Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Majdnem ÖKO élet

pissz
Létrehozva: 2006. augusztus 13. 10:07

Sziasztok!

Keresem azon "sorstársaim" társaságát,akik előnyben részesítik a kemikáliákkal szemben a régi,hagyományos,bevált természeti szereket a konyhájukban,fürdőszobájukban,a tisztálkodás és kozmetika terén,azaz a környezetükben.

Tanácsok,tapasztalatcsere reményében nyitottam a topicot.

Nagyon megelégeltem,hogy a mérgező kemikáliák ennyire hatalmukba kerítettek.Kerestem ilyen irányú topicot,de nem találtam.

Költözés előtt állok.Szeretném kérni a véleményeteket,hogy mi az a "szer",amit feltétlenül magammal vigyek?A többit szeretném itt hagyni az új lakó boldogítására.......

Érdekelnének praktikák,- hogyan boldogultok vegyszerek nélkül?

Segítetek?

P.

  1. Torolt_felhasznalo_407320
    Torolt_felhasznalo_407320
    2006. augusztus 26. 19:5776.
    Igen, a citromlé... én főleg akkor szoktam, amikor a meggy vagy az újkrumpli megfogja a kezem. De a vágódeszkát is jól lehet vele szagtalanítani hagymavágás után
    előzmény:
    pissz (75)
    2006-08-26  17:57
  2. 2006. augusztus 26. 17:5775.

    Sziasztok Mindenkinek!

    Jajj,fioona,-talált,-tényleg sokat emlegetlek!Vagy inkább áldalak 

    A molyok dögök,a zuramnak pár éve a Boss öltönyét ették meg.Kirágták a sliccét!Volt ám álmélkodás,amikor elővettem 

    Lunariának IGAZAT adok.Azóta nálam a szekrényekben sok helyen van levendula.Hat.Azóta db sincs.Én már ültettem (drága volt a tanulópénz).

    Téma.Azt ismeritek,ha nagyon koszos a kezetek,vagy durva,-a kicsavart citromhéjjal átdörzsölve és egy kis olajjal megspékelve csodát tesz vele?

    Bocsi anna6666,de nem teljesen értek veled egyet.Az ecet az rendben,de a mosogatószerek nem tesznek igazán jót - a kéznek biztosan nem,-a "vegyi" dolgokat meg éppen most próbálom elkerülni..........már a mosószódára esküszöm!Csodát tett a fugákkal!

    Hzok még okos tippeket,de most le kell lépnem.

    Jó cincogást a hétvégére mindannyiótoknak!

    p.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_408683 (73)
    2006-08-26  13:42
  3. Torolt_felhasznalo_407320
    Torolt_felhasznalo_407320
    2006. augusztus 26. 14:3874.
    Szia!

    Moly ellen a legjobb a szárított levendula virág Évek óta használom és működik! Nekem is azt a szekrényt lepték el, ahol a liszteket, műzlit, kekszeket tartom, de azóta már nincs esélyük
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_408683 (73)
    2006-08-26  13:42
  4. 2006. augusztus 26. 13:4273.
    Sziasztok, mi is megjöttünk!

    A kendő egyre jobban tetszik nekem is. Miután betették az ablakokat, még vakolták a házat, így csupa malter lett az üveg. Anyukám hagyományosan ablaktisztítóval, és selyempapírral próbálkozott, én meg citromos vízzel, és a kendővel. (tisztára úgy érzem magam, mint egy gagyi reklámíró ) Hát, nekem sikerült jobban a mutatvány. Neki szépen megmaradtak a malteros csíkok.

    A pelenkázásról: Nekem nincs olyan érzésem ezzel kapcsolatban, hogy "idomítanám" a gyereket. Egyébként nem is a visszatartásról van itt szó.
    Épp fordítva. A berögzült hang hallatán lazítják el magukat. Állítólag ez a képesség olyan 6 hónapos korig van meg. Nem akarok kardoskodni mellette, mivel nincs tapasztalatom róla. Csak elgondolkoztatott, mikor láttam, a lányom popsiján és a nemi szerve körül a kristályszemcséket a pelenkából. És akkor még a különböző popsitörlők "olaját" még nem is említettem. Vajon mitől van, hogy mostanában annyi nőnek van "kezelhetetlen" folyása! Próbálok legalább a következő gyerkőc számára valamit kitalálni. Legalább a lehetőségekhez képest. Aztán majd meglátjuk, mit hoz a sors.

