Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Angliában várandósan

Cham
Létrehozva: 2013. január 8. 21:10

Sziasztok! Sorstársakat keresek, akik szintén most várnak babát és Angliában élnek. Jó lenne infót, tapasztalatot cserélni, vagy csak dumálni. Kicsit megijeszt a kinti rendszer, mert nagyon más, mint a  magyar és kiváncsi lennék mást mit gondol 

 

Ha hasonló cipőben jársz jelentkezz!  

 

ps: remélem ez a fórum már felmegy, mert sajnos az első próbálkozásom nem találom. :( 

  1. 2013. január 11. 09:5526.

    En balga el is felejtettem mondani!

     

    Mindenkinek nagyon boldog babavarast kivanok! :) :) :)

  2. 2013. január 11. 09:0525.

    Sziasztok!

     

    Nekem meg csak a 21. hetig vannak elmenyeim de ugymondd eddig meg vagyok elegedve az ellatassal mindenhol nagyon kedves az emberrel.

    Nekem is volt 6 hetesen egy kis verzes es 12. hetig fekudtem igy hala a jo egnek nem lett semmi baj,ugymondd szerencses a helyzetem mert en mar 4 Uh csikartam ki toluk 6-8-12-20 heten mondjuk az elso ketto a verzes miatt volt de jo volt latni hogy odabent minden rendben.

    Helyileg hol fogsz szulni marmint varosra gondolok!

    Szep Napot! 

    előzmény:
    Cham (1)
    2013-01-08  21:10
  3. 2013. január 11. 01:0724.

    A baba poziciojanal az a legfontosabb sztem hogy a feje hol van, es azt azert illik minden vedoneninek tudni kitapintani. Illetve en mindig ereztem a mocorgasnal, hogy merre van a popsija, hata, stb. Ezert is idealisabb amugy az ha veig ugyanaz a vedono vizsgal. Tudom, sajnos ez a nagyobb tomegkorhazaknal nem megoldhato. Ezert is jobbak sztem a videki, kisebb telepuleseken gondozasra jarni. Valahogy csaladiasabb az egesz.

     

    D-vitamin... errol is olvastam egy kis "vitat"....hat nem tudom...vannak magukat okosnak velo emberek, akik ugy gondoljak, hogy nem kell kulon szedetni a babaval (orvosnak keszul o.O ). En amondo vagyok, hogy 1. nem veletlenul hivjak angol kornak o.O  2. amig artani nem art, addig meg mindig lehet haszna! :)

    előzmény:
    emma33 (22)
    2013-01-11  00:35
  4. 2013. január 11. 00:5723.

    Koszonom. :)

     

    Nem azt mondom, hogy csak ugy lehet valakinek egeszeges babaja ha szed pluszban vitamint, de fontos, mert nagyon sok rendellenesseg, betegseg kialakulasat segitenek megelozni, es nem utolso sorban a veteles kockazata is csokkentheto. Az emberi test nagyon sokaig kepes mukodni "normalisan" hianyos taplalkozas mellett is (de szelsoseges esetben persze ez sem igaz es sokkal hamarabb megbetegszik az ember) de egy ido utan kiurul es ekkor jonnek a betegsegek. Sok tunetrol nem is gondolnad, hogy bizonyos vitaminok hianya idezi elo. Betudjak az emberek a stressznek, a rossz levegonek, az idovaltozasnak, es sokan inkabb tudomast sem vesznek rola, homokba dugjak a fejuket, stb, stb. Pedig ha egy kicsit odafigyelnenk a jelzesekre nagyon sok betegseg megelozheto lenne. Es nem akkor kellene kapkodni, amikor mar megvan a baj. En inkabb most szedem es koltok vitaminokra, minthogy kesobb a gyogyszerekre kelljen sokkal sokkal tobbet.

    előzmény:
    Caithleen (21)
    2013-01-10  16:09
  5. 2013. január 11. 00:3522.

    En is az angliai maganutat javaslom. Penz kerdes, az igaz, de jo tudni, hogy ha nagyon elakadsz az NHS-ben, akkor van hova menni.

     

    Nalunk olyan magan terhesgondozasi klinika van, hogy az UH-t nem szonografus, hanem szakorvos vegzi es meg is vizsgal. Es annyiszor mehetsz, amennyi jolesik (=kifizeted).

     

    Nem tud a szuleszno minden magzati poziciot kitapintani -  a centis hasmeres meg tenyleg muris, mikor minden alkalommal mas szuleszno volt es mashogy mert. :-D 

     

    Szerintem is igaz, hogy ha nincs semmi baj, akkor Anglia idealis.

