Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

2013 áprilisi baba

Titis
Létrehozva: 2012. augusztus 8. 10:26
Itt az ideje, hogy a 2013 áprilisi babások is megjelenjenek a topikok között. Csatlakozzatok bátran. Jómagam a 3. babámat várom, de még mindig ugyanolyan izgalommal és félelemmel tölt el mint az első két kis legénykémnél. Gyertek, osszuk meg egymással a babavárás izgalmát.
  1. 2012. augusztus 14. 19:3226.
    Én hüvelytablettát kaptam, napi 3 X 100 mg. Lutinus a neve. Utálom, már alig várom, hogy vége legyen.
    előzmény:
    Bobbio (20)
    2012-08-14  16:41
  2. 2012. augusztus 14. 19:2625.

    igen, sajnos 25-éig szabin van. Szerencsém van, mert egyéb okból még egy hónapja kértem hozzá időpontot, így 28-án tudok menni.

     

    ezért gondoltam, hogy elmegyek UH-ra magamtól most pénteken. 

     

     

    ti hogy vagytok? vannak rosszullétek, én állandóan holtkőóros vagyok és émelygek. 

     

     

    előzmény:
    ~harmatka~ (23)
    2012-08-14  17:18
  3. 2012. augusztus 14. 18:0024.
    Egyre többen leszünk! :)
    előzmény:
    málnaszem (22)
    2012-08-14  17:14
  4. 2012. augusztus 14. 17:1823.

    Szia Málnaszem!

     

    Üdv a fórumon! :)

     

    Dokid szabadságon van?

    előzmény:
    málnaszem (22)
    2012-08-14  17:14
  5. 2012. augusztus 14. 17:1422.

    sziasztok Lányok! 

     

    engedjétek meg, hogy én is csatlakozzak hozzátok, elvileg április 8-ára várom a babát! de orvosnál még nem voltam, péntekem megyek egy ultrahang központba, mert nem bírom kivárni a dokit. 

     

    Elvileg 6 hetes és 2 napos vagyok, vagy 1? 

     

     

  6. 2012. augusztus 14. 16:4321.

    Flaskan, te milyen progeszteront kapsz?

     

    A fejfájás és a hányinger nagyon ismerős. A nap nagy részét ez teszi ki. Fejfájás ellen mit lehet tenni, ami természtes? Még este 11-kor is forgolódtam az ágyban.

    előzmény:
    flaskan (19)
    2012-08-14  16:18
  7. 2012. augusztus 14. 16:4120.

    Köszi Flaskan. Alapvetően a lombik miatt én is kapok progeszteront kúp és szuri formájában is. Tegnapra mintha enyhült volna a barnázgatás, mára pedig mondhatni, el is múlt. Reggel a biztonság kedvéért bementünk a kórházba UH-ra. 5+6-ra tették a kicsikém korát és 11 mm-es a petezsák! Egy kicsit még pihenek. A kaáliban azt mondták, hogy lehet, hogy utrogestan kúp feloldotta a nyálkahártyát egy kicsit és azért van barnázgatás. 

     

    Ti dolgoztok? Vagy táppénzen vagytok?

    előzmény:
    flaskan (19)
    2012-08-14  16:18
  8. 2012. augusztus 14. 16:1819.

    Remélem semmi komoly. Progeszteront kellene esetleg kapnod. Állítólag az segít ezen. Én is szedem a lombik miatt. A biztonság kedvéért a 12. hétig.

     

    Én már kezdek nagyon rosszul lenni minden nap, hányinger, hidegrázás, fejfájás stb. Szerencsére enni tudok még így is.

     

    Flaskan

    7+0

    előzmény:
    Bobbio (18)
    2012-08-13  14:22
  9. 2012. augusztus 13. 14:2218.

    Sziasztok!

     

    Lehet, hogy nem sokáig leszek a fórumon tag. Tegnap elkezdtem barnázgatni... Most vagyok 5+2. Nem fáj és nem görcsöl semmim, de ez a barnázgatás nem túl bíztató előjel. 

    Remélem, mindannyian jól vagytok!

    előzmény:
    tünös (17)
    2012-08-12  09:58
  10. 2012. augusztus 12. 09:5817.

