Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Utazás - FOREVER... :-)

évi*
Létrehozva: 2015. január 8. 09:00

Sziasztok,


A 2014-es nyaralós fórumom kicsit elavult, de a téma örök, ezért nyitom ezt itt. (Mesekeksz, így megfelel? :-))


Ide várok mindenkit, akit szeret / utál / szeretne / un utazni, nyaralni, vagy bármilyen módon érdekli a téma. :-)


Osszuk meg az ötleteinket, tapasztalatainkat, élményeinket utazással kapcsolatban. Várok ide mindenkit, aki tanácsot kér, vagy másoknak adni tud, vagy kell a kezdő lendület, hogy nekivágjon.


Én már kaptam itt több szuper tippet is, amit ismét köszönök.


Jöhet bármi, ami utazással kapcsolatos a vadkempingtől a luxusutazásig.


...és természetesen kérem, hogy itt is hagyjuk ki egymás szidalmazását bármilyen módon! Előre is köszi.

  1. 2015. január 8. 10:4326.

    Én ezekért nem rajongok, nekem mindenképp kell mellé látnivaló. Ettől még másnak bejöhet.


    Toscanai kemping szuper volt (otot mi mobilhome-ban laktunk). Közel volt a tenger, voltak medencék (úszómesterrel, elkerítve), volt animáció, boltok. Volt tengerezős napunk, és volt jövős-menős napunk, és volt vegyes napunk is. Gyerekeket szét lehetett ereszteni a kempingben, mert kint volt a parkoló, így még autóforgalom sem volt. Nem kellett őket b...tatni a hotelben, hogy "nefussafolyosón, nedübörögj, nemorzsázz" :-)


    Volt olyan nap, hogy a fiúk tengerezni akartak, akkor mi barátnőmmel bepattantunk az egyik autóba, oszt' otthagytuk őket és elmentünk San Gimignanoba.


     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_302972 (19)
    2015-01-08  10:21
  2. 2015. január 8. 10:4325.

    Ezzel most egyetértek veled...én háromszor voltam Velencei karneválon és csak a hideg és fázás maradt meg, meg a tömeg...Én se vágyok oda bár nyáron nem voltam, de gondolom a tömeg adott.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_302972 (17)
    2015-01-08  10:16
  3. 2015. január 8. 10:3924.

    Férjem Liszabonba szeretne menni, nálunk az lesz a következő kettesben menő út.

    előzmény:
    phangan (6)
    2015-01-08  09:34
  4. Torolt_felhasznalo_302972
    Torolt_felhasznalo_302972
    2015. január 8. 10:3823.

    Mi is épp ezért nem utazunk gyerekkel. Féléve még a 20 perces autóúton is nyűglődött, atyaég mi lett volna a repülőn!De nyáron, már 3,5 éves lesz, remélem egy hosszabb autóút sem viseli majd meg.

    előzmény:
    phangan (20)
    2015-01-08  10:24
  5. 2015. január 8. 10:3722.

    Köszi köszi :))


    Mindjárt vissza olvasok:)


     


    Addig is, én egy hónap múlva megyek Barcelonába :)

    előzmény:
    évi* (1)
    2015-01-08  09:00
  6. 2015. január 8. 10:3221.

    Mi sem járunk múzeumról múzeumra. Az az enyémeknek sem jönne be, talán majd később, bár én sose lettem nagy múzaumfan. Van, ami érdekel (pl. Dali múzeum Gironaban), de képek százszámra nem annyira köt le.


    Inkább a természeti szépségek.


    Mi is megálltunk út közben: Odaúton Klagenfurban megnéztük a Minimundust, majd 3 éjszakát Szlovéniában aludtunk. Onnnan mentünk Toscanaba, majd hazaúton egyet aludtunk Mestreben.


    Cinqueterre: Na az az a hely, ahova vissza kell menni. Mi nem sokat láttunk belőle, az a nap kicsit félresikerült.


    Az volt a terv, hogy Riogmaggioreből átsétálunk Manarolából a Via Dell'Amore-n. Na ez az út le volt zárva.


    Akkor hajrá hajóval: az nem ment, mert viharos volt a tenger.


    Sebaj, akkor vonattal (azt ajánlották, hogy hagyjuk az autót a parkolóban, mert közlekedni és parkolni is nehézskes.). A vonatra várunk közel 1 órát (még láttuk az utolsót elmenni), aztén kiderült, hogy baleset történt, láttuk a mentőhelikoptert is.


    Akkor vissza az autóhoz, átvergődtünk Manarolába, de több városkát nem tudtunk bejárni.

    előzmény:
    Ardian05 (16)
    2015-01-08  10:11
  7. 2015. január 8. 10:2420.

    Köszi, meglesem ezeket a helyeket. Tömegközlekedésre lesz lehetőségünk.


