Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Mellműtötek hétköznapjai..

Torolt_felhasznalo_292942
Torolt_felhasznalo_292942
Létrehozva: 2006. október 5. 14:48
Mellműtétek hétköznapjai....


Szeretnék egy fórumot ahol a mindennapok gondjairól beszélgetnénk, egymásnak adnánk tanácsokat.

Miről is pl.

1. -milyen túsfürdöt , milyen besodort használsz, amit a műtött oldalon tudunk és szabad használnunk,
2. -szabad-e a hajunkat festeni, hiszen a kemo után kihullt és újra nőtt hajat kímélni kell, milyen festék jó,
3. -a műtött oldali karunkat, hogyan védjük, mivel nem szabad csak 1,5 kg emelni, nem szabad takarítani, nem szabad a napon lenni vele, ha ödémás fáslizni kell, milyen hatása van annak, ha ezt nem tartod be.
4. -az életmód váltásnál milyen nehézséged akad,
5. -dolgozzol-e vagy otthon vagy, mivel töltöd a napjaidat,
6. -a lelki mélypontokon mi segít át (hit, vallás, hobbi, stb)
7. -kire támaszkodol (család, barát, alapítvány)
8. -étkezési tanácsok egymásnak (szabad-e rákosbetegnek fogyókúrázni, vegások legyünk, vagy csak kismértékben változtassunk)
9. -ki milyen étrend kiegészítőt használ, hisz-e benne?
10. -betegtársakkal való kapcsolat formái (fórumok, találkozók, előadások , életmódtáborok stb.)


Szóval mi az ami könnyíti vagy nehezíti az életedet.

Tudom, hogy mindannyian járunk rendszeres kontrollokra, a fő kérdéseket megtudjuk beszélni (megtudjuk???) az onkológussal, de nagyon sok mindenre nincs idejük vagy nem akarnak tanácsot adni. Járunk természetgyógyászhoz, ödémás gyógymaszörhöz ki-ki mit igényel.
De szerintem szükség van az apró hétköznapi problémák megbeszélésére is. Ha gondoljátok akkor tartsuk életbe ezt a fórumot. Ne a rémtörténeteket meséljük el egymásnak hanem azokat a megoldásokat ami könnyít az életünket


Manyi

Nekem van egy honlapom, azért indítottam, hogy segítsek a betegtársaimnak egyféle utat bemutassak. Nézzétek meg és ismerjetek meg.

www. gportal.hu/manyi



"Szomorúan tudatjuk, hogy Manyi már nincs velünk, csendesen elaludt örökre.
De szeretnénk fenntartani a fórumát, a távollétében
megpróbáljuk helyettesíteni, hogy továbbra is jöhessenek ide tanácsért, bíztatásért azok, akiknek szükségük van rá.
Manyi fórumtársai"
  1. Torolt_felhasznalo_961921
    Torolt_felhasznalo_961921
    2006. október 29. 14:48201.

    Helloka!

    Az Amoena-ban is szerencsére nagyon kedvresek, türelmesek, és mosolygósak a hölgyek. Szerintem azért, mert tudják, nem átlagos vevők vagyunk... dolgozik bennük az empátia.

    A lelkem jól van, meg én is    úgy vagyok vele, ha eddig kihoztak belőle, akkor most is kihoznak. Új kemót indítanak, az már biztos jó lesz.

    Tudjátok, én úgy "magyarázom" azoknak, akik kérdik, hogy milyen "így" élni:
    Aki itt sétál a határon hónapokig, bizony megváltozik az értékrendje. Minden nap ajándék, és a jóval kell foglalkozni, amíg élhetünk, a rosszal nem kell mérgezni  lelkünket. Van elég bajunk anélkül is.

    Nálam bevált.   

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_292942 (200)
    2006-10-29  14:23
  2. Torolt_felhasznalo_292942
    Torolt_felhasznalo_292942
    2006. október 29. 14:23200.
    Sziasztok!

    Megjöttem! Két szép napunk volt. A mai az nem éppen barátságos, esős hűvös. A férjem elültette a gyümi fákat (cseresznye, barack, körte) szőlőt, rózsát, tuját és macskajaj - nevű növényt (ezt nem ismerem) Miközben Ő dolgozott én ültem a diófa (már ami maradt belőle, mert minden levél lehullott) alatti padon és élveztem az isteni időt. Képzeljétek el, még nem is mosogattam, nem takarítottam mert élvezni akartam a gyönyörű napsütést a csendet, a színeket. Fantasztikus volt. Átöleltem a diófát (mert Ő az én kabala fám) éreztem a hűs nyugodt áramlást. Halkan kértem öt, hogy míg nem találkozzunk vigyázzon rám. Tudjátok, én nem vagyok vallásos, de tisztelem mindenki hitét. Nem hiszek az ezoterikus „hókuszpókuszokba”, De innen és onnan is vannak dolgok amit én is elfogadok. Nagyon sokan mondták , hogy a betegségükben az isten, vagy a keleti filozófia segített. Jómagam inkább a tárgyakhoz beszéltem. Kedvenc süni kabalához, nyáron pedig a diófámhoz. De döntően a nagymamámhoz. Ő sajnos a nyolcvanas évek közepén meghalt. Őt nagyon szerettem. (mindenkinél jobban) Öt kértem, hogy segítsen.

    Örülök Mirabonak. Szeretném ha velünk tartanál. A protézissel kapcsolatban, én a Kálvin téren (Üllői út eleje) Amonea boltba veszem én is tökéletesen megvagyok elégedve. Csak jókat tudok mondani, érdekes hogy ezekbe a boltokba milyen kedvesek az eladók összehasonlítva egy „hétköznapi üzlettel”

    Bozsbozs2: hogy vagy? Lelked? Mondtak-e valamit, hogy hogyan tovább? Köszi a lóherét egyet elvettem belőle.

    Milyen érdekes amit felvetettek, hogy a betegség és a kezelések után mindannyian pozitívan változtunk meg. Én is nyugodtabb lettem, kevésbé érdekel az emberek megjegyzése, kritikája. Azt teszem ami nekem jó, ha valami nem OKÉ meg merem mondani a környezetemnek, és nem szorongok , hogy most mit szólnak hozzá. Ezért vagyunk nyugodtabbak, jobban figyelünk magunkra és ez a helyes.

    Nagyon sok időt szoktam úgy eltölteni, hogy zenét hallgatok és csak úgy bámulok, vagy szép dologra emlékezek. Elég ebből tiz perc is. A barátnőm nagyon ezoterikus beállítottságú, Ő tőle átvettem egy kis meditációs zenei CD-t, na az nagyon jó nyugtató, alatta szoktam relaxálni és az tökéletes magnyugvás.
    Na jó sokat írtam. Csatolok egy kis képeket is.

    Manyi
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  3. 2006. október 29. 12:54199.
    Küldhetnél priviben egy jelszót, hogy lássalak. Egyébként amiről írtam, az Anita nevű boltról a Kékgolyó utcában, ahhoz mit szóltál? Te jártál ott?
    előzmény:
    ovics (196)
    2006-10-29  10:43
  4. 2006. október 29. 12:51198.
    Képet ide! Lássuk azt a szép hajat! Vicces, nem, milyen fixáltak lettünk a hajunkra?    
    előzmény:
    inosence (197)
    2006-10-29  12:43
  5. 2006. október 29. 12:43197.
    Így érzem én is. Hogy megmenekültem a kemótól, azóta a hajam hosszát nem engedem legvágatni- a hátam közepéig ér a már. Sokat alszom, no meg a hormonok jótékony hatásának köszönhetően kisimult az arcom is...
    előzmény:
    ovics (193)
    2006-10-28  23:04
  6. 2006. október 29. 10:43196.
    Ez szó szerint igaz rám is 
    előzmény:
    Mirabo (194)
    2006-10-29  09:36
  7. 2006. október 29. 09:37195.
    Ezt tegnap készítette a férjem.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  8. 2006. október 29. 09:36194.
    Lehet, hogy igazad van, bár én látom magamon az "ártatlanság elvesztését" is. Én stílust váltottam a betegség után (ha egy évvel a műtét után már lehet ezt mondani), most sokkal bohémebben öltötzöm, és sokkal kevésbé izgatnak a konvenciók, Úgy vagyok vele, most már úgy akarok élni, ahogy nekem jó. Persze nem önzően, hiszen van nekem egy csodás családom is, akik úgy álltak mellettem, mint a kőszikla, de a külvilág ítélete sokkal kevésbé érdekel. Te is így vagy vele?
    előzmény:
    ovics (193)
    2006-10-28  23:04
  9. 2006. október 28. 23:04193.

    Azt figyeltem meg magamon és másokon is,Rajtad is,mikor lezajlik a betegség,sokkal jobban nézünk ki,mint a baj előtt.Fiatalosabban,szebben.lehet,hogy ez annak tudható be,hogy más szemmel,nyugisabban,élvezetesebben nézzük a világot? Jobban értékeljük az életet?

    Szerintem igen.

    előzmény:
    Mirabo (190)
    2006-10-28  13:34
  10. 2006. október 28. 22:51192.

    Ági! (Druszám...)

    Ami a protézist meg a melltartót illeti, biztos kényelmes, ha nem kell érte Pestre utazni, de azért lehet, hogy mégis érdemes felmenni érte, mert az Anita nevű boltban a Kékgolyó utcában annyira hozzáértő és empatikus hölgyek dolgoznak, akár egy óra hosszat is foglakoznak egy emberrel, tudják, milyen protézist javasoljanak, egymás után hozzák a különböző melltartókat, megbeszélik veled az előnyeit, hátrányait, szóval egy utazást mindenképpen megér, hogy szakszerű segítséget kapj. Jó, nekem csak egy óra vonatozás, de nagyon elégedett voltam, mikor kiváltottam a protézisemet náluk.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_142034 (188)
    2006-10-27  22:33
  11. Torolt_felhasznalo_961921
    Torolt_felhasznalo_961921
    2006. október 28. 13:40191.

    Szia!

    Nagyon köszönöm! Én Mezőkovácsházi vagyok, mindenképpen menni szeretnék hozzátok. Rólam a www.hunano.extra.hu alatt (ez a családi honlapunk) és a http://www.nlcafe.hu/forumkifejt.php?id=&forumid=107397 (ez a topicom) többet megtudhattok, már előre is.  

    Ezt a leveld bemásolom a topicomba, mert azt is sok daganatos beteg olvassa.

    Még egyszer köszönöm!

    Bözsi

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_142034 (188)
    2006-10-27  22:33
  12. 2006. október 28. 13:34190.
    Sziasztok. Majd néha jövök közétek, ha lehet, én is amazon vagyok. Tudjátok, a legenda szerint...bozsbozs tudja. Küldök egy fotósztorit magamról, bemutatkozásképpen. Mirabo
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  13. 2006. október 28. 08:53189.

    10 éven keresztül az USA ANTIOXIDANT-t szedtem.Ebben 100 db van és naponta 1x kellett.

