Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Majdnem ÖKO élet

pissz
Létrehozva: 2006. augusztus 13. 10:07

Sziasztok!

Keresem azon "sorstársaim" társaságát,akik előnyben részesítik a kemikáliákkal szemben a régi,hagyományos,bevált természeti szereket a konyhájukban,fürdőszobájukban,a tisztálkodás és kozmetika terén,azaz a környezetükben.

Tanácsok,tapasztalatcsere reményében nyitottam a topicot.

Nagyon megelégeltem,hogy a mérgező kemikáliák ennyire hatalmukba kerítettek.Kerestem ilyen irányú topicot,de nem találtam.

Költözés előtt állok.Szeretném kérni a véleményeteket,hogy mi az a "szer",amit feltétlenül magammal vigyek?A többit szeretném itt hagyni az új lakó boldogítására.......

Érdekelnének praktikák,- hogyan boldogultok vegyszerek nélkül?

Segítetek?

P.

  1. 2006. szeptember 3. 10:19151.
    Sziasztok!

    Csak azt nem tudom mi az, hol van, mikor van?

    A netről szereztem minden infót, meg könyvekből. Most pl. felfedeztem a középiskolás jutalom könyvem. A címe, Házi praktikák és fortélyok. Milyen előre látó volt az ofőm.

    A szappanról beszámólhatnál. Álítólag van valami biobucsú, de nem valami nagy szám, és drágábbak mint a biopiacon.
    előzmény:
    pissz (147)
    2006-09-02  21:06
  2. 2006. szeptember 3. 09:10150.

    Sziasztok!

    Pestlőrincen a XVIII.ker,-ben van.Évek óta rendezik,ott bukkantam rá egy bácsira,aki árulta.Tegnap este azzal mosakodtam,nagyon jó volt a bőrömnek.Még én sem használtam,-kecsketejsavóból készült.Asszem,ráállok.Ma még visszamegyek és bespeizolok belőle.Ez legalább tuti természetes dolog.

    Hatalmas fesztivál ez,idén nagyon sok természetes "kiállító" van.(Biztos tudták,hogy megyek).

    A hajhullást először belülről kell keresni...........idegesség,feszültség,a mindennapi életből való kizökkenés is okozhatja.Ha kizártad,próbálkozz élesztővel......

    Milyen kozmetikai tippekre vagy kiváncsi?Én már írtam egy csomót,nem tudtál belőle meríteni?

    Kellemes hétvégét: p.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_153795 (149)
    2006-09-02  21:29
  3. Torolt_felhasznalo_153795
    Torolt_felhasznalo_153795
    2006. szeptember 2. 21:29149.
    Szia Pissz! Érdekes ez a szappan, nem is hallottam még csak hasonlóról sem. Próbáltad már?  Mi ez a Szept Ember Fest? Valamiféle fesztivál, vagy esetleg kirakodóvásár?
    előzmény:
    pissz (147)
    2006-09-02  21:06
  4. Torolt_felhasznalo_153795
    Torolt_felhasznalo_153795
    2006. szeptember 2. 21:25148.

    Szasztok! Ez a takarítás tényleg át tud fordulni mániákus dologgá . A mai nap a fürdőszobaé volt, itt sikáltam végig mindent. Hát, az ecet az tényleg egy csodaszer! Még jó, hogy napos idő volt, így kinyitottam mindent, a szag eltűnt pillanatok alatt. Viszont csilli-villi minden, méghozzá drága cuccok nélkül. Tervezem beszerezni a mosószódát is, szétnézek, azt hiszem lesz is közeli beszerzési helyem. Ha mégsem jön be, marad a netről való rendelés.

    Erőteljes hajpotyogásra nincs valami bevált szeretek? Vagy nem úszom meg az orvosi rendelőt?

    Olvastam a mosódióról is, nekem döbbenetes, hogy testápolásra is jó. Küldenek tesztcsomagot is, lehet, hogy ki fogom próbálni.

    Ha valakinek vannak ötletei a kozmetikumok, a testápolás terén, azt szívesen veszem. Én egy darabig amway-s dolgokat használtam, de a mi pénztárcánkhoz ezek a termékek nemigen passzolnak. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  5. 2006. szeptember 2. 21:06147.

    Sziasztok!

    ..............de csend van...............

