Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Rácsvédő kiságyra

-Macimama-
Létrehozva: 2005. Április 9. 18:50
Kedves kismamák!
A tapasztalatotokra lennék kiváncsi! A hetedik hónapban vagyok, és már kaptunk egy kis rácsos ágyat, amelyre szeretnék varrni egy rácsvédőt. A boltokban kaphatókat már nézegettem, da ha már varrok, szeretnék olyat, ami a legideálisabb. Nem tudom, hogy milyen lenne az? Egyrészt úgy érzem, jó lenne, az ágyat belültől teljesen körbeérő, magasabb, hogy mintegy "kibéleljem", másrészt, viszont (a kiságy a mi ágyunk mellett lesz közvetlenül) lehet, hogy alacsonyabb, az ágy hosszabb végén csak 20-30 cm hosszú praktikusabb lenne, mert akkor jobban rálátok éjjel a babára? Kérem, aki használt rácsvédőt, írja meg milyen vált be, mik a tapasztalatai!
Vagy van, akinek esetleg ellenjavallata van a rácsvédővel?
Köszönöm!!!
Macimama
  1. Torolt_felhasznalo_959284
    Torolt_felhasznalo_959284
    2005. Április 10. 08:3816.
    Nem lát ki? . . legalább ösztönözve van a mozgásra. :) Csak egy részén távolítottam el a rácsvédőt éjjelre, hogy mégis belássak.

    hangyacsek: vannak ilyen aggódó kismamák akik éjjelente is figyelik vesz e még levegőt a gyermek? Tudod bölcsőhalál. . . :( Kókuszmatracot vettünk a kiságyba mert a kisfiam hason alvó volt de így is folyton azt figyeltem, hogy minden rendben van e.
    előzmény:
    -Macimama- (6)
     
  2. 2005. Április 10. 08:1115.
    Az én kislányom, olyan mocorgos, és "tekeredős" volt, hogy hiába volt rácsvédő fönnt (kettőt is kipróbáltunk), vagy arra ébredt, hogy beverte a fejét, vagy a lába akadt a rácsokban. Így öt-hat hónapos korától, utazóágyban alszik. Puha hálós, így nincs se buksi kopp, és nem akad be a lába sem. Attól az éjszakától kezdve, 5-6 ébredés helyett, csak egyszer-kétszer volt fennt.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  3. Torolt_felhasznalo_271963
    Torolt_felhasznalo_271963
    2005. Április 9. 23:5214.
    Szia!
    Én is magam varrtam ikrecskéimnek a rácsvédőt. . .
    Saját tapasztalatok:
    -Az enyémek nem voltak nagyon mászósak, inkább bambultak. . . ezért nem is használtuk sokáig.
    -a miénk 6db 30x30-blokkból állt. A Lányok felé volt a képes fele, persze jó mintás. Vékony szalagokkal rögzítettem kívülről a rácsokhoz.
    -vékony szivaccsal volt bélelve. A Népszínház utcában van egy szivacsos bolt. ott vettem táblában. 100x200
    -persze jóval olcsóbban jön ki, mintha boltban vennéd meg. . . .
    Boldog Babavárást, jó egészséget!
    :-))))
    wife
    előzmény:
    -Macimama- (1)
     
  4. 2005. Április 9. 23:1113.
    Sziasztok! Én meg pont azért nem vettem rácsvédőt, mert attól tartottam, hogy leoldódik, belefullad a gyerek. . . Aztán mégis kipróbáltam (egy pokrócot hajtogattam be a rácsok közé), hátha otthonosabbna érzik magukat és jobban alszanak, de nagyon utálták, legyűrték, kiszedték, kidobták. . . zavarta őket, hogy nem látnak ki.
    Azt, hogy ne verjék bele a fejüket a rácsba, elég hamar megtanulták.
    előzmény:
    -Macimama- (1)
     
  5. 2005. Április 9. 21:2612.
    Nekem a két fiam nem szerette, mihelyt tudtak annyira mozogni, állandóan letépték. A lányomat eddig nem érdekelte különösebben, most kezdi csak rángatni (11 hónapos). Mondjuk nálunk csak azért kellett, hogy ne verjék be a fejüket, mert külön szobába tettük mindet, mihelyt hazajöttünk a kórházból.
    Ne haragudj a talán hülye kérdésért, de mit akarsz éjjel nézni a babán? Ha baja van, úgyis szól! :)))))))))))))))))))
    előzmény:
    -Macimama- (1)
     
  6. Torolt_felhasznalo_342128
    Torolt_felhasznalo_342128
    2005. Április 9. 21:2211.
    Ja, és valahol láttam, hogy kicsi zsebeket varrt rá, ahova a babának játékokat dugtak, aztán később a gyerek a kincseit tartotta!
    előzmény:
    -Macimama- (6)
     
  7. Torolt_felhasznalo_885864
    Torolt_felhasznalo_885864
    2005. Április 9. 21:2110.
    Szia!

    Én javaslom, mi még mindig használjuk, pedig az én kicsim már 15 hónapos. Igaz, nálunk csak 3 oldalon van, de hiányzik a 4. -re mivel mióta jobban mozgolódik, gyakran meg is fordul, és ahol nincs szivacs, ott bizony koppan a buksi :-). (én az ággyal együtt örököltem a szivacsot is, amire anyukám varrt 2 garnitúra huzatot)
    Sztem nem kell minden rácsnál megkötni, elég 4-4 helyen, a rövidebb oldalikat pedig mindkét végén alul és felül is - de ahogy érzed.
    előzmény:
    -Macimama- (1)
     
