17:39
  13. Torolt_felhasznalo_292942
    Torolt_felhasznalo_292942
    2006. november 3. 17:39289.
    Szia!

    Nem akarok sütni, csak nektek akartam egy jó kis édességet ajánlani. Most lakkozom az ajándékaimat, többször abba hagyom pihenek. Rádiózok, internetezek, tv -t nézzek. a férjem a "barátnőjénél" van, úgyhogy nyugi van.


    ui: tegnap a karomra húztam a „nem szerettem” harisnyát, visz hajtót is szedtem , egy icike picikét csökkent a duzzanat. Ilyenkor tudom, hogy jobb ha pihentettem.
    előzmény:
    Mirabo (286)
    2006-11-03  17:28
  14. 2006. november 3. 17:33288.

    Lányok!

    Most kaptam meg az Amoenalife újságot és van benne egy cikk:

    A Földi féle nyirokterápia.Igaz,ez már a 3. rész,de ez már a kezelésről szól.A következőben az lesz,hogy mi mit tehetünk az eredményes kezelések elősegitésére.

    Az Amonea Üllői úti boltjában most fürdőruci akció van.............én ott szoktam venni,nagyon jó minőségüek és most 4.900.- és 5.900 Ft között vannak.

    www.amoena.hu

    Ha kértek kártyát,akkor mindenből lejön 10 % és az újságot is kapjátok ingyen.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  15. 2006. november 3. 17:32287.

    Lányok!

    Most kaptam meg az Amoenalife újságot és van benne egy cikk:

    A Földi féle nyirokterápia.Igaz,ez már a 3. rész,de ez már a kezelésről szól.A következőben az lesz,hogy mi mit tehetünk az eredményes kezelések elősegitésére.

    Az Amonea Üllői úti boltjában most fürdőruci akció van.............én ott szoktam venni,nagyon jó minőségüek és most 4.900.- és 5.900 Ft között vannak.

    www.amoena.hu

    Ha kértek kártyát,akkor mindenből lejön 10 % és az újságot is kapjátok ingyen.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  16. 2006. november 3. 17:28286.
    Ne süss, ha fáj a karod, hanem pihentesd. Kár, hogy nem tudsz a gépbe belerakni egy csókot. Finom lehet. Én meg épp most sütöttem meg a holnapi madarat, mert reggel ki akarunk menni a piacra. Olyan hirtelen jött meg a tél, télikabát kell a családnak.  
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_292942 (285)
    2006-11-03  16:45
  17. Torolt_felhasznalo_292942
    Torolt_felhasznalo_292942
    2006. november 3. 16:45285.
    Sziasztok!

    Írok egy nagyon finom egészséges édességet:

    Szezámcsók
    Hozzávalók: 10 dkg vaj vagy 1 dl olaj, 20 dkg méz, 1 tojás, 10 dkg zabpehely, 5 dkg mazsola, 15 dkg szezámmag, 15 dkg teljes ölésű búzaliszt.

    A vajat a mézzel, s a tojással habosra keverjük. Hozzáadjuk a szezámmagot, a zabpelyhet, a mazsolát, s végül a lisztet. Evőkanállal formázható masszát kell kapnunk. Sütőpapírral kibélelt vagy kiolajozott tepsibe 1-1 kanálnyi mennyiségű halmokat teszünk belőle, melyeket kicsit ellapítunk a kanál vagy villa segítségével. 180 fokra előmelegített sütőbe tesszük. Sütési ideje 10-12 perc.

    ISTENI FINOM, ÉS HAMAR KÉSZ.

    Csináljátok meg hétvégén.

    Már csak egy kicsit fáj a karom.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  18. Torolt_felhasznalo_197080
    Torolt_felhasznalo_197080
    2006. november 3. 16:07284.
    Alfabéta vagyok ilyenekhez, ehhez az ember kell. 
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_961921 (279)
    2006-11-02  22:03
  19. Torolt_felhasznalo_292942
    Torolt_felhasznalo_292942
    2006. november 3. 12:36283.
    "Senki sincs egyedűl a szenvedéseiben
    -mindig akad valaki,aki ugyanúgy
    gondolkodik,ugyanúgy örűl és
    ugyanúgy szenved mint mi és ez
    erőt ad,hogy bátrabban szembenézzünk
    az előttünk álló kihivásokkal!

    /Paulo Coelho A Zahir/


    Ez a tegnapi vita tapasztalataira gondolva jutott eszembe. Azt hiszem ez ami ránk jellemző.

    Manyi

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  20. 2006. november 2. 23:26282.
    Nagyon örülk, hogy meggyógyítottad magadat. Van egy ismerősöm, aki az agydaganatát tartja karban agykontrollal, meg természetgyógyász módszerekkel, mivel annak idején visszarettent a műtéttől. Hogy csinálja, nem tudom, mindenesetre már több, mint 15 éve csinálja, úgyhogy neked is sikerülhet legyőzni a betegségedet. De mivel minden eset más és más, nincs egyedül üdvözítő módszer. Persze, nyilván nem fáklyásmenet a kemo, sem a műtét, de nekünk ez mentette meg az életünket. Úgyhogy hálásak vagyunk érte. Jó egészséget kívánok neked.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_971046 (280)
    2006-11-02  22:25
  21. Torolt_felhasznalo_292942
    Torolt_felhasznalo_292942
    2006. november 2. 23:02281.
    Szia! Balga!

    Nem köveztük meg Nyuszedlit, csak az dühített minket, hogy „butuskának” nézet minket. Lehet, hogy jót akart, de rosszul fogta meg a kérdést. Lehet elmondani más tapasztalatokat is, mert azért nyitottam ezt a fórumot, hogy mindenki mesélje el amit Ő tapasztalt, adjon ötletet egy-egy problémára. Tehát nem muszáj azt mondani amit mi csinálunk, ha van jobb akkor el kell fogadni. De nem „oktatni”

    Az onkológusok hozzáállása igen különbözők, igen én is tapasztaltam, hogy más gyógymódokat nem akarnak javasolni. Ha tanácsot kérsz tőlük, mert ezt és ezt halottad mit szól hozzá, hát nemigen magyarázzák meg annak az előnyét, se a hátrányát. Ezért én is kerestem magamnak természetgyógyászt, pszichológust, dietetikust. Tartozom egy Alapítványhoz akik szerveznek Életmódtábort, tankonyhát, különböző előadásokat. Tehát nekem az a véleményem, hogy aki meg akar gyógyulni, és rendelkezik sok-sok információval az kitudja magának jelölni azt az utat amit végig akar járni. Ehhez kellenek a családon , barátokon kívül a betegtársak azok együtt érző és segítő szándéka, és a tapasztalata. Ha az első hozzászólásokat is elolvasod látni fogod, hogy az egyik betegnél előforduló tünetekre az Ő orvosa tud választ adni , míg a másik betegnek ugyanazokra a tünetekre nem. Ezért kell ez a kis közösség, hogy a jelek figyelmeztessenek minket. Itt a társaság életkora változó, a betegség is más-és más módon jelentkezik, de jó érzés, hogy van egy virtuális közösség ahol nyugodt hangnemben egymáson segíteni tudunk.