    Most jövök a SzeptEmber Festről,vettem kecsketejből készült szappant 

    p.

    előzmény:
    pissz (1)
    2006-08-13  10:07
  6. 2006. szeptember 1. 20:28146.

    Hogy te mimindent tudsz?!Elvagyok ájulva!!!!!Hogyan sikerült összebogarásznod ezt a sok mindent?Valaki felokosított vagy sokat kutakodtál utánna?

    Azt tudtam,hogy sok a méreg,de hogy ennyi????????

    Én egyik napról a másikra keztem el ódzkodni.Hirtelen.Gondolom,besokallt a szervezetm.Vagy már mondtam?Ha igen,bocsi.

    Többiek,hol vagytok?

    Elment az íráskényszerük mára.........Kár.

    Jó éjt!

    p.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_408683 (145)
    2006-09-01  19:14
  7. 2006. szeptember 1. 19:14145.
    Sziasztok!

    Hát nekem alapból a legszebb ugye a kislányom , de az biztos, hogy mindenki odavan érte! És olyan jól esik! Köszönöm!

    Akkor fűszernövény stornó. Sory. Pedig elvileg szakemberektől van az infó, de még mindig lehet, hogy te vagy zseni Pssz. Bizony nekem nem maradt meg, és hát akkor a magyarázatot sem találtam meg rá. Bár gyanítom, a fényhiány lesz az oka.

    Viszont az már tuti, hogy ha fogkrémmel tisztítjátok a foltot, akár persillel is moshatjátok. Már ami a környezet szennyezést illeti. Nézzétek csak meg, mi minden van benn. Ma vettem pont fogkrémet. Szerettem volna "tudatosan vásárolni", de csak fél sikerrel jártam. A legtöbbe bizony ott a Sodium-Laureth-Sulfate , vagy a Sodium Lauryl Sulfate.
    Végül Elmexet vettem, de abba meg Szaharin van, igaz utolsónak sorolvav.
    Egy kis segítség:

    Veszélyes összetevők!

    Szájvíz:
    Alkohol, Ízesítő anyagok, Sodium Lauryl Sulfate
    Fogkrémek:
    Fluor, Sodiumfluorid, Sodium Lauryl Sulfate, Sodium Laureth Sulfate, Propilénglükol, Szaharin
    Samponok:
    DEA, Diethylphtalat, LAS-Tenside, Oxybenzon, Propilénglükol, Sodium Lauryl Sulfate, Sodium Laureth Sulfate
    Hajkondicionáló:
    DEA, Propilénglükol, Faggyú
    Borotvahab v. borotvagél:
    DEA, Sodium Lauryl Sulfate, Sodium Laureth Sulfate, Faggyú, Só
    Dezodorok:
    Alumíniumsók, Bután, Propán, Propilénglükol, Alkohol, Talkum
    Tusfürdők, szappanok:
    DEA, Sodium Lauryl Sulfate, Sodium Laureth Sulfate, Faggyú
    Krémek:
    Formaldehyd, Glicerin, Kaolin, Lanolin, Ásványolaj, Parfüm, Petrolatum, Propylenglykol
    Színezett nappali krémek/Make-up:
    PEG, Ásványolaj, Parfüm, Propylenglykol, Glicerin



    Mosószóda, ecet próba gyanítom megvolt a mosogató mögött. Esetleg tömény ecet, "biodhomestos"? Milyen a szennyeződés? Lúgosra savassal, savasra lúgossal kéne próbálkozni. Régebben én is ciff-es voltam. Csak kéne szerezni mosószódát.
    Jó éjt!

    előzmény:
    pissz (144)
    2006-09-01  15:54
  8. 2006. szeptember 1. 15:54144.

    csoda-csodaszép a kislányod!GratulálokReménykedtem is,hogy megmaradsz 

    Bocsi,sziasztok!

    A cserépről még1x: már én is jártam így régen.De a lényeget lefelejtettem.(sorry)Szóval le kell szedni a földjéből,valószínű nincs elég hely a cserép pereménél és sajna,de lényegesen kevesebbet kell öntözni.nem kell ennyire óvni őket,nem fognak kiszáradni.Mindig csak akkor szabad öntözni (és keveset),ha már pereg a földje!!!!Nem pedig úgy,-hogy hétfőn-szerdán-pénteken-ahogy én csináltam régen........

