Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Mirena spirál vélemények

emili
Létrehozva: 2017. Április 6. 10:30

Második kisbabám megszületése után az orvosom a Mirenát javasolta fogamzásgátlóként, mert sajnos nagyon érzékeny vagyok a hormoningadozásokra. Azt mondta ez teljesen lokiálisan csak a méhen belül hat, ezért nem fogja a szervezetem egyensúlyát felborítani. Utána olvasgattam, és régi topikokban többen írták, hogy mégis hullott tőle a hajuk, fibroadenomájuk lett..stb. Emiatt teljesen elbizonytalanodtam, mert nekem a tablettától régebben pont ilyen tüneteim voltak. Szeretném újra feldobni a témát. Kérlek, aki használta/használja írja le a tapasztalatait jót is rosszat is! A másik amin gondolkoztam a Goldlily Sensitive, mert sajnos fémallergiám is van, de arról meg azt olvastam, hogy kevésbé megbízható. Erről is szívesen fogadom a tapasztalatokat. Köszi előre is!

  1. 2021. október 3. 22:498.

    Sziasztok! Nekem kb 7 hete van fent, az óta folyamatosan pecsételek. Zavaró ez is de az aknék sokkal jobban zavarnak. Tini koromban nem volt ennyire csúnya a bőröm. Volt valakinek ilyen? Fog ez rendeződni egy idő után? :(

  2. 2021. február 22. 17:007.

    Szia! Esetleg még meg van neked? 😊

    előzmény:
    Mirena (5)
    2020-12-16  15:50
  3. 2021. január 3. 14:316.

    Szia, esetleg még meg van a mirena spirálod? Köszönöm! 

    előzmény:
    Mirena (5)
    2020-12-16  15:50
  4. 2020. december 16. 15:505.

    Sziasztok, lehet nem ide tartozik de hátha valakit érdekel!


    Teljesen zárt méhszájam miatt nem tudják fölrakni nekem a spirált. Derült ez ki a rákszűréskor. De addigra már megvettem. 50 ezer ft volt. Megválnék tőle. Természetesen teljesen új, bontatlan, steril! 2022.augusztusig felhasználható. Ha valaki szeretne ilyet, de nem tudja megfizetni a patikai árát, keressen meg. Mondj egy árat és viheted! :-)

    előzmény:
    bogi01 (2)
    2017-04-07  17:52
  5. 2017. Április 10. 09:124.

    Nem vagyok orvos, de nem tudom elképzelni, hogy ez okozhat pl. hajhullást. Tuti, hogy helyileg hat a benne lévő hormon, ami pont emiatt jelentősen kisebb mennyiségben is elegendő, mint pl. fogamzásgátló tabletta esetében. És a helyi hatás miatt lehet ezt a spirált szoptatás alatt is használni (második kislányom születése után kb. 3 hónappal helyezte fel a doki, és bő egy éves koráig szoptattam). A fibroadenomának utána kellett néznem, hogy mi is az. Sajnos elővigyázatosságból évente kell emlő uh-ra és mammográfiára járnom (most már bő tíz éve), és szerencsére eddig minden rendben volt, nálam nem jelentkezett ilyen. Szerintem bízz az orvosodban :) A topikindító bejegyzésed alapján úgy gondolom, hogy képben van veled kapcsolatban, és kellő átgondolás után javasolta a Mirena-t ;)

    előzmény:
    emili (3)
    2017-04-08  17:01
  6. 2017. Április 8. 17:013.

    Szia!


    Nagyon köszi! Akkor ezek szerint annak a kicsi hormonnak semmilyen hatását nem érezted, mert az amitől én leginkább tartok. Ez most kicsit megnyugtatott.

    előzmény:
    bogi01 (2)
    2017-04-07  17:52
  7. 2017. Április 7. 17:522.

    Szia!



    9 éve használok Mirena-t. Most a második van fent, jövőre esedékes a csere. A legelső felhelyezésekor kb. öt hétig volt kisebb-közepes vérezgetésem, de ezt előre jelezte az orvosom, hogy várható, nem ért váratlanul. Onnantól minden oké. Általában 6-8 hónap a teljes megszokási idő. Nekem tökéletesen bevált. Ami egyeseknek gondot szokott okozni (akármelyik fajta spirált is választja az ember) az az, hogy nem bírja "feldolgozni" azt a tényt, hogy valami van a testében. Én kb. egy napig agyaltam ezen a dolgon a felhelyezést követően, aztán helyére került a dolog a fejemben is :) 


    Ami esetleg számíthat, hogy az árak eléggé nagy szórást mutatnak az egyes patikákban. Én négy éve 47 e-ért vettem, és a dokim mesélte, hogy egy másik páciense 70 e-ért kapott...... Érdemes körülnézni.

Címlap

top