Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Majdnem ÖKO élet

pissz
Létrehozva: 2006. augusztus 13. 10:07

Sziasztok!

Keresem azon "sorstársaim" társaságát,akik előnyben részesítik a kemikáliákkal szemben a régi,hagyományos,bevált természeti szereket a konyhájukban,fürdőszobájukban,a tisztálkodás és kozmetika terén,azaz a környezetükben.

Tanácsok,tapasztalatcsere reményében nyitottam a topicot.

Nagyon megelégeltem,hogy a mérgező kemikáliák ennyire hatalmukba kerítettek.Kerestem ilyen irányú topicot,de nem találtam.

Költözés előtt állok.Szeretném kérni a véleményeteket,hogy mi az a "szer",amit feltétlenül magammal vigyek?A többit szeretném itt hagyni az új lakó boldogítására.......

Érdekelnének praktikák,- hogyan boldogultok vegyszerek nélkül?

Segítetek?

P.

  1. 2006. augusztus 30. 23:07126.
    Csak pár mondat.
    Veravera ne tedd a diót natúr a gépbe! Leválhatnak kis darabok, amik eltömíthetik. Jobb vigyázni vele.
    Reggel fokhagymás pirítost eszem, és rátok gondolok!
    Jó éjt!
    előzmény:
    veravera (125)
    2006-08-30  21:32
  2. 2006. augusztus 30. 21:32125.
    Jó estét!

    Pissz nekem semmi bajom nem lenne azzal, ha termékek is szóba kerülnének, nemcsak praktikák, én is mondok itt nektek termékeket, amik nekem beváltak. DE!!! Az, hogy ide jöjjenek reklámozni a termékeiket azok, akik máshogy nem tudják elsózni, az szerintem is figyelmetlenség, ez a topik nem erről szól, ezért nem szeretik az emberek az ügynököket, mert irtó tolakodók

    Fioona mi úgy kezdtük 1,5 éve a reform életmódot, hogy no cukor, no fehér liszt. Mindent meg lehet csinálni mézzel! Vissza is térek a 100% mézhez, mert beszéltem ma valakivel erről a cukordolgoról, akiben megbízom, és ő is azt mondta, amit az a honlap, hogy csak a méz a jó a szervezetnek, minden más cukorbetegséghez vezet. Nekünk is nehéz volt néha, meg persze 1-1 fagyit, sütit mi is megeszünk, de igykszem mindent inkább magam megcsinálni, akkor tudom, mi van benne A gyerekeknek nagyon nem tesz jót a cukor, és az ízlésüket is rossz irányba befolyásolja. Igazából az volt nekünk a nehéz, hogy ne bort igyak és vizet prédikáljak. Nem tehetem meg, hogy én iszom a gyümilevet, mint régen, Borinak meg megmondom, hogy te nem kapsz kislányom, mert az egészségtelen.

    Lányok nagyon hír: mosódióval mosogattam a gépben!!!! Bedobtam a tabletta helyére pár darabot. Ugyanolyan szépek lettek az edények, mint a szódával. nem csillognak annyira, mint a Somattal, de ez talán nem is baj... Úgyhogy veszek por alakú mosódiót, azért azzal egyszerűbb lesz, és én asszem rátérek erre

    Ha már a betegségeknél tartunk: mi homeopátiázunk. Van még valaki ilyen itt?

    Korpás recept nagyon tetszik, csak az a bajom, hogy a férjemnek elég sok a haja, hogy lehet úgy beledörzsölni az olajat???

    Döcy én Sonettel mosogatok, de azt is lehet, hogy mosószódát feloldasz meleg vízben, amennyi épp kell, és azzal mosogatsz.

    Most ennyi jutott eszembe. Ja, meg hogy én a szúnyogcsípésre levendulaolajat teszek, nagyon jó rá.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  3. Torolt_felhasznalo_153795
    Torolt_felhasznalo_153795
    2006. augusztus 30. 20:31124.

