Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Feng-Shui

elestirne
Létrehozva: 2002. július 30. 22:21
Üdv! A segítségeteket szeretném kérni, mivel lenne jópár kérdésem a fens-shuijal kapcsolatban. Tehát: 1: a gyertyák állhatnak gyújtatlanul? milyen időközönként kell meggyújtani őket? 2: szerencsés-e halakat festeni a fürdőszoba falára? (keleti irányba néz) 3: Hová lehet tenni az üvegtárgyakat? 4: Hová tehetném sok-sok barátomról összegyűjtött fotókat? 5: Hova tehetném a kör alakú tükrömet? 6: Tehetek-e az ágyam mellé könyveket? (egyik könyv javasolja, másik nem) 7: A bejárati ajtóval szemközt van az ebédlő ablaka. Káros ez? Hogyan javíthatnék rajta? 8: Hol van a legjobb helye egy szökőkútnak? 9: Hol vehetnék féldrágaköves fácskát? (elsősorban pesti címeket szeretnék) Előre is köszönöm a tanácsokat! :)
  1. Torolt_felhasznalo_571293
    Torolt_felhasznalo_571293
    2002. augusztus 29. 15:0926.
    Ne hagyjátok elévülni a topicot!!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  2. Torolt_felhasznalo_571293
    Torolt_felhasznalo_571293
    2002. augusztus 29. 15:0925.
    Ne hagyjátok elévülni a topicot!!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  3. Torolt_felhasznalo_571293
    Torolt_felhasznalo_571293
    2002. augusztus 29. 15:0624.
    Kedves Padua! Én most kezdtem el foglalkozni a Feng Shuival, azaz nézegettem egy-két dolgot, mert nagyon érdekel. Már ott elakadtam, hogy térképrajzolás. Ugyanis ugyanattól a szakértőtől (Szilvásy Judit) kétféle térképről olvastam az egyik 8szög, a másik 9 kis téglalap alakú. Más-más területet hoz ki, ha egyiket vagy másikat használom. Persze, ha jól használom. Hogy kell a térképet megrajzolni? Veszem a lakás területét (szerencsre téglalap) és 9 egyenlő részre osztom és a kockák kiadják az egyes területeket? Vagy hogy kell ezt mívelni? Köszi szépen, Docsi
    előzmény:
    padua (22)
     
  4. 2002. augusztus 29. 14:2823.
    Kedves Padua! az en szobamban szinte minden targy bordo vagy fuzold. igy alakult es mar nem is akarok valtoztatni rajta. ezeknek a szineknek van valamilyen jelentosege?
    előzmény:
    padua (22)
     
  5. 2002. augusztus 29. 13:5022.
    Kedves hemok, priviben ment a válasz!
    előzmény:
    hemok (21)
     
  6. 2002. augusztus 29. 11:4721.
    Kedves Padua, segítséget szeretnék kérni. Lakásfelújítást tartok, és a bútorozásnál elgondolkadtam, hogy tanácsot kellene kérnem feng-shui-s szakembertől. Ekkor eszembe jutott, hogy a földsugarzást is fegyelembe kellene vennem. A Bp Tv-n egyik este beszélgetés volt erről. "Nem mindegy, hogy az üvegekristályt teszem, mert ha pont egy vizsugár fölé akkor szétszorja a lakásban a káros sugarakat. " Véleményedet kérdezném? Ill. ha van tudomásotok olyan szakemberről, aki radesztéta ill. feng- shui-val foglalkozik szóljatok.
    előzmény:
    padua (12)
     
  7. 2002. augusztus 28. 15:0820.
    Ez egy korlátolt vélemény. Nem hülyeség, de nem lehet mindent átvenni fejetlenül, mert az mégis egy más kultúra. De nagyon hasznos dolgok vannak benne, de ha valakinek nincs érzéke a lakberendezés, és a szép, harmónikus dolgok iránt, az hülyeségnek tartja.
    előzmény:
    kriszbácsi (6)
     
  8. 2002. augusztus 28. 14:3719.
    Ugyanennek az íróasztalnak a bal oldalára. Ott igyázzon Rád!:))
    előzmény:
    elestirne (18)
     
