Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Majdnem ÖKO élet

pissz
Létrehozva: 2006. augusztus 13. 10:07

Sziasztok!

Keresem azon "sorstársaim" társaságát,akik előnyben részesítik a kemikáliákkal szemben a régi,hagyományos,bevált természeti szereket a konyhájukban,fürdőszobájukban,a tisztálkodás és kozmetika terén,azaz a környezetükben.

Tanácsok,tapasztalatcsere reményében nyitottam a topicot.

Nagyon megelégeltem,hogy a mérgező kemikáliák ennyire hatalmukba kerítettek.Kerestem ilyen irányú topicot,de nem találtam.

Költözés előtt állok.Szeretném kérni a véleményeteket,hogy mi az a "szer",amit feltétlenül magammal vigyek?A többit szeretném itt hagyni az új lakó boldogítására.......

Érdekelnének praktikák,- hogyan boldogultok vegyszerek nélkül?

Segítetek?

P.

  1. 2006. augusztus 29. 11:03101.
    köszike,naná,hogy ezt is kiprószálom.........
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_407320 (99)
    2006-08-29  09:35
  2. 2006. augusztus 29. 11:02100.

    Sziasztok!

    Bocsánat,hogy közbekotyogok.

    A topicot idézem "

    Keresem azon "sorstársaim" társaságát,akik előnyben részesítik a kemikáliákkal szemben a régi,hagyományos,bevált természeti szereket a konyhájukban,fürdőszobájukban,a tisztálkodás és kozmetika terén,azaz a környezetükben. " témában indítottam.

    Mivel a táplálkozás és a táplálék kiegészítők abszolúte külön topicot érdemel(ne),ezért úgy gondolom,hogy a vitatott téma nem "illik" ide.

    Ami persze nem zárja ki,hogy egy-két pld. főzéssel kapcsolatos természeti praktikát ne osztanánk meg egymással,de a lényeg a KÖRNYEZETÜNKÖN van.

    Ezért a további félreértések elkerülése érdekében jó lenne,ha priviben zajlana (akit érdekel) ez a téma.

    Méltányosságod előre is köszönöm.

    p.

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
    2006-08-29  10:27
  3. Torolt_felhasznalo_407320
    Torolt_felhasznalo_407320
    2006. augusztus 29. 09:3599.

    Szép reggelt!  

    A zaccosról eszembe jutott egy régi kis praktika: ha odaég valami, az edénybe kevés vizet engedni és beszórni sóval, 1-2 óra múlva az eredmény garantált, akármilyen vastag is a szenesedés  

    előzmény:
    pissz (97)
    2006-08-29  08:22
  4. 2006. augusztus 29. 09:2398.

    Szia!  

    Én most iszom az első reggeli  -mat, közben benéztem. Nem nagyon írtam, de néha belesek, milyen új tipp van.

    A levendula nálam is kinn van a kertben, kitelel szépen. Aki csak teraszon, cserépben tudja tartani, vigyázzon, mert úgy elfagyhat. Fal közelébe kell tenni, vagy a cserepet betekerni...mibe is? Azt hiszem rongyba vagy szalmával körülrakni. Ezt még megnézem.

    Most olvastam valahol, hogy a tűzhelyre ráégett szennyeződést a szódabikarbóna leviszi!

    Döcy: a kenyeret kenyérsütőgépben készíted??? Kérek egy-két jó receptet! Jöhet priviben is!

    előzmény:
    pissz (97)
    2006-08-29  08:22
  5. 2006. augusztus 29. 08:2297.

    Sziasztok Lányok!

    Mindenkinek jó reggelt!       

    Nem számoltam,hányan vagyunk,de remélem,mindenkinek jut egy bögre kv.

    Tegnap rengeteg házi praktikára leltem.Majd picit több időm lesz,jövök és megosztom veletek.

    Most csak az egyik,amit tesztelek: ráégett szennyeződésre a tűzhelyen: rászórni meleg zaccot,hagyni rajta kihűlni és könnyen letekarítható.Na,majd meglátjuk.......