    A Tulasi szappan ok akkor! Szuper, nehéz neten keresztül beazonosítani a dolgokat. Még jó, hogy vagytok!

    Kristall-Deo-ot ki fogom próbálni. Állítólag a szódabikarbóna púderként alkalmazva a hónaljon is beválik. Asszem én ezt most nem tesztelem le egyenlőre.

    Moly ellen valami? Beköpte a finom bio lisztjeimet, a müzlimet, magokat, mindent. Pedig otthon sütött kenyérhez ez nagyon nem jó. Most próbálkozom az összetört babérlevél módszerrel, ha tudtok mást is szóljatok.

    Pissz! Jó lesz, ha emlegetsz, csak ne a wc pucolás közbe, jó!!!
    Alapszabálya az olajoknál, hogy a több nem egyenlő a jobbal. Az általam kapott pontos receptet másoltam be, így csak a saját tapasztalatomra támaszkodva mondhatom, hogy 1 maximum 2 csepp biztosan elég.
    Most rendeltem egy könyvet aroma terápia témában, remélem lesz pár okosság, amit áttudok ültetni a takarításhoz is.
    Hallottam egy másik jó könyvről. Én nem olvastam (egyenlőre nem érek érek rá anyagilag), de sokan istenítik. Hátha valakit érdekel. Zöldköznapi kalauz a címe.

    Örülök, hogy a fürdő keverék jó! Most vásároltam be hozzá én is, nagyon kíváncsi vagyok. Most kitaláltam, hogy levendulát kellene termeszteni hozzá. Megyek is a kedvenc kertészkedős oldalamra, utána nézek. Remélem, nem hagytam ki senkit, és semmit. Mindenkinek szép, kellemes hétvégét kívánok: Ibolya
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  5. 2006. augusztus 26. 09:5672.

    Sziasztok!   Köszönöm a jó tippet a mikroszálas kendőről. Vásároltam egyet, nagyon szuper. Felmosáskor én mosogatószeres-ecetes vizet használok, gyorsabban felszárad az ecettől.

    Sokat tanulok tőletek, köszi.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  6. 2006. augusztus 25. 17:0071.

    Sziasztok lányok!

    Mindenkinek könnyű takarítást kívánok!Meg persze gyorsat 

    Lunaria: igen,így keresd,hogy mikroszálas kendő.Van csöves pár százért és van "neves" több ezerért.(Ugyanazt tudják&nbsp

    Addig használd,míg el nem kopik,-amikor már ciki,hogy milyen rongyos.Szerintetek lesz ez valaha rongyos?Mert elég régóta használom,de nem akarnak tönkremenni.A lényege az,hogy 90 fokon moshatod,amennyit csak akarod,de az öblítéshez NE tgyél öblítőt!!!!Megszűnik a jó tulajdonsága.

    Egyébként is,nyugodtan használj az öblítő helyett akár mindig,-ecetet.Már sokan esküszünk rá.Én nem bírom a szagát,de amikor kiveszem a ruhát a gépből,nincs is neki ecet szaga!!!És puhák a ruháim!!

    Kozmetika: a heti bőrradírt (heti!?-milyen nagyképű lettem-amikor eszembe jut) különlegesre vettem.Marék tengeri só+annyi olívaolaj,hogy "pépes" legyen.Alulról felfelé bedörgölni a testbe (nyakat,arcot kihagytam).Aztán addig tusolni dörgölve,míg le nem jön.A só lejön,de az oliva nemigazán.Ezért aztán finom puhi az ember bőre utánna.

    verevera,milyen volt a Balcsin?Nem fagytatok meg?

    Üdv mindenkinek

    p.

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_407320 (68)
    2006-08-25  09:42
  7. Torolt_felhasznalo_552357
    Torolt_felhasznalo_552357
    2006. augusztus 25. 10:5670.

