Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Balatonmáriafürdő

maláta
Létrehozva: 2011. május 18. 08:50

Sziasztok!

 

Nyaralási úticélként Balatonmáriafürdőt választottuk. Véleményeket kérek,hogy jól döntöttünk-e:-) Mennyire jó nyaralóhely? Kisgyerekkel megfelelő-e a part? Szúnyogokat írtják? Programlehetőségek, látnivalók?

 

Köszönöm előre is a hozzászólásokat!

Korlátozottan tudok válaszolni,mert sajnos dolgoznom is kell:-)

 

  1. 2011. július 28. 18:2313.

    Sziasztok!

     

    maláta már túl vagy időközben Balatonmáriafürdőn, és remélem jól éreztétek magatokat. Mi most nyáron voltunk először. Tényleg kicsi hely nem sok tennivalóval és a már említett strandokkal. És a móló felé tényleg mindenki álljon meg a Pálmafás fagyisnál! Isteni a fagyi!

    Viszont a HOTEL MÁRIÁBAN eszetekbe se jusson megszállni! Gyönyörű a kertje, meg ha hideg a Balcsi akkor lehet pancsolni a két kicsi medencében, és meg kell hagyni a játszótere is jó. Egész addig míg nem találsz a homokozóban kutyakakit. Persze szerencsére többségében összeszedik a gazdik, de az én gyerekem pont kavicsnak nézett egy darabot. :-((( Nagyon lepukkantak a szobák, legalábbis a kétágyasok. A szekrény egy vicc: a polcos része nagyjából 20 cm széles, az akasztós résznél szintén ennyi a hely, mert helyhiány miatt nem lehet elcsúsztatni az ajtót. Más szobákban is így van, megnéztem! Az ágyak nagyon ratyik, a szőnyegpadlóból árad a 30 éves bűz. Szúnyogháló hol volt, hol nem volt. Tisztaság sem. Magam nem vagyok tisztaságmániás, de fürdőszobát inkább kitakarítottam mielőtt kipakoltam a cuccainkat. A hajszálról a tiszta, vetett ágyamban meg csak épp említést teszek. Lehet valaki csípi az ilyesmit. :-))) A kontinentális reggelijük csak párizsit jelent, sajtot és lekvárt, ami végül is nem gond, ha fel vagy rá készülve, hogy egész héten ezt edd, ha hosszabb időre mész. Hűtő nincs a szobában, az ásványvíz az itallapon 1000,-Huf/2liter!!! Igen, ennyi nem elírás! A nyugágyért is fizetni kell azt hiszem 500,-/nap. De a szép zöld gyep ingyen van. A személyzet valószínűleg alulfizetett és képzetlen és a mosolyt is biztos csak pénzért lehet megvenni. Talán 1000 Ft-ért és akkor még kapsz egy palack vizet is! Hát nem megéri?

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  2. 2011. május 18. 12:3512.

    Szia!

     

     

    Elkérhetem ennek a szállásnak az elérhetőségét? honlapjuk van?

    A kérdésre válaszolva:

    Én két éve nyaraltam kicsi gyerekkel Márián, és nagyon jó volt! A fizetős strandon ugrálóasztal és gyerekprogik is vannak, pl. festés, aszfaltfirka-verseny, kincskeresés, kis go-cart.

    Éjszakai élet is van, az egész falu kb. egyetlen főutca, ott vannak bárok, dizsi ésnyitott karaokee-bár is! Ajánlom!

    Közelben van az afrika múzeum és Kehidakustány is, rossz idő esetére.

    Jó nyaralást!

    előzmény:
    maláta (8)
    2011-05-18  11:15
  3. 2011. május 18. 12:0011.
    Tényleg, a 3. strand kimaradt.
    előzmény:
    BICU (9)
    2011-05-18  11:55
  4. 2011. május 18. 11:5810.

    Szia!

     

    Én 35 éve minden nyaramat Márián töltöttem. Fenyvesen pezsgőbb az élet, ez biztos, bár kisgyerekkel nem biztos, hogy ez annyira érdekes. Két strand is van Márián, a fizetős, meg a szabad. Előbbi jó nagy, több büfé, mosdó meg  egyéb található itt. A szabadstrandot most újítják fel úniós pénzből, már majdnem készen volt két hete, amikor kint voltunk. Térkővel kirakott sétány, felújított mosdók, frissen telepített gyeptéglák, szerintem szép lesz, ha elkészül. Látnivaló itt helyben nemigen akad, az igaz, de innen is át lehet hajókázni Badacsonyba, meg még talán Györökre, és Keszthely sincs messze. És az tuti, hogy messzeföldön híres a fagyizó, és nem is alaptalanul. Mi legalábbis nagyon imádjuk.

     

    Merre van amúgy a szállás? Tudsz utcanevet?

    előzmény:
    maláta (1)
    2011-05-18  08:50
  5. 2011. május 18. 11:559.

    Szia!