     

    Cham, eroskodni meg ugy tudsz pl., hogy nem varsz 5 napot a GP-re, hanem azonnali surgos idopontot kersz hozza es beutaltatod magad az EPU-ra. Amugy azert nem csinaljak meg rogton verzesnel az UH-t, hog ha veletlenul vetel az illeto, akkor varjak meg, amig valami...khm...tortenik. Nekem is igy volt. 

     

    Ez a vitamin vagy nem, mindig is eszelos kismamaverekedest valt ki. Alapbol nem oszt-szoroz, sztem, de folsavat az elso 3 honapban, es D vitamint vegig azert nagyon ajanlanak. Vasat sem art, mert 1 vervetel van osszesen, ugyhogy abbol nem nagyon tudod meg, verszegeny vagy-e.  

     En szedtem, mert eleve a 16. hetig semmit nem tudtam enni (=lent tartani). 

     

    Az NHS most kezdi a csipait nyitogatni az ugyben is, hogy a megszuletett babaknak D vitamint kell adni.  Elobb megvartak, mig orszagszerte felszaporodik az angolkor.

     

     Ja May die, ilyen fantazianevet majdem minden korhaznak szoktak adni, ahol valaki valahol muhibat szagol, a mienknek is van! Azert nem halnak meg sorban az angol korhazakban sem a kismamak szules kozben, hidd el! :-D 

    előzmény:
    Cham (17)
    2013-01-09  18:57
  6. 2013. január 10. 16:0921.

    Tiszteletben tartom a velemenyedet, de nem ertek egyet.

     

    Nemcsak a sajat peldam miatt. (Semmilyen vitamint nem szedtem, es kiloszamra sem ettem a barnarizst meg babot, hasonloan a kornyezetemben, barati koromben akkoriban levo kismamakhoz;-) Eredmeny: normal terhessegek, normal babak. 

    Osszessegeben nezve velemenyem szerint sokkal kevesebben szednek vitamint a varandos anyak kozul a vilagon, mint akik igen. Megis a statisztikakat nezve a normal terhesseg es az egeszsegesen szuletett babak vannak tobbsegen:-))  Szerencsere.

     

    Amivel egyetertek, hogy lehet kulonbseg (es van is) a bevitt vitamin, egyeb keszitmenyek kozott. Erdemes korulnezni, ha valaki szed ilyesmit. Nem is feltetlenul az arban lesz a kulonbseg.

     

    Es azt is tamogatom, hogy "mind over matter":-))  Csak meg kell tanulnunk valoban bizni ebben...

     

     

     

     

    előzmény:
    zsuzskababa (18)
    2013-01-09  22:09
  7. 2013. január 10. 01:4120.
    A Magneziumot en is nagyon ajanlom, nekem is nagy hasznomra volt. Viszont ha adhatok egy tanacsot, sztem az itteni filleres Magnezium (en alap sainsbury`s-est vettem) is tokeletes, nem tudom a Magne B6-t mennyi lehet otthon, de gyanitom hogy joval dragabb.
  8. 2013. január 9. 22:3219.

    Alapvetoen amikor terhes voltam, nem ugy gondoltam erre mint egy allando orvosi felugyeletre szorulo korsagra, hanem ugy mint egy teljesen termeszetes allapotra. Biztam az osztoneimben. Biztam a babamban, es a testemben hogy ha valami gond van, jelezni fogja nekem es biztam az megerzeseimben hogy ezt eszre is veszem. Addig amig Mano mocorgott (a 18. hettol kezdve) es forgolodott es dugdosta ki a popsijat es jelezte, hogy "Anya, jol vagyok, virgonckodom", egy perc ketsegem sem volt arrol hogy minden rendben van.

    Persze vannak nehezebb esetek, amikor valamilyen problema adodik, de probalj lenyugodni mert az emberi test kepes onmaga is a lelki problemak, stressz miatt fizikai problemakat eloidezni! Erre bizonyitekom is van, jomagam!

    Sztem a pregnacare-es szotrid egyaltalan nem hulyeseg! Sot! Ti vagytok ra az elo bizonyitek!!! Bizz magadban, az osztoneidben!!!

    Mire gondoltal amikor kerdezed hogy hogy lehet eroskodni? Ezt nem ertettem. Bocsi.

    Legy mindig hatarozott es ne engedj belole, latod, Neked is mukodott!!! ;)

    előzmény:
    Cham (17)
    2013-01-09  18:57
  9. 2013. január 9. 22:0918.

