Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Életközépi krízis

Mancika
Létrehozva: 2019. február 27. 20:24

Sziasztok! 


 


Elsősorban olyan hozzászólók véleményére lennék kíváncsi, akik átélték az életközépi krízist így vagy úgy... Az én sztorim röviden: Boldog házasságban éltünk 22 évig. 42 évesek vagyunk, van egy10 éves a fiúnk, felépítettünk egy házat, van egy autónk, és közös programokat csináltunk rendszeresen. Szinte sosem volt közöttünk konfliktus, ami volt, mindig meg tudtuk beszélni. Tavaly november végén a férjem elém állt, és közölte: valami más lett, nem tudja, hogy mi, de el kell költöznie, mert szabad akar lenni. Ja, és szeret egy lányt. :( Szeret engem, mindig én leszek számára a NŐ, de ez most valami más. Hogy neki tervei vannak, amiket nem tudott megvalósítani, de akar... pl: futás. Válni nem akar, de maradni sem tud. Megbeszéltük, hogy nem költözik el januárig, mert a gyerek miatt csináljuk együtt végig a karácsonyt, illetve január elején van a fiúnk szülinapja, addig legyen itthon. Ez így is lett, amit utólag már bánok, akkor el kellett volna mennie, amikor bejelentette. Mára odáig jutottunk, hogy válni akar, össze akarnak költözni, és közös nyaralásokat tervezgetnek. A "lány" akit szeret, egy 40 éves, 2 gyerekes, 2szeresen elvált anyuka, (2 gyerek 2 apától) aki tőle 250 km-re lakik. Együtt járnak futóversenyre, a "lány" meg tudja oldani a gyerekfelügyeletet, és szabad, mint a madár akkor, amikor akar... (sajnos mi nem tudtuk megoldani, nem volt kire "lepasszolni" a gyereket). Teljesen magába bolondította a férjem, aki nagyon nem önmaga most. Az eddig nyugodt, szerethető, humoros, kedves ember most cinikus, beszólogató, kötekedő... Látom a hibákat, amiket elkövettünk, tudom, hol rontottuk el. De hiába is mondok bármit neki, ő csak azt az egy utat látja, hogy engem már máshogy szeret, és velem már nem tudja elképzelni a jövőt... Én szeretem, és nagyon szeretném, ha újra egy család lennénk, de nem tudom, hogy tudnék rá hatni, mert most úgy látom, sehogy... 


Köszönöm a véleményeket! 

  1. Torolt_felhasznalo_265455
    Torolt_felhasznalo_265455
    2019. március 1. 06:3126.


     


     

    előzmény:
    margaret3711 (25)
    2019-02-28  22:10
  2. 2019. február 28. 22:1025.

    Csendikem!


    "Aki menni akar,annak segiteni kell a csomagolasban."


    En szavanfogtam,es  utjara kuldtem,44 eves voltam  pici lanyom kozel 3 eves.


    Negy ev utan visszaakart jonni.


    13.5 ev utan ujra ferhez mentem,az iden unnepeljuk a 25.evfordulonkat.


     


     


     


     


     


     


     

    előzmény:
    Csend Ike (2)
    2019-02-27  20:58
  3. 2019. február 28. 20:4424.

    En ugy latom, ahogy Popper Peter mondta. Mindennek van kifutasi ideje. Regen, valaha a hazassagok valoban a sirig tartottak, mert altalaban rovid ideig tartottak. Vagy anyagi meg egyeb erdekek, tarsadalmi elvarasok miatt. Persze, akkor is volt olyan, hogy szerettek egymast, ahogy ma is. De csak probalt volna akkor egy no kirepulni a hazassagbol. 


    Most lehetseges, hogy a ferjed talan visszajon, de az is, hogy nem. Aztan, ha majd visszajonne, megis mit talal majd itt. En azt mondom, ha valakit el lehet vinni tolem, az sosem volt az "enyem". 


    42 evesen meg te is kezdhetsz ujfajta eletet, anit talan konnyebben tudsz venni, elni. Persze, nem konnyu, mert meg szereted, meg derult egbol villamcsapas?szeruen jott. De semmi sem tart orokke. Minel hamarabb kezdj valami ujba, annal jobb, neked, es most ez az, ami szamit. 

  4. 2019. február 28. 17:5123.

    Igen, küzdöttünk érte. De nem ment. Sztem ferj sem akarta már annyira. Mert az igetetek csak ígéretek matadtak (mindkettőnk részéről)


    Egy más típusú embert tálaltam, mint amilyen a férjem és egyből éreztem hogy ez lenne számomra az ideális. Innen tudtam, hogy eddig nem voltam jó helyen. 


