Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Politikai gumiszoba! Politikai gumiszoba! Politikai gumiszoba
 
Kedves Fórumozók!

Felhívjuk figyelmeteket, hogy a politikai topikokat csak a jogszabályokban kötelezően előírt mértékben moderáljuk, ezért itt fokozott a személyeskedés, vita, anyázás veszélye. Aki ezekbe a topikokba ír, illetve ezeket olvassa, készüljön fel lelkileg, és húzzon vastag bőrt a várható virtuális pofonok ellen, mert a moderátorok itt NEM törlik a bántó hangvételű hozzászólásokat, ha azok nem sértenek személyiségi jogokat, vagy egyéb jogi előírásokat.

A moderálással kapcsolatos további részletek a Felhasználási Feltételekben (http://www.nlcafe.hu/felhasznalasi) olvashatók.

Üdv: a moderátorok
Politikai gumiszoba! Politikai gumiszoba! Politikai gumiszoba

Tudunk még beszélgetni..?

Dapazso
Létrehozva: 2017. november 25. 13:02

Érdekel ami a hazámban történik,napról -napra.Itt élek,és van véleményem is róla.Ez atopik azoknak nyílt aki  a saját véleményüket osztanák meg ,és nem minősítgetni csupán.


Belefér az is??


bele hát.


De zömében véleménytopik lenne,hátha tudunk még úgy beszélgetni,hogy a téma az érdekes,és nem a topikoló "színe" vagy "visszája"".


Az,hogy mit mond,és nem az,hogy ki mondja.


Ez a topik egy kísérlet lenne..nem tudom..hátha..

  1. Torolt_felhasznalo_605445
    Torolt_felhasznalo_605445
    2021. november 28. 17:0913.

    Hát nem is tudom, talán a topik indulásakor volt még erre remény, de ma már nincs szerintem.

  2. 2018. szeptember 27. 02:0012.

    Meg csak annyit,nem leptem le,es nem logtam meg,ferjhez mentem,mar regen,es a ferjemet kovettem,mint minden feleseg,azert vagyo itt,2-venket megyek MO_ra

    előzmény:
    kekelefant (11)
    2018-09-27  01:57
  3. 2018. szeptember 27. 01:5711.

    Elolvastam a beirasokat,es ertelmesnek talaltam,ha ellenne ,ha nem,csak nem ertem,hogy tudjatok megturni a hajfeju Vajnat,aki innen magasan ki lett rugva,minden nocskos uzletben benne a mancsa,es minden a zsebebe megy,senkiben sincs annyi ,hogy atdobna a kerutesen????Tonkre teszi a szeretett varost es orszagot,hogy hogy nem vegezte a jeges dunaban???????????


    Minek az ilyen ???Penzt csak maganak hoz,persze zsepen kimosva,az anyosaval,es most a kisebbik kurva tv helyett kapott,nem baj ,hogy nem ert hozza........a segget egy szankora az egesz csaladbnak,az irany a hataron tul........


    Ez ez egy amit nem ertek...


    Kulonben elveztem az ertelmes beszollasokat....

  4. Pms
    Pms
    2018. március 16. 17:3910.

    Úgy tudom, eddig egyedül Németország zárta be az atomerőműveit a sötétzöldek nyomására. ?ost Franciaországból veszik az áramot, amit azok atomerőműben termelnek meg. 


    Egyébként az alapanyagkészlet mindenből véges, ez mire lenne érv? Tudom, a Nap mindig világítani fog, ()ha meg már nem, akkor úgyis tökmindegy), de a szilíciumkészlet nem korlátlan.

    előzmény:
    castaneasativa46 (8)
    2018-01-30  21:22
  5. Pms
    Pms
    2018. március 16. 17:349.

    Komolyan kérdezed, miért jó nekünk a jó kapcsolat Kínával? Épp azért, amiért pl. Németországnak.


    Kína ma a világ egyik vezető hatalma, és rég nem a bóvligyártásáról ismert. 


    Egész Európa nem annyira meghatározó tényező a világpolitikában, mint Kína egymaga.

    előzmény:
    Dapazso (5)
    2017-11-28  11:15
  6. 2018. január 30. 21:228.