    Igen, sajnos sokan ezt gondoljak. De helytelenul ugyanis a mai gyumolcsok zoldsegek mar korantsem tartalmaznak megfelelo mennyisegu es minosegu vitaminokat. Ezert van szukseg a tablettas utanpotlasra, de persze azt sem mindegy hogy milyet. Igazad van hogy a szintetikus vitaminok nem sokat ernek mert feldolgozatlanul keresztulhaladnak csak a szervezeten, ezert kell jo minosegu, organikus vitaminkeszitmenyeket szedni. Amik sajnos eleg dragak, de mindenki eldontheti, hogy mit tesz meg a maga (es a babaja) egeszsegeert.

    Csak egy pelda: B1 vitaminbol a napi szukseges mennyiseget 1.4 kg bab vagy 3.5 kg barnarizs vagy 3.5 kg gomba elfogyasztasaval lehetne biztositani...

    előzmény:
    Caithleen (16)
    2013-01-09  17:03
  10. 2013. január 9. 18:5717.
    Ejmiaszosz: Nem várok csodát, csak reménykedek. Két hete fekszem, dec 28 óta. 5 napra rá kedden volt egy nagyon erős vérzésem, de nem volt élénkpiros csak barna. Rohantunk az ügyeletre, ott a doki megvizsgált és mondta, hogy minden olyannak néz ki az uh képen, mint a pénteki képen. Én remélem, hogy a haematoma csordogált kifele. Egész éjjel jött belőlem, másnapra múlt el. De elmagyarázták mi ez, meg utána is olvastam, így tudom, hogy jó esetben is ki kell feküdnöm az első trimeszter végéig. Csak bizakodom. 
    A vágást alatt a gátmetszést értettem. A császár tudom, hogy azért itthon sem ennyire egyszerű, bár kinthez képest még mindig elintézhetőbb. 
    A rutascorbinra rákérdezek. Láttam, hogy másoknak azt adták véralvadásra, engem két doki is látott, de egyik sem javasolta. Ha nincs változás mindenképp megkérdem, hogy nem lehetne e...
    Zsuzskababa: a pregnacare-ben vakon megbízom. :) A története a következő. A baba nem jött össze egyszerüen, közel 3 év próbálkozás eredménye. Ez alatt az idő alatt meddőségi kivizsgálásokra is jártunk, ahol a páromtól is vettek mintát. Az első nagyon rosszul sikerült. Ezután elkezdte szedni ugyanennek a terméknek a férfitermékenységet segítő változatát. Másfél hónappal később egy újabb teszt a szöges ellentéte lett az elsőnek. Szedte egy ideig, de aztán a lelkesedés alább hagyott egy idő után nem szedte tovább. Később megint kellett egy tesztet csinálni. Itt derült ki, hogy hiányzik nála valami, ami eljuttatja és/vagy bejuttatja a spermiumot a petesejtig/petesejtbe. Ezután megint elkezdte szedni a vitamint és ezután 3 hónappal teszteltem pozitívat. :) Lehet, sőt biztos, hogy hülyeség, de minket meggyőzött a cég terméke. :) :) :) Amúgy lombikra voltun várólistások. Amúgy tudjuk, hogy a sperma kép egy teszt alapján még nem mutatja a valóságot. Azt is tudjuk, hogy 2-3 havonta újra kéne tesztelni jó párszor, hogy valós kép alakuljon ki. Gyanús, hog az első két tesztnél is valami ilyesmi történhetett, hogy "rossz időszak - jó időszak". De mi ragaszkodunk a mi ki babonánkhoz. :)
    Azt viszont áruld el légyszi, hogy lehet erősködni! :)
    Mondjuk egyszer én is elértem, hogy kikapjam a leleteimet, pedig nem akarát odaadni, de akkor a helyzet magaslatán éreztem magam. Asszem fogok kérni angol nyelvű leletet és lobogtatni fogom, hogy márpedig én nekem kell több uh! 
    Azt pedig tudom, hogy rémtörténet mindenhol van. Hallottam én már magyar példákat is. :)
  11. 2013. január 9. 17:0316.

    Szerintem nem kell vitamin. Sem terhesseg alatt, sem egyebkent. 

    Teljesen felesleges szintetikus uton, kemikaliakent bevinni azt, amit lehet termeszetesen is. Sot megkockaztatom, nemcsak felesleges, de ...

