Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Salus supináló cipők

csaagi
Létrehozva: 2011. Április 7. 13:46

Sziasztok!

Segítséget kérnék azoktól, akik ezeket a cipőket hordják, vagy talpbetétük van:

Van a közelünkben Salus cipőket forgalmazó bolt. A gyerkőcnek elég rendesen bedől a lába

Ezek a cipők kényelmesek a gyereknek?a képeken merevnek tűnnek, vagy rugalmasak?

a talpbetétet lehet receptre kérni, vagy azt csak úgy vásárolhatom gyógyászati boltban?hogy megy ez?

(ortopédiára ma megyünk, már voltunk régebben is ez miatt, csak érdeklődöm, ha van lehetőség receptre iratni...).

 

köszi a válaszokat!

csaagi

  1. 2011. Április 8. 13:2726.

    Elhiszem, hogy 1 óra alatt tönkrement a motorozástól, én nem mertem volna ráadnimi cipővédőzünk

     

    most olvasom megoszlik a vélemény a salusról és a supyról is egyaránt, kinek melyik..hát kipróbáljuk, most már belefulladok a választékba, eddig azt hittem nem lesz cipőnk, sokat segítettek!!!köszi

  2. 2011. Április 8. 13:2725.
    Mi 10500,- Ft-ért vettük a tavaszi/őszi cipőt. Hát nem olcsó!
    előzmény:
    csaagi (23)
    2011-04-08  13:23
  3. 2011. Április 8. 13:2524.
    nekünk van cipővédőnk a motorozáshoz, nekünk hasznos, pláne, hogy nem olyan sokat szoktuk már használni... én nem merném a drága cipőben motoroztatni
    előzmény:
    Harira (21)
    2011-04-08  12:50
  4. 2011. Április 8. 13:2323.

    Szia!megnéztem a szamost, nem tudtam, hogy ők is csinálnak ilyen cipőket!és nézem, hogy nálunk is árulnak :) de nem szakbolt, csak van a szamosból...nagy különbség...milyen áron vannak ezek, nekünk is vékony lábunk van

     

     

    előzmény:
    Sziszó35 (22)
    2011-04-08  13:07
  5. 2011. Április 8. 13:0722.

    Sziasztok!

     

    Az én lánykámnak (3,5 éves) is supinált cipőt kell hordania, de nálunk az ortopéd orvos nem kötött ki egy márkát sem. Azt mondta, mindegy, hogy sarkat készíttetek cipésszel, vagy eleve supinált cipőt vásárolok, mindkettő megoldás megfelelő. Ezen kívül októbertől áprilisig kalcium pótlást ajánlott. Nekük a télen volt salus cipőnk, ami nagyon jól bevált, de tavaszi cipőt szamost választottunk, mert az jobban illeszkedett a vékonyka lábára. Szerintem érdemes szakboltba elmenni - itt a szakbolton van a hangsúly - és ott az eladó segítségével kiválasztani a gyermek lábára legmegfelelőbb cipőt. 

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588037 (0)
     
  6. 2011. Április 8. 12:5021.

    Na, legközelebb akkor megkérdezem a gyerekorvost is, hogy ő mit mond. Rosszul vagyok ettől, hogy az orvosoktól várnám az okosat, és mindegyik mást mond, vagy azt, amit a gyógyszergyártók mondanak nekik...

    egyébként az én lányom is motorozik a salus cipőben, de még nem kopott el egyik sem... 

     

    előzmény:
    csaagi (1)
    2011-04-07  13:46
  7. 2011. Április 8. 12:1320.
    NA utánanéztem és tényleg van siestában döntött sarkú, de annak a neve:a DR.Siesta , erre gondolhatottakkor a doki, és nem a sima siestára?!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588037 (0)
     
  8. 2011. Április 8. 12:0919.

    Ne feledd,nem az a lényeg,hogy magándokihoz mész,hanem az,mennyire elkötelezett ! Mert az van,hogy mindennemű gyógyszer,kötszer,krém és farnc reklámozása után van nekik részesedésük,kenik őket a cégek rendesen.Tisztelet a kivételnek.Én a fiamat a Heim Pál kórházba vittem kivizsgálásra,és ott a dokitól megkérdeztem,melyiket javasolja.Felsorolt 3 márkát és azt mondta,mindhárom jó,döntsek én a zsemebm,kedvem,gusztusom szerint.