    Na, és ez az új Paksi Erőmű, ez se semmi.


    Belekerült ....ezermilliárd forintba, aminek 80 százalékára hitelt vesz fel az ország. Utána azt abból fizetjük vissza, amit az általa termelt és eladott áramból nyerünk ugyebár. /Persze mi van, ha az áram a kutyának se kell? Ekkora adósságot nem semmi a nyakunkba venni. Az atomerőmű - elsősorban a balesetveszélyessége miatt - a kutyának sem kell, úgy tudom sorra bontják le a régebbieket.  Az alapanyagkészlet ugye véges, a hulladék tárolása nehézkes és drága.../


    Persze akik kitalálták, azoknak a megépítés jó üzlet, gondolom - az eddigi fizetések fényében - jól "beárazták", a keserű pirulákat pedig a gyermekeinknek, unokáinknak kell lenyelni.


    Remélem, nem lesz igazam.


    előzmény:
    Dapazso (7)
    2017-11-29  12:47
  7. 2017. november 29. 12:477.

    No,az Exim Bank szintén kapot hitelt...mire is??


    Állítólag a kisválalkozások fejlesztésére a gazdaság fejlődésének a felgyorsítására..blablabla..


    Ki fizeti vissza??


    Noperszehogy mi,mi adófizetők,mint ahogyan a vasútfejlesztésére adott másikat is..mi bizony.


    Mert ebbe a fenenagy barátkozásba csöpp barátságtalanság..hogy hiteleket kaptunk,nem kereskedelmi kapcsolatokat.


    Belépők vagyunk csupán nyugatra...kis bolondok akik mi vagyunk.


    Eladósitjuk még a dédunokáinkat is azért,hogy a jelelegi hatalom még jobban zsírosodjon.Ja és akkor még Paks II sehol sincs..


    Jó üzleteket kötünk mi keleten...de sebaj mi egyszer élünk..aztán utánunk a vízözön..nyögjék csak az utánunk jövők ennek az árát!!


    Istenem hát semmiből sem tanul ez a nép.

    előzmény:
    Dapazso (6)
    2017-11-28  18:53
  8. 2017. november 28. 18:536.

    Nnakérem.Most meghallgattam egy szakembertől,hogy mennyire kqvajó lesz nekünk ez a kínai hitelből elinditott csak a kínaiaknak jó projekt aminek külügyérünt olyan roppantmód örült.


    Meraszondjahogynaszóval kb 500 milliárd ft.-ba fog kerülni,A sebessége az vakító lenne,ha Mo.-n tudnának olyan sebességgel közlekedni  vonatok..olyan pályán fog menni ami még nem létezik sem az egyik végén sem a másikon.Soha nem térül meg mert pénzt csak a pályahasználatból lehetne beszedni,de a forgalom ezen a vonalon nem lesz számottevő,hiszen teherforgalomra  épül.....csak arra jó,hogy a kínaiak a tengeren majd a Dunán Belgrádig elfuvarozott és az EU.-ba tartó kereskedelmét rajtunk keresztül tudja abszolválni.


    Ja és ember sem lesz,mert már most sincs a vasútnál (sem!!) szakember...de sebaj majd a kínaiak ezt megoldják,vagyis jönnek a szakembereik építeni is és üzemeltetni is ezt a csodavonalat....ezáltal számíthatunk párezer kinaira akik valószínüleg a "magyaremberek"nagy egyetértésével szintén kishazánkat tekintik kitudja meddig otthonuknak.


    No,ugyehogyugye..kell ez a vasút nekünk mint egy falat kenyér..meg az a 2%-os kamatu hitel is...Juhééé!

    előzmény:
    Dapazso (5)
    2017-11-28  11:15
  9. 2017. november 28. 11:155.

    No,próbálom így .hátha nem előzöm meg magamat..


    Háát kérem itten kishazánkban van egy baromi nagy "csúcstalálkozó"melynek  apropója ugyebár a kinai min .elnök látogatása,


    és most akkor jól megbeszélik majd a részvevők,hogy miért is jó nekünk a kínai segítség...konkrétan a pénzük.