    Örülök,hogy növekszik a táborunk.Gyertek nyugodtan "lopkodjatok" s ha nektek is van új dolog a tarsolyotokban,osszátok meg velünk!

    veravera: mizújs a narancsolajos tisztítóddal?Azt ígérted,beszámolsz az eredményről!Rafináltul használod a tönkölypárnád............

    Puszi mindenkinek: p.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  6. 2006. augusztus 28. 21:3696.
    Szép estét!

    Én is régóta használok tönkölypárnát, csak egy a bibi, alatta van egy nagypárna... Asszem így nem olyan egészséges.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  7. 2006. augusztus 28. 21:3495.
    Nagyon figyelmesen olvastalak. Pont ezért kérdeztem, hogy miért nem eszel inkább friss zöldséget és gyümölcsöt? Ha nem tömöd a szervezeted műanyagokkal feleslegesen, nem fogyasztasz finomított cukrot, lisztet, hanem az élelmiszereket minél feldolgozatlanabb formában fogyasztod, nem lesz szükséged táplálékkiegészítőre, és még az életet is élvezni fogod, nem pirulákat dobálsz magadba az egészséged érdekében.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_552357 (91)
    2006-08-28  11:33
  8. Torolt_felhasznalo_153795
    Torolt_felhasznalo_153795
    2006. augusztus 28. 21:2894.

    Sziasztok, üdvözlök mindenkit! Iszonyatosan örülök, hogy rátok találtam. Tulajdonképpen már én az étkezések terén is igyekszem reformálni kis családom ízlését, de a napokban hallgattam a Petőfi rádió műsorát, ahol pont ilyen dolgokról volt szó, amikről csevegtek. Túl sok kemikália kerül be a háztartásokba, és szerintem is a környezetvédelmet ilyen kis mikrokörnyezetben kell  elindítani, így fog kiterjedni és tudatosulni az emberekben. Sajnos elég kevés helyen lehet azonban az ezzel foglalkozó infókhoz hozzájutni, így dupla segítség ez a topik. Egyrészt mert a tapasztalatok megoszthatók, másrészt az új dolgok megismerhetők.

    Szóval... Eddig igyekeztem az élelmiszereket magam előállítani, kenyérsütés, lekváreltevés házilag, stb. Most pedig a tisztító és a tisztálkodószerek reformja jön!

    Pissz! Olvastam egy korábbi hsz-ban, hogy kímélő hajszínezőt keresel. A henna azt hiszem erre megfelelő, mivel nemcsak hogy erősíti a hajhagymákat, de tisztán növényi alapú. Igaz, kicsit körülményes a használata. Sajnos a beszerzési forrásait nem ismerem.

    A továbbiakban jövök ötleteket "lopni", ha ti is megengeditek.

    Üdv mindenkinek: Zsuzsa

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  9. 2006. augusztus 28. 20:1093.
    Sziasztok!

    A tönköly párnát én is imádom! Már lopja töllem a férjem meg a lányom. E hó elején kaptam, és már most tervezek venni kis családomnak. Nekem izomcsomó van a nyakamon, amit tensszel se tudtam teljesen elmulasztani. MIóta tönkölyözök kisebb! Nyaralás alatt hiányzott nagyon. Meg is voltak keményedve a vállizmaim. 2 nap alatt helyretette a párna. Én kb. 2 hónapja próbálgatom a dolgokat. Van amit még én is lebomló szerrel csinálok. Lassanként állok át. Az öblítő elhagyásával kezdtem, aztán jött a dió stb.stb. Bár ha a kenyérsütést is figyelembe vesszük, tavaly kezdödött.
    Sziasztok és szép estét!
    előzmény:
    anna6666 (90)
    2006-08-28  07:29
  10. 2006. augusztus 28. 15:4992.

    Sziasztok Lányok!

