Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

TB-KÜLFÖLD-KIJELENKEZÉS

zsoka40
Létrehozva: 2012. február 22. 16:43

Sziasztok!

 

Ti hogyan oldottátok meg?

Tavaly feb.14-én kijöttem Amerikába a gyerekemmel együtt (aki akkor még nem volt 21 éves és tanult Mgyarországon ) az itteni páromhoz akiveldec.5-én házasságot is kötöttünk.

A fiam velünk él és még zajlanak a bevándorlási procedura,addig nincs munkánk,de a férjemnek családi biztosítása van így ez által nekem is és a fiamnak is van orvosi biztosítása az U.S.A.-ba.

A probléma, vagy megoldandó dolog.......

Nekem Magyarországon van saját házam.

Mikor kijöttünk Amerikába előtte bementünk az APEH-ba,hogy kell-e fizetni ezt az egészségbiztosítási járadékot a mi esetünkbe külföldre távozás esetén.

A hölgy azt mondta,hogy mivel a fiammég nappalin tanul és ha kijövünk akkor is a diákigazolványa októberig érvényes,stb ő utána nem kell.

De a 2011-es jogszabályszerint mivel nekem ingatlan van  nevemen ezért nekem kell fizetni 5190 ft-ot már nem emlékszem a pontos összegreAzóta már 6900 utalok.

Ma felhívtam az  Apehot és mondtam időközben férjhez mentem és a bejelentett hivatalos lakcímünk is itt van Amerikába,bár még minden hivatalos papírunk nincs meg. Kell-e még fizetnem a tb-t?

Erre a hölgy amég Magyarországon bejelentett állandó lakcímem van addig kell fizetni.2012-ES törvény szerint a fiamnak is bejelentett lakcíme van Magyarországon így neki is fizetnie kell a tb-t különben megbüntetti majd az Apeh,mivel már nagykorú.

Jelzem be se jelentettük a 11t1011 lapon anno a gyereket,így nincs hátraléka.

Azt mondta a hölgy kikell jelenkeznünk a konzulátoson Magyarországról és amint megkapják az igazolást nem kell fizetni.

Úgyanezt mondták az okmányirodába is.

Hát nem tudom.

Ott a házam ahová mindig visszatérhetek baj esetén.

Sok külföldre költözött magyarnak van ingatlana Magyarországon.

Ők,hogyan oldják meg ezt?

Ha kijelenkezek mint állandó lakos és csak tartozkodási engedélyem van Magyarországon,akkor mi történik,szóval itt most nem látok tisztán.

Mondjatok valamit.

Egyelőre még az útlevelem,a házasságlevelem,és lakcím papírom s a családi orvosi biztosítási papírom van hivatalos Amerikában.

Nem vagyok itt folyamatosan,de nézek majd többször a gépre a válaszotokért.

Köszönöm.

 

 

  1. 2012. február 22. 21:0726.
    Ha allandora be vagy jelentkezve egy ingatlanba , akkor feltetelezhetö hogy az ev nagy reszet ott töltöd,ott leszel beteg stb,azert kell ott fizetned a tb-t! Szerintem nem kell felned hogy ha kijelenkezel elvehetik a tulajdonod. Lehetne 5 hazad is , 5 külömbözö varosban megsem lehetnel mindenhova ALLANDORA bejelentve!
    előzmény:
    zsoka40 (25)
    2012-02-22  20:46
  2. 2012. február 22. 20:4625.

    Hát persze,hogy tulajdonról beszéltem,hisz ha kijelenkezem nem tudom mi lesz a házammal.

    Itt most arra gondolok hogy elidegenítik stb ha nem vagyok bejelenkezve.

    Azért nem szeretném elveszíteni!

    A lakcím pedig azért került képe mert ehhez kötik a tb-t.

    De már valami megoldás lesz,közbe érdeklödtem más felől is.

    A jogszabályba meg most engem a magyar jogszabály érdekel hisz oda fizetek,..............

     

    Furcsa volt még az okmány leadás is.

    Hisz a férjem is magyar-amerikai állampolgár.

    Amikor kijött hívatalosan anno nem vették el az okmányait.

    Azóta is a szekrénybe,igaz sok éve lejárva.

    előzmény:
    vlcs (20)
    2012-02-22  19:53
  3. 2012. február 22. 20:3424.

    Nekem sincs bajom a magyar egészségüggyel.

    Amerikába nincs táppénz,nincs gyes,stb

    előzmény:
    tmira (18)
    2012-02-22  19:43
  4. 2012. február 22. 20:3223.

