Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Fizucsökkentés felállsz?

sioorange
Létrehozva: 2017. december 16. 19:43
Hány százalékos fizetéscsökkentés az ami miatt azonnal felállnál a munkahelyen?

Ha a munkáltató olyat tesz hogy szerződéssel mindennel ellentétesen egyoldalúan lecsökkentené a fizetésed nem érdekes hozzájárultál -e
-akkor hány százalék ami munkanélküliség ide vagy oda nem nyelnél le hanem azonnal felállnál?

  1. 2017. december 17. 16:4626.

    Azért na... Ha még bejelentve sem voltak. OK, pillanatnyilag nem hal éhen, de jön egy betegség, és akkor a  kh-i ellétás rohadt drága ám, ha ki kell perkálnod....és táppénzt sem kapsz, és a "bónusz": ha évekig ott húzod az igát és nem derül ki, hogy nem vagy bejelentve, elmennél nyugdíjba és akkor derül ki, hogy éveid hiányoznak. Az brutál nagy pofára esés. Szóval, igen, én olyan helyről felállnék, és elmennék akár három műszakba is, de legyek normálisan bejelentve...

    előzmény:
    sioorange (25)
    2017-12-17  16:04
  2. 2017. december 17. 16:0425.

    "meg is kapták az ellenőrzést és bezáratták a cc-t "


     


    ÉS ezzel az ott melózók jól jártak vajon?
    Hát ha van más akkor igen. Ha nincs akkor nagyon nem.

    előzmény:
    Lillaréka (23)
    2017-12-17  16:01
  3. 2017. december 17. 16:0324.

    GYerekek... senki se dolgozott még kismagyar mélyszar kkvnál?  Olyna igazi mindennel csalunk helyen? ne mondjuk már hogy nem tudjuk hogy mennek ilyen helyeken a dolgok.


    Csalnak a világon mindennel. Bejelentéssel bérrel túlórával szabival munkavédelmi cuccokkal továbbképzéssel nyilvántartásokkal számlázássa.l.. soroljam még? Ami csalás a földön létezik az az ilyen helyeken megvan.

  4. 2017. december 17. 16:0123.

    Nem annyira messze tölünk volt egy call center.. az egyik mobilszolgáltatóé.. battyogtam a csarnokba és láttam.. keresztbe az ajtón  hogy a nav bezáratta. 


    aztán valaki elmesélte.. hogy egy munkatárs beteg lett és a dokinál kiderült nincs bejelentve.. - azonnal feljelentette őket.. meg is kapták az ellenőrzést és bezáratták a cc-t 

    előzmény:
    etilany (19)
    2017-12-17  15:52
  5. 2017. december 17. 16:0022.

    "ha kapnának egy ellenőrzést, akkor mégis hogy számolnának el az aláíratlan szerződésekkel? "


     


    Azok szerintem rég "alá vannak írva"


     


    Gondolom odakapartak valamit a nevemhez hogy "aláírtam"


    Így megy ez.


    Miért a szabit hogy adják ki? Soha az életben mióta itt vagyok én még szabis papírt nem láttam nem írtam alá.


    Soha. Se én se senki aki itt van.

    előzmény:
    etilany (19)
    2017-12-17  15:52
  6. 2017. december 17. 15:5721.

    "A szituban, amit felvázoltál, vsz. kevesen állnának fel és hagynák ott a  munkahelyet"


     


    Arra az ellenmondásra kérnék én választ hogy miért hülyéz trolloz birkáz le engem itt és a real lifeban rokonaim ismerősök  mindegyike hogy miért nem mondok fel miért nem bíróság és ha ő lenne ott akkor lángolna az épület a főnök meg egy fára lenne felakasztva mert ő aztán nem hagyná magát vele ezt nem lehet.... (duma duma és duma... bullshit)


     


    és itt is arra jutottunk (lám lám) hogy kevesen mernének ilyen szituban ugrálni és tényleg az a legbölcsebb ha kussolok nyelek és tűrök.


    Aztán perzse amint találok mást ami JOBB (mert rosszabb az lenne...) meglépek. Akkor. De addig meg mi marad? A kussolás nyelés és örülés hogy ez is van, Mi lenne ha ez se lenne....


     


     


    És akkro még én vagyok a birka. Vagy csak realista szemléletű?


     


     

    előzmény:
    etilany (18)
    2017-12-17  15:45
  7. 2017. december 17. 15:5620.

    Pontosan így van


    csak egy kérdés merül fel


    képes- e az a társaság összefogni és együtt bírósághoz fordulni... hm? 

    előzmény:
    Dnanga1 (7)
    2017-12-17  12:32
  8. 2017. december 17. 15:5219.

    Mondjuk "bátrak" azért. Ahol dolgoztam, egyszer volt ilyen munkaügyi ellenőrzés. Minden munkavállaló dossziéjában még azt is végigbogarászták, hogy megkapták-e minden évben az értesítést, hogy hány nap szabijuk van stb.... A szerződésekről, módosításokról, stb. már nem is beszélve. Szóval érdekelne egyébként, ha kapnának egy ellenőrzést, akkor mégis hogy számolnának el az aláíratlan szerződésekkel? 

    előzmény:
    sioorange (17)
    2017-12-17  15:40
  9. 2017. december 17. 15:4518.