    Ezért kérlek maradj velünk, mert a tapasztalataidra és a tudásodra szükségünk van.

    Húúúú de álmos vagyok, holnap folytatjuk..
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_971046 (280)
    2006-11-02  22:25
  22. Torolt_felhasznalo_971046
    Torolt_felhasznalo_971046
    2006. november 2. 22:25280.

    Lehet hogy engem is megkoveztek majd mint Nyuszedlit, amiert bizonyos kerdesekben mas velemenyen vagyok.

    Hat eve nalam is mellrakot diagnosztizltak, megsem illek a cimbe, mivel nem operaltak.  A kituzott mutet elott 2 nappal ugy dontottek hogy az ici-pici folt a gerincemen megiscsak egy attet, igy mar nem is operaltak. Higgyetek el, az elso diagnozis, a mellrak tenye semmi sem volt ahhoz kepest hogy mar nem is operalnak, tehat eleve lemondtak rolam. A gyogyulasnak megcsak a remenyevel sem altattak. Kimondottan irigyeltem azokat a noket akiket mellrakkal mutottek...

    Ennek mar hat eve es ma mar maskent latom a dolgot. Testileg azota sincs semmi panaszom. Nem odemasodik a karom, nem mergeztek meg kemoval es ezaltal nem is szenvedek a karos kovetkezmenyeitol. Csak hormongyogyszert kapok. A kondiciom a legutobbi fitness teszt szerint magasan a koromnak megfelelo atlag folott van.

    Ezt azert irtam le mert nem ertem hogy az onkologusok tobbsege (az enyem is !!) egyszeruen nem vesz tudomast a helyes taplalkozas fontossagarol. Ilyeneket mondanak hogy "egyen csak mindent ami jol esik", meg hogy "a daganat nem étkezési probléma".  Minden betegseg etkezesi problema !!!

    Mivel az orvosoktol nem varhattam gyogyulast, sajat kezembe vettem a sorsomat, beiratkoztam a Termeszetgyogyasz Foiskolara, ahol most vagyok negyedikes, iden vegzek. Ott nagyon sokat tanultam a szervezet meregteleniteserol, a helyes savas-lugos egyensulyrol, a taplalekok bioenergetikus ertekerol...stb.  Ket even at teljes nyerskoszt dietan eltem, sajnos a "siker a fejembe szallt" es azt gondoltam mar minden OK, es lazitottam a dietan.  Majd ujbol belevagok...

    Biztos vagyok benne hogyha azt ennem ami jol esik (sok-sok suti, csokolade, csulkos bableves es turoscsusza... stb) nem allnek ott ahol allok.

    Manyi, finom es egeszseges recepteket irsz, jegyzetelem oket !!! Koszi !!

     

     

     

    előzmény:
    Mirabo (248)
    2006-11-02  14:28
  23. Torolt_felhasznalo_961921
    Torolt_felhasznalo_961921
    2006. november 2. 22:03279.
    Van még 2 órád, még fel tudod tölteni.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_197080 (277)
    2006-11-02  21:52
  24. Torolt_felhasznalo_197080
    Torolt_felhasznalo_197080
    2006. november 2. 21:55278.

    Sziasztok!

    Olyan szép dolgokat csináltok. Irigykedve lesek csak, hiszen én még egy csokrot sem tudnék összekötni. 

    bvasko

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_292942 (233)
    2006-11-01  17:44
  25. Torolt_felhasznalo_197080
    Torolt_felhasznalo_197080
    2006. november 2. 21:52277.
    Aaaah. Én ezekről mindig lemaradok.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_961921 (255)
    2006-11-02  16:36
  26. Torolt_felhasznalo_932643
    Torolt_felhasznalo_932643
    2006. november 2. 21:49276.

    Neeem, itthonról, és fűtök, mint az állat. Van most nálam egy nyuszi, neki tök melege van már. Biztos, hogy meleg is van rendesen. De én egész télen fázom. Most még a fáradtságtól is valószínűleg.

    Megyek aludni. Szép álmokat nektek is.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_961921 (275)
    2006-11-02  21:40
  27. Torolt_felhasznalo_961921
    Torolt_felhasznalo_961921
    2006. november 2. 21:40275.

    Ráfagyott a billentyűre az ujjad?  

    Tényleg, nincs még fűtés nálatok? A parasztház ezért jobb, mi már 2 hónapja fűtünk.  Jobb, mintha gyogyira költenénk, bár így is elkapott a család valami nyavalyát.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_932643 (273)
    2006-11-02  21:32
  28. Torolt_felhasznalo_961921
    Torolt_felhasznalo_961921
    2006. november 2. 21:36274.
    Utcáról netezel?  
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_932643 (273)
    2006-11-02  21:32
  29. Torolt_felhasznalo_932643
    Torolt_felhasznalo_932643
    2006. november 2. 21:32273.

    Miről? Szétfagyok.

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_961921 (271)
    2006-11-02  21:26
  30. Torolt_felhasznalo_961921
    Torolt_felhasznalo_961921
    2006. november 2. 21:32272.

    Nyuszó, én...!

    TUDJUK!

    Az infúziót sem oda adják, még vért sem vesznek belőle.

    Témaváltás, OK?

    Olvasd végig a topicot, és ha ÚJAT tudsz mondani, ami értékes infó számunkra, azt megköszönjük.

    Bözsi

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_932643 (270)
    2006-11-02  21:19
  31. Torolt_felhasznalo_961921
    Torolt_felhasznalo_961921
    2006. november 2. 21:26271.

    Na akkor mégegyszer, magyarul:

    A karunkat felemelni szabad, a karunkkal felemelni valamit nem szabad (már ami nehezebb 1-2 kilónál), érted már?

    Táncolni is szabad, már ha a kemó mellett van kedvünk.

    Főzni is szabad, vasalni is a másik kézzel, beinteni is a műtött oldali kézzel, de gereblyézni, talicskázni nem ajánlott.

    Röviden: dinamikus mozgás igen, statikus mozgás nem.

    A témát kiveséztük, ha nem hagyod abba, téged is ki fogunk!

    Most már beszélgess velünk másról.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_932643 (269)
    2006-11-02  21:17
  32. Torolt_felhasznalo_932643
    Torolt_felhasznalo_932643
    2006. november 2. 21:19270.
    Egyébként azt azért remélem tudjátok, hogy amelyik oldali melleteket műtötték, abba a karotokba nem kaphattok semmilyen injekciót. Egyetlen egyet sem.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_932643 (269)
    2006-11-02  21:17
  33. Torolt_felhasznalo_932643
    Torolt_felhasznalo_932643
    2006. november 2. 21:17269.

    Jártasabb vagyok a témában, mint hiszed  

    A barátnőm a műtét utáni második héttől folyamatosan táncol. A karját a harmadik napon már rendesen emelte. Hát ez van, így is lehet.

    előzmény:
    ovics (266)
    2006-11-02  21:00
  34. Torolt_felhasznalo_961921
    Torolt_felhasznalo_961921
    2006. november 2. 21:14268.