    Igen, nálunk már biztosan ez volt a megoldás. Elhúzhattuk volna még 1-2 évig, aztán ugyanide lyukadtunk volna ki.

    idézet:
    FB123456 (21)
    2019-02-28 17:37:16

    Köszönöm, hogy megírtad! :)

    előzmény:
    FB123456 (21)
    2019-02-28  17:37
  5. 2019. február 28. 17:4022.

    Ha jó lett volna a házasságotok, akkor a férjed nem lép le ilyen hirtelen. Szerintem.


    Azt írtad, visszanézve már tudod, hol voltak a hibák. Igen, ezeket akkor kellett volna orvosolni. Minél hamarabb.


    Mert ez olyasmi dolog kb, mint tudod,érzed, hogy valami nem stimmel az autóddal, kicsit zörög, kicsit rángat, de majd elvisszük a szerelőhöz, jó ez így most, majd egyszer csak megáll az út közepén hirtelen, se kép se hang.


    Mindenkit érhet kísértés, még egy viszonylag jól működő kapcsolatban is, de aki biztos a jelenlegi kapcsolatában, az nem fog félrekacsintgatni. A férjed már döntött, még ha durván a "lila ködös" bódultságában is történt ez. Kívánj sok szerencsét az új életéhez, mást most jelenleg nem tudsz tenni.


     

    idézet:
    Sárgabarack (17)
    2019-02-28 15:55:30

    Sárgabarack, köszi a hozzászólást! Azt írtam, már tudom, hol voltak a hibák. Nyilván sokat gondolkodom, önvizsgálat, miegyéb... Ha akkor tudtam volna, mi a nem jó, akkor változtatok rajta az én részemről...


    Igazad van, kísértés mindig van. Nekem is volt, mégsem engedtem neki sosem! Én azt gondolom, ha valakit igazán szeretek, nincs az a kísértés, aminek ne tudnék ellenállni. De ez én vagyok... A férjem sem engedett sose, csak most.

    előzmény:
    Sárgabarack (17)
    2019-02-28  15:55
  6. 2019. február 28. 17:3721.

    Igen, küzdöttünk érte. De nem ment. Sztem ferj sem akarta már annyira. Mert az igetetek csak ígéretek matadtak (mindkettőnk részéről)


    Egy más típusú embert tálaltam, mint amilyen a férjem és egyből éreztem hogy ez lenne számomra az ideális. Innen tudtam, hogy eddig nem voltam jó helyen. 


    Igen, nálunk már biztosan ez volt a megoldás. Elhúzhattuk volna még 1-2 évig, aztán ugyanide lyukadtunk volna ki.

    előzmény:
    Mancika (8)
    2019-02-28  13:26
  7. 2019. február 28. 16:0420.

    Igen, éppen ezért sajnálom, hogy a férjed meghülyült. Sajnos nem tudsz tenni ellene semmit, bármennyire is akarsz.


    Szerintem inkább segíts neki pakolni és figyelj arra, hogy mindent vigyen el.

    előzmény:
    Mancika (16)
    2019-02-28  15:26
  8. 2019. február 28. 16:0219.

    Így igaz: vagy nem. Ezért is írtam, hogy nem vennék mérget rá, hogy nem akar visszajönni. Mondjuk arra se, hogy igen. Bármi megtörténhet.

    előzmény:
    évi* (15)
    2019-02-28  15:22
  9. 2019. február 28. 15:5618.

    Hát, valami mégsem volt jó, ha úgymond megbolondult. 


    Azt mondod, fel akarod nyitni a szemét. Mégis hogyan? Jelenleg rózsaszín ködben úszik, nem fog menni. Továbbra is azt mondom, hogy engedd el! A különlét alatt sok minden kiderül.

    előzmény:
    Mancika (16)
    2019-02-28  15:26
  10. 2019. február 28. 15:5517.

    Ha jó lett volna a házasságotok, akkor a férjed nem lép le ilyen hirtelen. Szerintem.


    Azt írtad, visszanézve már tudod, hol voltak a hibák. Igen, ezeket akkor kellett volna orvosolni. Minél hamarabb.


    Mert ez olyasmi dolog kb, mint tudod,érzed, hogy valami nem stimmel az autóddal, kicsit zörög, kicsit rángat, de majd elvisszük a szerelőhöz, jó ez így most, majd egyszer csak megáll az út közepén hirtelen, se kép se hang.