    Most áttértem a Béres Antioxidánsra,ez új és cinkkel van kiegészitve.Igaz,csak 30 db van benne,igy fajlagosan drágább,de az egészség mindent megér.

    előzmény:
    enci3 (185)
    2006-10-27  11:52
  14. Torolt_felhasznalo_142034
    Torolt_felhasznalo_142034
    2006. október 27. 22:33188.

    Orosházán a Fehér Kígyó Gyógyszertár feletti teremben vagyunk, általában havonta egyszer. Most nem tudok neked pontos dátumot mondani a következő foglalkozásról, de hamarosan újra jelentkezem nálad! Van tagunk Csorvásról, többen járnak Pusztaföldvárról, Tótkomlósról is, meg gerendási hölgy is van. A többség orosházi. Tagjaink között van szociális munkás segítő, ha kell gyógytornász, és mindenkit ismerünk a kórházban: orvosokat, de természetgyógyász is rendelkezésre áll szükség esetén. Tudunk segíteni rokkantnyugdíj és segélyezési ügyekben is.  A Fehér Kígyóban meghozatnak minden gyógyászati segédeszközt, melltartót, protézist, stb. Most éppen Béres cseppet adunk adományként minden tagunknak. Tavasszal volt a klubban Dobrev Klára civil nagykövet is. / Gyurcsány Ferenc felesége / Hamarosan szeretnénk elhívni az új polgármestert, hogy beszámoljon terveiről.

    Az én nevem Greksza Lászlóné Ági, klubvezető

    Telefonom: 06 20 / 436 0655 

    Mindenkit szeretettel várunk az Aranyeső Emlődaganatos Betegek és Barátaik Klubjában!

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_961921 (182)
    2006-10-26  22:59
  15. 2006. október 27. 20:00187.
    Szia ! A C vitamin is antioxidáns.
    előzmény:
    enci3 (185)
    2006-10-27  11:52
  16. Torolt_felhasznalo_961921
    Torolt_felhasznalo_961921
    2006. október 27. 18:07186.
    Nézzétek, mit kaptunk, egy-egy a Tiétek belőle, ránk fér mindannyiunkra.  
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  17. 2006. október 27. 11:52185.

    Kedves ovics !Szeretném megkérdezni pontosan milyen antioxidánst szedsz? Voltam bioboltban de ebből is több féle van.Eddig ittam az aloet,de jelenleg nem tudombeszerezni. Köszi 

    előzmény:
    ovics (178)
    2006-10-26  22:13
  18. 2006. október 27. 07:41184.

    Szia Manyi!

    Érezd jól magad, és ne dolgozz sokat!

    Kérem aki gyümölcsfákat ültet az nagyon optimista ember! Várjuk a majd az írásaidat azokról az időkről  mikor a fák termőre fordulnak!!!!! Milyen fákat ültettek?

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_292942 (181)
    2006-10-26  22:34
  19. Torolt_felhasznalo_961921
    Torolt_felhasznalo_961921
    2006. október 26. 23:01183.
    Manyi, legyen szép a hétvégéd, vasárnap várunk!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_292942 (181)
    2006-10-26  22:34
  20. Torolt_felhasznalo_961921
    Torolt_felhasznalo_961921
    2006. október 26. 22:59182.

    Orosházán?! Megyek, mi a cím??? Végre valami nem Budapesten! Ez nagyon jó hír, kérlek, írj címet, időpontot, szeretnék menni Hozzátok!

        

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_142034 (177)
    2006-10-26  21:42
  21. Torolt_felhasznalo_292942
    Torolt_felhasznalo_292942
    2006. október 26. 22:34181.
    Sziasztok!

    Holnap Szúpatakra megyünk, mert megérkezett a megrendelt gyümölcsfák amit sürgősen el kell ültetnünk. Vasárnap du. már jelentkezni fogok. Van mondanivalóm, de most már álmos vagyok az iráshoz és a fogalmazáshoz is.

    Csorvás örülök, hogy jelentkeztél, neked is vasárnap fogok válaszolni.

    Bozsbozs2 FEL A FEJJEL. Tisztelem a humorod, a helyes hozzáállásod. Sikerülni fog. Legyőzzük ezt a pimasz állatkát.

    Sziasztok. Ne hagyjátok magára a topicot. Látjátok, hogy egymástól sok mindent tanulhatunk. (ma ovics nyitotta fel a szemünket, köszi neki)

    Manyi
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  22. 2006. október 26. 22:20180.
    Rák betegség megelőzésére, gyógyítás elősegítésére alkalmas krém az OMKER kínálatában

     

    Igy kezdődik.................megnéztem.

    kapaszkodjatok!

    "Ezál tal fontos szerepe van a megelőzésben, pl. nőknél melldaganat esetén. A krémet felhasználó és különféle daganatos betegségben szenvedő betegek tapasztalatai szerint, jelentősen hatékonynak bizonyulhat az R47-Protumol ápoló krém belső szervi rákos daganatok kezelésében is úgy, mint: mell, prosztata, nyaki, tüdő, máj, vese, hasnyálmirigy, végbél, csontszarkóma, leukémia esetén. "

    1. megelőzés melldaganat esetén.............mit előzünk meg,ha már van?

    2.ha leukémiás  valaki,akkor hova kell kenni?

    Ezt a pongyolaságot!!!!!!!!!!!! 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_961921 (173)
    2006-10-26  17:16
  23. 2006. október 26. 22:20179.
    Rák betegség megelőzésére, gyógyítás elősegítésére alkalmas krém az OMKER kínálatában

     

    Igy kezdődik.................megnéztem.

    kapaszkodjatok!

    "Ezál tal fontos szerepe van a megelőzésben, pl. nőknél melldaganat esetén. A krémet felhasználó és különféle daganatos betegségben szenvedő betegek tapasztalatai szerint, jelentősen hatékonynak bizonyulhat az R47-Protumol ápoló krém belső szervi rákos daganatok kezelésében is úgy, mint: mell, prosztata, nyaki, tüdő, máj, vese, hasnyálmirigy, végbél, csontszarkóma, leukémia esetén. "

    1. megelőzés melldaganat esetén.............mit előzünk meg,ha már van?

    2.ha leukémiás  valaki,akkor hova kell kenni?

    Ezt a pongyolaságot!!!!!!!!!!!! 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_961921 (173)
    2006-10-26  17:16
  24. 2006. október 26. 22:13178.

    Ezt az OMKER oldalán találtad????????????????

    Szemétség!Igy reklámozni egy krémet.Sajnos azt tapasztaltam,hogy sok kuruzsló bennünk látja a meggazdagodás reményét.Kétségbe esett állapotban persze,hogy mindent kipróbálnak a rákosok.Mondjuk,én nem hiszek ezekben és nem pazarlom rá a pénzt,de szegény elhunyt barátnőm súlyos pénzeket költött minden reményt adó marhaságra.

    Egyetlen dolog,amit a mütétem óta is szedek: antioxidáns.Viszont ezt etetem a családommal is.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_961921 (173)
    2006-10-26  17:16
  25. Torolt_felhasznalo_142034
    Torolt_felhasznalo_142034
    2006. október 26. 21:42177.

    Kedves Manyi!

    Érdeklődve olvasom írásaidat és a többi hozzászólóét is. Bár én nem vagyok érintett, de a barátnőm 2001-ben emlőrákos lett. Sajnos, neki nem jött össze, két éve eltemettük. Még élt, amikor létrehoztunk Orosházán egy klubbot az emlőműtött nők megsegítésére. Azóta lassan öt évesek leszünk, jelenleg 35 tagunk van. Sajnos, az alapító tagjaink közül már sokan nincsenek közöttünk. Örülök viszont annak, hogy sok beteg asszonynak tudtunk segíteni az elmúlt évek alatt. Ingyenes nyaralások, ajándék táplálékkiegészítők, programok szervezése, stb. Képzeld, van olyan klubtagunk, aki a mi segítségünkkel utazott először mozgólépcsőn és ismerte meg a Balatont, pedig többszörös nagymama! Ezekért az élményekért érdemes tenni a rákbetegek megsegítésére. Mi a Rákbetegek Országos Szövetségének vagyunk a tagjai, ők segítenek mindenben. ( Anyagi támogatás, nyaralások, vitaminok, stb. ) Minden évben pályázunk a helyi önkormányzat civil pályázatán is, onnan is csurran-cseppen valami. Minden névnapot és ünnepet mi is megülünk. Együtt örülünk és sírunk, ha kell. Sokan nem értik, hogy mit keresek én a klubban, de aki egyszer eljön közénk, megtapasztalja a segítség csudajó érzését. Vannak persze borús időszakok is, amikor aggódunk egy-egy rossz lelet miatt, de bátorítjuk a csüggedőket.

    Én azt mondom, fel a fejjel, lányok-asszonyok, az akarat csodákra képes, ezt nap mint nap megtapasztalom! 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_292942 (1)
    2006-10-05  14:48
  26. 2006. október 26. 19:48176.

    Én már eljutottam odáig, hogy nem hiszek semmiféle táplálék kiegészítőben, a kis vitaminjaimat beszedem. Ezen a földön minden üzlet, mindenki a másik hiszékenységéből, tudatlanságából próbál előnyökhöz jutni.

    Magamnak kell megoldani a problémáimat, és csak saját magam tudom magamat meggyógyítani. Aki segítséget kér az meg is kapja...Pozitív gondolodással, hogy elfogadom magamat, és másokat olyannak amilyenek vagyunk. Aki meg tud változni az meggyógyul.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_961921 (173)
    2006-10-26  17:16
  27. 2006. október 26. 19:40175.

    Itt ülök a gép elött kigombolt nadrággal, mert nem ér össze rajtam. Utóbbi pár hónapban 10 kg-ot híztam. Rákérdeztem az onkológustól hogy miért hízok ennyire, a válasza az volt hogy a hormonkezeléstől- és ez természetes. Ha abbahagyják, majd akkor lefogyom a kilóimat.

    A kutyafáját neki hogy innen informálódunk a netről és egymás bajából tanulunk..!!!

    Bözsikém fel a fejjel! Tudod mi áll elötted, annyi tudással ismerettel vagy felvértezve hogy nem érhet már nagy meglepetés.  Hallgasd meg a kedvenc zenéidet csináld azt amihez kedved van. Imátkozni fogok érted!!! Puszika.  

     

     

     

     

     

     

    előzmény:
    ovics (172)
    2006-10-26  16:33
  28. Torolt_felhasznalo_961921
    Torolt_felhasznalo_961921
    2006. október 26. 17:18174.
    Ja, és áttét a puklim, aztakrucifixét.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  29. Torolt_felhasznalo_961921
    Torolt_felhasznalo_961921
    2006. október 26. 17:16173.

    Na, ezt beírom, mert megint van min elszállnia az agyamnak!  

     

    Dr. Márton Rozália, orvos ajánlása:

    Javaslom az R47-PROTUMOL® krém gyógyszeres kezelés melletti alkalmazását. A krém használatával a tünetmentes állapot eléréséhez szükséges idő lerövidíthető, a betegség kiújulásának a lehetősége csökkenthető. Ezért a krémet alkalmasnak tartom a terápiás kezelés melletti alkalmazásra, és ajánlom megelőzésként nőknél a mellek mindennapi ápolására.

