Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Fizetés Office Managerként

Vilmanéni
Létrehozva: 2017. szeptember 19. 16:22

Sziasztok! 


15 éve nem kerestem állást, mert azóta egy cégnél dolgozom, de most itt van az ideje a továbblépésnek. Azóta sok minden változott, többek között az interjúk, önéletrajzok stílusa is, de a legmeglepőbb számomra, hogy nekem, a munkavállalónak kell megmondanom, hogy mi a fizetésigényem, nem pedig az adott cég mondja meg, hogy mennyit tud fizetni az adott munkakörben. Minden karrierportálon azt írják, hogy feltétlenül tájékozódjon az ember az adott munkakör szokásos fizetéseiről mielőtt interjúra megy, hogy nehogy irreálisan sokat vagy keveset mondjon. De azt nem írják, hogy hol tájékozódjunk? Én nem ismerek senkit, aki multinál, főiskolával, kifogástalan angol nyelvtudással, szóban, írásban, 15 éves gyakorlattal ugyanazt a munkakört látja el mint én, tehát az iroda működésével kapcsolatos összes gyakorlati feladat, beszerzések, kapcsolattartás a beszállítókkal, alvállalkozókkal, azok koordinálása, nemzetközi utaztatás, repülőjegy, szállás, transzfer, autóbérlés, a cég összes rendezvénye, csapatépító programok, karácsonyi parti, konferenciák, szakmai napok, könyveléselőkészítés stb., stb., így nem is tudok senkit megkérdezni arról, hogy mi lenne a reális? Tudtok nekem ebben segíteni? Ha valaki képben van, megírná, hogy most mennyit keres normális helyen ilyen pozícióban egy munkavállaló? Vagy ha tudja valaki, hogy honnan tudok erről tájékozódni, akkor azt írja meg nekem. Előre is nagyon köszönöm!  


 

  1. 2017. szeptember 25. 08:5418.

    Hát nem tudom, én nem mentem bele a részletekbe, csak rákerestem az office-manager szakmára és felhozta a Magyarországon érvényes átlagbért.


    Most én is kitöltöttem végig és nekem sem fogad el semmit a felelősség a személyzet irányításáért, bár utólag írtam be egy összeget és akkor elfogadta. Nem tudom, hogy oda mi alapján kell számot beírni.


     

    előzmény:
    Vilmanéni (17)
    2017-09-22  16:03
  2. 2017. szeptember 22. 16:0317.

    Nagyon köszi, ezt nem is ismertem, de képzeld nem tudom átküzdeni magam rajta. Az egyik oldalon teljesen elakadtam és nem enged tovább. Mi az eget kell írni a "Felelősség a szakami vezetésért" rubrikába? Próbáltam igen/nem, próbáltam munkakörömet beírni stb. nem enged tovább, márpedig az csillagos és muszáj kitölteni.... 

    előzmény:
    mfuri (15)
    2017-09-21  09:24
  3. 2017. szeptember 22. 15:5416.

    Rendben, szívesen beszámolok majd.

    előzmény:
    Sushi (13)
    2017-09-21  08:51
  4. 2017. szeptember 21. 09:2415.

    Szia! A googleban rá lehet keresni, ehhez lehet viszonyítani. Én ezt találtam Neked:


    http://www.fizetesek.hu/fizetesek/adminisztracio/office-m anager

  5. 2017. szeptember 21. 09:1314.

    Ennyi. 20.000,- HUF (amit a topikindító írt) nem akkora szórás...

    előzmény:
    Sushi (4)
    2017-09-20  14:10
  6. 2017. szeptember 21. 08:5113.

    Igen, ezek nemet brutto fizetesek, különbözö regiok, különbözö allasajanlatok - kb 6 ajanlat volt, ebböl a legalacsonyabb es a legmagasabb, amit irtam. De benne volt mar a kiirasban.


    Azert irj, ha van valami fejlemeny, kivancsi vagyok.


    Sok sikert

    előzmény:
    Vilmanéni (6)
    2017-09-20  17:25
  7. 2017. szeptember 20. 20:1312.