    Szia,még semmilyen jogom nincs Amerikába,hogy férjhez mentem.

    Nem jár automatikusan.

    Most intézük a bevndorlást.

    3 ÉVIG CSAK ZÖLDKÁRTYÁS leszek-állandó lakos.

    Ha betartom a játékszabáyt 3 év után eszek amerikai állampolgár is.

    Igen szeretnék kettős állampolgár lenni és szeretnék kb 5 év múlva haza települni Magyarországra.

     

    előzmény:
    vlcs (20)
    2012-02-22  19:53
  5. 2012. február 22. 20:3022.

    Szerintem a hatosag legfokepp arra kivancsi, hogy neked van-e jelenleg valahol a vilagban egeszsegugyi biztositasod. Ha van, akkor arrol kerik az igazolast. Nem hiszem, hogy ez allando lakcimhez lenne kotve ... legalabbis tolem egyaltalan nem kertek.

    előzmény:
    zsoka40 (19)
    2012-02-22  19:44
  6. 2012. február 22. 20:2421.
    Ne felj nem lesz 2 utleveled amig nem regisztraljak a hazassagod ,nem kapsz az uj nevre utlevelet,illetve ezt egyszerre szükseges intezni !Sajnos ez a regisztralas eltart 1-3honapig !

     

    előzmény:
    zsoka40 (16)
    2012-02-22  19:39
  7. 2012. február 22. 19:5320.

    De te egész eddig tulajdonról beszéltél, nem állandó lakcímről...

     

    Amúgy ne nagyon hidetsd az igét, mert lehet más szabályok vonatkoznak EU-n belül és kívül, valamint az sem mindegy, hogy te férjhez mentél, és így lehet, hogy kettős állampolgár lettél. (Nem írtad.)

    előzmény:
    zsoka40 (19)
    2012-02-22  19:44
  8. 2012. február 22. 19:4419.

    ÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁ,nem jól tudod.

    Épp ez miatt vagyok én s hülye.

    aPEH,TB,OKMÁNYIRODA ma mondta nekem a lakcímemről kell kijelenkezni,csak akkor NEM KELL FIZETNEM.

    Állandó lakcímem még van,magyar okmányaim még vannak addig fizetni kell.

    Itt kaptam hülyét.

     

    előzmény:
    Annata (15)
    2012-02-22  19:38
  9. 2012. február 22. 19:4318.

    Azert nem annyira rossz a magyar egeszsegugy, en meg szinte minden vizsgalatot otthon intezek.

    előzmény:
    Annata (15)
    2012-02-22  19:38
  10. 2012. február 22. 19:4117.

    Nekem azt mondtak a hivatalban, hogy toltsem ki a biztositast lemondo nyilatkozatot es hozzak egy fenymasolatot a kulfoldi biztositasi kartyamrol. Nalad ez a ferjed biztositasa, ami igazolja, hogy kulfoldon van egeszsegbiztositasod. Egyaltalan nem kerdeztek, hogy van-e a nevemen ingatlan.

     

     

    előzmény:
    zsoka40 (1)
    2012-02-22  16:43
  11. 2012. február 22. 19:3916.

    Azért ijedtem meg,mert még senkitől se hallottam,hogy leadta a magyar papírjait.

    De így ok.

    Az útlevelem eszembe se jutott.

    Mondjuk még nem regisztáltatjuk a házasságot MAGYARORSZÁGON ADDIG 2 Nevem lesz,két útlevél.

     

    előzmény:
    diana101 (11)
    2012-02-22  19:28
  12. 2012. február 22. 19:3815.
    Szerintem az tök mindegy, hogy Mo-n van-e ingatlanod, vagy nincs, ettől nem függ a magyar tb-d. Szerintem simán ki kell jelentkezned (van erre nyomtatvány), mivel a magyar egészségügyet sem te, sem a fiad nem veszitek igénybe. Legalábbis szerintem ez így logikus. Remélem, jön valaki hozzáértő, mert mi csipoghatunk bármit, bármennyire logikusat, a törvények-jogszabályok nem mindig a logika szerint íródnak...
    idézet:
    Annata (14)
    2012-02-22 19:34:45
    Mármint nem a magyar lakcímedről kell kijelentkezned, hanem a magyar tb-ből. Nyilván ha valaha hazatérnél és igénybe vennéd a magyar egészségügyet (amitől Isten óvjon), akkor újbóli bejelentkezés...
    előzmény:
    Annata (14)
    2012-02-22  19:34
  13. 2012. február 22. 19:3414.
    Szerintem az tök mindegy, hogy Mo-n van-e ingatlanod, vagy nincs, ettől nem függ a magyar tb-d. Szerintem simán ki kell jelentkezned (van erre nyomtatvány), mivel a magyar egészségügyet sem te, sem a fiad nem veszitek igénybe. Legalábbis szerintem ez így logikus. Remélem, jön valaki hozzáértő, mert mi csipoghatunk bármit, bármennyire logikusat, a törvények-jogszabályok nem mindig a logika szerint íródnak...
    előzmény:
    zsoka40 (1)
    2012-02-22  16:43
  14. 2012. február 22. 19:2913.
    Értem.Köszi.
    előzmény:
    diana101 (11)
    2012-02-22  19:28
  15. 2012. február 22. 19:2812.