     

    1: Na, drágáim, Dr. Márton Rozália NINCS. A neten MINDEN orvos fent van, hivatalból, ha rákerestek a háziorvosotokra, akkor őt is kiadja a google. Ha van, szkennelje már be a pecsétes diplomáját, és élőben mesélje már el, mire alapozza az "ajánlását", és én akkor élőben bocsánatot kérek. Asszem, ez a veszély nem fenyeget.

    2: A másik, hogy indokolatlanul drága, és semmilyen más, pl. orvosi cikk, se semmi nincs róla a neten, csak az Omker cikke, és fórumos hsz-ek.

    3: A harmadik, hogy az oldalon (Omker) a cég nem említ sem oéti, sem ogyi számot, ha utóbbival nem is, előbbivel minden terméknek rendelkeznie kell, és minden tényleg bevizsgált termék ismertetőjénél ott szokott lenni.

    Summa summarum: már megint a lóvénkat akarják.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  30. 2006. október 26. 16:33172.
    Ha nem mondod,senki nem veszi észre............ 
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_292942 (170)
    2006-10-26  13:56
  31. 2006. október 26. 16:32171.

    Én is Miluritot szedek.A reumáshoz is az onkológusom küldött,mert a vérképben megjelent.

    Magamtól bejártam már az egész SZTK-t,mindenhol kezeltek valamivel,rengeteg bogyó,idő,de nem javultam.Még 2x egészségügyi kaparást is csináltak,mert összevissza vérezgettem,de a kaparék azt hozta ki,hogy nem müködő endometrium.Csodálkoztam volna az ellenkezőjén ....

    Mire az egy éves kontrollnál az onki dokinő vért vetetett pm vizsgálatra,majd beutalt az eredmény alapján endokrinológushoz.Azt mondta,hogy kigyógyitott a rákból,de a szivem visz el,ha továbbra is igy hizok.A szivem ok.

    Egyik orvos sem hozta összefüggésbe a dolgokat.

    Kaptam L-Thyroxint /pm serkentő / 17  kg-t lefogytam,igaz hosszú idő alatt,nem vagyok álmos,nem hullik a hajam,nem száraz a böröm,stb.A bibi,hogy életem végéig szednem kell.

    Kérj a házi dokidtól pm labor vizsgálatot.Ez a kiindulás.A vérből diagnosztizálják.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_292942 (169)
    2006-10-26  13:54
  32. Torolt_felhasznalo_292942
    Torolt_felhasznalo_292942
    2006. október 26. 13:56170.
    mi van felcserélődtek a betüim az onkologusnál és a háziorvosnál, ezt nem értem
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_292942 (169)
    2006-10-26  13:54
  33. Torolt_felhasznalo_292942
    Torolt_felhasznalo_292942
    2006. október 26. 13:54169.
    Szia!

    Hát ez nagyon érdekes amit írtál. A műtétek és a kezelések óta én is nagyon híztam, én hiába mondogatom mindenkinek, hogy nem eszem sokat. Erre az volt a válasz, hogy a sok vitamintól. Engem nem küldtek el pajzsmirigy vizsgálatra, pedig a húgysavam az egekbe szaladt fel. Ez az összefüggés senkinek nem jutott eszébe. Se az onkológunaks, se a házi orvonaks, semmit nem mondtak, csak a természetgyógyászom ajánlott Milurit gyógyszert. És itt van a megoldás, hogy a kemo utóhatásaként én is köszvényes vagyok. Hál isten nálam se jelentkezik semmi jele. De ezt csak a természetgyógyászom vetette fel mint lehetséges okot.

    Isten milyen orvosok kezébe vagyunk????? Most látom értelmét a topicnak. Egymás bajaiból felismerjük, jé ezek nálam is jelentkeznek. Ilyenkor mi van ,menjek vissza az onkológushoz, a házi orvoshoz és mondjam meg nekik, hogy az interneten olvastam a betegtársam hasonló panaszát és az Ő orvosa ezt és ezt mondta, nálam esetleg nem ez a probléma tessen mondani???. Szinte hihetetlen, ha beteg vagy az a legjobb, hogy mellette elvégezed az Orvosi egyetemet, hogy megtud gyógyítani magad. Nagyon felkavartál. De köszönöm, hogy rá világítottál a problémámra. Így talán látom én is az összefüggéseket, és utána tudok járni egy pajzsmirigy vizsgálatnak.

    Manyi
    előzmény:
    ovics (168)
    2006-10-26  09:39
  34. 2006. október 26. 09:39168.

    Szerintem nézesd meg a pajzsmirigyedet.Nekem pm alulmüködésem lett,állitólag ez késői hatása lehet a kemónak.A pm alulmüxi meg köszvényt okozott.Még szerencse,hogy utóbbi tünet nélkül.

    A pm alulm.-re a folyamatos hizásból jött rá az onkológus.Nem is beszélve arról,hogy minden helyzetben képes voltam aludni. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_961921 (167)
    2006-10-26  09:22
  35. Torolt_felhasznalo_961921
    Torolt_felhasznalo_961921
    2006. október 26. 09:22167.
    Nem, mert épp Taxánt kapok, ami az áttétképződést hivatott akadályozni. Ezért bízom nagyon, hogy a gyulladás csinálta, és elmúlik majd magától.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_292942 (166)
    2006-10-26  08:57
  36. Torolt_felhasznalo_292942
    Torolt_felhasznalo_292942
    2006. október 26. 08:57166.
    Szia!

    Ez a bigyó nem lehet a kemo mellékhatása????
    Manyi
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_961921 (165)
    2006-10-25  21:55
  37. Torolt_felhasznalo_961921
    Torolt_felhasznalo_961921
    2006. október 25. 21:55165.

    Patinak sajnos nem elég piros!  

    De remélhetőleg gyulladás.

    Vagy bélyegalbum helyett mostantól a homárgyűjteményemmel fogom csábítgatni a pasikat!  

    B

    előzmény:
    inosence (163)
    2006-10-25  20:27
  38. 2006. október 25. 20:40164.

    Manyi! Jó ez a reci. Akkor holnap tökölök..

    Én is járok bioboltba, a kedvenceim: a répatorta meg a vegetariánus "pecsenyezsír" növényi olajokból, a szója puding, a gyümölcs kávét majdnem elfelejtettem.

    Az onkológián nagyokat sunnyognak a tornával kapcsolatban. Itt nálunk vmi alapítvány fizeti a melles tornát. Az onkológust én nem is nagyon faggatom, mert van úgy hogy 40 beteg vár egyetlen orvosra, kiszámoltam ilyenkor 6 perc jut egy emberre. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_292942 (162)
    2006-10-25  19:38
  39. 2006. október 25. 20:27163.
    Szerintem pattanás lesz.....az a micsoda!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_292942 (162)
    2006-10-25  19:38
  40. Torolt_felhasznalo_292942
    Torolt_felhasznalo_292942
    2006. október 25. 19:38162.
    Szia!

    Na szóval igénybe veheted, de nem otthon ha jó értelmezem a levelet. Nálam, se az onkológus, se a háziorvos nem tett rá utalást, hogy kellene. Csak kb. 4-5 hónap múlva jött elő a műtött oldalon a lymfödéma. Erre is az onkológus csak annyit mondott, hogy hívjam fel dr. Daróczy prf. asszonyt. Ez volt tanácsa azt annyi. Na a többit már írtam, hogy fásli bénaságra való ítéltetés, ezt nem vállaltam.

    A jó híred mellet ez a csomó dolog nagyon nem tetszik. Nem kéne már gyűjtögető életmódot folytatnod. Minek neked ennyi daganat?????(szerű micsoda)

    Na félretéve az iróniát. Mikor fog kiderülni az eredmény?,

    De addig is ne veszítsük el az életkedvünket, Ezért írok egy fincsi receptet.

    Igyunk tököt!

    1.4 kg sütőtököt (héj és magház nélkül), 3 db almát felkockázunk,s feltesszük 2 liter vízben főni. Amikor puha turmixoljuk, szűrön átszűrjük. Hozzáadunk még 1 liter vizet, 3 mokkáskanál őrölt gyömbért, 1 mokkáskanál őrölt fahéjat, 1 citrom kifacsart levét, 6-8 dkg mézet ( a tök édességétől függően) felforraljuk. Hozzáadjuk 1 narancs kifacsart levét, s még egy percig forrjon. (elrakhatott csavaros üvegekbe is )
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_961921 (161)
    2006-10-25  17:58
  41. Torolt_felhasznalo_961921
    Torolt_felhasznalo_961921
    2006. október 25. 17:58161.
    Válaszolt az OEP: Tisztelt Asszonyom!A tegnap továbbított levelében feltett kérdésekre az alábbiakról tájékoztatjuk:Emlő műtét utáni specialis gyógytorna elrendelésében az onkológus szakorvos az illetékes, amennyiben az orvosi vizsgálat után indolotnak ítéli. A kezelés részleteiről a Megyei onkológiai szakrendelés /Gyula Kórház/ ad tájékoztatást.Házi szakápolás keretében a jogszabály szerint akkor rendelhető, ha kórházi kezelést vált ki.  Ez esetben az onkológus javaslata alapján a háziorvos rendeli el. /Jelenleg Békéscsabán működik ilyen szolgálat az itt lakó betegeknek./...Mielőbbi javulást kívánva üdvözlettel:                                     Dr.Bodoni Zsuzsanna                          orvosszakmai osztály vezetője
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  42. Torolt_felhasznalo_961921
    Torolt_felhasznalo_961921
    2006. október 25. 17:05160.
    Köszönjük! Szeretek jókívánságokat kapni!  
    előzmény:
    Fes (158)
    2006-10-25  15:10
  43. Torolt_felhasznalo_961921
    Torolt_felhasznalo_961921
    2006. október 25. 16:35159.

    Sziasztok! A TITOK nem titok többé!  

    Voltam a csabai gyógytornásznál, írt egy papírt a háziorvosomnak, hogy felvesznek gyógytorna-kezeléásre, és erre a papírra kell a házidokinak megíria a beutalót. Otthonra pedig házi ápolás keretében lehet kérni, de nem nekem, és nem most.

    Más:

    Megvolt a nyaki uh, és tippeljetek, mit mondott az orvos?

    "Hát, nem tudom, mi ez, nem látszik gyulladásnak, de daganatnak sem. El kéne menni a patológiára egy biopsziára... stb."

    Így kezdődött a mellemmel is, az daganat lett, ez most remélem nem az. Akkor 1 nap alatt 4 orvos adott kézről-kézre, és mind ezt mondta - sebész, nőgyógyász, emlő uh, radiológia/biopszia -. A radiológus azt is hozzá tette, hogy ő ilyet 30 év alatt nem látott, ez egy olyan valami, ami semmire sem hasonlít. Tudok én!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  44. Fes
    Fes
    2006. október 25. 15:10158.
    Sziasztok!