    Sziasztok,

    Olvasgattam a fórumot és tetszett a hozáállásotok.
    Főleg, hogy a kemikáliákkal szemben a bevált természet nyújtotta szereket részesititek előnyben.
    Szeretnék nektek megmutatni egyet készitményt, amit én kb. 2 hónapja fogyasztok.
    Az a neve, hogy Flavon max.
    Ez egy étrendkiegészito, ami kizárólag gyümölcsok felhasználásával készült.
    Olyan, mint egy lekvár, mivel ezeknek a gyümölcsöknek az örleménye és vitaminokkal kiegészitett keveréke.
    A felhasznált sötét színu, bogyós gyümölcsök különösen értékesek. Egyes elemeket, vegyületeket a "hagyományos" gyümölcsfélékhez képest többszörös mennyiségben tartalmaznak.

    Véleményem szerint nincs hatásosabb a természet gyógyitó erejénél!!!

    Szivesen megosztom veletek az információkat, és a családom és ismeroseim tapasztalatait, amennyiben kiváncsiak vagytok.

    Mivel a Flavon maxot MLM-ben értékesitik ezért a boltok polcain nem lesz megtalálható, de attól még szerintem kiváló és hasznos.

    Igaz ezt döntse el mindenki saját maga:
    http://www.flavonmax.hu/max/index.htm

    Üdv,
    Posi

    előzmény:
    pissz (1)
    2006-08-13  10:07
  8. 2006. augusztus 25. 10:3669.
    köszönöm, meg fogom nézni!
    előzmény:
    giniver1 (63)
    2006-08-23  19:57
  9. Torolt_felhasznalo_407320
    Torolt_felhasznalo_407320
    2006. augusztus 25. 09:4268.

    Köszi!   A hétvégi bevásárlásnál majd megnézem. Ez a neve, hogy "mikroszálas kendő"? Vagy van valami márkaneve is?

    És meddig használható?

    előzmény:
    pissz (66)
    2006-08-24  19:17
  10. 2006. augusztus 24. 23:4467.
    Fioona ezt találtam:

    Ranschburg Jenő: "Az elimination communication - a pelenka nélküli nevelés - teljesen új "divat" és nekem egyelôre semmiféle tapasztalatom a beválását illetôen nincs. Ugyanakkor bevallom: nekem egy kicsit gyanús a dolog, mert másfél éves kor elôtt a gyerekek nem tudják akaratlagosan működtetni azokat a záróizmokat, melyek a "visszatartást" lehetôvé teszik. Amint többet is megtudok a módszerrôl - és lesznek tapasztalataim - írok róla"
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_408683 (52)
    2006-08-18  14:32
  11. 2006. augusztus 24. 19:1766.

    Sziasztok ,sziasztok!Köszöntöm az újakat "táborunkban",örülünk nektek!

    veravera: én a helyedben nem próbálnám a mosogatógépbe.........Emlékszel,mit írtak a lányok?Ha ezzel mosogatsz,nem elég a sima öblítés némely dolgoknak,mert foltos lesz!!viszont felmosni simán tudsz vele,-szépre.Ha illatot is akarsz,tégy bele citromlét,vagy pár csepp illóolajat.

    lunaria: minden nagyobb bevásárló központban,autósboltban meg még isten tudja,milyen szokatlan helyen kapsz mikroszálas kendőt.Mi itt mindannyian esküszünk rá 

    nagyszájú: várjuk (én legalábbis tuti) a beszámolód a könyvről!Jöjjenek a praktikák!

    Kerámialapos tűzhelyre nem kell többet költeni tisztítás terén.Ha kihűlt a lap,szódabikarbóna dörzsiszavacson.Minden szennyeződést levitt!!!

    A sószappan nálam hajmosásra nem vált be. 

    Szép estét,látogassatok sűrűn mindannyian,had okosodjunk

    p.

     

     

    előzmény:
    veravera (64)
    2006-08-23  23:42
  12. Torolt_felhasznalo_407320
    Torolt_felhasznalo_407320
    2006. augusztus 24. 13:3565.