    Vegyszermentes szép napot mindenkinek! Visszaolvasgatva a hsz-at csak nem tudjuk kikerülni a kajatémát. A neten keresgélve bukkantam Kun Ákos írására, amit ajánlok figyelmetekbe.A letölthetőség címei: http://:kek.tar.hu , vagy http://kel.tar.hu

    Ha valakinek nem sikerül, szívesen elküldöm egy priviben elküldött e-mail-re. Tippeket ad az írás az egészséges ételek elkészítéséhez, valamint a háztartás fortélyaira is. Kicsit nagyméretű az egész, ezért elegendő hely kell, hogy legyen a postafiókban.

    A cukrot én is próbálom száműzni az életünkből-ételünkből de ez nem mindig sikerül még, bár biztatóak az eredmények.  A felvágottakkal viszont igen ellenséges viszonyban vagyok, ezekről aztán tényleg nem tudom, mi van bennük. 

    Egy kérdés: A teljesen hétköznapi mosogatáshoz mit használtok?

    A mosódió, amit oly sokszor emlegettek, hol szerezhető be és milyen áron? Sajnos ahol én lakom, még csak alapszinten működnek az öko dolgok, ez kimerül a teljesőrlésű liszt és tsa-i forgalmazásában. Ilyen jellegű tisztítószerek, stb-k még nem is ismeretesek amiket felhoztok. Említettem a mosószódát a kolléganőmnek, aki nevetve mondta, h. megboldogult gyermekkorában csak ilyet használt az anyukája. Ja! És Flóraszappant, amit állítólag még most is lehet kapni és mosakodáshoz is használhatták az érzékenyebb bőrűek.

    Na, mára ennyi voltam, sziasztok!

    előzmény:
    pissz (113)
    2006-08-29  22:18
  4. Torolt_felhasznalo_407320
    Torolt_felhasznalo_407320
    2006. augusztus 30. 16:29123.

    Szia fioona!  

    Próbáltad már valamivel kúrálni a családot? Igaz, hogy vírus esetén csak tüneti kezelés, de ami nálunk nagyon bevált (már az irodában is én kezelem ki a kollégákat   ) az a csipke-hárs-bodza-menta tea. 1,5 l vízhez 2-2-2-1 filter, ha lehet mézzel és citrom nélkül! 1-2 nap alatt a sima megfázást helyrehozza. Hát még ha menta vagy eukaliptusz olajat is párologtatok!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_408683 (118)
    2006-08-30  14:20
  5. 2006. augusztus 30. 16:28122.

    természetes szerekből bármit rátehetsz.Ne sajnáld,hadd menjen.............ha túl makacs foltod van próbálj citromot,ecetet v. szódabikarbónát.

    üdv. p. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_407320 (121)
    2006-08-30  16:23
  6. Torolt_felhasznalo_407320
    Torolt_felhasznalo_407320
    2006. augusztus 30. 16:23121.

    Köszi a tippeket, tényleg lehet, hogy mindennek neki fogok menni vele?  

    Eleve kettőt vettem (a páromra tekintettel különböző színűeket, eddig bevált, hogy a fürdőben fehér, a konyhában sárga szivacsot-rongyot használunk; hátha....   ), de rá is van írva, hogy ajánlatos is a különböző munkafolyamatok miatt.

    És hogyha valami makacsabbat akartok eltüntetni vele? Mondjuk ecettel? Nem árt neki? Vagy írta valaki a narancsolajat, azzal is működik?

    előzmény:
    pissz (120)
    2006-08-30  16:12
  7. 2006. augusztus 30. 16:12120.

    Szép napot Lányok! (fioonának szebbet)

    Népi terápia indul!Ha már ilyen döcögős vagy nem lenne kedved elrágcsálni (mondjuk,ha natur nem bírod,talán pirítóskenyéren) 3-4 fej fokhagymát?Mielőtt te is bedőlnél az urad által terjesztett kórságnak?

    Mérhetetlenül igazad van.A Bio és ŐKO szó esetenként, ill. többnyire jó álca.Na,meg persze jó üzlet.