    Kontrázlak,hál'istennek.Én az Auc.-ban vettem a fűszernövénykéimet,összeültettem bazsalikomot,tárkonyt,borsfüvet és nagyon jól érzi magát a konyhaablakomban.Sűrűn csipkedem a hajtásait vagyis díszítek is vele.Bár az igaz,a petrezselyemmel és metélőhagymával nem boldogulok.

    Viszont rengeteg szárított mim is?mondjuk úgy gyógynövényem van.Sokat teázok és sokat használok fűszerezésre a főzésnél.A családban már sikerült mindenkit megfertőzni,még a fiúk is isszák keserűen(!) morgás nélkül.

    A magocskákra nekem nincs ötletem,azt sem tudom,mekkorák.

    Viszont tudtok tanácsot adni,hogy a konyhaszekrény pultjának fallal érintkező részénél van az a 3szög alakú micsoda,odaragasztva.Azt mivel lehet takarítani?Mert a mosogató mögött elég macerásan néz ki,de nem jutok vele előbbre 

    A fehér konyhaszekrényem tetejét takarítottam tegnap,amit ugye nem hetente szoktam csinálni.Általában cif kellett hozzá és néha akkor is dörgölni kellett.Hát most nem!A mosószóda ismét bizonyított!!!

    p.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_408683 (143)
    2006-09-01  14:13
  9. 2006. szeptember 1. 14:13143.
    Sziasztok!

    Megvagyok, csak kicsit hűtlenkedtem. (a topikhoz)
    Köszöm az érdeklődést, bár több baja is van egyszerre a férjemnek, azért megmarad, mégha nem is hiszi. Nálam csak próbálkozott a vírus, tehát én is maradok, és írogatok nektek.

    LSZG! A hunzánál csak a héjját küldik a diónak.
    Én is gondolkodtam rajta, hogy mihez lehetne kezdeni a magga komposztáláson kívűl. Babzsák baba, vagy lábtornáztató párna gyerekeknek, lábboltozat edzésére? Esetleg van vkinek ötlete?

    Veravera ime a kért kép. Oly sok gyönyörű van, a bememen is.
    Cserébe látni akarjuk a te büszkeségedet is!
    Az én lányom se gyógyszerezett még. Pár hete hagyta abba a szopit, tán azért. Igaz kisebb emésztési fennakadások vannak, de has, és lábbmasszással kordába tartom.

    (Nekem) Új praktika:
    Nyirkos, vizes szekrénybe krétát függeszteni, az magába szívja a nedvességet.

    A cserépet illetően valszeg az ecet is csak átmeneti megoldás lesz. Az agyag felszívja a vizet, és mindenképp kicsapódik a só. Esetleg lágyított vizet, vagy ez butaság? Tuti megoldás, ahogy a dekos topikban hallottam, a belűlről impregnálás lenne. Elvileg faztekasnál lehet próbálkozni a beszerzésével. De akkor meg már nem lélegzik a cserép.
    A csalánfőzetről minap hallottam én is a tv dekon. Volt vmi hagymás főzetük is, de nem emlékszem mire. Talán a honlapjukon fennvan.
    Még a főzéshez kapcsolódóan, a fűszernövények érdemelnének egy kis figyelmet. Úgy olvastam, hogy a nagy bevásárló helyeken kapható növényeknél, esély sincs a nevelésre. Direk úgy termesztik, tartják őket, hogy a már meglévő zöld részt hasznosíthassuk csak. Tehát érdemesebb kertészetekben próbálkozni.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  10. Torolt_felhasznalo_767371
    Torolt_felhasznalo_767371
    2006. szeptember 1. 12:55142.

    De ők nemcsak a mosódió héját küldik el, hanem a magot is, amit nem nagyon lehet hasznosítani (esetleg ékszert lehet belőle készíteni). Azon morfondírozok, hogy mennyit jelenthet ez súlyban, tehát a mosódiónak mekkora része a mag? Elképzelhető, hogy így drágább, mint más boltokban?

    előzmény:
    nuszi (127)
    2006-08-31  09:48
  11. 2006. szeptember 1. 09:41141.

    Szép jóreggelt!

    Már szebb,mint a tegnapi.

