Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Egylégterű irodák

erdomelletthaziko
Létrehozva: 2018. január 21. 15:43

Évek óta dolgozok rengeteg emberrel ugyanabban a szobában; sajnos ennyi idő alatt sem sikerült megszokni a külső zajokat. Egy időben folyamatosan zenét hallgattam, de van, amikor nincs kedve az embernek hozzá.


A munka jó, a fizetés is és jól kijövök a kollégákkal, de a sok különböző zaj: szipogás, hosszas orrfújás, torokköszörülés, köhögés, hapci-egészségedre, pletyi, fejek felett átkiabálás, dobolás, dudorászás, fütyülés... bizony megnehezíti a koncentrálást. 


Felmondani semmikép se szeretnék, elvégre nekem ez a hely maga a valóra vált álom. Kérlek titeket osszatok meg velem praktikákat, amik segítségével a külső zajok átlagos, nem irritáló külső zajok maradnak.


Nagyon szépen köszönöm előre is!


 

  1. 2018. január 23. 19:4710.

    bocs a szóismétlés miatt 

    előzmény:
    ultraviolet (9)
    2018-01-23  19:43
  2. 2018. január 23. 19:439.

    Több mint tíz évig dolgoztam nyitott irodában...


    Semmi újat nem mondasz, ez mindig is így volt.


    Megszoksz - megszöksz


    Sok helyen megengedik, hogy zenét hallgass munka közben - akkor csak a munkádra tudsz koncentrálni, mármint HA egyedül dolgozol.


    Onnantól, hogy csapatban vagy vagy telefonod is van, amin bármikor hívhatnak, már ez sem opció.


    Egymás vicces szívatása (dobálózás, munka közben beszélgetés, üzenetek küldése, káromkodás egy újabb e-mail miatt) mint mind inkább elviselhetővé teszi az irodai munkát, mint hogy hátráltatna.


    Inkább igyekezz jobban megismerni a többieket és bekapcsolódni a jó hangulatba! 

  3. 2018. január 23. 08:338.

    Nem tudsz legalább pár napot otthonról dolgozni?

  4. 2018. január 21. 20:117.

    Nagyon szépen köszönöm!

  5. 2018. január 21. 19:116.

    Nyomtass, vagdoss, csinálj űrlapot magadnak, scrapbookot az ötleteidnek...

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_745347 (5)
    2018-01-21  19:10
  6. 2018. január 21. 19:105.

    Vagy fokozd te is a mozgásodat: dobálj te is valamit egy darabig, aztán ha elfáradtál, jobban megy majd a koncentrálás a szellemiekre.


    Lehet egy nagy parafatáblára is "vázlatolni", akkor esetleg beszállnak a többiek is a munkádba...

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_745347 (4)
    2018-01-21  19:07
  7. 2018. január 21. 19:074.

    Vagy legegyszerűbb: írj vázlatot a számítógépen - az ember automatikusan inkább a kütyükre figyel (ha nem, akkor fáradt vagy, akkor tökmindegy). A vázlatot esetleg bővítheted neten keresett képekkel, a netes keresés a legjobb figyelemelterelő, csak aztán a munkádhoz kapcsolódjon a dolog! :D

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_745347 (3)
    2018-01-21  19:05
  8. 2018. január 21. 19:053.

    Esetleg szerezz egy helyet magadnak a szoba egyik sarkában, akkor legalább nem a fejed felett dobálják át a dolgokat a kollégák...


    Aztán: szobanövény- és virágerdő körülötted. Vagy hasonló "védőfalként" funkcionáló alkalmatosságok...


    Nem tudom, milyen jellegű a munkaköröd, de szerintem segíthet olyan munkaszervezés is, hogy pl. csoportosítod a gyors, mechanikus munkákat gyorsan pörgősen, esetleg stopperrel csinálod. A gondolkozósokhoz esetleg ki is mehetsz egy nyugisabb térbe, vagy pl. az egyes gondolati elemeket ráruházhatod a kollégákra pl. Juli lesz a termék, Béla a csomagolás, mittudomén - és akkor talán nem zavar majd, hogy nagyon ott vannak.Vagy pl. el kell dönteni, hogy milyen színű legyen - minden kollégádra akasztasz képzeletben egy színt... valami ilyesmi...

  9. 2018. január 21. 18:572.

    Füldugó?

Címlap

top