Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Hogy fogyjak le?

niobe85
Létrehozva: 2012. február 21. 10:13

Sziasztok!

 

Segítséget szeretnék kérni tőletek...

Mostanában felszedtem pár kilót... vagyis jó pár kilót.

Szeretnék tőle megszabadulni.

Reggel nem csak délben eszek akkor sem sokat, amikor hazaérek olyan 5óra felé akkor 2-3 szendvicset vízzel vagy teával és maximum egy sportszeletet.

Mozogni úgy érzem nincs erőm, tudom, hogy ez szükséges lenne a fogyáshoz.

Légyszi adjatok tippet egy jó és már bevállt diétához, könyebb mozgáshoz.

 

Köszi

  1. 2012. február 21. 12:3426.

    Itt van a kutya elásva, a nasi!!!! Ha valaki úgy dönt, hogy lefogy az ne a nasin törje a fejét!!!!

    Ha reggel nem vagy éhes akkor ne egyél!!! Egyél akkor amikor éhes vagy!!!-de valóban éhes!!!

    Amit nasinak felsoroltak én nem enném, mert pl pattogatott kukorica, magas a glicaemiás indexe, ami azt jelenti, hogy hirtelen emelkedik a vércukorszinted tőle, aztán gyorsan és meredeken le is megy, és ilyenkor még éhesebb vagy. Ennyit a nasikról. 

    előzmény:
    niobe85 (21)
    2012-02-21  11:31
  2. 2012. február 21. 12:0625.

    itt nem a méret, a mennyiség a lényeg:-)

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_879276 (18)
    2012-02-21  11:05
  3. Torolt_felhasznalo_302972
    Torolt_felhasznalo_302972
    2012. február 21. 11:5224.

    A sétát már megszokta a szervezeted, még ha 1 km-rel többet mész, akkor sem jó mozgásforma a számodra. Futni, cardiózni, de emelt pulzusszámmal, nem lagymatagon. És min. heti 3szor 40 percet.

    Ez a sport része.

     

    Étkezés szempontjából pedig a többiek megírták: 5x keveset. Nasira most ne nagyon gondolj. Ha nasi akkor reggel 1 banán, vagy tízóraira egy cukor nélküli cerbona szelet, esetleg ebéd után egy light joghurt vagy uzsonnára 1 db norbi péksüti. Este ha nagyon kívánsz édeset: akkor tejbezabi édesítőszerrel.

    előzmény:
    niobe85 (21)
    2012-02-21  11:31
  4. 2012. február 21. 11:4623.

    Én is ilyen vagyok, mint Te. Ha reggelizem, már 10-kor éhen akarok halni, ha meg csak a tejeskávémat iszom meg reggel, 2-ig semmi bajom.

    Ráadásul a reggelivel megeszem egy csomó értékes kalóriát. De nem túl jó a szervezetnek állítólag. 

     

    Én továbbra is azt javaslom, hogy írd össze, egy nap mit eszel, és keresd ki a kalóriatáblázatból (van egy csomó az interneten), és akkor látni fogod, hogy most mennyi kalóriát eszel meg egy nap. A nasikat se hagyd ki belőle.

    Ebből már látni fogod, mit kéne elhagyni, vagy kevesebbet enni, hogy fogyni tudjál.

     

    Nasi: 

    - 1 marék mandula

    - szotyi. Ez nagyon jó, mert jó sokat el lehet babrálni vele, és úgy érzi az ember, hogy folyamatosan eszik. (De csak a héjjas jó, a hántolt nem )

    - Light pattogatott kukorica. Előtteigyál egy pohár vizet. Úgy eltelít, hogy még másnap sem akarsz majdkajára gondolni.

    - egy-két szem aszalt sárgabarack

    - nyers répa, karalábé, alma

     

    Sok sikert!

    előzmény:
    niobe85 (21)
    2012-02-21  11:31
  5. 2012. február 21. 11:4422.