    Erőt, egészséget kívánok mindegyikőtöknek. Legyetek boldogok, kiegyensúlyozottak, élvezzétek a családotokkal eltöltött időt!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_292942 (1)
    2006-10-05  14:48
  45. Torolt_felhasznalo_292942
    Torolt_felhasznalo_292942
    2006. október 25. 15:03157.
    Sziasztok!

    Nagy élményben volt részem. Dunakeszin megnyílt egy Biobolt. Nagyszerű dolgokat lehet kapni. Nem kell majd beutaznom Budapestre, hanem rendelni is lehet és akkor meghozatja. Rögtön rendeltem csirákat, Bakony joghurtot (mert ezeket itt ebben a városba nem ismerik) Vettem gyógy- teákat. És van egy új dezodort is. NEUTRO DEO ez a neve (alkohol, illat és színezékmentes). Lehet kapni, kozmetikumokat, reformélelmiszereket, meditációs cd-ket, henna hajfestékeket, szóval mindent. Többféle liszt, búza, gabonatermékeket. Szóval nem is tudom felsorolni. Ez egy öröm. Mert ezért Pestre kellett mennem. És nem mindig volt kedvem utazgatni .
    Manyi
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  46. Torolt_felhasznalo_292942
    Torolt_felhasznalo_292942
    2006. október 25. 08:59156.
    Köszi!

    Szívesen mennék, de én Dunakeszin lakom, és Én este 11 órára érnék haza.
    Sajnos a Volán busz menetrendje, és a távolság miatt nekem ez messze van. De köszönöm az értesítést.
    Manyi
    előzmény:
    pikpik (155)
    2006-10-25  08:31
  47. 2006. október 25. 08:31155.
    előzmény:
    pikpik (154)
    2006-10-25  08:28
  48. 2006. október 25. 08:28154.
    "Egy gyógyult rákbetegség tanulságai" címmel 2006 október 31,-én 18 órakor előadást tartunk a Békásmegyeri Közösségi Házban. A belépés ingyenes. Az előadások megtekinthetők a www.bkh.t-online honlapon.   
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_292942 (1)
    2006-10-05  14:48
  49. 2006. október 24. 22:18153.
    Szia.Örülök,hogy megnyitottad ezt a topicot.98-ban műtöttek.Kemot félig vettem fel.Elég gyorsan regenerálódtam.Aloe verát szedtem évekig.Sugárzik Rólad a vidámság,ez nagyon jó.Az az ígazság,hogy szerintem én még fel sem dolgoztam ezt az egészet.Ráadásul, lehet,hogy találtak valamit a másikban .Üdv.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_292942 (1)
    2006-10-05  14:48
  50. Torolt_felhasznalo_961921
    Torolt_felhasznalo_961921
    2006. október 24. 22:02152.
    Ezt jó tudni, de nekem nem megy... megvesznék a gyerekeim nélkül... Azért keresem a gyógytornát, mert onnan mindig hazajönnék.
    előzmény:
    inosence (151)
    2006-10-24  20:11
  51. 2006. október 24. 20:11151.

    Szanatórium ügyben érdeklődtem, a következő infókat hallottam:

    Parádfürdő: izületi, nőgyógyászati, emésztési problámákkal, daganatos betegségekkel..

    Sopron: ideggyógyászati, kardiológiai, belgyógyászati bajokkal

    Balatonfüred: csak kardiológusi beutalóval

    Balatonfüred Máv kórház: reumatológus, kardiológus beutalóval

    Kéred a körzeti orvostól, hogy szanatóriumba szeretnél menni -  körzeti orvos ír egy kérvényt amit- megyei központ bírál el, ne kérdezzétek milyen megyei központ mert nem tudom. Kapsz időpontot és mehetsz....

    Oda- vissza jutáshoz ingyenes jegyet adnak + Biztosító is fizet majd valami kis összeget, mert 1 hónapos a benntartozkodás

    Ha valaki többet tud írjon...

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_292942 (149)
    2006-10-24  15:52
  52. 2006. október 24. 16:35150.

    Normális esetben kell adniuk egy füzetecskét,amiben le van rajzolva,hogyan kell tornáztatni a kart.de a sebész,ha ráirja a zárójelentésre,hogy háziápolás keretében gyógytorna javasolt,akkor a körzeti orvosnak kell intéznie,hogy kijárjon.

    Miskolcon voltunk az ünnepek alatt és ott is volt Mellrák elleni séta.A Szinva patak partját rózsaszinbe öltöztették és műsor is volt.Megható volt,mikor Seres Ildikó el kezdte énekelni Máthé Péter számát:Azért vannak a jóbarátok.....................sokunknak eszébe jutott ott a rémség,a dög,ami belénk költözött.Hernády is aranyos volt.

    Meghitt hangulat van ezeken a sétákon.Csak az idén kezdtem el,de minden évben menni fogok.

    előzmény:
    inosence (147)
    2006-10-23  20:10
  53. Torolt_felhasznalo_292942
    Torolt_felhasznalo_292942
    2006. október 24. 15:52149.
    Sziasztok!

    A gyógytorna témához van mesélni valóm, ahhoz, hogy melyik orvosnak mit kéne csinálni.

    Azt már meséltem nektek, hogy a kemo több helyen is tönkre tette a kezem.( később bevallották, hogy azt hitték, hogy amputálni kell). Na szóval a karomon három helyen ki égette a méreg a kezem. (egy a alsókarom könyök alatti belső területén kb. 10 cm hosszban és két-három cm széles területen) nyílt húscafatok maradtak meg. Iszonyú fájdalmakat éltem át. A sebészhez hetente jártam sebtisztításra és egy félév alatt összeforrt, fertőzés nélkül. Nem akarok rémtörténetet mesélni!!! Szóval az a rész szépséghibásan, de jól van ( plasztikázni nem akarom)

    A másik két terület a kézfejem volt. A kézfej felső területe és a csukló belső része. Itt is a hús kiéget, de nem nyílt sebformában hanem csak a bőr és a csont közötti hús összezsugorodott. Ezáltal nem tudom az ujjaimat , a csuklómat behajtani. A fogások nem tökéletesek.

    Na amikor kérdezem az onkológusom, (mintha nem ők lennének a hibásak!!!!!, a félre szúrt inzulinos tű miatt) ártatlanul, hogy most mit kéne kezdeni a kezemmel, az feleli, hogy el kell menni egy rehabilitációra. Kérdezem, hová? Beutaló?? Erre a válasz az: hogy nem tudja helyileg hol van, és nem neki kell beutalót adnia. Én még néztem mint a hülye aki nem érti mit mond. Ők akik elszúrták nem tudják, hogy hova kell mennem??? Ez őrület!!!

    Kijöttem, elmentem a házi orvoshoz. Szívéhez kapott , hogy jaj mit csináltak magával. Mondom, hogy gyógyulni szeretnék, adjon beutalót. Kérdi (&Ouml , hogy hova is. Mondom tán a reumára. Na megkaptam a beutalót.
    A reumás főorvos megkérdezte, hogy miért hozzá jöttem. Na mi van...... mondom (ÉN) tán gyógytornáztatni kellene. Erre Ő, de ők ilyennel még nem találkoztak!!!!(Hát mit mondjak!!!)Végül nagy nehezen eljutottam egy gyógytornász csajhoz, aki szintén a szívéhez kapott, de Ő legalább elgondolkodott és cselekedet. Megtanította az újaimnak a torna gyakorlatot. Na úgy ahogy tud mozogni.
    De ez még semmi, lejárt a 10 alkalom, vissza megyek a főorvoshoz és kérek még kezelést. Erre azt mondja, hogy egy éveben csak egyszer kaphatok kezelést. Nézzek rá... iszonyú dühösen... mondom, ugye ezt most nem mondja komolyan (egy kicsit erélyesebben) Mire ő na még egyet ad.


    Hát ennyi az orvosok tudása, hozzáállása .

    Manyi
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  54. Torolt_felhasznalo_961921
    Torolt_felhasznalo_961921
    2006. október 24. 12:38148.
    Melyik túloldal? Költözök!
    előzmény:
    inosence (147)
    2006-10-23  20:10
  55. 2006. október 23. 20:10147.

    Ez olyan tili -toli az orvosok részéről,  a sebészet nem írja fel a gyógytornászt, sem az onkológia, Hát akkor ki?? Itt valami joghézag van, szerintem a sebésznek kellene a zárójelentésen javaslatot tenni.  Ez a sebészet utáni rehabilitáció lenne. Nekem szóban javasolta a sebész, hogy kellene járni gyógytornára, mert különben nem mozog majd rendesen a karom.

    A határ túloldalán szanatóriumba viszik a mellműtött nőket ahol, van gyógytornász, fodrász, pszihiáter, életmód tanácsadás stb.. az otthonába pedig a kinti tb fizeti a takarítót.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_961921 (145)
    2006-10-23  19:35
  56. Torolt_felhasznalo_961921
    Torolt_felhasznalo_961921
    2006. október 23. 19:43146.

    Van kedvetek játszani? Nagyon jó!  

    http://www.nlcafe.hu/forumkifejt.php?id=219&forumid=121326 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  57. Torolt_felhasznalo_961921
    Torolt_felhasznalo_961921
    2006. október 23. 19:35145.

    A tornával már nincs gond, szinte minden házimunkát elvégzek a kezemmel, ami "nem statikus", ezt a párom felügyeli   és szinte tökéletesen mozog mindenfele. Most intézem  a gyógytornászt, az OEP-nek írtam levelet, hogy ki írja fel nekem, mert a HÁZIORVOSOM NEM TUDJA. Csókoltatom.   

    CSak akkor nem tudtam teljesen mozgatni, amíg be volt gyulladva a jobb oldalam.

    És már a lábam sem fáj, csak kicsit!  

    A sugár? Legfeljebb sugárzó boldogságom ráragad a gyerkőcökre.  

    előzmény:
    inosence (140)
    2006-10-23  08:15
  58. Torolt_felhasznalo_961921
    Torolt_felhasznalo_961921
    2006. október 23. 19:30144.

    Aha, szóval egy hónapig költözzek a padlásra a gyerekeim elől???  

     Az érdekes lesz...  

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_292942 (142)
    2006-10-23  09:39
  59. Torolt_felhasznalo_292942
    Torolt_felhasznalo_292942
    2006. október 23. 09:47143.
    Sza!

    Egyenlőre ezt a két cikket találtam


    http://www.hazipatika.com/topics/tumor/articles/ Sugarkezeles_sugarterapia_radioterapia?aid=20040615162357

    http://www.origo.hu/daganatok/20030727adaganatterapia.htm l?pIdx=2


    Manyi
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  60. Torolt_felhasznalo_292942
    Torolt_felhasznalo_292942
    2006. október 23. 09:39142.
    Sziasztok!

    Nekem a sugárkezelésnél sajnos nagyon kevés dologra hívták fel a figyelmemet, csak később olvastam (mert még akkor nem volt bekötve) az interneten. Megpróbálom vissza keresni azokat az oldalakat. Amire felhívták a figyelmet, hogy bizonyos ételeket akkor nem ehettem, és a gyerekek közelébe nem mehetek, Erre emlékszem. De utána nézzek.