    Csak azt tudnám,hogy mi most mi a fészkes fenét csinálunk,hogy tudatosan irányítjuk az életünket?!Elárulná valaki?!Márcsak azért,hogy ne dőljön belénk mindenféle divatból természetesen táplálkozó 

    Egyébként pedig nyilvánosan megkövetlek!Pici kitérő,előzménnyel:Priviben váltottunk néhány szót.A lényeg,hogy megkérdeztem,miért nem használja dagasztásra a kenyérsütő gépét.Mire a válasz: takarékosság.Tudod,azt mondom,hogy szégyellem magam.Igazad van!!!!!!!!!Ha az embernek van ideje,miért pazaroljon,- jelen esetben pld. az árammal?

    Lunaria. nagyon jól írta fioona,de még arra is jó ez a kendőcske,amire nem is gondolnád Nyugodtan menj neki MINDENNEK vele.De a higénia miatt érdemes egyet a konyhában,egyet a fürdőben és egyet általános tisztításra használni.Én legalábbis így csinálom.Sok sikert hozzá. (no,most te is át fogsz menni takarítómániába.........szerintem jellemző,hogy az ember szinte megállíthatatlanul kezdi el használni,szinte kifulladásig,mert tapasztalja,hogy milyen jó.Gyerekjáték a takarítás)

    Mai tipp: főzésnél többnyire kuktát használok (takarékosság)- ezt kivételesen nem fioonától tanultam. 

    Elköszönök,megint hosszú lettem,-bocs.

    p.

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_408683 (119)
    2006-08-30  14:35
  8. 2006. augusztus 30. 14:35119.
    Nem bírom megállni:

    "Bio-Bio Baby Bagno Shampoo Camomill: Enyhén illatosított antiallergén termék, mely ideális "

    "Bio-Bio Baby Olio Detergente Emolie: Az enyhén illatosított antiallergén olaj, ideális"

    "Bio-Bio Baby Sapone Liquido Calendula: Kellemes, enyhén illatosított"

    És persze részletes leírás arról, hogy mit tartalmaz, nincs. Csak ennyi, némely terméknél: "Nem tartalmaz Sodium Laureth sulfátot" És akkor azok, amellyeknél nincs odaírva ige?
    Arról már nem is beszélve, hogy a jelek szerint biobaby még arra sem vette a fáradságot, hogy visszaolvassa a topikunkat.

    Ellenézést, hogy ezt nyiltan, és nem priviben írom, de van esély rá, hogy aki csak olvas minket, "bedől" a bio névnek, és eszre sem veszi, hogy nem oda való dolgokat tartalmaznak ezek a babaszerek. Pedig pont náluk kellene erre kiemelten figyelmet fordítani!
    Üdv: Fioona
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
    2006-08-30  00:43
  9. 2006. augusztus 30. 14:20118.
    Sziasztok!

    Megkerültem én is. Api sajnos vírusos influenzát kapott, így most őt ápolom. Na meg a kétévesem.

    Lunaria. Mindenre. Az itt megadott praktikákat hasznosíthatod a kendővel. Ha azt látod írva, ablakpucolás mosószódával, na azt kendővel tedd.... stb. Azért érdemes tisztavízzel próbálkozni kis szenteződésnél, vagy szárazzal. Hihetetlen mennyi mindenre jó. Csempe, ablak, tükör, bútor, tv, hűtő, minden, amire egyébként is ruhával vinnéd fel az immár felesleges tisztítószert. Én is nagyon megszerettem, bár nem természetes anyag. Ez az egyetlen bajom vele.