    Nekem is ez a bajom a reggelivel. Ha rendesen eszem, akkor egész nap éhes vagyok. Írták előttem, hogy a gyümölcsöt nem nevezik reggelinek. Nekem bevált. Mióta gyümölcsöt reggelizek (mostanság banán, mandarin, kivi, ananász, stb), azóta simán bírom a délelőttöket, és a gyümölcsnap is könnyen teljesíthető.

    Az első két gyüminap volt nehezebb, mert addig hozzászoktam, hogy gyakorlatilag zabáltam, és innen nehezebb váltani arra, hogy nem érzed elnehezülve a gyomrod (van aki azt hiszi ez a jóllakottság, közben inkább túlevésnek nevezném...) Energiám köszönöm jól van, pedig két kisgyerek után rohangászok egész nap, ráadásul betegek is...

    Nekem az a bajom a figyeljünk oda típusú evésekkel, hogy ha nincs korlát, akkor nem tudom megállni, hogy ne egyek, ez a diéta meg legalább keretet ad (tudom, nincs akaraterőm...bevállalom)

    előzmény:
    niobe85 (21)
    2012-02-21  11:31
  6. 2012. február 21. 11:3121.

    Köszi a sok-sok hozzászólást.

     

    Tudom, hogy reggel kéne ennem, de ha reggelizek akkor egész nap éhes vagyok.

    Az ebédet nehezen gyűröm le és sokszor rosszul is vagyok utána (hányinger, szédülés), majd amikor hazaérek reflex szerűen éhes leszek. A 2-3 szendvics teljes kiörlésű kenyér, szívbarát margarin parizer és valami zöldség  vagy savanyúság szokott lenni. Valóban a nasi ilyenkor jön, de igyekszem minimálisat bevinni.

    Sétálni napi 2-3 km-t szoktam.

    Azt hiszem akkor ezentúl még többet próbálok sétálni és megpróbálom az 5x-i étkezést.

    A nasira mit javasoltok? Mert a Norbi pudingot (és semmilyen pudingot) nem szeretem.

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  7. 2012. február 21. 11:2120.

    Nem tudom írták-e előttem, de reggelizz! Az lehet kicsit gazdagabb. Az esti 2-3 szendvics semmiképp nem jó. Egyél napi 5-ször keveset, a kevés nyagyjából 1 maréknyi legyen, az ebéd picit több is lehet. Délelőtt gyümölcs, délután joghurt, és/vagy zöldségek, túró, sovány hús.

    Kenyeret próbálj meg egyáltalán nem enni. Krumplit, rizst módjával, sütit-csokit csak egyszer egy héten, ebéd után. Sok folyadék, igyál egy is zöldteát, vagy szűz teát, hogy felpörgesse az anyagcserét.

    Ha lesétálsz pár megállót hazafelé, kezdésnek az is megteszi, mint mozgás. De a kaján is sok múlik.

     

    Gondolom azt mondanom sem kell, hgy ne fogyassz cukros üdítőket, sőt semmilyen üdítőt, reggelire ne kakaót igyál, hanem tejet, vagy teát mézzel, amúgy pedig vizet. Vagy ízesítetlen teát. Ez úgy általában elég a sikerhez, de tartani kell magad hozzá akkor is, ha elérted a kívánt súlyt. Ha visszaállsz az esti szendvicsezésre, és a rendszertelen evésre, azonnal visszajön minden.

     

    Próbálj valakit bevonni a környezetedből, mert úgy egyszerűbb, ha nem egyedül csinálod. Az egész elhatározás kérdése. A mozgás amúgy felpörget, és energiával tölt fel, érdemes rá időt szakítani legalább minden másnap. 

     

    Sok sikert!!!

     

     

    előzmény:
    niobe85 (1)
    2012-02-21  10:13
  8. 2012. február 21. 11:2019.

    A nagy titok: az ember szervezete akkor tud fogyni, tehát leadni a súlyából, ha a bevitt napi kalóriamennyiség kevesebb, mint amit eléget.

    Ez minden fogyókúra alapja. Ha többet eszel, mint amennyit elégetsz, akkor csinálhatsz 90 naposat, káposztaleves diétát, Up-date-et, akármit, nem fog menni.