    Köszi a linket,-elolvastam.Jó érzés volt,hogy nagyrészét már kitárgyaltuk.Még ebben is volt új.

    Mizújs mindenkivel?

    Ki-mit és hogyan főz ma?

    p.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_407320 (140)
    2006-09-01  09:16
  12. Torolt_felhasznalo_407320
    Torolt_felhasznalo_407320
    2006. szeptember 1. 09:16140.

    Napsütéses jóreggelt!  

    Láttátok a cikket? http://www.nlcafe.hu/cikk.php?id=81&cid=23304

    A legtöbb dolgot már mi is elmondtuk itt  

    Eszembe is jutott még egy dolog a hűtő szagtalanítására: őrölt kávé egy kistányéron és be a hűtőbe. Nemrég egy több hétig zárt ajtajú, üzemen kívül tartott hűtővel tettem így csodát  

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  13. 2006. augusztus 31. 22:38139.
    LSZG megszületett 2,5 éve a lányom, hatalmas szerncsénkre addigra már hallottam róla, ezért olyan dokit választottam. Vettem könyvet, és elkezdtem alkalmazni. Eleinte nem sok sikerrel, ma már 70-80%-os a sikere általában. Győgyszert nem szednek, betegek nemigen szoktak lenni. KOPP KOPP. Csak így lehet, szépen, lassan, lépésenként könyvből kitanulni. Mindent meg lehet róla tanulni onnan, ami fontos.

    Fioona gyönyörű a lányod! Nyitott szemes képet is kérünk! Én a levendulát higítatlanul kenem Borira Úgy voltam vele, hogy próba cseresznye. Bevált.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_767371 (134)
    2006-08-31  13:25
  14. 2006. augusztus 31. 20:46138.

    próbáld meg letisztítás (ecetes) után olajos ruhával áttörölni.

    p.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_407320 (137)
    2006-08-31  15:56
  15. Torolt_felhasznalo_407320
    Torolt_felhasznalo_407320
    2006. augusztus 31. 15:56137.

    pissz,

    amiket írsz, mindig eszembe jut róla néhány újabb fortély  

    Szóval a levéltetvek ellen a csalánfőzet is jó, de sűrűn kell permetezni a növényt. Szúnyog ellen meg a citromolaj is hatásos párologtatva, vagy lámpaolajba keverve (az a bizonyos bio-szúnyogriasztó is citromolajos).

    Arra van-e valakinek ötlete, hogy a virágcserép peremére kiülő néha fehér, néha barnás lerakódást (talán vízkő?) mivel lehet eltüntetni? Ha csak letörlöm-dörzsölöm, másnap megint ott van

    előzmény:
    pissz (136)
    2006-08-31  15:13
  16. 2006. augusztus 31. 15:13136.

    Sziasztok!

    Jajj,Fioona,-annyira szép a kislányod!!!Mizújs a pároddal?Jobban van már?És te?Az enyém egy náthánál is haldoklik  

    A kuktától ne félj,nem bánt!Csak tényleg tudni kell kezelni.És persze nem árt,ha jó minőségű!

    Hát nagyon örülök nektek.Kanyargunk,kanyargunk,-de nem baj!Csak a természetes!Jöhetnek a fortélyok minden irányból (mármint úgy értem,az élet minden területéről,-főzés is!).Senkinek sem tetszik (szerintem),amit betolakodóék művelnek.Arra gondoltam,egyezményesen nem kéne válaszra méltatni őket.Ha valakit mégis érint,vagy érdekel,akkor menjen át privibe........Gonosz boszorkák!Nekem nagyon bevált a mosószóda,de most attól tartok,megfogtok fertőzni a mosódióval.Már néha úgy kell ellenállnom 

    Szeretttel üdvözlünk nálunk Pearl!Gyere csüccs,ülj közénk és nyugodtan leskelődjél.De néha belekotyogni ám!.......hogy tudjuk,itt vagy még.

    Azt tapasztaltam,hogy nem lehet a topic elé ülni üres kézzel!Már muszály hoznom jegyzetelőt,-'hálistennek.Annyi jó tipp jön elő,hogy csak ámulok.