    Azt nem mondták,hogy ne legyek magyar,csak azt mondták ma reggel az apehba és az okmányirodába telefonon,hogy amég állandó lakcímem van Magyarországon nekem és a fiamnak addig fizetni kell.

    Ahhoz,hogy ne fizessünk,kikell jelenkeznünk az állandó lakcímünkről Magyarországon,és mivel nem tudunk haza utazni ezért ezt az Amerikai-Magyar Konzulátoson megtehetjük,ahol lekell adnunk a magyar íratainkat is.Személyi,jogsi,tb kártya.A konzulátos megküldi a magyar hatóságoknak a papírokat,a kijelenkezésünket és onantól kezdve amint megérkezik az okmányirodára,tb-hez,onnantól kezdve nem kell fizetnünk.

     

    Na innentől nem vagyok képe.....................

    Mi  vagy ki vagyok én Magyarországon...................

    Attól hogy kijelenkezem még rezsit fizetnem kell a házam után,de ha próblémám lenne félek,hogy elhajtanának,mivel nincs címem Magyarországon.

    Azt hiszem mondott olyat a hölgy hogy tartózkodási engedélyt annak majd az állandó lakcímem helyet.

    Szóval nem értem...................

    Féltem az ingatlanom..................

    előzmény:
    vlcs (10)
    2012-02-22  19:16
  16. 2012. február 22. 19:2811.

    Jelentkezz be ideglenesen , mert ket allando lakhelyed nem lehet , ami logikus is ha belegondolsz(ket helyen nem lakhatsz allandoan)

    A magyar szemelyimet nekem is le kellett adnom ,mikor ferjhez mentem es letelepedtem Nemetorszagban ! Ettöl meg magyar maradtam,csak ezentul az utlevellel kell igazolnom magam .

     

    előzmény:
    zsoka40 (9)
    2012-02-22  19:06
  17. 2012. február 22. 19:1610.

    Elég zavaros, amit írsz.

    Eddig még sehol sem találkoztam azzal, hogy ha magyarországi ingatlan tulajdonosa vagy, akkor tb-t kell fizetni.

    EU-n belül tutira úgy van, hogy nem lehet két állandó lakcímed (azt hiszem idéntől) , és ahol élsz, dolgozol, fizeted az adót, oda fizetsz tb-t is.

    Ennek semmi köze ahhoz, hogy van-e ingatlanod Magyarországon.

     

    Attól, hogy nem Magyarországon élsz, magyar maradsz, ki mondta, hogy add le a személyidet, és ne legyél magyar többé?

     

    Olvasd el az oep honlapján a rád vonatkozó részeket!

    előzmény:
    zsoka40 (9)
    2012-02-22  19:06
  18. 2012. február 22. 19:069.
    Nem értik meg én nem akarok kijelenkezni,nem akarom leadni a magyar személyimet stb,én magyar akarok lenni továbbra is,csak most nem akarom igénybe veni a magyar egészségügyet,és nem akarok 2x6900 ft fizetni a semmiért.2x fiam és én.
    előzmény:
    zsoka40 (8)
    2012-02-22  18:59
  19. 2012. február 22. 18:598.

    Szia.A volt párom Nmetországban dolgozott,dolgozik jelenleg is hivatalosan.

    Fizet a cége itthon is adót mert kapja a minimál bért és fizet Németországba is az ottani  fizetéséből.

    Mikor eljön az adó visszaigénylés,akkor egy nyomtatványt kell kitöteni,itteni apehtól igazol,hogy nincs tartozása,az önkormányzatól hogy Magyarországon lakik Németmunkahelyről adópapír stb és egy pesti könyvelő cég intézi,ők vannak szakasodva külföldi adózásra,és teljes összegbe visszakapja Németországból az adóját.

    Ez oké.

    De én itt nem dolgozom mert még nincs papírom.A gyerekemnek se.