     

    Tehát: először is meg kell tudnod, hogy a jelenlegi testsúlyoddal és életviteleddel (nincs sport, ülőmunka, stb. , nem tudom, csak példákat írok), mennyi az a bevitt kalória mennyiség, amivel még fogyni fogsz. Nem kell túl alacsonyra menni, és túl gyorsan fogyni sem. 

    (Nekem pl. 65 kg-nál a napi 1300 kalóriával havi mínusz 2-2,5 kiló ment le.)

    Szóval, ha meg van mennyit ehetsz egy nap, akkor bizony számolni kell a kalóriákat. Például a 3 szendvicset vacsorára elfelejtheted, mert az kapásból van vagy 600-800 kalória (de lehet, hogy még több is) és akkor még nem ettél (ittál) semmi mást egész nap. Sportszelet szintét jó kalóriadús. Valószínűleg Te megeszed vacsorára a minimum kalória mennyiséget, és amit ezen felül eszel egész nap, amiatt nem tudsz fogyni.

     Én is a négyszeri-ötszöri étkezést tudom javasolni.

    Kevés szénhidrát, sok zöldség, gyümölcs. Lebegjen a cél a szemed előtt.

    A mozgás pedig jó ötlet, mert az is égeti a kalóriákat és addig sem eszel.

    előzmény:
    niobe85 (1)
    2012-02-21  10:13
  9. Torolt_felhasznalo_879276
    Torolt_felhasznalo_879276
    2012. február 21. 11:0518.
    Nem is rakok többet a tányéromra, nehogy kísértésbe essek :D 
    előzmény:
    kakti (13)
    2012-02-21  10:54
  10. 2012. február 21. 11:0417.

    Én is hasonló cipőben járok,én egyelőre odáig jutottam, hogy NINCS CSODAMÓDSZER, ami egyik embernél működik, az a másiknál egyáltalán nem, személyesen kell kitapasztalnod, hogy nálad mi válik be.Az tuti, hogy ez a fajta kajamegvonás amit leírtál, a lehető legrosszabb, így csak elhagy minden energiád, legyengülsz,megbetegszel, vagy annyira kiéhezteted magad, hogy a végén egy ültő helyedben egyszerre megeszed annak a sokszorosát, amit most megvonsz magadtól.Reggelizni mindenképp kell, így nem leszel rosszul délelőtt, plusz beindul az anyagcseréd is.Ez még lehet egy szelet kenyér(nyilván minél több rostot tartalmazó,annál jobb)light margarinnal,szelet felvágottal ha szereted, sajttal,uborkával,paprikával.Ortodoxok lehet hogy kitérnek a hitükből, de sztem reggel még a vaj is belefér, nem túl cukros,esetleg diabetikus dzsem, méz is...Igyál sok folyadékot,vizet,gyógyteát ízesítetlenül, ha szereted;fekete tea,kávé nem jó, vizet tart vissza.Innentől aztán általában 2 utat javasolnak:tízórai,ebéd,uzsi, vacsi kis adagokkal,nagy szénhidrát és zsírtartalmú kajákat mellőzve,fehérje-szénhidrát különválasztva,vacsira inkább fehérje,szénhidrát inkább csak ebédig.Na ez az ami pl. nekem nem vált be.Ha eszem,5x és nem érzek éhséget egyszerűen nem fogyok, mozgás ellenére sem.Nálam az működik(akkor kezdtem fogyni)amikor a kevés reggeli után semmit sem ettem ebédig-nekem ezt rettentő nehéz betartani, mert már nagyon éhes vagyok kb.10 órától-aztán még egyszer egy kevés uzsonnát és én már 5,de sokszor 4 óra után semmit sem eszem.És mozgok,otthon,DVD-re egy ugrálós aerobicot variálok egy mindent megmozgató fittness DVD-vel.