    Mindenkit érhet kísértés, még egy viszonylag jól működő kapcsolatban is, de aki biztos a jelenlegi kapcsolatában, az nem fog félrekacsintgatni. A férjed már döntött, még ha durván a "lila ködös" bódultságában is történt ez. Kívánj sok szerencsét az új életéhez, mást most jelenleg nem tudsz tenni.


     

    előzmény:
    Mancika (16)
    2019-02-28  15:26
  11. 2019. február 28. 15:2616.

    Akkor ezt kicsit jobban kifejteném, mert valóban félre érthető voltam: 


    Egy rossz házasság után nyilván csak jobb jöhet, ez nem is kérdés. De te azt írtad, hogy alapvetően nem volt gond a házasságotokkal, csak a férjed hirtelen, vagy nem hirtelen megbolondult. Valószínűleg ugyanúgy lesznek jó és rossz dolgok a férjed új kapcsolatában is, mint a házasságotokban, annyi különbséggel, hogy előbb-utóbb több lesz a konfliktus forrás, mert nehezítésnek ott a két számára idegen gyerek, illetve össze is kell szokni az új nővel. Ti már egy összeszokott páros vagytok/voltatok, ismertétek egymás bogarait és valamennyire alkalmazkodtatok is hozzájuk. Minél idősebb valaki, ez annál nehezebben megy majd. Különösen, miután már a rózsaszín köd elmúlik és jönnek a szürke hétköznapok. Akkor meg a férjed lehet, hogy rá fog jönni, hogy nem biztos, hogy kell neki az ezzel járó stressz. 

    idézet:
    Új élet (13)
    2019-02-28 15:15:28

    Összekeversz bennünket, és jól értetted, nekünk jó házasságunk volt.

    előzmény:
    Új élet (13)
    2019-02-28  15:15
  12. 2019. február 28. 15:2215.

    ...vagy nem...

    előzmény:
    Új élet (13)
    2019-02-28  15:15
  13. 2019. február 28. 15:1614.

    Ilyen eset is van nyilván (talán több is, mint a visszatáncolós).

    előzmény:
    Amarynda (11)
    2019-02-28  14:13
  14. 2019. február 28. 15:1513.

    Akkor ezt kicsit jobban kifejteném, mert valóban félre érthető voltam: 


    Egy rossz házasság után nyilván csak jobb jöhet, ez nem is kérdés. De te azt írtad, hogy alapvetően nem volt gond a házasságotokkal, csak a férjed hirtelen, vagy nem hirtelen megbolondult. Valószínűleg ugyanúgy lesznek jó és rossz dolgok a férjed új kapcsolatában is, mint a házasságotokban, annyi különbséggel, hogy előbb-utóbb több lesz a konfliktus forrás, mert nehezítésnek ott a két számára idegen gyerek, illetve össze is kell szokni az új nővel. Ti már egy összeszokott páros vagytok/voltatok, ismertétek egymás bogarait és valamennyire alkalmazkodtatok is hozzájuk. Minél idősebb valaki, ez annál nehezebben megy majd. Különösen, miután már a rózsaszín köd elmúlik és jönnek a szürke hétköznapok. Akkor meg a férjed lehet, hogy rá fog jönni, hogy nem biztos, hogy kell neki az ezzel járó stressz. 

    előzmény:
    Mancika (9)
    2019-02-28  13:31
  15. 2019. február 28. 14:2412.

    Én ezt nagykamasz gyerekként éltem át. Fatert pont ugyanezt nyomta le, mint a férjed. És Anyukám is pont ugyanezt mondta, hogy azonnal kellett volna kirúgni, amikor kiderült az új nő, nem még kínlódni vele... :-(

  16. 2019. február 28. 14:1311.

    ezzel messze nem ertek egyet. volt egy szornyu hazassagom egy szemet alakkal 3 evig. aztan beleszerettunk egymassal a mostani ferjemmel akivel 42 eve vagyunk hazasok . es a ket ferfit egy napon nem lehet emliteni.

    előzmény:
    Új élet (7)
    2019-02-28  10:17
  17. 2019. február 28. 13:3410.

    Szerintem, ha túl vagytok sok-sok beszélgetésen, sehogy. Engedd el! Van egy gyereketek, ha nincs cirkusz, a férjed úgy tud elmenni, hogy viszonylag higgadtak maradtok, az mindenkinek jobb lesz. Tudom, hogy ez neked most baromi szar, de nem tudod magadhoz láncolni. 