    Én is elég hosszú munkaviszony után kezdtem keresni, nekem is pozitív meglepetés volt, hogy a HRs, vagy bármely interjúztató nem egy gonosz személy:), hanem tök jól el lehet vele beszélgetni.


    Az előző munkahelyemen nem kellett az angol, így nekem jó visszajelzés volt (persze mélyvíz is) amikor hirtelen angolra váltottak, vagy megkérdezték, hogy folytathatjuk-e angolul.

    előzmény:
    Vilmanéni (11)
    2017-09-20  19:54
  8. 2017. szeptember 20. 19:5411.

    Igen, a kötetlen beszélgetés stílust én is érzékeltem. 15 éve nagyon kimért, hűvös, távolságtartó, lényegretörő intejúk voltak a jellemzőek, de nekem tetszik ez az új stílus. Az angol tényleg megy szerencsére, de azt tapasztalom, hogy ahol valóban szükség van rá a munkakör betöltéséhez, ott az interjú során egyszercsak angolra váltanak, hogy akkor beszélgessünk tovább angolul :) Végül is igazuk van. Így derül ki, hogy megy-e valójában. 

    előzmény:
    midnightlove (10)
    2017-09-20  19:42
  9. 2017. szeptember 20. 19:4210.

    Egyáltalán nem lepődtek meg, volt ahol mondták, hogy belefér, máshol pedig azt, hogy nem tudnak ennyit adni, és esetleg gondoljam át, hogy nekem ennyiért megérné-e, ha kölcsönösen szimpatikusak voltunk egymásnak. Akkor kérj 40%-kal többet, pár alkalom után meglátod, hogy mi a válasz, de nekem is az a tapasztalatom, mint egy előző kommentelőnek, hogy lefelé próbálnak alkudni állásinterjún, tehát egy kicsit többet kérj, mint amire valójában számítasz, így később látják, hogy még rugalmas is vagy fizetést illetően:) Volt ahol így konkrétan megkérdezték, hogy mennyire rugalmas az elképzelésem:)


    Nekem sokszor szinte kötetlen beszélgetés lett az interjú, azért is gondolom úgy, hogy simán rá lehet kérdezni ilyenre, persze mindig hagytam, hogy ők tegyék fel a kérdést, hogy milyen fizetésre gondoltam. 


    Egyébként szerintem nagy előny, ha tényleg folyékonyan beszélsz angolul, mert sokan csak "behazudják", hogy tudnak angolul, és interjún derül ki, hogy mégsem.

    előzmény:
    Vilmanéni (9)
    2017-09-20  19:26
  10. 2017. szeptember 20. 19:269.

    Köszi! Ez még nem jutott eszembe, hogy rákérdezzek, hogy reális-e, amit kérek? Nem voltak meglepve, mikor ilyet kérdeztél? Egyébként 30-40%-al többért simán mennék azonnal. Kb. ennyivel romlott a pénzünk az elmút 8 évben, ennyivel ér most kevesebbet a jelenlegi fizetésem az elmaradt emelések miatt. Persze egy pályakezdőt, tapasztalat, gyakorlat nélkül nyilván sokkal olcsóbban megkapnak. Nekem olyan cég kellene, akik profikkal óhajtanak dolgozni és erre nem is sajnálják a pénzt. Remélem van ilyen.....

    előzmény:
    midnightlove (8)
    2017-09-20  18:48
  11. 2017. szeptember 20. 18:488.

    Konkrét összeget nem tudok mondani, de azt szokták tanácsolni, hogy kb 30%-kal több fizetésért érdemes váltani. Ha úgy gondolod, hogy most nagyon alul vagy fizetne, a helyedben mondanék 50%-kal többet, ha annyival elégedett lennél. Persze ez nagyon cég-és feladatfüggő, még ugyanolyan poziciónál is. Vesztenivalód nincs, pár interjú után látod, hogy mennyire reális, amit kértél. Amikor én jártam állásinterjúkra, sokszor megkérdeztem, hogy reális-e az összeg, amit kérek - ebből is lehet tájékozódni, illetve ha fejvadász céghez hívnak be, rákérdezhetsz úgy általánosságban is, hogy milyenek az elvárásaid a valós fizetésekhez képest.

    előzmény:
    Vilmanéni (7)
    2017-09-20  17:29
  12. 2017. szeptember 20. 17:297.

