Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Óvónő ajándék

Torolt_felhasznalo_949731
Torolt_felhasznalo_949731
Létrehozva: 2011. november 22. 18:19

Ti ajándékoztok? Mit? Mennyiért?

 

Szívesen adnék valami ajándékot nekik, megköszönve az éves munkájukat, mert ballagáskor ilyesmire nincs idő, mindenki kapkod.

 

Inkább óvőnők válaszát várom, örülnének-e az 500. giccsnek, vagy inkább csoki/kávé? Nem ciki, ha a három évessel csinálunk neki valamit?

 

Köszönöm a válaszokat

 

megyek fürdetni, de elolvasom a válaszokat

 

Ildikó

  1. Torolt_felhasznalo_443625
    Torolt_felhasznalo_443625
    2011. november 22. 22:0615.

    Szia,

    olvasom a topikodat, hogfy mit szeretnél ajándékozni:

    Szerintem is az ajándékutalvány a jó, annyi helyre lehet venni, csak eszedbe jut valami- élelmiszer, ruha, könyv, stb..-.

     

    Az én lányom most megy 2 . éve oviba.

    Hát elsö évben karácsony elött viszem a lányt, azt ott ül a folyósón vezetöovónö a kisfia az ölében, és hangosan mondja több anyuka jelenlétében: na akkor  ezt a csokit ( nagy harang alakú valami, tele  mon cheri, ferrero roche, meg még a mogyorós hozzá ) átviszed a Brigittának ( a  másik csoportba járt a gyerek)  és megköszönöd (valamit) és odaadod.

     

    Elöször csak néztem hülyén, aztán gondoltam, na bekaphatjátok:

    Tölem semmit nem kaptak, elégedett se voltam/vagyok velük, meg igazán az a szép, ha szívböl jön. kívántunk nekik minden jót, azt szépen hazajöttünk. Meg húsvétkor is ugyanez....

     

    Már ne haragudj; cak azért adni, mert szokás...?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_949731 (1)
    2011-11-22  18:19
  2. 2011. november 22. 21:2314.

    Én nem vagyok óvónő, de gyerekem járt óvodába természetesen, illetve van óvonő ismerösöm is.

    A munkája megköszönösét nem alkalomhoz kell kötni, hanem majd az óvodás évek végéhez illetve ha tovább nem viszi már ez az óvónéni. Akkor is a csoport vegyen közös ajándékot, ami akár egy keretezett csoprtkép is lehet.

    Ha mindenképpen szeretnél adni valamit az ünnep alkalmából, akkor az egy dísz is lehet, amit netán a gyerekkel együtt csináltok. Hidd el tudja, hogy kitől kapta a 687. kütyüt.

    Az én gyerekem gondozónénije (igaz az nem óvoda, de közel áll hozzá) a mai napig - közel 25 év távlatából - emlegeti azt az ajándékot, amit a gyerekemtől kapott az utolsó bölcsis napon. Gyerekem egy általam, - maradék anyagból - készített bohoccal aludt a bölcsődében és ezt a bohocót nem hozta haza, hanem a gondozónéninek adta, hogy vigyázzon rá. A gyerekem ezt már rég elfelejtette, de a gondozónéni még mindig őrzi.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  3. 2011. november 22. 21:2013.
    Ja,es 3 eves munkajukat köszöntem meg,elötte se nevnap,se karacsony,se anyamkinja.De itt nem is varjak el.
    előzmény:
    Heö2 (12)
    2011-11-22  21:16
  4. 2011. november 22. 21:1612.

    2 ovonö ev vegi ajandeka fejenkent a következö volt: 1 cs. minösegi kave,1 minösegi fürdöbe valo illoolaj,1 napos termalfürdö belepö a közeli termalhotelbe,1 rajz a gyerektöl,1 köszönökartya tölem,1 doboz Merci csoki.

    Mindketten csak otthon neztek meg a csomagot es nagyon örültek,utolag mindketten odajöttek megköszönni.Különösen a belepönek,mondtam is neki,hogy a fiam utan rajuk fer a regeneralodas.:-)))

    En is segitö szakmaban dolgozom,jobban örülnek ilyesminek,mint a hatodik bonbonnak es a huszadik vörösbornak (amit ajandekozok is tovabb). 