    Hogy a Kiskunlacházán átfutó belgrádi vasútvonal kinek jó azt nem tudom,megint lehet a haveroknak osztani a nyertes közbeszerzéseket..khm..khm pályázatokat.


    Van egy pár spurim hogy kik nyernek ...de ne szaladjunk a dolgok elébe.


    Tehát a kínainak jó befektetés,hiszen egyre közelebb kerül az Eu.-hoz és mi pedig nyitjuk is a kaput nekik sűrű nyelvcsapások közepette.


    Gondolom annak idején amikor ellepték az olcsó és silány termékek az országot senki sem kérdezte meg a "magyar embereket" kell -e nekik a bóvli..kell -e nekik a hazai könnyüipart hazavágó "olcó" ruha-cipő..stb.


    Jöttek szép számmal,és bár eleinte sürű kivégzések voltak a köreikben..(ja kérem osztották a piacot egymás között) mára már természetes,hogy közöttünk élnek.


    Más a kulturájuk,vallásuk szokásaik...mégis mára már részei a nemzetünknek.


    Elgondolkodik az ember,hogy vajon azok a szerencsétlenek akiket ideiglenesen be kéne fogadnunk..és ne adj isten itt akarna maradni belőlük valaki...vajon miért félünk tőlük?,


    Neki miért nem engedjük meg hogy megpróbáljanak itt élni közöttünk.


    Jó tudom a kínaik zöme kereskedő volt,vagy avval kezdett ,vagyis volt pénzük.Mint a betelepedési kötvénnyel állampolgárságot kapottaknak is..


    Szőval akkor az a baj ,hogyakiket fogadnunk kéne azok  csórók??Igaz helyettük "tejelne" az EU...de ugyebár az EU ebből a szempontból is..ellenfél,Soros "csapata""..nem kell a pénzük!!


    Ill.kell nagyon is..de nem "ez" a pénzük..miért is???


    Persze aki gondolkodik minden kérdésre tudja a választ.


    De azért mégiscsak böki a csőröm ..mi a fészkes fenének kell nekünk a kinaiak pénza?,


    Kevés amit az Eu.-tól kap Orbán.


    No hát ez a helyzett.


    Amúgy néztem azt az egy szem "lázadót"akit a rendőrök rángattak le a földre..és eszembe jutott(ill.a felvételek juttatták eszembe) Balog mindenértfelelős miniszterünk egy régebbi harcos kiállása a kínai látogatás kapcsán..igaz akkor még nem Orbán fogadta,hanem a külügyér azt a delegációt.


    Úgy látszik amit Orbán jónak tart az jó is...minden belőlünk élő seggnyalónak.


    BRRRR.

  10. 2017. november 27. 13:174.

    No ez jól indul,előbb jelent meg a válasz mint a kérdés?????!!


    Közé klikkeltem!!Hurrá!!

    előzmény:
    Dapazso (2)
    2017-11-25  13:04
  11. 2017. november 27. 13:153.

    Nos ugy látszik ez blog lesz.


    Nos akkor elmondom én mit gondolok:Az összes NK kamu.Bármennyi lehet a kiküldött borítékok száma,és soha sem tudhatjuk biztosan valósak-e a számok.


    Se azok a számok amik az elküldött ,se azok amik a  kitöltött  és /vagy  visszaküldött ívekre vonatkozik.


    Ráadásul mit jelent,hogy kitöltött,visszaküldött...


    Hiszen ha valaki vissza is küldte,hiszen ingyen volt(neki)..ki tudja mi volt a lezárt boritékban?


    Válaszok az illető legjobb szándéka szerint,vagy esetleg valami trágár rajz.


    Ki tudhatja??


    Én semmiképpen sem.Ezért aztán én ebben a kamu játékban nem veszek részt soha.No,ennyit erről a témáról.


     


    A következő téma:vajon mit várunk a hozzánk meghívásra jövő kínai min.elnöktől??


    Csilliókba kerül,... és mi a haszon belőle??


    Ha van,... kinek??

    előzmény:
    Dapazso (2)
    2017-11-25  13:04
  12. 2017. november 25. 13:042.

    Elsőként,mit szóltok a NK. körül kialakult ellentmondáshoz?

Címlap

top