    Én 22 év után szoktam le, nyertem!

    Nyuszika, nagyobb az arcod, mint a diplomahegyed. Szerinted ez rendjén van?  

    A volt férjemnek is volt 3, most szerzi a negyediket... amikor megismertem, csak 2 volt neki, akkor még normális volt... lehet valami összefüggés e között???

    Azért megnyugtató, hogy ismerek sokdiplomás, rendes, kedves, jófej emberkéket is.

    De az tuti, hogy néha elkapja őket valamilyen ragály, aztán amelyik immunis rá, az normális marad.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_932643 (264)
    2006-11-02  20:32
  35. 2006. november 2. 21:01267.
    Fáslizd be a karodat hónaljig kalászosan!Reggelre csökkeni fog.Ezt tanitották nekünk az ödéma kezelésen.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_292942 (260)
    2006-11-02  19:16
  36. 2006. november 2. 21:00266.

    Kedves Nyuszó-muszó 

    Megnéztem a bemoldaladat...................az,hogy ez kit minősit,amit idézek erről,azt mindenki maga dönti el:

    "A fórumozás nem komoly dolog. Egy adott réteg van itt folyamatosan. Róluk ad képet, és semmi másról"

    A barátnőd  3 hetes műtötten nem,hogy táncolt,de szerintem a karját sem tudta rendesen mozgatni.1 hét minimum a kórház,majd kötözés,stb.

    De azt hiszem,legjobb lezárni a vitát,nem vagy jártas ebben a témában,nem is értem,mit keresel ezen a topikon,főleg,hogy komolytalannak tartod.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_932643 (256)
    2006-11-02  17:13
  37. 2006. november 2. 20:48265.
    Mi is valamennyien boldogok szeretnénk lenni. Lehetőleg minél tovább, mert családunk van, és nem mindegy az életminőségünk. Mi sem otthon ülünk, és sajnáljuk meg dédelgetjük magunkat. Tornászni igenis kell, csináljuk is, mert ezt is lelkünkre kötötték az orvosok. Csak éppen nem jazzbalettot táncolunk, hanem gyógytornát csinálunk, de van, aki hastáncol, mert ő meg így boldog. Szóval nem kell beleszólni abba, amiről fogalmad sincs.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_932643 (264)
    2006-11-02  20:32
  38. Torolt_felhasznalo_932643
    Torolt_felhasznalo_932643
    2006. november 2. 20:32264.

    Kiszedtek neki mindent, nyugi.

    Oké, sorry. Az ország legjobb orvosai vannak körülöttünk, én csak tolmácsoltam. Az egyik jelenleg épp Miamiban tart előadást erről. Nem kell betartani. Süssetek másik kézzel palacsintát. Mindenki éljen úgy, ahogy szeretne. Nekem csak az a fontos, hogy a barátnőm boldog legyen. Szóval tényleg sorry.

    előzmény:
    Mirabo (258)
    2006-11-02  17:30
  39. Torolt_felhasznalo_961921
    Torolt_felhasznalo_961921
    2006. november 2. 20:30263.
    Ja, most jött be az uram, és mondja, hogy szállingózik a hó. Most jövök rá, nemcsak amazont csináltak belőlem a műtőben, de kereszteztek egy szamárral is!   
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_961921 (262)
    2006-11-02  20:25
  40. Torolt_felhasznalo_961921
    Torolt_felhasznalo_961921
    2006. november 2. 20:25262.

    1: Nyuszedli lapuljon a fűben, figyeljen nagyon, tanuljon tőlünk, hátha neki könnyebb lesz majd akkor, ha idejut - ne jusson.

    2: Marhául fájt ám az én karom is ma, de: van az aloésoktól egy krémem, aloe, kamilla, és propolisz van benne meg mindenizé, amit nem tudok leírni. Evvel nagyon vastagon bekentem, befásliztam lazán, csak hogy ott maradjon a kence, és jelentősen enyhült a fájdalom. Érzem még, főleg könyökben, de nem vizesedett be, és szépen tudom mozgatni, és elmúlt az az éles sajgás.

    3: Van egy mézes bácsi ismerősünk, ő mondta még régebben nekem, hogy mézzel kenjem majd be a fájó karom, vastagon, bugyoláljam be, és segíteni fog. Az tart vissza, hogy ragacsos lehetek, bár állítása szerint az igazi termelői méz tökéletesen felszívódik, és gyógyít. Hinnem kéne neki, ő és a felesége ezt így használják.

    4: Megtanultam balkézzel palacsintát forgatni! Merthogy nem mertem a jobbal. Most nagyon jól jön, hogy balkezesnek születtem! Egy sem padlózott!   

    5: Nyuszedlire meg, van egy vadász ismerősöm, azt ráküldöm!

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_292942 (260)
    2006-11-02  19:16
  41. 2006. november 2. 19:50261.

     

                Egy héttel a műtét után én is nyújtogattam, feszítgettem a karom. A kórházi ágyban, gyógytornász tanácsa szerint. Mozogni kell, de az orvos utasítása szerint. Egy évig boldog voltam, kutya baja nem volt a karomnak, apránként egyre jobban felbátorodtam, és olyan dolgokat is csináltam, amit az orvos nem tanácsolt. Nem hittem el, hogy még évek múlva is elkezdhet ödémásodni a karom. Most már elhiszem. Tavaly augusztusban műtöttek, néhány hete egy reggel arra ébredtem, hogy feszül a karom , nem tudom behajlítani. Rémülten láttam, hogy az egyik karom vagy két számmal vastagabb a másiknál. Azzal vigasztaltam magam, hogy ez az aznapi igen ronda dupla fronthatás eredménye. Frontok elvonúltak, a karom még a vízhajtó tabletta után is igencsak duci maradt.

                  Nagyon begyulladtam,  láttam már olyan ödémás  kart, amilyenről Manyi beszélt. Azóta kidekázom mekkora súlyt emelek fel, és a munkában is elhagytam a hősködést, hogy lám, megy ez nekem! Menni megy, de mi lesz az ára? 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_932643 (256)
    2006-11-02  17:13
  42. Torolt_felhasznalo_292942
    Torolt_felhasznalo_292942
    2006. november 2. 19:16260.
    Sziasztok!