    A szituban, amit felvázoltál, vsz. kevesen állnának fel és hagynák ott a  munkahelyet. Ezt nem is igazán lehet tovább ragozni. Azért nyitottad a  topikot, mert megértést vársz valakitől, hogy miért is maradsz? Rendben, meg van értve, de egyébként mit vársz még, mit mondjunk? Esetleg kezdjük kollektíven szidni a munkaadókat úgy általában, esetleg a  kormányt, az országot?

  10. 2017. december 17. 15:4017.

    Ó nem volt itt eredmény nyáron se.


     


    Ápr óta küldöm az életrajzokat mert akkor volt az "attak" akkor kaptak le laza 30-at (nettóban...) a fizetésemből csak úgy és akkor közölték bele a képembe hogy "ez van ha nem tetszik majd elmész".... és mikor közöltem nem írom alá az új szerződést gyakorlatilag kiröhögtek hogy akkor se lesz több a pénzem. Ha nem írom alá nem írom alá leszarják.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_526801 (16)
    2017-12-17  14:56
  11. Torolt_felhasznalo_526801
    Torolt_felhasznalo_526801
    2017. december 17. 14:5616.

    Na, ezt kell csinálnod tovább, és előbb-utóbb összejön valami. Bár most év végén már a fű se nő, most nem érdemes nagy erőket belefektetni a munkakeresésbe, inkább majd január közepétől-végétől.

    előzmény:
    sioorange (15)
    2017-12-17  14:42
  12. 2017. december 17. 14:4215.

    " Nem kell nagydobra verni, hogy állást keresel. Ha találsz jobbat, akkor felmondasz, ha nem, akkor lenyeled a békát, és dolgozol ugyanott tovább kevesebbért."


     


     


    Pont ezt csinálom most.


    És pont ezért írtam hogy nincs hiva menni mert hónapok óta keresek állást öntöm az életrajzokat és semmit se találtam 


    A semmi alatt azt értem hogy olyat ami jobb vagy legalább olyan bérezésű mint ez.


    Mert persze ezer helyet találnék holnapra. Ilyen nettó 85-ös, nettó 100-as trógerhelyek 3 műszakos bohóckodás. Na ilyen lenne dögivel.
    Ez meg nem kell ennél még  a mostani is jobb és csak 1 műszakos meló.


     


    Más meg nincs. Hiába van ha ott szóba se állnak velem (tehát nincs.... nekem)


     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_526801 (14)
    2017-12-17  14:37
  13. Torolt_felhasznalo_526801
    Torolt_felhasznalo_526801
    2017. december 17. 14:3714.

    Nézzük pragmatikusan a dolgot, hogy mit lehet csinálni. Nem mondasz fel, de "titokban" elkezdesz új állás után nézelődni. Munkaügyi központ, álláshirdető weboldalak stb. A szádat tartsd, ne szólj senkinek. Nem kell nagydobra verni, hogy állást keresel. Ha találsz jobbat, akkor felmondasz, ha nem, akkor lenyeled a békát, és dolgozol ugyanott tovább kevesebbért. Mindenesetre ész nélkül, indulatból borítani mindent, azt nagyon nem ajánlom.

    előzmény:
    sioorange (12)
    2017-12-17  14:31
  14. 2017. december 17. 14:3213.

    "Tehát nem akarsz kilépni a komfortzónádból..."


     


    Kilépnék.... ha lenne hova.  De a semmibe a munkanélkülésigbe nem lépek ki.


     

    előzmény:
    antironia (10)
    2017-12-17  13:11
  15. 2017. december 17. 14:3112.

    Na ez az. Köszönöm hogy legalább 1 ember akad itt mégid aki érti miről is pofázok.


     


    Mert ismerősi körben is meg itt a fórumon is jönnek a nagy melldöngetők hogy "miért hagyod" és ők nem nyelnék le és bíróság és felmondás és de birka vagyok....


    és én csak ennyit kérdezek.


    Ma fellépek a munkahelyemen a csalás ellen, holnap kirúgnak--és holnaputén miből veszek kenyeret?
    Másik melóból? És ha nem lesz? És ha lesz csak fél év múlva akkor mi lesz???

    Na ez a lényeg.


     


     


    "Nincs olyan, hogy "munkanélküliség" ide vagy oda. Kenyeret kizárólag pénzért adnak a boltban. Első-,  másod- és harmadsorban is azt kell


    érlegelni, hogy ha kiesik (akár hónapokra is) a fizetésem, akkor éhen halok-e. "

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_526801 (11)
    2017-12-17  14:01
  16. Torolt_felhasznalo_526801
    Torolt_felhasznalo_526801
    2017. december 17. 14:0111.

    Nincs olyan, hogy "munkanélküliség" ide vagy oda. Kenyeret kizárólag pénzért adnak a boltban. Első-,  másod- és harmadsorban is azt kell mérlegelni, hogy ha kiesik (akár hónapokra is) a fizetésem, akkor éhen halok-e. Mínusz 10-20 vagy akár még többel csökkentett fizetés is kimutathatóan több, mint a nulla.