     

    Termeszetesen mindenki maga donti el, milyen tanacsot, javaslatokat kovet, a fonti csak az en szereny kis maganvelemenyem:-) 

    előzmény:
    zsuzskababa (15)
    2013-01-09  16:53
  12. 2013. január 9. 16:5315.

    A vitaminra azt tudom mondani, hogy en vegig szedtem es egy teljesen atlagos meretu babam szuletett, 50 cm-rel es 3256 g-mal. :) Es a vitamin kell!!! A vitaminkeszitmenyekre itt nagyon odafigyelnek amit terheseknek keszitenek. Egy eloadason azt mondtak nekunk, hogy mindenkinek terhes vitamint kellene szedni (meg annak is aki nem terhes) ugyanis ez egy nagyon komplex mindent tartalmazo vitamin. (Magyarok tartottak egy egeszsegdelutant es nem a pregnacare-t reklamoztak ;) )

    Koltozkodesnek "koszonhetoen" nekem 4 UH-t is csinaltak valamint a verzes utan is volt egy extra UH-m. A 36. hetben a meresek szerint azt gondoltak nagy babam lesz es azt mondtak ha ilyen utemben novekszik, csinalnak egy UH-t es ha tul nagy a baba akkor nem engedik megszulni mert veszelyes. De mint emlitettem teljesen atlagos babam szuletett es a kesobbi meresek is jo eredmenyt mutattak. :)

    Igazabol sztem nagyon sokban szamit az emberi tenyezo is, mert peldaul amikor nekunk orvosra volt szuksegunk, mindig nagyon kedvesek es gondoskodoak voltak velunk.

    Amikor szultem en eldontottem hogy nem kerek epiduralist. Az orvos szinte ram akarta beszelni! Mar a szuleszno is raszolt, hogy hagyja mar, ha nem akarom akkor nem akarom!

    A baba poziciojat a vedono siman meg tudja allapitani. Nekem minden alkalommal megnezte. Szerencsere az en mazsolam mar a huszonvalahanyadik hetben szepen "iranyba" fordult es ugy is maradt. :)

    Mivel itt nincs olyan hogy valasztott orvos, ezert sztem is nyugodtan elmehetsz abba a korhazba szulni ahova szeretnel. Amikor hivtam oket a fajasok miatt nekem is azt mondtak hogy mehetek a legkozelebbi korhazba is ha esetleg surgos lenne! Illetve amikor vereztem, akkor sem abban a korhazban voltam ,ahol szultem, hanem ott ahol kozelebb voltunk eppen. (itt nem akartam szulni, mert rosszat meseltek rola, aztan tessek, teljesen korrektul foglalkoztak velunk! :) )

    A negativ tapasztalatokert pedig nem kell Angliaba jonni, vannak beloluk boven Mo-on is!!! Nem egy ismerosomnek volt horror szulese, valasztott orvossal is!!!!

  13. 2013. január 9. 16:3614.

    Sziasztok.

     

    Emma, nem jól tudod, a tarkóredőt a 11-13. hét között mérik, illetve a babó 45 és 80mm ülőmagassága között. Én azt szeretem a legjobban, ha a hossza (CRL) 60mm körül van. Ha a tarkóredő 3mm alatt van, akkor az jó jel. újabban nézik az orrcsont meglétét is.

     

    Valaki írta a 3 tényezős vérvételes Down-szűrést. Egész jó dolog, van 12 hetes és van 16 hetes vérvétel. Amiket itthon csinálnak magán klinikák/laborok, a legtöbbjét angliába küldik ki, ott csinálják a tesztet. De hát ez plusz vizsgálat, inkább a 35 évhez közeledő anyukáknak ajánlatos, de szabadon választott.

     

    A cukorterheléses vizsgálatot - bármennyire is utálatos a cukros víz (bár lehet ezt vajas zsömlével is) - hasznosnak találom. A terhesség - bár áldott állapotnak tartjuk - tökre felborít mindent. Az emelkedett cukor meg baromira nem tesz jót. Többnyire elég a diéta, de ha nem?

     

    Cham, azért nem igazán úgy van, hogy feküdj, oszt szike. A mi kórházunkban - persze, ha nem SOS a helyzet - meg kell beszélni a főorvossal a császárt. UH-n mérik például az előző császár hegvastagságát, mert ha az aktuális terhesség befejezése mehet hüvelyi úton, hát menjen. Ha kezd szétmenni a heg, akkor persze császár. Meg ezer oka is lehet a császárnak. 