    veravera! Én nem lennék képes a cukrot száműzni. Igaz kislányomat próbálom távol tartani az édességektől. Szénsavasat még nem ivott, ünnepekkor bébiitalt, egyébként citromos vizet, amit mindketten nagyon szeretünk. Számomra az a leghűsítőbb nyáron.
    A Tescos dolgokról ne is beszéljünk. Férjem dolgozott mint pék, így meglepődve hallottam tölle, hogy azért olyan olcsó, és sokáig "friss" a Tescos kenyér, mert nagy része adalékanyag. Szóval eszik az emberek az e betűket, kenyérnek álcázva. Innentől kezdve mindent bolykotálok amin Tesco felirat van, kivéve a mirelit zöldséget, bár talán azt se kéne.
    Makacs foltra létezik olyan, hogy marhaepe szappan. Gall szappan kikk ide
    Az általad is említett almawin termék. Még nem próbáltam. Állítólag a DM-ben lehet kapni, kevésbé környezetbarát, de szintén marhaepe szappant, nem emlékszem a márkájára. Ha végre bejutok a városba, megnézem.
    Az én dióm is a Hunzától van. Ki fogom próbálni mosogatni.

    Az én tapasztalatom: talán így 2 hét után kijelenthetem, hogy nem jönnek fel a hangyák a szódabikarbónás kezelés után, és a molyok is eltűnni látszanak a babérlevéltől. Bár ez utóbbit még csak nagyon halkan mondom.
    Korpa: A már említett olívaolajba 2 tk, 2-2 csepp szantál, és cédrusolajt. Bedörgölni, reggelre a szantálfa fellazítja a korpát, így az könnyen leszedhető. (mosással vagy gyenge dörzsöléssel) Általában többször kell ismételni. Viszont aki allergiától korpás, annak a kezeléssel egyidőben ajánlott elhagyni a szokásos samponokat.

    A kajatéma kimeríthetetlen lesz szerintem, de én pillanatnyilag túl fáradt vagyok a további gépeléshez. (Remélem nem kapom el a nyavalyát. Nagy esély van rá. )
    Pedig van még egy korpareceptem, meg házi krémre reci is, de majd legközelebb. Sziasztok!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  10. Torolt_felhasznalo_407320
    Torolt_felhasznalo_407320
    2006. augusztus 30. 13:06117.

    Sziasztok!  

    Jelentem, tegnap vettem mikroszálas kendőt az van ráírva, hogy 300-szor mosható, úgyhogy egy jó darabig biztos elég. Mi mindenre használjátok? Szárazon, vizesen?

    előzmény:
    pissz (71)
    2006-08-25  17:00
  11. 2006. augusztus 30. 12:30116.

    Szia biobaby!

    Igazán nagyon kedves tőled,hogy felhívtad a figyelmemet(münket)ezekre a termékekre,de ha nem haragszol meg,szeretnék valamit mondani.

    Először is: én ezt a topicot azzal a szándékkal nyitottam,hogy azok találják meg az egymás felé vezető utat és cseréljenek tapasztalatokat,akik valóban a természet "kincseire" hagyatkoznak.

    Nos,sajnos amit te ajánlasz,az egy termék.Személyszerint én nem ugrom semmiféle késztermékre.Szívesebben foglalkozom azzal,hogy magam állítom elő,amire szükségem van.Persze természetesen a józan ész és a lehetőségeim keretein belül.

    Nem pénzt szeretnék adni pld. x termékért,hanem keresem az utat,a módot,ami a természet patikájából való és a hasznomra válik.

    Különben ha te is vonzódsz (ahogy írod) a természetes szerekhez,akkor van rálátásod,hogy milyen jó érzés,amikor az ember elkezdi gyűjteni a tapasztalatokat és rájön,hogy nagyanyáink szerei ma is remekül működnek.Ha van a tarsolyodban életviteli természetes fortély,gyere közénk és oszd meg velünk!!!!Ha nincs és "csak" egy terméket szeretnél népszerűsíteni,-akkor sajna nem jó topicban jársz.

    Üdv. p.