    Manyi
    előzmény:
    inosence (140)
    2006-10-23  08:15
  61. 2006. október 23. 08:31141.

    Találtam egy angol oldalt a neten, összeszedtek mindent a mellrákról a rizikófaktoroktól kezdve az alternatív terápiától a onkológiai kezelésekig.  Ahogy az időm engedi fordítok belőle, aztán felteszem ide. Sok olyan szó van benne, amit nem ismerek pld gyógynövények latin neve, vagy terápiák rövidített angol neve stb.

    http://www.komen.org/intradoc-cgi/idc_cgi_isapi.dll?IdcService=SS_GET_PAGE&nodeId=298

    Rosszul fogalmaztam, mert a szerethiány az anyával való kapcsolatod,  leki sérülések -ezek mind közrejátszottak a betegséged kialakulásában, lehet hogy csak nagyon picit, de hozzáadódtak a többihez.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_292942 (137)
    2006-10-22  17:28
  62. 2006. október 23. 08:15140.
    Azt láttam a többieknél, hogy a kemo után egyből indul a sugárkezelés. Ebben az a rossz, hogy mindennap be kell menni. Az időpontban rugalmasak 6-14-ig, amelyik időpont neked jó, akkor mehetsz. (Szombat , vasárnap nincs). Én 25X 2 perceset kaptam. Ha lehet a piciket ne vidd magaddal, mert azon a környéken azért szerintem magasabb a sugárzás a levegőben. Sok ember jár oda legyengült immunrendszerrel, akik sajnos könnyebben elkapják a betegségeket. Nekem a  torkom fájt a sugárkezelés alatt. Ja, és a másik fontos dolog, hogy sugárkezelés alatt  tornásszál a karoddal, mert bekötnek a maradék izmok.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_961921 (139)
    2006-10-22  22:54
  63. Torolt_felhasznalo_961921
    Torolt_felhasznalo_961921
    2006. október 22. 22:54139.
    Köszi! Megkérdem a dátumot, tavasszal fognak sugarazni, de nem tudjuk hogy mikor. Attól függ, hogy most 6 kemót kapok, vagy nyolcat. Lehet hogy lemaradok róla.  
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_292942 (138)
    2006-10-22  22:33
  64. Torolt_felhasznalo_292942
    Torolt_felhasznalo_292942
    2006. október 22. 22:33138.
    Szia!

    Az Életmód Tábort a Támaszadó Szolgálat szervezi. Minden évben tavasszal és ősszel. Most volt október első hetében. Tehát már csak jövőre tudnál menni. Családtagot nem tudom, hogy lehet-e vinni. Én imádom. Nagyon jó a hangulat, egymás között vagyunk, merünk sírni , nyíltan beszélni a betegségről. Jók a foglalkozások is. Szakorvosokkal van beszélgetés, relaxáció – joga tanulás, környezet káros hatásairól is beszélgetünk. Egy nap főzés a Judittal ( tankonyhát vezetővel). Kreatív foglalkozás is van – mandala készítés. Tudom ajánlani. Érdeklődj náluk és jelentkezz előre.

    Egyik kedvencem

    Kukoricás túrógombóc

    Hozzávalók: 15 dkg kukoricadara, 25 dkg félzsíros tehéntúró, méz, dió, mandula vagy mák.

    A kukoricát ½ liter forrásban lévő vízben habarunk habverővel, majd fakanállal kavargatva kis lángon egészen sűrűre főzzük. Még forrón belekeverjük a villával összetört túrót. Két kanál segítségével gombocókat formálunk a masszából. Fogyaszthatjuk hagyományos gombócként, morzsába forgatva, de tálalhatjuk darabolt dióval, mandulával, vagy őrölt mákkal. Tálalás előtt közvetlenül mézzel, vagy mézes öntettel vagy, fekete retkes öntettel locsoljuk meg.
    Natúr formában köretként is finom zöldségételek vagy mártásos húsok mellé.

    Mézes öntetet:
    Hozzávalók: 2 dl joghurt, 3 ek. Méz, 1 mk. őrölt fahéj vagy citromfű
    A hozzávalókat alaposan elkeverjük. Ha kell egy kis citromlével ízesíthetjük.

    Fekete retkes öntet
    Hozzávalók: 1 közepes fekete retek, só, 1tk. Méz, szárított apróra vágott menta, kis citromlé, 2-3 dl joghurt.
    A retket megreszelünk, sa összekeverjük, a sóval, a mézzel, mentával és egy kis citromlével. Legalább 10 percig állni hagyjuk, majd joghurtot hozzáadjuk.

    Én imádom.

    Manyi
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_961921 (136)
    2006-10-22  12:33
  65. Torolt_felhasznalo_292942
    Torolt_felhasznalo_292942
    2006. október 22. 17:28137.
    Szia!

    Az igaz, hogy az anyaság (nincs saját gyerekem) és a nőiesség (egy kövér nő???) szimbolúma a mell, akkor a Te elméletedet szerint emiatt lettem beteg? Van igazság benne, de nálam nem csak ez játszót szerepet a kialakulásban hanem a stressz tűrőképességem hiánya, a helytelem táplálkozás (az állandó fogyókúra , 10-20 kg-ok fel-le)-------&rt;az immunrendszer totál leépülése.
    A szüleimmel kapcsolatban azt nem meséltem el, hogy édesapám elhagyott minket 1985 -ben (55éves volt amikor nálamnál fiatalabb nő”elcsábította” és azután teljesen megszűnt a kapcsolatunk. Az óta 2004 – -ben meghalt úgyhogy nem tudta, hogy beteg vagyok. Csak a temetésére kaptam értesítést.

    Az anyám egyedül maradt, hát nehéz éveket éltem át.

    Manyi
    előzmény:
    inosence (135)
    2006-10-21  21:25
  66. Torolt_felhasznalo_961921
    Torolt_felhasznalo_961921
    2006. október 22. 12:33136.

    Azt hiszem, mindkettőnk anyujánál a bűntudat dolgozik... Az kegyetlenebbül tud marni, mint bármi más.

    Manyi, én szeretnék egy olyan életmód táborba elmenni, mint ammiről már egyszer írtál. Írnál egy kicsit bővebben? Nagyon érdekel a téma. Mehet férj is? A párom szerintem szívesen velem tartana, végig maximálisan mellettem volt, a vizsgálatokra is bejött, legszivesebben a műtőbe is velem tartott volna. Mindent tudni akar, hogy a legjobb segítséget adhassa nekem.   

    Igen, írj a férjedről is, sokan talán olvassák más betegtárs-férjek is, hátha példát vesznek a párodról. Azt hiszem, szépet fogsz írni róla.  

    Írsz még tankonyhás reciket? Az eddigieket már feltettem a honlapra. Azt a mákosat a héten megsütöm, az nagyon bejön, csak még nagyon fáj a lábam a kemótól. De pár nap, és elmúlik!

    B

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_292942 (134)
    2006-10-21  17:16
  67. 2006. október 21. 21:25135.

    Szia!

    Gondolkodtam azon amit írtál. Lehet hogy a szüleid nem tudják kimutatni az érzelmeiket.

    Ha pedig nem szereti a gyerekeket, akkor miért szült? Van testvéred?

    A férjem emlegeti mindig, hogy mindenhol minden tevékenységhez -tanulás-vizsga-bizonyítvány kell, szülő aztán meg mindenki lehet- az is aki abszolute nem annak való.

    Manyi ezért lettél beteg. A mell az anyaság, az anyához való viszony, a táplálás,  az elfogadás,  a nőiesség szimbóluma.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_292942 (134)
    2006-10-21  17:16
  68. Torolt_felhasznalo_292942
    Torolt_felhasznalo_292942
    2006. október 21. 17:16134.
    Sziasztok!

    Egy kicsit eltűntem, mert készítem a karácsonyi ajándékokat. Nagyon oda kell figyelni a mázolásnál, a rétegek felvitelére , mert sajnos nem mindig reped meg a felület. Most is elrontottam szerintem egy nagyon jónak ígérkező dobozocskát, nem figyeltem és rámentem egy ronggyal és úgy dörzsöltem, hogy kilukad a szalvéta, most próbáltam a foltot restaurálni, de sajna nem sikerült. A fényviszonyokat megvárom és akkor felrakom a fényképeket.

    A mostani témánkhoz szeretnék mesélni valamit. Sajnos édesanyámmal nagyon rossz a kapcsolatom. Szigorúan neveltek, és mindig csak szidtak és büntettek. Totál kisebbségi érzést hoztak ki belőlem a nevelésükkel. Felnőtt koromban a pszichológusnak igen sok munkája volt velem. (néha most is). Lényeg, hogy durva ezt kimondani, de nem szerettem a szüleimet. Látványosan „pusszi-pusszi” szeretett volt. Na amikor kiderült, hogy beteg lettem, sokáig gondolkodtam, hogy mondjam-e vagy ne. De végül is elmondtam. Na kitört a nagy aggódás. Iszonyú volt, hiszen gyerekkoromban az sem tudták, hogy ki a barátném, mit olvasok, mivel töltöm a szabadidőm. Van -e bánatom, szerelmes vagyok-e, egyáltalán hogyan élem meg a kamasz, majd a felnőttkor első éveit. Na szóval , megfordult a világ. Az anyám elkezdet ölelgetni, puszilkodni, simogatni. Félelmetes volt. Az igazsághoz hozzátartozik, hogy tisztességesen ápolt a műtét után és a kemo alatt. De ezek a látványos érintkezések nagyon zavartak.

    Túl vagyok a nehezén , de mindennap háromszor telefonál, hogy hogy vagyok és ha véletlenül nem vagyok otthon amikor hív. Hát az borzasztó, rögtön hívja a férjem, hogy mi van velem. Nem fogja fel, hogy én rendesen élem és élni akarom az életem. Ehhez hozzátartozik, hogy nem otthon vagyok, hanem császkálok stb.
    Hát vissza sírom azt az időt, amikor nem foglalkoztak velem. Mert ez iszonyú. Sajnos, hogy ilyen véleményem van az anyámról, és az bánt legjobban, hogy tudom, hogy nem szabad, mert nem illik egy anyáról így gondolkodni.

    Majd legközelebb a férjem segítségéről írok, ha érdekel bennetek.

    Manyi
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  69. 2006. október 21. 14:21133.
    Sziasztok! Mikor megtudták a betegségemet nagyon furcsán reagáltak az emberek.Volt aki sajnálkozott,hát ez sem esett túl jól,de az volt a csúcs amikor tudomást sem vettek róla, úgy tettek  mintha semmi bajom nem lenne.Ez még rosszabb volt.Szerintem.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  70. Torolt_felhasznalo_292942
    Torolt_felhasznalo_292942
    2006. október 21. 13:39132.
    Szia!

    Nem egész jó hanem nagyon jó. Szép. Gratulálok. Du. irok a privibe, a keddi nappal kapcsolatban. Csak most futába néztem be.

    manyi
    előzmény:
    inosence (131)
    2006-10-21  13:36
  71. 2006. október 21. 13:36131.