    Sziasztok!  

    Csak most bukkantam rátok. Én is nagy híve vagyok a természetes dolgoknak, a környezetkímélésnek. Bár eddig inkább az élelmiszerek meg a kozmetikumok terén figyeltem erre, de nagyon érdekeseket írtok a tisztítószerekről

    Mikroszálas kendőt hol lehet venni?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  13. 2006. augusztus 23. 23:4264.
    Sziasztok!

    Bocs, Balcsin voltam 1 hétig.

    Olyan hálás vagyok a mikroszálas kendőért, hogy el sem tudom mondani!!! Azóta minden csillog nálunk

    Fiona a Tulasinak az a szappanja asszem oké, ezt megállapítottuk a bioboltos csajjal. A gyógyszertári cuccok mind tele vannak kőolajszámrmazékokkal, mi még az elején, tudatlanságom idején használtuk, de már nem. A pelus nélküli gyereknevelésen azért szörnyülködtem, mert szerintem nagyon kegyetlen dolog egy kisbabát így trenírozni. Neki 2 éves koráig ezzel nagyon nem kéne foglalkoznia!

    Szerintetek a mosószóda használható mosogatógépben tabletta helyett? És pl. felmosáshoz nem elég magában? Holnap hozatok a férjemmel!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_408683 (55)
    2006-08-19  13:57
  14. 2006. augusztus 23. 19:5763.
    A DM-ben lehet kapni. Kristall-Deo a neve, ha jól emlékszem. Teljesen átlátszó kristály, kicsit meg kell nedvesíteni és így kenni. Egy idő után sima lesz a felülete, akkor célszerű egy kicsit megreszelgetni egy késsel, ugyanis akkor "felfrissül".
    előzmény:
    manna (61)
    2006-08-23  14:44
  15. 2006. augusztus 23. 19:5362.

    Szia!

    Mosószódát itt találsz: http://regi.okoszolgalat.hu/mosopor.php#tipusok

    A hangyák ellen jó a sütőpor és a fahéj is.

    Hajszínezésre a hennát ajánlanám. Van több szín, attól függ, milyen  hamar szedik le a leveleket.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_408683 (55)
    2006-08-19  13:57
  16. 2006. augusztus 23. 14:4461.
    Szia, nekem van egy barátom, aki mindenre allergiás, nem használhat desodort, elmondanád, mi ez a kristálydolog? Kösz.
    előzmény:
    nagyszáju (60)
    2006-08-22  23:39
  17. 2006. augusztus 22. 23:3960.
    Sziasztok! Örülök, hogy Rátok találtam. Szeretem a természetes dolgokat, főleg mióta a vegyi allergia vagy igy, vagy ugy jelentkezik. Ablaktisztitáshoz nagyon jó az enyhén meleg vizhez mosószer nélkül a mikroszálas kendő. Unios termékeket árusitó üzletben vettem, 3 db volt 25o.- Ft. 1 fehér, 1 narancs és 1 szürke van benne. Előtte is már ilyennel tisztitottam az ablakot (hamarabb meg ecetes vizzel). Nagyon jó. Desodorom meg egy kristálykő, ez tuti 24 órán át hatásos, és csak langyos vizet kell ráfolyatni vagy belemártani és már ,,kenhető,, is. És jó volt a nyári lábgombára is. Most egy barátnőm igért 1111 jó házireceptet, ilyen takaritási meg egyéb gondokra. Ha megkapom a könyvet, feltétlenül megkereslek Benneteket. Hátha ,,lenditünk,, egy kicsit a nézeteken. Addig is legyen szép és egészséges életetek.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_408683 (55)
    2006-08-19  13:57
  18. 2006. augusztus 21. 15:2559.

    jajj,bocs,mégegy........én a sószappanomat 420 ft-ért vettem,igaz nem ez a termék,de fini

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_408683 (57)
    2006-08-19  20:38
  19. 2006. augusztus 21. 15:2358.

    Szia fioona!

    Megnéztem a biooldalt.Én azt gondolom a leírtakból,hogy igenis tisztálkodásra való,hiszen azt írja,hogy alkalmazása hozzásegíti a bőrt a regenerálódáshoz.Olvasd el figyelmesen az utolsó mondatot,-erre utal.