    Mindenkinek sok mosolyt!

    veravera,felizgattál,úgyhogy ki fogom próbálni.A szódab. úgy kell használni,hogy fejmosás előtt jó alaposan bele kell dörgölni,masszírozni.picit pihentetni (úgy 1/4 &oacute s ha egy mód van rá,zsályával vagy kakukkfűvel öblíteni befejezésképp.Nem múlik el azonnal,főleg ha makacs korpa,de szép lassan csökken,-s végül nincs.Miért nem próbálod ki anna6666 tippjét?

    Tönkölypárnám nekem is van kb. 4 éve.Egy darabig fantasztikus volt,idén viszont beállt a nyakam.Szüneteltettem a használatát,aztán 2 hónap múlva ismét beállt.Most vagy én lettem műhibás,vagy a tönköly.......

    Megint egy tipp: tárgyakról az árcédula maradvány könnyen lejön étolajjal 

    puszi mindenkinek: p.

     

    előzmény:
    veravera (89)
    2006-08-27  22:41
  11. Torolt_felhasznalo_552357
    Torolt_felhasznalo_552357
    2006. augusztus 28. 11:3391.

    Szia Vera,

    Nem olvastad rendesen végig, amit irtam.
    Ez pontosan gyümölcsok keveréke.

    És szerintem azért szökséges, mert a probléma csak az, ezekbol a zöldségekbol és gyümölcsökbol naponta rengeteget kellene elfogyasztani ahhoz, hogy a szükséges mennyiségu antioxidáns és egyéb igen fontos hatóanyagot az ember bevigye a szervezetébe.
    Ha valaki meg bír enni naponta kb. 1 kg brokkolit és 1 kg fekete szolot, áfonyát, vagy szedret stb., akkor jó.
    Ha nem, akkor mindenképpen az ezek hatóanyag-koncentrációját tartalmazó étrendkiegészítoket ajánlanám.

    De ez mindenkinek a saját döntése, a saját élete...

    Üdv,
    Posi

    előzmény:
    veravera (78)
    2006-08-26  22:39
  12. 2006. augusztus 28. 07:2990.

    Sziasztok! Vásároltam egy tönköly párnát. natur, öko. kovasav tartalmánál fogva nyugtató, fájdalomcsillapító hatású. Isteni rajta aludni, nyakfájósoknak külön ajánlom  

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  13. 2006. augusztus 27. 22:4189.
    Sziasztok!

    Pisz mindent tettem a gépbe Nem ecetes vízzel öblítettem,m azzal tanácstalan vagyok, mert az öblítő tartályt úgy 20 mosogatásonként kell megtölteni, addig ott fog állni az ecetes lé? VAgy hogy?
    Korpa ellen hogy kell a szódabikarbonát használni? A férjem nagyoin szenved, már mindent kipróbáltunk, pont most találta ki, hogy megpróbálja végső elkeseredésében, hogy csak szappannal mos hajat.
    Én 1 éve kezdtem lecserélni a szokásos szereket. De én nem a házi praktikákkal próbálkoztam, hanem, ahogy már írtam, a lebomló cuccokkal. Szóval jól jött nekem ez a topik
    előzmény:
    pissz (82)
    2006-08-27  11:05
  14. 2006. augusztus 27. 20:1088.

    Mindenkinek!

    Ki,mióta próbálgatja ezeket a természetes szereket?Érdekelne................

    p.

    előzmény:
    pissz (1)
    2006-08-13  10:07
  15. 2006. augusztus 27. 20:0787.

    Sziasztok Lányok!

    Már megint itt vagyok.Egyszerűen vakaródzok jó kedvemben,-hogy már megint mit találtam fel!!!!!!!!!

    Ide nekem a legnagyobb velőscsont díjat!!!!!!!!!!!!!!!