     

    Az a "hatalmas" haematoma nem fog egy-két nap alatt hipp-hopp eltűnni. Adjál neki pár hetet. Még az is lehet, hogy barnázni is fogsz, de ettől nem kell frászolni, mert az ömleny lehet, hogy hüvely felé is fogy majd, avagy "szervül", felszívódik.

     

    Ha nem érkezik meg a vitamin, nyugodtan eheted az itthoniakat is. Azt még senki nem írta le, hogy a terhes vitaminoktól születnek óriásbébik, de valahogy nekem is ez a megérzésem. Szerintem szedjen mindenki vitamint, de módjával. Ja, Cham, Rutascorbint nyugodtan szedhetsz, beszéld meg itteni orvosoddal, vény nélkül kapható. (Nem az orvos, hanem a gyogyi.) És tankolj be MagneB6-ból is, jó lesz majd. Én szedem, mert ha nem, éjszaka állandóan begörcsöl a lábam.

     

     

  14. 2013. január 9. 14:4113.
    Jó tudni, hogy ez az AFP akkor nem annyira lényeges. Itt mindenhol azt írják, meg a kismamák egymástól kérdezgetik az eredményeiket és frászolnak jobbra balra. Azt tudtam, hogy kint nincs ilyen, de már teljesen bepánikoltam, hogy nekem meg nem lesz. De akkor ezen már nem pánikolok tovább. :)
    előzmény:
    Ejmiaszösz (2)
    2013-01-08  21:59
  15. 2013. január 9. 14:4012.

    Végülis az nem rossz ötlet, hogy magánúton menjek el UH-ra. A vége felé valószínű ez lesz. Én szeretném biztosra tudni, hogy megfelelő pozícióban van a baba és nem túlméretes. 

    Majd keresek valami magánklinikát, csak találok egy ilyet. Te hova mentél?

     

    A GP-t kértem, hogy adja be egy másik kórházba is a kérelmet. A Kings Collage-ot mondják a legjobbnak, de oda esély sem lenne, így inkább a carshaltoni St Helier-be kértem, de nem jeleztek vissza, így nagyon valószínű, hogy elutasítottak. Persze még van másfél-két hét, hogy írjanak, még azért bizakodok. Ha mást nem, akkor elköltözünk, úgyis kell egy nagyobb lakás. 

     

    A GP-től kaptam azt a tippet is, hogy ha szüléskor megjelenek abban a kórházban, ahol  szülni akarok, akkor már nem küldhetnek el. De ez meg milyen már? Mondjuk végső esetben akár ezt is megjátszom. Az utolsó magánúton készített UH eredmény úgyis nálam lesz, ha esetleg azzal lenne valami gond. 

     

    Te hol szültél?

     

    ps: hu! Ez a magán úton UH nagyon jó ötlet volt! Teljesen felvillanyozott!  

    előzmény:
    vindaloo (11)
    2013-01-09  13:11
  16. 2013. január 9. 13:1111.

     

     

    Szia!

     

    En tavaly szultem, de meg mindig "frissek" az elmenyek.

     

    Mindenki azzal nyugtatott, hogy ha valami nem megfeleloen halad a terhesseggel, akkor ugyis jobban odafigyelnek az emberre...

    Ez vagy igaz, vagy nem. En is vereztem a 8. hetben, de 15 ora mulva tudtak csak megnezni, van-e szivhang (nem voltam kikeszulve, aaah) azonkivul semmit nem csinaltak velem. De tenyleg semmit. Ugyanugy, mint nalad, pont utana mentem haza Magyarorszagra, erdekes, otthon mindjart lattak a hematomat, kaptam hormont es el is mult 2 napon belul. Ha Angliaban maradok akkor, ki tudja, mi lett volna.

    Aztan a terhesgondozas...a 2 uh utan meg van 1 masik vervetel, azt ennyi.

    A baba fejlodeset centivel merik. A szulest 11 nappal a kiirt datum utan akartak csak meginditani, szerencsere epp addigra megszultem.

    A szules ill az ellatas reszleteitol megkimelnelek, annyit tanacsolnek, hogy legyel nagyon hatarozott, ne engedj az elkepzelesedbol. Nekem 2 teljes nap vajudas utan nem adtak epiduralist, mert sokan szultek akkor es mindenki elfoglalt volt (!)