    De orvosi biztosítás nélkül nem lehetünk.

    Így a férjem egy családi biztosítást fizet meg a munkahelye is kipótolja,és így mind igényt tarthatunk az Amerikai orvosi szolgáltatásokra.

    200$ vonnak 2 hetente a fizetéséből +plusz a cége is fizet utánunk.

    Ezért akartam lemondani a Magarországit.

    De elég nehézkés...................

    Otthon mivel az én nevemen van tulajdonlapon is és valóságban is az ingatlan így minden szolg

    áltatás az én nevemen van.

    De a lakás le van zárvacsak rendelkezésre állási díjat fizettek.

    Az orvosi ellátást már 1 éve otthon nem veszem igénybe,mivel itt is otthon vagyok.

    De fizetnem kell mégis ...........vagy jelenkezek ki az állandó címemről.

    Itt nincs Amerikába saját házunk,bérelünk.

    Haza pedig nem akarunk még menni,de szeretném az ingatlanom megtartani.

    ÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁ ördögi kör

    előzmény:
    Babianya (7)
    2012-02-22  18:44
  20. 2012. február 22. 18:447.

    Mondjuk jomodu valaki, van 8 ingatlana, 7-et kiad, 8.lakik, nincs 8 helyre bejelentkezve = lehet ingatlana valakinek ugy nincs oda bejelentkezve.

    Másik: van egy másik szabály, ez most pölö nem érint igy közvetlenül téged, de áttételesen logikázz, ha valaki másik EU országban él nem FIZETHET biztositást haza, az hogy ezt sokan nem tartják be az egy másik dolog s fizetik a magyart is. Tehát KI KELL(ene) jelentkezni. (Hogy ez hogyan befolyásolja, hogy akkor kinek a nevén van a gáz/viz/áram stb.. azt nem tudom.)

     

    Volt erröl a kijelentkezés_tb témárol topik itt az nlc-n régebben, de fogalmam sincs melyik keresöszavakkal találhatnád meg.

    előzmény:
    zsoka40 (1)
    2012-02-22  16:43
  21. 2012. február 22. 17:446.
    Igen,egy falubelimnek fizetek a karbantartásért,óra olvasásért.A szolgáltatóktól távszámlát kértem.Interneten diktálok havonta,és internetbankon fizetem a számlákat.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_940001 (5)
    2012-02-22  17:33
  22. Torolt_felhasznalo_940001
    Torolt_felhasznalo_940001
    2012. február 22. 17:335.

    Ha van itt házad, azaz a földhivatalnál bejegyzett lakható tulajdonod van, bármikor visszajöhetsz és bejelentkezhetsz a saját tulajdonodba.

     

    (De azt ne felejtsd el, hogy a kijelentkezéstől függetlenül, az itthoni tulajdonoddal egy csomó feladatod van: építményadófizetés, ha az önkormányzat elrendeli, hóeltakarítás, gyommentesítés, gáz, villany szerződések karbantartása, vagy kiköttetése, de mindenesetre a biztonságosság biztosítása.  Megbíztál valakit az ügyviteleddel külföldi tartózkodásod idejére?)

    előzmény:
    zsoka40 (1)
    2012-02-22  16:43
  23. 2012. február 22. 17:104.
    magyar nevem szerepel
    előzmény:
    zsoka40 (3)
    2012-02-22  17:09
  24. 2012. február 22. 17:093.

    Szia,nem tudok bemenni,mert Amerikába élek,pont ezért mondta a konzulátost.Ráadásul az útlevelemben még a magyar evem szerepel,kb fél év 1 v még lesznek hivatalos papírjaim.

    Én fizettem jelenleg is internetbankon a 6900ft-ot,de nem szeretném.

    A gyerek meg be sincs jelenkezve az apeh-hoz.

    Én a lakcím kijelenkezéstől félek,hogy elveszíttem az ingatlanom Magyarországon.

     

    előzmény:
    mizsimazso (2)
    2012-02-22  16:54
  25. 2012. február 22. 16:542.

    Na, én ezt szívtam meg, de nagyon.Kissé félre tájékoztatott sok évvel ezelőtt az ügyintéző és most egy nagyon komoly pénzösszegem bánja. (Nekem bejelentett lakcímem sem volt itthon és másutt adóztam Eu-n belül)

     

    No, be kell menni az OEP-hez és be kell jelenteni náluk azt, h te nem Mo-n élsz és nem tartasz igényt a szolgáltatásaikra ettől az időponttól visszatértedig.

    előzmény:
    zsoka40 (1)
    2012-02-22  16:43

Címlap

top