    Köszi,hogy megosztottad a receptet velem,szerintem isteni!Kipróbáltam és 1 héten 1x biztos hogy kényeztetem a bőröm ezzel a luxussal./fürdető/

    A fertőtlenítőd is ki fogom próbálni.Ha beválik,majd emlegetlek és lesz mit alkalmaznom Csak még azt áruld el,hány csepp zsálya és levendula kell mondjuk 1 dl alkoholba?

    Vettem Gall folttisztító folyadékot,most tesztelem összezsírozott szoknyámon.

    Látom,csak ketten maradtunk...... 

    p.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_408683 (57)
    2006-08-19  20:38
  20. 2006. augusztus 19. 20:3857.
    Húúúúúú. Hol is kezdjem!
    Egy újabb gyöngyszem:
    "Domestos helyett:
    70%-os alkoholba zsálya- es levendulaolajat kell keverni. Ezzel le lehet fertőtleniteni bármit. 2 perc hatóideje van. Végül le kell törölgetni ruhával."

    Fűrdőszer: Milyen buta vagyok! Ehhez hasonló receptet én is találtam, igaz babáknak. Kicsit turbózott változat a tiedhez képest. Engem a mandula ára riasztott el, de ezek szerint annélkül is műkszik.

    Hozzávalók: egy púpozott evőkanál zabpehely, egy ek őrölt mandula, egy ek szárított levendulavirág, egy ek szárított kamilla. A zabpelyhet, gyógynövényeket finomra őröljük, összekeverjük a mandulával. Muszlin anyagból kivágunk néhány csészealj nagyságú kört, és beleteszünk egy halom gyógynövénykeveréket. Szalaggal összekötjük kis csomaggá.

    De jó, hogy említetted! Kipróbálom!

    A sószappanos dolgon kicsit megdöbbentem, mert én azt olvastam, hogy az nem tisztálkodásra való! Itt írnak rólla: netbio.hu

    Kiváncsi vagyok a véleményedre. Na megyek mert a gyerkőc már szétázik a kádban.
    előzmény:
    pissz (56)
    2006-08-19  18:20
  21. 2006. augusztus 19. 18:2056.

    Szia(sztok)!

    Fürdés.Kb. 2 hete használok egy szintén zöld oldalakról kimentett "receptet".Vettem zabpehelylisztet.Kb. 2 evőkanálnyit kell tenni egy pamutzokniba.Ez egy kis táska lesz.Míg folyik a fürdővíz,bele kell tenni ezt a táskát,aztán pedig jól átdörzsölni a testet vele.NEM KELL SZAPPAN!Bátran merem ajánlani,nagyon jó.Az én bőröm is igen érzékeny,ezért próbáltam ezt ki.Azóta nem száraz a bőrőm és nem viszket!

    Bár jobbára tusolni szoktam,ezt a szokásomat most felfüggesztettem.Nem sok vizet engedek a kádba,de majd kipróbálom zuhany alatt is.

    A sókristály szappan infót már nem tudom kinek,de köszönöm.Most megyek hajatmosni vele.

    p.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_408683 (55)
    2006-08-19  13:57
  22. 2006. augusztus 19. 13:5755.
    Sziasztok!
    A rovarokról jut eszembe, hogy mi most a szódabikarbónát teszteljük hangyák elle. Remélem bevállik.
    A fugákra nekem az ecet vált be eddig. Sajna itt nincs mosószóda, és még nem találtam neten.
    A hajszínezésre nem tudom mi lenne jó. Szerintem pont ua. színt nehéz lesz reprodukálni mással.

    Padló!? Nézeggettem a neten fellelhető kínálatokat. Valaki már említette a Sonett termékeit. Azok ellen tényleg nem lehet kifogás, talán csak az ára. Viszont felsorolják az összetevőket. Esetleg abból kiindulhatsz, persze, ha nem jön valaki nálam okosabb.