  8. Torolt_felhasznalo_342128
    Torolt_felhasznalo_342128
    2005. Április 9. 21:209.
    Én is végig használtam mindkét fiamnál, mert nagyon jó. Eleinte nem szorul be vmilye a rácsok közé, aztán meg az alvós állatok, cumi, nem esnek ki! Az 5 éves nagyobbiknak, az emeleteságy leesésgátlójára is kellett csináljak, hogy ne essenek ki az állatok éjjel!
    Kb 20 cm magas, egy vékony szivacslapot vontunk be, és az ágy 3 oldalán van, az oldalakon kb. a teljes hossz 2/3áig. Lényeg a sok színes apró minta, mert az elején ez nagyon fejleszti a baba színlátását (apósom szemész, ő ajánlotta).
    Kötőket 3 rácsonként varrtunk, de ez nyilván a rácstávolságtól is függ!
    előzmény:
    -Macimama- (6)
     
  9. Torolt_felhasznalo_370559
    Torolt_felhasznalo_370559
    2005. Április 9. 21:148.
    Szia!

    Én már nagyon sok rácsvédőt varrtam, többek között a saját gyerekemét is. Én úgy tapasztaltam, hogy a gyerekek szeretik a mintás kellemes színű rácsvédőket. Szerintem felesleges a kiságyra körbe tenni a rácsvédőt. Az "ideális" méret 160cm hosszú és 25cm (akár 30cm is lehet) széles. Egyébként egy idő után, amikor a babó már elég eleven, úgyis leszedi majd. Az én picúrom már fél évesen elkezdett vandálkodni a kiságyban :-) Én vatelinnel béleltem. Többféle vastagságú vatelint lehet kapni. Én a 2cm vastagságút ajánlom. Akkor lesz jó tartása a fejvédőnek, ha duplán teszed bele a vatelint.
    További kellemes babavárást, gyors és élményekkel teli szülést és egy gyönyörű egészséges csöppséget kívánok neked!
    előzmény:
    -Macimama- (1)
     
  10. Torolt_felhasznalo_740162
    Torolt_felhasznalo_740162
    2005. Április 9. 20:467.
    Szia én magam varrtam 3 oldalra (egy hosszú több helyen rögzítve, 1 cm vastag csivacsbéléssel) amit a baba 3 hónaos korában le kellett vennem az ágyról, mert nem látott ki és így utált az ágyban.
    Holnap fogom újra visszatenni, mert bebújik a sarokba, a fejecskájét a rácshoz szorítja, és ha megmozdul koccan a fejecske.
    Jó dolog és egy kis ügyességgel pár foríntból kijön. Én kb 1500 ft-ból kihoztam a baldachint a fejvédőt és a fakkos ágyra akasztható rakodót. (vagy minek nevezzem) Most is abban tárolom a pelusokat. A baldachin azóta gyerekszoba függönnyé változott. És mindenki el volt ájulva milyen szép:))))
    előzmény:
    -Macimama- (1)
     
  11. 2005. Április 9. 20:376.
    Köszönöm szépen a vélemyéneket, ötleteket.
    Lingon: Nem gondoltam nagyon magasra, kb. 20 cm-esra a rácsoknál, az ágy támlájánál magasabbra (amilyen magas a támla, kb. 25 cm). A sürünél mire gondolsz, ha rácsonként meg lehet kötni, az jó?
    voltam: Szivacsra gondoltam én is, tehát vastagabb is lenne, mint a boltokban kapható. Tehát Ti tulajdonképpen csak nappal használtátok, éjjelre mindig levetted?
    Az ágyat körülérővel azaz aggodalmam volt még, hogy a baba sem lát ki, de ebben lehet, hogy tévedtem?
    előzmény:
    -Macimama- (1)
     
  12. Torolt_felhasznalo_959284
    Torolt_felhasznalo_959284
    2005. Április 9. 19:275.
    Amíg pici és nem ül fel addig megteszi az alacsonyabb is a lényeg az, hogy ne üsse a fejét. Én szivacsból csináltam ellentétben a boltokban kapható vatelines vackoktól, két darabban és nem egybe varva, hogy levehessem estére ha lefekszünk mi is. . . belássak a kiságyba és szintén körbe érte a kiságyat. mert a baba forog, kúszik. . . stb.
    előzmény:
    -Macimama- (1)
     
  13. 2005. Április 9. 19:194.
    Nagyon sokáig használtam mind a 2 babánál, talán végig mig kiságyban aludtak? Nem emlékszem már. Buksit ne nyomje neki a rácsnak. Arra figyelj sürün oda legyen kötve, ne tudja meglazitani, alábujni, balesetet ne okozzon.
    Miért szeretnéd magassabbra?
    előzmény:
    -Macimama- (1)
     
  14. Torolt_felhasznalo_605953
    Torolt_felhasznalo_605953
    2005. Április 9. 19:153.
    Mi használjuk. Végigér a járókában is és a rácsos ágyban is. Kb. 20 cm magas, szóval kilát felette, mert állandóan hasal. Igaz, aludni külön szobája van és ott nincs semmi látnivalója, mert csak éjszaka tartózkodik ott. Amióta tud kúszni, azóta néha bebújik alá :-)
    előzmény:
    -Macimama- (1)
     
  15. 2005. Április 9. 19:112.
    Szia!

    Én vettem anno, de nem használtuk sokat, mert a babó hamar letépte:) És amikor elkezdett jobban érdeklődni, akkor nem látott minket. Talán 1 hónapig volt rácsvédőnk, azóta a szekrény mélyén hever valahol:)
    előzmény:
    -Macimama- (1)
     

Címlap

top