    Eredetileg nem terveztem en sem, de minden erom elhagyott addigra. Kar volt rahagynom, de mostmar mindegy. Nem akarok teljesen negativ kepet festeni az itteni helyzetrol, biztos en vagyok tulaggodo, de nem voltam nyugodt a terhessegem alatt. Hal Istennek minden rendben volt a a babammal, de ez nem az NHS gondoskodasanak koszonheto. Igaz, egy baratnom babajat kicsinek lattak a centis vizsgalattal, ezert jobban figyeltek ra, volt tobb uh-ja is, ami nyilvan megnyugtato. De peldaul honnan tudhatjak meg, hogy a placenta ellatja-e babat megfeleloen, amikor semmit nem neznek a vegen vernyomason, szivhangon meg vizeleten kivul?

     

    Melyik korhazat nezted ki a croydon-i helyett? Ha annyira rossz hiru, mindenkepp menj mashova. EN is csuk ugy nyugodtam meg valamennyire, hogy voltam kozben Mo-on is ultrahangon, valamint a harmadik trimeszterben elmentem itt is egyre.

     

    Szep es nyugodt babavarast kivanok es remelem, minden rendben lesz veletek!

    előzmény:
    Cham (9)
    2013-01-09  10:33
  17. 2013. január 9. 10:4810.

    Jah és majd elfelejtettem! Nekem a vitamint nagyon mondják, főleg a folsavat a GP meg nem győzte hangsúlyozni a pregnacare-t, de azt amúgy is szedem magamtól. 

    Mondjuk itthon pont azt hallottam, hogy ezek miatt a vitaminok miatt lesznek hatalmasok a babák... úgyhogy én már nem tudom, hogy mit higyjek. Azért szedem a vitamint, bár ma pont el fog fogyni, amit hoztam és az utánpótlás még nem ért ide.  

  18. 2013. január 9. 10:339.

    Köszönöm, hogy ilyen sokat írtatok! :)

    Én a 10. hétben vagyok és most per pillanat itthon. Kint, miután megtudtam, hogy terhes vagyok nem sokkal később elkezdtem barnázni. Ez egy hétfői napon volt és fogalmam sem volt, hogy hova menjek. Szerencsére nem volt erős, de kétségbeejtó volt a magatehetetlenség.

     

    Pénteken jutottam el a GP-hez, aki javasolta, hogy menjek el az Early Pregnancy Unitba és mondjam azt erősen véreztem, akkor megnéznek. De ez 5 nappal később volt! Szerencsére nem láttak semmit, illetve csak a babát és a szívhangot. Kaptam papírt és visszaküldtek a GP-hez.

    Mivel pont jött a Karácsony, így hazajöttünk és itt elmentem megint egy UH-ra. Szerencsére. Ugyanis kiderült, hogy egy hatalams vérömlenyem van, ami ha nem kezdek el szigorúan feküdni vetéléshez fog vezetni. Nem nagyon voltak erre utaló tünetek, csak picit fájdogált a hasasm. De amit arról olvastam az lehetett volna akár a méh tágulása miatt is. Nem tudom, hogy ez a hematoma megvolt e már a kinti uh alatt is, csak nem vették észre.... megpróbálom magam azzal nyugatni, hogy még nem volt meg, utólag keletkezett, mert különben már biztos elvetéltem volna. 

     

    Én tudom, hogy ami itthon megy az túlzás, a másik véglet és nem az alapos vizsgálatok miatt hívják be lassan már hetente a kismamákat uh-ra meg ilyen-olyan vizsgálatokra. Viszont nekem a kinti meg a másik végletnek tűnik és szintén a pénz miatt. Én is hallottam arról, hogy vannak helyek, ahol csak 1 uh van az egész terhesség alatt. Én nem tudom nekem mennyi lesz, a 12. hétre behívtak, csak sajnos a mi kórházunkat szó szerint halálgyárnak becézik.  Én rettegek ezeknél szülni! Amúgy is rettegek a szüléstől, de a véleményeket olvasva a neten, már úgy látom esélyem sincs életben maradni, ha itt szülök. Kértem magam másik kórházba is, de semmi visszajelzés nem jött. 

     

    A másik bajom, hogy Magyarországon a vége felé alaposan odafigyelnek a baba fekvésére, méretére és annak  megfelelően azért alakítják a szülési tervet. Angliában, ahogy esik úgy puffan és így nem egy ismerősom szenvedett tök feleslegesen. Az egyik egy több, mint 5 kilóssal 23 órát, majd császározták, egy másik meg egy farfekvéses babával valami 20 órát. (Hozzáteszem mind a kettő ugyanebben a kórházban)

     

    Pesrze közben azt is tudom, hogy ha viszont minden rendben van, akkor jobb Angliában szülni, mert inkább a természetesség hívei. Magyarországon még a magánkórházban is a "Feküdj! Metszünk!" elve érvényesül, ami szintén elborzaszt.  