  17. 2017. december 17. 13:1110.

    Tehát nem akarsz kilépni a komfortzónádból...


     


    Akkor mi a fenéért nyitogatsz topikokat...?


    Eldöntötted magadban, hogy még ez is jobb, mindezekután mit vársz...?? Simi-simit a fórumozók részéről??


     


    LOL

    előzmény:
    sioorange (9)
    2017-12-17  13:05
  18. 2017. december 17. 13:059.

    Beszélni jogásszal? Már túlvagyunk rajta. Többen is.


    Elmondta a munkajogász hogy simán perelhetem, meg fogom nyerni a bizonyítás nem kérdéses ott a szerződés ott a banki utalás ezt nem is lehet kimaygarázni.


    De arra számítsak hogy nagyon záros határidőn belül találni fognak jogszerű okot (papíron jogszerű) az elbocsátásomra ha bíróságra viszem. És nekem kell eldönteni mi legyen bíróság és állásvesztés vagy marad minden így.


     


    Egyelőre az utóbbi m i más lehetne.


    Más helyre esélyem sincs bekerülni ahova meg lenne ott  még ennyit se keresnék.


    Szarért húgyért 3 műszak fizikai meló ilyen lenne holnapra na de ez meg nem kell, ennél még ez is jobb.

    előzmény:
    Dnanga1 (7)
    2017-12-17  12:32
  19. 2017. december 17. 12:568.

    Ez már hányadik nicken hányadik topikod, amin ugyanazt a hasfájásodat akarod elsütni???? 

    előzmény:
    sioorange (6)
    2017-12-17  10:40
  20. 2017. december 17. 12:327.

    Igen, ez olyan mint a hitelszerződések. Nem vagy köteles beleegyezni a kamatemelésbe vagy másba, de akkor záros határidőn belül  vissza kell fizetned a néha több milliós hitelt, amit ugyebár kevesen tudnának megtenni. Erre mondják, hogy vannak lehetőségeid.
    A te eseted is olyan, hogy a munkáltató lesz*ja a szerződést, ő így dönt és kész. Jogod van elmenni. De ha nincs hova, akkor kénytelen vagy lenyelni. Viszont mi lenne akkor, ha az üzem egyöntetűen felmondana? Vagy pert inditana egyoldalú szerződésmódosítás miatt, amit ráadásul alá sem írtatok. Érdemes lenne egy munkajogásszal beszélni. A munkaszerződés mindkét felet kötelezi, bizonyos dolgokra.

    előzmény:
    sioorange (6)
    2017-12-17  10:40
  21. 2017. december 17. 10:406.

    Na akkor druszák vagyunk!!!


    Majdnem ugyanez van velem/velünk is!!


    Ott az élő futó határozatlan szerződés majd közölték egy szép napon hogy ezentúl ennyivel kevesebb a pénz itt az új szerződés tessék aláírni. Nem írtuk alá (többen nem, én se).


    Erre vállat vontak és közölték akkor nem írjuk alá pénz több akkor sincs. Ha nem tetszik majd felmondok mondták.


    Ott a szerződésem az új aláíratlanul hónapok óta kutyát se érdekli.


    Az új csökkentett bért kapom (kapjuk) hónapok óta.


    na ez van??


     


    Csak sajnos én nem vagyok abban a helyzetben hogy felállok és másnap új meló,


    Én örülhetek hogy ez is van. Ezt a cég is tudja persze ezért is meri megtenni.


     


     

    előzmény:
    Dnanga1 (5)
    2017-12-17  10:19
  22. 2017. december 17. 10:195.

    Aktív koromban, 13 évvel ezelőtt egyszer volt ilyen. 15 %-os bércsökkentés, nehézségekre hivatkozva. (előtte egy hónappal cserélték le a céges kocsikat) A szerződésemmel kitörölhettem a fe****m, annyira nem érdekelte őket, mit írtak alá. Azonnal felmondtam. Hála Istennek, olyan szakmám volt, hogy rögtön kaptam másik munkahelyet, ami ráadásul több bérrel is járt. Kb. fél év múlva hívtak vissza. Nem érdekelt az ajánlat. Aki egyszer megcsinálja, megcsinálja többször is.

  23. 2017. december 17. 09:024.

    Jó csapatról meg egyáltakán csapatól itt szó nincs.


     


    Ez betanított meló itt még nem is beszélnek egymással.


    Mindenki áll a gépe mellett és melózik.


     

    előzmény:
    sabangela (3)
    2017-12-16  21:27
  24. 2017. december 16. 21:273.

    Munkaja valogatja. Neha erdemes  a kis berert is egy jo csapatban dolgozni.


    Gondolj csak arra hogy Apple vezere  Steve Jobs garazsceget alapitva kezdte munkatarsaival 


     


     

  25. 2017. december 16. 21:202.

    Mivel a munkam a hobbim es a vagyonom nem a berembol van, igy megmondani nehez lenne.

Címlap

top