Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Laktózmentes ételek

Lylyom
Létrehozva: 2003. március 1. 13:17
Sziasztok!
Laktóz érzékeny vagyok! Nagyon szeretek sütögetni és főzőcskézni! Főleg olyan süti receptekre és tésztához való szószok receptjére lenne szükségem amiben nincs laktóz( főleg tejszín, mert a tejet még tudom pótolni a laktóz mentes Magic Milkkel)!
Előre is köszönöm a segítségeteket:
Lylyom
  1. 2003. július 21. 10:1326.
    Szia,

    tényleg érdemes volt:-)
    én még csak most kezdtem ezt a "fórumozást", de máris megérte. . .
    Ennek az adókedvezménynek nagyon örültem, mikor olvastam, nem tudtam róla. Igazából hivatalosan csak nemrég óta vagyok laktózérzékeny, én mindig csak sejtettem, és ösztönösen nem ettem tejterméket. A lactase-ra nem kapok támogatást, 3000 forintba kerül egy 50-es csomag. 60 ft darabja! Ha úgy étkeznék, mint régen, annyiszor ennék tejterméket mint régen, akkor elég sok kellene még naponta is belőle, és ha így nézzük akkor elég drága. de viszont így hogy nem eszek semmit sem, így nem az. és könnyen le is tudok mondani róla. a biztonság kedvéért van otthon egy pár darab, de egyre ritkábban használom, mert szorulást okoz. Neked mi a tapasztalatod az éttermekkel? Figyelembe veszik, ha kéred hogy neked teljesen tejmentesen készítsék az ételt?
    előzmény:
    viagiulia1 (25)
     
  2. 2003. július 19. 03:5325.
    Nem, nekem 17 éves korom körül kezdődtek a zűrök. Egy orvos azt mondta, valamilyen vírusfertőzés (pl. influenza) következménye lehetett, hogy a laktózenzimet termelő sejtek felmondták a működést. Pedig nem is vagyok beteges, nem emlékszem semmi olyasmire, hogy vírusos beteg lettem volna, különösen akkortájt. Egy napot se hiányoztam a gimiben.
    A Lactase-ra kapsz valami támogatást? Mert gondolom, az is jó drága. Megírnád, mennyibe kerül?
    És fontos: tudsz az adókedvezményről? Havonta 2000 Ft-ot jóváírhatsz, mert a tejcukor-érzékenység adóügyileg "súlyos fogyatékosságnak" minősül. (Legyen valami jó is ebben az egészben. . . )
    Indítottam régebben egy ilyen topikot, ahol aztán sok hasznos infó gyűlt össze, de egy idő után hozzászóló híján törölték. Hát tény, hogy (szerencsére) nem vagyunk sokan, de azért érdemes tömörülnünk, szerintem hasznos tanácsokat adhatunk egymásnak.
    Amint látszik, itt is érdemes volt kamubeírásokkal menteni a menthetőt.
    előzmény:
    Lavendel (24)
     
  3. 2003. július 18. 09:1124.
    Igen a Lactase az.
    A Pannóniának és az ementálinak az lenne a titka hogy nagyon sokáig (évekig)érlelik, és így nem "marad" benne laktóz, de a mai gyorsérleléses technikák mellett nem csodálkozom semmin sem.
    Olyan igazi laktózvizsgálaton nem is voltam, csak felírták ezt a tablettát, és kipróbáltam, hogy rosszul leszek-e utána is. Ha nem akkor laktózérzékeny vagyok, ha igen akkor meg valami más a probléma.
    Végül nem lettem rosszul utána, tehát laktózérzékeny vagyok.
    Te már születésed óta érzékeny vagy?
    előzmény:
    viagiulia1 (23)
     
  4. 2003. július 17. 15:5823.
    Szia.
    Sajnálom a sajtot. Biztos, hogy nem tejérzékeny vagy? Vagy valami más lehetett a baj? A Pannónia biztos, hogy teljesen laktózmentes, hiteles adatok bizonyítják.
    Milyen tablettát kaptál? Én a Yes to Dairy-t eszem, amit még külföldről hoztam tavaly. Itthon a Lactase-t lehet kapni már, ha jól tudom. Ez az?
    előzmény:
    Lavendel (22)
     
  5. 2003. július 17. 12:4422.
    Sziasztok!