    Sziasztok!szeretnék csatlakozni én is ...35éves vagyok 2édes kisfiú anyukája Danika 7éves lesz ,Dávidka 3,5.aug.1.én teszteltem pozitívat akkor kellett volna megjönnie dokinál voltam múlt héten hogy lássam minden a helyén van e.jöv.  héten megyek megint akkor  remélem már lesz szívhang

    tüneteim:reggelente szarul vagyok rossz a gyomrom és szédelgek de kicsi kaja+elevit után jobb. én ma vagyok pont 6.hetes

    írjatok ki hol tart és miket érez???

  11. 2012. augusztus 10. 17:2916.

    Igazad lehet, nekem is itthon jön elő, főleg éjszaka, reggel.

    :)

     

    A homeopátiásakat is megkérdezem a gyógyszertárban. Hátha segít! Köszönöm a tippet!

    előzmény:
    Titis (15)
    2012-08-10  13:35
  12. 2012. augusztus 10. 13:3515.
    homeopátiás szerek? Én is allergiás vagyok, szintén a napokban  igen erősen elő is jött a prüszkölés, de én most nem szórakozok ezzel. Nekem a homeopátiából a hisztamin meg a luffel ( tabi + orrspré ) bevált, de a pollen tabletta is a forever-ből. csak mondjuk ez utóbbi igen költséges megoldás... Az aloe is jó ötlet. Én mondjuk most pont az allergia miatt imádok autózni és dolgozni. Mindenütt ott a klíma, ami szépen kiszűri a kis zsiványokat a levegőből, szóval ágyőőő prüszkölés :)  éljen a munkahely ! :) :)
    előzmény:
    flaskan (14)
    2012-08-10  08:22
  13. 2012. augusztus 10. 08:2214.

    Nem a beültetés is itt volt, Skandináviában.

    Sajnálom az allergiát, de nincs ölteletm, mert nekem szerencsére nincsen. Esetleg ha innál aloe verát? Ha lehet. Egy barátnőmnek az segített allergia ellen.

    előzmény:
    Bobbio (12)
    2012-08-09  19:20
  14. 2012. augusztus 9. 19:2413.
    Titis, ezzel nagyon egyetértek. Az előző terhességemet végig aggódtuk a férjemmel. Egészen a 15. hétig, amikor is kiderült, hogy beteg a kicsink. Úgyhogy rájöttünk, bárhogy aggódhatunk, bárhogy vigyázhatunk, van, ami ellen nem tudunk tenn. Így elhatároztuk, hogy nem hagyjuk, hogy a félelem és a rettegés töltse ki a mindennapjainkat ennél a terhességnél. Boldogok vagyunk, hogy ez a kisbaba megtalált minket, vigyázunk rá, ahogy tudunk és bízunk benne! :)
    előzmény:
    Titis (11)
    2012-08-09  14:26
  15. 2012. augusztus 9. 19:2012.

    Flaskan, megkérdezhetem, hol volt a beültetés? Vagy az sem Mo-on volt?

     

    Egy számomra nagyon aktuális kérdésem lenne: mi van, ha allergiás a kismama? Mit lehet ilyenkor tenni? 

    Évek óta allergiás vagyok a parlagfűre, aminek most kezdődik a szezonja. Már 3-4 napja érzem, hogy valami elkezdődött, ma reggel viszont teljesen egyértelműen megjelent az allergiám. Gyógyszert nem lehet bevenni, de nem voltam eddig sem gyógyszerpárti. Éppen ezért már egy hónapja vettem allergia teát - Gyuri bácsi félét. Tegnap megkérdeztem, nos semmilyen teát nem lehet inni terhesség alatt, csak a málnalevelet a 12. hétig. Úgyhogy ez is kizárva. Mit lehet tenni az allergia ellen?

     

    Az előző terhességemnél ugyan nem jött ilyen korán az émelygés, bár ilyen meleg sem volt. Most azért küzdök vele! :) Nem panaszkodom, csak meglepett, hogy már most. Ti éreztek valamit?

    A fejem is szinte minden nap tompán fáj, ez sem újdonság. De szerencsére nem elviselhetetlen és egy kis kávéval tudok javítani a helyzeten. 