    Sok gyümölcs,zöldség(előbbinél édesek inkább csak délelőtt és csínján),fehér liszttel-cukorral kezdj valamit,kiváltani, mellőzni,mert csak zsírt pakol az emberre sajnos és apropó, semmi nasi;sok víz, RENGETEG mozgás.Szerintem Te is hasonlóra jutsz majd, de továbbra is fenntartom ,hogy neked kell rájönnöd, nálad mi válik be.Sok sikert!

    előzmény:
    niobe85 (1)
    2012-02-21  10:13
  11. Torolt_felhasznalo_879276
    Torolt_felhasznalo_879276
    2012. február 21. 11:0416.
    Kb 8 hónap alatt. Mozgás eleinte kb két perc elliptical, ennyit bírtam levegővel  De az minden nap, és napról napra emeltem a tétet. Aztán ahogy lement valamennyi, áttértem a futásra. Most simán megy a 10-15 km. Aminek a legjobban örülök, hogy nem lifeg a bőröm, sem az arcomon, sem a többi részemen. 
    előzmény:
    asztanaviszta (10)
    2012-02-21  10:47
  12. 2012. február 21. 11:0115.

    Szia!

     

    Én nagy fogyókúrás vagyok!:-)

     

    Nagyon régen 30 kilót adtam le 3,5-4 hónap alatt, rá pár évre 16 kilót 3 hónap alatt. (persze moindig visszajött valamennyi, és nem azért, mert rossz volt a fogyókúrám, hanem mert megőrülök az édességért, és nem bírom k. Minden nap kell ennem édességet, mert belehalok- kivéve, ha összeszedem magam és elkezdek fogyókúrázni.

    Két éve január elsején elkezdtem a 90 naposat, február végéig 9 kiló lement, de abba kellett hagynom, mert terhes lettem.

     

    Tavaly auagusztusban újra kezdtem a régi módszeremmel (amivel 30 és 16 kiló lement)

     

    Íme, ahogy én csinálom:

     

    - reggelire kettő szelet teljes kiörléső kenyér vajjal, párizsival joghurttal, téliaszlámival, sajttal, májkrémmel.

    - ebéd: bármi lehet, csak a fele annak, amit eddig ettél. (pld ha megetteél eddig két rántotthúst meg 10 dkg (kb) rizst, akkor most megeszel 1 rántott húst és 5 dkg rizst.

    - vacsora: bármi, csak fele annak, amit eddig ettél.

    Semmi édesség, semmi üdítő, szörp, csak ásványvíz!!!!!!!!!!!!! Semmi fehérkenyér!!! Ha tunkolós kajád van, akkor is csak teljes kiörlésű kenyér lehet!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

     

    Kétnaponta meg megeszem egy Norbi pudingot, nehogy kiboruljak idegileg!

     

    Nehéz, de mikor látod a mérlegen (hetente egyszer), hogy fogytál fél kilót, akkor lesz akaraterőd, mert látod, hogy van miért.

     

    És jól vagy végülis lakva, csak az édességek és a fehér kenyér esik ki!!!!

     

    előzmény:
    niobe85 (1)
    2012-02-21  10:13
  13. 2012. február 21. 10:5914.

    Mar megbocsass, de nagyon butan csinalod!

    Mar ott elrontod, hogy delutan kajalsz be. Nem is tudom felfogni, hogy lehet megenni egyszerre 2-3 szendvicset??? Delutan 17 oratol mar csak fgeherjet szabad enni, semmi szenhidrat! Este sovany hust szabad enni (csirka, pulyka)+zoldsegek. Vagy natur joghurt+zsirszegeny turo. Kis adagokat egyel, napi 5-szor, es SPORTOLJ mellette. Lehetoleg ne futassal kezdj, mert az igenybe veszi az izuleteidet, ha jelentos sulyfelesleged van.

    Olvasgass neten, tele van a temaba vago cikkekkel, blogokkal.

    Sok sikert!

    előzmény:
    niobe85 (1)
    2012-02-21  10:13
  14. 2012. február 21. 10:5413.

    Nehéz megállni, hogy csak keveset együnk és hogy 5x tegyük mindezt.

    Pedig szerintem is ez hatékonyabb, mint bármelyik fogyasztószer (aminek bármilyen mellékhatása lehet most, vagy később) vagy diéta.