    Sajnos Nyuszedli aki baromságnak tartja a karunk védelmét eltűnt, pedig úgy megkérdezném tőle, hogy most az időjárás változás során megduzzadt kezem és hónalj problémámra mit javasol. Mert tegnap óta iszonyúan feszül, olyan mintha egy labda volna ott, nem tudom a karom a testemhez rakni. Feszül, fáj. Na most mit tegyek Nyuszedli?? Menjek esetleg kosarazni, vagy kézilabdázni?. Sajnos a tánchoz nincs tehetségem.
    Nyuszedli segíts tanáccsal, mert az orvosom baromságot ajánlana.
    Manyi

    De tényleg fáj a karom, és a hónaljam.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_932643 (256)
    2006-11-02  17:13
  43. 2006. november 2. 17:34259.
    Örülök, hogy nem veszed a szívedre, ő csak így tud beszélni. Tudod, nagy teher ám, ha az ember a világ legokosabb embere, és csupa hülyével van körülvéve. De hogy miért jött ebbe a topikba, az rejtély. Ja, bocs, hát hogy megmagyarázza, milyen hülyék vagyunk. Külön-külön és együtt.  
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_292942 (257)
    2006-11-02  17:28
  44. 2006. november 2. 17:30258.
    Te idefigyelj, majd ha saját tapasztalatod lesz, túl leszel egy mellrák műtéten, annak minden lelki-fizikai-egzistenciális vonzatával, akkor idejöhetsz pattogni. Addig légy szíves fogalmazz udvariasan. Az, hogy a barátnőd nem tartja be, egy kérdés. Az, hogy mindnyájunknak elmondják az orvosok, az meg egy másik. A barátnődnek nyilván nem szedték ki az összes hónalji nyirokcsomóját, ahogy nekem sem. Akinek viszont igen, az nagyon kemény ám. Én láttam néhány ödémás betegtársat. Biztosíthatlak róla, nem jazzbalettoltak vele.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_932643 (256)
    2006-11-02  17:13
  45. Torolt_felhasznalo_292942
    Torolt_felhasznalo_292942
    2006. november 2. 17:28257.
    Szia!

    Köszönöm a hozzászólásod! Biztató, főképpen hogy baromságnak írod – azt amit hál isten Te nem tapasztaltál személyesen – csak a barátnőd által. Kérlek ne mondj ilyen erős véleményt annak, akinek levették a mellét ,kivették az összes nyirokcsomóját a hónaljban . Főképen ha nem tudod ennek a biológiai magyarázatát. Remélem Te soha nem tapasztalod meg, hogy milyen érzés ha a karod ödémás lesz.

    A barátnődnek , jó jazz táncot, mi – vagyis én igyekszem betartani amit az orvosok javasolnak, természetesen úgy, hogy a hétköznapi tevékenységeim ne legyenek korlátozva.
    Köszi a véleményed

    Manyi
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_932643 (256)
    2006-11-02  17:13
  46. Torolt_felhasznalo_932643
    Torolt_felhasznalo_932643
    2006. november 2. 17:13256.

    A műtött oldali karral a barátnőm a harmadik héten már jazz-táncolt. Kar a magasba, nyújtás, feszítés.

    Amit a hármas pontban írsz, az mind badarság. Elavult orvosi nézetek. Egy normális orvos ezen ma már lehidal.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_292942 (1)
    2006-10-05  14:48
  47. Torolt_felhasznalo_961921
    Torolt_felhasznalo_961921
    2006. november 2. 16:36255.

    A www.phothohall.hu oldalon a digiprint alatt ha 100 képet rendelsz (digitálisról papírképet) a neten, 10*13-as méretben, akkor darabja 19 Ft. A hozzád legközelebbi üzletbe kérheted kiszállítani, és érte mehetsz, így kiszállítási díj sincs, csak transzferktsg. A 100 kép így 2199 forintba kerül.

    Ma van az utolsó nap az akcióból, most találtam.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  48. Torolt_felhasznalo_292942
    Torolt_felhasznalo_292942
    2006. november 2. 15:38254.
    Szia!

    Papirzsepi, most állítólag ez a trendi. Vékonyabb mind a szalvéta. Igaz, hogy szebbek a minták, de a szalvéta biztonságosabb. A sogornőmnek készül, remélem jó lesz a repesztés. Még egy órát kell kb. hogy száradjon.

    Manyi
    előzmény:
    ovics (253)
    2006-11-02  15:08
  49. 2006. november 2. 15:08253.
    Ez szalvéta,amit rátettél?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_292942 (247)
    2006-11-02  14:15
  50. 2006. november 2. 15:03252.
    Fehér termovelur, és csak kb 10 centisek ám! Vattával kitömve.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_292942 (251)
    2006-11-02  14:56
  51. Torolt_felhasznalo_292942
    Torolt_felhasznalo_292942
    2006. november 2. 14:56251.
    Szia!

    Nagyon jól néznek ki. Miből van? na én még horgolni és kötni nem tudok.
    Az étkezéssel kapcsolatba és se vagyok vega evő, azt a tanácsot tartom be én is, hogy nem a "magyaros" kajákat kell enni, hanem sok-sok zöldség, gyümi és több odafigyelést. De ezeket a csirákat a természetgyógyászom ajánlotta. Most hogy ide költözött egy Bió bolt gondoltam , megfogadom a tanácsát. De hát ebből csak kostolgatás lesz időnként.

    manyi
    előzmény:
    Mirabo (250)
    2006-11-02  14:44
  52. 2006. november 2. 14:44250.
    Ööö, a kép lemaradt. Na most.
    előzmény:
    Mirabo (249)
    2006-11-02  14:42
  53. 2006. november 2. 14:42249.
    Nézzétek, lefényképeztem a hóembereket. Különben, bozsbozs, én sajnos egyáltalán nem vagyok ügyes, inkább csak kitartóan próbálkozom... A krémek istenien hangzanak, főleg a barack illatú.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  54. 2006. november 2. 14:28248.

    Nagyon irigyellek, már annyiszor gondoltam rá, hogy megpróbálom ezt a decoupage technikát, de sosem jutottam el a tettig...

    Ami a kaját illeti, talán picit megnyugtat, ha elmondom, hogy amikor én kérdeztem az onkológus főorvosnőt, akihez járok a Kékgolyóban, hogy a betegtársak által javasolt rengeteg mndenféléből mit kéne ennem-szednem, azt mondta, sajnos a daganat nem étkezési probléma, úgyhogy azt szokták javasolni, tartsunk könnyű mediterrán diétát, vagyis amit az olaszok, spanyolok, franciák, görögök esznek, sok gyümölcs, zöldség, olívaolaj, sajtok, tejtermékek, stb. Szóval szinte bármi. Ő úgy mondta, ne azért együnk valamit, mert az majd "használ", hanem azért, mert finom, mert jól esik, mert kényeztetni akarjuk magunkat.

    Szóval van ilyen vélemény is orvosi körökben.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_292942 (247)
    2006-11-02  14:15
  55. Torolt_felhasznalo_292942
    Torolt_felhasznalo_292942
    2006. november 2. 14:15247.
    Sziasztok!