    Én is laktózérzékeny vagyok, és ezen a honlapon olvasottakon felbuzdulva (úgy örültem végre van egy sajt amit ehetek!)kipróbáltam a Pannóniát, de sajnos nem jött be. Nagyon rosszul lettem tőle.
    Az orvosom szerint csak a kifejezetten laktózmentes termékek a megfelelőek nekünk. DE! Kaptam egy rágótablettát amit ha tejtermék fogyasztása előtt elrágcsálok nem lesz semmi baj. Laktózt tartalmaz és egy tabletta 2 dl tej megemésztéséhez elegendő. Max 5 tablettát szabad egyszerre bevenni.
    előzmény:
    MATTO (20)
     
  6. 2003. július 14. 13:1421.
    Ird meg legy szives a honlap cimet!!! Koszi. Nem is tudtam rola.
    előzmény:
    MATTO (20)
     
  7. 2003. július 14. 11:2320.
    Szia!
    Én a Zymil tejet nem ivásra, hanem főzésre használom. Gyerekkorom óta nem ittam tejet. Nem is igazán szerettem. Most meg már nem lehet.
    Köszi, de tudtam, hogy a Pannónia és Emetáli típusú sajtokat lehet enni. Van egy honlap tejcukorérzékenyeknek. Ott olvastam, a fogyasztható élelmiszerekről: pl. LIGA margarin, fent említett sajtok, stb.
    előzmény:
    viagiulia1 (19)
     
  8. 2003. július 11. 17:4119.
    Szia, és üdv! Jó, hogy Te bírod a Zymilt, az azért nem laktózmentes, csak csökkentett tartalmú. Tudod, hogy a Pannónia sajt teljesen laktózmentes? Meg a sokáig érlelt, nagylyukú, ementáli (?hogy írják?) típusú sajtokban is kevés laktóz van.
    előzmény:
    MATTO (18)
     
  9. 2003. július 10. 10:4818.
    Sziasztok!
    Én még csak most kapcsolódok be. Nekem egy ételmérgezés után állapítottak meg szövődményként laktózérzékenységet 31 évesen! Azóta (viszonylag) tejmentesen étkezem és semmi gondom nincs. Lehet már kapni szójatejből készült joghurtot (gyümölcsöset is!), sőt jégkrémet is ettem már. Nagyon finom.
    Tej helyett én a PARMALAT Zymil tejét használom, mert a "lepkés" MAGIC tej drága. A tejjel mindig volt problémám, de most ez az ételmérgezés nagyon előhozta.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  10. 2003. július 9. 20:2517.
    Megint.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  11. 2003. június 14. 01:4816.
    Topikfenntartó kamuhozzászólás.
    Meleg van. . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  12. 2003. május 30. 18:5415.
    Sziasztok, szia Anjika,

    Szerintem tök hülyeség az orvosodtól, hogy nem küldik allergia vizsgálatra a gyereket. Az én lányom 10 éves, szintén laktózérzékeny, mi a Tűzoltó utcai klinikára járunk, és sokszor 2-3 hónapos kisbabákat hoznak tesztre. Próbáld erőltetni.
    Valaki írt a kecsketejről is, nekünk kifejezetten megtiltották.
    előzmény:
    Anjika (4)
     
  13. 2003. május 21. 01:4814.
    Akkor lehet, hogy a tejmentes étrenddel kéne próbálkoznotok, nem? Sokan összekeverik a laktózmentes=tejcukormentes és a tejmentes=minden tejterméktől mentes étrendet. Más a tejallergia és más a tejcukor-érzékenység.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_156786 (13)
     
  14. 2003. május 20. 09:2513.
    Köszi :))
    tényleg meglepődtem :))
    Egyébként utána olvastam az ekcéma dolognak és azt írják, hogy leginkább a túró, tehéntej, tejszín, tejföl. . . ami kiválthatja, nálunk pl. a túró az biztos :((
    előzmény:
    viagiulia1 (12)
     
  15. 2003. május 19. 22:5812.
    Meg fogsz lepődni: laktózmentes tejföl! :)) Bocs.
    A Naszálytej Kft. gyártja az összes laktózmentes terméket, és a nagyobb helyekre (Tesco, Cora, Auchan) rendszeresen szállít. De pl. a Smatch, Match boltokban nem mindig lehet kapni. Próbáld többféle közértben keresni.
    És még valami: tudomásom szerint a laktózérzékenységnek nem tünete az ekcéma, sokkal inkább a puffadás, görcs, hasmenés.
    Azért mielőbbi gyógyulást, akármi is a baj!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_156786 (11)
     
  16. 2003. május 19. 12:0311.
    Sziasztok,
    az én barátom is ekcémás, kipróbálnánk a laktóz mentes életet, de egyszerűen nem tudunk hozzájutni az ilyesmihez. . . de még tovább kutatok, hátha :)
    Viagiulia a tejfölnek mi a pontos neve?
    előzmény:
    viagiulia1 (10)
     