    A gyerekdokink olyan,hogy épp aktuális betegségek vannak nála,és arra épp a legmenőbb gyógyszerek. No comment.Az összes receptje itt hányódik talán két dolgot váltottam ki a 2 év alatt amit ő írt fel,abból egyik a fürdetőkrém,másik meg egy Nurofen lázcsillapító szirup. Jópár barátnőm van akik orvosok,elmondták,mit művelnek a gyógyszer és egyéb forgalmazók,és nagyon sok orvos a jutalékok fejében csak kimondottan a jól fizető márkájú termékeket ajánlják .Már annyira elér a kezük,hogy Erdélyben még a praxisával is játszik az aki nem reklámoz nekik.

    előzmény:
    csaagi (17)
    2011-04-08  11:59
  9. 2011. Április 8. 12:0218.

    Szia!

     

    ezt nekünk is javasolta ezt a fajta tornát, ma már csináltuk, jót mulattunk közbena lábbujjhegyezést megdícsérte

    a supy nem néztem meg, rákeresek

     

    köszi!!

    előzmény:
    gyo67 (16)
    2011-04-07  16:32
  10. 2011. Április 8. 11:5917.

    Sziasztok!

    megígértem, hogy írok, mit mondott a doki.

     

    AZt mondta, hogy itthon is cipő!!!!!nem mezítláb,  legyen  a lábán cipő, szandi, mint az oviban

     

    ÉS SIESTA-t javasolt!!!3szor rákéredeztem a salusra, és hogy szupináló stb..de csak a siestát vágta rá. ezt nem értem, nem a harántemelésre van szüksége, hanem a sarokfogásra, ékre. Azt mondta, hogy a siestának nagyon jó a sarok fogó része, de ha már bedől, mert bedől ezt ő is mondta, akkor meg sarokékes kéne nem???hát azt hiszem feladom, most itt vacilálok, de szerintem veszünk egy salust és megnézem a siestát, egyébként nem kényelmes neki a falcon sem pont ez a harántrésze miatt, ja és arra meg azt mondta, mert ,hogy igazából a FALCONba a harántemelő minden csak nem az.csodás...

     

    a salus olcsóbb is mint a siesta

     

    és magánorvosnál voltunk

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_587624 (13)
    2011-04-07  15:36
  11. 2011. Április 7. 16:3216.

    Szia !

    Az én 2 éves kisfiamnak is az egyik bokája sülyedt,tavaly nagyon csúnyán befele lépett,sőt el is dagadt a bokája,pedig füvön,kavicson járt,mezitláb a telken. Mivel az Achilles ín gyengesége az oka a beferdülésnek emiatt nagyon jó a lábújjhegyen járás,az itthoni tornáztatás ami abból áűll nálunk,hogy napi kétszer negyed órát fekszünk a földön és kis tárgyakat veszünk fel a lábújjunkkal -én is,ő is,sőt sokszor az egész család,ez nálunk egy játék lett,hogy ne utálja meg,vagy ne érezze kényszernek.Minden sikernél megtapsolunk mindenkit,élvezi nagyon.Vagy azt játsszuk,hogy a fellépő szélén kell állni,úgy hogy fogja a kezünket,és csak a lábújjai,a lábfeje van a fellépőn.előre-hátra lóbáljuk,eleresztjük,karból kell visszahúzza magát. A nagy súly is közrejátszik,szóval arra is vigyázni kell,ne legyen duci a gyerek,mert ez + terhelés a lábnak. Itthon sokat van mezitláb, mióta megszületett utálja még a zoknit meg az alul zárt rugdalózót is a lábán,utcán,játszótéren a Supy Kids cipőit hordja,az is suplinált és árban nekem bevált,nagyon sok jó modelljük van,fiúknak,lányoknak egyaránt. Én pl. erre esküszöm.