     

    Nekünk 2 hét múlva kell UH-ra menni. Védőnőhöz mikor jelentkeztek be?

     

     

    előzmény:
    flaskan (10)
    2012-08-09  12:46
  16. 2012. augusztus 9. 14:2611.

    ne görcsölj ezen. Nem a dokin múlik végülis nem? Na jó persze. ha gáz van akkor rajta és a precizitásán... de az a baba meg akar születni. és ha meg akar, akkor meg is fog :) dokitól függetlenül :) szorítok. ha kaptok képet az uh-n feltehetnéd nekünk.. had gyönyörködjünk mi is.

     

    előzmény:
    flaskan (10)
    2012-08-09  12:46
  17. 2012. augusztus 9. 12:4610.
    Én ma vagyok 6+2. Nem Mo.-n élek, ezért csak a lombik miatt volt ultrahang, amugy itt nincs csak a 12. héten. Láttuka szívverést, de  a doki be paráztatott, hogy túl kicsi, két nap múlva a másik megmérte és szerinte teljesen ok. Két mm-t nőtt a két nap alatt. nagyon hányaveti orvosok voltak, nem is vettek még komolyan szerintem, olyan korai, pedig ez egy világhírű lombik klinika, de úgy kezelnek mintha egy cipőt vettem volna. na mindegy, most megyek haza Mo.-ra, ott majd elmegyek egy orvoshoz és a 9. héten megvizsgál megint. Egyszerűen nem bírok megnyugodni, folyamatosan rettegek, ami nagyon nem jó. De remélem ez a 12 hétre elmúlik
    előzmény:
    Titis (9)
    2012-08-09  11:11
  18. 2012. augusztus 9. 11:119.

    Jaj de örülök hogy ennyien csatlakoztatok máris. mi 5+2 vagyunk ma. Hála az égnek eddig semmi rosszullét. A fiúk nem mondták mi lesz ha ő is kisfiú lesz, de nem hiszem hogy problémáznának. Majd tesóka hoz magával nekik meglepibe autót és le lesznek kenyerezve.

    A lomibikos babósoknak külön gratula. Kolléganőm részéről nagyjából van sejtésem mit jelent ez, illetve az előzők elvesztése.... de     most minden jó és ez a lényeg !    már nála is megvan a baba. és happy minden :)  Nálatok is így lesz :)

    Az első babánál egyébként nálam is az a helyzet volt, hogy annyira február elejére volt kiírva az időpont, hogy a januári topicban is ott voltam, és be is jött. januári lett a kiscsávó. Örülök, hogy ide is csatlakoztatok.

    Orvosotok van már? Én most "hirtelen felidulásból" úgy döntöttem, hogy nem annál a dokinál fogokszülni, mint előbb 2x. Váltok, és remélem előnyömre. Azt történt ugyanis, hogy akihez eddig jártam, első alkalomman nagggyonn precíz volt, egy szavam nem lehetett rá. Mondjuk a terhesség is problémamentes volt végig. A másodiknál viszont kicsit úgy éreztem, hogy elhanyagol és figyelmetlen, nem olyan precíz mint korábban... szóval csere. jobb, ha érzem azt, hogy odafigyel és alapos. Kolléganőim ennél az új dokinál szültek és nagyon elégedettek voltak vele. Szóval egy 2 héten belül megyünk mi is UH, de valahogy az örömhír ellenére kicsit tartok a hüvelyi UHtól. előző kettőnél is megusztam ezt a részt, elég volt a hasi... de csak rászánom már magam... :)

    legyen szép napotok

     

    előzmény:
    flaskan (8)
    2012-08-09  09:06
  19. 2012. augusztus 9. 09:068.
    Akkor mi egy cipőben járunk :-)
    előzmény:
    panka11 (7)
    2012-08-09  09:01
  20. 2012. augusztus 9. 09:017.