    Hoztam én is megint: - a ruhából a folt fogkrémmel is kijön,-cserepes virágok tápoldatozása: apróra tört és 2-3 hétig vízben áztatott tojáshéj (trágya),kávézacc (lazítja a talajt),teafű (megköti a meszet),levéltetve: cserepet lefedve fejjel lefelé mosószeres vízbe mártani,-bolha: földjébe fejjel lefelé gyufaszálat szúrni,-szúnyog ellen: ablakba cserepes paradicsom (majd jövőre),-ruhafehérítő: felszeletelt citrom a mosóvízhez.

    Annyi mindent akartam még mondani és annyi választ akartam még mindannyiótoknak írni,de ha így folytatom,rólam fog szólni a topic 

    Eldugultam,mára ennyi elég.

    Mindenkit üdvözlök,este még benézek,hátha pezsegünk.

    p.

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_408683 (129)
    2006-08-31  11:27
  17. 2006. augusztus 31. 15:03135.
    Ezt nem tudom, honna másoltam ki. Talán a tudatos oldalról.

    "Szúnyogcsípés ellenszere a cukor. A szúnyogcsípést, mihelyt láthatóvá válik, azonnal benedvesítjük, és egy kevés porcukorral vagy kockacukorral bedörzsöljük. A cukor a szúnyogmérget semlegesíti, és a fájdalom rövidesen megszűnik, a csípés helye pedig nem dagad fel. "
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  18. Torolt_felhasznalo_767371
    Torolt_felhasznalo_767371
    2006. augusztus 31. 13:25134.
    Vera, hogyan kezdted a homeopátiát? Alkati szert homeos orvos meghatározta, aztán amit lehet, otthon kezelsz? Vagy elég könyvből ill. tanfolyamon tanulni?
    előzmény:
    veravera (125)
    2006-08-30  21:32
  19. 2006. augusztus 31. 13:17133.
    Sziasztok! méhcsípásre jó a vöröshagyma is, azzal kell bedörzsölni (egy méhésztől  tanultam)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  20. 2006. augusztus 31. 13:03132.

    Sziasztok!!!

    Annyit írtatok, hogy nincs is időm most visszaolvasni 

    Pissz- köszi a bíztatást, jövök, ahogy tudok. Gyűjtöm a tippeket addig is, hogy megosszam a nagyközönséggel.

    Rendeltem mosódiót, ma ha lesz időm kipróbálom! Mindenkinek szép napot!!!! 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  21. Torolt_felhasznalo_767371
    Torolt_felhasznalo_767371
    2006. augusztus 31. 12:34131.
    Mosódióhéj a hunza.hu-n 6500 Ft+ postaköltség, ami nagyon megdobja (1250 Ft).
    Valaki kérdezte a szúnyogcsípés ellenszerét. Megelőzésre a dm-ben vettem a nyáron valamilyen bionak mondott dolgot, ha jl emlékszem, eukaliptuszolaj a fő alkotóeleme. Kb. annyi, mint az Off. És tényleg használt. Csípésnyomok elmulasztására nincs ötlete, viszont darázscsípésra nagyon jó a petrezselyemzóldes bedörzsölés. Sokkal hamarabb elmúlik a duzzanat. Szerencsére csak évekkel ezelőtt kellett használnom.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  22. 2006. augusztus 31. 11:59130.

    Lányok!Nagyon jó a topik!Olvasom folyamatosan, most úgy gondoltam hozzászólok.Sajnos én jó ötleteket nem tudok adni, tőletek próbálom ellesni......

    Tényleg ne engedjétek, hogy mindenféle terméket áruló, "jószándékú" hozzászólók álkedvességgel honlapok tömkelegét nyomják be ide.......egypár topik már tönkre lett így téve!

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  23. 2006. augusztus 31. 11:27129.
    OFF LESZEK!