    " 100% biológialiag lebomló tisztitószerek. nagyrészt növényi alapanyagokból készül, olyan eterikus olajokat tartalmaznak, amelyek bio vagy demeter termszetésből származnak. ezálltal allergiamentesek, valamint környezetkímélőek. Nem szennyezik a vízet és a környezeteünket.
    Származási hely. németország
    kiszerelés: 0,5 liter
    Kő fa és gyapjúburkolatokhoz egyaránt alkalmazható.

    Összetevők: Zuckertenside, Pottasche (Kaliumcarbonat), Schellackwachs, Carnaubawachs, Japanwachs, Maisölseife, pflanzlicher Alkohol (Äthanol), pflanzliches Glyzerin"

    Attól tartók a mosószóda mellé tényleg felesleges a szódabikarbóna.

    A borax infót köszi. Ez a felhalmozódás aggaszt. Végűlis ablakra jó az ecet/szódabikarbóna páros, vízkőre ecet/citrom.

    Sodium laureth sulfatenak kicsit utánna olvastam, ez tényleg durva. De igazán aggasztó az volt, amit a polcomon láttam. Még az Alverdés termékeknél is az jön a víz után.

    A Tulasinál mindenre igaz, hogy nem az amit állítanak rólla? Csak mert találtam natur szappant töllük, "100%ig lebomló anyagokból készült. Természetes szappan." Most ez igaz lehet? Nagyon szeretném kiváltani a mostani tusfűrdőket, mert folyton viszketek töllük.

    További szép hétvégét mindenkinek!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  23. 2006. augusztus 18. 22:0754.

    .......még a bóraxról: általános tisztítás: 1/2 l melegvízhez 1 ek,

    ablakmosásnál,ha nagyon koszos,edények vízkőtelenítése: 1 ek feltölteni vízzel és felforralni-ha kihűlt,durva ronggyal áttörölni, és rovarirtás: pld. szőnyeg alá,sarkokba.

    Nem szabad felelőtlenűl használni,mert ha felhalmozódik a szervezetben-mérgező!!!

    p.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  24. 2006. augusztus 18. 21:0753.

    Szia fioona (és a többiek)

    ha nem haragszol,én válaszolok a bóraxos kérdésedre,mert alaposan utánanéztem,mi is ez,mielőtt elkezdtem használni.Jól gondoltad,gombaölő ,- és fertőtlenítő!!

    Megkaptam a mosószódát.A teraszom,ahol állandó kutyaügetés van,gyönyörű lett!!!!!!!A fugák kivilágosodtak!!!!!!Maguktól (:-)

    Szóval,tettem a vízbe1 ek. mosószódát, 1 tk. szódabikarbónát (szerintem ez hülyeség volt,-vagy nem?) és 1 tk. bóraxot.NAGYON meg vagyok elégedve.Soha többet nem kell fugát sikálnom!!!!   

    De segítsen,aki tud! Nem lett felmosás után a kövem olyan szép csillogó,mint szokott lenni.Mit csináltam rosszul? 

    fioona: jó nyaralást ! 

    Tud valaki hajszínező növényt,szert,vagy valamit?Vörös vagyok,de nem akarom vegyszerezni már!!Gondoltam,a vöröshagymahéjat kipróbálhatnám.Szerintetek?

    Jó hétvégét:  p.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  25. 2006. augusztus 18. 14:3252.
    Sziasztok!

    A borax mit csinál? Nekem eddig csak a popsikrémbe, meg a szájpenész elleni ecsetelőbe volt. (hmmmmmmm... akkor gombaölő? )

    Tudtátok, hogy a gyógyszertári popsikrémben is van kőolajszármazák?

    Mikroszálas kendő tényleg jó, a férjem is szerette. Megérte az árát!

    A szappanos hajmosás jó ötlet, én is kipróbálom. Hétfőn megyünk nyaralni, és csak 1 körömvirágos szappant viszünk habfürdő helyett is, ideális alkalom lesz.

    Veravera miért szörnyűlködtél? Szerintem nem rossz dolog. Igaz nem sokat olvastam rólla. Mit láttál? Mesélj!
    előzmény:
    pissz (47)
    2006-08-15  19:52

Címlap

top