    Ha eltelik egy kis idő és mégis vissza akarna térni, talán te is tisztábban látsz, és jobban el tudod dönteni, hogy valóban szükséged van-e rá. Ha nem akar visszatérni, akkor meg egyértelmű, hogy nem volt közös az utatok.

    idézet:
    cabron (6)
    2019-02-28 09:21:10

    Köszi, ezt az eszem tudja, pláne, hogy a barátnőim is ezt súlykolják belém rendszeresen... Nem szeretném magamhoz láncolni, csak "felnyitni a szemét".

    előzmény:
    cabron (6)
    2019-02-28  09:21
  18. 2019. február 28. 13:319.

    Azért én arra nem vennék mérget, hogy nem akar majd visszajönni. Nincs jobb nő/férfi csak másik. Egy új, aki új ingereket tud adni neki ideig óráig.

    idézet:
    Új élet (7)
    2019-02-28 10:17:19

    Új élet, van tapasztalatod a témában? :)

    előzmény:
    Új élet (7)
    2019-02-28  10:17
  19. 2019. február 28. 13:268.

    Szia,


    mitől érzed azt, hogy rossz helyen vagy most? Miből gondolod, hogy a másik a "jó hely"? Küzdöttetek azért, hogy a most rossz helynek vélt kapcsolatot jobbá tegyétek? Biztos, hogy már csak boldogtalan lehetsz abban, amiben most vagy? Nem kötözködni szeretnék, tényleg hasonló a helyzetünk, és szeretném megérteni a másik oldalt.


     

    előzmény:
    FB123456 (4)
    2019-02-27  23:13
  20. 2019. február 28. 10:177.

    Azért én arra nem vennék mérget, hogy nem akar majd visszajönni. Nincs jobb nő/férfi csak másik. Egy új, aki új ingereket tud adni neki ideig óráig.

    előzmény:
    Mancika (3)
    2019-02-27  21:36
  21. 2019. február 28. 09:216.

    Szerintem, ha túl vagytok sok-sok beszélgetésen, sehogy. Engedd el! Van egy gyereketek, ha nincs cirkusz, a férjed úgy tud elmenni, hogy viszonylag higgadtak maradtok, az mindenkinek jobb lesz. Tudom, hogy ez neked most baromi szar, de nem tudod magadhoz láncolni. 


    Ha eltelik egy kis idő és mégis vissza akarna térni, talán te is tisztábban látsz, és jobban el tudod dönteni, hogy valóban szükséged van-e rá. Ha nem akar visszatérni, akkor meg egyértelmű, hogy nem volt közös az utatok.

  22. 2019. február 28. 05:325.

    Aki menni akar,annak segíteni kell a csomagolásban.


    Megveszett jó dolgában a férjed.


     


    Nem az  abaj,hogy elmegy, hanem az lesz majd amikor vissza akar jönni.Nos,akkor kell majd a sarkadra állni.

    idézet:
    Csend Ike (2)
    2019-02-27 20:58:59

    előzmény:
    Csend Ike (2)
    2019-02-27  20:58
  23. 2019. február 27. 23:134.

    Szia,


    Hasonló helyzetben vagyok, csak köztünk én vagyok a másik oldalon. Elmennem nem kell, gyerek velem, új szerelem kibontakozóban, tervező fázisban, de persze így sem könnyű. Ha az ember rádöbben, hogy tizensok éve rossz helyen van, az ijesztő. Az meg meginkább, ha erre egy másik ember ébreszti rá, akibe persze bele is habarósok rövid időn belül. Ettől még nem rossz ember, csak nem szeretné boldogtalanul (még ha kívülről boldognak is tűnt) leélni a következő 40 évét. 

  24. 2019. február 27. 21:363.

    Nem úgy látom, mint aki vissza akarna jönni. Nagyon meg van indulva az új élet felé... Már a gyerekünknek is mondta, hogy mi már nem leszünk együtt többet úgy, mint férj/feleség...

    előzmény:
    Csend Ike (2)
    2019-02-27  20:58
  25. Torolt_felhasznalo_265455
    Torolt_felhasznalo_265455
    2019. február 27. 20:582.

    Aki menni akar,annak segíteni kell a csomagolásban.


    Megveszett jó dolgában a férjed.


     


    Nem az  abaj,hogy elmegy, hanem az lesz majd amikor vissza akar jönni.Nos,akkor kell majd a sarkadra állni.

Címlap

top