    Rémálmaim közé tartozik a sütő és rácsainak letakarítása /szerintem nem vagyok egyedül/.Mivel a lakást kifogástalan állapotban szeretném átadni az új lakóknak,ma a sütőtakarítás volt a programba véve.Szóval álldogálok a mosogató mellett és lelki szemeim előtt lepergett a mai teljes délutáni programom.Aztán vettem egy nagy levegőt,dörzsit bevizeztem,meghúzogattam a mosószappanon /amivel kezetmosok/ aztán megkínáltam egy kis szódabikarbónával és nekikezdtem.S lőn a csoda! Pikk-pakk levitte.Majdhogynem olyan,mint új korában,pedig 10 éves.Büszke vagyok magamra 

    Ki lehet próbálni,visszajelzést feltétlen kérek.

    És én b....m idáig szívtam a büdös zsíroldót és kenegettem a ciffet,ami jól kiszárította kezeimet........

    Ja és a ciff gyártójától %-ot fogok kérni 

    p.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  16. 2006. augusztus 27. 18:1686.
    Ez koszmóra is bevállik. Persze csak, ha nem gombás eredetű. Akkor érdemes egy kis teafa olajat tenni bele.
    előzmény:
    anna6666 (84)
    2006-08-27  11:23
  17. 2006. augusztus 27. 18:1485.
    Nem Pesti vagyok, Komáromban lakunk. Azért köszönöm a falajánlást. Anyukám virágboltban dolgozott nyugdíj előtt, talán tud hozatni nagykeráron a volt főnökével.

    Bizony nehéz átállni. Én az öblítöt elajándékoztam, a többit anyukám használja.
    Szerencsére (még?) nem vagyunk allergiások, leszámítva, hogy telente szőrnyen száraz a bőröm. Remélem majd javul ez is. Engem főleg a kislányom miatt izgat a téma, és szintén remélem, hogy tartosan "megfertőződtem". Ez csak rajtunk múlik! Nehézség szerintem az benne, míg az ember agya, és keze átáll. Nagyon másként hatnak ezek a szerek. Többnyire a (ható )idő a fő adalékanyag.

    Örülök, hogy jobban vagy, már megérte a szemléletváltás!
    előzmény:
    pissz (82)
    2006-08-27  11:05
  18. 2006. augusztus 27. 11:2384.
    korpásodás ellen az is jó, ha este 2 ek. olívaolajjal bekened a hajad, majd törölközőbe becsavarod, (sajna így kell aludni) reggel megmosod samponnal. Néhány alkalom után eltűnt a korpám.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  19. 2006. augusztus 27. 11:1683.
    én a kertemben  termesztem a levendulát, semmi különöset nem csinálok vele, simán áttelel
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_408683 (81)
    2006-08-27  10:15
  20. 2006. augusztus 27. 11:0582.

    Szép napot!

    fioona,ha pesti vagy,én adnék neked levendulát gyökerestül 

    veravera: le a kalappal előtted!Bátrabb vagy,mint én!Ma vendégségbe megyünk ebédre és ráadásul most mosogattam el Légyszi áruld el,mindent tetteél-e a gépbe?Poharak?Fémedények?Gondolom,öblítő helyett ecetet használtál..........?

    Most,hogy ne csak a konyha és a takarítás legyen,egy kis kozmetika............,ahogy ígértem:

    -a mandulaolaj puhán atrtja az ajkat,-elég nehezen tudtam beszerezni egyébként--------Labello helyett

    -korpa: maroknyi szódabikarbónát jól beledörzsölni a fejbőrbe

    -hajlakk helyett: 2 citrom vékonyra szeletelve és 1/2 l vízben lassú tűzön puhára főzve.Ha kihűlt.leszűrni,szórófejes flakonba tölteni.Hűtőben kell tárolni!

    -az arcomat mindig tejjel átitatott vattával "mosom".Túl kemény a víz nálunk,s ha vízzel csak átöblítem is,már viszketek...........

    -kázápoló: virágmáz,glicerin,citromlé 1-1 arányú keveréke.Ezt is hűteni kell.