     

    Nekünk Máriafürdőn van nyaralónk.

    Én nagyon szeretek ott lenni. Szúnyog szerintem mindenhol van, márián is szokták írtani.

    3 strand van: fizetős- szépen rendezett, vannak büfék, a talaj homokos, sokáig sekélya víz, van  Van egy szabadstrand a kikötő mellett, most rakták rendbe. A víz itt is kicsi, a talaj homokos. Egy pár darab mászóka itt is van. Van egy másik szabadstrand, amiről kevesen tudnak, a csatorna másik partján, nagy füves terület. Itt igazából egy darab bejáró van, és egy db WC. Nincsen bűfé, játszótér, viszont kevesen vannak, a nagy füves részen pedig lehet labdázni stb. Itt is van hinta, homokozó. Mi ezt a strandot szeretjük a legjobban. A víz itt is sekély és a talaj is aránylag jó, habár kicsit iszapos.

    Esti élet nem túl nagy, van disco, meg egy kolbászsütő, és étterem,ahol el lehet tölteni az estéket. Nyáron szombat esténként általában a fizetős strandi szinpadon van program, zene, tánc stb.

    Látnivaló márián nincs igazán, ahhoz túl kicsi település. De tényleg közel van keszthely, hajóval át lehet menni badacsonyba. A bivalyrezervátum sincs messze. Szentgyörgyön ott a csillagvár.

     

     

    előzmény:
    maláta (8)
    2011-05-18  11:15
  6. 2011. május 18. 11:158.

    A leírásokat olvasva én is elgondolkodtam változtatáson,csak ugye Fenyvesen a szállások is drágábbak.... Bár lehet nem éri meg ezen spórolni,de Máriafürdőn van egy ikerházfél(4 szobával,mindennel) napi 6000 Ft-ért ifa-val együtt,ami nagyon jó ár szerintem.

    előzmény:
    regan (7)
    2011-05-18  09:12
  7. 2011. május 18. 09:127.
    menjetek inkább Fenyvesre
    előzmény:
    maláta (6)
    2011-05-18  09:08
  8. 2011. május 18. 09:086.
    Szia!Köszi a választ.Tehát nem írtják a szúnyogokat!:-( Akkor az esti,strandolás utáni sétafikálás nem annyira ajánlott....:-(
    előzmény:
    regan (2)
    2011-05-18  09:04
  9. 2011. május 18. 09:085.

    hosszú szabadstrand van, kultúrált vécék, zuhanyzók, folyamatosan takarítják, elég sok kajás bódé, meg fagyizós, esténként mindig van élet a parton, sokszor zenés estek.

     

     

    na, ez Márián nuku, legalábbis én még nem tapasztaltam

    előzmény:
    zuzu77 (3)
    2011-05-18  09:06
  10. 2011. május 18. 09:074.

    Szia,

    Gyerekkorom óta járok strandolni oda. Én nagyon szeretem a strandjait. Tavaly jártunk ott legutóbb. A strand olcsó és tiszta, jópár fával, a víz viszont tele volt szúnyoglárvákkal, kicsit gusztustalan. De jó, homokos a meder. Mivel a városkában nem nyaraltam, nem tudom, milyen lehetőségeket kínál még.

    előzmény:
    maláta (1)
    2011-05-18  08:50
  11. 2011. május 18. 09:063.

    Máriát annyira nem ismerem, azt tudom, hogy van egy nagyon jó fagyizó ott. Közelben van Keszthely, ami jó hely, és kisgyerekeknek is jó. Illetve szokott lenni balaton mix, aminek az a lényege, hogy egy napig vonattal és hajóval annyit mentek, amennyit akartok. Oda-vissza kombinálva. Fonyódra átmentek vonattal, és máris mehettek Badacsonyba, esetleg onnan tovább az északi parton vonattal tihany fele, majd vissza szántódra hajóval és vonattal vissza Máriára.

     

    Én Balatonfenyvest ismerem jobban, ott nagyon jó a víz a gyerekeknek, hosszú szabadstrand van, kultúrált vécék, zuhanyzók, folyamatosan takarítják, elég sok kajás bódé, meg fagyizós, esténként mindig van élet a parton, sokszor zenés estek. Szúnyogokat írtani szokták, bár szerintem csak vizet eregetnek, mert van belőlük. A szúnyognál több csak az a hülye bogár van, ami egy napig él, és este élednek fel a fényre. Azok még talán a szúnyogoknál is idegesítőbbek.

    előzmény:
    maláta (1)
    2011-05-18  08:50
  12. 2011. május 18. 09:042.

    - Látnivaló: Keszthely 18 km

    ja, meg van egy barokk templom

    - kisgyerekkel ideális a strand, mert kb 2 km-re a partttól 1 méteres a víz...

    - rokonok miatt minden évben járok ott, és az utóbbi években mindig szúnyoginvázió volt

     

    előzmény:
    maláta (1)
    2011-05-18  08:50

Címlap

top