    Munkaközben vagyok, most száradnak a repesztő lakkjaim a dobozokon, remélem nem rontom el.
    Voltam a Bió boltban, vettem buzacsirát és vöröskáposztacsirát. (iszonyú drága 650 Ft egy doboz). Élj egészségesen mondják a dokik, de miből???? ebből a csirákból minden nap kéne enni, de hát ezt nem lehet finanszírozni. Így pedig csak néha veszem meg. Azt nincs kellő hatás, csak áltatom magam, hogy én hú de egészségesen élek!!!! Pedig isten biszti, hogy tudom, hogy mit kellene tenni, de nincs mani. Pedig az átlag családhoz tartozónak tartom magam. Mi van azokkal, akiknek még erre se telik. Olvastam egy cikket arról, hogy azoknak a rákbetegeknek van esély a gyógyulásra akik, kellő információval, és megfelelő anyagi hátérrel rendelkeznek. Nesze neked, hosszú élet. Ilyenkor iszonyú dühös tudok lenni. Ha valaki összeadná, hogy mi „betegek” menyit költünk havonta az egészségünkre az szerintem döbbenetes összeg lenne.

    Na elég a durciból nézzétek meg a félkész műveimet.

    manyi
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  56. Torolt_felhasznalo_961921
    Torolt_felhasznalo_961921
    2006. november 2. 11:43246.

    Sziasztok, lányok!

    Nagyon kreatívak vagytok!   Irígyellek titeket a kézügyességetekért. Mondjuk, én meg a konyhában élem ki a művészi hajlamaimat.  

    A topicomban jóóól meg is lettem dícsérve én is, most dagad a mellyem (a maradék &nbsp nem írok pontot mert kacsingatni fog a Dög.

    Du. elmegyek a gyogyitárba, és kevertetek magamnak kencéket. Régen is megvolt a két kencém "receptje", még a szentendrei patikussal találtuk ki, és nagyon bevált. Évek óta nem volt rá  szükség, de most a kemótól megint szar a bőröm, meg vacakok a vénáim, izmaim. Úgyhogy most megint menek.

    Hidratáló, ránctalanító:

    2 tubus fürdetőkrém (100 g-os)
    1 tubus FLP-s Aloé gél (zöld krém, 118 ml-es)
    ½ tubus kamilla balzsam (naturlandos, 100 g-os).
    allantoin
    jojoba olaj
    kókusz olaj
    csipkebogyó kivonat
    barackos illatú

     

    Gyulladáscsökkentő, izom regeneráló:

    2 tubus fürdetőkrém
    1 tubus FLP-s Aloé gél
    ½ tubus kamilla balzsam
    allantoin

    propolisz
    körömvirág kivonat
    vadgesztenye kivonat
    levendula olaj
    levendula illatú

     

    Akinek FLP-s aloé termék kell közületek, írja meg, hogy mi, én regisztrált vagyok, és nektek (de csak nektek!) azon az áron elküldöm, amin én kapom, csak a postaköltséget kérem elutalni a számlánkra, az árán kívül. A számláról másolatot is teszek a dobozba. Akkor tudok rendelni, ha több terméket kérek, mert akkor ingyen kihozza a futár, egyébként 2600 pénzért.  NEM ÜZLETELEK AZ FLP-VEL, előre leszögezem, sose tettem, a családnak vásároltam, és a beteg embereknek szóltam a lehetőségről, vagy belépett, és vásárolt magának, vagy nem. Idegenek kíméljenek...  

    Azért nem mondom nektek, hogy lépjetek be, mert egyszerre 50 euró értékben kell minimum rendelni, gondolom, annyi nincs egyszerre feleslegben senkinek.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  57. 2006. november 2. 10:56245.
    Képzeljétek, én most hóembereket gyártok az osztályomnak, Majd megpróbálom lefényképezni a telefonommal, kettő már kész (20 kell). 
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  58. 2006. november 2. 10:52244.
    Milyen különös, hogy ezt a verset választottad. Én azt mondtam mindig, hogy ezt mondják el a temetésemen. És Utána Queen számokat játsszanak... 
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_292942 (228)
    2006-11-01  12:52
  59. 2006. november 1. 21:02243.

    Még csak egyszerűt tudok csinálni. Vettem előregyártott keretet hozzávaló fa lappal együtt, ez itt nálunk 300 Ft. Hozzá  szalvéta technikás ragasztót 650 Ft. Egy szép szalvi 80 Ft. Kell még hozzá egy ecset is x Ft. Plusz még hobbi ragasztó 190 Ft. 1 csomag akasztó a kép hátuljára.

    A művelet a következő: a fa lapot egyenletesen bekened a ragival, és hagyod hogy félig megszáradjon. Utána rárakod a szalvi legfelső részét. Egyenletesen rásimítod, csak nagyon finoman, mert a szalvi könnyen szakad. Utána a tetejét is egyenletesen bekened ecsettel a szalvétás ragival. Fél napot hagyod száradni. Ráragasztod a kerete és kész. (ha van fafestéked akkor a keretet is lekenheted. Ha nagyon világos a szalvi akkor elötte a fa lapot le lehet alapozni világos festékkel.) Ennyit tudok.

    előzmény:
    prisca56 (241)
    2006-11-01  20:45
  60. 2006. november 1. 20:47242.
    Nem találom azt a rész,amit a szalvi vasalásról írtatok-fára.Hogy is van? 
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  61. 2006. november 1. 20:45241.

     

       Manyikám, tetszik ez a  fórum, még sokat fogunk itt csevegni, de mára befejezem, holnap nehéz napom lesz. Jó éjszakát mindenkinek!

           Prisca 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_292942 (240)
    2006-11-01  20:39
  62. Torolt_felhasznalo_292942
    Torolt_felhasznalo_292942
    2006. november 1. 20:39240.
    Szia Prisca56!

    Nagyon örülök, hogy itt vagy. Imádom olvasni a gondolataidat. Remélem többször találkozzunk itt a fórumon is . Szeretném ha a tudásodat megosztod velünk. A szakmai ismeretedre is nagy szükségünk lesz.
    Köszönöm , hogy itt vagy.
    Manyi
    előzmény:
    prisca56 (238)
    2006-11-01  20:29
  63. 2006. november 1. 20:31239.

     

          Köszi!

    előzmény:
    inosence (237)
    2006-11-01  19:52
  64. 2006. november 1. 20:29238.

     

        Egyetértek veled és Manyival, hogy a kedves halottainkra az otthon magányában lehet a legjobban emlékezni, és nem szeretem azt a versengést, ami manapság van, hogy ki visz több és drágább virágot , de nem tudok ellenállni a gyertyafényes temetőnek. Mikor ott állok egyedül a családunk sírboltja előtt, becsukom a szemem, néhány  pillanatra sikerül visszaidéznem azt az időt, amikor bámészkodó kislányként ugyanott álltam egy nagy, boldog család tagjaként,  édesanyám kezét szorongatva. Úgy érzem, elárulnám, cserbenhagynám őket, ha az ő sírjuk sötétben maradna. Amig élek, minden évben égni fog ott az a kis láng, azt szimbolizálva, hogy még él valaki, aki emlékezik reájuk. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_961921 (230)
    2006-11-01  14:55
  65. 2006. november 1. 19:52237.

    Lehet még utánozni egy szívecske+ 1 gömb:

    előzmény:
    prisca56 (236)
    2006-11-01  19:45
  66. 2006. november 1. 19:45236.

     

            Tetszik a szivecske , amit készítettél, nem veszed rossznéven, ha leutánzom?

    előzmény:
    inosence (231)
    2006-11-01  16:44
  67. 2006. november 1. 19:39235.