    Nagyon jó, hogy ennyi gyerekkel és terhesen is így mentetek és utaztatok... Irigylésre méltó, szerintem ez ritka!


    Mi is ilyen mozgolódósak vagyunk, és remélem ez megmarad majd gyerekkel is. Szeretném, ha bírnák az utazást és várnák az élményt, mint mi... És nyűglődéssel kapcsolatban mi a tapasztalat? 


    Pl. Kanadába repültünk 10.5 órát, és mögöttem ült egy pár kb másfél-két éves kisfiúval, aki hál' Istennek mondjuk 90%-ban végigaludta az utat, viszont a maradék 10%-ban a háttámlámat (az ő képernyőjüket) püfölte teljes erőből és közben kiabált!  De szó szerint. Hátranéztem egyszer csúnyán, de nem hatotta meg a szülőket. Csak nem értem, hogy miért nem irányították maguk felé, vagy az ablakhoz, vagy sétáljanak vele a folyosón, mint sok más gyerekkel. Azért ez elég rosszul esett, de leginkább az, hogy a szülők semmit sem tettek annak érdekében, hogy ne én legyek a szenvedő alany... Hát ezért kisgyerekkel utazáskor biztos félnék, hogy na most ne én legyek az, akire mindenki csúnyán néz. :)


    Sri Lanka és Thaiföld kapcsán mi érdekelne pontosan? :)


    Sri Lankának nagyon szép természeti látványosságai vannak, minden zöld és virágzik... Hiszen esik is, napsütés is van és pára is :))


     

    előzmény:
    évi* (11)
    2015-01-08  10:00
  8. Torolt_felhasznalo_302972
    Torolt_felhasznalo_302972
    2015. január 8. 10:2119.

    Körkérdés: első nyaralásra gyerekkel, szerintetek a hiperhuper, tengerparti -akár elszeparált- nagyszálloda milyen? Az amolyan török-bolgár fíílinges, medence_tenger_animátor_eszemiszom van egyhelyen és az ember nem is nagyon megy másfelé csak strandol. Én ilyenben még nem voltam, mert mi mászkálósabbak voltunk, csak gyerekestül az nem kivitelezhető.

  9. 2015. január 8. 10:1818.

    Na ez az, ami sajnos passz, még sose próbáltuk.


    Egyáltalán milyen árak vannak a témában. Kicsit az a sejtésem, de lehet, hogy nincs igazam, hogy ha kifizetem a bérlést, az autó többletfogyasztását, az autópályadíjakat, a kempingben a helyet + áramot, akkor már ott vagyok, mint egy mobilehome-mal. Bár lehet egy feelingje. :-)

    előzmény:
    ezanick* (15)
    2015-01-08  10:06
  10. Torolt_felhasznalo_302972
    Torolt_felhasznalo_302972
    2015. január 8. 10:1617.

    Jó lenne. Persze ezt össze kell hangolni barátokkal meg hogy mindenkinek meglegyen az utazási-tőke.Tavaly csak a nyaralóig jutottunk, de ott is váltogatták egymást a barátok, az volt a nekünkvaló.


    Jó szórakozást nektek!! Mi karneválon eccer voltunk, csak nagyon fáztunk és tömeg volt. Mondjuk én Velencét kb 30 évre kiiktatom az életemből, nagyon nem szeretem, se nyáron, se télen.

    előzmény:
    évi* (12)
    2015-01-08  10:01
  11. 2015. január 8. 10:1116.

    Akkor majd biztos kérdezek!


    Egyelőre annyi a biztos, hogy le van foglaolva a szállás, meg előtte egy éjszaka Velence mellett, Mestre-ben. Tavaly január végén már voltunk Velencében 2 napot, nagyot tetszett a szörnyecskéknek is, úgyhogy szívesen visszamennénk, meg nem árt egyet pihenni útközben. Akkor bent laktunk a városban, de januárban, a karnevál előtt pár héttel nagyon baráti árak voltak.


    Mivel a gyerekeim nem alkalmasak több napi múzeumlátogatásra, ezért csak városi sétákat, bolyongást, benyomásgyűjtést, egy kis tengert, egy kis sétafikát, ilyesmit tervezek. A szállásunktól könnyen megközelíthető lesz Pisa, Siena, Firenze, kicsit messzebb van, de régi vágyam a Ciqueterre (ott még én sem voltam, a többi várost már végigjártam boldogult lánykoromban). Meg önmagában a szállásunk is érdekes, majd jól kifaggatom a házigazdát, mert szakmába vág, egy szőlőültetvény közepén leszünk, nagy borászatuk van. :-)

    előzmény:
    évi* (13)
    2015-01-08  10:03
  12. 2015. január 8. 10:0615.

    Utazos topik, lenne egy kerdesem.


    tudja valaki hol lehet megbizhato lakoautot berelni aug elejere? 4-6 szemelynek.


