Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Német üzleti nyelvvizsga

Melszi
Létrehozva: 2018. augusztus 9. 15:35

Kedves Topikolók!

Vagytok-e itt olyanok akik német gazdasági nyelvvizsgára készültök vagy netán már meg is szereztétek azt?


 


 


 


Szeretnék érdeklődni rendelkezik-e valaki esetleg anyagokkal? Leginkább a szóbeli témakörökre gondolok. 
Sajnos azt tapasztalom, hogy könyvesboltokban, interneten lehetetlen találni német gazdasági nyelvvizsgához anyagokat. Amik vannak, azok is alig használhatóak. 


 


 


 



Ha valaki tudna segíteni, azt nagyon megköszönném!


 


 


 


Melszi

  1. 2018. augusztus 10. 11:152.

    Szia,


    Én Zöld út német szaknyelvi vizsgát tettem. Igaz, már évekkel ezelőtt.külön szóbelire felkészítő anyag nem hiszem, hogy van,atémakörök pedig nem fixek.


    Amit én tudok javasolni, és a felkészítő tanárom is mindig erről az oldalról hozott anyagokat: handelsblatt.de


    Rengeteg gazdasági cikk van, ileltve elemzések is, amik segítenek esetleg a diagramm elemzésben is, ha húzol.


    Így ezt az oldalt tudom javasolni, tankönyvként a pons szaknyelvi könyvek is jók, bár én abból a levélírásra készültem, de az abban található üzleti szófordulatok hasznosak a szóbelin is.


    Sok sikert a felkészüléshez.

Címlap

top