Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Ájurvéda és Pancsakarma

Torolt_felhasznalo_711686
Torolt_felhasznalo_711686
Létrehozva: 2005. június 8. 14:27
Sziasztok!

Nagyon érdekel az Ájurvéda (Ayurveda) és a Pancsakarma (Panchakarma). Első könyvem e témában ami nagyon felkeltette az érdeklődésem az Sunil V. Joshi-tól Ájurvéda és Pancsakarma címmel jelent meg az Édesvím Kiadónál. Minden könyv meg van a témában ami megjelent magyarul.
Most jelen pillanatban a Pancsakarma érdekel, csak nem tudok senkit aki ebben segíteni tudna. Van nagyon sok részletes leírásom, de mindenhol azt tanácsolják, hogy orvos felügyelete szükséges.
Nagyon szeretem ezen kívül még Deepak Chopra-t, talán Ő is belevág ebeb a témába, mivel ő is az ájurvédát gyakroloja.
Ha valaki jártas a témában vagy érdekli akkor szívesen beszélgetnék vele rólla.

Üdv.: Soockit
  1. 2018. augusztus 29. 16:2110.

    Sziasztok!


    Ha már ayurvedikus gyógyászat, akkor a gyógynövényekről sem illik megfeledkezni! Én csak a Pharmacoidea termékeket használom, mert ők komolyan veszik az Ayurvédát és tudatosan használják készítményeiben. Az Agyserkentőben pl brahmi van

  2. 2014. november 9. 16:089.

    Ismertek Bp-en ayurvédikus vagy HKO orvost referenciával, akihez el lehet menni konzultációra?


    Hogy ránézzen a körmömre, arcra, vagy megállapítson számára egyértelmű, de számomra rejtett dolgokat.

  3. 2006. május 24. 17:458.
    Sziasztok. Nemrég jöttem haza Indiából. Évek óta foglalkozom az Ájurvédával és a rendelőmben hozzám fordulókat megfelelő tanácsokkal igyekszem ellátni, amelyek között természetesen a pancsakarma méregtelenítő eljárásai is szerepelnek. Emellett jónius 10-11-én fogok tartani egy 2 napos Ájurvédikus öngyógyítás tanfolyamot, amelyen végigvesszük a pancsakarma biztonságos módszereit is, melyeket 70%-ban otthon is megvalósíthatunk. De aki az igazira vágyik, novemberben egy utat is szervezek Indiába, melyen belül Dr. Srivastava Rishikesh-i rendelőjáben egy részletes 21 napos Pancsakarma terápia is szerepel. Akit érdekel, az hívjon vagy írjon emailt! Gauranga Das, 06-30-9140839, illetve gauranga@brihaspati.net
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_711686 (1)
    2005-06-08  14:27
  4. Torolt_felhasznalo_986725
    Torolt_felhasznalo_986725
    2005. augusztus 8. 22:557.
    Szia!
    Engem is érdekel az ayurvéda, Chopra-tól csak a Tökéletes testsúly c. könyve van meg.
    Az Angyal utcához közel lakom, arra a könyvesboltra gondolsz, ami alagsorban van? És hol rendel Váradi Tibor? Ő is ayurvédikus megközelítést használ? Ő nem inkább az antropozófia híve?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_711686 (3)
     
  5. Torolt_felhasznalo_711686
    Torolt_felhasznalo_711686
    2005. augusztus 8. 22:426.
    up
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_711686 (5)
     