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
    2006-08-30  00:43
  12. 2006. augusztus 29. 22:40115.
    Nálunk sincs cukor, de nádcukrot használok néha, bár inkább mézet. De most olvastam az LSZG által belinkelt honlapon, hogy a nádcukor sem jó. De a mézből meg elmegy minden főzés, sütés alatt, olyankor nádcukrozok. Meg most szombaton vettem agávé sűrítményt, jó az is.
    Aztán nem használunk fehér lisztet sem. De ezt is már olvastam egy ideje, hogy 2 heti állás után olyan a tk. liszt, mintha fehér lenne, úgyhogy most akarok átállni arra, hogy bioboltban őröltetek frissen. Meg én használok zabpehelylisztet, szerintem az is jó, bár ezt csak én találtam ki. Ami nagyon kívánja a fehér lisztet, azt azzal csinálok.
    Felvágottat egyáltalán nem eszünk, csak házi kolbászt, töpörtyűt néha, meg húst igazit, főzve-sütve. Nem eszünk gyümölcsjoghurtot, nem iszunk gyümölcslevet, csak vizet, teákat. Sajna zöldséget nyersen nagyon keveset eszünk. Most ennyi jut eszembe. Jó éjszakát mindenkinek!
    előzmény:
    pissz (113)
    2006-08-29  22:18
  13. 2006. augusztus 29. 22:22114.

    Ja,próbálj ki még egy módszert.Kend be a foltot fogkrémmel.Hagyd megszáradni,aztán mosd ki.Írdd meg az eredményt

    p.

    előzmény:
    veravera (112)
    2006-08-29  21:54
  14. 2006. augusztus 29. 22:18113.

    Isten ments,hogy én itt haragudnék bárkire is!!!!!Egyébként 100%-ban osztom a nézeteiteket.(Ez nem véletlen).Az a jó,hogy egyikünk sem ugrott a táplálékkiegészítő címszó hallatán.Jó kis csapat verődött itt össze.Gondoltam,hogy nem csak az én agyacskámat piszkálja a most divatos "éljünk egészségesen" téma.De ez most divat.És én nem divatozni szeretnék,hanem,-mint ti is tudatosan elkerülni a mű dolgokat amiben csak tudom.Persze ez a kajára is vonatkozik.Én benne vagyok,ha ti is,-boncolgassuk a kajatémát.De tudjátok,ugye,ez egy hosszú és szinte kimeríthetetlen téma lesz.Aki gondolja,zsupsz,-ugorjunk bele.........

    Ellenvélemények is jöjjenek,ha vannak!Ne rejtsétek véka alá a véleményetek.Ez az a hely,ahol az ember büntetlenül lehet őszinte!

    Kezdetnek annyit,hogy nálunk nincs cukor.

    Egyébként nem jellemző,hogy én ennyit üljek a gép előtt,de mitagadás,a reggeli nüansz kicsit felizgatott.Nem bekapható bogyók kellenek,hanem merítsük ki leleményesen a természet  adta lehetőségeket.

    Lányok,munkára fel!

    Vad eszmék következnek az élet minden területéről.

    Ki,-hogyan csinálja? (akarom mondani,főzi?)

    Mostmár tényleg leköszönök,ma kicsit sok volt belőlem.

    Jó éjt mindenkinek: p.

    előzmény:
    veravera (112)
    2006-08-29  21:54
  15. 2006. augusztus 29. 21:54112.
    Jó estét!

    Pissz ne haragudj, hogy vitázni kezdtem a táplálékkiegészítő dolgon. Már meg akartam kérdezni egyébként, hogy nem beszélünk kajákról is? Általában aki ilyen szemléletű, mint mi, az a kajában is így áll hozzá, lenne mit tanulnunk egymástól.
    Egyébként tavaly egy szomszédom meghívott minket vendégségbe, mint kiderült egy MLM-es táplálékkiegészítőt akart rámsózni. Tudjátok, mi volt az asztalon nasi? Cukrászsüti. De az szerintem nem cukrászdából volt, hanem Tesco-ból. Közben meg eszik a táplálékkiegészítőket....

    Most próbálok kiszedni egy csokifagyi (házi)- foltot a narancsolajjal, mosószóda nem szedte ki A lépcsőházi ronda foltot simán felszedtem vele Almawin a márkája, ha valaki venni akar.

    LSZG ez szuper oldal, amit belinkeltél! Mosódióval is lehet mosogatni!

    Fioona várom a korpareceptet
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  16. 2006. augusztus 29. 19:44111.