    Itt csak az 5x-i evést nehéz betartani, illetve a kis adagot követni, mindig akkor kell abbahagyni, mikor  a legjobban esik:)

    Neked azért gratula, ügyes vagy nagyon.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_879276 (8)
    2012-02-21  10:44
  15. 2012. február 21. 10:5012.
    Mennyi idő alatt jött le ez a súly???-csak kíváncsi vagyok!!! Nekem is sokat kell fogynom!!! Valami ilyesmit csinálok én is. Zöldség gyümölcs, természetesen főtt étel amit én készítek. 
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_879276 (8)
    2012-02-21  10:44
  16. 2012. február 21. 10:5011.

    Az igaz,hogy fontos a reggeli,de a 90 naposnál tudomásom szerint délig csak gyümölcsöt szabad enni.Azt nem nevezném igazán reggelinek.

    Pont ez volt a bajom ezzel a diétával,és főleg,hogy minden negyedik nap gyümölcsnap van.Szédelegtem az éhségtől azokon a napokon,és ráadásul a gyümölcstől sok lett a savam,állandóan égett a gyomrom.Ti hogy bírjátok a gyümölcs napokat? 

    előzmény:
    csitcsat (2)
    2012-02-21  10:26
  17. 2012. február 21. 10:4710.

    Mennyi idő alatt sikerült ennyit lefogynod?

    Mozgás mennyi és mi volt?

    Azért ez nagy teljesítmány!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_879276 (8)
    2012-02-21  10:44
  18. 2012. február 21. 10:479.

    Teljesen iggazad van, gyaloglás és gyaloglás!!!- Ha nincs pénzed edzőteremre, és még időd sincs, akkor gyalogolj!!! Ezt teszem elmult év dec 29-től, fogytam így eddig 7 kg-t. Igaz most már kiegészítettem Flabélossal, és edzőteremmel. Ennyi a titok, de szerintem te ezt eddig is tudtad!!! Azért hizunk, mert keveset mozgunk, bár mindannyian várjuk, hátha valaki tud valami csoda diétát. Hidd el ezzel én is így vagyok, sajnos marad a mozgás!

     

    Kedves Niobe85, ha tudnék valami csoda dolgot elárulnám!! Hátha a többiek?

     

    A 90 napos diéta nekem nem vált be, annyira éhes voltam, hogy azt el sem tudom mondani, de mióta nem a kajával foglakozom, hanem más dolgokkal, azóta fogyom!!! Amikor valaki úgy dönt, hogy most már muszáj fogyni, akkor az első dolga, hogy diéta után kutat. Én is ezt tettem, aztán átnéztem blogokat stb. Azt tapasztaltam, hogy fogyni vágyók édesség recepteket cserélnek, mondván, hogy ez diétás süti, keksz, müzli stb. Na ebből lett nekem elegem, mert ha valóban fogyni akarok akkor ne az édességet zabáljam, még akkor sem ha az éppen diétás. Édesség kilőve, cukros üdítő szintén, ún. gyümölcslevek amit a boltokban lehet venni, természetesen cukrosan /nézd meg a dobozát/ az is felejtve. Nem árulok el semmi titkot, ha egy sima felvágott csomagolását megnézed meg fogsz lepődni, abban is van cukor. Sőt még a kenyérbe is tesznek!!!

     

    Hosszú idő után eljutottam oda, hogy a kaja nem érdekel, akkor eszem amikor éhes vagyok, és azt amit a szervezetem megkiván. Próbálok az 1200-1600 kcalóriánál maradni, és mozogni mindennap!!

    előzmény:
    eda-1952 (4)
    2012-02-21  10:29
  19. Torolt_felhasznalo_879276
    Torolt_felhasznalo_879276
    2012. február 21. 10:448.

    Napi ötszöri evés. Evés, nem zabálás malac módra. Lehetőleg sok zöldség, rostdúsan, kevés szénhidráttal, lehetőleg teljes kiőrlésű gabonákkal. Sok folyadék. Sok mozgás.

    Nekem -35kiló :) 

    előzmény:
    niobe85 (1)
    2012-02-21  10:13
  20. Torolt_felhasznalo_595470
    Torolt_felhasznalo_595470
    2012. február 21. 10:437.
    Egyél csak zöldséget, gyümölcsöt. Van, akinek csak ez válik be. 
    előzmény:
    niobe85 (1)
    2012-02-21  10:13
  21. 2012. február 21. 10:396.