  17. 2003. május 5. 01:2410.
    Sziasztok! Hogy én milyen finom hortobágyi palacsintát ettem laktózmentes tejföllel! Ezt csak azért írom be, hogy életben tartsam a topikot. Időnként nézzetek be ti is, és írjatok egy sort, nehogy 1 hónap szünet után törlődjön a topik!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  18. Torolt_felhasznalo_682545
    Torolt_felhasznalo_682545
    2003. Április 16. 02:169.
    Szia Anjika,
    az én kislányom még azt sem birja, ha én iszom tejet vagy eszem tejterméket. Szoptatás után borzalmas hasgörcsei vannak és enyhe ekcémás tünetei szinte azonnal. Ezért gondolom, hogy a te kisfiad is a tejre lehet érzékeny. Én ma beszereztem szójatejet, egészen iható. Csak a tejföllel mit csináljak? Nem tudom, itt (Kanadában) hol találok ilyesmit. Utoljára azt hallottam egy ápolónőtől, hogy meg kell próbálni a kecsketejet és az abból készült tejtermékeket, mert azok nem okoznak allergiát (csak jó drágák. . . ). A kisfiadnak nem voltak kólikás tünetei szoptatás alatt?
    előzmény:
    Anjika (4)
     
  19. 2003. Április 4. 01:388.
    Már lehet laktózmentes tejfölt is kapni, hurrá!!!!!!
    Viszont a topikomat nem tették vissza, ráadásul még válaszra se méltattak. Kicsit csalódtam a caféban.
    előzmény:
    Lylyom (1)
     
  20. 2003. március 17. 00:327.
    Még nem válaszoltak, de hátha ma, azaz munkanapon tesznek valamit értünk. Esetleg írnál Te is nekik, hogy kérnéd vissza a topikot? Komolyan mondom, vállalom, hogy hetente 2x beírok egy semmit oda, csak hogy megmaradjon. Bár ez az igazán hülye dolog. Nem lenne egyszerűbb "csak úgy", jóindulatból nem törölni, mint kamu-beírásokkal életben tartani? No mindegy, ha visszateszik, nem hagyom megint elveszni!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_671962 (6)
     
  21. Torolt_felhasznalo_671962
    Torolt_felhasznalo_671962
    2003. március 16. 02:276.
    Hát az bizony jó lenne!van erre lehetőség?
    előzmény:
    viagiulia1 (5)
     
  22. 2003. március 16. 01:275.
    Anjika, most vettem észre, hogy törölték a Laktózérzékeny topikot! :(((((( Ez disznóság! Igazán nem haszontalan csevegéssel töltöttük ott az időt, hanem igenis fontos, mondhatnám, életbevágó infókat terjesztettünk. Írtam a szerkesztőknek, hátha visszateszik.
    Magic Milket a Corában, Tesco-ban biztos találsz.
    előzmény:
    Anjika (4)
     
  23. 2003. március 16. 00:124.
    Szia Lylyom!
    Nálad miben nyilvánul meg a laktóz érzékenység? Ugyanis az a problémám, hogy a kisfiamnak ekcémája van és mindig, akkor jön ki rajta, amikor tejet iszik. Sajnos az egészségügyi dolgokhoz nem értek és ezzel a laktózzal sem vagyok teljesen tisztában. De sem a házi orvos, sem a bőrgyógyász nem hajlandó elküldeni allergia vizsgálatra a gyereket, azzal a kifogással, hogy még csak 5 éves és ebben a korban nem csinálnak ilyen vizsgálatot. De amiért hozzászóltam a témához , az az lenne, hogy hol veszed ezt a Magic Milket?:) Mert kipróbálnám, ha ilyet adnék a fiamnak, hogy vajon megszűnne-e az ekcémája. Várom válaszod, előre is köszi.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  24. Torolt_felhasznalo_794647
    Torolt_felhasznalo_794647
    2003. március 1. 17:013.
    Szia!
    Van laktóz érzékenyek klubja, vagy valami ilyesmi. De én is hasonló cipőben járok, mint te ezért adok pár tippet. Remélem segíteni fog.
    Tejszín helyett Grancuccina-t használok és higítva tej helyett is jó. Mindent amit lehet margarinnal csinálok, de a vaj magas hőmérsékleten átsütve nekem már ártalmatlan:) Ha csak laktóz problémád van a laktózmentes tejet is használhatod. Flakonos tejszínhabból is van csak növényi.
    Sok sikert kívánok a főzésekhez.
    előzmény:
    Lylyom (1)
     
  25. Torolt_felhasznalo_397042
    Torolt_felhasznalo_397042
    2003. március 1. 16:552.
    Nem vagyok szakértö, de azt hiszem a szójatej, szójatejszin stb laktóz mentes. Ezzekel pótolhatod ott, ahol egyébként tej vagy tejszin kellene. Nem tudom Magyarországon hol kaphatóak, de ha máshol nem naturboltokban biztos!
    előzmény:
    Lylyom (1)
     

Címlap

top