     

              Egyre klasszabb dolgokat gyártasz, de azért a kész munkárúl is készíts fényképet!

                         Prisca

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_292942 (233)
    2006-11-01  17:44
  68. Torolt_felhasznalo_961921
    Torolt_felhasznalo_961921
    2006. november 1. 18:06234.
    Nagyon szépek, ügyesek vagytok mindketten! Gratula!  
    előzmény:
    inosence (231)
    2006-11-01  16:44
  69. Torolt_felhasznalo_292942
    Torolt_felhasznalo_292942
    2006. november 1. 17:44233.
    Sziasztok!

    Én most így nézzek ki. Pácolok , lakkozok, minden a földön. két száradás között jövök a géphez. Közbe főtt a cékla , most vágtam fel, minden izés......
    Remélem az eredmény szép lesz.
    manyi
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  70. Torolt_felhasznalo_292942
    Torolt_felhasznalo_292942
    2006. november 1. 17:33232.
    Gratulálok! Nagyon klassz.

    Manyi

    Én is du. kreaíivozok. Majd mutogatni foggok.
    előzmény:
    inosence (231)
    2006-11-01  16:44
  71. 2006. november 1. 16:44231.

    Tegnapelött készült el ez a szívecske. Habformára rátűzködtem gombostűvel a szalmavirágokat, szalagból készítettem leveleket.

    Küldöm mindegyikőtöknek, azért hogy jó kedvetek legyen!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_292942 (1)
    2006-10-05  14:48
  72. Torolt_felhasznalo_961921
    Torolt_felhasznalo_961921
    2006. november 1. 14:55230.
    Nem járok temetőbe. Akit szerettem, azt siratom, amíg élek, hiányzik mindig, bárhol vagyok. Akit meg nem szerettem, ahhoz meg minek szaladgáljak??? Képmutatás lenne, úgy érzem.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_292942 (228)
    2006-11-01  12:52
  73. 2006. november 1. 13:18229.

    Csenben vagyunk. Szomorú az idő ottkinn, elmúlt a szép ősz. Gyertyát gyújtottam  és emlékezünk.

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_292942 (228)
    2006-11-01  12:52
  74. Torolt_felhasznalo_292942
    Torolt_felhasznalo_292942
    2006. november 1. 12:52228.
    Sziasztok!

    Olyan csendben vagytok.

    Gondolom, hogy a mai nap az emlékezés napja a már elment szeretteinkre.
    Én nem úgy szoktam emlékezni, hogy kimegyek a temetőbe, hanem felrakok egy Bach lemezt és akit nagyon szerettem és már nincs közöttünk , akkor rá gondolok. Felidézek kedves történeteket, egy mozdulatot, egy arcot és így adózom az emlékének. Nekem a temető ilyenkor nem nyugvó hely, engem zavar a „kötelező” virág és gyertya gyújtás. Nem érzem őszintének, a volt rokonok sorba „látogatását” Én a halottaimra nem a temetőbe akarok emlékezni, mert nekem az az érzés jön elő, hogy neki itt csak a csontjai vannak . Én magára az emberre akarok gondolni. Tudom, hogy az emberek szemébe ez szentségtörés, de nekem az otthoni béke teremti meg a szép emlékezést.

    Manyi


    Kosztolányi Dezső: Halotti beszéd.


    Látjátok feleim, egyszerre meghalt
    és itt hagyott minket magunkra. Megcsalt.
    Ismertük őt. Nem volt nagy és kiváló,
    csak szív, a mi szívünkhöz közel álló.
    De nincs már.
    Akár a föld.
    Jaj, összedőlt
    a kincstár.

    Okuljatok mindannyian e példán.
    Ilyen az ember. Egyedüli példány.
    Nem élt belőle több és most sem él
    s mint fán se nő egyforma két levél,
    a nagy időn se lesz hozzá hasonló.
    Nézzétek e főt, ez összeomló,
    kedves szemet. Nézzétek, itt e kéz,
    mely a kimondhatatlan ködbe vész
    kővé meredve,
    mint egy ereklye,
    s rá ékírással van karcolva ritka,
    egyetlen életének ősi titka.

    Akárki is volt ő, de fény, de hő volt.
    Mindenki tudta és hirdette: ő volt.
    Ahogy szerette ezt vagy azt az ételt, .
    s szólt ajka, melyet mostan lepecsételt
    a csönd, s ahogy zengett fülünkbe hangja,
    mint vízbe süllyedt templomok harangja
    a mélybe lenn, s ahogy azt mondta nem rég:
    "Édes fiacskám, egy kis sajtot ennék" ,
    vagy bort ivott és boldogan meredt a
    kezében égő, olcsó cigaretta
    füstjére, és futott, telefonált,
    és szőtte álmát, mint színes fonált:
    homlokán feltündökölt a jegy,
    hogy milliók közt az egyetlenegy.

    Keresheted őt, nem leled, hiába,
    se itt, se Fokföldön, se Ázsiába,
    a múltba sem és a gazdag jövőben
    akárki megszülethet már, csak ő nem.
    Többé soha
    nem gyúl ki halvány-furcsa mosolya.
    Szegény a forgandó, tündér szerencse,
    hogy e csodát újólag megteremtse.

    Édes barátaim, olyan ez éppen,
    mint az az ember ottan a mesében.
    Az élet egyszer csak őrája gondolt,
    mi meg mesélni kezdtünk róla: "Hol volt..."
    majd rázuhant a mázsás, szörnyű mennybolt,
    s mi ezt meséljük róla sírva: "Nem volt..."
    Úgy fekszik ő, ki küzdve tört a jobbra,
    mint önmagának dermedt-néma szobra.
    Nem kelti föl se könny, se szó, se vegyszer.
    Hol volt, hol nem volt a világon egyszer.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  75. Torolt_felhasznalo_292942
    Torolt_felhasznalo_292942
    2006. október 31. 15:24227.
    Sziasztok!

    Megjöttem a Bió boltból, sajnos nem kaptam csirát, és Bakony joghurtot. Viszont ajánlottak egy ímunerősítő teát. Nem hallottam róla semmit: TAFEDIM TEA. Tudtok valamit róla?

    Bozsbozs2 a fehér a fényképen az a sajtkrém (azt már leírtam) a másik a sárgaborső krém, és van egy harmadik az a vörös lencse krém. (az most írom)

    Vörös lencsekrém:

    25 dkg vörös lencsét 2 szál sárgarépával 2 szál petrezselyem gyökérrel 2-3 babérlevéllel, 2 db fahéjjal, 1 vöröshagymával – amibe 8-10 szegfűszeget dugunk, pépesre főzünk. Ezután turmixoljuk, ízesítjük sóval, őrölt gyömbérrel, őrölt szerecsendióval. (ISTENI FINOM)

    Köleskörözött (KEDVENCEM)

    Háromszoros mennyiségű vízben megfőzzük a kölest, majd összeturmixoljuk. Fűszerezzük köménymaggal, pirospaprikával, borsikafűvel és egy pici sóval. Apróra vágott lila hagymát, snidlinget és olívaolajat keverünk bele.