    Sziasztok!

    Előre elnézést kérek,de tudom,hogy hosszú leszek,annyi a mondanivalóm.

    Először is köszönöm,hogy vagytok és meghalgattok.A mai sikerélményem sem maradt el.Vessetek meg,de 3 heti vasalással voltam elmaradva.A mosószappanak vagy az ecetnek (vagy mindkettőnek) igen jó hatását tapasztaltam.Majdnem elélveztem vasalás közben,mert mindenféle vasaláskönnyítőtöl mentesen csak úgy röpült a vasaló a ruhán.Sokkal könnyebb vasalni.Ezt tapasztalta más is?

    Aztán ígéretemhez híven jöjjön néhány új tipp.Bocs,de a háztartás összes részére kitérek,válogatás nélkül.Csemegézzetek:

    -szobanövény mindenféle kártevői ellen: mosószappanos,szivacsos lemosás.- Koszos szőnyeg (foltos): kicsavart savanyúkáposztával átdörzsölni.-Szűk cipő: belülről tiszta szesszel benedvesíteni,sokáig viselni (legalább,míg megszárad).- Szőnyegből vörösbor: szénsavas ásványvízzel lespriccelni,beszórni sóval,felitatni.Addig folytatni a műveletet,míg a folt eltűnik. - Molyirtó: 2 narancsot meghámozni,omonózus helyre tenni (?).- Dihányfüst a lakásban: kis tálkába ecet,bele kis szivacs.- Mindenféle sárgaréz tisztítása: borecet+só  átdörzsölni,száraz ruhával kifényesíteni.

    Na,mára ennyi elég lesz,van még,majd folytatom. 

    Most jöttök Ti.

    fioona: ne feledd,jössz még nekünk egy korpa "recepttel".

    Örömmel üdvözlöm a hozzánk csatlakozó Döcyt is és kérlek giniver1 légy aktívabb,gyere bátran.Érezzétek itthon magatokat közöttünk!

    Szép voltam?Taps?

    Aztán pedig nem utolsósorban én is szeretném megköszönni nektek az általam nem ismert trükköket.Hasznát látom,hisz immár tudatosan élek és egyre inkább rájövök,hogy igenis LEHET vegyszer nélkül élni.Amit tudok,kerülök.

    A pénzt,amit takarítószerekre költenék,egyenlőre (legalábbis karácsonyig) félreteszem.Négy hónap az éppen 1/4 év.Könnyen utánna fogok tudni számolni,mennyi pénzt turbékoltam el.Az egészségem pedig nem mérhető.

    Elnézést a szófo...ért.

    Mindenkinek szép estét: p.

    előzmény:
    pissz (1)
    2006-08-13  10:07
  17. 2006. augusztus 29. 18:10110.
    gyógyszertárban
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_767371 (108)
    2006-08-29  16:12
  18. Torolt_felhasznalo_767371
    Torolt_felhasznalo_767371
    2006. augusztus 29. 16:24109.

    Sziasztok!

    Néhányszor kizárólag Sókristály (folyékony) szappant használtam hajmosásra, majd változtattam a technikán, mivel nem éreztem elég tisztának a hajam, most egy mosás samponnal, egy a sórkristály szappannal, kondicionáló nem kell így sem. Kár, mert olyan jó dúsnak tűnt a hajam ezzel. Majd még tovább kísérletezem.

    Az "igazi" sókristály szappant vasárnap vettem, kaptam hozzá leírrást, ami otthon van. Elég jó dezodornak, az arcomra is tettem (ezt ajánlják krém helyett), de hosszú távon még tesztelnem kell.

    Honlap: www.hunza.hu, a kristályszappan leírása: http://www.hunza.hu/haj3.php

    Kipróbáltam a mosószódát is mosásra, semmivel sem rosszabb, mint az Ariel, sőt, sokkal kevesebb is elég belőle, a hatás ugyanaz, a legszennyezettebb cuccokat ebbe is be kell áztatni. Én is ki fogom próbálni mosogatógépben, hiszen szinte egyáltalán nem habzik. 