    Valami utalvany:masszasz,fürdö,fodrasz,stb...ami kenyeztet,apol,kikapcsol....hmmm.... 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_949731 (1)
    2011-11-22  18:19
  5. Torolt_felhasznalo_949731
    Torolt_felhasznalo_949731
    2011. november 22. 21:0511.

    jó ötlet lenne, de az az igazság van olyan anyuka aki nem hajlandó köszönni sem, hiába járnak a fiaink egy csoportba, pedig talán így lenne a legjobb

     

    egy-egy apró díszt rendeltem nekik a net-en, azt majd a fiaim festik le olyanra amilyenre szeretnék (ha nem tetszik legfeljebb majd átfestik az óvónők), így az ő keze munkájuk is benne lesz

     

    köszönöm az ötleteket

     

    Ildikó

    előzmény:
    Jussy (8)
    2011-11-22  19:47
  6. 2011. november 22. 20:4810.
    Szerintem úgy gondolta, hogy az óvónénik fejenként 2000 Ft.ért fognak ajándékot kapni és akkor azt - a 4000 ft- dobják össze a szülők
    előzmény:
    Anikó1106 (9)
    2011-11-22  20:19
  7. 2011. november 22. 20:199.

    2000Ft fejenként?? És ez csak a karácsonyi ajándék???

    Na de akkor mennyit kell beadni, ha nevelési év végén az éves munkát köszönitek???

    Mondjuk gondolom, hogy ez attól is függ, hogy épp hol van az az ovoda, és milyen körülmények között vannak azok, akik oda járatják a gyerekeiket.

    Én szmk-s voltam az oviban, és az vagyok az iskolában is! Mi örülünk, ha a havi 500 forintos osztálypénzt, az oviban csoportpénzt mindenki beadja, soha nem kértünk még külön ajándékozásra....

    Karácsonyi ajándékot a gyerekeknek, és a nevelőknek is ebből vettünk. A nevelők fejenként max3000 Ft értékben kaptak, a gyerekek fejenként 1000Ft ért. Mi úgy gondoljuk, hogy a gesztus a lényeg, és az iskolában már úgy indítottunk, hogy kértük az osztályban lévő szülőket, hogy ne vegyen senki külön külön ajándékot, mert ott lesz a közös...

    Így nem érzi magát kellemetlenül az sem, aki bizony nem tudja megengedni magának....

    Egyébként olyan ajádékokat vittek a gyerekek amit maguk készítettek....

    előzmény:
    Jussy (8)
    2011-11-22  19:47
  8. 2011. november 22. 19:478.

    A lányom csoportjában 2000 forintot gyűjtenek fejenként Karácsonyra, ebből  ajándékot vesznek (2 anyuka intézi) az óvónőknek, dajkának, vezető óvónőnek és a gondnokoknak, titkárnőnek!!!!! Első évben kicsit ledöbbentem, hogy miért pont ennyit kell befizetni és miért kell a gondnokoknak ajándékot venni, de lenyeltem a békát. Ezek után én személyesen már nem adok semmit. 

    Óvónő barátnőm azt mondta már van elég gyömölcsöstál és mütyür a készletében és ő az ajándékutalványnak örül a legjobban, bár tudom sokan nem szeretik, mert személytelen, de abból legalább azt vesz amit szeretne.  

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_949731 (1)
    2011-11-22  18:19
  9. 2011. november 22. 19:077.

    Szia, az én fiam is most kezdte az ovit, tulajdonképpen össz-vissz 3 hetet járt eddig, tehát nehezen tudnám kitalálni minek örülnének, azt sem tudom, hogy szokás-e.

    Azt gondolom nagy dolgot adni  nem olyan jó ötlet, mert ez kellemetlenül érintheti az óvónőket, meg lehet, hogy más szülőket is, akiknek nem telik rá.

    Én úgy döntöttem tobozból készítek ajtódíszt (csillag alakban összedrótozva egy karácsonyi mintás masnival a közepén), amihez a gyerkőc gyűjtötte a tobozokat.

    Ha eltérnék ettől, akkor is mondjuk cserepes virágot adnék (pl. Mikulás virág), egy kis karácsonyi leszúrós dísszel vagy pedig olyan dolgot adnék, aminek az egész csoport (gyerekek, óvónénik, dadus) örül, hasznát veszi, tehát nem érzi senki cikinek.

    Tavaly pl. láttam szülőin, hogy volt akvárium, gondoltam, ha megmarad idén viszünk bele halacskákat, év elején rákérdeztem, hogy lesz-e akvárium, mondták, hogy igen, de azóta sem láttam, most már én érezném kellemetlennek, ha erőlködnék vele.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  10. 2011. november 22. 19:006.