    Igaz,a Salust nem ismerem.Az árait sem. Egy biztos. Itthon csak mezitláb jár a fiam télen is,ha kell,kétpercenként leveszi a cipőt,zoknit a lábáról, a Supy cipő ára meg ott van,hogy állítólag két itteni cipő árából máshol egyet tudtam volna venni.

    Az orthopéd orvos szerint sokat javuét a lába/bokája,de ez szemmel is látható még nekünk laikusoknak is.

    előzmény:
    csaagi (1)
    2011-04-07  13:46
  12. 2011. Április 7. 16:0915.
    szuper
    előzmény:
    Alexxis (12)
    2011-04-07  15:30
  13. 2011. Április 7. 16:0914.

    Sziasztok!

    köszi mindenkinek a választ!!!

     

    mi viszonlyag sokat járunk lábujjhegyen, de már hálsiten leszokóban, néha elég zavaró volt ez a tevékenységemindjárt megyünk a dokihoz, majd megírom mit mond

    bíztató amiket írtok, hogy megszokja majd

    igazából a betétet csak azért kérdezem, mert vettünk egy falcon cipőt nemrég, bár harántemelős, mehet bele talpbetét, vagy ez már sok???legrosszabb esetben eladom a cipőt, mert gyönyörű állapotban van még....attól tartok nagyon rosszul tettük, hogy harántemelőset választottunk a lábára

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_587624 (13)
    2011-04-07  15:36
  14. Torolt_felhasznalo_587624
    Torolt_felhasznalo_587624
    2011. Április 7. 15:3613.

    Az én fiam most 7 éves és 4, 5 éve hordja ezt a cipőt. Nálunk nem volt gond vele. Az elejétől fogva szívesen hordta.

    Viszont nekünk azt mondta 3! ortopéd doki is, hogy itthon is ebben kell lennie a lakásban és kint is mert az egyenes talaj (parketta, járólap) nem erősíti a talpizmokat. Nyáron viszont ajánlott kint mezítláb lenni betonon, homokban, fűben mert ezek megdolgoztatják a talpizmokat.

    Ezenkívül mi gyógytornára is jártunk, ahol sokat kellett lábujjhegyen járni, kavicsokat felszedegetni lábbal stb. Valamennyit javult már a lába, nem annyira feltűnő talán, de állítólag teljesen soha nem fog helyrejönni. Nekünk a gyerekorvosunk is azt mondta, hogy mindenhol azt mondják megjavul a gyerek lába, de állítólag ez nem igaz mert teljesen nem jön helyre a bokasüllyedés.

    előzmény:
    csaagi (1)
    2011-04-07  13:46
  15. 2011. Április 7. 15:3012.
    Ja és a kérdésedre hogy kényelmes-e: 1-2 napig kicsit nyüszögött benne, aztán megszokta és észre sem veszi.
    előzmény:
    csaagi (1)
    2011-04-07  13:46
  16. 2011. Április 7. 15:2811.

    Sziasztok!

     

     

    Kislányom egy éves, egy kicsit laza a bokája. Nekünk azt mondta az orvos, hogy bentre is kell szandit hordania a nap felében legalább,de ne egész nap. A mesterséges burkolatok, járólap, parketta, nem tesznek jót ha egész nap azon járkál cipő nélkül (mivel túl sima, nem alakul ki megfelelően a láb boltozata, nem tornáznak a láb és bokaizmok). Viszont ha van lehetőség, minél többet sétáljon mezítláb füvön, kavicson, köveken.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588037 (0)
     
  17. 2011. Április 7. 14:5610.

    Na, ettől kész vagyok, hoyg minden orvos mást mond. Nekem meg azt modnta az ortopéd doki, hoygitthon hagyjam mezítláb, mert ha mindig cipőben van, akkor a cipő dolgozik a lábfej izmai helyett, és ahhoz, hoyg ezek az izmok rendesen fejlődjenek, kell a mezítlábazás, lábujjhegyezés, stb. Ezért az én lányom itthon mezítláb 8zokniban, mamuszban) va... 

     

    csaagi!

