Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Szögletes zuhanykabin

Nagy Ildi
Létrehozva: 2019. február 11. 10:44

Sziasztok!



n


A fürdőszobánkban lesznek munkálatok, és úgy döntöttünk, hogy új zuhanyt is szeretnénk egyúttal. Én nagyon szeretnék szögletes kabint, már nézegettem is őket: https://szerelvenybolt.hu/szaniter/zuhanytalcak-es-zuhanyk abinok/zuhanykabinok-es-ajto/szogletes-kabinok?page=2#conten t de a férjem úgy gondolja, hogy az íves praktikusabb. Az lenne a kérdésem, hogy szerintetek az egyéni ízlésen túl mi az, ami lényes különbség lehet a kettő között, vagy mire érdemes figyelni? Szeretném a férjemet ész érvekkel is meggyőzni, hogy a szögletes legyen a befutó.



n


Köszi a tippeket előre is!



n


Ildi

  1. Torolt_felhasznalo_265455
    Torolt_felhasznalo_265455
    2019. február 15. 19:3816.


    "Csak nagyon kell ügyelni,hogy a szigetelés jó legyen és csuszásmentes lappal legyen burkolva!"


     


     


    Ez pontosan így van.

    előzmény:
    Allegra48 (15)
    2019-02-15  16:19
  2. 2019. február 15. 16:1915.

    Én is csak az épített zuhanykabin híve vagyok.Nekünk is volt íves zuhanytálca,de a görgőkkel mindig baj volt és nem is lehetett tökéletesen tisztán tartani.Mióta épített zuhanykabinunk van sokkal egyszerűbb a tisztán tartás, és kényelmesebb is.Lehetett  ajtót venni és azt beépíteni,mert én nem vagyok zuhanyfüggöny párti.Az ajtót csak lefújom a fürdőszoba tisztító spray-vel,áttörlöm és már tiszta is.Csak nagyon kell ügyelni,hogy a szigetelés jó legyen és csuszásmentes lappal legyen burkolva!

    előzmény:
    Csend Ike (11)
    2019-02-12  18:38
  3. 2019. február 14. 16:0714.

    Most már csak azt nem értem hova tűnt a fénykép amit csatoltam. 

    előzmény:
    Cinke (13)
    2019-02-14  16:01
  4. 2019. február 14. 16:0113.

    A nyaralónkban íves zuhanykabin volt, tálcával. Az történt, hogy a zuhanykabin lefolyója alatt elrepedt a műanyag és szépen szivárgott a víz. Kívülről nem látszott semmi. A fal másik oldalán a konyhaszekrény volt és mire észrevettük, jól eláztatta a hátulját. Szét kellett szedni a zuhanykabint, lecserélni a konyhaszekrény alsó részét. 


    Amikor jött a mester mondta, hogy nem javasolja az alsó tálcát, mert azzal mindig baj van, tapasztalatból mondja. Helyette a saroktól 90 cm-re, csinált ytong téglából egy félkör ívet. Majd ezt a 13 cm magas félkört és a kabin alját, ilyen úszómedencék aljára használható vízálló valamivel lekente és csempével szépen beborította. A zuhanykabin alját pedig a padlózattal egy szinten szintén kicsit érdes csempével fedte be. A lefolyót a közepére tette egy kis ráccsal. 


    A zuhanykabint pedig erre a 13 cm magas ívre tette rá. Itt arra kellett figyelni, hogy az ív tetejének a vízszintes felülete kb. 10 cm legyen és befelé lejtsen. 


    Csak vízálló fugát használt. A most divatos szilikont nem javasolta, mert az idővel elválik és penészesedhet alatta. Ennek már néhány éve és teljesen igaza lett, azóta semmi gond nincs a zuhanykabinnal. Könnyű tisztán tartani, én a Lidl/Aldi-ban kapható zuhanykabin tisztítóval kezelem és ragyog. Soha többet zuhanytálcát.



     


     

  5. 2019. február 13. 09:1112.

    Szia Ildi! Itt azért sok szempontot figyelembe kell venni. Szerintem ne zárkózz el az íves gondolata elől sem azonnal, mert lehet, hogy végül az lesz neked a kényelmes, esetleg a fürdőszobátok összképébe is jobban passzol. Ha mindenképpen ragaszkodsz a szögleteshez, azzal mindenképp érvelhetsz - bár nem tudom, mekkora a fürdőszobátok - hogy a szögletes típusok általában nagyobb férőhellyel rendelkeznek. Egy a lényeg, hogy minőségi kabint válasszatok és akkor hosszú ideig nem lesz vele gond. Üdv, Kriszti

  6. Torolt_felhasznalo_265455
    Torolt_felhasznalo_265455
    2019. február 12. 18:3811.

    Nem szeretem az öszvér megoldásokat.Kabin függönnyel,hm..........