    Currys sárgarépakrém.

    Egy nagy fej hagymát kockára vágva megdinsztelünk, hozzáadunk 3 db kockára vágott sárgarépát, és együtt félpuhára pároljuk. Botmixerrel összemixeljük és curryvel, bazsalikommal, borsikafüvel Fűszerezzük. Olívaolajat keverünk bele.

    Na hát ennyi krémet tudok ajánlani. Természetesen el lehet rakni kis dobozokba a mélyhűtőbe is és később is fel használhatód.

    Manyi
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  76. Torolt_felhasznalo_961921
    Torolt_felhasznalo_961921
    2006. október 31. 13:44226.
    És a fehér krém az mi? Jól hangzik, a sárgaborsót meg még szeretem is, a kukoricát is. Köszi!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_292942 (225)
    2006-10-31  10:36
  77. Torolt_felhasznalo_292942
    Torolt_felhasznalo_292942
    2006. október 31. 10:36225.
    Sziasztok!

    Tegnap este megígértem a bozsbozs2-nek, hogy a maga által sütött kenyérhez ajánlok, finom krémeket. Mellékelem nektek is. Most el kell mennem , megyek a Bió boltba a megrendelt csiráimért, majd jövök és folytattatom
    Manyi.

    Mellékelek egy fotót róla, ezt az Életmódtáborba tanultam a receptet, és nagyon finom.


    Sárgaborsókrém

    Hozzávalók: 50 dkg sárgaborsó ½ citrom leve, 2 tk. őrölt pirospaprika, 1 tk. Só, 4-5 gerezd fokhagyma, 0,5 dl hidegen sajtolt olaj.

    A sárgaborsót dupla mennyiségű enyhén sós vízben puhára főzünk. Ha kihűlt, citromlével, kevés őrölt paprikával, 4-5 gerezd fokhagymával, 0,5 dl hidegen sajtolt olajjal összeturmixoljuk Kenyérre kenve fogyasztható.

    Kukorica pástétom

    hozzávalók: ½ mirelit csemegekukorica, 1 dl hidegen sajtolt olaj, 1 csokor vagy 1 tk szárított petrezselyem.
    A hozzávalókat turmixgéppel pépesítjük. Finom pástétomot kapunk, amely jól helyettesítheti a vajkrémet.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  78. 2006. október 31. 09:09224.

    Nekem azt mondta a férjem,hogy én döntöm el,akarom-e a plasztikát.Ő  így is szeret.De lelkileg is jobban érzem magam igy......................................egyébként 54 éves vagyok.

    Senkit nem rábeszélni akarok,csak elmondom,én hogy éltem meg ezt a dolgot.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_292942 (212)
    2006-10-30  17:15
  79. 2006. október 30. 21:55223.
    Majd fejjel lefelé lógsz, mint a denevér. 
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_961921 (222)
    2006-10-30  21:22
  80. Torolt_felhasznalo_961921
    Torolt_felhasznalo_961921
    2006. október 30. 21:22222.
    Ja, és hogy fogok ülni? Hason? Úgy nem, mert fájni fog a cicim. Akkor fejen???     
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_961921 (221)
    2006-10-30  21:21
  81. Torolt_felhasznalo_961921
    Torolt_felhasznalo_961921
    2006. október 30. 21:21221.
    Na most hogy néznék ki apró popóval, meg mázsás pocakkal?  
    előzmény:
    Mirabo (218)
    2006-10-30  20:34
  82. Torolt_felhasznalo_961921
    Torolt_felhasznalo_961921
    2006. október 30. 21:20220.

    És a hátamba honnan veszik a bőrt???  

    Úgy hallottam, pocakból is lehet. Meg hogy bimbót nem csinálnak. Csinálnak? Az jóóóó lenne!

    3 macera külön-külön?  

    Jajj.

    előzmény:
    inosence (216)
    2006-10-30  19:17
  83. 2006. október 30. 20:37219.
    Hála isten, hogy ezzel elmúlt a fájdalmad. Akkor jól döntöttél. Hogy még szép is, az csak a bónusz, nem igaz? 
    előzmény:
    inosence (214)
    2006-10-30  19:00
  84. 2006. október 30. 20:34218.
    Majd a popódat faragják meg, kedvesem. Az sem rossz, nem? 
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_961921 (215)
    2006-10-30  19:06
  85. 2006. október 30. 19:20217.

    Hasból nem javasolják a pótlást, mert nem annyira stabil.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_961921 (215)
    2006-10-30  19:06
  86. 2006. október 30. 19:17216.

    Neked majd 3 lépéses lesz a műtét. Először saját hátizom szövetedet teszik előre + átvarrnak bőrt a hátadból (dinnyehéj alakban toldják be a bőrt). Következő alkalommal teszik bele mindkettőbe az implamtáumot. Utána pedig bimbót, és udvart formálnak. Bárcsak már ott tartanál!!!!!!!!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_961921 (215)
    2006-10-30  19:06
  87. Torolt_felhasznalo_961921
    Torolt_felhasznalo_961921
    2006. október 30. 19:06215.
    Tudjátok, miért fogom plasztikáztatni? Mert megcsinálják saját szövetből, ha van miből. Nálam meg van annyi háj most, amiből 3 is kitellne! Legalább valami hasznom lesz: egy (addigra) lefogyott, 40 éves mellből lesz 2 db 20 éves cickó + egy lapos has!    
    előzmény:
    inosence (214)
    2006-10-30  19:00
  88. 2006. október 30. 19:00214.

    Régebben én sem szerettem volna ha megbolygatják, sőt még azt is mondtam hogy ehhez aztán sebész soha többet hozzá sem nyúlhat. Azért plasztikáztattam meg, mert sokszor fájt a mellem, sőt egyszer mammográfiai vizsgálat után a fájdalomtól elájultam. Rettegtem utána a vizsgálatoktól. Valaki azt mondta nekem, hogy az implantátummal nem tudnak mammográfiai vizsgálatot csinálni, csak UH-t.  Akkor döntöttem el hogy kés alá fekszem. Azóta már voltam M vizsgálaton, és nem fájt annyira mint régen. Sőt a fájdalmaim is mérséklődtek. 

    előzmény:
    Mirabo (213)
    2006-10-30  18:09
  89. 2006. október 30. 18:09213.

    Sok mindenben hasonlóan gondolkodunk, úgy látom. Kivéve azt, hogy én nem érzek ellenszenvet a csonkolt rész iránt (már). Bekrémezem, meg ilyenek, tornáztatom stb. És mindig viselem a protézist, mert különben elferdülne a gerincem, mondta a gyógytornász a Kékgolyóban.