    Az ember sokszor örül, hogy milyen jó, hogy ilyen sokan érdeklődnek a bio, öko dolgok iránt. Igen ám, csak aztán jön vele a sallang is. A sok haszonleső, kihasználó. Sok ember megtévesztésnek, mások maguk is megtévesztettek. De ők legalább jót akarnak. Aztán lecseng a téma. A divatozók átpártolnak újabb áldozatukhoz, és talán letisztulnak a dolgok. Ezt ki kell várni. Addig számíthatunk további beesőkre. Csak legalább megtisztelnének azzal, hogy mielőtt ajtóstól rontanának a házba, kopogás helyett, elolvassák a topikot. Jelen esetben, ez még csak nem is sokezres tétel.
    Próbálom nem észrevenni, de sajnos az eddigi 2 esetben, sikerült belenyúlni olyasmibe, ami mellett nem tudtam elmenni. Posi lekezelő stílusával, biobaby pedig azzal, hogy pont a kisgyerekeknek kínál olyasmit, ami csak kicsit jobb, de drágább. Kicsit szégyellem magam megvallom. Jobb lett volna átlépni rajta.
    Már félek amikor számomra kedves dolgok, reflektor fénybe kerülnek. Minap olvastam itt az nlc-én, hogy divat lett Toscana. Mi lesz belőle?
    Na mindegy, befejezem az offolást, és a morgást. Bocsánatkérésem jeléül, mellékelem ékes bizonyítékát annak, hogy családtagjaim "lenyúlják" a tönköly párnám. És nem azért, mert nem szeretik

    ( A kukta számomra félelmezes, titokzatos valami, amit a gyermekkor jótékony homálya fed. Anyira emlékszem, hogy apukám abban főzte a kukoricát a halaknak, és néha felrobbant.)
    előzmény:
    pissz (120)
    2006-08-30  16:12
  24. 2006. augusztus 31. 10:59128.
    Sziasztok!

    Döcy nem tudom hova valósi, vagy, de mivel én is vidéki vagyok, azt tudom tanácsolni, hogy a teszvesz-en nézz szét. Mivel a postaköltséggel is számolnunk kell, bárhonnan jön is, én ott találtam a legolcsóbban. 1kg 7500Ft volt+ postakölség, aminek a felét, mivel mást is vásároltam, átvállalta a csaj, így összesen 7800 volt a dióhéj. Figyelni kell azt is mit rendelsz, diót, vagy csak a héját. Mivel magát a magot, csak komposzta érdemes (tudtommal) tenni, így talán a héj kedvezőbb.
    Ha tudsz valami jó netes fellelhetőség, Öko termékek témában, megoszthatnád velünk.

    A pirítós tippet köszi lányok, nem tudom miért nem jutott eszembe. Talán mert olyan evidens!? Homeopátia!? Maga a dolog vonz, de olyan szintű tudást igényel, ami nekem nincs, szakorvos meg vidéken...
    Egyébként az aromaterápiát kizárja. Pár hónapja próbálkoztam a sedatif PC-vel, de nem igazán nekem való. Használt, de épp arra nem igazán, ami a fontosabb volt.
    A mézet nem szeretem. Meg az is a háttérben van, hogy kb. 1 éve sikerült komoly noszogatás után rávennem a férjem a dohányzás abbahagyására. Most úgy érzem, nem szekálhatom tovább. Próbálkozásom így most arra korlátódik, hogy kísérletezzem azzal, hogy a nem kedvelt dolgokat, általa is elfogadható ételként tálaljam. Ez se könnyű. Keveset iszik, (most még ezen próbálok segíteni, de csak finoman), rengeteg húst eszik, zöldséget alig, és kevés gyümit. Az a baj, hogy rettentő gyorsan emészt. Így hihetetlen mennyiséget képes megenni. És a gyümölcs laktatja. Nehéz így. De szerintem a gondolatnak teremtő ereje van. Ha valamit azzal a tudattal eszem, hogy az árt, sokkal nagyobb a valószínűsége, hogy valóban fog is ártani. Szóval így vagyunk. Az étkezés terén próbálom ellesni tőletek azokat a dolgokat, amit be tudok illeszteni az életünkbe.
    Amit a cukor gyerekekre tett hatásáról írsz, azzal mélyen egyetértek. Rengeteg agresszív gyerek van, és az anyukák nem értik mitől! Különösen a hiperaktív gyerekeknél fontos a cukor csökkentése.
    Szúnyogcsípésre levendula: Két olaj van, amit hígítás nélkül lehet alkalmazni, a teafa és a levendula. Viszont kisgyerekeknek, azért azt is hígítani kell.
    További szép napot, alvós időben még bekukk.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_153795 (124)
    2006-08-30  20:31
  25. 2006. augusztus 31. 09:48127.
    www.mosodio.hu
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_153795 (124)
    2006-08-30  20:31

Címlap

top