    Ma készítettem ezt a koszorút mindenszentekre, még nem száradt meg rajta a ragasztó.

    Ahhoz képest hogy az első nekifutásom egész jó lett...

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_961921 (130)
    2006-10-20  14:31
  72. Torolt_felhasznalo_961921
    Torolt_felhasznalo_961921
    2006. október 20. 14:31130.

    Sziasztok!

    Én magunkon azt vettem észre, hogy egész addig rettegtünk, de iszonyatosan - jó egy hétig -, amíg ki nem mondtuk nyíltan: RÁKOS vagyok, lehet hogy túlélem, lehet hogy nem. Amíg kerülgettük magát a szót, amíg próbáltuk tapintatosan körülírni a helyzetet, addig kegyetlen napokat éltünk át. Utána már könnyebb volt, hisz nem volt tabu, amitől félni kell, mert az ismeretlentől, a misztifikált dolgoktól félünk igazán, amit ismerünk, az már nem olyan ijesztő, abból még néha hülyét is lehet csinálni.  

    Azóta Homár az életünk része, hozzánk tartozik, el kell paterolni innen, folyik a harc, és nem veszi el sem az erőnket, sem az eszünket a rettegés. Most már egy ismerős ellen küzdünk, igyekeztünk mindennek utánanézni vele kapcsolatban, ismerjük a gyenge pontjait, így azért sokkal könnyebb felvenni a harcot.

    előzmény:
    inosence (129)
    2006-10-20  13:38
  73. 2006. október 20. 13:38129.

    Szép jó napot!  

    Szép az elefánis dobozod! A dobozka magában is mutatós.

    Olyan szépen tudsz fogalmazni. Nekem sohasem sikerül így összeszednem a gondolataimat. Azt én is megtapasztaltam hogy az emberek java része a halál-lal az elmúlással, betegséggel semmit sem tud kezdeni. Fogalmuk sincs mit mondjanak ilyenkor, inkább nem mondanak semmit, helyette jó messzire elkerülnek. Szerintem két véglet működik, vagy nagyon melletted vannak, vagy pedig nem vesznek tudomást rólad.

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_292942 (128)
    2006-10-19  18:26
  74. Torolt_felhasznalo_292942
    Torolt_felhasznalo_292942
    2006. október 19. 18:26128.
    Sziasztok!

    Sokat gondolkodtam azon én is, hogy miért panaszkodnak a betegek többsége ( hál isten nem én)arról, hogy amikor kiderült, hogy mi a baj, akkor körülöttük megfagy a levegő. Szerintem ez a legfélelmetesebb betegség a köztudatban, rögtön a halál párosul hozzá. Megijednek, mert nem tudnak mit kezdeni „egy halálra ítélt „ emberrel . Maguk félelmét vetítik ki. Nem gondolnak arra, hogy evvel a gyenge emberen még löknek is egy jó nagyot. A betegek reakciója az, hogy eltitkolják, nem mernek erről beszélni.

    Én rögtön vállaltam nyíltan a betegségem. Nem azért, hogy sajnáljanak, hanem mert így könnyebb volt csak a harcra gondolnom, nem kellett másra is tekintettel lenem. Magam lettem a fontos, az én érzéseimet kellett karbantartanom. Élni akarok és erre kell az energia!

    Az életem során mindig másokkal foglalkoztam , sok embernek voltam a szemetes ládája. Mindig Ők voltak az elsők. Hol vannak most azok....

    Na most úgy tűnik, hogy én egy önző ember lettem, nem csak megtanultam, hogy nem szabad magam elhanyagolni, se immunrendszerileg, se lelkileg (összefüggnek)

    Arról nem mondtam le, hogy másokon segítsek, mert a diagnózis közlése utáni első lépések a legnehezebbek és aki átment ezen az tudja, hogy mit ér egy hasonló közösség szertetette. Igen szoros kapocs lett ez a rák.

    Élni akarás nagyon erős lett bennem. Ezért igyekszem erősödni. Lelkileg , testileg, szellemileg. Alkotni akarok, hogy magamnak és másoknak örömet szerezek. Ajándékozni szeretek – nem szeretet venni érte- hanem mert jó nekem. Boldog leszek tőle ez pedig erőt ad.

    Hát nézzétek meg a karácsonyi ajándéknak szánt alkotásomat, amivel tegnap este lettem kész.
    Manyi

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  75. Torolt_felhasznalo_961921
    Torolt_felhasznalo_961921
    2006. október 19. 12:15127.

    Jut eszembe, a honlapunkon vannak külön muffinok is, és a vegetáriánus szakácskönyvben köleses, és egyéb gabonás ételek, és a végén ott is muffinok.

    Manyi, átnéznéd, ha van időd, és csak a nevüket ideírnád azoknak, amik megfelelnek a daganatos étrendnek? Akkor azokat bekopiznám a rákbetegek diétája c. részbe.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  76. Torolt_felhasznalo_961921
    Torolt_felhasznalo_961921
    2006. október 19. 11:07126.

    hívott teázni a kiskonyhába - itt már ledöbbentem, nem egy teás alkat -, és azt mondta, hogy ők inkább szeretnék, ha velük mennék nyaralni, és a kezembe adott egy borítékot... Engem mindíg megbőgetnek, kérem... Meg tudtam venni a nővérkémnek az első adag aloét belőle egy hónapra. Ez 3 éve volt, a tesóm él, még beteg ugyan, mert ebből jelenleg nem lehet kigyógyulni, de él, és miniszteri engedéllyel most kap egy oltóanyagot Belgiumból, és elkezdheti magát otthon szúrni, és tudom, hogy ő is meg fog gyógyulni, mert iszonyú akaratereje van, kihúzza addig, amíg meglesz a gyógyszer, ami meggyógyítja! Nálunk ez családi vonás, úgylátszik!

    Na, megint jó hosszú voltam.  

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_961921 (125)
    2006-10-19  11:02
  77. Torolt_felhasznalo_961921
    Torolt_felhasznalo_961921
    2006. október 19. 11:02125.

    Sziasztok!

    Legnagyobb döbbenetemre, akiről azt hittem, hogy az egyetlen, halálig jó barátom, szinte testvérem, február óta még meg sem látogatott... műtét után nem hívott fel, néha hívjuk egymást, de semmi. Rájöttem, hogy betegen már nem kellek neki, nem kell neki ilyen barát. Pedig ha tudná, hogy ez részemről nem betegség, hanem egy xar állapot, de el fog múlni, és én újra én leszek! De akkor már késő lesz, nálam megmarad ez a dolog már egy langyos, haveri dumás kapcsolatnak, többre már nem telik, sajnos. Pedig éjjel-nappal, szó szerint bármikor, bármiben számíthattunk egymásra, feltételek és feltételezések nélkül, oda-vissza, egyenlőek voltunk. Nagyon szerettem őt, a gyerekeim is. Nem is tudom a szemére hányni, hogy mit tett a barátságunkkal, annál sokkal többet jelentett számunkra, hogy most bántsam őt. Igaz, 12 év van köztünk - javamra -, lehet hogy a fiatalsága megmagyarázza ezt. Hát, ez van.

    A másik barátom a munkahelyemen ismertem meg, vele nem volt ilyen régi és szoros barátság, inkább egy erős haveri kapcsolat. Amint megtudta, mi van velem, többet nem hívott. Hónapokkal később küldött egy körmélt mindenkinek, meret ellopták a telóját, és újrakérte a címeket mindenkitől. Na, akkor 3 mondatban jól lecsesztem, szűkszavúan, de szigorúan, ahogy kell. Azonnal hívott, bocsánatot kért, azóta néha megereszt egy mélt hogy hogy vagyok, válaszolok, és ennyi. Ezért is kár.

    A család? Mi nagyon összetartó rokonság vagyunk, főleg a bajban. A családom, szűkebb és tágabb egyaránt törődik velünk, bennük nem csalódtam. Vagyis az öcsémről azt hittem először, hogy igen, mert ő is "eltűnt" hirtelen az életemből. Kegyetlen rosszul esett. Csak a páromnak panaszkodtam, másnak - anyumnak, másik tesómnak, stb. -nem, mert nem akartam, hogy emiatt lehordják őt. Aztán egyszer mégis kibukott belőlem anyumnál, mire ő kerek szemekkel csodálkozva mondta, hogy öcsém kéthetente hívja őt, hogy mi van velem... Este már hívott is a fiú, kissé homályos hanggal, hogy ne haragudjak, de nem tud felhívni, mert nem tud mit kérdezni, mert annyira félt. Mondtam neki, ne azt kérdezd, hogy vagyok, hanem azt, hogy süt-e a nap, meg voltam-e boltban, meg ilyen hülyeségeket, csak halljam a hangod, meg érezzem , hogy törődsz velem. Na, jól kibőgtem magam neki, azóta többször hív, és megkérdezi, hogy vagyok, mikor mi lesz, vizsgálatok meg ilyenek, szoktunk néha talizni is, bár nagy a távolság, de érzem, hogy fontos vagyok neki, és aggódik értem.


    Szomszédok, ismerősök? Helyzet változatlan. Talán azért, mert sose titkoltam, bújtattam magam előttük, erre én képtelen vagyok. Nincs paróka, itthon pótcici sem, ha kényelmetlen, a postás is így ismert meg, el is fogadott, meg mindenki más is. Ugyanúgy mosolyognak ránk az emberek, mint a rák előtt. És ez jó.
    Az uram most mondja, írjam ide, hogy rám igazán érvényesül Kipling mondata: Egyvérből valók vagyunk, te meg én!

    A férjem családja a távolság miatt nem igazán ismer, nincs szoros kapcsolat. Ha közelebb laknánk, talán lenne, talán nem. Nem igazán egyforma a világnézetünk. Félreértés ne essék, nem "rossz emberek", csak mások, mint pl. az én környezetem, emiatt nem értjük egymást néha, ők meg én. De támogatnak minket, amiben tudnak. Úgy messziről.

    A volt kollegáim, hát szuperek. Mi írtunk július végén egy segítségkérő levelet, amit elküldtünk az ismmerőseinknek, fent van a honlapon, nem ragozom itt tovább a mondandóját. A lényeg: pillanatok alatt összedobtak a kis fizetésükből egy összeget, és feladták nekünk postán. Hozzátartozik, hogy amikor még dolgoztam, megtudtam, hogy a nővérem halálos beteg, annyira, hogy a kórházban megszakították a kezelését, hazaküldték meghalni. Ez épp a munkahelyi nyári szünet alatt volt, amikoris néhányan a kollégákkal közösen elmentünk volna egy hétre nyaralni. Persze, írtamnekik egy körmélt, hogy nem megyek, de kerítsenek nekem másodállást valahol, mert ezért meg ezért kell a pénz, de nagyon. Egy hét múlva, az utolsó napon az egyik srác le

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_292942 (123)
    2006-10-19  10:00
  78. 2006. október 19. 10:32124.

    Sziasztok!