     

    Nem tudom mit csináljak. Kint vagyok biztosítva, hazajárni eszetlenség lenne, itthon szülni meg nagyon drága. Arról nem is beszélve, hogy a párom nem is tudom akkor, hogy lehetne mellettem.... mellettünk.  Már most is nehéz, hogy én itthon fekszem, ő viszont otthon van. 

     

    Amúgy próbálok pozitív lenni... most is úgy gondolom, hogy a hematoma el fog múlni és pénteken már jó híreket kapok az uh-n, hogy fel kelhetek, mégsem kell az első trimeszter végéig feküdnöm, mert felszívódott, eltűnt. De az a baj, hogy én agyalós típus vagyok és egy dolgot kismillió oldaláról megvizsgálok és a szülés a szememben csak félre mehet. Főleg, hogy anyum engem is, tesómat is kínszenvedve hozott a világra. És May Die becenév a kórházunkra nem túl bíztató.... amúgy a Mayday Croydonban. 

     

  19. 2013. január 9. 02:118.

    Jo, hat a kuponok jok, persze, de azt nem az orvosi ellatas adja, hanem a gyarto cegek. :-)

     

    Kulonben akkor jo helyen laksz, mert nincs mindenhol 12. heti UH. Es tarkoredot mertek a 12. hetin? Sztem azt a 9-11 hetben lehet.

    Legalabb 3 UH kellene kulonben, a 12. hetben. a 19.ben es a vegen, a 36.korul. Ebbol sok helyen csak egy van, a 19. heti.

    Nalunk ezeket sokan maganklinikan kipotoljak.

     

    Egyebkent az, hogy Strep B-t nem neznek, vagy nem veszik eszre idoben, ha kinyilt a mehszaj, az csak akkor derul ki problemakent, ha ilyen baj van.

     

    Nekem viszonylag problemamentes volt a terhessegem, a szules tele komplikaciokkal, de eleg jol csinaltak - utana a korhazi ellatas (6 nap) viszont maga volt a pokol. En utana panaszt tettem, es a kivizsgalas soran azt deritettek ki, hogy kb. amit lehetseges, sorban mind elcsesztek.

     

    Sok fugg attol, milyen idoszakban kerulsz be, ha sok a kisbaba, a szemelyzet meg keves, akkor mindenfele dolgok tortenhetnek. Es ne tevesszen meg az NHS propaganda, hogy amit ok nem fizetnek, arra holtbiztos, hogy nincs szukseg!

     

    Amugy en sem bantam, hogy nem piszkaltak allandoan vizsgalatokkal, cukorterheles stb., a legjobb a ketto kozott lenne. Es azert sokkal emberibb meg szakszerubb, mint otthon.  Minden kerdesre valaszolnak es altalaban meghallgatnak. A korhazak pedig sokkal tisztabbak, szebbek es felszereltebbek, a szulesznok felkeszultek. 

     

    előzmény:
    zsuzskababa (7)
    2013-01-08  23:39
  20. 2013. január 8. 23:397.

    Korulottem most eleg sok kismami volt (munkatarsak,baratnok) mindenkinek megvolt a 12. het korul az elso UH, illetve verteszttel is szurtek a down-kort. Nekem mivel az elso UH-n Mano nem akart ugy fordulni hogy tudjak a tarkoredot merni meg vissza is hivtak masnapra es soron kivul csinaltak meg egy vizsgalatot.

    Vitamint a legelso alkalommal kerdeztek, ajanlottak(en a Pregnacare-t szedtem es szedem mai napig a szoptatos vitaminjat is), es meg kaptam egy dobozzal ingyen is valamint az ASDA-ban amikor meglatta a gyogyszertaros hogy terhes vagyok meg O nyomott a kezembe egy szatyrot amiben ingyenes mintak, tajekoztatok es egy doboz Folic Acid (folsav)volt.

    Valamint amit nem szabad elfelejteni es nagyon jo dolog sztem a rengeteg ingyenes kis csomag, mintak es kuponok! Mi osszegyujtottunk mindent es kb 5 csomag ingyen pelusunk volt plusz popsitorlo, pelenkazo taska,  meg mindenfele minta, furdeto, popsikenocs, melltarto betet, stb. es tovabbi kuponok pelenka, popsitorlo vasarlashoz. Nem nagy dolgok, de ha mar ingyen van! ;)

  21. 2013. január 8. 23:216.
    előzmény:
    Cham (1)
    2013-01-08  21:10
  22. 2013. január 8. 23:215.