    Sziasztok!:)

    Mano 24, mi is 6+4 naposak vagyunk:) Egyes kalkulátorok március 31-et hoznak ki, mások április 1-et (szegény baba, akkor mindig bolondozni fognak vele, ha ezen a jeles napon bújik ki:)) A márciusi babavárók csoportjához már csatlakoztunk, de ha megengeditek, akkor szeretnénk ide is becsatlakozni, mivel a dátumunk jelenleg kétséges:) A nulladik ultrahangon nagyon mini volt még a baba, ezért az az érzésem, hogy ebből április lesz:)

    Mi pont ma 2 hete, hogy pozitívat teszteltünk. Igazából már benne volt a levegőben, hogy akár jöhet is a baba, de a terveink szerint ősztől próbálkoztunk volna:) Hát a kis manóra nem kellett sokat várnunk, mert épp ahogy megszületett a döntés, hogy jöhet, ő azonnal jött is.

    Sziasztok!

    Panka 6+4 

    előzmény:
    manó24 (4)
    2012-08-08  16:36
  21. 2012. augusztus 8. 20:266.
    Sziasztok, csatlakoznék én is, bár én már a márciusi topikban is tag vagyok A kalkulátorok szerint vagy március 29 vagy április 2, szóval még lehet mindkét hónap. Első lombikos próbálkozásunk sikerült, remélem nem lesz gond ezután sem. Az utolsó ciklus első napjtól számolva ma vagyok 6+0, de majd ez a későbbi ultrahangokon kicsit pontosabb lesz, talá. Ma még alig láttak valamit, de  a szivverést láttuk és már 5 mm a kicsi.
  22. 2012. augusztus 8. 19:105.

    Sziasztok!

     

    Csatlakozom én is! :) Kicsit remegő hanggal még de annál boldogabb szívvel! Még egy hete sincs, hogy pozitív lett a tesztem, de az nagyon pozitív, és ezt megerősítette egy nagyon-nagyon magas HCG szint is (1150) a beültetés után 2 héttel. Tehát nekünk lombik babánk lesz. Nem az első, de ezúttal bízom benne, hogy egészségesen világra jön. 

     

    Remélem, hamarosan egyre többen leszünk!

  23. 2012. augusztus 8. 16:364.

    Szia!Hányadik hétben tartasz?Én még csak 6hét+4 nap.Védőnőm majdnem leesett a székről,mikor mondtam neki!Már nekiállt kombinálni,mikor hova kellene mennem,mindha nem tudnám 2 gyerkőc után!Amúgy sem 100-as ez a nő!Már sok gondom volt vele!Mi lesz akkor,ha mégis kisfiad lesz?Nagyfiúk visszavitetik oda ahol eddig volt?

     

  24. 2012. augusztus 8. 15:323.

    szió. Igne, mindketten kisfiúk. A nagyobbi januárban lesz 5, a "pici" most szeptemberben 3. Én is kislányért imádkozom. Anyum megálmodta hogy kiscsaj lesz. pedig még nem is tudja a híreket.... :) szóval vettem egy rózsaszín kisrucit gyorsan. amúgy ráhatásként... mostmár kénytelen kislánynak lenni :) a fiúk is kijelentették, hogy csak akkor akarnak kistesót, ha kislány, mert így is nehéz megosztozni a több ezer kisautójukon..

    Bár ha olyan kiscsaj lesz mint én, akkor ez nem lesz kizáró tényező :)

    Egyébként gratula a bébihez. remélem kislányok lesznek ! :) de ha nem, hát nem... akkor  marad a pasiuralom.

    ja és még valami.... semmi rosszulllét! :) remélem nem is lesz. A srácoknál az első terhességnél semmi bajom nem volt. szülés előtti nap még dolgoztam minden gond nélkül, a kicsinél meg... phúúú.... még a víztől is rosszul voltam és 3 hónappal szülés előtt már menni is alig tudtam.

    Remélem most az inguláshoz hasonlóan semmi nehézség nem lesz.

    Jó lenne végig dolgozni vele is.

    előzmény:
    manó24 (2)
    2012-08-08  12:16
  25. 2012. augusztus 8. 12:162.
    Szia!Én is csatlakozom.Én is a 3. babámat várom,ha jól számolgatom,áprilisban fogok szülni!Ha jól vettem ki a szavaidból,az első 2 gyerkőcöd kisfiú?Nálam igen,úgyhogy jó lenne végre egy kiscsaj is!

Címlap

top