Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Porckopas - csípö

Gajnal
Létrehozva: 2017. július 4. 23:24

Sziasztok!


Valaki hallott-e már a "porcdoktor"-ról vagy esetleg van e itt olyasvalaki, aki már járt nála kezelésen?


Szeretnék minél többet megtudni a módszerröl (mütét nélkül gyógyítanak porckopást) és annak sikeréröl.


Elöre is köszönöm az információt!

  1. 2017. július 16. 08:2019.

    Igen, hát az az igazság, hogy kis hazánkban akkor működik valamennyire a gyógyítás, ha a beteg a kór lefolyásával, a szövődményekkel, a gyógyszer hatásával tökéletesen tisztában van. Nekem a bőrgombára - évtizedekkel ezelőtt - "rázatót" írtak fel, persze semmit nem használt, illetve kimondottan ártott.  Utána kaptam a Canestent - ami akkor újnak számított - az használt. Nyelőcső fekélyre felírtak két teljesen hatástalan pasztillát két-két dobozzal - az egyiket ki sem váltottam, a másikból csak az egyiket - az is teljesen hatástalan volt, csak annyi volt a "haszna" hogy csillapíthatatlanul fájt tőle a gyomrom. Utána a javaslatomra a háziorvos felírta a kamillateát, láss csudát, nemcsak a fájdalom, hanem a fekély is eltünt.


    A térdfájdalmakra is először kenőcsöt kaptam, hasonló eredményekkel. Valamelyik ismerősöm javasolta az iszapkúrát, javaslatomra a szakorvos kiírta, azóta van a térdem valamennyire rendben. A 2-es tipusú cukorbetegségre évekkel ezelőtt kaptam Merkformint, használt ugyan, de - amint azt a gyakorlat, és a későbbi évek igazolták - diétával is tökéletesen - gyógyszer nélkül! - rendbe lehet hozni a vércukorszintet.


    A példákat hosszan lehetne sorolni. Itt a szemüveg használata is. Tökéletesen felesleges - az időskorú "látásromlás" 90 százalékát a szemizmok ellustulása - és nem a szemlencse rugalmatlansága! - okozza. Persze ezt az optikusok nem veszik tudomásul, mert a felvilágosult beteg nem szemüveget hord, hanem szemtornával visszaállítja az éleslátást.


    Persze az orvosokat és a gyógyszerészeket is meg lehet érteni.  


     

  2. 2017. július 14. 09:2418.

    Köszi, ezt nem ismertem.

    előzmény:
    huncut (15)
    2017-07-07  10:12
  3. 2017. július 10. 15:2517.

    De a porcot ez sem építi, csakis regenerálja. Az iszapos kezelés nagyon jó hatású, de mint minden fizikoterápiás történet csakis ideig-óráig hat.

    előzmény:
    castaneasativa46 (16)
    2017-07-10  14:55
  4. 2017. július 10. 14:5516.

    Én laikus vagyok ugyan, de már van valamennyi tapasztalatom. A porcszövetnek ugye saját vérellátása nincs. Csak akkor tud regenerálódni, ha a szomszédos szövetek véredényeiből - vagy a csontból, vagy az izületi tokból a vérerekből a mozgatás hatására vörös vértestek kiválnak és a kemény, kis lyukakkal rendelkező porcszövet likacsai közé bebújnak. Ez csak "hajtogatva" megy, mert a vérlemezkék laposak, a lyuk pedig kicsi. Az elektronmikroszkópos felvételeken jól látszik a lebegő vörös vértest, de kettesével összetapadva lebegnek, mert az elektroszmog hatására lecsökkent mágneses tér miatt a vastartalmú lemezkék összetapadnak. /Ezen alapszik a mágneses terápia, mert a mágneses eszköz elvileg megnöveli a környezet térerejét, és a vérlemezkék szétválnak./


    Hő hatására - a meleg iszapkezelés ezen alapszik - a porc rései kitágulnak, és a vértestek be tudnak hatolni a likacsokba. /A gyógyiszap egyes összetevői állítólag segítik a regenerálódást./


    A mágneses eszközök nálam nem váltak be - semmilyen pozitív hatásról nem tudok beszámolni - de az iszap bizony sokat javított az izületek állapotán. Csak sajnos, állandóan kezelgetni kell a térdeimet. 

    előzmény:
    huncut (10)
    2017-07-06  11:20
  5. 2017. július 7. 10:1215.