    Szia Cham!

     

    En vagyok a Szosz altal emlitett "nagyon kedves (netes) ismeros" (koszi Szosz). Az en gyonyoruseges babam mar 7 honapos, en Dartfordban jartam terhesgondozasra es ott is szultem. Nekem semmi kifogasom es problemam nem volt sem a terhesseggel sem a gondozassal es a szulessel sem. Ahogy Szosz emlitette, itt sokkal kevesebb vizsgalatot csinalnak mint mondjuk Mo-on de ez egy percig sem jelenti azt hogy kevesbbe figyelnek Rad(-tok). Az en tapasztalatom az hogy mindenki keszseges es segitokesz volt. Ugyanaz a midwife foglalkozott velunk, egy nagyon kedves idosebb holgy. Az UH-k is rendben voltak. Nagyon szepen elmagyaraztak mindig mindent. Egyszer vereztem picit, akkor is megvizsgaltak, figyeltek rank, egy ejszakara bent is tartottak, de szerencsere nem volt semmi komoly. Egyszer egy kis szedules, rosszullet miatt mentem be a korhazba, leesett a vercukrom, megetettek, megitattak, addig el sem engedtek, pedig probaltam meggyozni oket, hogy lent a bufeben eszem majd valamit. Inkabb hoztak szendvicset meg gyumolcsos zselet csak hogy biztosak legyenek benne, hogy ettem. :) A szules alatt is vegig mellettunk volt egy szuleszno illetve az orvos is bejart ellenorizni. Mivel Mano belekakilt a magzatvizbe igy folyamatos megfigyeles alatt volt, huvelyen keresztul erzekelo volt a buksijan amivel ellenoriztek hogy minden rendben van e odabent. Aztan amikor mar a kibujas kovetkezett mar varta is a gyerekdoki aki mindent szepen megvizsgalt majd a tovabbiakban 10 oran keresztul 2 orankent ellenoriztek, de minden rendben volt! Ahogy megvolt az elso pisi/kaki, mehettunk is haza (reggel szultem es masnap delutan mar otthon is voltunk :) ) Ha barmi kerdesed van irj nyugodtan! Fel a fejjel es telleg ami nagyon fontos, hogy pozitivan!!! :) :) :)

  23. 2013. január 8. 23:164.
    AFP helyett akkor un. triple test volt a 16. hetben, vagyis szurik a Down kort, 3 tenyezos teszttel. 
    előzmény:
    emma33 (3)
    2013-01-08  23:14
  24. 2013. január 8. 23:143.

    Szia, en 2004-ben szultem Angliaban. Az NHS terhesgondozas szinvonala attol is fugg, helyileg eppen mit terit. Par vizsgalatot erdemes maganban elvegeztetni pluszban. Pl. a terkoredo vizsgalat nincs, meg sok helyen a 20. hetben van az elso UH, szerintem az keso. A vege fele a Strep B teszt, ha nem csinaljak rutinbol. Huvelyi vizsgalatot sem vegeznek egyszer sem, es vitaminokat sem javasolnak, csak a folsavat meg a D-t. Szerintem terhesvitamint erdemes szedni. 

     

    Az otthoninal annyiban jobb, hogy amit terit, meg amirol tudnak, azt rendesen csinaljak es normalisan beszelnek az emberrel.

    Minden jot! 

     

    előzmény:
    Cham (1)
    2013-01-08  21:10
  25. 2013. január 8. 21:592.

    Szia, én nem sorstárs vagyok, viszont egy nagyon kedves (netes) ismerősöm szült Angliában. Tényleg más ott a rendszer, de elég normálisnak találom a terhesgondozást. Kevesebb a vizsgálat, ez nem azt jelenti, hogy ott kevésbé figyelnek a terhesekre. Inkább úgy találom, hogy kevesebb dolog történik, ami miatt - az amúgy is aggódó terhes - aggódhatna.

     

    Ott például nincs a 16 hetes AFP (alfa-foeto-protein) vérvétel. Meg egész Európában nincs, csak Magyarországon. Egy elavult, vacak vizsgálat. Most hirtelen csak ez jutott eszembe. Arra kell gondolni, hogy a terhességek normálisan lezajlanak, a szülések normálisan lezajlanak és egészséges babák születnek.

     

    Te most hány hetes vagy és mi a problémád az ottani terhesgondozással?

     

    És csak pozitívan, szia Szösz

    előzmény:
    Cham (1)
    2013-01-08  21:10

Címlap

top