Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

A gyerekek kirepülése után

sweetgeorgia
Létrehozva: 2018. augusztus 30. 22:07

Sziasztok! A gyerekeim idén már mindketten kirepültek, és én még nem vagyok idős, így válthatnék, mert a jelenlegi munkámat nem szeretem. Csakhogy nincs félretett pénzem, így még kénytelen vagyok tovább csinálni ezt a munkát. A 20 év alatt, amíg rengeteget dolgoztam és a gyerekeket neveltem, beteg is lettem, a gerincemmel bajlódok. Nagyon szeretnék kicsit pihenni, másrészt pedig elindulni egy új irányba, tanulni azokat a dolgokat, amiket mindig is szerettem volna. Fiatalon szültem. Nagyon nagyon boldogan neveltem a gyerekeimet, és talán éppen a hiányuk miatt is érzem fontosnak, hogy olyan szakmába vágjak bele, amit igazán szeretek. Az a gondom, hogy ha továbbra is teljes állásban csinálom a munkám, akkor úgy érzem, se meggyógyulni, se új szakmát tanulni nem tudok. Igazából nagyon fáradtnak érzem magam. Viszont a keresetemre szükség van. Nincs ötletem, hogyan tudnék egy kis időt nyerni, kb. egy évet, amíg nem dogozom annyit, helyre hozom az egészségemet és új szakmát tanulok. Van ötletetek?

  1. 2018. szeptember 7. 08:4913.

    Hosszú távon terápiás munkát szeretnék csinálni, mentálhigiénét és művészetterápiát tanulni. Persze ez is pénzbe kerül, de azt még össze tudom hozni valahogy, ha dolgozom, csak inkább lelki és szellemi energiám nem maradt semmi. Úgy gondolom, egy év lazább munka és remélhetőleg testi gyógyulás után szívesen elkezdenék tanulni újra, de most nem. 

    előzmény:
    sweetgeorgia (12)
    2018-09-07  08:43
  2. 2018. szeptember 7. 08:4312.

    Nyelviskolai nyelvtanár vagyok, ami azt jelenti, hogy órabérben fizetnek, szabadságom, táppénzem nincs. Az utóbbi években heti 25-30 órám volt, nyáron is, télen is, nem nagyon tudtam pihenni, mert akkor kiesik a fizetésem. Napközben egy cégnél, este, hétvégén jöttek hozzám a magántanítványok. Most úgy érzem, annyira elfáradtam, hogy ha csak arra gondolok, tanítanom kell, szabályosan rosszul leszek. Az a fajta tanár vagyok, aki nagyon odafigyel, türelmes, és apait-anyait belead a munkájába. Sajnos a nyelviskolai órabéreket 20 éve nem emelték, és ebből még járulékot, könyvelőt is fizetni kell. A férjem kisvállalkozó, őt is nyomják a járulékok, munkája mindig van, általában napi 10-12 órát dolgozik, hétvégén is. Két gyerek neveléséhez, autó fenntartásához kell ez a két fizetés. sajnos én nem tudok rendes iskolában tanítani, próbáltam, szeretem a gyerekeket, de felfaltak, nem ment, így ez sosem volt opció. Legszívesebben valami könnyű fizikai munkát végeznék, amit meg tudok oldani a gerincsérvemmel.

    előzmény:
    kakti (11)
    2018-09-06  09:59
  3. 2018. szeptember 6. 09:5911.

    Kisebb alkalmi munkákat keresel? 


    Jelenleg mi a munkád? Mi keseríti meg ennyire az életed? Gerincproblémával és végzettség nélkül elég nehéz új életet kezdeni.


    Egyáltalán lenne kedved valamihez? A férjed mivel foglalkozik? Közös célokkal lehetne előbbre menni. Kis kezdetekkel.


     

    előzmény:
    sweetgeorgia (10)
    2018-09-05  09:01
  4. 2018. szeptember 5. 09:0110.

    Bocsánat, köszönöm a hozzászólásokat, azt hittem, kapok majd róla e-mail értesítést. Sajnos az informatika nagyon nem menne nekem, de köszi a tippet. Most kisebb alkalmi munkákat keresek, úgy tűnik, lesz valami. 

    előzmény:
    demise (7)
    2018-09-01  22:35
  5. 2018. szeptember 5. 08:599.

    De, van férjem, csakhogy mindketten keveset keresünk, Kettőnk fizetése kell a napi megélhetéshez. Annyink sosem volt, hogy félre tudjunk tenni. Használati tárgyakat nem is igen veszünk, általában mindent addig használunk, javítgatunk, amíg csak lehet, de mosógépet, ruhákat, autót a családból szoktunk megörökölni, nagyon régi darabokat, amik ránk szállnak, mikor valaki vesz egy újat.

    előzmény:
    Nikita 666 (6)
    2018-09-01  16:02
  6. 2018. szeptember 2. 17:088.

    Igen , észrevettem én is, hogy sehol semmi reakció  - lépjünk!

    előzmény:
    demise (7)
    2018-09-01  22:35
  7. 2018. szeptember 1. 22:357.

    Ugyebár észrevettük, hogy a topikindító sehol sincs, és már megint fölöslegesen koptattuk a billentyűzetet egy kamuprobléma miatt?

  8. 2018. szeptember 1. 16:026.

    Ennyi idő alatt nem találtál férfit, aki melletted állna és segítene?


    Imádnak a nők dolgozni, imádnak egyedül élni, egyedül gyereket nevelni, hát nem megérdemlik hogy beleszakadjanak?

  9. 2018. szeptember 1. 13:335.

    Esetleg ásd bele magad az informatikába, azzal sokat lehet keresni. Végezd el vagy az ELTE, vagy a BME megfelelő szakát, aztán nem kell mást csinálnod egész nap, csak ücsörögsz a gép előtt és használod az agyadat.


  10. 2018. augusztus 31. 18:514.

    Nekem kivitelezhetetlennek tűnik a problémád   -   valamiből  engednek kell.  Olyan nincs , hogy  dolgozz a pénzedér-kíméld az egészséged , tanulj valami újat és  ezek  után kezd új életet.....

  11. 2018. augusztus 31. 08:233.

    szia! mégis mihez lenne kedved? fontos, hogy olyan dologgal foglalkozz, ami neked is örömöt okoz, így könnyebben menne a munka is. egészségi állapotod miatt is át kell gondolni.


    gerincfájdalmakkal nem javasolnám a beteggondozást. persze nem mindegy mit várnak el tőled..

  12. 2018. augusztus 30. 22:122.

    Idősgondozás, otthoni ápolás.

Címlap

top