    Azt hiszem, életkorfüggő is, hogy akarsz, vagy nem plasztikát. Illetve ahogy már mondtam, ezt mindenkinek magának kell megkinlódnia, míg eldönti, hogy neki mi a jobb. Nincs egyedül üdvözítő megoldás.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_292942 (212)
    2006-10-30  17:15
  90. Torolt_felhasznalo_292942
    Torolt_felhasznalo_292942
    2006. október 30. 17:15212.
    Sziasztok!

    Sajnos nekem levették a jobb mellemet, pedig a daganat mérete nem indokolhatta volna de a nyirokcsomóba is találtak rosszindulatút, úgyhogy ezért döntöttek a csonkolás mellett. Érdekes , hogy nem estem kétségbe emiatt, mint sok nőtársam. Igaz, hogy már ötven felett voltam, tehát az új kaland kizárva. Nem gondoltam arra, és nem fogott el a pánik hogy ezért a férjem már nem fog szeretni vagy elhagy. Mondjuk (ez nagyon magán ügy) – de már ebben a korban szerintem nem a szex a döntő a kapcsolat fenntartásában. Ez volt az egyik ok, hogy nem is gondoltam a plasztikára. Másik gondolatom pedig az volt, hogy nem akartam esélyt adni arra, hogy megbolygassák azt az oldalt. Talán volt bennem egy kicsi félelmem a mű dolgok iránt. Nem bíztam a tökéletességükben. Úgy éreztem, hogy nagyom a veszélye a kiújulásnak. Lehet, hogy nem jól gondolkodtam, de most már nem is szeretném.

    Ami mondjuk nagyon zavar, bevallom őszintén a fürdés, a zuhanyozáskor való szembesülés a csonkítással. Néha beleborzongok, az első másodpercekben nem akarok oda nyúlni, nem szeretem azt a részt megmosni. Csak szivaccsal pacsmagolom. Amikor ezt elmeséltem a természetgyógyász-orvosnőnek Ő azt mondta, hogy ez helytelen. Inkább simogatni kell, szeretgetni és főképpen elfogadni. Itt nem a nőiességem hiányosságára gondolok, hanem a rákra haragszom, mert megcsonkított.

    Manyi
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  91. 2006. október 30. 16:55211.

    Számomra nem volt kérdéses a plasztika.Nagy melleim voltak és nagyon féloldalas lettem,miután levették az egyiket.Az ép mellet lekicsinyitették és felvarrták,mig a másikat rekonstruálták.nem az elfogadás volt tehát a gond,hanem,hogy allergiás is vagyok a műanyagra és állandóan büdösnek éreztem magam a betéttől,pedig nem érintkezett a testemmel.

    Jobban érzem igy magam.Egyáltalán nem voltak fájdalmaim a műtétek során.Nekem is a hátizomból húztak előre+inplantátum.

    előzmény:
    Mirabo (207)
    2006-10-30  09:37
  92. 2006. október 30. 16:46210.

    Az én mellemet csak csonkolták, keresztben a felső harmadában van egy vágásom végig a hónaljamig. A végén volt egy nagy kráter, ami elég csúnyán nézett ki, plusz a sugárkezelés után a bordacsontom mintha megnőtt volna, és kidudorodott. Ezért döntöttem a plasztika mellett. A hátizmomat fordította a  plasztikai sebész előre (a hátamon is van egy 20 cm-es vágás- amivel együtt egyel több helyen fáj). Elölről kivágta a csúnya nagy varratnyomokat is.  A másik lehetőség az lett volna hogy a gyártóval legyártatok egy belső mellprotézist számítógépes modellezéssel-személyre szabva-ezt ültette volna be a sebész. Ennek nem jártam utána, pedig egy misét ez is megérdemelt volna. Mindezt a Tb támogatta. Az igazat megvallva nagyon fájt a műtét után legalább 2 hétig. Nem bántam meg hogy megcsináltattam. Azóta pántos topot is tudok hordani, és büszkén mutogatom a ciciimet. Fürdőruci helyett hasonló színű topot és bikinialsót hordok.

    Melíroztatni szeretnék, mert elöl a fufrum majdnem tiszta ősz. A hajam hossza természetesen marad csak a tetejét igazítja hozzáa fodrász.

    előzmény:
    Mirabo (207)
    2006-10-30  09:37
  93. 2006. október 30. 14:44209.
    bozsbozs! Le fogod gyűrni! Erős vagy, hiszel az orvosaidban, és pozitívan gondolkodsz. A többi már az orvosokon áll, ők meg tudják a dolgukat. Különben is még sokáig szükség van itt rád, nem igaz?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_961921 (201)
    2006-10-29  14:48
  94. 2006. október 30. 10:25208.
    Sajnos az én hajam ugyanolyan színben nőtt ki, mint amilyen előtte volt, vagyis van, ahol őszes, másutt sötét barna. (Hát én ugye már 51 éves vagyok). De az egész vörösre van festve, ahogy a képen látjátok. Én egyébként azzal kacérkodom, hogy megint levágatom fél centisre, mert élveztem, hogy nyáron csak bevizeztem a hajam, és megszáradt magától, és nekem tetszett a kerek koponyám.  De a lányaim lebeszélnek.
    előzmény:
    ovics (204)
    2006-10-29  17:58
  95. 2006. október 30. 09:37207.
    Én úgy döntöttem, nem plasztikáztatok. Szerencsére klönösebb gond nélkül el tudtam fogadni a megváltozott testemet, úgyhogy inkább nem bolygatom. De ez mindenkinek a saját külön pokla, megszenvedni a döntést.
    előzmény:
    ovics (203)
    2006-10-29  17:52
  96. 2006. október 30. 09:35206.
    Persze, csináltass valami dögös frizurát... 
    előzmény:
    inosence (202)
    2006-10-29  17:32
  97. Torolt_felhasznalo_292942
    Torolt_felhasznalo_292942
    2006. október 30. 07:00205.
    Sziasztok!

    Jóregggelt. Itt a kávé és egy szép virág, hogy legyen jó napotok.


    Manyi
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  98. 2006. október 29. 17:58204.

     Megnövesztettem a hajam, szintén a hátamat veri.Néha nekiindulok levágatni,de a fodrásznál másként döntök.

    Viszont sem a berakást,sem a dauert nem tartja meg.Ja,és a szökésbarna hajam sötétbarna,majdnem fekete lett,pedig nem hullott ki a kemo alatt.

    előzmény:
    inosence (197)
    2006-10-29  12:43
  99. 2006. október 29. 17:52203.
    Én az Üllői út elején levő AMOENA boltban szoktam vásárolni,ott is nagyon türelmesek,segitőkészek.Sőt,10 % engedményt is adnak.De kb 4 éve már csak fürdőrucit veszek,de azt is itt,mert megplasztikázták a mellemet és nem kell melltartó.Viszont a fürdőruci megéri,mert nagyon jó anyag és tartós.
    előzmény:
    Mirabo (199)
    2006-10-29  12:54
  100. 2006. október 29. 17:32202.
    Csütörtökön megyek fodrászhoz, utána jó lesz ha felteszem a fotót??? Csak azért hogy még szebb legyek..
    előzmény:
    Mirabo (199)
    2006-10-29  12:54

Címlap

top