    Nálam csak a nagyon közel álló emberek tudják. Ők normálisan kezelik a dolgot, természetesen viselkednek. A barátnőm végig velem volt, sokat segített.

    Sok barátot ismerőst szereztem azóta- valahogy a betegség miatt nyitottabbak és jobbá válnak az emberek,- szerintem.

    Volt munkahelyeimen nem tudják mi történt. Szomszédaim sem tudják.

    Fiatal vagyok, valószínűleg még dolgozni fogok valahol, ezért nem merem nagydobra verni hogy ki vagyok, nem tettem fel a bememre képet sem, mert félek hogy a HR-esek felismernek, és nem vesznek fel sehova sem dolgozni.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_292942 (123)
    2006-10-19  10:00
  79. Torolt_felhasznalo_292942
    Torolt_felhasznalo_292942
    2006. október 19. 10:00123.
    Sziasztok !

    Jó reggelt kívánok! Hát tegnap jól kibeszéltük a karral kapcsolatos teendőket és a kibúvókat.

    Kész lettem késő este a tálca és az alátéttel. Ha a fényviszonyok a lakásba jók lesznek készítem a fényképet és felrakom.

    Szeretnék új témát felvetni. Azt, hogy a betegség kezdette óta hogyan változtak meg az emberek veled szemben??? (család, rokonság, a munkatársak, a barátok ) Voltak-e akik eltávolodtak, lettek-e újak.

    Ezek a kérdések mindig is foglalkoztattak engem kíváncsi vagyok a Ti tapasztalatotokra.

    Nálam vegyes a dolog. A közvetlen családom a férjem, az anyám és a férjem lánya
    (és férjem a volt felesége) végig mellettem voltak. Itt nem a műtő előtti kézszorongásra és a kórházi látogatásra gondolok hanem, a felépülés minden szakaszában (testi,lelki) mellettem voltak és vannak. Nem látványosan (anyámat kivéve), de tudom, hogy Ők vannak. Bármikor-bárhol. A barátnőm is szuperül viselkedik.

    Hát a kollégák, na itt vegyes a tapasztalatom. Sokan az első időben látványosan aggódtak értem, aztán már azt sem tudják , hogy mi van velem. Vannak akik a három éve után is havonta egy v. több alkalommal hívnak és sokat beszélgetnek velem. Na nem csak az udvarias „hogy vagyok”-at kérdezik, hanem dumcsizunk és pletyizünk.

    Sok barátot szereztem a betegségem alatt. Igaz, hogy Ők a betegtársaim, de sokkal kiegyensúlyozottabb a kapcsolat az ilyen barátságban.. Egy nagyon fontos szál köt össze. Ezek az emberek sokkal jobban segítenek egymáson. Korrektebbek. Szóval lehet, hogy „jó”, hogy betegek lettünk . Hisz így egy értelmesebb kapcsoltatót tartunk fel.


    Nektek mi a tapasztalataitok??

    Manyi
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  80. 2006. október 19. 09:02122.

        bevásárló gurulókocsi   

    Én is igy gondoltam..........azóta beláttam,hogy rosszabb,mert csak húzni kell és ezért jól telepakolom.Pedig csak egy kis kenyérért megyek le............ Próbáld nem telerakni! Én nem tudok erről leszokni,pedig a 3.-on lakom és nincs lift,tehát fel kell ráncigálnom. Mindig morog a párom,miért nem várom meg a bevásárlással.De olyan jó szétnézni a piacon és vásárolgatni 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_961921 (112)
    2006-10-18  19:56
  81. 2006. október 19. 08:59121.

    Gyógytornászt  háziápolás keretében a házi dokid intézi.

    Nekem is most igy jár a gyógytornász házhoz.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_961921 (113)
    2006-10-18  20:33
  82. Torolt_felhasznalo_961921
    Torolt_felhasznalo_961921
    2006. október 18. 21:47120.
    Jó éjt!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  83. Torolt_felhasznalo_961921
    Torolt_felhasznalo_961921
    2006. október 18. 21:41119.

    Aha. Jó ötlet, megkérdem az ittenieket is. Hátha kijön hozzájuk ez a szakképzett emberke. Mással nem nagyon szeretném tornáztatni a nyirokom, ez a csabai meg ha jól vettem, akkor nyirokdrenázst is csinálhat. Ő kéne, de nagyon.

    köszi!

    Tettem fel képeket Gyuláról meg a családról a topicba, gyertek, nézzétek meg!  

    előzmény:
    inosence (118)
    2006-10-18  21:37
  84. 2006. október 18. 21:37118.

    Ilyet nem tudok sajnos, mivel hozzánk házhoz jött a tornász, nekünk kellett aláírni hogy ott volt -kocsival- persze.

    Én egyszer voltam gyógytornásznál aki csak velem foglalkozott műtét után kihúzkodta a karomat. Mondanom se kell majdnem bepi... a fájdalomtól, húzódott mindenhol. Úgy volt mint amikor a gyerek járni tanul...na még egy kicsit feljebb nyújtani....na még egyszer csinálja meg....Addig csak ilyen védekező állásban, mellnél behajlított karral közlekedtem, semmit sem mertem megfogni annyira féltettem a karomat. Utána már mertem több mindent csinálni, otthon tornásztam, felemelt karral néztem aTV-t, stb. Fizettem a kezelésért. Itt a helyi homáregyesület szervez melleseknek tornát, ami klubtagságival ingyenes -hetente 2X.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_961921 (117)
    2006-10-18  21:12
  85. Torolt_felhasznalo_961921
    Torolt_felhasznalo_961921
    2006. október 18. 21:12117.

    Köszi! Ennyivel már beljebb vagyunk.  

    Azt nem tudod, a személyautós utiköltségpapírt lebélyegezheti a gyógytornász? Mi Kovin lakunk, és limfödémás szakképzett gyógytornász Békécsabán van, szóval utazni kell. Én pedig gépkocsira vagyok jogosult, amit az intézet és az orvos pecsétel. Egyéb esetben.

    előzmény:
    inosence (115)
    2006-10-18  20:50
  86. 2006. október 18. 20:58116.

    Bocsi, 20-30 óra kezelést  akartam írni.

    Tőlem házi betegápolás témában is kérdezhettek.

    előzmény:
    inosence (115)
    2006-10-18  20:50
  87. 2006. október 18. 20:50115.

    Szép jó estét!

    A körzeti orvos írhatja fel a gyógytornászt. Minden körzeti orvosnak van gyógytornásza (városban nem is egy) akivel dolgoztat.

    Volt fekvőbeteg a családban nálunk azért tudom ezt. Aki fekvő beteg, vagy a mozgásában korlátozott ahhoz házhoz megy a gyógytornász. Alighanem 20 vagy 30 óra. Kérdeztem a gyógytornásztól, hogy hozzám is kijött volna-e műtét után, azt válaszolta hogy igen, csak ő nem specializálódott erre a melles tornára. Ezért elküldött volna szakemberhez.

    Szóval, akinek fekvőbeteg a hozzátartozója vagy idősebb és  nehezen mozog,  ahhoz lehet gyógytornászt házhoz kérni!!!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_961921 (114)
    2006-10-18  20:40
  88. Torolt_felhasznalo_961921
    Torolt_felhasznalo_961921
    2006. október 18. 20:40114.

    Hát ez a doboz, ez gyönyörű! Irígyellek a kézügyességedért!    

    Én még emlékszem, amikor az oviban átneveltek a balkezemről a szép kezemre   ennek köszönhetően ugyan mindkettővel tudok enni, fogni, pakolni, viszont mindkettővel BALOGSUTA VAGYOK! Szanaszét vágom, ütöm őket, kézügyességem innen nézve nulla, onnan nézve meg dejónekem, tudok ballal is enni.

    Szóval, Manyi, ügyes vagy nagyon!  

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_292942 (109)
    2006-10-18  15:32
  89. Torolt_felhasznalo_961921
    Torolt_felhasznalo_961921
    2006. október 18. 20:33113.

    Köszi a cikkeket! Sajnos a doktornő a már lábon kialakult ödémáról írt, nem a megelőzésről, így ezt nem igazán tudom magamra értelmezni.

    Viszont az egyik másik cikk nagyon jó, http://origo.hu/daganatok/20050805agyogytornasz.html?pIdx= 2 ez. Itt találtam az emlőműtötteknek megelőzésről:

    Operált oldali végtagból vért venni, vérnyomást mérni, infúziót, illetve injekciót adni, a végtagot akupunktúrás, akupresszúrás kezelésben részesíteni, a végtagon vérbőséget előidéző kezelést alkalmazni (hagyományos masszázs, iszappakolás, elektroterápia) nem ajánlott. Óvakodni kell a terhelésektől, nehéz tárgy emelésétől, fizikai túlerőltetéstől Óvni kell a végtagot mindenfajta sérüléstől, amely fertőzés veszélyét rejti magában. Óvni kell a végtagot a nagy hőhatásoktól (szauna, gyógyfürdőzés, forró vizes mosás, napoztatás). Körültekintő manikűrözés, pedikűrözés javasolt. A szoros ruhadarabok viselését kerülni kell. A megerőltető sportágakat kerülni kell (tenisz, evezés, röplabda, kosárlabda, súlyemelés, aerobic stb.). A gyógytornász segítségével összeállított mozgásprogramot tudatosan, rendszeresen kell végezni. 

    No, erre kell vigyázni. Hála az égnek, ebbe az átlag házimunka és gyereknevelés belefér, még egy kis hobbi-erőlködés is. Egy kis kerti munka is, na nem az ásózás, az az emberé!  Kb. ezt mondta az érsebész is: megerőltető és nehéz (súlyos) ne legyen. Végképp megnyugodtam, és elárulom nektek, ma mosogattam, a könnyebbeket én, a vaslábost meghagytam a páromnak. Megegyeztünk, hogy ezentúl így lesz, a könnyű edény az enyém, a nehéz az övé. Végre nem éreztem tehetetlennek, koloncnak magam, olyan jól esett!   Nekem nagyon jó érzés, hogy élhetem a régi életem, néhány kivétellel, pl. nem én fogom költözésnél kivinni a nagyszekrényt az emberrel a kocsihoz, hanem erre fogadunk egy embert.

    A gyógytornász hoz milyen beutaló kell, melyik orvostól, nem tudod véletlenül? Ezt nem találtam a cikkben.

    És ha valaki megmondaná, hogy a THIOGAMMA nevű gyogyit melyik szakorvos írhatja ki eü. té. kötre,  hát, lekötelezne! Először kiírta általánosra az onkológián a belgyógyász, azt mondta a gyógyszerész, hogy szakorvos kiírhatja olcsóbban, de hogy melyik, nem tudja. Egyik gyógyszertár sem tudja, amit megnéztünk. Elkezdtünk nyomozni. A háziorvos sem tudta, tippelt a Neurológiára. Ott hülyén néztek rám, elővették a gyógyszerkönyvet, tippeltek a reumára. Ott szintén nagyon megnézték a párom, elő a gyógyszerkönyvvel, tipp az idegsebészet. Ott még mindig nemnem. Eddigre elfáradtunk.  