    Azért egy lakásban a látvány és a minőség nagyon sokat számít.

  7. 2019. február 12. 14:5910.

    Nekünk is volt szögletes, a takarítása szörnyű volt. Teljesen szét kellett szedni, ha tökéletesen szerettem volna kitakarítani, plusz a görgőkkel is volt baj rendesen. Már jó ideje függöny van, félrehúzom és még a fürdőszoba is tágasabb lett.

  8. 2019. február 12. 12:409.

    Mi már ötször építettünk be zuhanykabint az elmúlt tíz évben, egyik kabin sem működött. Szállodákban is ezt figyeltük sokszor, soha nincs olyan, hogy tökéletes legyen a  megoldás: folyik az ajtó mellett a víz, penészednek az összeeresztése; ha befelé nyílik, nem fér be az ember, ha kifelé nyílik, akkor a padlóra csöpög a víz a zuhanyzás után, ha tolóajtó, akkor egy idő után akadozik. 


    A hatodik fürdőszoba-felújításnál úgy döntöttünk: csakis zuhanyfüggöny. Még az épített szóba jöhetett volna, de ez egy nyaraló, icipici mellékhelyiséggel. A zuhanyfüggöny 1500 forint, ha penészes vagy elszakad vagy megunom: veszek újat és viszontlátásra.

  9. 2019. február 12. 11:038.

    Igen, én is láttam már alsó teknő nélküli, csak föggönyös megoldást......   csak jól kell megcsinálni a lefolyót....

    előzmény:
    Maat (7)
    2019-02-12  10:38
  10. 2019. február 12. 10:387.

    Hogy ez mekkora ötlet!!! Mármint a függöny... szerintem javasolni fogom a férjemnek, hogy próbáljuk ki! Már nagyon elegem van az állandó súrolásból, ráadásul én ecettel szoktam a vízkövet oldani, és néha tényleg majd meg fulladok a gőzétől...

    előzmény:
    drvia (6)
    2019-02-11  23:14
  11. 2019. február 11. 23:146.

    Nekünk is szögletes zuhanykabinunk volt. Amikor ideköltöztünk, az előző lakótól örököltem a vízköves kabint, amit elég macerás volt takarítani. Mindig legutoljára takarítottam, mert lemosni csak úgy lehetett ha beálltam és akkor csurom vizes lettem volna. Így a takarítás végén befújtam vízkőoldóval, majd megfürödtem és egyben lemostam a kabint is belülről.
    Mára már csak a mosdónál van meg a kabin egyik oldallapja és a felső tartóra, ahol a görgők futottak függönyt tettem. A zuhanyfüggönyt csak időnként cserélni kell és letudtam a problémát.

  12. 2019. február 11. 19:475.

    Szerintem is  - minél egyszerűbb, annál kevesebb baj van vele. Nekünk szögletes van, a tisztítása a takarásos részeknél  lehetetlen, csak szétszedéssel, a görgők kiugrálnak...egy nagydarab vendég  alig  bírja magát bepréselni...., az öreg nem bír fellépni.....Az  üvegfalas untig elég....mindegy, hogy hány kilós  ember akar tusolni -  elfér, nem kell tornamutatvány a bemászáshoz, könnyű tisztántartani.

  13. 2019. február 11. 16:374.

    Pont ezt akartam én is írni. Nekünk ugyan szögletes zuhanykabinunk van és mindig is az volt, de apósomnak íves volt/van és állandóan probléma volt a görgőkkel. A szögletes zuhanykabinnal eddig ilyen probléma még nem volt.

    előzmény:
    Maat (3)
    2019-02-11  15:59
  14. 2019. február 11. 15:593.

    Nekünk köríves van, de haragszom rá. Átlag félévente tönkremegy valamelyik görgő, amivel az ajtók elmozdíthatók.

  15. Torolt_felhasznalo_265455
    Torolt_felhasznalo_265455
    2019. február 11. 12:462.

    Se a szögletest se a kereket vagy bármiféle zuhanykabint nem választanám,soha.


    Az épített fürdőszobák híve vagyok.Nagyon praktikusak, kevés energiával tisztántarthatók, nagyon mutatósak.Csak fantázia kérdése.


    Még olcsóbbak is ha jól belegondolok, hiszen a kabin mögött is csempézni kell, akkor meg már minek oda a kabin, mikor egy frankó kis üvegfallal már kész is a fürdőszoba.


    Hoztam egy linket?


    http://dekoruveg.hu/zuhanymegoldasok/?gclid=EAIaIQobChMIh ZLb68yz4AIVB-R3Ch0AJAW1EAAYASAAEgILcvD_BwE

Címlap

top