    Szerintem is rosszul csinálod. Régen én is éheztem, meg épp, hogy ettem, ennek a következménye csak az idegesség, fejfájás lett, minimális fogyással. Azt hittem, hogy ha kihagyom a reggelit akkor kevesebb kalóriát viszek be, ergo majd fogyok. Butaság volt. Nálam is a 90 napos szétválasztódiéta jött be. Az előttem szólóval abban nem értek egyet, hogy mozgás nélkül kialakul a jojo, sose sportoltam, lusta vagyok, mégis fogytam az étkezéssel és már 8 éve nem is jött vissza.A sport meggyorsítja a fogyást, ez nem lehet kérdés.

     

    előzmény:
    niobe85 (1)
    2012-02-21  10:13
  22. 2012. február 21. 10:315.

    Ne haragudj de majd mindent rosszul csinálsz szerintem .

     

    Napi 5-ször kell keveset enni mert különben a szervezet anyagcseréje lelassul. Reggelizni kell a legbőségesebben, és akkor kellene a csokit is megenni. Szerintem keveset is eszel, a szervezeted tartalékol és nem a fogyás felé indult el.

     

    Sajnos rossz hír de mozogni is kell, anélkül csak jojo fogyás lehetséges és nem tartós. Attól függ mennyire vagy fitt, egy gyorsabb séta (ami közben még tudnál beszélgetni) vagy egy kis lépcsőzés minden nap már sokat számítana. Olyan szép az idő, sétálj kicsit!

     

    Én most is egy kövér malac vagyok, viszont egyszer már belekezdtem a diétába és fogytam is, sajnos a hormonok közbeszóltak.

     

    Dietetikus állította össze az étkezést és tényleg napi 5-ször ettem keveset. Heti 3-szor egy órát biciklizni kellett a teremben pulzusmérővel. 6 hét alatt 6 kiló ment le és 3 mérési ponton 6-6 centi. Egyáltalán nem éheztem, igaz a megszokot finom édes és hízlaló kaják hiányoztak 

     

    Nem hittem volna hogy ennyire gyorsan át tud állni a szervezetem, pedig igen. 

     

     

    előzmény:
    niobe85 (1)
    2012-02-21  10:13
  23. 2012. február 21. 10:294.

    Reggelizz, mint egy király, ebédelj, mint egy polgár és vacsorázz, mint egy koldus!

    Attól, hogy régi, még tökéletesen igaza van a mondásnak. Nagyon rossz a beosztásod: teljesen kiéhezteted  a szervezeted és amikor kap némi kalóriát, akkor igyekszik felhasználni.

    Mozgás: ha 3 km-en belül van a munkahelyed, járj gyalog! Úgy egy hónap múlva hétvégeken már hiányozni fog a gyaloglás. Ha messzebb van, szerezz be egy biciklit. Jön a jó idő, pont megfelel a gyalogláshoz. Szépen lehet vele fogyni (próbálva), egészséges is.

    előzmény:
    niobe85 (1)
    2012-02-21  10:13
  24. 2012. február 21. 10:273.

    Rendszeres evés, 3x vagy 5x keveset, de nem annyit, hogy éhezzél, és a szendvicsezés elfelejtése.

     

     

    előzmény:
    niobe85 (1)
    2012-02-21  10:13
  25. 2012. február 21. 10:262.
    90 napos diéta? Mi most csináljuk a férjemmel, ő 11kgnál tart, én 5nél 1 hónap alatt. Szerintem fontos a reggeli, kevés a napi kétszeri étkezés, a szervezet tartalékol ilyenkor. Próbálj napi legalább 4szer enni, ugyan a 90napos diéta pl 3 étkezést ír, de én 4 felé osztom inkább, így sosem vagyok éhes, simán bírom és van energiám is. Én most nem mozgok, sajnos világ lustája vagyok, még nem találták ki azt a sportágat, amit élveznék...
    előzmény:
    niobe85 (1)
    2012-02-21  10:13

Címlap

top