    ( tudom google.. Nezegettem. Ami tetszett, mar foglalt volt raadasnak inkabb szemelyes tapasztalat erdekelne. )


     

    előzmény:
    évi* (1)
    2015-01-08  09:00
  13. 2015. január 8. 10:0514.

    Hát én se mindenféle-gyerek-barát vagyok, hanem a sajátoké. :-) Mi egy családdal szertünk nagyon nyaralni, velük voltunk tavaly Toscanaban, és még barátnőmékkel, de ők óvatosabbak. Ő nevezett minket HARDCORE-UTAZÓKnak. Szerintem király kifejezés. :-)

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_302972 (9)
    2015-01-08  09:48
  14. 2015. január 8. 10:0313.

    Nagyon jó lesz nektek! És látom, nem csak én vagyok ilyen előrelátó!


    Mi tavaly voltunk Toscanaban, és naná, hogy azt is imádtuk. :-)

    előzmény:
    Ardian05 (10)
    2015-01-08  09:53
  15. 2015. január 8. 10:0112.

    Akkor irány Jesolo! :-)


    Január 31-én megyünk a csajokkal arrafelé: Kimegyünk a Karneválra, gyerekek nélkül csak csajbuli. Kicsit most necces a dolog, mert eladtuk az Opel Zafirat, és az örökölt Seat Leon kicsit kicsi, de sebaj...

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_302972 (9)
    2015-01-08  09:48
  16. 2015. január 8. 10:0011.

    Hú, de jó helyeken jártatok! Mesélsz róla? Kb. minden érdekel. :-)


    Természetesen Valetta mindenképp. Mosta, Mdina, Comino-Gozo. Érdemes autóval is bejárni a szigetet, de a helyi buszokat sem szabad kihagyni. :-)


    Popeye falu inkább majd gyerekekkel...


    Mi voltunk 2005-ben még kettesben, 2010-ben pedig már 4 és felesben (akkor már volt egy 3 és fél éves és egy másfél éves kisfiunk, meg egy nagy pocakom a harmadikkal.)

    előzmény:
    phangan (6)
    2015-01-08  09:34
  17. 2015. január 8. 09:5310.

    Szia!


     


    Már gondoltam rád és a topikra!


    Mi tavaly végül sehol sem voltunk, mert a férjem épp állást keresett ezerrel, és nem akart elvonulni, hátha épp akkor hívják.


    Mivel ezen projekten szerencsésen túl vagyunk, idén már megérdemlünk vmi jót! Nekem régi álmom Szicilia, de ahogy néztem as repülőárakat, az most nem fog beleférni (sok az a 4 fő..).


    Úgyhogy Toscana-ba megyünk. Már le is foglaltam egy agrotuorismo-s szállást 7 éjszakára (a fele, mintha otthon töltenénk el egy hetet egy szállodában). Na jó, oda is kell jutni, de drukkolok, hogy a kőolaj ára továbbra is alacsony legyen, meg nekünk kell néha vmit összeütni, de ez se gond, boltok ott is vannak, jól felszerelt komnyha van, napközben meg be lehet kapni egy pizzát, a gyeremnek úgyis alapkaja. Szóval nem hinném, hogy arrafelé éhhalál várna ránk. :-)


    Ja, a szállásunk Monteriggioneban lesz, ez Sianától 20 km-re van.


    Karácsony előtt foglaltam, azóta fel vagyokk dobva és várom jónius 30-át!

    előzmény:
    évi* (3)
    2015-01-08  09:19
  18. Torolt_felhasznalo_302972
    Torolt_felhasznalo_302972
    2015. január 8. 09:489.

    Hhiii...hát én minden vagyok csak gyerekbarát nem.


    Kempingezés (szó szerint sátrazni nem megyünk, az tuti), és többcsillagos szálloda sem jön szóba. Jesolo mellett én már sokszor voltam, gyerekként is, meg kettecskén is zurammal. Szeressük.Jó ötlet. Nem mennénk sokan (azt nem szeretjük) max egy baráti családdal 1szem kisgyerekkel.

    előzmény:
    évi* (8)
    2015-01-08  09:40
  19. 2015. január 8. 09:408.

    Nálunk én vagyok gyerekbarát, így a helynek már nem kell annak lennie. :-)


    Milyen kategória érdekel? Mert tudod, mi tavaly rászoktunk a kempingezésre, na az kifejezetten gyerekbarát, mert egész nap a levegőn vannak és nagyon tudják élvezni.


    A szállodák hiába gyerekbarátak, ha sok gyerekkel mentek (pl. baráti társaság), akkor nehézkesebb, hogy a gyerekek is lazulhassanak és a többi vendég nyugalmát se zavarják.