  9. Torolt_felhasznalo_522272
    Torolt_felhasznalo_522272
    2002. augusztus 27. 19:0418.
    Telitalálat. Bizony, szárnyas Pegazus szobrocskám van, egy felhőn vágtázik, és mintha mosolyogna is:) Mivel a déli rész nem az én szobámra esik, az íróasztalomon "üzemeltetem". 2. kósza kérdés: Üveg sárkányomat hová tegyem? (szobor)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  10. 2002. augusztus 27. 09:3817.
    Szia elestirne, nem egészen értem a kérdést? Van egy Pegazust ábrázoló szobrod vagy képed és szeretnéd elhelyezni a lakásban? Ezesetben először is az fontos, milyen problémáid vannak jelenleg, amelyek megoldásában - a lakókörnyezeted harmonikussá tételén keresztül - a feng shui is segítségedre lehet? Ló szimbólumot egyedülálló lányok-asszonyok számára ajánlott a lakás egyik déli falára / falához tenni az "Igazi" megtalálásához. Mégpedig olyan lovat ábrázoló képet (legyen az kedvesen játékos vagy vágtató paripa), amilyen tuajdonságot szívesen látnánk leendő párunkban is. . . Egy Pegazus szárnyakkal egy érzékeny, művészlelkű férfiút feltételez - bár elképzelhető, hogy számodra más tulajdonságokat jelképez. . . Rajta, a lakás déli részébe vele!:))Remélem, segítettem:))
    előzmény:
    elestirne (16)
     
  11. Torolt_felhasznalo_522272
    Torolt_felhasznalo_522272
    2002. augusztus 26. 22:1316.
    Kósza kérdés: Pegazust hová tegyem?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  12. 2002. augusztus 23. 09:1615.
    Szia 2M, az első kérdés rögtön az, hogy a bemért irány szerint hiányzik az önművelés-tudás terület, vagy a forma iskola szerint (ajtóhoz képest bágua térkép) dolgoztál? Ha tudnál ide küldeni egy méretarányos, bescannelt alaprajzot az É irány pontos (!) megjelölésével, talán kiderül, hogy nem feltétlenül az a terület hiányzik. . . Én mindig iránytűvel dolgozom, sokkal pontosabb, hosszútávú megoldásokat lehet úgy keresni. Egyébként hiányzó terület esetén a tükör egy általános jó megoldás, arra a belső falra, amelyik "mögött" hiányzik a terület. A középső fal sem biztos hogy olyan nagyon rossz helyen van, nem kell megijedni, minden orvosolható!:) E-mail címem: m_mucsi@hotmail. com Várom az alaprajzot, ha gondolod!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_249563 (14)
     
  13. Torolt_felhasznalo_249563
    Torolt_felhasznalo_249563
    2002. augusztus 22. 12:1214.
    Szia padua! Most kerül sor a lakás berendezésére és igyekszem szem előtt tartani a Feng Shui írott és íratlan szabályait, de lenne kérdésem: nálunk a lakásban az önművelés területe egy az egyben hiányzik. . . mivel tudnám ellensúlyozni ezt a hiányzó területet? Illetve a báguá térkép középső részét átszeli egy fal. . . ez ellen lehet vmit tenni, ha már nem tudom kiszedni a falat. Ha jól tudom ebben az esetben a fal gátat szab a Csi áramlásának! Előre is köszönöm segítséged!
    előzmény:
    padua (12)
     
  14. Torolt_felhasznalo_522272
    Torolt_felhasznalo_522272
    2002. augusztus 21. 23:5213.
    Köszönöm mindenkinek, és üdvözöllek Padua! :) Jöjjön mindenki, akinek kérdése, óhaja, sóhaja van. Hadd tanuljunk mi is.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  15. 2002. augusztus 21. 16:2812.
    Sziasztok, talán újjáéled a topic. . . :)) Gondoltam, "belépek", mivel okleveles feng shui tanácsadó vagyok, biztosan segíthetek néhány dologban az érdeklődőknek! Kérdezzetek bátran!:))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  16. Torolt_felhasznalo_571293
    Torolt_felhasznalo_571293
    2002. augusztus 7. 16:5711.
    Szia kedves 2M! Megtennéd, hogy elküldöd nekem is? Köszönöm szépen!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_249563 (10)
     