  6. Torolt_felhasznalo_711686
    Torolt_felhasznalo_711686
    2005. június 14. 13:455.
    Na senkit nem érdekel a téma?!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  7. Torolt_felhasznalo_711686
    Torolt_felhasznalo_711686
    2005. június 10. 12:254.
    up - hogy feljebb kerüljön. . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  8. Torolt_felhasznalo_711686
    Torolt_felhasznalo_711686
    2005. június 9. 15:373.
    Természetesen nekem is meg van az említett könyv! Sőt, akinek csak tudom meg is vettem ajándékba. Ha esetleg érdekel Deepak Chopra: Rendhagyó szakácskönyve akkor most Budapesten a IX. kerületben az Angyal utcában (itt rendel amúgy Váradi Tibi) van egy kis könyvesbolt. Inkább kifutó könyvek vannak. Ott az említett könyv jelenleg 600 Ft-ért lehet megkapni, még van egy pár példány.
    Nem nagyon szoktam TV-t nézni, hetente maximum 1-2 órát. Egyik este viszont bekapcsoltam a TV-t és kapcsolgattam majd a Duna TV-re tévedtem és elkaptam ezt a műsort "véletlen". Azt hittem, hogy nem láttam elejétől, így utána néztem a neten. Meg lehet venni ezt a dokumentum filmet DVD-n, ez egy németek által készített film és van honlapja is a http://www. ayurvedafilm. com/ címen lehet elérni. Írtam a Duna TV-nek, hogy nem lehet e beszerezni a filmet valahol (akkor még nem tudtam, hogy meg lehet venni), de nem tudtak érdemleges választ adni. Akkor még azt sem tudták megmondani, hogy vetítik e még a filmet e mégegyszer és ha igen akkor mikor.
    Egyik hétvégén ismét a kezembe akadt a távirányító és ugyancsak "céltalanul" kapcsolgattam a TV-t, és lám ismét "véletlenül" a Duna TV-re kapcsoltam és a bemondó hölgy ezt a dokumentumfilmet "konferálta fel"!
    Most láttam elejétől végig, akkor döbbentem rá, hogy amikor először láttam akkor is láttam eljétől, csak éppen a feliratokat nem láttam az elején.
    Nagyon szép és hasznos film volt. Megdöbbentő volt szerintem sokmindenki számára. Voltak dolgok amik nekem is azok voltak. Nagyon tetszik ahogy az ájurvéda gondolkodik a testről és az egészségről.
    Azt veszem észre, hogy sokan amikor vélekednek az egészségről és annak megromlásáról, akkor napellenzőt hordanak. Valaki azt "kiabálja", hogy minden betegségért, a hús evés a hibás, vagy a "civilizált" műanyag táplálkozás. Van aki azt kiabalja, hogy minden betegség eredendője lelki eredetű. Én ezekkel nem tudok 100 %-ig egyetérteni. Sokkal bonyolultabb és egyben egyszerűbb, mint ahogyan ezt gondoljuk. Legközelebb az árjúvéda áll az igazsághoz!
    Örülök, hogy itt valaki egyáltalán hozzászólt a témához.
    előzmény:
    zizi9 (2)
     
  9. 2005. június 8. 15:432.
    Az ajurveda szintén a kedvenceim közé tartozik. Panchakarmát pedig Bécsben az ajurvédikus klinikán csinálnak. Aki a klinikát vezeti 14 évvel ezelőtt Magyarországon járt, hogy meghonosítsa a TM-et /Transzcendentális Meditáció/. Dr. Lothar Krenner a neve. Akkoriban kb. 60 év körülinek saccoltam. Ő és a vele érkező TM tanárok olyan végtelen nyugalmat tudtak kiárasztani a környezetükre, hogy mindjárt az az érzésem támadt, szeretném ezt a légkört én is.
    Lothar K. diafilmeket mutatott be nekünk az ajurvédikus klinikán készült panchakarmáról, ami mély benyomást tett rám a nyugati orvoslással szemben.
    Még egy hírem, hogy a magyarországi TM központ vezetőjével beszéltem kb. 2 hete és akkor azt mondta valószínű hamarosan M. o-on is elérhető lesz a panchakarma.
    Nem rég a Duna tv leadott egy filmet az ajurvedikus orvoslásról, ami nagyon szép és igazán látványos mennyivel másabb életfelfogás működik.
    Chopra könyveivel az én polcom is telve van, és a Tökéletes egészség c. könyvében ír sokat az ajurvedáról.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_711686 (1)
     

Címlap

top