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  19. Torolt_felhasznalo_767371
    Torolt_felhasznalo_767371
    2006. augusztus 29. 16:12108.
    Hol kaptál aluminiummentes deot?
    előzmény:
    anna6666 (107)
    2006-08-29  13:07
  20. 2006. augusztus 29. 13:07107.

    Sziasztok! megboldogult lánykorom óta imádom a természetes dolgokat.  nem állítom, hogy néha nem csábultam el, de mindig odalyukadok ki, hogy "vissza a természethez". néha időhiány miatt elfeledkezem magamról, de mostanában ismét azzal töltöm szabadidőm jelentős részét, hogy "kutakodom". ma vásároltam egy alumínium mentes deot pl.

    köszönöm a sok remek ötletet.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  21. 2006. augusztus 29. 11:20106.
    Ezt az írást, már csak az elküldés után láttam! Bocsánat! Természetesen igyekszem teljesíteni a kérésed.
    előzmény:
    pissz (100)
    2006-08-29  11:02
  22. 2006. augusztus 29. 11:20105.
    húúúúúúúúú ez privibe akart menni.Mindenkitől elnézést!!!!!!!!
    előzmény:
    pissz (104)
    2006-08-29  11:18
  23. 2006. augusztus 29. 11:18104.

    bocsi,megint itt vagyok.Legalább legyen neked jó napod,ha már Poseidont így kiutáltam..............Előbányásztam neked mégvalamit.

     

    Kalács: 30 dg rétesliszt,-2 tojássárga,-2,5 dl tej,-csipet só,-5 ek. cukor,-1/4 élesztő,-csipogásnál rumba áztatott,jól lecsepegtetett mazsola.

    p.

    előzmény:
    giniver1 (98)
    2006-08-29  09:23
  24. 2006. augusztus 29. 11:18103.
    Sziasztok!

    Nem akarok nagyon beleszólni ebbe a témába, márcsak azért is, mert egyrészt csak veraverát ismételhetném. Még is megteszem, mert (bár burkoltan) korlátoltnak nevezni valakit, csak, azért mert másként él, és gondolkozik.... Feltételezem bizonyos eljáráson mennek keresztül ezek az alapanyagok is. Már pedig az csak elvesz belőle a nyershez képest. (gyümölcs esetén, bár látom, gyógynövényeket is tartalmaz) Azt is feltételezem, hogy ugyanolyan olyan fán, bokron stb. terem, mint ami bárhol áll. Termeszteni vegyszermentesen én is tudok. Akkor pedig a legjobb, ha nyersen, ill. magam által feldolgozva eszem meg. Összeválogatni pedig már csak tudás kérdése. Ehhez a neten könnyű hozzájutni. És már ott is vagyok amit te kínálsz, csak olcsón, és garantáltan ismert, és magam által felügyelt eljárás után.

    Talán csak a magam véleményét írom (bár ezt kétlem, cáfoljatok nyugodtan), de a topik lényege a felszínen túl, hogy nem szolgáltatjuk ki magunkat az iparnak, és a "civilizált" külvilágnak. Az sem elhanyagolható, hogy ezalatt védjük környezetünk, melyben mi, és utódaink élnek. Továbbá megmutatjuk gyermekeinknek, hogyan lehet összhangban élni a természettel, példát mutatván ezzel egy ember közelibb világhoz. Gondolom, mindezeket nem tudja nyújtani az általad bemutatott termék.
    Mindazonáltal köszönjük a felkínált alternatívát.

    Fioona egy "Majdnem ÖKO"

    Kissé elment az időm ezzel, de mihelyt alkalmam lesz rá, bemásolok egy kis „gyógymódot” a korpára.
    A kenyér recept engem is érdekel, bár a sajátom szeretjük, de a változatosság gyönyörködtet!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
    2006-08-29  10:27
  25. 2006. augusztus 29. 11:10102.
    küldtem privit
    előzmény:
    giniver1 (98)
    2006-08-29  09:23

Címlap

top