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_292942 (107)
    2006-10-18  09:28
  90. Torolt_felhasznalo_961921
    Torolt_felhasznalo_961921
    2006. október 18. 19:56112.

    Sziasztok, jó estét!

    Nekem most lett ide időm, mert ma kemon voltam.

    Mi vettünk egy gurulós bevásárlóizét, amit húzni kell, majd avval járok boltba. Ablakot nem pucolok, azt is utálom. Azt majd szépen megkérem az uram, vagy a nagylányom, mint eddig is!  

    előzmény:
    inosence (106)
    2006-10-18  08:04
  91. Torolt_felhasznalo_292942
    Torolt_felhasznalo_292942
    2006. október 18. 18:29111.
    Szia!
    Szerintem igen. Én leszoktam festeni a szalvétától függő színnel. Legtöbbször vanília alapozóval. Most próbáltam először a fát lepácolni. Nagyon klassz, de arra nem szabad a szalvétát rakni. De a doboz többi részét alapozhatod páccal .

    manyi
    előzmény:
    inosence (110)
    2006-10-18  18:21
  92. 2006. október 18. 18:21110.

     

    Sziasztok!

    Nagyon kreatív asszony vagy Manyi. Szép dolgokat csinálsz!

     Most értünk haza. Többek között fogdokinál is voltunk, kicseréltettem egy amalgám tömést fehérre.

    Szedtem egy parkban gesztenyét. Szeretnék csinálni belőle  kopogtató koszorút az ajtóra. A maradékból egy kislánnyal holnap állatkertet csinálunk. Vettem a kreatív boltban a szalvétázáshoz egy kis dobozkát, szalvétát, ragasztót- karácsonyra szeretném megcsinálni.

    Manyi szerinted le kell alapozni a dobozt a ragasztás elött?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_292942 (109)
    2006-10-18  15:32
  93. Torolt_felhasznalo_292942
    Torolt_felhasznalo_292942
    2006. október 18. 15:32109.
    Sziasztok!

    Látom,hogy ma mindenki elfoglalt. Én is csinálom az ajándék tárgyakat.
    Jelenleg száradnak. Közben szól a komolyzene Liszt: valami zongora darabja (sajnos cimét nem tudom, pedig ismerős) Hát így gyönyörű élni.
    Mellékelek egy fényképet, hogy mit csinálok.
    Manyi
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  94. Torolt_felhasznalo_292942
    Torolt_felhasznalo_292942
    2006. október 18. 12:16108.
    Szia!

    A masszásról nem írtam: Szóval a reumás, thai (jól írtam?), szeretet masszás, meg a többi hétköznapiakról van szó.
    Mert nagyon sok a kókler, csak ahogy Te is írod gyógymasszőr csinálhatja. Sajnos van olyan masszőr aki elvállal ilyen masszírozást mikor erre speciális vizsgája nincs.
    Erre kell figyelnünk. Különben az Amonea c. újság leközli a profi masszőrök nevét és elérhetőségét.

    Na ezt a témát jól kibeszéltük.

    Manyi
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_961921 (105)
    2006-10-17  20:59
  95. Torolt_felhasznalo_292942
    Torolt_felhasznalo_292942
    2006. október 18. 09:28107.






    http://www.medlist.com/HIPPOCRATES/VI/2/072main.htm

    h ttp://egeszseg.origo.hu/cikk/0535/361006/nyirokodema_3.htm

    http://origo.hu/daganatok/20050805agyogytornasz.html?pIdx=2

    http://egeszseg.origo.hu/cikk/0535/361006/nyirokodema_2.htm


    Szia!

    A kérdésedre ezeket a cikkeket találtam hirtelen. Mivel itt jól fogalmazzák meg a feleletet., arra , hogy miért kell erre figyelni. Nekem a Daróczy professzor asszony - ennek a területnek állítólag a kis hazánk legnagyobb szakértője - azt szokta mondani, ha nem vigyázzunk magunkra akkor az ödéma növekedni, fog a méreganyag nem távozik a szervezetből az újabb daganat forrása. És amivel mindig riasztanak, hogy nagy a fertőzés veszély, gyulladás ami nagy lázzal jár és kialakulhat orbánc – és az tragédia.

    A barátném annak ellenére, hogy Ö egész nap hordja a harisnyát (azaz a kesztyűt, már háromszor jött ki rajta az orbánc) hál isten nem a súlyos változata. Nem jött a gennyes váladék. Tehát van alapja az ijesztgetésnek.

    Tudom én is a veszélyét, de az életet szerintem élni kell (okosan) és nem tele félelemmel, hogy jaj most mi lesz ha......

    Manyi

    Egyébként jó reggelt és legyen szép napunk.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_961921 (105)
    2006-10-17  20:59
  96. 2006. október 18. 08:04106.

    Sziasztok jó reggelt mindenkinek   !

    "Nehéz bevásárlótáskát ne a műtött oldalon cipeljed"- Ez nálam nem jött be eddig, hiába viszem a cuccot a másik kezemben, mert valamilyen kereszthatás folytán ilyenkor fáj a műtött oldalon is. El kell fogadnunk azt, hogy cipekedhetünk, de csak módjával!!

    Ablakpucolás másik kézzel - ugyanez a helyzet nálam.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_961921 (105)
    2006-10-17  20:59
  97. Torolt_felhasznalo_961921
    Torolt_felhasznalo_961921
    2006. október 17. 20:59105.

    Hát ebből amit a logika elfogad:

    Mosogatás: ne forró vízben! (ödéma fokozódása).
    -Nehéz bevásárlótáskát ne ezen az oldalon cipeljen. (statikus)
    -Ablakot ne az ödémás /műtéti oldali karjával pucoljon. (statikus)
    -Ha dohányzik, a cigarettát ne ebben a kezében fogja. (statikus)

    Nos, a többire a másik kezemmel is vigyázok, ezek általános dolgok. A kertben is mindenki figyel, hogy ne kaszabolja le magát, nem? Direkt kérdeztem, hogy kapálni szabad-e, azt mondták, ha jólesik, szabad. A sebekről: a műtött oldalunkon kevésbé kering a nyirok, kevésbé visz oda gyógyító anyagokat, az igaz. De mindnyájan fertőtlenítjük a sebeinket, ha lehet, azonnal. Ennyi. Kicsit túlzásnak tartom ezt a fokozott védelmet, legyen nálunk övtáskában bibipor, és fertőzés megelőzve.

    A masszázsról annyit, hogy létezik hivatalosan, nyirokdrenázs a neve, erre kiképzett hivatalos gyógymasszőr csinálhatja, szakorvosi instrukciók alapján, tehát legálisan létezik, akkor meg miért nem szabad?  

    Manyika, neked csak úgy mondták, vagy megmagyarázták, hogy miért nem szabad? Bárki betegtársat kérdek, felsorolja majdnem mindet, amit te is, de magyarázat nincs rá, hogy miért? Pedig jó lenne azt is hallani, hátha igaz. Csak magyarázat nélkül nem tudom elfogadni, míg az ellenpélda (érsebészet) megmagyarázta az álláspontját.

    Még valaki hozzá tud szólni? Jó lenne.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_292942 (102)
    2006-10-17  20:08
  98. Torolt_felhasznalo_961921
    Torolt_felhasznalo_961921
    2006. október 17. 20:38104.

    Hát én maradok a gyulaiaknál.

    Megmondom, miért. Senki nem tudta igazán megindokolni, hogy miért kell ennyire kímélni a kart, ma az érsebész érthetően és logikusan elmagyarázta, miért nem kell. Csak mondták itt-ott hogy neméspunktum!

    Dinamikus mozgás szabad, statikus mozgás nem szabad, ez azért jobb, mintha semmi sem szabad. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_292942 (102)
    2006-10-17  20:08
  99. 2006. október 17. 20:34103.
    Engem nyugodtam hívhat bárki két balkezesnek,  mert 2 naponta összetörök valamit. Ma egy műanyag tálcát ejetttem le, hétvégén a forró tepsit ejtettem le a husokkal, múlthéten egy kávéscsészét. Szóval a karom- kezem nem a régi, pedig híres voltam valamikor a kézügyességemről!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_292942 (102)
    2006-10-17  20:08
  100. Torolt_felhasznalo_292942
    Torolt_felhasznalo_292942
    2006. október 17. 20:08102.

    Szia!
    Vagy esetleg a gyulai orvosok renitensek, de ez nekem jobban "kézre áll"!
    Ellen példa: Na nekem ezeket mondták
    1.Háztartás és munka
    Sérülések, túlterhelés, hideg, meleg kerülése.
    -Fokozott figyelem a kés használatánál (vágásveszély).
    -Varrásnál (szúrásveszély, gyűszű használata fontos).
    -Vasalásnál (égésveszély) Mosogatás: ne forró vízben! (ödéma fokozódása).
    -Sütés /főzésnél az edényeket mindig kesztyűvel fogja meg.
    -Ablakot ne az ödémás /műtéti oldali karjával pucoljon.
    -Nehéz bevásárlótáskát ne ezen az oldalon cipeljen.
    -Ha dohányzik, a cigarettát ne ebben a kezében fogja.
    -Órát, gyűrűt, karláncot ne hordjon ezen a karján.
    Háztartási munka közben is viseljen mindig kompressziós harisnyát. Erre húzza fel a gumikesztyűt (vízben való munka).

    2. Ruházkodás
    -Melltartó pántja nem vághat be: sem a vállon sem a mellkason. Hordjon ultrakönnyű protézist, és/vagy széles pántú melltartót. Régi melltartói pántját szélesítse meg.

    3. Test és szépségápolás
    Még fokozottabb tisztálkodás és még alaposabb bőrápolás szükséges mint eddig.
    -A körömágy bőrét és a köröm sarkait soha nem szabad vágni. Lehetőleg körmét ne vágja, hanem reszelje. Vigyázzon a köröm reszelésénél is (sérülésveszély-fertőzésveszély).
    -Soha ne használjon allergizáló, vagy ingerlő kozmetikumokat. Ne legyenek illatosítottak, és lehetőleg PH 5.5-ösek legyenek. A természetes alapanyagú termékeket részesítse előnyben.
    -Ne szaunázzon.
    -Ne feküdjön a tűző napon, takarja le ödéma veszélyeztetett, ödémás testrészét az árnyékban is.
    -Masszázs tilos az ödémás vagy veszélyeztetett testrészeken és az ahhoz közel eső testnegyedben, mert fokozza az ödéma termelődését.

    4. Fodrásznál
    -Érintett, veszélyeztetett vállát és karját óvja a melegbe hatástól, vegyi anyagoktól (búra, hajszárító, hullámvas).

    5. Kertben
    -Sérüléseket kerülje : olló, fűrész, kapa, ásó, szúrós bokrok,

    Hát ez az amikor az orvosok különböző véleményeket mondanak. Nekem is a gyulai orvosod a szimpi, ha a fenti felsorolást betartod akkor eláshatod magad.

    Manyi

    Melyiket válaszam????
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_961921 (101)
    2006-10-17  19:38

Címlap

top