    Állítólag cipész bármilyen cipőre tud ilyen sarkat ragasztani pluszban, de az gondolom nem ugyanolyna, meg féltem, hoyg leesik a sarok, ilyesmi, így inkább salust veszek neki. Három éves koráig kell ezt hordania egyébként. 

     

    előzmény:
    lzs4 (7)
    2011-04-07  14:19
  18. 2011. Április 7. 14:399.
    Szerintem a supinalocipo tobbet er, mint a betet, nalunk az elejen nem volt nagyon oda a gyerek erte,most megszokta es mar a hagyomanyos szandit nem szereti ugy.a laba sokkal szebb,nekunk a salus valt be, ne aggodj egy kis ido lehet hogy kell a megszokashoz,de jol tartja a labat.
    előzmény:
    csaagi (1)
    2011-04-07  13:46
  19. 2011. Április 7. 14:238.

    Szia!

    mi sosem jártunk mezitláb, neki a sarka dől be, és régebben 1,5 évesen a bal lábfeje becsámpázott...azt korigálta a motorozás, azóta a sarok maradt bedőlve, remélem használ a kiscipő majd

    előzmény:
    lzs4 (7)
    2011-04-07  14:19
  20. 2011. Április 7. 14:197.

    Sziasztok!

    Mi kb. 3 hete vettünk a 20 hónapos lányomnak ilyen cipőt, nekünk is ortopédus ajánlotta, mert kicsit befelé dőlt a lábfeje. De nálunk szerencsére nem volt gond, egyszer sem vette le a lábáról, pedig itthonra is kellett vennünk ilyen szandált, állítólag akinek így áll a lába, annak nem szabad mezítláb vagy mamuszban járnia a lakásban sem. Remélem Nálatok se lesz vele semmi gond.

    előzmény:
    csaagi (1)
    2011-04-07  13:46
  21. 2011. Április 7. 14:116.

    Köszi neked is!ma megyünk ortopédushoz, és ott árulnak ilyn cipőket, muiszáj megnéznem..

    és sportcipőt hordtok már?azzal mi a  helyzet? gondolom abból nincs gyógycipő?

    előzmény:
    Harira (5)
    2011-04-07  14:09
  22. 2011. Április 7. 14:095.
    Ja, és tényleg merev egy gumitalpú tornacsukához képest, de azért hajlik a talpa rendesen. Nekünk az ortopéd orvos javasolta ezt a márkát, gondolom tudja mit beszél...
    előzmény:
    csaagi (1)
    2011-04-07  13:46
  23. 2011. Április 7. 14:074.
    Az én lányom is ilyet hord, bár ő még csak másfél éves. Az első néhány napban levette a lábáról, de lehet, hogy bármilyen cipőt levett volna, neki a legelső cipője is salus volt. De néhány nap után simán levolt már benne, nem votl velel gond. Neki talpbetétje nincs ugyan, csak a sarokék.
    előzmény:
    csaagi (1)
    2011-04-07  13:46
  24. 2011. Április 7. 14:003.

    Szia!köszi, hogy írtál!

    állandóan fáj a lába, cipelteti magát (3,5 éves lesz lassan), néha rájátszik ez fix (mamával papával eszébe nem jut felvetetnie magát), de el is hiszem, hogy fáj neki, valami nem stimmel a lábával, elég sokat lábujjhegyezik, főleg ha izgatott, örül valaminek (bár hálisten már leszokóban van), olyan vádlija van...gondolom ettől is fáj neki

     

    a sarokéktől is fájni fog neki egy ideig?meg kell szoknia azt is gondolom...

     

     

    előzmény:
    batomarti75 (2)
    2011-04-07  13:52
  25. 2011. Április 7. 13:522.

    Szia!

    nekünk van ilyen cipőnk,sőt mi ingyen kaptuk mert van közgyógyunk is,mondjuk nekem dongaláb miatt volt műtét is és ugy irták fel receptre,igazából az első pár napba nem is lehetett sokat hordani mert nagyon nyomta a fiam lábát de már megszokta és tökéletesen alalkítja,sokan voltak ott csak betétért és nekik is egyedit készitettek.

    előzmény:
    csaagi (1)
    2011-04-07  13:46

Címlap

top