    És igazából a kettő közt is minden jöhet. :-)


    Ha csak egy kellemes lightos nyaralást szeretnétek, akkor talán Jesolo. Elérhető. A tengerpart homokos, a sétálóutca nyüzsis az esti fagyizásokhoz, aquapark a település szélén. Hajóval be lehet menni Velencébe.


     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_302972 (5)
    2015-01-08  09:31
  20. Torolt_felhasznalo_302972
    Torolt_felhasznalo_302972
    2015. január 8. 09:367.

    Hasonló utazásunk volt még anno '89-ben, mi is Gibraltárig mentünk és érintettük az általad említett városokat (Malaga kivételével) csak Berlinből indultunk, lakóbusszal, nyolcan, nagyon imádtam.

    előzmény:
    évi* (4)
    2015-01-08  09:24
  21. 2015. január 8. 09:346.

    Áh, nem. Én inkább kocsival mennék kényelmi szempontból ilyen helyekre, és akkor megállok ott, ahol akarok, akár a kocsit letéve... Ráér Ausztria, az mindig közel lesz. Persze voltam már párszor Ausztriában, de a hegyekben nem.


    Míg nincs gyerek, addig leginkább a világ bejárása a célunk :) Nemrég jöttünk meg Sri Lanka-Thaiföld útról, áprilisban megyünk Japánba... 


    Máltára jövő héten megyünk 4 napra, a szállásunk Sliemában lesz, tengerre néző szobával. Még nem volt időm foglalkozni azzal, hogy mit szeretnénk csinálni... Ha a környéket ismered, jöhetnek tippek. :) Május végén is megyünk majd pár napra, akkor már nyaralósabb feelingje lesz. :) 


    Mi Varsót szeretjük még nagyon. Na jó, annyira nem nagy szám a város, de mi imádjuk... Egy hétvége olcsón kihozható, és nekünk ez amolyan gasztronómiai út, mert végigesszük és isszuk az egészet, mert normális áron lehet beülni kajáldákba (van egy kedvenc vietnámi éttermünk :D), kávézókba... 


    Hű, Andalúzia nagyon szép és biztos szuper időtök lesz. Én pedig Portugáliába szeretnék eljutni majd, remélem a wizz repjegyárak lejjebb mennek idővel.

    előzmény:
    évi* (3)
    2015-01-08  09:19
  22. Torolt_felhasznalo_302972
    Torolt_felhasznalo_302972
    2015. január 8. 09:315.

    Szia Évi!Én is nagyon szeretek utazni, csak mióta gyerek van még nem utaztunk. Tavaly majdnem, de aztán nem sikerült. Idén már el kéne menni, de mindenképp ismerős családdal, hogy a gyerek se unja halálra magát mellettünk.Ti merre voltatok, ami gyerekbarát, esetleg tengerparti és nincs túl messze??

    előzmény:
    évi* (1)
    2015-01-08  09:00
  23. 2015. január 8. 09:244.

    Mikor mentek Máltára? Azt is imádom! Az egy ékszerdobozka. (Ja, végülis mindent imádok, ahova menni lehet, tavaly óta a sátorozást is... :-) Hol szálltok mieg? Mit terveztek megnézni?


    Május 31-én megyünk Malagába. Ott megszállunk 7 éjszakára (ez az rész még változhat, mert a szállásokat még van időm módosítgatni). Onnan Gibraltáron át elmegyünk Cadíz közelébe, és ott egy kempingben foglaltam mobilhome-t, mert "Kell egy ház, ott lenn az óceán partján..." :-)  (=> Ladánybene) Tervben van Sevilla az Alhambrával, de a programon dolgozni kell még nem keveset.

    előzmény:
    phangan (2)
    2015-01-08  09:13
  24. 2015. január 8. 09:193.

    Ne várj semmire Ausztriával kapcsolatban, oda szuper buszos körutak is mennek. Ausztria imádnivaló! Menjetek, ahogy lehetőségetek van rá. És lehetőleg minél nagyobb hegyek közé. Salzburg környéke busszal is csak 6 óra, és maga az álom!!! :-)

    előzmény:
    phangan (2)
    2015-01-08  09:13
  25. 2015. január 8. 09:132.

    Szia!


    Olvasgattam néha az előző topikot, csak nem is szóltam hozzá (azt hiszem), de az ausztriai tapasztalatok, élmények nagyon érdekesek voltak. Majd egyszer, ha már lesz autónk (és gyerekeink, mert számukra is jó tippeket írtál), és lendületünk oda menni, akkor majd kimásolok onnan mindent 


    Hova mentek idén?


    Mi ellátogatunk Máltára nemsokára. Hát nyilván ott sincs dögmeleg éppen, de kikapcsolódni-sétálni tökéletes lesz. 

    előzmény:
    évi* (1)
    2015-01-08  09:00

Címlap

top