  17. Torolt_felhasznalo_249563
    Torolt_felhasznalo_249563
    2002. augusztus 7. 16:4010.
    Szia elestirne! Én is már nagyon sok könyvet átböngésztem és folyamatosan olvasgatok írásokat a neten is, viszont van egy báguá-térkép rajzolóm. . . ha gondolod szívesen elküldöm a privát e-mail címedre. Én is itt az nlc-n kaptam. Várom az e-mail címed priviben ha érdekel a térkép. De szívesen elküldöm bárkinek!
    előzmény:
    elestirne (1)
     
  18. Torolt_felhasznalo_249563
    Torolt_felhasznalo_249563
    2002. augusztus 7. 16:379.
    Ha hülyeségnek tartod, akkor hogy kerültél a topicra?
    előzmény:
    kriszbácsi (6)
     
  19. 2002. augusztus 7. 16:178.
    Szerintem a feng-shui igen érdekes dolog és hasznos is. Alapvetően fontos, hopgy tisztaság legyen és rend. (mindennek legyen helye, és mindíg ugyanoda kerüljön vissza. Olyan tárgyak vegyenk körül bennünket amelyeket szeretünk és jó érzéssel tudunk rájuk nézni. Ha ezt feng-shuinak hívják akkor, oké. Ha nem ez az, akkor nem is érdekel.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  20. 2002. augusztus 7. 16:107.
    Persze. Nyilván csak nők tervezték pl. az Asia Centert is, mert azt teljesen Feng-shui elvek alapján építik.
    előzmény:
    kriszbácsi (6)
     
  21. 2002. augusztus 7. 16:006.
    Elnézést a kedves fengshui rajongóktól, de olvasva a hozzászólásaitokat csak röhögni tudok. Ez is egy jellemző dolog, hogy ilyen baromságot is csak nőknek lehet eladni. :-)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  22. Torolt_felhasznalo_522272
    Torolt_felhasznalo_522272
    2002. augusztus 3. 20:355.
    Köszönöm az eddigi hozzászólásokat:) Igen, hogyha drága szülém beleegyezik festek az ablakra valami szépet:) (hare foglalkozom az üvegfestéssel, így nem lesz gond:)) Aztán jöhet a fürdőszoba, satöbbi:) Minden jót!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  23. 2002. augusztus 1. 11:034.
    Böngészés közben találtam, hogy a bejárattal szembeni ablakra lehet ablakképet ragasztani, vagy festeni, az megállítja a csí-t. Kreatívak előnyben! :-))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  24. Torolt_felhasznalo_792455
    Torolt_felhasznalo_792455
    2002. július 31. 15:393.
    Szia, nekünk rengeteg feng shuis könyvünk van, és nagyon sok bennük az ellentmondás:)) de azért pár 5let amit találtam: 2. lehet halakat festeni a lényeg hogy kék, zöld színek legyenek az uralkodóak, és ne legyen túl díszes a fürdőszoba, és páratlan számú hal legyen 3. mennezetre függesztett kristályok a gazdagság területére érdemes tenni, vagy a tudás területére, ez más üvegre is érvényes 4. csaláádi képeket a család területére kell tenni, a gyerekekről készülteket a gyerekek területre 5. a kerek tükrök hatását a gyertyák erősítik, a fény növelésére használható sötétebb helyeken, folyósók végén, de a hálószobába nem szabad! a hírnév területére előnyös tenni 7. szélcsengő vagy kristály állhatja útját a szökő csinek 8. szökőkutata a gazdagság területére érdemes tenni vagy a bejárathoz röviden ennyit talátam, de már most is felbukkant 1-2 ellentétes szabály:))) szerény véleményem szerint oda tedd a dolgokat, és azt fess ami jól esik:) elméletileg úgyse esik jól ami a feng shui ellen van:) sok sikert a berendezkedéshez:)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  25. 2002. július 31. 14:342.
    A www. fengshuibolt. hu honlapon jóideig el lehet barangolni, sok hasznos ötlet, és internetes vásárlási lehetőség is van. Sok sikert! :-)
    előzmény:
    elestirne (1)
     

Címlap

top