    Igen, azt mondom be, amennyiért már mozdulnék, de azért 20.000-et tudnék engedni... Nem tudom miért nem a hirdetőnek kell megjelölnie, hogy ő mit ajánl ezért a pozícióért??? Nem kellene se neki, se nekünk fölöleges köröket futnunk.... Az USA nagykövetség keresett főszakácsot itt Budapesten és simán benne volt a hirdetésben, hgy nettó 1.300.000,-Ft fizetése lesz. Ennyi. Hogy ezt miért nem tudják máshol? Nem is értem. Volt, ahol három interjúkörön túl örömmel értesítettek, hogy én lettem kiválasztva. Mondtam nagyszerű, de most már szabad az anyagiakról beszélni? És bemondtak egy olyan összeget, ami alatta van a jelenlegi keresetemnek.... Minek raboltuk egymás idejét??? Áááá....

    előzmény:
    etilany (5)
    2017-09-20  17:17
  13. 2017. szeptember 20. 17:256.

    Hol?? Magyarországon? Nettó 580.000 és 1.360.000,-Ft közötti havi kereset??? Vagy ez bruttó és mondjuk Németország? 


     

    előzmény:
    Sushi (4)
    2017-09-20  14:10
  14. 2017. szeptember 20. 17:175.

    Szerintem olyant érdemes mondani, amivel elégedett lennél. Hiába tájékozódsz, mert nem tudhatod, hogy a többiek mit fognak mondani. Ha a barátnőd nettó 20 ezren csúszott el, akkor nyilván neki sem volt irreális bérigénye. Attól, hogy megnézed, mannyiket fitzetnek ilyen munkakörben, még simán lehet olyan, aki aládmegy....Az a  tiszta, ha olyan bérigéníyt jelölsz meg, amivel te kibékülnél....Esetleg jelenlegi munkahelyeden is megszellőztetheted, hogy nem ártana némi béremelés....

    előzmény:
    Vilmanéni (3)
    2017-09-19  19:11
  15. 2017. szeptember 20. 14:104.

    Beirtam a google-ba, nekem 1900-4400 euro között hozott ki ajanlatokat

    előzmény:
    Vilmanéni (3)
    2017-09-19  19:11
  16. 2017. szeptember 19. 19:113.

    Jelenleg is itt dologozom még és azért szeretnék váltani mert az elmúlt 8! évben nem volt normális fizetésemelés, csak 1-2,5%, ami teljesen nevetséges...... Tehát a jelenlegi béremhez képest meghatározó nagyságrenddel szeretnék többet kapni, hiszen azóta nem 1-3%-ot romlott a pénzünk, de nem szeretnék úgy járni mint az egyik barátnőm, aki bemondta, hogy mit kérne, majd az intejú utókövető hívása során kiderült, hogy 20 nettóval kevesebbért alkalmaznak valaki vele azonos képességűt. Hát annyit ő is engedett volna, de meg sem említették neki, hogy ennyiért elvállalná-e? Tehát jelenleg szokásos bérekre lennék kíváncsi, de nem tudom honnan kaphatnék ilyen információt? 

    előzmény:
    etilany (2)
    2017-09-19  17:44
  17. 2017. szeptember 19. 17:442.

    Hát volt valami béred az előző munkahelyeden is. Ha elégedett voltál vele, mondj valami hasonló összeget. Különben szerintem nyugodtan célozz picit fölé annak, amit tényleg szeretnél, mert ha kevesebbet mondasz, a munkáltató nem fog többet fizetni, de ha picit fölé lősz, akkor örülhet, ha kicsit "lealkuszik" belőle. Egyébként ez a  bérigény vicc kategória, van aki kifejezetten azért kérdezi meg, hgoy ki hajlandó minél olcsóbban elvállalni az adott munkát. Anno az én főnököm is megkérdezte, hogy miért, azt sosem fogom megtudni, ugyanis utána úgyis annyit ajánlott, amennyit gondolt...

Címlap

top