    Szóval még azt szerettem volna mondani,hogy nem mindenáron akarok természetes szereket használni,vagyis nem akarok átesni a ló túloldalára,de amit lehet,azt mostmár kiváltanék természetes szerekkel.Gondolom,besokalhatott a szervezetem,mert iszonyodom a vegyszerektől.Remélem,nem múlik el ez az állapot!Allergiás vagyok szinte mindenre és azt vettem észre hogy mostanában kezdek jobban lenni.Pld. nem csepeg az orrom,ha lehajolok.......ez egy igen kellemetlen allergia kísérő tünet és már nagyon szenvedtem tőle.De határozottan állítom,hogy most jobb.

    Mint ahogy írtam a nyitó topicban,költözés előtt állok és én sem (úgy,mint verevera) akarok vinni majd az új környezetbe vegyszereket.Persze nagyon nehéz egyik pillanatról a másikra átállni,az ember jánya nem szívesen dobja ki a drága pénzen megvett mérgeit 

    Na,most eldugulok,jól belehúztam.

    Takarításmentes hétvégét mindenkinek!

    p.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_408683 (81)
    2006-08-27  10:15
  21. 2006. augusztus 27. 10:1581.
    Sziasztok!
    Egy kis capuccinot korán reggel!?

    Írnál valamit, hogyan, hol, kell vagy lehet tartani? Pl. cserép jó? Árnyék napfény, miegymás. Azt tudom, hogy télen hűvös helyen, vagy betakarva kinn, de van esély a sima átteleltetésre is. Legalábbis tegnap ezt olvastam.
    Remélem nemsokára kapok cserepest, akkor nem kell a magokkal szöszmötőlni.

    A tengeri són én is elcsodálkoztam, mert a Balcsin azt vettünk, mivel kisebb kiszerelés, és könnyebben hazahozható. Meglepődve láttam mi minden van benne. Pedig csak egyszerű só.

    A fürdő receptbe meg eltudnák még képzelni körömvirágot.
    Sziasztok!
    előzmény:
    anna6666 (80)
    2006-08-27  06:44
  22. 2006. augusztus 27. 06:4480.

    Sziasztok! Mivel helyettesíthető a mosogatószer? Csak nem mosószódával? A levendulát termesztem, használom.

    puszi nektek

    előzmény:
    pissz (75)
    2006-08-26  17:57
  23. 2006. augusztus 26. 22:4879.
    Sziasztok!

    Nagyon örülök ennek a topiknak. Most költöztünk új lakásba, és itt már semmiképp nem akartam "mérges" cuccokat használni.
    Kipróbáltam a mosószódát a mosogató gépbe. Jelentem működik! 2 ek.-al tettem a tablettatartóba, az eredmény ugyanaz.
    Tengeri só: a boltban kaphatók be vannak vonva egy anyaggal, hogy úgy peregjenek. A natúr tengeri só nagy szemcsés, ragadós, nehezen kezelhető, drágább, de sokkal kevesebb kell bele, nemrég álltam át rá, azóta mindent elsózok, nem érzem még.
    Kipróbáltam a szódabikarbonás tűzhelytisztítást, gyönyörű lett a kerámialap!
    Vettem ma a biopiacon egy narancsolajkoncentrátumot, állítólag MINDENT letisztít, majd beszámolok. A kád nagyon szép lett tőle.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  24. 2006. augusztus 26. 22:3978.
    Miért nem valódi gyümölcsöket eszel tabletták helyett?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_552357 (70)
    2006-08-25  10:56
  25. 2006. augusztus 26. 22:1077.
    Sziasztok!

    Igen, a ruha molyok ellen ismerem a levendulát, de állítólag az étkezési (?) molyok ellen az összetört babérlevél jó. Viszont meggyőztetek, teszek be ezt is, azt is! Na most jöjjenek a molyok!

    Sajnos a fürdőszer kipróbálása csúszik, mert a darálóba is molyok költöztek, és ki kellet mosnom.

    Jó éjt!
    előzmény:
    pissz (75)
    2006-08-26  17:57

Címlap

top