    Ez a Hangody féle mozaikplasztika. Előtte? Hát...csak a korom miatt nem kaptam félprotézist és azért volt még valamennyi porcom. A fájdalmat nehéz leírni. Maradjunk annyiban, hogy már előtte is évekig szedtem ezt-azt, kb. ennyit ér.

    előzmény:
    trebaci (14)
    2017-07-07  10:01
  6. 2017. július 7. 10:0114.

    Műtétileg ezt hogyan csinájlák? Tudják pótolni?


    Mennyire volt már durva előtte, hogy megműtöttek?

    előzmény:
    huncut (13)
    2017-07-06  16:29
  7. 2017. július 6. 16:2913.

    Oké, nem vitatkozom egy porcpótló műtét után.

    előzmény:
    trebaci (12)
    2017-07-06  13:55
  8. 2017. július 6. 13:5512.

    Nem vagyok orvos, de aki az, ők felírnak ezt-azt és az nem fájdalomcsillapító, hanem állítólag a problémát hivatott megoldani.

    előzmény:
    huncut (10)
    2017-07-06  11:20
  9. 2017. július 6. 11:2111.

    Ebben tökre igazad van, a megelőzés lenne a fontos. De ha már nincs porc akkor se azonnal, se később nem hatnak ezek a szerek.

    előzmény:
    trebaci (9)
    2017-07-06  09:36
  10. 2017. július 6. 11:2010.

    Na helyesbítsünk...olyan nincs, hogy porcpótló. Legfeljebb regeneráló. Az orvos amit ad injekcióban az vagy szteroid vagy hyaluronsav. Egyik se épít porcot. El kell fogadni, ami elkopott és elfogyott az nem jön létre újra.

    előzmény:
    trebaci (8)
    2017-07-06  09:34
  11. 2017. július 6. 09:369.

    Ez azért így nem igaz, csak az orvos szerint ezeknek a cuccoknak a beépülése hosszú évekig tart. Tehát nem akkor kéne szedni, amikor 50 évesen kiderül a probléma, hanem huszonévesen lehetne kezdeni kvázi.


    Most a 40-50-60 évesek szedik, de ez így nem hat "azonnal".


     


     

    előzmény:
    antironia (6)
    2017-07-05  11:13
  12. 2017. július 6. 09:348.

    Antivali????????????


     


    A patikában van receptköteles és recept nélkül kapható porcpótló. Pl. Condrosulf, Dona, stb. De az orvos is tud adni injekciót.

    előzmény:
    antironia (5)
    2017-07-05  11:09
  13. 2017. július 5. 13:267.

    Erre a topikinditó tudna válaszolni. De az artroflex se különb, átvágás a javából.

    előzmény:
    antironia (5)
    2017-07-05  11:09
  14. 2017. július 5. 11:136.

    http://artroflex.hu/hatastalan-keszitmenyek


     


    "valódi gyógyulást nem nyújt...., csak a tüneteket kezeli"

  15. 2017. július 5. 11:095.

    Csak nem valami antalvali-féle "tudományos" oldalon reklámozzák ezt is...????

    előzmény:
    huncut (2)
    2017-07-05  07:05
  16. 2017. július 5. 10:194.

    Van itt egy videó is a korábban említett eljárásról.What Is Synvisc-One & How Does the Knee Injection Work?

  17. 2017. július 5. 10:093.

    Siasztok,


    A porc kopást tudomásom szerint nem lehet gyógyítani, de talán a kifejezéssel van a probléma. Kezelni, ideiglenesen sgíteni rajta lehet, egy ismerősömnek csinálják. Egy kezelés kb. 6 hónapra jó, utána ismételni kell.


    Van különböző eljárás, itt van egy.Knee Injections Overview - Patients | DePuy Synthes Companies


    Több információ található itt.Knee Osteoarthritis: Causes, Symptoms, Treatments


                               knee injection treatments - Google Search

  18. 2017. július 5. 07:052.

    Te miről beszélsz? Hol olvastad, hogy porckopást műtét nélkül lehet gyógyítani?

Címlap

top