    Sziasztok!

     

    Óvónéni és anya is vagyok.  Két oldalról is nézem a helyzetet, mert már nekem is ovis a lányom.

     

    Szerintem senki nem hinné el, ha azt írnánk le, hogy mi nem örülünk az ajándékoknak! Azonban valóban senki nem ezért végzi a munkáját. Viszont, ha ti, mint szülők úgy érzitek, hogy az a valaki, aki amúgy napközben szeretgeti gyerekedet, megérdemel egy kis figyelmességet, akkor az szép dolog szerintem!

     

    És nem hatalmas dolgokról kell beszélgetni!

    12 év óvónőként, ugyanennyi karácsonnyal. Be kell vallanom, hogy most mikor elgondolkodtam a kérdéseden apró dolgok jutottak eszembe, amiknek nagyon örültem, és a mai napig nagy becsben őrzöm őket! Például: vannak gyönyörű karácsonyfadíszeim, amkiet a fa legszebb részei szoktak kiérdemelni, vannak képkeretek a lakásban, amikről a mai napig tudom kitől van, vagy különleges hűtőmágneseim, mert gyűjtöttem őket - erre is figyeltek - vagy ékszerek, nem drágák, de szépek!

    Szerintem sokat számít az is, hogy ismered e őt annyira, hogy az az ajándék személyes legyen!

    Például a lányom bölcsődei gondozója ímádta marcipánt, és több féle fini marcipánból készítettünk neki csomagot, és nagyon örült neki, hónapokig hallgattam utána, hogy melyik milyen volt!

    Üdv: Dóra

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  11. 2011. november 22. 18:425.

    Én minden évben ajándék kosarat adtam karácsonyra. Kávé, tea, csoki, mogyoró, 1 üveg ital.
    Sajnos azt nem tudom, hogy őszintén örültek-e neki, de én igen.
    És a névnapjukon is mindig egy virággal köszöntöttem őket.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_949731 (1)
    2011-11-22  18:19
  12. Torolt_felhasznalo_425455
    Torolt_felhasznalo_425455
    2011. november 22. 18:354.

    Tudod én mindig azt mondom, hogy jó h nem kapunk semmit.

     

    Óvónő vagyok és természetesen szülő is. Amikor a gyerekeim szülőértekezlete után előkerül a téma, hogy kellene ezt, azt venni, mert hát ...... aztán jön mit vettek az óvónőnek és a vélemények. na akkor örülök, hogy virágon kívül nem kapok mást. Legalább nem kiabálják rám. 

    Érdekes is volt, amikor  tavasszal egy anyuka gyönyörű virágot hozott nekünk (nekem és a dajkáimnak és amikor átadta, mindhárman azt kérdeztük, hogy ugye az óvodának hoztad. Nem tudom ki lepődött meg jobban, ő a kérdésen, vagy mi a válaszon.

     

    De a kérdésedre a válasz: ha véldetlenül valaki nekem szeretne ajándékozni, akkor könyvutalványnak örülnék a legjobban. Ez a vágy. Amit teljesítettek már az mézeskalács volt, recepttel együtt. Annak is nagyon örültem. Azóta is sütjük minden karácsony előtt. Az óvodában is.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_949731 (1)
    2011-11-22  18:19
  13. 2011. november 22. 18:303.

    Most akarod megköszönni az éves munkájukat?Vagy majd a nevelési évvégén?

    Én nem a müytűrre szavazok.Ajándékutalvány inkább. 

    előzmény:
    Becky26 (2)
    2011-11-22  18:26
  14. 2011. november 22. 18:262.

    Szívem szerint azzal a közhellyel jönnék, hogy nekem se köszöni meg senki az éves munkámat :-D :-D :-D  illetve azért se vegyél "mert szokás".

     

    De ha úgy érzed, szerintem a legjobb ajándék vagy egy ajándékkosár szerűség, vagy egy jobb minőségű csoki, esetleg egy dove ajándékcsomag.

     

    Aranyos ötlet ha készítetek valamit, de gondolj bele az évek során hány ezer ilyen mütyürt kaphatott már.......

     

    Nemtom nálunk az oviban lesz-e ajándákozás vagy sem, ha őszinte akarok lenni nem is érdekel. Én nem veszek semmit, mert örülünk hogy élünk, nemhogy még mindenfélét vásárolgassak a "mert szokás" szellemében. Meg nem is vagyok megelégedve a hozzáállásukkal.

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_949731 (1)
    2011-11-22  18:19

Címlap

top